PANDA EN DE MEESTEIDFILMER 7 3 ARMAN EN ILVA m POLLE, PELLI EN PINGO Agenda voor Haarlem en de IJmon Vauxhaü Viva igestipt Eis Lebach-proces luidt vijfmaal levenslang Iets beter weer I P FABELTJESKRANT WOENSDAG 29 JULI 1970 7 Een detectiveverhaal van Agatha Christie nee! ik wil niet pat ZG EEN CACTUS-SLAAF VJORPT mê SfPfllSI ÖÉÉIliil Haarlem en Omstreken DONDERDAG 30 JULI (half drie) Automobielbedrijf Heeremans van Leuven N.V. Bollenstreek V elsen-IJmuiden Beverwijk ie" |t %-z Is la ës DE SPIEGEL BARSTTE 66) „Zeg eens!" vermaande juffrouw Marple hem. „Ik ben nooit voor ge heelonthouding geweest. Men doet verstandig altijd wat sterke drank in huis te hebben, ingeval zich een onverwachte schrik of een ongeluk mocht voordoen. Op zulke momen ten is zoiets onschatbaar. Of, na tuurlijk, wanneer er onverwacht een heer op bezoek komt. Alsjeblieft!" sprak juffrouw Marple toen ze hem haar medicijn met een kalm triom fantelijk gebaar te hand stelde. „Nu hoef je er geen grapjes meer over te maken. Blijf alleen maar rustig zitten en kom eerst eens helemaal tot jezelf". „Fijne vrouwen moeten dat in uw jeugd zijn geweest", zuchtte Dermot Craddock. „Ik ben ervan overtuigd, beste jongen, dat je het jongemeisje van het slag waarop jij doelt, in de te genwoordige tijd een volstrekt on voldoende levenskameraad zoudt vin den. Jonge dames ondervonden vroe ger weinig aanmoediging zich intel lectueel te ontwikkelen. Slechts een heel enkele bezat een academische graad of iets van dien aard". „Er zijn dingen van meer waar de dan academische onderscheidin gen daarvan is bijvoorbeeld te we ten wanneer een man behoefte heeft aan een whiskysoda en hem er dan een klaar te maken!" Juffrouw Marple keek hem liefde rijk glimlachend aan. „Komaan", hernam ze. „Vertel mij er nu eens alles van. Of zoveel als je mij er van vertellen mag". „Ik denk dat u er al wel net zo veel van weet als ik. En heel waar schijnlijk houdt u zelfs nog iets ach ter de hand. Wat zoudt u denken van die waakhond van u, die lieve juffrouw Knight? Zou die alle moor den soms op haar geweten hebben?" „Maar waarom zou juffrouw Knight zoiets hebben gedaan?" vroeg juf frouw Marple verwonderd. „Omdat zij de meest onwaarschijn lijke persoon is" antwoordde Der mot. „Het komt dikwijls uit, dat je die erop moet aanzien". „Helemaal niet!" protesteerde juf frouw Marple met vuur. „Ik heb het uit en ter na verkondigd niet slleen tegen jou, beste Dermot als ik je zo noemen mag dat het altijd de meest voor de hand liggende per soon is, die het misdrijf heeft be gaan. Men denkt zo vaak aan de vrouw of de echtgenoot en het is ook zo vaak de vrouw of de echtgenoot". „Doelt u op Jason Rudd?" Der mot schudde het hoofd. „Die is dol op Marina Gregg". „Ik sprak zeer in het algemeen", verklaarde juffrouw Marple met waardigheid. „Eerst hadden we mevrouw Badcock, die ogenschijn lijk het voorwerp van een moord aanslag was geweest. En toen dachten we natuurlijk in de eerste plaats aan haar man. We hadden derhalve die mogelijkheid na te gaan. Daarna kwamen we tot de conclusie dat de eigenlijke persoon voor wie de aan slag gegolden heeft, Marina Gregg moest zijn. En toen moesten we on ze aandacht vestigen op degene, die bij haar het meest voor de hand lagom te beginnen, zoals gezegd met haar man. Eenvoudig omdat de ervaring nu eenmaal leert, zie je, dat mannen zich heel vaak van hun vrouwen wensen te ontdoen, ofschoon het dik wijls alleen bij de wens blijft en zij niet tot daden overgaan. Maar ik ben het