Feestelijke opening van Manege Kennemergaarde in Santpoort r\ Politie hield - na achtervolging - Surinaamse winkeldieven aan HORLOGES UIT EEN VIJVER OPGEDOKEN Begin van brand in woning door buren tijdig ontdekt Boerderij wordt dierenverblijf £1 I I VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Belangrijke dag voor paard en zijn vrienden Meisje aangevallen in Velsen-Noord Consternatie in Castricum Bromfietsster gewond Braderie op 13 en 14 augustus in Velsen-Noord „De Zwervers" gehuldigd met vakantie DIEFSTAL VAN AUTOMAAT EN AUTO r 1| 5 MAANDAG 27 JULI 1970 5 öewoners UI mUcUlQ gloeien. Met de nevelspuit werd het ge- jÉËÊÊêm V elsen-Umuiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk (Van een verslaggever) SANTPOORT. Met drie maneges klaar of bjjna gereed is Velsen een gemeente waar het heel goed gaat met de paarde- sport. In de eerste plaats is dit verheugend omdat het een goede verzorging van het paard inhoudt. Het is voorts fjjn, dat dit soort recreatie aan steeds meer dames en heren en jongens en meisjes zoveel plezier kan geven. Intussen zijn niet allen even blij met het feit, dat er steeds meer paarden komen in de gemeente. Er zijn nogal klachten over vernielingen en kinderen die bang gemaakt worden door de plotselinge ver schijning van zo'n groot dier. Met een beetje goede wil kunnen die er gernisjes gemakkelijk weg blijven. Aldus wethouder C. Ockeloen, die za terdagmiddag de officiële opening ver richtte van de nieuwbouw van Manege Kennemergaarde. De heer Ockeloen had zijn ziekteverlof onderbroken om gevolg te geven aan de uitnodiging de nieuwe binnenmanege, de nieuwe stallen en de vernieuwde buiten manege in gebruik te stellen. Omdat hij nog niet zo best ter been was, werd een speciaal vervoermiddel ingeschakeld: een rijtuig met twee paarden ervoor. Twaalf ruiters en amazones escorteerden het echt paar Ockeloen in het open rijtuig naar het met vlaggen versierde terrein aan de Duin en Kruidbergweg. Daar volgde een harte lijke verwelkoming door het echtpaar Van 't Schip, eigenaresse van „Kennemergaar de". Directeur J. van der Landen gaf, nadat hij de aanwezigen die de ruime foyer geheel vulden had begroet, het woord aan mevrouw Van 't Schip, die grote dank baarheid uitsprak vooral voor de van ge meentewege ondervonden medewerking, in de allereerste plaats van de heer Ockeloen als wethouder van openbare werken. Wat nu was bereikt, vond zij voor alles een heel grote verbetering voor de paar den, die nu immers een onderkomen heb ben dat ze verdienen. Hoe hebben haar man en zij verlangd naar deze dag, niet het minst in de koude winter- en regen nachten, toen het haast ondoenlijk leek de paarden een redelijke bescherming te bieden. Nog zijn niet alle details voltooid; dat zal na de bouwvakantie in korte tijd wel het geval zijn. Wetende, dat de heer Ockeloen een groot dierenvriend is, bood mevrouw Van 't Schip hem een boek over vogels aan. Wethouder Ockeloen merkte op, dat hij de uitnodiging sportief vond, al gaat hij gewoonlijk dan niet over sport- en recrea tieaangelegenheden. Er is gedurende de op- en uitbouw van de manege uiteraard veel contact geweest tussen de familie Van t Schip en Openbare Werken. De bespre kingen waren niet altijd even gemakke lijk. Maar met dankbaarheid kan men in derdaad het resultaat bekijken. Het opmerkelijke is, dat hier van par ticuliere zijde een groot bedrag is ge ïnvesteerd voor recreatie en dat nu eens niet bijna alles moet afhangen van ge meentelijke subsidie, of geld van dr belas tingbetalers. Het zou verheugend zijn, als dit voorbeeld meer navolging zou kunnen vinden. Wethouder Ockeloen bood 't echt paar Van 't Schip namens de gemeente Velsen de beste wensen voor de toekomst an. Instructeur H. C. de Gooyer zei het bij- Wethouder Ockeloen kwam per rij tuig met escorte naar Kennemer gaarde. zonder goed getroffen te hebben met zijn werkgevers en bood, mede namens zijn echtgenote, een indrukwekkende hoeveel heid „springmateriaal" aan, zoals muren, hekken en bomen. Voor de ruiters en amazones feliciteerde de heer A. van Riessen, die als geschenk een klok overhandigde. Door een druk op een knop opende vfret- houder Ockeloen de prachtige binnenma nege, waarop een keurig défilé door een veertigtal