PANDA EN DE MEESTER-FILMER ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO Agenda voor Haarlem en de "mmn fÈStSB felilÉ *1 Émni Minister contra verkeers- deskundige Rode Kruis helpt Cambodja en Zuid-V ietnam Radio Noordzee terug in ether Nu en dan buien it sïsa® fl ZATERDAG 25 JULI 1970 8 Een detectiveverhaal van Agatha Christie veRueaeN'. 9 E Haarlem en Omstreken Bollenstreek V elsen-l3 muiden Beverwijk Heemskerk Vijfhonderd mensen in India verdronken fiS 3l h DE SPIEGEL BARSTTE 63) „Ze had bovendien een gloednieu we japon voor die gelegenheid ge kocht", vervolgde Cherry. „Zo kwa men we erover te praten. Gladys was benieuwd of ze die japon ook zou kunnen overnemen. Ze zei dat die best viel schoon te maken, maar ze had geen zin om dat rechtstreeks aan meneer Badcock te gaan vra gen. Gladys is een bijzonder handi ge costuumnaaister, moet u weten, en ze had de stof prachtig gevon den. Tafzijde en de kleur was „bleu du roi" zei ze. En zelfs als de stof bedorven was op die plek, dan was de rok wijd genoeg, zei ze om er een baan uit te halen. Juffrouw Marple schonk slechts korte aandacht aan het couturepro- bleem. Zij vroeg: „Maar het lijkt jou niet onmogelijk dat Gladvs meer wist, dan ze jou verteld heeft?" „Nou ja, ik vond het gek, want als dat alles geweest is wat ze gezien heeft dat Heather Badcock expres met haar cocktail gemorst heeft dan snap ik niet, wat ze dan nog te vragen had aan meneer Giuseppe. u soms?" „Nee, ik ook niet", luidde het ant woord van juffrouw Marple, die diep zuchtte. „Maar het is altijd in teressant als je iets niet dadelijk be grijpt", voegde zij eraan toe. „Als je niet begrijpt wat iets te beteke nen heeft, dan betekent dat meestal dat je het van de verkeerde kant bekijkt, tenzij je natuurlijk niet vol ledig bent ingelicht. Dat laatste is hier vermoedelijk het geval". Zij zuchtte nog eens. „Wat jam mer dat zij niet direct naar de po litie is gelopen". Op dat ogenblik ging de deur open en trad juffrouw Knight bedrijvig binnen, met een hoog glas, waarop bovenaan verrukkelijk bleek-geel schuim stond. „Kijk eens hier, lieve mevrouw tje", sprak ze, „een heerlijke ver snapering voor u. Daar gaan we eens echt van genieten!". Zij trok een tafeltje dichterbij en zette dat naast juffrouw Marple neer. Vervolgens wierp zij een blik op Cherry. „De stofzuiger", begon ze evrwijtend, „stond zo maar midden in de hal. Ik was er bijna over ge vallen. Iedereen zou daar een onge luk kunnen krijgen!" „Okay!" zei Cherry. „Ik doe ver standig weer aan het werk te gaan" Zij verliet het vertrek. „Het is wat met die mevrouw Ba ker!" hernam juffrouw Knight. „Ik moet haar voortdurend tot de orde roepen. Stofzuigers door het hele huis laten slingeren en dan bij u ko men kletsen, terwijl u iftet rust wilt worden gelaten". „Ik heb haar binnen geroepen", verklaarde juffrouw Marple. „Ik had wat te bespreken met haar". „Nu, dan hoop ik dat u haar wat gezegd hebt over de manier waarop zij de bedden opmaakt", zei juf frouw Knight. Ik was werkelijk boos toen ik gisteravond uw bed voor de nacht opensloeg. Ik heb het hele maal opnieuw moeten opmaken". „Dat is erg vriendelijk van u", prees juffrouw Marple. „O, mij is niets te veel als ik hel pen kan", luidde het. „Daarvoor ben ik per slot ook hier, nietwaar?" Om een zeker iemand het leven zo be haaglijk en aangenaam mogelijk te maken. O, o mijn lieve mevrouw tjewat hebt u weer een hele boel van uw breiwerk zitten uitha len!" Juffrouw Marple leunde achter over in haar stoel en deed haar ogen dicht. „Ik