Anke Rijnders groot gevaar voor Yvonne van Kuilenburg Spasski van kop verdreven Selecties voor WK wielrennen ACTIE GEVRAAGD IN KRING HAARLEM Arie Hassink: zó op baan ook een voortreffelijke dkè&r Sirk Rusland won van de VS Voetbal op hóóg niveau RECORD VOOR AMERSFOORTSE ZWEMSTER Flying Junior Heineke snel in S Verregend ZATERDAG 25 JULI 1970 11 m Uitslagen Diploma-fabriek Tussenstap DOOR BRUYNESTEYN Te zwaar Klaas Balk «gr#? Sprinters r (Van onze stadsredactie) LEEUWARDEN. Gisteren is defini tief vast komen te staan, dat Anke Rijn ders in de finales op de 200 en 400 meter vrije slag de gevaarlijkste opponente van titelverdedigster Yvonne van Kuilenburg zal zijn. Het Amersfoortse zwemstertje bewees gisteren in de series op de 200 meter bij de meisjes tot 14 jaar eens te meer, dat er geen twijfel over haar vorm kan bestaan. Na een eerste 100 meter van 1.04.5 vestigde zij met een tijd van 2.15.2 een nieuw Nederlands damesrecord. Het oude record stond reeds met 2.16.4 op haar naam. Vanzelfsprekend was deze tijd voldoende om als eerste in de all-in fina le geplaatst te worden voor Yvonne van Kuilenburg, die eerder op de dag reeds een scherpe 2.16.8 voor zich af had la ten drukken. Dit resultaat van de Heemsteedse zwemster mocht dan niet voldoende zijn om de nieuwe recordhoudster achter zich te houden, voor de overige sterren op de 200 meter vrije slag was 2.16.8 in de se ries nog geen haalbare kaart. Linda de Boer, winnares op dit nummer bij de meisjes tot 16 jaar, liet de klokken bij 2.17.7 stoppen, waardoor Yvonne van Kuilenburg als tweede de finale in zal gaan. Ook op de 400 meter vrije slag, die mor gen, op de laatste 1ag van de kampioen schappen, wordt gezwommen, zal de Amersfoortse zwemster de grootste bedrei ging voor Van Kuilenburgs titel vormen. Na de 100 en 400 meter vrije slag en de 100 meter vlinderslag, behaalde Anke Rijnders gisteren met haar eerste plaats op de 200 metervrije slag haar vierde kampioenschap van deze week. Naast Yvonne van Kuilenburg was er gisteren in de HPC-équipe alleen succes weggelegd voor Kees Uittenhout. Door zijn serie op de 200 meter schoolslag in 2.43.6 te winnen, plaatste hij zich als vier de voor de eindstrijd, achter Hans Elzer- man, Ben Sliphorst en Ronald Hond. Twee van de drie Haarlemmers op de 200 meter vrije slag bij de heren, Herman van Lienden en Ale van der Veen, konden met hun tijden van respectievelijk 2.08.7 en 210.1 aanspraak op een finaleplaats maken. Om de krachten te sparen voor de estafetteploeg zagen ze echter van ver dere deelneming af. Dick van Elzas (2.11.5) was reeds uitgeschakeld. Ook Tineke Harmenzon (200 schoolslag bij de meisjes tot 16 jaar in 3.12.5), Mar tin Haagen (2.28.1 op de 200 vrije slag bij de jongens tot 14 jaar) en Karin Koop (2.28.9 op de 200 meter vrije slag bij de meisjes tot 16 jaar) kwamen met hun tij den niet in aanmerking voor een plaats in de finales. Zowel bij de jongens- als bij de meis jesestafette op de 4 x 100 meter wissel slag speelden de ploegen van DWR. HrL AMSTERDAM De ranglijst van dit ogenblik en ongetwijfeld ook na het uitspelen van liefst 5 hangpartijen in de negende ronde van het IBM-toernooi toont op de plaatsen 1-6 louter wereld klasse. Allen, die daar gesitueerd zijn, speelden in Belgrado in de fameuze we reldmatch Het maakt wel duidelijk hoe zwaar deze