PANDA EN DE MEESTER-FILMER ARM AN EN IE VA m POLLE, PELLI EN PINGO NS-Vakantie- dagtochten Voordelig f20.- samen op reis met NS op zaterdag of zondag NS-baanvak bij Venlo duur door vandalisme j Aantal misdrijven in Amsterdam [toegenomen Het blijft droog U voordelig uit met NS 13 DONDERDAG 30 JULI 1970 Een detectiveverhaal van Agatha Christie a E voordelig uit met NS Haarlem en Omstreken 2 of 3 personen f 10.-p.p 4 personen f 8.75 p.p. 5 personen f 8.p.p. 6 personen f 7.50 p.p. voordelig uit met NS Bollenstreek V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk ADVERTENTIE 8 dagen treinen op de tienertoer voor NS-Identiteitsbewljs of pasfoto meenemen. In Juni, Juli en augustus. f O BS DE SPIEGEL BARSTTE 67) Dat wil zeggen, als het geoorloofd is het mij te vertellen," liet zij er con sciëntieus op volgen. „Hij is 's ochtends om half twaalf in Londen aangekomen," vertelde Craddock. „Maar wat hij toen ge daan heeft, weet geen mens, alleen dat hij om kwart vóór twee bij zijn bank is gekomen om een bedrag van vijfhonderd Pond in contanten op zijn rekening te storten. Ik kan er nog aan toevoegen, dat wij geen be vestiging hebben kunnen krijgen van zijn bewering dat hij naar Londen moest gaan om een ziek familielid op te zoeken of iemand van zijn fami lie, die in moeilijkheden zou verke ren. Geen van zijn bloedverwanten heeft hem die dag zien verschijnen." Juffrouw Marple knikte waarde rend. „Vijfhonderd Pond," zei ze. „Ja dat is een belangrijk bedrag. Ik stel me zo voor dat dit de eerste termijn geweest is van een tal van andere betalingen, lijkt je ook niet?" „Dat ziet er wel naar uit," stem de Craddock toe. „Het is waarschijnlijk al het be schikbare geld geweest, dat degene, die hij bedreigd heeft, bij de hand heeft gehad. Hij kan hebben voor gewend dat hij daar tevreden mee is geweest, maar hij kan het ook als een betaling hebben aanvaard, na dat zijn slachtoffer beloofd had ver dere bedragen in de naaste toekomst te zullen vrijmaken. „Dit schijnt de gedacht uit te slui ten, dat de moordenaar, die het op Marina Gregg gemunt heeft, iemand van bescheiden middelen zou zijn, die om particuliere redenen wraak zuchtig is. Het sluit, naar mijn me ning, eveneens de gedachte uit, dat het iemand is, die werk gekregen heeft als hulp in de studio's, of een bediende, dienstbode of tuinman. Tenzij" zo betoogde juffrouw Mar ple verder „zo iemand als hand langer is opgetreden, terwijl zijn op drachtgever elders verblijf houdt. Vandaar dan dat bezoek aan Lon den". „Precies. In Londen hebben wi] Ardwyck Fenn, Lola Brewster en Margot Bence. Die zijn alle drie aan wezig geweest op de receptie. Elk van hen zou Giuseppe op een tevo ren afgesproken punt in Londen kun nen hebben ontmoet tussen elf uur en kwart voor twee. Ardwyck Fenn is in die tussentijd niet op kantoor geweest. Lola Brewster was aan het winkelen en Margot Bence was toen niet op haar atelier present. A pro pos „Ja?" vroeg juffrouw Marple. „Wou je me nog wat vertellen?" „U hebt mij naar de kinderen ge vraagd," antwoordde Dermot Crad dock. „De kinderen die Marina ge adopteerd heeft vóór ze wist dat ze zelf een kind zou krijgen." „Ja, dat heb ik inderdaad." Craddock deelde haar mede het geen hij daarover aan de weet ge komen was. „Margot Bence," zei juffrouw Marple zachtjes. „Ik had al zo'n voorgevoel, weet je, dat deze zaak in verband