helemaal met je eens, beste jon gen, dat Jason Rudd werkelijk met heel zijn hart van Marina Gregg houdt. Het zou knap toneelspel kun nen zijn, maar dat kan ik toch moei lijk geloven. Bovendien valt er beslist geen en kel motief te bedenken, waarom hij haar kwijt zou willen raken. Als hij met iemand anders zou willen trou wen, lag de zaak natuurlijk eenvou dig. Echtscheiding is voor filmster ren, als ik het zo zeggen mag, vrij wel een tweede natuur. Materieel voordeel kan er ook niet aan ver bonden zijn. Hij is zelf lang niet on bemiddeld. Hij heeft een eigen car- rière opgebouwd, waarin hij, naar ik hoor, zeer goed geslaagd is. Wij moe ten het dus verderop gaan zoeken. Dat is zeker lang niet gemakkelijk. Ja, heel moeilijk zelfs." „Inderdaad," stemde Craddock toe. „Voor u zal dit nog bijzondere moeilijkheden meebrengen, doordat de filmwereld natuurlijk totaal nieuw voor u is. U kent de schandaaltjes in die kringen niet, alle animositei- ten en de hele rest." „Daar weet ik wel iets meer van dan je denkt," gaf juffrouw Marple hem vriendelijk te verstaan. „Ik heb namelijk enkele filmblaadjes nauw keurig bestudeerd: Confidenties, Filmleven, Filmpraat en Filmactua liteiten!" Dermot Craddock moest lachen, of hij wilde of niet. Hij zei: „Ik moet eerlijk bekennen dat het op mijn lachspieren werkt als ik u zo hoor opsommen welke letterkundige stu dies u op dit gebied hebt gemaakt." „Ik heb het héél interessant gevon den," verzekerde juffrouw Marple. „Ze zijn weliswaar niet bijster goed geschreven, als ik 't zeggen mag. Maar in zeker opzicht is het teleur stellend te zien, dat ze zoveel over eenkomst vertonen met tijdschriften uit mijn jonge jaren als „Moderne Wereld" en „Lekkere Hapjes" en hoe ze verder heten mochten. Ontzettend veel achterklap en kwaadsprekerij. En vooral veel belangstelling voor wie op wie verliefd is en zulke din gen meer. Heus, wil je wel geloven dat het feitelijk precies hetzelfde is als wat je hier in St. Mary Mead te horen krijgt? En in de Nieuwe Buurt net zo! Ik wou maar zeggen dat de aard van de mens overal gelijk is. Je komt dan weer terecht bij de vraag, geloof ik, wie eventueel prijs zou stel len op de dood van Marina Gregg. Haar zelfs zo graag dood zou wen sen, dat men na één mislukking dreigbrieven is gaan sturen en ander maal pogingen in het werk heeft ge steld. Iemand, die misschien een beetje.Zij tikte zachtjes enkele malen tegen haar voorhoofd. „Ja," bracht Craddock in het mid den, „alles wijst erop. Maar dat zie je natuurlijk niet altijd aan de bui tenkant." „O, neen, dat weet ik," stemde juffrouw Marple geestdriftig toe. „De tweede zoon van de oude me vrouw Pike, die Alfred, leek volko men normaal en goed bij zijn hoofd. Haast pijnlijk prozaïsch, als je weet wat ik bedoel, maar in werkelijkheid blijkt het dat hij psychisch volkomen abnormaal is, althans zo hebben ze mij verteld. Werkelijk beslist ge vaarlijk. Maar hij lijkt nu heel ge lukkig en tevreden te zijn, zo vertel de mevrouw Pike me, nu hij in die inrichting is opgenomen. Daar be grijpen ze hem en de doktoren vin den hem een hoogst interessant ge val. Dat streelt natuurlijk zijn ijdel- heid. Ja, het is allemaal goed afge lopen, maar een of twee malen is zij ternauwernood aan de dood ont snapt." Craddock overwoog de mogelijk heid of er soms een parallel bestond tussen iemand uit de omgeving van Marina Cregg en de tweede zoon van mevrouw Pike. „Die Italiaanse butler," ging juf frouw Marple voort, „die is nu dood geschoten. Hij