krachtmeting is geworden. Spasski staat voorlopig op kop. Hij ver sloeg Ree, maar safe is hij uiteraard niet. Negende ronde grootmeestergroep Spasski—Ree 1—0, Langeweg—Donner 0—1, Hartoch—Tringov afgebr., Gelier— Janosevic 10, HortCiric 10, Poloega- jewski—Uhlman 1—0, Csom—Scholl afgebr., Gligoric—Jongsma afgebr. Stand na 9 ronden: 1. Poloegajewski (Rus) 7'/2 pnt. 2. Spasski (Rus) 7 pnt. 3. Uhlman (O-Dld) 6 pnt. 4./5. Gligoric (Joeg), Geiler (Rus) 5'/a pnt. 6. Hort (Tsj.sl) 5 pnt. 7. Donner (Ned) 4Vi pnt. 8. Tringow (Buig) 4 1 afgebr. 9. Janosevic (Joeg) 4 pnt. 10. Scholl (Ned.) 3Vs pnt 1 afgebr. 11. Ciric 3V« pnt. 12./13. Hartoch (Ned), Csom (Hong) 3 pnt 1 afgebr. 14. Langeweg (Ned) 3 pnt. 15./16. Ree (Ned), Jongsma (Ned) 2l/i pnt. Meestergroep AdorjanCortlever 1—0, Westerinen- Van Geet Va'/a, Prins Marovic 10, Bed narskiTimman VaVa, v. d. WeideTa- tai 01, HamannPiket 01. Stand na 9 ronden: 1./2. Timman (Ned), Adorjan (Hong) 6Va pnt. 3. Prins (Ned) 5V« pnt. 4./6. Marovic (Joeg), Tatai (It), Hamann (Den) 5 pnt. 7./8. Piket (Ned). Cortlever (Ned) 4 pnt. 9./10. Van Geet (Ned), Bednarski 31/; pnt. 11. Westerinen (Ned) 3 pnt. 12. v. d. Weide (Ned) 2V2 pnt. en KZC geen rol van betekenis. Alleen de jongens van HPC konden zich nog enigs zins in de hoogste lijn handhaven met een vierde plaats. Furore maakten wel de vier meisjes van VZC, door met een tijd van 4.48.3 zowel het Nederlandse aspiranten als het damesrecord te verbeteren. Bo vendien brak Marjan Vermaat, de eerste zwemster uit de Vlaardingse equipe, het nationale aspirantenrecord op de 100 me ter rugslag met 1.10.2. Finales. 200 meter schoolslag, meisjes onder 14 jr: 1/2 Astrid Alberts (DZ/PC) 2.56.9: Petra But (VZC) 2.56.9; 3 Ineke Koopman (Zian) 2.57.8. De tijd van Astrid Alberts en Petra But AMSTERDAM. De sportcommissie van de KNWII heeft voor het wereld kampioenschap op de weg voor profs, dat op 16 augustus in het Mallory-park bij Leicester wordt gehouden, twaalf ren ners aangewezen. Aan de hand van keu ringen zullen volgende week de tien de finitieve renners worden aangewezen. De twaalf geselecteerden zijn: Peter Kissner, Jan Janssen, Joop Zoetemelk, Gerard Via- nen, Evert Dolman, Rini Wagtmans, Jan Krekels, René Pijnen Harry Steevens, Harm Ottenbros, Jan van Katwijk en Eddy Beugels. Negen amateurs zijn definitief aange wezen voor de wereldkampioenschappen op de weg. In de individuele wegwedstrijd op 15 augustus zullen uitkomen: Fedor den Her tog, Kees Koeken, Matthijs de Koning, Popke Oosterhof en Cees Priem. Voor de zesde plaats zal eind volgende week aan de hand van onder meer de resultaten in de Ronde van Schotland en wedstrij den in Duitsland een keuze worden ge maakt uit Wim Bravenboer. Hennie Kuy- per, Henk Nieuwkamp en Ben Janbroers. Deze laatste is toegevoegd aan de voor lopige selectie, die vorige week bekend gemaakt werd. Daaruit zijn bij de defini tieve keuze de Limburger Jo van Pol en de Groninger Frits Sehür verdwenen. Voor de ploegentijdrit over 100 km op 13 augustus zijn aangewezen Adrie Duy- ker. Feder den Hertog Popke Oosterhof en Tino Tabak. Reserves: Matthijs de Koning en Cees Priem. (Van onze zeilmedewerker) OUD-LOOSDRECHT. Rustig is de Holland week 1 op de Loosdrechtse plas sen van start gegaan. Voor de meeste belangrijke klassen was het nog op de plaats rust. Zij gaan pas vandaag