ruiters en amazones volgde. (Van een onzer verslaggevers) ÏJMOND. Op de Wijkerstraatweg is vrijdagnacht omstreeks half een een 17- jarig meisje door een onbekende jongeman aangevallen. Tijdens de daaropvolgende worsteling sneuvelde de bril van het meisje, dat vervolgens kon wegvluchten. Met haar vader heeft zij aangifte gedaan op het bureau van politie in Beverwijk, waar men de vader adviseerde ook contact op te nemen met de Velser politie. Op de terugweg ontdekte het meisje de dader een ongeveer 17-jarige jongeman met een col-trui en een suède jasje-met-franje aan op de Velserweg. De vader sprong uit de auto, greep de jongen en duwde hem in de wagen teneinde hem naar het politie bureau in Beverwijk te brengen. Tijdens het rijden sprong de jongen echter naar buiten en vluchtte weg. De politie stelt thans een verder onderzoek in. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Na een wilde achter volging heeft de politie twee 30-jarige Su- rinamers kunnen aanhouden, die zich hebben schuldig gemaakt aan winkeldief stallen bij een juwelier aan de Burge meester Mooijstraat en een radiozaak aan de Dorpsstraat. De buit, die bestond uit grammofoonplaten ter waarde van 170, drie transistorradio's en een aan tal horloges is eveneens teruggevonden. De beide mannen zijn ingesloten. De juwelier kreeg zaterdag bezoek van twee Surinamers, van wie er een Engels sprak en de ander wat gebroken Hol lands. Zij wilden een horloge kopen. Ter wijl de juwelier enkele horloges aan de twee Surinamers toonde, bemerkte hij dat één van hen een horloge in zijn zak stak. De juwelier eiste het horloge terug, waarop de Surinamers het hazepad ko zen. De winkelier alarmeerde de politie en zette met zijn schoonzoon de achter volging in. De politie, die snel ter plaatse was, nam ook deel aan de achtervolging en wist spoedig een van de twee mannen te arresteren. De bemanning van een in middels gewaarschuwde tweede patrouil lewagen vond de tweede winkeldief op de Uitgeesterweg en hield hem aan. De aan gehouden Surinamer bleek in zijn tas grammofoonplaten ter waarde van 170 en drie transistorradio's te hebben. Deze waren zo bleek later bij een radio zaak in de Dorpsstraat gestolen. De eerst aangehouden Surinamer bleek niets bij zich te hebben, doch in verband met zijn gedrag vlak voor zijn aanhou ding bij de vijver nabij het station begaf een wachtmeester van de rijkspolitie zich aldaar in zwembroek te water. Hij slaag de erin enkele horloges op te duiken. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De winkeliersver eniging „Wijkeroog" in Velsen-Noord is de laatste weken zeer actief in verband met de voorbereidingen voor een najaars- beurs of braderie, die men voornemens is een plaats te geven aan de Wijkerstraat weg. Aanvankelijk was het de bedoeling deze te houden op vrijdag- en zaterdagavond, maar inmiddels is besloten nu definitief op donderdag- en vrijdagavond 13 en 14 augustus deze braderie te houden van zeven tot tien uur. De belangstelling voor deze koopavon den bij de winkeliers blijkt goed te zijn, zodat mag worden verwacht, dat voor Velsen-Noord enkele leuke en gezellige avonden in het verschiet liggen. Voorts hebben de winkeliers zich be raden over stappen ten aanzien van de nog altijd graag gewenste WVW-zegel en de mogelijkheid deel te nemen aan „DO KA", een instituut van winkeliers (mid denstanders) dat zich evenzeer bezig houdt met de uitgifte van Doka-zegels, zoals el ders in het land geschiedt. Woensdagavond wordt een algemene le denvergadering gehouden in „De Schouw", waarin de braderie officieel wordt vast gesteld, ook voor wat betreft het aantal deelnemers. Dan wordt tevens een verkiezing ge houden voor de leden van de DOKA en voor die van de WVW, aangezien het no dig is wegens de splitsing twee besturen te kiezen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Zaterdagmiddag even na vier uur arriveerden de leden van de wandelclub „De Zwervers", die met succes hadden deelgenomen aan de Vierdaagse in Nijmegen, in het clubgebouw „De Slof", waar hen een korte maar spontane huldi ging ten deel is gevallen. Allereerst kre gen zij en hun verzorgers bloemen en feli citaties in ontvangst te nemen van voor zitter C. Berghuis. Vervolgens bracht wet houder