zou staan met kinde- ren „Ik kan haast met geloven dat na al die jaren..." „Dat weet ik, dat weet ik. Men kan dat evenwel nooit zeggen. Maar, mijn beste Dermot, heb jij veel ver stand van kinderen? Denk eens aan je eigen kinderjaren. Kun je je soms een voorval herinneren, een gebeur tenis, die je erg veel verdriet heeft gedaan of een driftbui, die in geen enkele verhouding stond tot enig re- eel belang? Een verdriet of een fel le haat, zoals je later niet meer hebt gevoeld? Er is een knap geschreven boek verschenen, weet je, van Richard Hughes. Ik ben de titel vergeten, maar het handelde over kinderen, die een cycloon hadden beleefd. O, ja een cycloon op Jamaica. Het enige wat toen diepe indruk op hen gemaakt had was dat de poes als een dolle door het huis had gerend. Dat was het enige dat zij er zich later van herinnerden. Maar heel de afschuwelijke angst, die zij had den doorstaan, was in dat ene inci dent vastgelegd". Craddock antwoordde nadenkend: „Wat merkwaardig dat u dit ver telt". „Zo? Heeft het je ergens aan doen denken?" „Ik dacht aan de dag, dat mijn moeder gestorven is. Ik meen dat ik toen vijf jaar oud was. Vijf of zes. Ik zat in de kinderkamer te eten. Ik was dol op pannekoekentaart, met jam er tussen. Een van de dienstboden kwam binnen en zei toen tegen onze kinderjuffrouw: „Is het niet vreselijk? Er is een ongeluk gebeurd en mevrouw Craddock is er bij omgekomen Telkens wanneer ik nu nog aan mijn moeders dood terugdenk, weet u dan wat ik vóór me zie?" „Wel?" „Een schotel pannekoekentaart met jam, waarnaar ik strak zit te kijken. Met grote ogen strak naar zit te kijken. En ik kan nu nog net als toen zien, dat de jam aan één kant naar buiten druipt. Ik heb niet gehuild en ook geen kik gegeven. Ik weet alleen dat ik daar onbeweeg lijk ben blijven zitten net alsof ik stijf bevroren was, turend naar die taart met jam. En weet u, wanneer ik nu nog in een restaurant of waar ook opgerolde flensjes met jam of iets dergelijks zie, dan slaat er nog altijd die golf van afschuwelijke el lende en wanhoop over me heen. Soms duurt het even vóór ik weet waarom. Vindt u dat niet gek?" „Volstrekt niet," gaf juffrouw Mar ple ten antwoord. „Dat lijkt me niet meer dan vanzelfsprekend. Het is heel interessant, wat je me vertelt. Het geeft me enigszins een idee De deur ging open en juffrouw Knight verscheen met het theeblad. „Wel, wel," riep zij uit, „hebben wij dus bezoek gekregen? Wat bij zonder aardig. Hoe maakt u het, in specteur Craddock? Ik zal nog even een kopje voor u halen." „Doet u vooral geen moeite," riep Dermot haar achterna. „Ik heb al een whiskysoda." Jiiffróirw Knight stak haar hoofd weer om de hoek van de kamerdeur. „Zou ik u mogen vragen, meneer Craddock een ogenblikje mee te komen?" Dermot kwam bij haar in de hal. Zij ging naar de eetkamer en deed de deur dicht. „U zult toch wel voorzichtig doen, hoop ik?" vroeg zij hem. „Voorzichtig? Hoe bedoelt u, juf frouw Knight?" „Met ons lieve oudje hier. Weet u, ze stelt overal zozeer belang in, maar het is niet goed voor haar, wanneer ze opgewonden raakt over moorden en dergelijke akelige dingen. Wij willen haar geen muizenissen en be nauwde dromen bezorgen. Zij is erg oud en bros en moet heus een heel beschut leven leiden. Dat is ze ook altijd gewend geweest, ziet u. Ik ben overtuigd dat al dat gepraat over moorden en