het water op. Toch trok Flying junior-top man Heineke op deze stille dag de volle aandacht. Bij de start dacht Heineke te vroeg te zijn en keerde terug. Als laatste zette hij de achtervolging in. Rak na rak sneuvelden er tegenstanders. Hij won groots hoewel later bleek dat hij niet te vroeg over de startlijn was ge varen. Anke Rijnders (rechts) vestigde een nieuw nationaal record 200 m (meis jes). Links Hansje van Bunschoten, die tweede werd. was tot in honderdsten van seconde gelijk. Petra But werd na een beslissingsrace kam pioene. 200 meter schoolslag, jongens onder 14 jr.: 1 Victor Nihot (Vitesse) 2.52.5; 2 Jelle de Vries (DZ/PC) 2.53.-; 3 Robin Wintering (Zeemacht) 2.55.3. 200 meter vrije slag, meisjes onder 16 jr.: 1 Linda de Boer (Naarden) 2.17.7; 2 Lenie de Jong (VZC) 2.18.-; 3 Frasquita Smits (Zwem- lust) 2.19.5. 200 meter vrije slag. jongens onder 16 jr.: 1 Ton van Klooster (Naarden) 2.09.2; 2 Gyse Stroboer (De Robben) 2.11.4; 3 Karei Eggen (De Kikker) 2.11.6. 200 meter schoolslag meisjes, onder 16 jr. 1 Tineke Holland (Zian) 2.57.1; 2 Durkje Spoor (De Kikker) 2.57.7; 3 Ina Vording (De Kikker) 3.02.9. 200 meter schoolslag, jongens onder 16 jr.; 1 Hans Elzerman (Zian) 2.40.2; 2 Ronald Hond (Dolfijn) 2.43.4; 3 Peter Spijk (HZ en PC) 2.44.1 200 meter vrije slag, meisjes onder 14 jr.: 1 Anke Rijnders (AZPC) 2.15.2 Nederlands record (oud 2.16.7 Yvonne v. Kuilenburg-HPC); 2 Hans je Bunschoten (Naarden) 2.19.5; 3 Astrid Verver (PSV) 2.21.6. 200 meter vrije slag. jongens onder 14 jr. 1 René v. d. Kuil (SZC) 2.15.4; 2 Frits-Jan Edelijn (VZC) 2.15.4; 3 Siegfried de Vries (De Robben) 2.18.9. 4 x 100 meter wisselslag estafette, meisjes onder 16 jr.: 1 VZC 4.48.3 (nieuw Nederlands record), (Marjan Vermaat. Petra But, Frieke Buys en Cora Schouten); 2 Zian 4.52.8; 3 AZPC 5.09.0. 4 x 100 meter wisselslag, jongens onder 16 jr. 1 Zian 4.42.0; 2 PSV 4.44.6; 3 De Kikker 4.47.8. (Van onze sportredactie) LEEUWARDEN Hoewel in het komende weekend nog bijna alle fi nales bij de dames en heren gezwom men moeten worden, kan nu al met zekerheid gesteld worden, dat de me daille-oogst voor de vertegenwoordi gers van de kring Haarlem, inclusief HPC, schamel zal zijn in vergelijking met voorafgaande iaren. Alleen HPC behaalde vorig jaar in Breda nog 18 plakken, een totaal, dat nu bij lange niet meer benaderd kan worden, ook al zouden alle HPC'ersdie momenteel nog in de running zijn, vandaag of morgen een ereplaats behalen. Het staat nu, ondanks het kampioenschap van Rob van der Noll, al onomstote lijk vast, dat de Haarlemmers dit sei zoen terrein zullen verliezen op sterk opkomende districten als Den Haag, Amsterdam en Midden-Nederland, waarin Naarden momenteel de boven toon voert. ,De wedstrijdsport is in de kring Haarlem in het slop geraakt", stelt Frans Heeremans, trainer van de zwemclub DWT, dan ook terecht vast. Het uitblijven van een medaillere gen wil overigens niet zeggen, dat de persoonlijke prestaties van de Haar lemse zwemmers en zwemsters op de titelstrijd in Leeuwarden achteruit ge gaan zouden zijn. Integendeel, verre weg de meeste deelnemers konden hun persoonlijke records verbeteren. Hun klim voltrekt zich momenteel echter te langzaam ten ovzichte van de con currerende verenigingen als ZIAN en Naarden, die in de Friese hoofdstad wel een abonnement op het ereplat- form