Spreiding nog lang niet ideaal TE VEEL NEDERLANDERS ONDERVINDEN NADELEN VAN GEDWONGEN VAKANTIE Regeringspartijen vinden 157,50aanvaardbaar Oppositie wil minimumloon op f 160, Libanon zendt Mirage's terug Staalfabrieken moeten stank en lawaai gaan beperken Prijzen na controle gedaald Gevaar voor terugslag in economie jRPiSüJ Franco benoemt opvolger voor Munoz Grandes Oud-vice-premier van Indonesië overleden Zieke toeristen krijgen bezoek Al 650 doden door overstromingen in Nepal Zwolse verdacht van verduistering van 25 mille SCHEEPVAART Wall Street ZATERDAG 25 JULI 1970 10 ZA (Van onze redactie economie) HAARLEM Teveel Nederlanders moeten gedwongen vakantie nemen in de piek van het zomerseizoen. Dat kan alleen maar verbeterd worden, als de lagere schoolvakanties worden aangepast aan de toe nemende behoefte aan vakantiespreiding. Wanneer meer „niet-gebon- den" Nederlanders dan thans ertoe te bewegen zouden zijn hun vakantie buiten het hoogseizoen op te nemen, dan zou bovendien de druk op de dienstverlenende bedrijven in de piektijd aanmerkelijk worden ver minderd. Dan zou er meer aandacht kunnen worden besteed aan de be diening en gastvrijheid, aan de hygiëne en aan de kwaliteit van zaken als maaltijden en drank. VERADEMING PrE rnmÈm «ih. r VERBETERD Onbelaste" generaal Volgens blad Arc he: Kort economisch nieuws In Breda EEG'Commissie: ****<t<t**J>*<t****"**«">»*»««M^^WWW^WWWWVWVWWWWVVWVVWWWWVWU\ftAn Dat is de mening van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen, dat deze conclusies trekt naar aanleiding van de jongste vakantiecijfers in het stratistisch maandschrift van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Het verbond wil dat de coördinatiecom missie vakantiespreiding, bedrijfsle ven- onderwijs meer aandacht aan de problemen besteedt, waarmee duizen den gezinnen zonder vakantievrijheid herhaaldelijk worden geconfronteerd. De mededeling van premier De Jong dat in 1971 een ruimere spreiding wordt bereikt doordat de massale va kanties in het Duitse Westfalen niet langer met de Nederlandse top zullen samenvallen, is bij werkgevers- en werknemersorganisaties positief ont vangen. Wanneer nu nog de lagere s*holen, die al vroeg het nieuwe jaar beginnen, een paar dagen aan de herfst vakantie zouden kunnen koppelen, zou dat voor menige familie die een na jaarsvakantie wenst, een verademing kunnen zijn. Nu zijn deze gezinnen doorgaans aangewezen op overvolle kampeer- of caravanplaatsen en op zomerhuisjes, waarbij ze sterk afhan kelijk zijn van klimaatgrillen in het hoogseizoen. Uit de cijfers van het CBS blijkt dat driekwart van de 91,7 min. vakan tiedagen die Nederlanders in 1969 heb ben opgenomen, in het hoogseizoen werden „genoten". Daaronder wordt verstaan de periode van 28 juni tot 15 augustus. Een derde deel daarvan, 30.4 min. vakantiedagen, kon hele maal vrij worden opgenomen. Bij de ze dagen was men niet gebonden aan schoof- of bedrijfsvakanties. Van dit aantal, zegt het CBS, viel 48% in het hoogseizoen en 52% in het voor- en na seizoen (van 3 mei tot 27 juni en 16 augustus tot 3 oktober). Van de 61,2 mnl. vakantiedagen die verplicht moesten worden besteed is de verdeling veel minder gelijkmatig. Hoogseizoen 88% voor- en naseizoen 12%. Het is duidelijk zegt het Verbond van Nederlandse Ondernemingen, dat bij de categorie „ongebondenen" in ver gelijking met de „gebondenen" de nei ging bestaat om de vakantie buiten het hoogseizoen door te brengen. Voor de vrije vakantiegenieters blijkt er in feite geen hoogseizoen te bestaan. Het vakantieseizoen duurt voor deze groep niet zeven maar vijftien weken. Helemaal anders, zo constateert het NVO, is de situatie voor de categorie