gangsters en soortgelij ke zaken heel, heel erg slecht voor hcisr is". Dermót zag haar lichtelijk geamu seerd aan. „Ik geloof niet", sprak hij vrien delijk, „dat er iets is, dat u of ik haar over moorden zou kunnen ver tellen, wat juffrouw Marple onnodig zou doen schrikken of opwinding be zorgen. (Wordt vervolgd) 29. Panda rende naar het gat in de ruine-muur toe om te kijken waar Boris Raf gebleven was. „Hij heeft vast mijn hulp nodig", mompelde hij on gerust. „Waarom sprong hij ook zonder op de camera te wachten naar buiten? Dat was heel onverstandig Daar was de speler zelf het helemaal mee eens. „Dat komt er van wanneer men overijld te werk gaat", prevelde hij misnoegd, terwijl hij uit de gracht aan de wal krabbelde. „Maar dat baaske Panda stond me dan ook bijna in de weg. Komaan - ik moet de kostbaarheden van koning Karmolijn uit het water vissen voordat iemand mij komt hinderenHij voegde de daad bij het woord en toen hij alle rond drijvende voorwerpen bij elkaar had, zette hij het op een lopen. „Waarom doet hij dat?", vroeg Panda zich verbaasd af. Zou dat bij de film horen? Maar er is geen camera om "hem op te nemen. Nee ik zou bijna zeggen dat hij iets oneerlijks aan het doen is. En nu ik er over nadenkal die gouden voorwerpen dreven op het water maar daar zijn ze toch te zwaar voor? Hier is iets heel vreemds aan de hand. GELUKKIG KOMT SU.' m pak HAAK VAST VLUG PAN!PAK HAAK VAST,VOOR Z.ZICHZELF IETS POET! 'mm in, IIUIipIHli tl ii "711 lilll'"1 TOT ZIENS, KNOPl H§UA -OAAR 6IN6 J EEN 2AN02AK! V PEUe MOET N06 EEN PAAR CADEAUS IN Z'N BÉK DOEN WANT IN DE 60NDED IS6EEN PLAATS MEER ER tlT ME TOCH A EEN DRUK INDlE I A BALLON i WEES ERZUINIö MEE -ANDERS 6AAN JULDie TE H00ö!> CJPIB conuuK» „A358-D VENLO. Met politiehonden patrouil leert de spoorwegrecherche langs het twee kilometer lange baanvak tussen het Venlose station en de Duitse grens om te proberen de daders van een lange reeks ernstige vernielingen op heterdaad te be trappen. Volgens de spoorwegen is dit baanvak het duurste van heel Nederland. Baldadige jongeren hebben er voor vele duizenden guldens vernielingen aange- I richt. De met windbuksen en katapulten ge- I wapende jeugd heeft het vooral gemunt op de isolatoren van de bovenleiding, die steeds worden stukgeschoten. De ravage was af en toe zó groot dat de spoorwegen onlangs door de voorraad isolatoren heen waren. Die was vrijwel geheel in Venlo verbruikt. Zelfs moest al een keer de stroom worden uitgeschakeld om alles te kunnen repareren. Dat is een kostbare zaak voor de N.S. Het stukschieten van de isolatoren is niet alleen voor de baldadige jeugd en de vele wandelaars in deze bosrijke om geving levensgevaarlijk, maar ook voor het treinverkeer zeer riskant. De masten van de bovenleiding kunnen door de defecten onder spanning komen te staan met alle gevolgen vandien. De vandalen hebben in de afgelopen weken ook het beveiligings- en seinstelsel gestoord door railcontacten kort te sluiten. Daardoor gingen de seinen op rood staan en bleef een overweg urenlang gesloten. AMSTERDAM Het aantal misdrijven in Amsterdam neemt toe. De gemeente politie meldt over het eerste halfjaar van 1970 15.714 misdrijven, 1.388 meer dan in de eerste zes maanden van vorig jaar. De stijging is voornamelijk te wijten aan het toenemend aantal diefstallen. Dit is met bijna 2.000 gestegen tot 