hebben. Wim Geurtsen, trainer van HPC: ,Het komt voor mij niet onverwacht. Ik heb twee jaar geleden in Utrecht al gewaarschuwd, dat er erg hard gewerkt zou moeten worden om de top bij te houden." Nu duidelijk aan het licht is geko men, dat zelfs een drievoudige over winning van Yvonne van Kuilenburg de zaak niet meer recht kan trekken, wordt er druk gefilosofeerd over het hoe en waarom van deze teruggang. Ok van Batenburgoefenmeester van Njord '59, noemt als voornaamste oor zaak het ontbreken van de juiste sfeer. „Op het ogenblik heerst er alleen bij DWT een goede stemming. Bij de an dere verenigingen waren de omstan digheden, waaronder men naar dit kampioenschap moesten werken verre van ideaal. Wim Geurtsen zit dit jaar bij HPC met de moeilijkheid, dat hij nog moet steunen op een oudere top, terwijl hij tegelijkertijd een nieuwe ploeg aan het opbouwen is. Eigenlijk is dat te veel werk voor één man. De jongens en meisjes die nu al aan de top staan krijgen daardoor niet de aandacht, die zij verdienen", aldus Van Batenburg. Hij krijgt op een aantal punten steun van Frans Heeremans (DWT), die afgelopen zondag met een derde plaats van Anita Turkenburg op de 100 schoolslag bij de meisjes tot 12 jaar zijn club de eerste medaille sinds 1946 bezorgde. De jonge oefenmeester voert boven dien aan, dat een goede stemming in de wedstrijdploeg alleen, niet voldoen de is. Heeremans: „Er zijn bij DWT nog te weinig mensen, die zich werke lijk voor de wedstrijdsport interesse ren. De vereniging is nog te veel een diplomafabriek W'i kunnen dat ook hier in Leeuwarden weer merken. DWT heeft 1200 leden, maar er zijn er maar heel weinig geweest, die de moeite hebben genomen om hier te komen kijken. Bij de Haarlemse ver enigingen zijn er in de besturen toch al zo veel mensen die te eng denken. Om de kring Haarlem meer te laten meespreken op nationaal niveau, zou den de zaken in de besturen radicaal omaegooid moeten worden." Die koerswijziging zou dan kunnen leiden tot een nauwere samenwerking tussen de zwemclubs in de Kring. HVGB en Haarlem maakten daar dit jaar al een begin mee door samen onder de naam HHC te gaan opere ren. Het Voorbeeld van de nieuwe combinatie wordt in de naaste toe komst ivellicht opgevolgd door Njord '59 en DWT, die ook tot een bundeling van krachten willen komen. Maar ook deze fusies worden door sommige trainers slechts als een tus senstap op weg naar een volledige vernieuwing gezien Vic Kerkhoff, oud-secretaris van Njord '59 en in Leeuwarden aanwezig als vervanger van de geblesseerde DWR-oefenmees- ter Ed Beere, wil in de kring Haar lem het liefst komen tot een samen werking zoals die nu reeds m Den Haag bestaat Daar trainen de pupil len van alle zwemverenigingen uit het district elke zondagmiddag onder lei ding van Charles Razoux-Schultz, oefenmeester van het zo succesvolle ZIAN als voorbereiding op de belang rijke wedstrijden. De resultaten heeft iedereen de afgelopen week duidelijk kunnen constateren Vic Kerkhoff: ,De zaken moeten in de kring Haarlem dynamischer aange pakt worden. Het moet bij ons toch ook mogelijk zijn, dat de trainers eens rond de tafel geroepen worden om ge zamenlijk plannen op te stellen. Zowel in de Kring als op nationaal niveau moet er een trainersvereniging komen, waarin regelmatig overleg wordt ge pleegd. De kring Haarlem