Hardrijden en stuntfietsen op tweede dag vakantiefeest J. TOL Nederlandse „Wega" brak staking I Operaconcert „Zang en Vriendschap Voor minder geld naar wedstrijden Telstar 1 VERKEERD GEPARKEERD Kienen voor Afscheid bij Gas en Water IJ.R.B. Jubilaris op Westerveld Prijzen door Ab Geldermans uitgereikt Dansen op het strand IETS VAN U BIJ ONGEVAL BIJ MARTIN STAAL Aan gevolgen van aanrijding overleden Graan uit lek schip in Londen gelost VISWEDSTRIJD OP ZUIDPIER Havenberichten Geen voorrang verleend IS UW BADKAMER EEN ONDERONTWIKKELD GEBIED? WOENSDAG 29 JULI 1970 1500 Bevertjes Bouwen en zwemmen 'mm MODERN SANITAIR IN KLEUR DOUCHE-CABINES WASTAFELS BADKUIPEN GEISERS ENZ. BURGERLIJKE STAND VELSEN Aanleg en onderhoud van .icht- en Krachtinstallaties i/" I (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Ab Geldermans heeft dinsdagmiddag in sportpark Adrichem de medailles uitgedeeld aan de winnaars van de wielerwedstrijden, die daar waren ge reden in het kader van de kindervakantie weken. Sommige jonge Bevers waren met echte sportfietsen gekomen, andere met vouwfietsjes, maar het enthousiasme waarmee werd gereden was by iedereen even groot. De drie besten van elk van de vier leeftijdsklassen kregen voor hun pres taties aan het eind van de middag een me daille en een bemoedigend woord van de oud-wielrenner en plaatsgenoot. Ongeveer tweehonderd fietsliefhebbers waren in de loop van de dag naar sport park Adrichem gekomen. De morgenuren werden besteed aan stuntfietsen, waarmee de besten een diploma konden behalen, 's Middags was er het wielrijden. De stuntfietsers moesten een aantal „proeven van bekwaamheid" afleggen, zo als het, al fietsend doorprikken van een ballon, het rijden van een hindernisbaan en het balanceren met glaasjes water op een blad, als een fietsende kelner. Tot de deelnemers aan het hardrijden rondom het stadion behoorden ook drie meisjes, die niet eens zo ver achterbleven bij de jongens. Ook zij kregen, ondanks het feit dat zij niet tot de winnaars behoorden, een medaille van Ab Geldermans. De E.H.B.O.-dienst had deze middag ge lukkig weinig te doen. Er waren wel en kele valpartijen, maar de verwondingen vielen mee. Bij de jongste deelnemers, in de groep van zes tot acht jaar, werd Hans Kramer eerste; bij de 9- tot 10-jarigen Robbie Hart en bij de 11- tot 12-jarigen, Martin Pluimen. Bij de 13 jaar en ouderen ging Frans van Beuningen met de hoogste eer strijken. Het aantal Bevertjes dat deze tweede dag de buurthuizen bezocht werd geschat op 1.500. Vooral de Grenspost en de Licht boei waren vol. Gisteren moesten zeven mensen van de leiding zich bezig houden met driehonderd kinderen in buurthuis de Grenspost. Onvermijdelijk worden de wat in zichzelf gekeerde kinderen hiervan de dupe. Overigens verliep deze dag al een stuk beter dan de eerste dag, volgens hoofd organisator Van Hasselt. De leiding raakt steeds beter ingespeeld en het contact met de kinderen was uitstekend. Als we de jeugdige Saskia Beekhoven mogen geloven dan is het in ieder geval in buurthuis de Schans „erg leuk". Gis teren fungeerde zij als „sjoernaliste" voor de „Bezige Bever", de eigen krant van het kindervakantiefeest. Zij schreef: „Het is vandaag dinsdag. Ik vind het hier erg leuk. Ik ben aan het borduren, en ik heb al een strik gemaakt. Ik ga nu een paar kinderen vragen of zij het leuk vinden. De eerste is Marion Kleijn. Zij vindt het hier erg leuk. Nu Jhon de Vries. Hij is gisteren ook sjoernalist geweest. Hij vond