Be vert j es veegden met elkaar de vloer aan in judozaal o J. TOL Nu al grote belangstelling voor braderie in Velsen-Noord Schoner rijden begint bijEsso Toni Boltini in Castricum Vraag onze "Schoon Rijden"code Fosforgranaat op het strand IJMUIDEN BEVERWIJK X Esso service gaat steeds verder x.j HEEMSKERK IN DE UMOND Ook plannen voor beurs in najaar Stationsweg is geen race-baan Rolschaatsen in Adrichem Ongerustheid over eigenaar van gevonden hengel Botsing op Heerenduinweg mSKÊm LIJKT UW BADKAMER OP EEN ZIEKENKAMER? i i&ar/i £1 t :t- DONDERDAG 30 JULI 1970 SANITAIR IN KLEUR DOUCHE-CABINES WASTAFELS BADKUIPEN GEISERS ENZ. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK JfH City Stadsschouwburg Luxor Kennemer Theater Marquette - BREEK MET DE WITTE SLEUR en ga nu over op SANITAIR INSTALLATIEBEDRIJF Toont u een ruime sortering sanitair in vele moderne tinten, zoals: VRAAG PRIJSOPGAVE Kennemerlaan 81 IJmuider» Telefoon 02550 -1 41 39 In sportschool De Lange werd een aantal jeugdige Bevertjes de eerste beginselen van de judosport bijge bracht. Met groot enthousiasme na men de jongens elkaar in de houd greep, al ging het allemaal nog niet precies volgens de regels. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De winkeliers vereniging- „Wijkeroog" in Velsen-Noord, die woensdagavond in „De Schouw" een ledenvergadering heeft gehouden, waarin de heer L. W. Bart als voorzitter van het verjongde actieve bestuur fungeerde, heeft zich positief opgesteld ten aanzien van de plannen, die zijn uitgewerkt en in augustus een braderie te houden. De braderie op donderdag en vrijdag, 13 en 14 augustus van zeven uur tot tien uur 's avonds langs de ventweg aan de Wijkerstraatweg, belooft een succes te worden: volgens de organisatoren zullen zeker vijfentwintig stands of marktkra men verrijzen. Naast de gebruikelijke artikelen in de verschillende stands mag ook worden gerekend op ambachtelijke stands, waaronder pottenbakken en ke- zal bovendien een demonstratie scharen- en messenslijpen worden gegeven. De or ganisatoren hebben wegens de grote be langstelling enige selectie moeten toepas sen. Op beide avonden zal door een draai orgel muziek ten gehore worden gebracht, waarbij danslustigen een kans krijgen in de open lucht zich te vermaken. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat ook de jeugd door middel van de buurt huizen „De Loods" en „De Meerpaal" een stand zal inrichten om haar activiteiten daarin bekendheid te geven. De jeugd drumband „Schulpen-Meerweiden" zal worden ingeschakeld om op de openings avond aan de Wijkerstraatweg een show te geven. Ofschoon de organisatoren reeds de handen vol hebben aan de voorbereidin gen van de braderie is het jonge bestuur ook al bezig met de organisatie van een najaarsbeurs, die men in oktober in „De Schouw" wil houden. Hiervoor blijkt de belangstelling al dusdanig te zijn, dat niet alleen de grote zaal, zoals aanvankelijk in het voornemen lag, maar ook andere ruimte nodig zal zijn in dit fraaie gebouw. In de directe omgeving is voldoende par keerruimte beschikbaar. Uiteraard is de organisatie van deze najaarsbeurs nog niet geheel rond, doch hieraan wordt ijverig verder gewerkt. Ten aanzien van de toetreding van de de oude WVW tot Doka, een organisatie van winkeliers, waarbij al verscheidene verenigingen in verschillende gemeenten in het land zijn aangesloten, konden nog geen positieve stappen wonden onderno men, aangezien niet alle reeds toegetre den aspirantleden ter vergadering aanwe zig waren en derhalve ook geen bestuur kon worden gekozen. Dit hoopt men bin nenkort wel te kunnen realiseren. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Op de Stationsweg in ÏJmuiden is woensdag gedurende enige uren het verkeer door de politie gecontro leerd op de aldaar toegestane snelheid. De oogst was niet gering: 28 automobilisten kregen een bekeuring wegens te snel rij den. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De judozaal van sportschool De Lange aan de Wijk aan Duinerweg was woensdagmorgen geheel gevuld met jonge Bevertjes, die elkaar zo vakkundig mogelijk beentje trachtten te lichten. Ruim honderd jongens in de leeftijd van zes tot dertien jaar werden in een paar uur tijd de eerste beginselen van de judosport bijgebracht door judo leraar Philipoom. Het mooie weer was niet van invloed op het aantal kinderen, dat de buurthuizen gisteren kwam bezoeken. Wat de kwantiteit betreft zijn de eerste dagen van het kin- dervakantiefeest dan ook zeker een succes geweest. En ook de kwaliteit is goed, on danks de wat moeilijke start. Woensdag draaiden de verschillende onderdelen van het groots opgezette Bevertjesfeest weer naar wens. In de buurthuizen is de leiding de kinderziekten goed te boven gekomen. De enig overblijvende moei lijkheid is de materiaalvoorziening, wel ke niet soepel kan verlopen door een te kort aan vervoermiddelen. Ook in tenten in Wijk aan Zee verma ken de kinderen zich opperbest. Woensdag zijn de meesten naar buiten gegaan om mee te doen aan de estafetteloop of aan het maken van zandvormen op het strand. In sportpark Adrichem werden woens dagmiddag twee rolschaatswedstrij den ge houden. Het hardrijden en de hindernis- baan hebben de ongeveer negentig aan wezige kinderen veel plezier bezorgd. De winnaars kregen een diploma ter herinne ring aan hun prestaties. Vrijdag komen de jeugdige ponyrij ders en vissertjes aan de beurt. Van tien tot twaalf staan de pony's op het terrein aan de Luxemburglaan klaar om door de Bevers bereden te worden. Van half twee tot drie wordt er gevist in de vijver bij de Laan der Nederlanden. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Woensdagmiddag meldde een dame uit de Paulus Potterstraat aan de politie, dat haar zoon een complete werphengel met molen had gevonden bij het Noordzeekanaal ter hoogte van het zo genoemde „klaphekje", de spoorwegover gang voor voetgangers aan het eind van de IJmuiderstraatweg. De politie haalde de jongen van huis op om met hem naar de plaats te rijden waar hij zijn vondst had gedaan. Ter plaatse is door de gemeentepolitie in samenwerking met de rijkspolitie te water en de rijks havendienst gedurende twee uren in het Noordzeekanaal gedregd. Het dreggen had geen ander resultaat, dan dat zes fietsen, zes bromfietsen en een kinderwagen van de Noordzeekanaalbodem verhuisden naar de wal. De politie acht het echter niet uitgeslo ten, dat de eigenaar van de gevonden werphengel te water is geraakt en ver dronken. r In buurthuis „De Slof" wordt dage lijks, evenals in de andere buurt huizen, naar hartelust gekleid, ge timmerd, geborduurd, geschilderd en al het mogelijke geknutseld met waardeloos materiaal, dat hier toch wel waardevol is. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Op de Heerenduinweg heeft gisteravond omstreeks halfnegen een aanrijding plaatsgehad tussen een perso nenauto, bestuurd door een 24-jarige ma chinebankwerker uit Amsterdam en een personenauto met een 67-jarige man uit Enschede. De Amsterdammer werd door de ongevallendienst met een gecompliceerde linkerbovenarmbreuk naar het Antonius Ziekenhuis vervoerd. De auto uit Enschede reed in weste lijke richting. Toen de bestuurder zich realiseerde dat bij verkeerd reed, stopte hij, draaide en reed weer terug in ooste lijke richting. De Amsterdammer reed eveneens in die richting en bij een inhaal- poging raakten de wagens elkaar, waar door de auto van de bankwerker in de bosjes aan de noordzijde van de rijbaan tot stilstand kwam, nadat hij eerder uit zijn wagen was gevallen. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Circus Toni Boltini zal en ééndaags bezoek brengen aan Castricum. Vrijdag zal de circustrein haar tenten opslaan op De Brink, waar om drie uur 's middags en acht uur 's avonds een voorstelling wordt gege ven. Toni Boltini presenteert enkele uitste kende luchtacrobatieknummers van Hon garen en Mexicanen; een Afro Carib Ballet met danseressen, die bij fakkel licht haar inheemse limbo-dansen uit voeren; vanzelfsprekend enkele clowns, ditmaal van Spaanse afkomst en uiter aard ook een aantal staaltjes van paar- dendressuur om maar een greep te doen uit het sterk gevarieerde program ma. GEBOREN: Ernst, z. v. R. Röseler en F. M. Broeder; Petra B., d. v. J. H. F. Verhagen en A. H. Harsveld; Claudia, d. v. F. J. Offenberg en A. Staasen; Ma- riet, d. v. J. W. IJedema en J. C. Sierag; Peeter H., z. v. H. J. Samshuijzen en E. H. C. Nies; Robbert, z. v. N. J. B. Wel- schen en J. M. Knape; Daniëlle P., d. v. J. C. de Beij en W. P. Kolk; Johannes P., z. v. J. P. Baltus en C. C. Kabel; Alex ander G. J., z. v. F. Kinds en P. J. M. de Roode; Nathaly E. A., d. v. A. A. Baltus en J. E. H. Baltus; Cunthia M., d. v. M. J. van Noort en C. M. Godde; Rudolf H. H. M., z. v. H. A. A. de Bont en A. M. H. Zeles; Manon C. C„ d. v. A. K. J. Muller en J. R. Dekker; Franciscus P. A., z. v. W. H. Meijne en A. N. T. Laan; Remco H. C„ z. v. G. M. F. van 't Hoff en A. E. Hoogland; Michel, z. v. C. C. G. Jasper en A. J. M. Notmeijer; Marco, z. v. E. Kui pers en J. Bierbaalder; Ester, d. v. A. Cal- vo Gonzales en V. Ruiz Mora; Moises F. J., z. v. J. Sanjaime Garcia en M. Gar cia Calero. ONDERTROUWD: Albert W. J. Seinen ADVERTENTIE en Johanna S. Ooijkaas, Theodorus J. Quax en Willy L. de Vries, Christiaan E. van Beusekom en Catharina M. A. Sin- nige; Gerardus J. Dekker en Margaretha J. de Graaf, Tom de Vos en Maria C. van den Tweel, Wilhelmus P. J. van Tunen en Wilhelmina C. Beentjes. GETROUWD: Wilhelmus J. de Nijs en Geertruida A. M. Beentjes, Johannes L. van Duij keren en Adriana J. C. Vijn, Ja cobus J. de Vijlder en Wilhelmina G. Den- neman, Antonius Spierings en Margaretha A. Oudendijk. OVERLEDEN: Petrus van Duivenvoor de, 60 jaar; Simon J. Steenvoorden, 80 jaar; Hubertina M. Janssen, 69 jaar, echt genote van Starkenbrug. HEEMSKERK. Woensdagavond om streeks elf uur hebben leden van de Heemskerkse reddingsbrigade ter hoogte van de strandopgang een markeringsgra naat van Amerikaanse makelij k aange troffen. Zij hebben de politie gealar meerd, die op haar beurt de mijnoprui- mingsdienst inschakelde. Deze heeft zich over het projectiel ontfermd en het ding meegenomen. Volgens