loopt op dit gebied tien jaar achter. Tot nu toe stak HPC er nog wat bovenuit, maar dat gaat nu ook niet meer zo goed." Welke plannen er in Haarlem ook gemaakt worden, zolang de trainings mogelijkheden door een tekort aan zwemwater beperkt blijven zullen alle prestaties van de wedstnjdzwemmers daaronder lijden. Met het oog op de voorbereidingen op Leeuwarden heeft de actiegroep Zwemwaterenig succes geboekt met haar verzoek om meer trainingsruimte in de open zwembaden, 's Winters blijven de vijf Haarlemse en de heemsteedse zwem clubs echter aangewezen op het Haar lemse Sportfondsenbad. „Nu vecht iedere vereniging m het overdekte bad nog voor de beste trai ningsuren. Als er wat beter samenge werkt werd, zou de meest effectieve manier voor het gebruik van de be schikbare uren gevonden kunnen wor den. In Den Haag hebben de wed strijdzwemmers de hele zondagmiddag de beschikking over een overdekt zwembad. Waarom zou dar in Haarlem niet mogelijk zijn", aldus Vic Kerk hoff, die zelf de mogelijkheid om door een gezamenlijke inspanning van alle zwemmers in Haarlem en omgeving te komen tot de bouw van een speciaal wedstrijdbad niet uit wil sluiten. Zolang er geen concrete plannen be staan voor een herzien beleid in de kring Haarlem, blijft Wim Geurtsen zich nog uitsluitend op HPC richten. Geurtsen: „Dit seizoen heb ik naast HPC nog twee maal per week HHC getraind, maar dat is nu ook afgelopen. Ik ga me weer helemaal >p HPC con centreren. Er komt in de vereniging een nieuwe sterke generatie op, die hier in Leeuwarden al niet zo ver meer van de top zat Daarnaast heb ik veel aandacht voor de „ouderen" nodig. HPC moest het dit keer nog van die ouderen hebben. Hun finales worden nog allemaal in het weekend gezwom men, dus dan zitten er nog wel wat medailles voor ons in." Desondanks erkent ook Wim Geurt sen, dat de grote successen van voor gaande jaren in Leeuwarden niet ge ëvenaard zullen worden. Geurtsen: „Wij staan niet stil. maar de anderen gaan veel harder vooruit." Bij het vaststellen van de oorzaken noemt de HPC-trainer in de eerste plaats de mentaliteit in een vereniging als Naar den. „De jongens en meisjes daar zijn bereid om werkelijk alles te geven. Ik bewonder de inzet van die ploeg; dat ontbreekt er bij ons nog al eens aan" aldus Geurtsen dis toch ook aan de negatieve invloed van de ontoereiken de organisatie in de kring Haarlem niet voorbij wil gaan. „De instelling van de officials in een succesvolle kring als Den Haag is veel beter. Zij lopen zich werkelijk het vuur uit de sloffen. En de resultaten zijn er ook naar. Niet alleen ZIAN maakt een bloeitijd door ook de kleinere clubjes. In Haarlem loopt alles zo moeilijk. Kijk maar eens naar de povere orga nisatie van de Kringkampioenschap pen". THEO KLEIN (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM. Het nummer achter volging bij de amateurs is een onder deel van de baansport, waarin nog wel eens verrassingen kunnen voorkomen. Men behoeft maar terug te denken aan de komst van Tiemen Groen uit het niets. Ook dit jaar is er een opvallend figuur tje op de baan gekomen: Arie Hassink. Hij had zich al als wegrenner faam ver worven, hoewel hij pas negentien jaar is. Herman Krott, de ploegleider van Zoete melk en Den Hertog als amateur, noemt Hassink zelfs de opvolger van Zoetemelk. Op de baan had Hassink zich