ga nu even een dutje doen", zei ze. „Ja zet u het glas maar hier neerdank u wel. En wilt u me dan alstublieft de eerste drie kwartier maar rustig alleen la ten?" „Ja hoor, lieverd", beloofde juf frouw Knight. „En ik zal mevrouw Baker ook zeggen, dat ze héél stil moet doen". Recht op haar doel afstevende liep ze bedrijvig de kamer uit. De knap uitziende Amerikaan keek om zich heen, niet wetend welke kant hij uit moest. De vele vertak kingen van het nieuw gebouwde com plex plaatsten hem voor een onop losbare puzzle. Beleefd richtte hij zich tot een oude dame met wit haar en rose wangetjes, die het enige levende menselijke wezen wijd in het rond leek. „Neemt u mij niet kwalijk, me vrouw, maar zoudt u mij ook we ten te zeggen hoe ik in de Blenheim- hofje kom?" De oude dame keek hem een ogen blikje aan. Net begon de man zich af te vragen of het lieve mens mis schien doof was en stond hij op 't punt zijn vraag op luide toon te her halen, toen hij antwoord kreeg. „De eerste hoek rechts om, dan de eerste links, de tweede weer naar rechts en dan recht door. Welk num mer moet u hebben?" „Nummer 16". Hij raadpleegde een notitie. „Gladys Dixon." „Dat klopt," verzekerde de oude dame. „Maar ik geloof dat zij werk zaam is in de studio's m Helling- forth. In de cantine. Wanneer u haar spreken wilt, treft u haar daar wel". „Ze is vanochtend niet op haar werk verschenen," legde de jonge man uit. „Ik moet haar zien op te halen om op Gossington Hall te ko men helpen. Wij zitten daar vandaag zonder voldoende hulp." „Natuurlijk," zei de oude dame. „De butler is in de afgelopen nacht doodgeschoten, geloof ik?" Het jongmens stond lichtelijk ver steld van dit antwoord. „Ik geloof dat het nieuws zich hier in de buurt razend snel verspreidt", merkte hij op. „Dat doet het zeker," besloot de ou de dame. „De secretaresse van me neer Rudd is gisteren ook al overle den. ik geloof, als ik goed gehoord heb, aan een soort attaque." Zij schudde bedenkelijk het hoofd. „Vre selijk. Werkelijk vreselijk Waar moet dat heen?" HOOFDSTUK XX Even later op de dag wist nog een andere bezoeker Blenheimhof 16 te vinden. Dit was brigadier van de re cherche William (Tom) Tiddler. In antwoord op zijn fikse tik op de keurig geel geschilderde voor deur, werd deze door een meisje van een jaar of vijftien ópen gedaan. Ze droeg lang slordig vlasblond haar, een nauwsluitende pantalon en een oranjekleurig wollen vestje. „Woont hier juffrouw Gladys Dix on?" „Wou u Gladys spreken? Dat treft u niet. Ze ig niet thuis." „Waar is ze dan? Een avondje uit?" „Nee. Ze is weggegaan. Een beetje met vakantie." „Waar is ze heen?" „Dat heeft ze niet gezegd," ant woordde het meisje. Tom Tiddler keek haar met zijn meest innemende glimlach aan. „Mag ik even binnenkomen? Is je moeder thuis?" „Mam is uit werken. Zij komt niet vóór half acht thuis. Maar zij kan u toch niets meer vertellen dan ik. Gladys heeft een paar dagen vakan tie genomen." „O, juist. Wanneer is ze wegge gaan?" „Vanochtend. Vrij plotseling. Ze ver telde dat ze kans gekregen had gra tis een reisje te maken." (Wordt vervolgd) 25. De plotselinge val die de acteur Boris Raf in de vloer had gemaakt, verraste Jelle Synchroon maar even. „Doorgaan", fluisterde hij. „Kom we gaan een kijkje nemen in dit gat. Daar bleek een onderaardse ruimte te zijn en in het midden daarvan zat de acteur te bekomen. .Mijn overval is mislukt.prevelde hij misnoegd. „Nog immer heb ik de kroon en andere kostbaarheden niet in handen. Maar niet getreuzeld. Ik geef niet op". Met