is naar Londen ge gaan, heb ik gehoord, op de dag van zijn dood. Weet iemand al wat hij daar in Londen is gaan doen. (Wordt vervolgd) 28. Panda draafde ongerust de gang door, op zoek naar regisseur Goodblood. „Deze ruine bevalt me helemaal niet", mompelde hij. „Het is hier spookachtig. En er gebeuren rare dingen. Waar is meneer Geldroller bijvoorbeeld gebleven met al zijn koninklijke kostbaarheden? En die tegenspeler Boris Raf? En meneer Goodblood is ook al verdwenen. Meneer Goodblood!!! Meneer Goodblood!" In plaats dat hij antwoord kreeg op zijn geroep, ver scheen de heer Raf plotseling uit de duisternis. „Laat me langs, makkertje"prevelde de acteur ge jaagd, terwijl hij rakelings voorbij Panda draafde. „Eh.W-wacht even!", zei Panda stotterend van de schrik. „D-de camera staat verderop. En we moeten u met die kostbaarheden filmen!" De aangesprokene gaf echter geen antwoord. Hij rende naar een opening in de buitenmuur toe en sprong zonder aarzelen naar buiten. Maar toen uitte hij een kreet van schrik. Hij was namelijk vergeten dat er een gracht om de ruïne liep en daar kwam hij nu met een zware plons in terecht. GULLIE WIL GE PAN LIEVER. PAT ZE ER ONDERDOOR. ^Sk. GAAT ZG IS AL IN HET EERSTE STADIUM. VLUG'-GEEF HAAR LEVENSSAP! Boven Tokio hangi een witte wolk die de ogen en de kelen van de be woners aantast. Bovendien laat zij de bladeren van de bomen vallen. Om ook in het bezit van een derge lijk wolk te komen hoeven we in Ne derland niets anders te doen dan het aantal auto's te verdubbelen. Er wordt dan spoedig een moment bereikt waar op de uitlaatgassen een zodanige dicht heid bereiken dat door inwerking van net zonlicht die witte wolk ontstaat. Wanneer we daartegen iets willen doen kunnen we ons niet beperken tot de maatregelen die Tokio nu te laat bezig is te nemen. Daar is een alarm systeem ingericht dat in werking treedt zodra het wit van de wolk bio logisch actief wordt. De bevolking wordt dan aangeraden binnenshuis te blijven en alle ramen en deuren goed te sluiten. Wat in een stad van elf miljoen in woners mogelijk is moet in een land met dertien miljoen inwoners even goed mogelijk zijn Met een goedge vulde voorraadkast kunnen we met ra men en deuren dicht nog wekenlang blijven leven. Maar misschien is het goed om het niet zover te laten komen. Het aller eerste waartoe we dan moeten over gaan is het stopzetten van onze rij dende rookbommen Deze maatregel dient dit moment in te gaan. Uw auto zal niet meer gebruikt mogen worden tot er een zuiveringsinstallatie op is aangebracht die de omgeving vervult met natuurfrisse dennegeur. Eigenlijk is dit nog maar een lap middel. Naar de maan vliegen is geen probleem meer. Een batterijtje uit vinden waarop een elektrische auto even lang kan lopen als op een tank vol benzine gaat de technici echter bo ven hun pet. Tot dat gebeurd is, kun nen we onze autopet wel aan de kap stok hangen. Als we oiis daaraan houden lacht de toekomst ons met frisse adem tege moet. Mits de Japanners hier hun wolk niet importeren. Maar het zal wel blijven bij de import van Japanse auto's KEES STIP. PRIMA, KNOP! MAAR HAAL NU NIET WEER DIEIUCHTIN! NOU, DAT Y MAAR VRIENDEN - HAAUT NlETi JE HEBT MIJ TOCH AAN/»» EN HOE WIU JE DIE V IK HEB EEN 60EIE BAllON OPPOMPEN'? N- VOETPOMP! V' fjprerSL (k 1813. Spoedig stond Bram weer aan de kade, waar hij zijn schip zocht. De Ko- kanje zag hij niet, maar wel stak er een mast uit het water, die sprekend op die van de Kokanje leek. ,Aha," zei Bram, „weer