eigenlijk nog niet laten zien. Hij had en dat was al een aanwijzing woensdag Fe dor den Hertog zijn Apeldoornse baanre cord achtervolging ontnomen in een rechtsstreeks duel met Den Hertog. Nu dan bij de Nederlandse kampioenschap pen reed deze Hassink uit het Twentse Neede twee keer een voor een debutant voortreffelijke tijd in de series en de kwartfinales. Op een baanfiets met nor male wegbanden (260 gr.) fietste hij de 4 km. in 5.06.09, waarbij aangetekend moet worden, dat hij nog een keer door onkunde in het gras reed, en in de acht ste finales liet hij een tijd afdrukken van 5.05. Alleen Fedor den Hertog bleef daar een fractie van een seconde onder. Men moet niet verwachten, dat deze dA, MAAC De DOBLLPiT Ié VAMOg-pAi-ÊM GEVi-OtSgfO +(2ouk) SMoaPre VB BAL U&l IN WgT DO&i- wigrwAAC £fj OP -DAT Mo 'Tóf&L "Dood volóbajï ae Arie Hassink ook direct achtervolgings kampioen van Nederland gaat worden, hoewel de mogelijkheid er natuurlijk heel goed inzit. Vooral als men weet, dat het kleine coureurtje pas voor de derde maal dit seizoen op een baan reed. Hassink deed eigenlijk voor de aardigheid mee. „Vorig jaar kwam ik ook naar de kam pioenschappen, maar toen arriveerde ik om negen uur en moest om tien over ne gen rijden. Dat ging niet, want ik had nog nooit een baan gezien. Nu ben ik om vijf uur opgestaan en was ik wel royaal op tijd. Maar ik heb geen goed baanmateriaal. Ik heb een fiets en een paar gewone wielen, meer niet. Boven dien is het cranckstel te lang. In de kwart finales kreeg ik een paar lichte wielen en banden van de bond. Mijn ambitie ligt ook niet op de baan eigenlijk". Arie Hassink is zelf ook verbaasd over zijn verwonderlijke prestatie. Hij vindt het in feite ook niet zo leuk, want hij moet er de ronde van Schotland voor laten lo pen. En hij is meer wegrenner. Krott vindt het wel best zo. „Het programma voor de goede amateurs is veel te zwaar. Ze rijden alsmaar etappewedstrijden. Neem een Frits Schiir. Die jongen reed Olympia's Tour, de ronde van Oosten rijk, de ronde van België en de 100 km. tijdrit. En nu gaat hij naar Schotland. Kijk, Zoetemelk fietste vorig jaar ook veel, maar hij was toen 22 jaar. Deze jongens zijn achttien, negentien jaar. Dan zijn ze nog niet volgroeid. Dat geldt zeker ook voor Hassink. Daarom ben ik blij, dat hij nu niet naar Schotland kan". Een ander die niet naar Schotland gaat is Fedor den Hertog. Maar hem had Krott wel liever naar Brittannië zien gaan, want Den Hertog heeft dit jaar internationaal nog niets bijzonders ge presteerd. Maar Den Hertog wil bewij zen, dat hij én op de baan (achtervol ging) én op de weg kan uitblinken. Er zijn er meer geweest die daar op ge struikeld zijn. Den Hertog heeft alles op het achtervolgingskampioenschap gezet. Daarom was het zo verwonderlijk, dat de mysterieuze coureur „Of ik prof word, dat zal de toekomst uitwijzen" zo'n zwakke start had. Hij reikte in de plaatsingsronde slechts naar een tijd van 5.11. Maar hij herstelde zich in de kwart finales tegen de ook knap rijdende Jan van Lissum. Den Hertog gleed soepel naar een tijd van 5.04.02. Klaas Balk was als favoriet aan de kwartfinales begonnen, want zijn 5.05.04 was een voortreffelijke opening. Maar bij 'i ARIE HASSINK de blonde coureur uit Badhoevedorp lag het precies andersom, Hij finishte in de kwartfinales op 5.13.01. Dat