die woorden krabbelde hij overeind en verdween in de duisternis. Wat nu?", i^roeg de heer Géldroller. „Wat moet ik nu acteren? Hier heeft regisseur Goodblood mij niets van verteld"". „Ik weet het ook niet", mompelde de cameraman. „Als ik nu nog een draaiboek had. Maar we houden de camera gereed voor het geval er iets te filmen valt. Wie weet wat meneer Goodblood voor plannen heeft Terwijl hij zo sprak, ging een stuk van de muur wat open, en een dreigende hand verscheen IKKR-UG HEM NIET MEER ONDER. KONUOLEl ILVA! NIET DOEN!! WE VALLEN TE PLETTER!!! afe' WJ/Ï PALEN! DALEN! HINDERT N!ET,W ZO K0WEMWc^> - Die Appei/Tjes ZIJN ECHT - DAT \(yY/ IS„ TENMINSTE 6EENTOVERIJ! J Ht ZEö, Dl6 •■vfcir j I MAG JB NIET r-*^f f, 'I =2 ;p,y?v. t 3ÏH-F •'f*; i'A'i--. f. ut is. -ivSas 1810. De twee mannen hoorden hem komen en begrepen meteen, dat er ge vaar dreigde. Ze bliezen haastig de kaars uit, zodat het aardedonker werd in de ribbenkast van de walvis. Terwijl Bram nog wanhopig naar even wicht en uitweg zocht, vluchtten de an deren, die goed de weg kenden in de wal vis, naar buiten. „Wat moeten we doen? Hij weet nu alles", riep de één. Maar de ander behield zijn kalmte. „We sluiten hem gewoon op", zei hij grinnikend. „Kijk, als ik de blokjes hout weghaal, die de bek van de walvis open houden, dan. Hij deed, wat hij zei, en de bek klapte dicht. „Ziezo, meneer Bram Fok", zei hij op gewekt, ,^zie maar, dat je eruitkomt. Jonas heeft erin gezeten, en Prikkebeen ook. Je bent dus in goed gezelschap! En wij gaan intussen naar je schip, de Kokanje, toe. Hihihi." Bram zag de toestand duister in, want de kaars was uit. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 14, «n 31.30 uur: „Satyricon", 18 jaar. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 uur: „Moord in het wassenbeeldenmuseum", 18 jaar. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: .diet vecht jas van Texas", 18 jaar. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 uur: „Gentle- mandief Jeric". 14 jaar. Zondag 11 uur: „Brok kenpiloten", a.l. Lnxor (Gr. Houtstraat 139) 14 uur: „Onkruid zaaiers in Fabeltjesland", a.l... 10.30 uur: „Ge jaagd door de wind", 14 jaar. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 uur: „De vierkante rekruut", a.l. Zondag 11 uur: >rElsa, dochter der natuur", a.l. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Mondo Erotica", 18 jaar. Studio (Gr. Markt) 14.15 uur: „Peter Pan", a.l. 19 en 21.15 uur: „Alexander liever lui dan moe", a.l. Zondag 11 uur: „Uit Hollywoods lach fabriek", aJ. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, (Groot Heiligland C2). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur Zondags van 13 tot 17 uur Iedere zaterdag extra avnodopenstelling van het met kaarsen verlichte museum van 203022J0 uur. Tot en met 5 september. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken, handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum, (Spaame 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur Koudenhornkazerne, (Koudenhom). Permanen te tentoonstelling van de stichting Meervoudig Amateur Centrum Ruimtewaameming en Onder zoek (MACRO). Geopend: maandag en vrijdag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot n uur. Zaterdags van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark, (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: klassiek grammofoonplatenpro- gramma. Galerie Blakker, (Bronsteeweg 4a. Heemstede). Tentoonstelling van wandkleden van Rietje De gens 's maandags