VERHOEVENS „OK" film die Berlinale torpedeerde 1.- k RECEPTIES FILMS IN AMSTERDAM Hilversum 3 moet langer uitzenden „Vlucht" naar Veronica en Hilversum III goeie tip voorn ovondtrip RUïnEUHIBREDEROOE IS f De niH bust u er heen. Degelijks 1 Werkgroep: Pakkende naam nodig Portret dictator van Paraguay Mevrouw B recht onderscheiden 1 TV vanavond S$adio zaterdag TV vrijdag TV zaterdag VRIJDAG 31 JULI 1970 -3 AMSTERDAM Uit ons overzicht van films uit de Rob Houwer-studio in München dat we de vorige week gaven, bleek al dat een film als „O.K." nauwelijks paste in het zakelijke be- leidspatroon van de firma. De meeste van de toen genoemde films zou men als behaagziek en modieus kunnen omschrijven, technisch goed gemaakt, maar vooral dienend als modern bio scoopamusement voor een groot pu bliek en in die zin ook uitgerust met de filmische stijlmiddelen van deze tijd. Recent geval PORT m SHERRY H VERMOUTH, geheel inclusief I GEEN ZAALHUUR Nachtvoorstellingen Italiaanse prijs voor Maastrichtse keramiek Luistergewoonten van radiopubliek advertentie Tim 15 augustus van dinsdag tlm zater- genieten van een lichtspel en dag en van 21 augustus-6 september op concerten van klassieke muziek, vrijdag en zaterdag 20.00-22.00 uur) Stap op: NZH-lijn 71 kunt u in dit kasteel uit de 12eeuw elk half uur. Stap uit: Santpoort, Brede- roodsewegl Velserend. Nu kan men de anti-oorlogsfim ook tot de modieuze verschijnselen in het bios coopleven van het ogenblik rekenen, maar de wijze waarop de Westduitse re gisseur Michael Verhoeven zijn pacifisti sche boodschap inkleedde maakt „O.K." zeker niet tot een populaire produktie. De onverwachte voorpubliciteit die de film kreeg door het incident dat hij veroor zaakte tijdens het onlangs gehouden Ber- lijnse filmfestival, de Berlinale, zal dus zeker producent en filmmaker niet onwel gevallig zijn geweest. De voorzitter van de jury die over de gouden en zilveren Beren zou moeten beslissen, was ditmaal de gerenommeerde Hollywood-regisseur George Stevens, hier vooral bekend door zijn „The diary of Anne Frank" en de bijbelfilm „The greatest story ever told" Hij zag in Verhoevens film een zo per fide anti-Amerikaanse tendens dat hij „o.k." niet voor beoordeling in aanmer king wilde laten komen, een on-regele- mentaire uitspraak die tegenmaatregelen van andere deelnemers uitlokte en ten slotte leidde tot vroegtijdige sluiting van het festival. Hoe anti-Amerikaans is ,OK' nu wel? Michael Verhoeven is bij zijn film uit gegaan van een inmiddels algemeen be kend geworden en uitvoerig becommen tarieerd incident dat vier jaar geleden in Vietnam plaatsvond. Op 18 november 1966 bracht een viertal Amerikaanse sol daten een Vietnamees meisje, zogenaamd op beschuldiging van spionage naar hun tent, ondervroegen haar, martelden haar en verkrachten haar tenslotte om beurten, waarna zij haar doodden en het lijk lie ten verdwijnen. Een vijfde soldaat die gedwongen werd het spel mee te spelen, is later gaan praten, heeft de zaak voor de krijgsraad gebracht en zich daardoor onmogelijk gemaakt. Er werden oorspron kelijk fikse vrijheidsstraffen uitgedeeld, maar etappesgewijze werden de straffen verminderd tot de schuldigen hun functie in het leger weer konden opvatten. Het hele voorval kan men zien als een vuile „franje" van de oorlog die, zoals nu iedereen wel weet, niet met schone handen kan worden uitgevochten. Toch is dan het goed recht van de paci fist om de oorlog aan te vallen en te bestrijden via die randverschijnselen die indirect een veroordeling van het krijgs bedrijf inhouden. En dat is het wat Ver hoeven gedaan heeft. Hij had natuurlijk ook een voorval uit de laatste wereldoor log kunnen nemen een van de vele gru welijke gebeurtenissen buiten de frontli nies die dan voornamelijk in Duitse con centratiekampen gelocaliseerd zouden moeten worden. Hij heeft er