het erg leuk. Nu komt Clara Veron. Zij vindt het hier leuk" aldus de „Bezige Bever". Om ook de huttenbouwers de volgende week een paar „erg leuke" dagen te be zorgen is het allereerst noodzakelijk dat het benodigde materiaal beschikbaar wordt Ab Geldermans deelde de medailles uit na afloop van de wielerwedstrij den. Ook de drie enige vrouwelijke deelnemers kregen een medaille, al behoorden zij niet tot de winnaars. Van rechts naar links Corry Hart, Petty Pluimen en Karin Adema. PjMPMj wmrnm ADVERTENTIE De hoogste tijd om te gaan praten met, en kijken bij SANITAIR INSTALLATIEBEDRIJF Wij tonen u een ruime sortering zoals Kennemerlaan 81 - IJmuiden Telefoon 0 2550 - 1 41 39 De North Sea Combo stelt zich zater dagavond heel dicht bij de Noordzee op, namelijk in het winkelstraatje bij de Zuidpier. Daar wordt van kwart over acht af gelegenheid geboden om te dan sen, of althans zich ritmisch te bewegen. Organisatoren van dit dansfestijn zijn de gemeente Velsen, de strand-exploitanten en de VVV Velsen-IJmuiden. In de periode van 18 tot en met 24 juli zijn bij de politie in Velsen de vol gende voorwerpen als gevonden aangege ven. Hengel, kanarie, belichtingsmeter, da- sarmbandhorloge, tas met visspullen, ring, bikini, bedelarmbandje, verzeke- ringsplaatje bromfiets HQM 461, dames- portemonnaie met inh., herenpolshorloge regencape, kinderportemonnaie met in houd, hond, gelijkrichters, twee teken- driehoeken, bankbiljet, dameshand schoen, sjaal, vier sleutels in etui aan steker, kinderschoen, zwembroek, vest en jack. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen dagelijks aan het hoofdbu reau van politie in Velsen, waar de voor werpen elke dinsdag en vrijdag tussen half vier en half vijf 's middags kunnen worden afgehaald. Beverwijk. Aan het bureau van politie in Beverwijk is aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwerpen: nagel garnituur, zwarte korte regenjas, vier vesten, twee zonnebrillen, plastic tas met paraplu en poppen, damespolshorloge, he renpolshorloge, jongenspolshorloge, oor bel, kleine rode portemonnaie, plastic trapauto, sleutelring met sleutels heren- portemonnaie, rode kinderjurk, lang speelplaat, rode autoped, trui, jongens jack, blauw werkjasje en een portemon naie met inhoud. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Een 41-jarige smelter uit Schoorl is in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een onge val in de Martin Staal Fabriek van Hoog ovens. De man stond op het bordes een tapgat van een oven te controleren toen hij werd getroffen door een laadmachine. Hij raakte met zijn voet bekneld en moest met een ernstige bloeduitstorting naar het Rode Kruis Ziekenhuis worden ge bracht. gesteld. De organisatoren doen een drin gend beroep op de plaatselijke bedrijven, instellingen en particulieren om bruikbaar materiaal te komen deponeren op het braakliggende terrein achter het Willem- Alexanderplantsoen. Ook de Bevertjes zelf worden verzocht zoveel mogelijk materiaal mee te nemen naar de buurthuizen. Donderdagmorgen kunnen de Bevers te recht in hun eigen element: het water. In het Sportfondsenbad aan de Kuikensweg worden van tien tot twaalf zwemwedstrij den gehouden. Donderdagmiddag is er ge legenheid tot volksdansen aan de Groene- laan. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In een Haarlems zieken huis is dinsdag overleden de 66-jarige woning-inrichter J. Kabel, die op 20 juli ernstig gewond raakte bij een aanrijding op het kruispunt Middenduinerweg-Wij- noldy Daniëlslaan in Santpoort-Noord. BEVALLEN: C. C. van der Burg-Wijn bergen, d., Schoutenstraat 6, IJmuiden; J. A. M. Serlie-van Elmpt, d., Scheiberglaan 96, IJmuiden; C. E. J. van Sprang-Maat huis, d., Hoofdstraat 96, Santpoort; H. J. van Geldorp-Teliler, z., Lierstraat 97, IJ muiden; J. I. Aerts-Horsch, d., De Tiende straat 7, Velsen-Noord; B. H. Ton-de Vries, Meidoomstraat 3, IJmuiden; T. Vonhoff Bakker, z„ Kanaalstraat 176 rd, IJmuiden; Z. Beentjes-Hennevanger, z., Lorentzstraat 76, IJmuiden. OVERLEDEN: T. Matiasen, 75 jaar, wed. van E. F. Luder, Kennemerlaan 162, IJmui den; M. L. Midden, 77 jaar, echtgenote van J. L. Stam, Bloemstraat 94, IJmuiden; M. J. Buis, 64 jaar, echtgenote van J. Kalk man, Kon. Wilhelminakade 60, IJmuiden; J. E. de Groot, 38 jaar, echtgenoot van J. Post, Bellatrixstraat 173, IJmuiden; W. W. Berkhof, 59 jaar, echtgenoot van R. J. Kliphuis, Hagelingerweg 54, Santpoort; G. H. M. Haarmans, 85 jaar, weduwe van J. A. Geelen, Van Galenstraat 19, IJmuiden; D. Dirks, 31 jaar, Koningin Wilhelmina kade 35, IJmuiden. ADVERTENTIE ZL ORIONWEG 88 - IJMUIDEN - TEL. 12232 (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Het enige schip dat se dert de staking van havenarbeiders in En geland is gelost, is het Nederlandse motor schip „Wega". De „Wega" (346 brt) was begin deze week op weg van een Westduitse haven naar Londen met graan in de ruimen, toen even voor de plaats van bestemming was be reikt, het schip water binnen begon te krij gen. Toen de „Wega" eindelijk in de haven lag, werd het duidelijk dat het schip zou zinken indien het niet snel van de lading zou worden verlost, zodat verdere pogingen om het schip te redden zouden kunnen worden ondernomen. Een dringend verzoek om de „Wega" te lossen werd bij wijze van grote uit zondering ingewilligd. De „Wega", die 33 jaar oud en eigen dom is van de heer Wedema in Groningen, wordt thans in een droogdok gerepareerd. De „Wega", die de Engelse haven staking brak, op het Noordzeekanaal in IJmuiden. WM?-: 9ÏMM - -li":! A/®, 'J. 'f X V Bejaarden die een jaarinkomen van nog geen 7046 gulden hebben, kunnen in aanmerking komen voor een sei- zoen-tribunekaart tegen gereduceerd tarief, die toegang geeft tot voetbal wedstrijden van de sportclub Telstar. Dat gaat dan vijftien gulden kosten. Normaal kost een seizoenkaart voor de zittribune negentig gulden; het scheelt dus nogal wat. De bejaarden die bovengenoemd in komen hebben moeten dit met hun ziekenfondskaart kunnen aantonen. Zij betalen namelijk ingevolge de zieken fondsverzekering voor bejaarden een premie van 18,82 of 37,64 per maand (exclusief aanvullingsfonds). De kaarten kunnen tot half oktober van dit jaar worden afgehaald bij het secretariaat van de Federatie Bejaar denzorg Velsen: Hoofdstraat 133 (ge bouw Cusa) in Santpoort-Noord, of, vanaf de eerste dinsdag in september, op de spreekuren van het Sociaal Ad viesbureau voor Bejaarden: ze staan elke woensdag in de krant. De IJmuider Strand vereniging heeft voor zaterdag aanstaande een viswed strijd op de Zuidpier op het program ma gezet, die van één tot vier uur zal duren. Tot vrijdag zijn de in- schrijfkaarten verkrijgbaar bij het WV-kantoor op het Marktplein. Za terdag kan men zich ook nog in la- 't ten schrijven voor de aanvang van de wedstrijd in paviljoen „Zuidpier". xV - ilP?' f v De bewoners van de twaalf-hoog flat op de hoek van de Kruisberglaan en de Heerenduinweg werden dezer dagen geconfronteerd met een