F. R. W. Kaebisch de welgemeen de gelukwensen over van het gemeente bestuur, dat het zeer op prijs had gesteld, dat De Zwervers onder het vaan van de Beverwijkse stadsvlag de naam van hun woonplaats in de Vierdaagse hadden hoog gehouden. Waardering was er ook van de Beverwijkse Sportraad, die hen bij monde van voorzitter Th. Reijnders nog menig goede Vierdaagse toewenste. i) 1 ,1 scheidene voorwerpen reeds begonnen te (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Oplettendheid van bu ren heeft de Beverwijkse oud-predikant ds. dr. A. Vis er voor behoed, dat diens woning bij zijn afwezigheid geheel in brand is geraakt. Thans bleef de schade beperkt tot een deels door hitte vernield atelier van mevrouw Vis-Visser, waar een pottenbakkersoventje door oververhitting grote schade dreigde aan te richten. Omstreeks kwart voor elf kregen de buren, de familie Mostertman argwaan, omdat zij een sterke rookgeur in de wo ning kregen. Aanvankelijk dacht men eerder op de avond dat Hoogovens de schuldige was, doch de aanhoudende rook geur deed hen buiten kijken. Daar ontdek te men, dat in de naastgelegen woning van de familie Vis kennelijk iets niet in orde was. Door de brievenbus namelijk krinkelde rook naar buiten, terwijl de twee katten klaaglijk miauwden. Daar de familie Vis reeds een maand met vakan tie is en de buren over een huissleutel beschikten kon men zich toegang tot de woning verschaffen. De beide katten wer den naar buiten gelaten, terwijl tegelijker tijd een onderzoek werd ingesteld naar de plaats van de brand. Tezelfdertijd werd ook de brandweer gealarmeerd, die direkt met vrij groot materieel uitruk te. Een onderzoek wees uit, dat de vuur haard in het atelier gezocht moest wor den. Daar bleek een pottenbakkersoven tje oververhit te zijn geraakt. De grote hitte blakerde alles in de omgeving: wanden, kasten en plafond, terwijl ver- (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Een kapper aan de Lange Nieuwstraat in IJmuiden heeft aangifte gedaan van diefstal van een automaat met een honderdtal chocoladerepen, in de nacht van zaterdag op zondag. Bij een visrokerij aan de Rondweg is een personenauto ontvreemd, merk Opel Kapitan, rood met een zwart dak, bouw jaar 1963, met het kenteken 83-16-BL. CASTRICUM. Een 18-jarige inwoon ster van Alkmaar is zaterdagmiddag om ongeveer kwart voor een gewond ge raakt bij een verkeersongeval op de krui sing Alkmaarderstraatweg Provinciale weg. Zij is naar het St. Elisabethzieken- huis in Alkmaar gebracht. De Alkmaarse reed met haar brom fiets over het rijwielpad langs de Alk maarderstraatweg en wilde de provincia le weg over steken om naar Alkmaar te gaan. Zij lette daarbij niet voldoende op het verkeer en werd aangereden door een automobilist uit Amsterdam, die in de richting Uitgeest reed. In ons blad van zaterdag berichtten wij over de plannen van globetrotter Kees van Vianen met betrekking tot het herstellen van de oude boerderij in het hart van Beverwijk, nabij het Willem-Alexanderplantsoen teneinde hier allerlei dieren onder te brengen en tevens de jeugd te betrekken bij het onderhoud van de dieren en de verzorging ervan. Thans brengen wij twee foto's van de boerderij, waarvan de één weer geeft de boerderij. Hiervan moet niet alleen het dak geheel hersteld wor den, maar ook de bovenzijde van de muren, terwijl in het inwendige ook allerlei bouwactiviteiten ontketend moeten worden om de boerderij ge schikt te maken voor het doel, dat Kees van Vianen nastreeft. De in terieurfoto toont de voormalige stal, waar de initiatiefnemer aan het werk is om de grond te effenen. Hier komen vitrines met hagedissen, leguanen en andere kruipende dieren. Een bokje kijkt geïnteresseerd toe. Het dier is de eerste aanwinst, bivakkeert 's nachts in de boerderij en loopt overdag heerlijk grazend buiten of maakt allerlei levendige sprongen om de bezoekers op zijn manier te ver welkomen. Na de bouwvakvakantie wordt de grond rond de boerderij afgegraven, waardoor deze geheel op een eiland zal komen te liggen. vaar bezworen, waarna men nog gerui me tijd bezig was met het opruimen van verkoolde en gloeiende resten in dit ate lier. Daar de woning tijdens de vakantie aan verscheidene personen wordt verhuurd volgens een van de omwonenden on derzoekt de politie of wellicht een van de inmiddels vertrokken huurders met het oventje aan het experimenteren is ge weest dan wel of een geconstateerde kortsluiting de oorzaak was van dit be gin van brand. MAANDAG 27 JULI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.15 tot 20.45 u. bibliotheek en inlichtin gencentrum van de Nederlandse Vereni ging voor Sexuele Hervorming. De Ring, 19.30-21.30 uur bokstraining in gymzaal Ossendorpschool (ingang Wijk a. Zeeërweg, IJmuiden). Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan, Gebouw Spaamberg, Sant poort-Noord, 19 tot 21.30 uür; filiaal Wil- lemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 uur: uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord, Banjerstr. 13, 19 tot 21 uur. DINSDAG 28 JULI Hoofdbureau Politie, Tiberiusplein, IJmuiden, 14. 15 en 16 uur rondleidingen voor publiek. Kleuterspeliade, in de Duin- en Denne- school aan de Dennekoplaan, van 9.30 tot 11.30 u. en van 14 tot 16 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 en 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur: spreekuur Medisch Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebordstraat 102, IJmuiden, telefoon 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmui den, bejaardensoos, kinderclubs, potten bakken en klaverjassen, jeugdsoos. Manly Sport, les en training boksen, van 19.30 tot 21.30 u. in gymzaal Moerberg- Comité-school aan de Kerkstraat in IJmui den-West. MAANDAG 27 JULI Harmoniegebouw, Groenelaan, 20 u. repetitie mannenkoor Zanglust. Kleine Akademie, Hoflanderweg, 20 u. beeldhouwen en boetseren. 't Zwanenest, Dommelsingel, 20 u. open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. De Slof, Raamveld, 20 u. repetitie koor Zang en Vriendschap en toneelvereniging KDO. Vredevorstkerk, Laan der Nederlan den 152, 20 u. werkgroepavond AA. Sportfondsenbad, Kuikensweg, geopend van 10 tot 18 en 20.15 tot 21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstel- straat 44: volwassenen 19 tot 21 u.; Stum- phiusstraat 46: jeugd 19 tot 21 u. DINSDAG 28 JULI Bejaardenpaviljoen Westerhout, Wester houtplein, 10 u. damesgymnastiek, 11 u. herengymnastiek, 13.30 u. bridgen, 14 u. handenarbeid. H. Hartschool, Galgenweg, 20 u. repetitie majorettes drumband Beverwijkse Har moniekapel. Harmoniegebouw, Groenelaan, 20 u. repetitie drumband Beverwijkse Har moniekapel. Kleine Akademie, Hoflanderweg, 20 u. pottenbakken. De Slof, Raamveld, 13 u. bejaardensoos, 19 u. majorettes drumband De Zwervers en sociëteit, 20 u. klaverjassen Schoppen Negen. Verenigingsgebouw, Parmentierstraat, 20 u. clubavond schaakclub Weenink. 't Zwanenest, Dommelsingel, 20 u. open huiskamer voor de jeugd vanaf 16 jaar. Sportpark Adrichem, St. Aagtendijk, 13 u. wielrennen kindervakantiefeest De Bevers, 15 u. prijsuitreiking door Ab Gel dermans. Sportfondsenbad, Kuikensweg, geopend van 10 tot 18 en 20.15 tot 21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14 tot 17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15 tot 17.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30 tot 17.30 u. MAANDAG 27 JULI Openbare bibliotheek, filiaal De Meer paal, Banjaertstraat, geopend 19 tot 21 u. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560, geopend 19 tot 22 u. DINSDAG 28 JULI Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560, geopend 9 tot 12, 14 tot 17 en 19 tot 22 u. MAANDAG 27 JULI De Zevensprong, Const. Huijgensstraat, 20 u. repetitie gemengd koor. Herv. Kapel, Const. Huijgensstraat, 19.30 u. repetitie koor Stem des Volks. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat, 20 u. instuif (12 tot 17 jaar). De Magneet, Ten Katestraat, 20 u. repe titie instrumentaal ensemble. Speelterrein, Kruisberg, 10 tot 15 u. duindag kindervakantiewerk De Bever. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 19 tot 21 u. DINSDAG 28 JULI De Zandkraai, Handelstraat, 9 u. kinder oppas, 13.30 u. bejaardensoos, 19.30 u. tienersoos. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat, 16 u. instuif (12 tot. 16 iaar), 20 u. toneelrepetitie (vanaf 16 jaar). Verenigde openbare bibliotheek, Ruijs- daelstraat 7: jeugd 15.30 tot 17.30 u.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5