der „gebondenen". Als men aan een schoolvakantie gebonden is, blijkt het heel moeilijk te zijn om vakantie bui ten het hoogseizoen te nemen. Op een totaal van 35,0 min. vakantiedagen voor deze groep viel 93% binnen het hoogseizoen en maar 7% daarbuiten. Nóg ongunstiger is de situatie voor F* hen die zowel aan een school- als een bedrijfsvakantie gebonden zijn. Maar 5°/o van de 11,1 min. vakantiedagen van deze groep viel buiten het hoogsei zoen. Daarentegen bestond er meer ruimte om vakantie buiten het hoog seizoen door te brengen, wanneer men alleen aan de vakantieregeling van het bedrijf gebonden was: 28% van de 11,7 vakantiedagen van deze groep viel buiten het hoogseizoen. Uit al deze cijfers blijkt dat het met de vakantiespreiding nog maar triest is gesteld. Maar, zo constateert het VNO, als men de situatie van vorig jaar vergelijkt met die van vroeger toen nog geen enkele gecoördineerde actie voor vakantiespreiding gevoerd werd en het gros van de vakantiegan gers in de twee weken van de bouw vakvakantie op pad ging, dan moet men erkennen dat er wel degelijk van een verbetering sprake is. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De oppositie in de Tweede Kamer vindt een verhoging van het minimumloon van 145 gulden tot 157,50 per week, zoals de regering heeft voorgesteld, onvoldoende. Wil men berei ken dat de laagste inkomensgroepen vol ledig delen in de welvaartsontwikkeling van de laatste jaren, dan zal naar de me ning van de oppositiepartijen een verho ging tot 160 gulden per week nodig zijn. De oppositie wil ook vastgelegd zien dat de leeftijd, waarop men recht heeft op dit bedrag, in de komende twee jaar tot 21 jaar wordt verlaagd. Uit het verslag van de Kamercommis sie voor Sociale Zaken, dat gisteren over het regeringsvoorstel is verschenen (de leden stuurden hun bijdragen in vanaf hun vakantie-adressen) blijkt dat het voorstel van minister Roolvink ondanks het schokeffect dat daarvan uit gaat, voor de regeringspartijen aanvaardbaar is. Wel vreest men voor een deel van het bedrijfsleven, met name voor de textiel, de confectie- en lederindustrie met veel jong vrouwelijk personeel, een onevenre dige belasting. Gevraagd wordt welke dispensatiemogelijkheden deze bedrijfs sectoren zullen worden geboden om de extra loonkostenstijgingen op te vangen MADRID. Op de vooravond van zijn vierenzestigste verjaardag is generaal Manuel Diez Alegria gisteren benoemd tot hoofd van de generale staf van alle strijdkrachten, als opvolger van de juist overleden kapitein-generaal Munoz Gran des, de intieme vriend en vertrouweling van generaal Franco. Het Spaanse staats hoofd heeft hiermee voor het eerst een van de allerbelangrijkste militaire posten van zijn regime in handen gegeven van een man die tijdens de burgeroorlog niet op de voorgrond kwam en geen hogere rang bereikte dan die van kapitein van de genie. Generaal Diez Alegria is dus voor poli tiek Spanje een man die niet gecompro mitteerd is met de nabije geschiedenis die nog altijd een zo grote invloed uitoefent op de huidige omstandigheden. Voor de toekomst van Spanje is de benoeming van generaal Diez Alegria van het allergroot ste belang. Het feit dat generaal Franco hem tot opvolger van Munoz Grandes heeft be stemd verleent hem, buiten zijn persoon lijk prestige en de rang van zijn nieuwe post, een bijzonder groot politiek pres tige, omdat dit een soort „vaderlijke ze gen" van Franco betekent. Mocht het opvolgersteam dat generaal Franco nu officieel heeft ingesteld voor het geval van zijn heengaan, prins Juan Carlos en admiraal- Carrero Blanco, voor onoverkomelijke moeilijkheden komen te staan, dan vormt generaal Diez Alegria een