de politie was het gevonden projectiel een met fosfor geladen gra naat en als markering op zee gebruikt wordt. innnnnnnnnnnnnnnniinnninnnn-iirinnnnnnnnnnnnnnnnnnnniw»iiiii»»»iwllw>i»wiwwMM*wwiwwwMMMiiwwi<MMWiiiAi»iiwMAWi*iiii<iwiwwWMWM<iwwiwifWi«wwwii«ww«wwMiww*i*WA*wiww*AAj%AWAWjwv«WMi*w«iw<*AAiw*WA films RUDOLF SCHOCK was nog niet zo lang geleden even in Nederland en in menig huis (op het nieuwsbeeld) was deze oude bekende grootheid uit de operettewereld een welkome gast. Aan zijn glorietijd her innert de verfilmde operette „Grafin Ma- riza". In het meesterwerk van Emme rich Kalman is Christine Görner zijn te genspeelster; de overige rollen zijn toe vertrouwd aan Gunther Philipp, Renate Ewert, Kurt Groszkurth, Alice en Ellen Kessler, Lucie Englisch en Hans Moser. Volgens velen is operette al lang dood; maar er zijn ook velen die er met ple zier naar luisteren en kijken, onder wie velen die nog een lang leven voor zich lijken te hebben. MONTE CARLO RALLY is vandaag de dag keiharde business, waarbij de deel nemers geen tijd voor grapjes hebben, al ontstaan er soms wel situaties „om je rot te lachen," volgens insiders. Sommigen beweren, dat er vroeger veel meer ge zonde humor zat rond die autorace en of zo iets waar of niet waar is kan men (achteraf) bekijken in „De dolle dwaze waaghalzen van de scherpe bochten," een Paramount-produktie over de kinderja ren van die sterrit. In elk geval moeten de niet-automobilisten zich niet laten afschrikken: „kennis van de fijne kneepjes" is niet nodig, want daar gaat het helemaal niet om deze keer. Een Japanner om voor in de houding te sprin gen en te salueren was er toen nog niet bij, wel een „Gemeubileerde Rol- schatas", „Nebbish Negen", Mercedes, Lea Francis, Lancia en Peugeot; Tony Cur- tiss bestuurt eerstgenoemde automobiel. De overige autogekken vormen een bonte verzameling fanatici uit Zweden, Grie kenland, Sicilië, Portugal, Engeland, In dia, Frankrijk, Duitsland en meer. Het zuidelijk temperament sprak toen al een woordje mee, naast de koele beheerstheid van de stijve Engelse majoor van een India's regiment, met zijn wonderlijke vindingrij kheid. „De geweldenaars van Rio Bravo," in de zondagmiddagvoorstelling, verhaalt uit de tijd van het bloedig geweld waar mee een Frans expeditieleger poogde Me xico aan de voeten van Maximiliaan van Oostenrijk te krijgen. ER GAAT deze week maar één sex- film in ÏJmuiden, maar die gaat dan ook over Zweden. De titel luidt: „Zwe den, hel of paradijs?", maar het zal de liefhebber een zorg zijn of dat land nu het eerste of het laatste is (voor wie ei genlijk?). De film is geregisseerd door Luigi Scattini en de muzikale omlijsting is van Piero Umiliani, maar er wordt Engels gesproken. Of nu een buitenlan der vindt, dat Zweden in sommige op zichten al dan niet te vooruitstrevend is, zal in dat land weinig of geen indruk maken. Als de film uit is, blijft die vraag (wel of niet brandend). Voor zondagmiddag is de keus geval len op „De circusheid". IS PERFECTE MISDAAD wel of niet mogelijk? Die vraag hoeft niet te wor den beantwoord om er een boeiende film om heen te borduren. In „The Tho mas Crown affair" organiseert (uit pure verveling) de rijke zakenman Thomas Crown een bankoverval, die nog slaagt ook. De politie staat voor schut: van de dader(s) geen spoor, van de poet even min. Maar de verzekeringsmaatschappij neemt het niet en zet een vertegenwoor