gesloten. Dinsdags tot en met zaterdags van I tot 17.45 uur geopend. Tot en met 13 augustus. Galerie EUlders, (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van keuze uit eigen bezit van diverse schilders, bronsplastieken van Wim Jonker en Jean ie Noble en keramiek van Babs van Els- dingen. Geopend van dinsdag tot en met zondag van 19-22 uur. Potterie „Het Schoutje" (Schoutensteeg). Ex positie van potterie en handweef. Van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur. Thysse's Hof, (Bloemendaal). Tentoonstelling over milieuhygiëne. Geopend van dinsdag tot en met zondag 9.00-12.00 en 13.00-17.00 uur. Tot 1 september. De Lantaern. (Frankestraat 33). Expositie ln de paardenstal van schilderijen en tekeningen van Daniël Merino. Dagelijks geopend van 11 tot 22 uur. Tot en met 31 juli. Galerie-T, (Bakenessergracht) Zomerexposltle van schilderijen, grafiek, etsen en litho's van onder ander Jom, Heyboer, Klink en Motijn. Dagelijks geopend van 14-18 en zondags van 14- 18 uur Tot en met 31 augustus. Vis- en vleeshal (Gr. Markt). Functionele kunst van de 21ste eeuw; expositie van objec ten van Curt Stenvert. Tot en met 5 september. Tevens in de vishal: expositie van de Haar lemse fotogroep „De Muggen". Tot en met 22 augustus. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zon dags van 13-17 uur. Gemeenschapshuis (Zanadvoort). Fotoexposi tie „Oud Zandvoort". Dagelijks geopend van 10.12, 14-17 en 20-22 uur. Zondag 15-17 en 20-22 uur. Tot en met 8 augustus. DIVERSEN Waagtaveerne. (hoek Damslraat-Spaame). Da gelijks behalve maandag open podium: geopend van 10-18 en 20-24 uur. Vrijdag en zaterdag tot 01 uar. Electric Centre, (Bakenessergracht). Dagelijks behalve maandag geopend van 12-18 en 20-24 uur; vrijdag van 20-02 uur; zaterdag 20-03 uur. Dolfirama, (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow: dagelijks 12. 14. 16 en (behalve maandag) 21 uur. Mobilarium, museum met old timers, miniatuur trein- en racebanen, dagelijks tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14-01 uur. Hotel Bouwes, (Zandvoort). Dagelijks „I Cava lier!" Caramelia, (Zandvoort). Dagelijks dansen: „Les Etoiles". Hotel Esplanada, (Badhuisplein, Zandvoort). Dagelijks 20-02 u.: Optreden van het DA-trio. Dancing Ferdinand, (Geertruida Carelsen- straat). Dagelijks van 20-01 u.: dansen. Bowling, (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur; zondag 10-02 uur: bowling. Kathedraal St. Bavo, (ing. Westergrachtzljde). Dagelijks geopend voor bezichtiging van 9.30- 12 en 14-16.30 uur. Openluchttheater (Bloemendaal). Zondag 20.15 uur: Hoofdstadoperette met :„Die Zirkusprm- zessin". Raadhuis- en Kerkplein (Zandvoort). Vandaag 14-22 uur: Kunstmarkt. Kennemersporthal (Van Rlebeecklaan) „Stuif - Stutf", vakantie-activiteiten voor kinderen. Ge opend van maandag tot en met vrijdag van 10-16 uur. Tot en met 7 augustus. DIVERSEN Treslong, (Hillegom). Dagelijks, behalve maan dag: diner-dansant. Llnnaeushof, (Bennebroek). Recreatie en bloemenshow. Dagelijks geopend van 9-18 uur. BIOSCOPEN City Theater, zaterdag 19 en 21.30 uur, zondag 19 en 21.30 uur en maandag 20 uur: „Paint your wagon" zondag en maandag 14.30 u ..Onkruid zaaiers in FabeJtjesland". Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 uur: „De duivelse 8' zondag 14.30 uur: „Makker;, de zoon van Rm-Tm-Tin'. TENTOONSTELLINGEN Ruïne van Brederode, Santpoort-Zuid. Tot en met 2 augustus expositie van grafisch werk van Pieter Holstein. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19.30 uur: „De langste dag" 23.30 uur: „Honderd geweren": zondag 14.30 uur: „Zet je zorgen opzij" 16.30 u.: „Honderd geweren"; 19 en 21.15 uur: „Liefde voor het huwelijk". Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 uur: „Jacht op Willie Boy"; zondag 14.15 uur: „San dy de zeehond" 16.15 en 20 uur: „Sweet Cha rity". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie scliilderijen, tekeningen en metallieken van Flore; geopend tot en met 8 augustus van dins dag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Bever wijk, tel. 02510—25120. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat) Vrijdag 20 uur en zaterdag 14 uur: „Asterix en de hel den". den". 19 en 21.15 u.: „Ontucht op de Reeper- bahn". DEN HAAG. Het Tweede Kamer lid drs. Van Thijn (P.v.d.A.) heeft on langs minister Bakker van Verkeer en Waterstaat vragen gesteld over verwar rende verkeersaanduidingen en daarbij de conclusie aangehaald uit een rapport van de verkeersdeskundige ir. A. Maas kant. Deze conclusie luidde: „Het aanbren gen van tekens en strepen op het wegdek en de plaatsing van verkeersborden, ver keerslichten en andere aanwijzingen is zo onbegrijpelijk, overdadig, zo volmaakt slordig en zo volledig chaotisch, dat hier door op zeer veel plaatsen levensgevaar lijke situaties ontstaan". Minister Bakker heeft geantwoord: „Al kan niet worden ontkend dat op sommige wegen zowel binnen als buiten de bebouw de kom wel eens merkwaardige combina ties van verkeersborden voorkomen en er nog veel verbeterd moet worden op het gebied van de verkeersregeling en de verkeersgeleiding, dan nog verdient de algemene toestand op het totale wegen net niet een dergelijk ongenuanceerd en vernietigend oordeel". NEW DELHI (Reuter). In het noor den van de Indische, staat Oettar Pradesj is de Alaknanda, een zijrivier van de Ganges, buiten de oevers getreden waar door meer dan vijfhonderd mensen zijn verdronken. DEN HAAG. Het Nederlandse Rode Kruis heeft gisteren 10.000 Zwitserse francs overgemaakt aan de Liga van Ro de Kruisverenigingen in Genève als bij drage in de hulpverlening aan enkele honderduizenden vluchtelingen in Cam bodja en Zuid-Vietnam. Het gaat hier enerzijds om Cambodja- nen, die ten gevolge van de politieke en militaire ontwikkelingen in hun land sedert de 18e maart van dit jaar uit hun huizen hebben moeten vluchten, ander zijds om Vietnamezen die onder zeer moeilijke omstandigheden uit Cambodja naar hun land van herkomst trachten te rug te keren. Van een laatste groep, die daarin zeer onlangs is geslaagd, is in Genève vernomen dat deze ten gevolge van ziekte en ondervoeding in een zeer slechte lichamelijke toestand verkeren. De Liga van Rode Kruisverenigingen steunt zowel het Cambodjaanse als het Vietnamese Rode Kruis met tenten, kle ren, voedsel, slaapmatjes, medicamen ten en keukenuitrustingen. Bovendien zul len enkele medisch-sociale teams uit Thailand en andere omliggende landen naar vluchtelingenkampen in Cambodja worden gezonden. Het Nederlandse Rode Kruis behoort tot de eerste verenigingen die deze internationale Rode Kruishulp helpen financieren, aldus een mededeling van het Rode Kruis. (Van onze correspondent) IJMUIDEN. Het heeft er veel van weg dat de Zwitserse poppiraat Radio North Sea International niet uit de ether weg te krijgen Is Vrijdagavond om 18.00 uur zijn de uitzendingen hervat vanaf het schip Mebo-II dat nu in de buurt van Ra. dio Capital en Veronica voor anker ligt. Er wordt gebruik gemaakt van drie golf lengten, te weten de 244 meter midden- golf, de 