hetzelfde trucje. Ze zijn er natuurlijk met de Ko kanje vandoor en ze hebben alleen een stukje mast aan een boei in het water la ten zakken. Maar daar lopen we niet meer in. Dat hebben we nu één keer meegemaakt, en een ezel stoot zich niet twee keer aan dezelfde mast". Hij gaf de sterke Tutu last om „dat stukje mast" uit het water te trekken. En hij werd pas een tikje ongerust, toen de oersterke papegaai veel meer last bleek te hebben, dan je bij het optillen van zo'n stukje hout zou verwachten. Pas met de allergrootste moeite tilde Tutu het geheel boven water.en het was de Kokanje, vol gaten geboord! Bram stond verslagen. Alleen Karo was gelukkig, want de Kokanje had veel vis mee naar boven gebracht en hij rammelde van de honger. v A vS MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Gr. Markt). Donder dag 15 uur: Orgelconcert. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 14, 19 en 21.30 u. en vanaf donderdag 19 en 21.30 uur: „Sa- tyricon", 18 jaar; 14 uur: „Chitty, chitty, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur: „Moord in het wassenbeeldenmuseum, 18 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „Machinegun Mc Cain", 18 jaar Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 uur: „Gentle- mandief Jeric", 14 jaar. Donderdag 14 en 20 u.: „Woodstock", a.l. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14 uur: „Onkruid zaaiers in Fabeltjesland", a.l.; 19.30 uur: „Ge jaagd door de wind", 14 jaar. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 uur: „De vierkante rekruut", a.l. Donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Yellow submarine", a.l. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u. „Mondo Erotica", 18 jaar. Studio (Gr. Markt) 14.15 uur: „Peter Pan", a.l.; 19 en 21.15 uur: „Alexander liever lui dan moe", a.l. Donderdag 14.15 uur: „Donald Duck en zijn vriendjes", a.l.; 19 en 21.15 uur: „Ange- lique, markiezin der engelen", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Iedere zaterdag extra avondopenstelling van het met kaarsen verlichte museum van 20.3022.30 uur. Tot en met 5 september. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken, handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teyiermuseum, (Spaame 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur Koudenhomkazeme, (Koudenhorn). Permanen te tentoonstelling van de stichting Meervoudig Amateur Centrum Ruimtewaarneming en Onder zoek (MACRO). Geopend: maandag en vrijdag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdags van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark. (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: klassiek grammofoonplatenpro- gramma. Galerie Blokker, (Bronsteeweg 4a, Heemstede). KINDERVOORSTELLING in het OPENLUCHTTHEATER BLOEMENDAAL Tegen inlevering van deze advertentie kunnen de abonnees van Haarlems Dagblad - IJmuider Courant Beverwijkse Courant kaarten kopen tegen de sterk gereduceerde prijs van 2.— (normaal f3.