m.i. terecht de voorkeur aan gegeven een meer re cent geval van oorlogsperfiditeiten op te halen om niet de schijn te wekken alsof de oorlog alleen in het verleden veroor- delenswaard zou zijn. Overigens heeft de Perf. T.B. FILM Overigens heeft de jonge Duitse filmer alles gedaan om het bijzondere van het geval, de plaats van handeling, de nationaliteit van de daders, de geografische achtergrond, te camou fleren en de zaken zo algemeen mogelijk te stellen. Wat dat betreft, blijkt uit de uitspraak van de Amerikaan Stevens dat hij dit „vervreemdingseffect", om met een modewoord te spreken totaal niet onder kend heeft. De acteurs in Verhoevens film stellen zich eerst voor met hun eigenlijke namen, trekken vervolgens Amerikaanse militaire uniformen aan (die tegenwoor dig nauwelijks verschillen met NAVO- pakjes) en beginnen in een Beiers bos en in Beiers dialect hun rollen van frontsol daten te spelen. Wat er dan verder gebeurt, is een gro ve reconstructie van de gruwelijke din gen die met het Vietnamese meisje Mao gebeurde en wat eraan voorafging, dat wil zeggen de langzame verveling van soldaten die in afwachting van de vijand Ewald Prechtl (Private Diaz, links) en Wolfgang Fischer (Private Rave) in de speelfilm, O.K. sensatie zoeken, een opwindend voorspel dat een eigenlijke slachting moet inlei den. Dat voorspel heet dan in dit geval Mao. In de film is zij een boeremeisje dat met melk naar haar zieke broertje fietst en door de verveelde soldaten van haar fiets gehaald wordt om te dienen voor een sadistisch verzetje Verhoeven spaart ons weinig van de gruwelijke details in de verdere ontwikkeling van het drama dat eindigt met de aanklacht van de vijf de soldaat (gespeeld door Verhoeven zelf) die de militaire autoriteiten tegen hun zin in behandeling moeten nemen. Als een commentaar de straffen vermeldt en ons tegelijk van het verdere verloop van het gratiebeleid op de hoogte houdt, kleden de spelers zich alweer om in hun gewone burgerpakjes en verlaten samen met de vele malen gedode Mao het gebouw, waar de filmopnamen hebben plaatsgevonden. Sterker distantie nemen van de reali teit van het gebeuren kan men zich nau welijks denken en het pleit niet voor het filmoog van regisseur Stevens dat hij deze brechtiaanse tactiek van afstand ne men niet doorzien heeft. Hij zou dan zijn naïeve beschuldiging van anti-Ameri kaanse houding van de film wel ingeslikt hebben, Tenslotte worden de felste films van dat soort in zijn eigen land gemaakt. CHARLES BOOST ADVERTENTIE SPEC1ALITEITENRESTAURANTS D1RCK D1RCKZ Bilderdijkstraat hk. Kwakersplein 2-4 AMSTERDAM-W. Tel. 020-183176 HET HOGE DUIN 40 mtr. boven zee Rijkert Aertszweg 50 WIJK AAN ZEE Tel. 02517-322/341 HET RECHTHUIS direct a/d Amstel Schans 32 UITHOORN Tel. 02975-1380 WEINIG INGRIJPENDE veranderingen aan het Amsterdamse filmfront. De in verband met de zomer voor de dag ge haalde oudjes als „West Side Story" (Tuschinski) en „Chitty, chitty, bang, bang" (Roxy) blijven het goed doen en de grote prolongaties als „MASH „Woodstock", „Satyricon", „Easy rider' en „Butch Cassidy and the Sundance Kid" houden onverveerd stand op het programma. Bijgekomen deze week is onder andere een nieuwe film in Kriterion, „Me, Na talie", een tweede film van de regis seur die vorig jaar wat al te luidruch tig startte met de Edwardiaanse klucht over het Londense leven anno 1750 „Lock up your daughters". Ditmaal vond hij zijn stof in het New York van dit ogenblik, in de volkswijk Brooklyn, waar hij het prototype van het muurbloempje ontdekte in Natalie Miller (Patty Duke) die haar jeugd voor een goed deel verknoeit met de gedachte dat ze er onaantrekkelijk uit ziet en nooit in staat zal zijn een man te bekoren. Hier wordt ongetwijfeld een veel voorkomend probleem voor de opgroeiende tiener aangesneden en regisseur Fred Coe heeft met veel hu- mor en meegevoel