49 meter kortegolf en kanaai 30 van de FM-band. Ofschoon het uitzendvermogen van RNI circa honderd kilowatt bedraagt is de kwaliteit van de ontvangst in Engeland dermate slecht dat de storingsactiviteiten van de BBC, die de laatste drie maanden in opdracht van het Britse ministerie van Posterijen en Verbindingen op de 244 m stoorde, totaal overbodig zijn. Aangezien het verlies van RNI tot nu toe in de miljoenen guldens loopt wordt algemeen aangenomen dat het voortbe staan van de poppiraat tamelijk onzeker is. Mede hierdoor is er onder de disc- jockeys een gevoel van onbehagen ont staan, hetgeen ook al blijkt uit het feit dat een aantal DJ's zonder opgaaf van redenen is weggebleven. Inmiddels heeft een van Europa's populairste stations Radio Luxemburg aangekondigd bij het Britse ministerie van Posterijen en Ver bindingen een zendmachtiging aan te vra gen zodra commerciële zenders in Enge land zijn toegestaan. Het KNMI deelt mee: Een depressie waarvan het centrum gisteren boven Ierland lag trok naar het noordoosten en bevond zich vanmorgen boven de Noord zee. Het bijbehorende front trok in de nacht van vrijdag op zaterdag over ons land hetgeen op de meeste plaatsen met regen gepaard ging. Achter dit front stroomt koele onstabiele lucht naar ons land waarin buien voorkomen. Verwacht wordt dat het lagedrukgebied zich naar Denemarken zal verplaatsen, waardoor de aanvoer van de onstabiele lucht aanhoudt. Op de Oceaan ten westen van Ierland bevindt zich een nieuwe storing die naar het oosten koerst. Het frontensysteem van deze storing zal echter het weer in ons land voor zondag avond niet beïnvloeden. VOORUITZICHTEN; Koel weer met opkla ringen en enkele buien. VOOR MAANDAG: Aantal uren zon: 2 tot 9; minimum temperatuur 1 tot 5 graden onder normaal; maximum temperatuur 1 tot 5 graden onder normaal; kans op een droge periode van tenminste 12 uur: 80 percent; kans op een ge heel droog etmaal: 50 percent. WHMUPTOKTEN Maximum- an *-'m:itr temperaturen btnnan- an buitenland Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki regenbui zzw regenbui zzw motregen zzw zwaar bew. zzw regenbui zzw zwaar bew. zw regenbui zzw zwaar bew. regenbui regen zw w zzw regen n onbewolkt nw half bew. zzw onbewolkt zo regen w licht bew. zw regenbui zw regenbui zzw licht bew. w half bew. z Innsbrück zwaar bew. zw Kopenhagen zw. bew. ozo Lissabon onbewolkt n Locarno onbewolkt no Londen onbewolkt w Madrid onbewolkt w.st. Malaga onbewolkt zo Mallorca onbewolkt no München zwaar bew. zw Nice zwaar bew. no Oslo zwaar bew. ono Parijs zwaar bew. wzw Rome Half bewolkt zzo Stockholm regen zzo Wenen zwaar bew. wnw Zürich zwaar bew. wzw ZONDAG 26 JULI Zon op 4.52 uur; onder 20.40 uur Maan op 23.23 uur; onder 15.21 uur MAANDAG 27 JULI Zon op 4.53 uur; onder 20.39 uur Maan op 23.51 uur; onder 16.41 uur MAANSTANDEN Laatste kwartier 25 juli 12.00 uur IIOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN ZONDAG 26 JULI Hoog water 9.19 uur en 21.48 uur Laag water 4.54 uur en 17.15 uur MAANDAG 27 JULI Hoog water 10.24 uur en 22.56 uur Laag water 5.48 uur en 18.21 uur Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. ÉB O 3 O 20 14 4 22 13 3 23 13 6 22 13 4 23 13 6 20 15 3 22 14 3 23 13 2 19 14 4 23 14 4 12 9 14 34 25 0 29 22 0 32 18 0 27 16 0.1 26 14 0.5 23 13 6 27 13 9 32 14 4 20 12 0 29 133 57 19 15 0 26 17 0 30 19 24 19 13 4 35 17 0 35 24 0 28 20 0 27 14 12 24 19 0 19 14 7 24 13 16 30 21 0 19 13 0.1 31 18 0.1 29 13 8

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 8