groot parkeerprobleem of liever gezegd „NIET-parkeerprobleem". Bjjna te gelijkertijd namelijk verschenen op de zuidelijke hoek van de Kruisberg laan twee grote op de weg geschilder de vakken met de letters NP erin, alsmede een parkeerverbodsbord. „Wat is hier gaande?" dacht een aantal autobezitters-flatbewoners. Want de met witte verf op de weg ge schilderde vakken, voorzien van dia gonaallij nen en de letters NP (voor Niet Parkeren) wezen er onomwon den op, dat het verboden is precies op DIE plek de auto te parkeren. Niet ten onrechte overigens, want de Hee renduinweg mondt hier met een rare scherpe bocht uit op de Kruisberg laan, zodat aldaar geplaatste auto's een belemmering kunnen vormen voor het naderende verkeer, waarvan de bestuurders niet om een hoek kunnen kijken en dus ook niet vooruit kunnen weten of er iets in de weg staat. Bovendien is het belangrijk, dat het verboden is auto's voor een flat-in gang te plaatsen, omdat brandweer en ambulance te allen tijde de gele genheid moeten hebben, daar te gaan staan, wanneer hun aanwezigheid in de flat gewenst wordt. Ten aanzien van de Niet Parkeer vakken bestond dus geen enkel mis verstand. Doch groot werd de verba zing, toen men vlak daarop een par keerverbod sbord geplaatst zag naast, de beide vakken. En dat terwijl de Kruisberglaan toch voldoende breed is om er auto's te parkeren zonder het verkeer ook maar enige overlast te bezorgen. Door de verkeersgroep van de poli tie in Velsen is thans een onderzoek ingesteld naar deze situatie. Daarbij is men tot de conclusie gekomen, dat het bord „verkeerd geparkeerd" staat. Binnen afzienbare tijd zal het bord dus verdwijnen. Wellicht, dat het nu geplaatst wordt bij de inrit naar het parkeerterrein achter de flat. Enkele flatbewoners namelijk hebben zich de gewoonte aangemeten juist op deze inrit hun auto te plaatsen tot groot ongerief van een ieder, die van en naar het par keerterrein rijdt. Vrijdag 31 juli om 16 uur begint in de kantine van Gemeente Gasbedrijf en Waterleiding, Trompstraat 210, IJmuiden, de afscheidsreceptie voor de heer P. J. van den Boogaard. Drie jaar geleden, op 1 mei 1967, werd de heer Van den Boogaard die op 6 april 1902 in Velsen werd gebo renal pensioen toegekend, maar hij is in dienst gebleven op arbeids overeenkomst en die zal eerst op 16 augustus van dit jaar worden beëin digd. Hij zal echter de verlofdagen die hij nog tegoed heeft in genoemde maand opnemen en daarom zal het afscheid deze week zijn. De heer Van den Boogaard kwam op 1 februari 1919 als tijdelijk schrij ver bij Openbare Werken in Velsen. Het heeft acht jaar geduurd voor hij tot eerste klerk in vaste dienst bij de bedrijven voor gas en water werd be noemd. Daarna klom hij via adjunct- boekhouder, boekhouder A, boekhou der B, hoofdboekhouder A, hoofdboek houder B op tot hoofdambtenaar en dat was op 1 januari 1966. Na zijn pensionering op 1 mei 1967 bleef hij in gelijke rang op arbeids overeenkomst doorwerken. De IJmuider Redding Brigade, die aller sympathie heeft, bestaat uit vrij willigers, maar desondanks is er nog wel het een en ander dat wel betaald moet worden en daarom is het goed dat er nu en dan iets georganiseerd wordt dat wat geld opbrengt voor de ze zeer nüttige IJRB. Woensdag 5 augustus om 20 uur begint in Paviljoen Zeezicht een kien- avond. Iedereen mag meedoen. De ba ten zijn bestemd voor de aanschaf van nieuw reddingmateriaal voor de IJRB. Er zijn al heel wat prijzen toege zegd, die belangeloos ter