digster aan deze klus. Dat de keus op haar viel, was te voorzien: zij is erg in telligent en erg mooi. Eigenlijk heeft zij de niet onaantrekkelijke schurk al di rect door, maar het gaat natuurlijk om het bewijs. Het wordt een spel tussen twee sluwe geesten, echter ook tussen twee mensen van vlees en bloed, die elk ogenblik een menselijke fout kunnen be gaan, die fataal kan worden. De inge nieus opgezette en vakkundig uitgevoer de bankroof is een knap en bijzonder spannend stuk film. Daarna kan men zich amuseren met een duel der sexen tussen twee geroutineerde filmartiesten: Steve MacQueen en Faye („Bonny and Clyde") Dunaway. KARL MAY's „Kara Ben Nemsi, held van de woeste Balkan draait zondagmid dag en daarna is de RAF aan de beurt met „Duizend bommenwerpers vallen aan". Het doel van de aanval, overdag en zonder voldoende bescherming door jachtvliegtuigen, is het fabriekscomplex van Focke-Wulf, waar Hitiers luchtmacht aan de lopende band uit rolde. De con troverse tussen Royal Air Force en Uni ted States Air Force kan niet verhinde ren dat het aanvankelijk als „pure zelf moord" bestempelde plan toch ten uit voer wordt gebracht. Van deze offensie ve luchtarmada keerden heel veel be manningen niet terug op de verspreide bases in Engeland. IN DE BURGEROORLOG die destijds Noord-Amerika in vuur en vlam zette, leidt een zekere „Dominee" Galt met zijn zoons een legertje zuidelijke soldaten in brute wraakoefening tegen het noordelijk regime. Moeder Galt is omgekomen in een gevangenkamp, dat door de Galts zelf in brand was gestoken, maar dat verhinderde niet dat zij „Eeuwige wraak" ','r JHHHÜ S#S ij V - c Opname uit de Monte Carlo Ralley in de twintiger jaren. in hun vaandel hadden geschreven. Hoe dit allemaal afloopt is te zien en te ho ren in „De desperado's". Twee sex-films op het nieuwe menu: „Naakt om te leven" en „De toren der lusten". (La Tour de Nesle). De frivole avonturen van een koningin (Marguerite) toenmaals behalve eerste burgeres ook play-girl nummer één van Frankrijk. „Het raadsel van de spookplaneet" blijft niet onopgelost, maar er gebeuren heel vreemde dingen voor het zo ver is. De nieuwe week wordt voor de helft gevuld met de zeer Engelse „Magie Christian", waarin bevestigd wordt, dat geld niet stinkt en dat men daarmee veel (maar toch niet alles) kan kopen. ADVERTENTIE DE REACTIE van een jonge weduwe (mooie nicht van een Belgische politicus: zij heet Catherine Spaak) op een onder deel van de nalatenschap van haar man is ietwat onverwacht. Het testament ont hult het bestaan van een geheime flat, waarvan de inrichting niet laat raden wat manlief-zaliger er uitspookte. De vrijheid op seksueel gebied die hij zich kennelijk had veroorloofd (hij zal haar wel te netjes voor zo iets hebben gevon den, denkt ze) inspireert haar zelf eens op verkenning uit te gaan op dit voor haar nog maagdelijk terrein. Zij begint een libertijns leventje, waarin niet alleen mannen een rol spelen. Deze Italiaanse film heette oorspronkelijk „La matriar- ca", maar ze draait nu onder de titel „Villa voor vrije liefde", hetgeen geen verschil maakt: de inhoud blijft gaan over een vrouw die zich zonder rem of schaamte oriënteert op het vlak van ero tische divertissementen. „De onkruidzaaiers in Fabeltjesland" heeft nu ook Marquette gekraakt en daar zal wel niemand bezwaar tegen maken.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7