de moeilijkheden van Natalie beschreven. Hij weet in de aanvang veel van de sentimentaliteit van het geval te ver mijden, maar loopt tegen het einde in de val van een scenarioschrijver met al te veel commercieel inzicht die een te mooie jongeman, bovendien kunst schilder introduceert ten einde Natalie aan wat meer zelfvertrouwen te hel pen. Maar over het geheel is „Me, Na talie" aardig zomer-amusement en is Patty Duke een actrice met eigen stijl die van het lelijke jonge eendje een aannemelijke vertolking weet te geven. OOK NIET ZONDER de traditionele aan slagen op ons gevoel verloopt de film Alleen in de wildernis" („Lost in the desert") die City heeft ingezet. Er is hier sprake van een duidelijke jeugd film, maar de voorzichtige importeur waarschuwt wel in de aankondiging dat kinderen onder de tien wat al te ge ëmotioneerd zouden kunnen raken van de spannende avonturen die de kleine Dirkie Hayes beleeft in de Zuidafri- kaanse woestijn als hij daar in het privé-vliegtuig je van zijn oom is neer gestort. Oom is bij dat ongeluk om het leven gekomen en Dicky begint stuur loos rond te zwerven in de uitgestrek te woestijn, waar zijn vader hem uit eindelijk in vrij critieke toestand vindt, Echte jongensboekromantiek dus, in mooie beelden vastgelegd door een ze kere Jamie Hayes die behalve scena rio, produktie en regie ook de hoofdrol voor zijn film verzorgde, namelijk door het afstaan van zijn zoontje die het achtjarige zwervertje in de woestijn in al zijn pathetiek gestalte geeft. EN DAN IS ER IN Cinétol nog een film die op de Cinemanifestatie in Utrecht, vroeg in dit jaar, de festiviteiten af sloot: „The comic", een gespeelde „hommage" aan de slapstick-comedie, waaraan Hollywood een gedeelte van zijn historische faam dankt. Mickey Rooney is onder anderen van de partij in deze sentimentele terugblik op de gouden tijd van zorgeloos amusement. DE INTERESSANTSTE aanwinst van het programma van nachtvoorstellingen vormt ongetwijfeld de Engels-Indische film „The guru" die Calypso gaat uit proberen alvorens de film in normale bioscooproulatie zal komen. „The guru" is van de fijnzinnige filmer James Ivory die het eveneens in India spe lende „Shakespeare Wallah" maakte en ditmaal een nieuwe confrontatie tussen het westen en het mysterieuze oosten organiseert door een populaire Engel se popzanger (Michael York) naar Bombay te brengen, waar hij de kunst van het bespelen van de sitar wil leren. Hij komt daardoor in aanraking met de Ustad Zafar Kahn die nog een an dere westerse leerling, het meisje Jenny (Rita Tushingham) onder zijn gehoor van oosterse mysticus heeft. Uit die combinatie van karakters ontstaat een wijsgerig en humoristisch commen taar op twee verschillende beschavin gen die elkaar, ondanks hun grote ver schillen zoeken. Verder in de De Uitkijk „To catch thief" in het programma van Hitch- cocks films, in Kriterion een prolonga tie van Glauber Rocha's „Barravento" en in Leidseplein Theater „Bedazzled van Stanley Donen met Dudley More en Raquel Welch. In Cinétol voortzet ting van het Italiaanse western-pro gramma met „De man, zijn trots en zijn wraak" en in Rex een „thriller" van John Huston, „De dodenlijst van A.M." met George C. Scott en Dana Winter. Tenslotte in Bio nog steeds „The wild angels" met Peter Fonda en Nancy Sinatra en in Studio K „The Cincinna ti Kid". CHARLES BOOST MAASTRICHT. De Maastrichtse kunstenaar Sjef Schijns heeft op de gro te internationale keramiektentoonstelling in Faënza in Italië een prijs van 500.000 lire gekregen voor zijn inzending. Schijns is verbonden aan de Mosa N.V. in Maas tricht, waar hij onlangs de bekende vormgever Edmond Bellefroid opvolgde als leider van het ontwerpersteam. Sjef Schijns heeft zich speciaal toegelegd op het procédé om op niet-poreuze tegels met bijzondere glazuren ontwerpen te maken. Een van zijn werkstukken