algemeen aanvaardbaar alternatief. en zich geleidelijk op de nieuwe situatie in te stellen. Ook wordt gevraagd welke prijsontwikkelingen de regering als ge volg van de aanpassing verwacht. Minister Roolvink zal voorts bij de openbare behandeling van het wetsont werp, waarvoor de Tweede Kamer dins dag de vakantie onderbreekt, nader moe ten verklaren waarom hij naast de kop peling aan de loonindex nog de moge lijkheid van een bijzondere aanpassing aan de gestegen welvaart wil handhaven. De minister heeft voorgesteld daarvoor (Van onze redacteur in Parijs) PARIJS. Volgens het Joodse tijd schrift „Arche" wil de regering van de Libanon 14 Franse „Mirage-vliegtuigen aan Frankrijk teruggeven. De toestellen werden in 1966 besteld en zijn 18 maan den geleden geleverd. Het kleine Libane se leger heeft echter geen ervaren pilo ten om met deze ingewikkelde machines te kunnen omgaan. Volgens genoemd tijdschrift is een deel van de Mirages al in Franrkijk terugge keerd in ruil voor defensieve wapens. Het Franse ministerie van Landsverdediging heeft ieder commentaar op dit bericht ge weigerd. Officieus geeft men in Parijs aan het terugsturen van de veertien Mirages door Libanon de volgende uitleg: in het Midden-Oosten-conflict wil de regering van Libanon neutraal blijven of althans zo min mogelijk direkt bij de oorlog wor den betrokken. Door de Mirages terug te geven wil de Libanon zich onttrekken aan de druk van Egypte en Syrië. Beide lan den kunnen geen Mirages kopen door het Franse embargo, maar zouden hun pilo ten gaarne met deze vliegtuigen willen laten oefenen. Het is geen toeval dat de als regel goed ingelichte regering van Is rael via genoemd tijdschrift het bericht over deze 14 Mirages heeft gepubliceerd. Want de vraag mag worden gesteld waar de 14 toestellen heen gaan en aan wie zij nu door Frankrijk zullen worden ge leverd. Nu Libanon geweigerd heeft zal de re gering van Libië aan Egyptische en Sy rische piloten toestaan te oefenen met de door Libië bestelde Mirages, die eind van dit jaar of begin volgend jaar zullen wor den geleverd. O Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend dat beoogt de ziektewet en de wet op de arbeidsongeschiktheidsverzekering zo danig te veranderen, dat alle Nederlanders die in een ontwikkelingsland werken een vrijwillige verzekering kunnen sluiten, die de risico's dekt vanaf de dag van terugkeer in Nederland. Het aantal personen dat van deze regeling zal pro fiteren is moeilijk te schatten, maar moet tus sen de 1000 en 5000 liggen. 0 Ford Motor Co heeft door de algemene conjunctuurteruggang een daling in de netto resultaten van het tweede kwartaal moeten boe- 1 ken van 7%. De winst beliep 166 min. dollar l tegen 180 min. in het overeenkomstige tijdvak van verleden jaar. De omzet steeg van 3,89 mil- I jard tot 3,91 miljard dollar. eens in de drie jaar het oordeel van de SER te vragen, te beginnen in 1974. Waarom deze tijdslimiet is aangebracht is niet iedereen in de Kamer duidelijk Evenmin is het de Kamer duidelijk waarom jonge kostwinners buiten de re geling zijn gelaten. Minister Roolvink zal dinsdag ook moeten uitleggen waarom hij geen minimum garantie voor alle jeugdigen heeft getroffen. De minister wordt de ruimte gelaten dinsdag monde ling op het verslag van de Kamercom missie te antwoorden. Aangenomen wordt dat er dinsdag voldoende Kamerleden naar het Binnenhof zullen terugkeren om de behandeling van het wetsontwerp mo gelijk te maken. Daartoe zijn in de frac ties de nodige afspraken gemaakt. DJAKARTA (Reuter) De vroegere Indonesische vice-president Prawoto Mangkoesamito is gisteren tijdens een reisje naar Oost-Java overleden. Dit is in de Indonesische