beschikking zullen worden gesteld door winke liers in IJmuiden. Die sympathisanten alvast: dank-u! Secretaresse van de IJRB is me juffrouw R. Woudenberg; haar adres is Snelliusstraat in IJmuiden; u kunt haar bellen op 15074. Gestimuleerd door een steeds groeiende belangstelling geeft het Be- verwijks Gemengd Koor „Zang en Vriendschap" ook dit jaar weer een operaconcert. Het koor geeft op zater dag 5 september in de Dr. Prinsenhal aan de Maerelaan in Heemskerk een uitvoering van de opera ,De Parelvis sers" van Bizet. Aan dit concert wordt meegewerkt door de solisten Rina Cor- nelissens, Marco Bakker, Charles Hol land, Hubert Weber en de Belgische tenor Willy van Hese. Vooraf wordt nog uitgevoerd de hymne „Inno delle Nazioni" van Guiseppe Verdi, een prachtig massaal koorwerk met een grote tenorsolo. Het Beverwijkse koor geniet een stijgende populariteit. Dit valt af te leiden uit de toename van het aantal bezoekers van 900 naar 1200. Op de Begraafplaats Westerveld is zaterdag van 14 uur af, een receptie voor hoofdopzichter J. van der Lin den. De heer Van der Linden is op die dag veertig jaar in dienst van de Begraafplaats Westerveld in Driehuis. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Stanislav, Tuapse: Isla del Atlantico, Billau; Gert Wiskow, Auma; Folfsburg, Bremen; Southampton Castle, Southampton; Hondsbosch, Londen, Zaandam; Bulken Liner, South Sields; Udine, Husum; Seehaversand, Argangel, Zaandam; Erna Olden- dorf, Hamina, Velsen, Edelgard, Domsjo; An chorman, Leith; Hummel, Swinamunde, IJmui den; Brandenstein, Bremen; Ute Heike, Ham burg; Ore Saturn, Puerto Ordaz; Lobivia, Ham burg; Lizard, Leixoes, Zaandam; Tor Anglia, Immingham; Lidia, R'dam; Annika, Hulu, Vel sen; Oihonna, Hamina, Velsen; Britsch-Kestrel, Aalborg; Traviata, Japan; Pininy, Constanza; Al- hena, Hamina; Elena, Bremen; Katten turm, Cont. Plat. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Arunlo, Duinkerken, IJmuiden; Brinda, Duinkerken, IJmuiden; Guyenne, Basiandre. IJmuiden; Da- nia, Gotenborg; Kalingrad, Duinkerken, Velsen; Zaisya, Stokholm; Thesee, Pasajes; Sagasity, Dublin; Eemland, Hamburg; Otello, Antwerpen, Zaandam; Bevisier, Le Havre; Hove, Antwerpen; Fisity, Londen Rolf Behrmann, Londen; Kallio- pe, Barbados; Torshaug, Hamburg, Beverwijk; Dimona Point-Noire IJmuiden; Hermine, Cle veland IJmuiden; Taranger, Tampa, Velsen; Si- non, Lubeck. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Mithras Antwerpen; Embla, Gevla; Tweed, Walkon- Yorksand, Gotenborg; Jarso, Gdynia, IJmuiden-' Wolanda, Rotterdam, IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Duts Spi- rit, R'dam; Berim River, R'dam; Marta Friesecke Londen, IJmuiden; Phartanon, R'dam Cornelia, Bremen; Anna Gerdes, Holmsand; Laertes, Hamburg; Sakumo Lagoon, Bremen; Anchorman Londen: Happy Dragon, Norfolk. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT. Twee personenauto's klapten dinsdag op elkaar op het kruis punt Biallorsterskilaan-J. T. Cremerlaan in Santpoort-Noond. De wagens werden bestuurd door een 41-jarige botenbouwer en een 59-jarige handelaar uit Santpoort, van wie de botenbouwer geen voorrang zou hebben verleend. De echtgenote van de handelaar werd gewond aan haar neus en zij klaagde over duizeligheid. Een pas sagier van de botenbouwer, een 37-jarige man uit Heemstede is met een grote hoofdwond naar het Antonius Ziekenhuis gebracht. Beide auto's zijn zwaar bescha digd.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 6