zal worden opgenomen in de permanente collectie van het geramiekmuseum in Faënza. HILVERSUM. De werkgroep Hil versum 3 heeft zich uitgesproken voor handhaving van het lichte krakter van deze zender, ook wanneer zendtijduit breiding het uitzenden van program ma's in de avonduren mogelijk zou maken. Mede ook omdat voorlopig via Hilversum 3 geen stereoprogramma's kunnen worden uitgezonden, acht men deze zender minder geschikt voor een meer serieus programma. De werkgroep schrijft dit in het eindrapport over de noodzakelijk ge achte reconstructie van het derde ra dionet. In het rapport wordt voorname lijk ingegaan op de omvang en inde ling van de zendtijd, de plaats en vorm van actualiteiten en nieuws, de techni sche aanpassing, het nieuwe program maschema en de opleiding van mede werkers. De werkgroep is van mening dat Hil versum 3 ondanks een sterk verbeterd programmapeil een onvolwaardige zender blijft zolang geen uitbreiding van de zendtijd kan worden verkre gen. Men wil een uitbreiding van de zendtijd tot 20 uur per werkdag (van 06.00 tot 02.00 uur) en in een later sta dium tot 24 uur. Terwille van de herkenbaarheid van Hilversum 3 heeft de werkgroep een programmaschema opgesteld, waarin rubrieken voor afzonderlijke publieks categorieën dagelijks op dezelfde uren worden uitgezonden. Over de zgn. hori zontale programmering (vaste presen- tators op vaste uren), waarmee tijdens HILVERSUM. Uit een rapport van de NOS blijkt, dat de luisterge woonten zich wijzigen. Het luisteren naar radioprogramma's in de och tenduren is stijgende, 's middags en 's avonds wordt minder geluisterd dan vroeger. De percentages voor de luistertijden zijn respectievelijk 25, 18 en 3 percent. Deze cijfers gelden luisteraars van 15 jaar en ouder. Die luisterdichtheid wordt anders gemeten dan vroeger het geval was. De meting geschiedt niet meer per programma, maar per kwartier over een tijdvak van veertien dagen. Het luisteren naar de typische „ver- maaksprogramma's via Hilversum III en Veronica gebeurt vrij frequent, vooral waar het de jongeren tussen 15 en 24 jaar betreft. Die luisteren weinig naar Hilversum I en II. Vero nica trekt iets meer luisteraars dan Hilversum III en veel meer dan de beide „oude" zenders. Er is ook een onderzoek ingesteld naar het ontwikkelingsniveau van de luisteraars. Wat Hilversum I en II betreft wordt weinig met de vraag van het publiek rekening gehouden, meent het NOS-rapport. Slechts 8 per cent van de luisteraars naar I en II heeft een middelbare opleiding. In het algemeen genomen heeft 75 per cent van het radio-publiek niet meer dan lager onderwijs gehad. Uit een en ander valt een „vlucht" van een overgroot deel van het publiek naar Hilversum III en Veronica te consta teren. Van dit publiek is 61 percent jonger dan 35 jaar als het naar Ve ronica luistert en 52 percent voor Hil versum III. De genoemde cijfers gelden het eer ste kwartaal van 1970. de Tour de France een proef is ge nomen, heerst in de werkgroep ver schil van opvatting. Een deel meent, dat dit systeem de herkenbaarheid van Hilversum 3 ten goede komt, ter wijl anderen van mening zijn, dat deze programmering een snelle slijtage van de radioprogramma's in de hand werkt. Tussen de werkgroep Hilversum 3 en de werkgroep reportage bestaat ver schil van mening over de frequentie en de tijdstippen van uitzending van ac tualiteitenrubrieken op Hilversum 3. Men is het er wel over eens, dat de actualiteitenrubrieken zich qua lengte, inhoud en vooral vormgeving en pre sentatie duidelijk moeten onderschei den van overeenkomstige uitzendingen op Hilversum 1 en 2. De werkgroep heeft zich uitgespro ken voor een nieuwsbulletin van twee minuten op ieder uur. „De berichten dienen uitsluitend voor de zender Hil versum 3 vervaardigd en gepresen teerd te worden. De nieuwe aangepas te vormgeving dient sterk af te