hoofdstad bekend gemaakt. Prawoto was 60 jaar. Hij was vice- premier van april 1952 tot augustus 1953. In de politieke partij Masjoemi Moslem bekleedde hij verschillende belangrijke functies. Toen de partij in 1962 door oud president Soekarno werd verboden kreeg hij een gevangenisstraf van vier jaar uit te zitten. (Van onze correspondent) BREDA. De Bredase VVV heejt een unieke service in ons land in het leven geroepen. In het vervolg zullen buitenlandse toeristen die in Breda door ziekte of ongeval in een zieken huis moeten worden opgenomen, wor den bezocht. Met die goodwill-taak is mej. Joan Prins belast. Zij is één van de leden van het Nationale Hostess- team. Twee van de vier Bredase zieken huizen hebben op deze nieuwe vorm van dienstverlening positief gerea geerd. In voorkomende gevallen zal de VVV worden gewaarschuwdwaarna mej. Prins of een andere gastvrouw van de VVV een bezoekje kan bren gen. Franse, Duitse, Engelse en Spaanse conversatie leveren geen moeilijkhe den op. KATMANDOE (Rtr) Overstromingen en aardverschuivingen hebben in het koninkrijk Nepal in het Himalaja-geberg- te 150 mensenlevens geëist, zo bljjkt uit berichten die gisteren in de hoofdstad Katmandoe zijn aangekomen. Het aantal doden in het gebergte en de staten aan de voet daarvan is deze week hiermee tot meer dan 650 gestegen. In Nepal zijn enige honderden huizen vernield, honderden hectaren bouwland ondergelopen en wegen geblokkeerd. De meeste binnenlandse vluchten zijn afge last. Het grootste aantal slachtoffers heeft de Alakananda geëist een zijrivier van de Ganges. Meer dan tweehonderd Pel grims in bussen en auto's werden door de stroom meegesleurd in de staat Oettar Pradesj. In Pesjawar hebben overstromingen van Malakan tot Chitral bij de grens met Afghanistan tien mensen gedood. (Van onze correspondent) ZWOLLE. De Zwolse politie heeft een 29-jarige autorijschoolhoudster aan gehouden, die verdacht wordt van ver duistering van ten minste ƒ25.000. Het bedrag is mogelijk nog veel hoger. Zij exploiteerde sinds enige tijd een autorijschool, maar haar tarief bleek te laag. Om tekorten op te heffen, besloot zij filialen te stichten. De filiaalhouders moesten allen een waarborgsom storten die in enkele gevallen 2500 bedroeg. Voorts kocht zij vijf nieuwe auto's op huurkoopbasis. Tot de verduisterde gelden behoren be halve de waarborgsommen en de op brengst van een verkochte huurwagen, ook van tevoren betaalde lesgelden. Er is verder sprake van een huurschuld van rond vijf mille. Verder blijken particu lieren haar geld te hebben geleend. En kele weken geleden verdween de rij schoolhoudster. Bij haar terugkeer reed zij naar het politiebureau omdat bij haar ingebroken zou zijn. Inmiddels was daar echter al aangifte gedaan van verduistering. Zij is al meer met de Justitie in aanraking ge weest. (Vervolg van voorpagina) In de Hinderwetvergunning voor Demka Utrecht is de voorwaarde vastgelegd dat stof en afval van de zandbereidingsinstal- latie zodanig moeten worden afge voerd, dat ze niet in de omgeving ver spreid zullen worden. Deze maatregel is Demka bereid te treffen. Dan blijft nog de grootste stof- en damp- verspreider, de elektrogietoven. Het aan brengen van een stoffilter gaat ongeveer een miljoen kosten. De Demka-directie wil dit miljoen eerst verdienen met het op voeren van het rendement van de giet- oven en moet dit nog een jaartje aanzien. Intussen probeert Demka zoveel moge lijk hinder te voorkomen. De vloer van de schrootopslagplaats werd voorzien van stalen platen, waardoor geen natte aarde in de smeltoven terecht kan komen. Er wordt ook nog een aantal proeven uit gevoerd om de stoffen droger in de oven te