12.845. Het aantal mishandelingen liep iets terug tot 265; het aantal vernielingen steeg tot 337. Bij de 5.243 van misdrijf verdachte mensen, die bij de politie bekend werden, waren 1.003 minderjarige jongens en 153 minderjarige meisjes. In het eerste half jaar van 1969 bedroeg het totaal 5.665, een teruggang dus van ruim 400. ADVERTENTIE Een dagje naar Antwerpen of Zeeland (3-eilanden- tocht), naar Gaasterland of Amsterdam, naar Rotterdam of naar het Evoluon in Eindhoven. Keuze uit meer dan 30 mogelijkheden. Alle informatie in de brochure Vakantiedag tochten op de stations. 1814. Nadat al het water uit de Kokan- je was gelopen stopte Bram de gaten met pluggen dicht. „Zo, dat maakt hem weer zeewaar dig" mompelde hij. „Maar het zal die lui bezuren, die dat gedaan hebben. Gaten boren in een echt schip. Bah! Foei! Brr!" Arie-Jacobus was het volkomen met hem eens. Vol ongeduld had hij het mo ment afgewacht, waarop Tutu het goede schip Kokanje weer in het water zou til len. Want dan kon de achtervolging naar het Knobbeleiland beginnen. Maar de voorsprong van de dieven van de Tjotter was intussen wel erg groot geworden. Op het land was Bram nog geneigd het met hem eens te zijn, maar zodra hij zich had ingescheept en dat ouüt vertrouwde dek onder zijn voeten voelde, was hij weer opgewekt en tot alles in staat. „We krijgen ze welDe Kokanje heeft wel voor hetere vuren gestaan. Kijk eens, de mannen, die mijn schip hebben doen zinken, zijn geen echte zeelui, want een echte zeeman doet zoiets niet. Ze kunnen dus ook niet zo hard varen als ik. En daar om zal ik ze inhalen, zo vast als een huis.' TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie schilderijen, tekeningen en metallieken van Flore; geopend tot en met 8 augustus van dins- dag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur, Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg) Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot *16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel. 02510—25120. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 19 en 21.30 uur: „Satyricon", 18 jaar; 14 uur: „Chitty, chit- tyFrans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur: Machinegun Mc. Cain", 18 j. Vrijdag nacht- voorstelling 23.30 uur: „Stormloop zonder ge- n£Lidó Houtplein) 14 en 20 uur: „Woodstock", Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14 uur: „Onkruid zaaiers in Fabeltjesland", al..; 19.30 uur. „Ge- ja^edmb^ddte(WG?d^a^ta)ari4, 19 en 21.15 uur: 79) 14.30, 19 en 21.15 U, „Mondo Erotica", 18 jaar. rwt Studio (Gr. Markt) 14.15 uur: „Donald Duck en zijn vriendjes", a.l.; 19 en 21.15 uur. „Ang lique, markiezin der Engelen 18 jaar. tentoonstellingen Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur Zondags van 13 tot 17 uur. Iedere zaterdag extra avondopenstelling ven net met kaarsen verlichte museum van 20.30—22.30 uur. Tot en met 5 september Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79) Per manente tentoonstelling van oude kunst, schilderden, middeleeuwse beeldhouw- werken, handschriften en kunstnijverheid. Da- gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur Zondags van Teylermuseum, (Spaarne 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige Instrumenten Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur Koudenhornkazerne, (Koudenhom). Perman en te tentoonstelling