—). Deze reductie geldt alleen voor kaarten die gekocht worden aan de kantoren van boven genoemde bladen. Tentoonstelling van wandkleden van Rietje De gens 's maandags gesloten Dinsdags tot en met zaterdags van 9 tot 17.45 uur geopend. Tot en met 13 augustus Galerie Eijlders, (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van keuze uit eigen bezit van diverse schilders, bronsplastieken van Wim Jonker en Jean ie Noble en keramiek van Babs van Els- dingen. Geopend van dinsdag tot en met zondag van 19-22 uur. Potterie „Het Schoutje" (Schoutensteeg). Ex positie van potterie en handweef. Van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur. Thysse's Hof, (Bloemendaal). Tentoonstelling over milieuhygiëne. Geopend van dinsdag tot en met zondag 9.00-12.00 en 13.00-17.00 uur. Tot 1 september. De Lantaern. (Frankestraat 35). Expositie ln de paardenstal van schilderijen en tekeningen van Daniël Merino. Dagelijks geopend van 11 tot 22 uur. Tot en met 31 juli. Galerie-T, (Bakenessergracht) Zomerexpositie van schilderijen, grafiek, etsen en litho's van onder andere Jom Heyboer, Klink en Montijn Dagelijks geopend van 11_17 en zondags van 14- 18 uur Tot en met 31 augustus Vis- en vleeshal (Gr. Markt). Functionele kunst van de 21ste eeuw; expositie van objec ten etc. van Curt Stenvert. Tot en met 5 sep tember. Tevens in de vishal: expositie van de Haarlemse fotogroep „De Muggen". Tot en met 22 augustus. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur. Gemeenschapshuis (Zandvoort). Foto-expositie „Oud Zandvoort' Dagelijks geopend van 10-12, 14-17 en 20-22 uur, zondag 15-17 en 20-22 uur Tot en met 8 augustus DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Damstraat-Spaarne). Da gelijks behalve maandag open podium; geopend van 10-18 en 20-24 uur Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Electric Centre, (Bakenessergracht). Dagelijks behalve maandag geopend van 12-18 en 20-24 uur* vrijdag van 20-0? uur zaterdag 20-03 uur Dolfirama, (Zandvoort naast Bouwes Palace) Dolfilnenshow dagelijks 12 14 16 en (behalve maandag) 21 uur Mobilanwm museum met old timers miniatuur trein ei racebanen dagelijks tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14-01 uur. Hotel Bouwes, (Zandvoort). Dagelijks „I Cava lier!". Caramella, (Zandvoort). Dagelijks dansen: .Les Etoiles". Hotel Esplanada, (Badhuisplein, Zandvoort). Dagelijks 20-02 u.: Optreden van het DA-trio. Dancing Ferdinand, (Geertruida Carelsen- straat). Dagelijks van 20-01 u.: dansen. ADVERTENTIE Nieuwe Gracht 78 Tel.319245 Haarlem 6.294, (e*cL JSXW. 5.620,—J Bowling, (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur; zondag 10-02 uur: bowling. Kathedraal St. Bavo, (tag. Westergrachtzijde) Dagelijks geopend voor bezichtiging van 9.30- 12 en 14-16.30 uur Kennemersporthal (Van Riebeecklaan) „Stuif-Stuif", vakantie-activiteiten voor de kin deren. Geopend "an maandag tot en met vrijdag van 10-16 uur Tot er met 7 augustus. Openluchttheater (Bloemendaal). Donderdag 14.30 uur: Fabeltjeskrant. Grote Markt. Donderdag 10-17 uur: Markt en demonstratie van edelambacht. Burg. Van Alphenstraat (Zandvoort). Vandaag 20 uurCircus Boltinl. Raadhuis Heemstede. Donderdag 20 u.: Raads. vergadering. SAARBRÜCKEN (DPA). De officier van justitie in het Lebach-proces in Saar- brücken heeft tegen de hoofdverdachten Wolfgang Ditz en Hans-Jürgen Fuchs elk vijfmaal levenslange gevangenisstraf ge- eist. De 25-jarige mede-verdachte Gernot Wenzel hoorde wegens medeplichtigheid een eis uitspreken van tien jaar gevan genisstraf. Zoals bekend zijn Fuchs en Ditz als hoofdpersonen betrokken geweest bij de overval op een munitiedepot van de West- duitse Bundeswehr in Lebach (Saar land) in januari 1969. Vier soldaten werden daarbij gedood en één ernstig gewond. Aan het begin van de belangrijke dag in het proces diende de verdediging nog een verzoek in Wolf gang Ditz opnieuw aan een psychologisch I onderzoek te onderwerpen. De rechtbank wees het verzoek echter af met het argu