krijgen, waardoor minder dampen vrij komen. In overleg met de Bouw- en Woning- dienst van Utrecht, afdeling Hinderwet, wordt nu nog nagegaan hoe ver de be perking van de overlast aan de omgeving mogelijk is. In een gesprek met wethouder Harte- veld, dat volgde op een bezwaarschrift van Werkspoor tegen een gemeentevoor nemen zwaardere voorwaarden te verbin den aan de verleende Hinderwetvergun ning, deed Werkspoor wel enige toezeg gingen. De cement/zandbereidingsinstal- latie werd voorzien van een nieuw stof filter en proeven werden toegezegd voor naverbranding van afvoergassen. Deze toezegging is Werkspoor wel nagekomen. Maar Werkspoor maakte geen einde aan de lawaaihinder, deed te weinig aan de stofhinder. zorgde niet voor voldoende nieuwe instructies voor het personeel en stelde geen avondploeg in, zoals in een gesprek met de wethouder wel was be loofd. Toen was de maat bij de gemeente vol en deze bepaalde dat het open fabrieks terrein tussen de Cartesiusweg en de gie terij niet meer voor afval gebruikt mag worden. De bestaande kuil moet worden opgevuld en verhard. In de gie terij en op het terrein mag tussen 11 uur 's avonds en 7 uur in de morgen geen werk worden verricht, dat de buurtbe woners kunnen horen. De omwonenden zijn.door de gemeente van deze maatre gelen op de hoogte gebracht. (Van onze redactie economie) DEN HAAG Minister Nelissen heeft meegedeeld, dat onderzoekingen van de Economische Controle Dienst opnieuw tot prijsverlagingen aanleiding hebben gegeven. De laatste tijd kwamen ver lagingen van 1 tot 10% tot stand voor kantoormachines, van 2 tot 5% voor staal draadmatrassen en bedden, van 2 tot 8% voor schoenreinigingsmiddelen, van 5 tot 23% voor voetverzorgingsartikelen, van 4 tot 13% voor luiers, van V't tot 8% voor bouten en moeren, van 12 tot 16% voor liftonderdelen, van 16% voor lederverf en van gemiddeld V~% voor serviesgoed en huishoudelijke artikelen. Prijsverla gingen waren er ook bjj bekende merken, t.w. van 4% bij keukengeisers, van 5% b(j kunstharsprodukten, van 2 tot 13% bij vulpenhouders en ballpuntpennen en tot 9°/o bjj stofzuigerzakken. Na 1 januari 1969 kwamen 3.578 ver zoeken binnen van afgekondigde prij zen beschikkingen, waarvan 565 sinds 10 april. Van deze 565 hadden de meeste betrek king op e dienstverlenende sector. Per 10 juli, aldus de minister in zijn brief aan de Kamer, waren 1.310 (36,5%) ver zoeken ingewilligd. Afgewezen werden 240 (7%) en ingetrokken 829 (23%) ver zoeken. Van 377 (10,5%) verzoeken wordt nog gewacht op nadere gegevens en 822 (23%) verzoeken zijn in behandeling. In de afgelopen anderhalf jaar zag da economische controle dienst zich genood zaakt 83 keer voor de tweede maal proces verbaal op te maken wegens niet terug gedraaide prijsverhogingen, die eerder geverbaliseerd waren en waarop een ver oordeling of een beschikking volgde. In zijn brief aan de Tweede Kamer over het nieuwe prijsbeleid deelt de minister mee dat sinds het voorjaar 1969 973 hercontroles werden ingesteld. Hierbij bleek in 890 gevallen, dat de overtredings toestand was opgeheven of dat nog maar een geringe correctie behoefde te worden toegepast. Voor de andere gevallen moest opnieuw een verbaal worden geschreven. Dit be tekent, aldus de minister, dat in ruim 90% der gevallen door het eerste proces-ver baal en de gerechtelijke afdoening daar van blijvende correctie was bereikt. BRUSSEL. Als de stijging van de kosten en van de interne vraag geen krachtig halt wordt toegeroepen, is het niet onmogelijk dat de economie later in het jaar een neerwaartse beweging zal gaan vertonen, waardoor de volledige werkgelegenheid in gevaar zou kunnen komen. Dat zegt de uitvoerende EEG- commissie