van de stichting Meervoudig Amateur Centrum Ruimtewaarneming en Onder zoek (MACRO) Geopend: maandag en vrijdag van 19.30 tot 22 uur Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur Zaterdags van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark, {Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. van 20 tot 24 uur: klassiek grammofoonplatenpro- gramma. Galerie Blokker, (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Tentoonstelling van wandkleden van Rietje De gens 's maandags gesloten. Dinsdags tot en met zaterdags van 9 tot 17.45 uur geopend. Tot en met 13 augustus. Galerie Eijlders, (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van keuze uit eigen bezit van diverse schilders, bronsplastieken van Wlm Jonker en Jean le Noble en keramiek van Babs van Els- dingen. Geopend van dinsdag tot en met zondag van 19-22 uur. Potterie „Het Schoutje" (Schoutensteeg). Ex positie van potterie en handweef. Van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur. Thysse's Hof, (Bloemendaal). Tentoonstelling over milieuhygiëne. Geopend van dinsdag tot en met zondag 9.00-12.00 en 13.00-17.00 uur. Tot 1 september. De Lantaern. (Frankestraat 35). Expositie ln de paardenstal van schilderijen en tekeningen van Daniël Merino. Dagelijks geopend van 11 tot 22 uur. Tot en met 31 juli. Galerte-T, (Bakenessergracht) Zomerexpositle van schilderijen, grafiek, etsen en litho's van onder andere Jom Heyboer, Klink en Montijn Dagelijks geopend van 11-17 en zondags van 14- 18 uur Tot en met 31 augustus. Vis- en vleeshal (Gr. Markt). Functionele kunst van de 21ste eeuw; expositie van objec ten etc. van Curt Stenvert. Tot en met 5 sep tember. Tevens ln de vishal: expositie van de Haarlemse fotogroep „De Muggen". Tot en met 22 augustus. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 10-17 uur. Zondag van 13-17 uur Gemeenschapshuls (Zandvoort). Foto-expositie „Oud Zandvoort" Degelijks geopend van 10-12, 14-17 en 20-22 uur, zondag 15-17 en 20-22 uur Tot en met 8 augustus. DIVERSEN Waagtaveerne. (hoek Damstraat-Spaarne). Da gelijks behalve maandag open podium: geopend van 10-18 en 20-24 uur. Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Electric Centre, (Bakenessergracht) Dagelijks behalve maandag geopend van 12-18 en 20-24 uur; vrijdag van 20-02 uur; zaterdag 20-03 uur. Dolftrama, (Zandvoort naast Bouwes Palace) Dolfijnenshow: dagelijks 12. 14. 16 en (behalve maandag) 21 uur. Mobilarium, museum met old timers miniatuur trein- en racebanen dagelijks tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14-01 uur. Hotel Bouwes, (Zandvoort). Dagelijks ..1 Cava- "caramella, (Zandvoort). Dagelijks dansen: .Les Etoiles". Hotel Esplanada, (Badhuisplein, Zandvoort). Dagelijks 20-02 u.: Optreden van het DA-trlo. Dancing Ferdinand, (Geertrulda Carelsen- straat) Dagelijks van 20-01 u.dansen Bowling, (hoek Orlonweg-Delftlaan) Dagelijks 12-02 uur: zondag 10-02 uur: bowling Kennemersporthal (Van Riebeeckiaan) Stuif-Stuif" vakantie-activiteiten voor de kin deren. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 10-16 uur. Tot en met 7 augustus. Raadhuis Heemstede. Vandaag 20 uur: Raads- vergadering. Laan van Angers 5 (Europawijk). Vrijdag 14- 16 uur: Sociaal raadsman (spreekuur). ADVERTENTIE voor een hele zaterdag of zondag onbeperkt trein reizen. NS-legitimatiebewijs of pasfoto meebrengen. DIVERSEN Treslong, (Hillegom). Dagelijks, behalve maan dag: diner-dansant. Linnaeushof, (Bennebroek) Recreatie en bloemenshow Dagelijks geopend van 9-18 uur Muziekkiosk, (Hoofdstraat, Noordwijk). Van daag 20.15 u.: Concert door de Youth Brass Band van de Conventry School of Music. BIOSCOPEN City Theater, donderdag 20 uur: „Grafin Mariza"; vrijdag 20 uur: „De dolle dwaze waag halzen van de scherpe bochten". Stadsschouwburg, vrijdag 20 uur: „Zweden, hel of paradijs". TEN TOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord. is dinsdag open van 12 tot 13.3C uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. m Ruïne van Brederode, Santpoort-Zuid. Tot en met 2 augustus expositie van grafisch werk van Pieter Holstein. BIOSCOPEN Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 uur: „Thomas Crown". Het K.N.M.l. deelt mee: Een gordel van hoge luchtdruk strekt zich van de Azoren tot Polen uit. Door de aan wezigheid van een depressie tussen IJsland en Schotland, die naai het noordoosten trekt, staat er in Ierland en Schotland een krachtige zuid westelijke wind en brengen fronten daar plaat selijk regen. Het laat zich aanzien dat deze storings gebieden zich over het noorden van de Noordzee naar het oosten verplaatsen en vrijwel geen invloed op het weer in ons land zullen hebben. Wel kunnen enkele wolkenvelden over trekken, maar het blijft droog weer. In de nacht kan weer plaatselijk mist ontstaan. VOORUITZICHTEN Droog, vrij zonnig en geleidelijk warmer VOOR ZATERDAG. Aantal uren zon: 5 tot 13; minimum temperatuur omstreeks normaal; maximum temperatuur van 0 tot 5 graden boven normaal; kans op een droge periode van ten minste 12 uur. 95 percent; kans op een geheel droog etmaal 90 percent. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). Donder dag 20 uur: „Villa voor vrije liefde"; vrijdag 14 uur: „Onkruidzaaiers in Fabeltjesland"; 20 uur: Villa voor vrije liefde" DIVERSEN Gemeentehuis (Raadhuisplein) Openbare raadsvergadering. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen mist mist mist mist mist mist mist mist onbewolkt 19.30 uur: ^-Limburg mist Aberdeen 1 Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Grenoble j Helsinki Innsbrück zwaar bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt zwaar bew. licht bew onbewolkt zwaar bew. zwaar bew regen half bew Kopenhagen zw. bew Lissabon licht bew. Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. licht bew. licht bew. licht bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt ao w .ft C -r e ÏX 0J-H cS z 20 10 3 zzo 22 9 8 V. 21 9 2 z 21 9 1 zzo 22 9 0.1 z 19 12 0 zw 20 19 7 z 21 9 0.4 zzw 19 14 0 zo 22 10 0 zw 15 11 1 n 32 24 0 nno 27 20 0 w.st. 27 14 0 nnw 26 15 0 w.st. 25 12 0 O 22 12 1 O 23 12 19 nnw 26 16 0 z 19 16 5 w.st. 26 14 14 zzw 18 11 0.5 nw 25 16 0 w 23 12 0 no 22 12 1 nno 32 18 0 zzo 28 22 0 no 30 17 0 nnw 26 14 10 nw 28 22 0 w.st. 20 12 0 no 24 10 0 nw 31 10 0 w 20 11 0 nw 30 19 0 VRIJDAG 31 JULI Zon op 4.59 uur; onder 20.32 uur Maan op 2.28 uur; onder 20.08 uur HOOG EN LAAG WATER TE IJMUIDEN DONDERDAG 30 JULI Hoog watei 1.29 uur en 14.04 uur Laag water 9.32 uur en 22.03 uur VRIJDAG 31 JULI Hoog water 2.22 uur en 14.53 uui Laag wate 10.28 uur en 22.54 uur Het noog en iaag watei te Zandvoort ls 10 tot 15 minuten vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13