ment dat vier deskundigen onafhankelijk van elkaar al hebben beslist dat de drie verdachten volledig verantwoordelijk zijn voor hun daden. Het KNMI deelt mee: Geleidelijk dringt koe lere lucht verder West-Europa binnen. Het kou front, dat de voorste begrenzing ervan vormt, lag vanmorgen boven Midden-Zweden, Noord- Duitsland en Oost-Frankrijk. In de warme lucht aan de oostzijde van het front vormde zich dins dagavond ln Duitsland en Frankrijk een on weerscomplex, dat ook Zuid-Limburg nog juist bereikte. In het Saargebied viel 35 mm regen. Het ziet er naar uit dat het weer iets beter zal worden. Ten westen van Ierland ligt een rug van hoge luchtdruk en het hogedrukgebled bij de Azoren verplaatst zich iets naar het noord oosten, waardoor de oceaandepressies minder vat op het weer bij ons kunnen krijgen. Vooruitzichten: Aanhoudend veranderlijk met gematigde temperaturen. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 2 tot 10: min. temp. omstreeks normaal; max. temp. van on geveer normaal tot 3 graden onder normaal; kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 90 percent; kans op een geheel droog et maal: 60 percent. DIVERSEN Treslong, (Hlllegom). Dagelijks, behalve maan dag: diner-dansant. Linnaeushof, (Bennebroek). Recreatie en bloemenshow. Dagelijks geopend van 9-18 uur. City Theater, woensdag 20 uur: „Paint your wagon"; donderdag 20 uur: „Grafin Mariza". TEN TOONSTELLINGEN Ruine van Brederode, Santpoort-Zuid. Tot en met 2 Augustus expositie van grafisch werk van Pieter Holstein. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis, Plein 1945. IJmuiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur WEERRAPPORTEN G0 Maximum- en minimum S H kf temperaturen 3 binnen- en buitenland Amsterdam regen n 23 14 3 De Bilt geh. bew. nno 23 14 0 Deelen geh. bew. wnw 24 14 0 Eelde geh. bew. w.st. 24 13 0.3 Eindhoven regen zw 25 15 0.1 Den Helder zw. bew. w 19 13 2 Rotterdam regenbui n 23 15 6 Twente geh. bew. nnw 23 16 1 Vlissingen regen nnw 21 16 1 Z.-Limburg zw. bew. zw 27 17 2 Aberdeen regen nnw 16 10 7 Athene onbew. w 32 22 0 Barcelona half bew. nno 28 19 0 Belgrado onbew. zw 26 16 0 Berlijn licht bew. zo 27 18 0 Bordeaux zw. bew. zw 30 17 0.1 Brussel regen wzw 26 17 0.4 Frankfort onweer zzo 28 17 5 Geneve half bew. n 32 16 1 Grenoble half bew. ozo 31 15 0 Helsinki regenbui z 21 12 0 Innsbruck onbew. wnw 29 15 3 Kopenhagen zw. bew. zzw 19 15 5 Lissabon onbew. nno 30 17 0 Locarno half bew. O 29 18 0 Londen onbew. wzw 20 11 3 Madrid onbew. w.st. 36 19 0 Malaga onbew. w.st. 28 20 0 Mallorca onbew. w.st. 31 19 0 Munchen onbew. zzo 28 15 2 Nice half bew. n 29 21 0 Oslo onbew. w.st. 16 12 Parijs regenbui wnw 29 16 3 Rome onbew. w.st. 31 19 0 Stockholm zw. bew. zzw 20 13 4 Wenen onbew. ozo 27 15 0 Zurich zw. bew. ono 29 14 0.1 DONDERDAG 30 JULI BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 uur: „Liefde voor het huwelijk". Luxor Theater (Breestraat) 20 uur: „Sweet Charity". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie schilderijen, tekeningen en metallieken; geopend tot en met 8 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Zon op 4.58 uur; onder 20.34 uur Maan op 1.23 uur; onder 19.37 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN WOENSDAG 29 JULI Hoog watei 0.17 uur en 13.01 uur Laag water 2.17 uur en 14.43 uur DONDERDAG 30 JULI Hoog watei 1.29 uur en 14.04 uur Laag water 9.3? uur en 22.03 uur Het noog en xaag watei te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7