in het kwartaaloverzicht dat vrijdag is vrijgegeven. Als de economische stabiliteit in de lid staten spoedig wordt hersteld kan de groei van het bruto nationaal produkt in 1971 in de EEG 4.5 percent bedragen, constateert de commissie. In het overzicht wordt als verwachting uitgesproken dat de groei van het BNP in 1970 naar schatting 6 percent zal be dragen. De commissie zegt dat het stre ven naar beteugeling van de inflatie prio riteit moet behouden. Voor de tweede helft van 1970 verwacht de commissie geen grote wijzigingen in de economische tendensen die momenteel werken. In de meeste EEG-landen zal de prijs stijging dit jaar schommelen tussen de 4,5 en 6 percent, aldus de commissie. De buitenlandse vraag blijft stagneren door de relatieve stilstand in de Amerikaanse economie. Maar de interne vraag steeg tengevolge van loonsverhogingen en uit breiding der investeringen. De commissie zegt dat de interne vraag het aanbod blijft overtreffen en dat de situatie op de arbeidsmarkt gespannen blijft. Het tempo van de invoer versnelde en het tekort op de handelsbalans werd groter in het afgelopen kwartaal. Het be drijfsleven gaf de stijging der kosten door via verhoging van de prijzen en de prijs stijgingen werden krachtiger. Acteon 25 te Saigon Alkmaar 24 v Singapore n Manille Area 24 v Bougainville n Geelong Aristoteles 24 v Le Havre n Willemstad Batjan 24 v Lorenco Marques, 25 te Beira Chevron Nederland 23 v Batangas n Dumai Dosina 24 v Bougie n Rotterdam Forest Hill 24 v Karachi n Rastanura Gaasterkerk 25 te Singapore Kaap Hoorn 25 te Akrotiri Kennia 24 v Hongkong n Miri Kloosterkerk 24 te Bangkok Madison Lloyd 24 v Latakkia n Rotterdam Metula 25 te Rastanura Purmerend 25 te Balikpapan Rotti 24 v Penang n Port Swettenham Stad Zwolle 24 v Ploce n Augusta Seine Lloyd 24 te Hamburg Straat Clarence 25 te Trincomalee Straat Florida 24 v Hongkong n Yokkaichi Straat Hobart 24 v Hongkong n Singapore Straat Hongkong 24 v Singapore n Hongkong Straat Lagos 23 v Port Louis n Durban Straat Luzon 24 te Dar es Salaam Togokust 24 te Abidjan Wissekerk 24 v Hamburg n Antwerpen De omzet in Wall Street was 9.52 miljoen aandelen tegen 12.46 miljoen de dag ervoor. Dow Jonescijfers: industrie 730.22 (—2.46), vervoer 130.60 0.13), nutsbedrijven 104.93 (—0.39). In het telefonisch effecten verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand: (tussen haakjes staat de offi- dag) Akzo (80.60), Hoog- ciële slotkoers van gistermid- ovens (88.30), Kon. Olie 134.50—134.70 (135.20), Philips 61.30 gb—61.60 (61.70), Unilever 88.20 gb (88.40). KLM (115.70). Slotkoersen Eerste vorige periode beursdag heden Santa Fé Ind. Can. Pacific Illinois Cent Penns Centr. South. Pac. Union Pac. Allied Chem lm. Can. A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. a. T. Am. Brand Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Alrcr. Dup.de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T, 19% 20% Am. Motors 51 51 Int. Harv. 19 18% Int. Nickel 6% 6% Int. T. a. T. 26% 26% Kennecott 32% 32% Radio Corp. 19% 19% Republic St. 40% 41% Royal Dutch 39 39% Sears Roeb. 26% 27% Shell Oil 45% 45% Soc. Vacum. 37% 37% Stand Br. 23% 23% Stand. Oil N.J 22% 21% Studebaker 14 13% Texaco 20% 19% Un. Aircraft 65% 65% Un. Corp. 23% 23% Un. Fruit 15% 122% 15% Us. Rubber 122 Us. Steel 65% 64% Westingh. 76 76% Woolworth 67 67% Ford 25% 24% K.L.M. Slotkoersen Eerste vorige period» beursdag heden 6% 6% 24% 24(4 39 38% 37% 36% 44% 44 20% 22 293,i 29% 39% 39% 61% 61% 42% 42% 483,4 48% 41 41% 59% 59% 453/4 45% 30% 30% 31% 31 8% 8% 13% 13% 143,4 14% 30y2 30% 64% 64% 32% 31% 453,4 45=,i 32 32

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 10