betekent, dat Balk volgende week vrijdag tegen Den Hertog moet aantreden. Arie Hassink vindt dan Van der Ruit tegenover zich, die constant voor de dag kwam (5.07.04 en 5.06.02). Mahn en wegcoach Middelink komen elkaar natuurlijk bij de selecties toch weer tegen. De belangen baan-weg komen zoals gebruikelijk weer om de hoek kij ken. Om die problemen zoveel mogelijk te voorkomen, heeft Mahn het in zoveel mogelijk jonge renners gezocht, die toch niet of wellicht niet voor de nationale weg-ploeg worden geselecteerd. De selec tie voor de baanachtervolgingsequipe luidt André Jansen (pas amateur), Peter Nieuwenhuis, Nanno Bakker, Henk Stan der, Jan Bakker, Henk Brand en Jan van Lissum. Mahn wil er graag ook Janbroers en Hassink bij hebben. Maar Hassink zegt: „Dat is niets voor mij. Ik kan niet aan het wiel blijven. Ook niet in het pelo ton". De Twentse renner, die in april een sleutelbeen brak en acht weken moest stoppen na Olympia's Tour wegens bloedarmoede, ziet weinig in de baanach tervolgingsploeg. Hij is een individualist. Dat blijft altijd de moeilijkheid met het formeren van een baankwartet. Bij de achtervolging profs waren er geen verrassingen in de eliminatieronde, waaraan elf coureurs deelnamen. Drie man moesten afvallen en dat waren dan Van Midden, Deelen en Van Katwijk. Duyndam en Hoekstra reden alvast een „finalerit". Hoekstra startte snel. Duyn dam kon wel iets inlopen, maar moest Bij de Nederlandse baankampioen- schappen zijn nog geen kampioenen bekend geworden, omdat het avond programma verregende. Maandag avond wordt nu gestreden om de titels sprint amateurs en stayers amateurs en rijden de profachtervolgers de hal ve finales. Volgende week vrijdag wordt dan het restant van de kam pioenschappen afgewerkt. toch de overwinning aan de Fries laten. Het tweetal maakte royaal de beste tij den van de series: 6.20.- en 6.21.5. Harry Jansen speelde wat met Van Katwijk en kwam tot 6.32.03. De indeling voor de kwartfinales: HoekstraHolst, Duyndam Heynig, JansenVianen, Poortvliet Benjamins. De amateursprinters brachten het tot de finale, waarin Jan Jansen uit West- zaan en Peter van Doom uit Berlicum elkaar zullen bestrijden. Jansen rekende in de kwartfinales af met Fens (die de eerste manche won, maar gediskwalifi ceerd werd wegens onregelmatig rijden), Van Doorn schakelde Thije moeiteloos uit. Wim Koopman en Langkruis rekenden in die kwartfinales af met resp. Raayma- kers en Rebel. Voor Koopman liep de halve finale op een teleurstelling uit. De Rotterdammer kwam conditie tekort te gen de Brabantse sprintreus Van Doom. De krachtpatser uit Berlicum dwong Koopman, die maar drie weken getraind had, een lange sprint op en was toen ge klopt. Jansen had geen partij aan Lang kruis, die nog een keer kwam te vallen door onkunde op het gebied van de sur place. HANS ROMBOUTS. LENINGRAD Voor de tweede maal In de geschiedenis van de landenwedstrijd hebben de Russische atleten vrijdagavond in Leningrad van de Verenigde Staten ge wonnen. Het verschil was dit keer acht punten (122-114). Vijf jaar geleden wonnen de Russen in Kiev met 118-112. De Amerikaanse dames slaagden er vrij dag in iets van hun achterstand weg te werken maar het verschil bleef toch aan merkelijk, 78-59. Ook vrijdag bleven top prestaties achterwege.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11