wij ken van nieuwsbulletins op de beide andere zenders. Een eigen redactie en presentatie voor dit gezamenlijk pro gramma kan hiertoe de garantie bie den," aldus de werkgroep in haar eindrapport. Men geeft het college van program maleiders, aan wie het rapport is uit gebracht, in overweging, Hilversum 3 een „pakkender" naam te geven en daartoe een open prijsvraag uit te schrijven. Tenslotte dringt de werkgroep aan op een spoedige totstandkoming van een workshop. „Thans moet ook op Hilversum 3 geëxperimenteerd worden in de uitzendingen zelf en de werk groep acht dit noch tegenover de luis teraars, noch tegenover de betrokken medewerkers verantwoord," aldus het rapport. Nederland 1. Na Pipo en het nieuws vandaag weer de Evangelische Om roep. Behalve de vaste rubrieken Clo- se-up gesprek met zo maar een christen,en Koorzang, komt zij met Tijd en Eeuwigheid waarin de relati viteitstheorie wordt ontwikkeld. De KRO komt na het journaal van acht uur aan bod. Ze begint met een showtje rond de jonge Duitse zangeres Katja Epstein, gekocht van Telefilm Saar. Katja is in ons land bekend ge worden door haar deelname namens Duitsland aan het laatste Eurovisie Songfestival. Het tweede programmaonderdeel is een Engelse documentaire onder de titel the Last Dictator. Daarmee wordt dan bedoeld Don Alfredo Stroessner, president en alleenheerser van Para guay. De Engelse journalist Alan Whicker, van wie we ook al eens een filmportret van de president van Haï ti te zien kregen, verzamelde het ma teriaal voor dit vlijmscherpe röntgen- beeld van een staat, waarin iedereen vrij is die luistert naar de stem van de dictator en zijn mond dan verder maar diéht houdt. Bonanza is uiteraard op deze laat ste dag van de maand aanwezig. „Sterven in de duisternis" Tot slot van de avond een KRO-blik op het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. Onder leiding van André Rieu concer teert het Limburgs Symfonie Orkest. Met als solist Paul Loer kens worden uitgevoerd de Rococo variaties voor cello en orkest van Tsjaikofsky. Nederland 2. De NOS krijgt de eer ste drie kwartier van het tweede-net- programma te vullen. Ze doet dat met behulp van Pipo, de journaaldienst en Hans Verschoor, die de rubriek Vrij uit maakt. Tips voor vrijetijdsbeste ding, het probleem van de milieuver ontreiniging en beelden van diverse pretparken in Nederland vormen de hoofdschotel van deze aflevering. De AVRO besteedt de rest van de avond voor een belangrijk deel aan het Internationale Tennistoernooi van Nederland. Willem Duys maakt praat jes met deelnemers en geeft commen taar bij de samenvatting van diverse halve finales, die eerder op de dag werden gespeeld. Deze uitzending wordt onderbroken door de journaal- dienst. Is het slecht weer dan komen er enkele herhalingen voor in de plaats. Om kwart voor tien nemen we overigens afscheid van de tennisba nen van het Melkhuisje in Hilversum om een kijkje te nemen bij het We reldmuziekconcours in Kerkrade. Daarna wordt de avond besloten met voor de tweede keer Flip van der Schalies selectie uit AVRO's Tele-ar- chief. Een blik in de ingeblikte pro gramma's van tenminste 10 jaar gele den. Beelden van de Snip en Snap- revue, een optreden van het orkest van Duke Ellington, de formidabele huil- prestaties van Johnny Ray, Guus Os- ter als hoofdpersoon in de rubriek „In de Hoofdrol" en opnieuw een stukje uit de indertijd zo populaire rubriek „Hou je aan je woord" waarin on der voorzitterschap van Karei Jonk- heere optreden Hella Haasse, God fried Bomans, Harry Mulisch en Vic tor van Vriesland. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.23 Weekeind. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Ste reo: Z.O. 135: (9.35 Waterstanden). 10.30 Stereo: Lichte gramm. muz. 11.00 Nws. 11.03 Jazz- en amusementsmuz. 11.25 Afrikaanse korniek. 11.45 Oude gramm. pl. 12.05 Nou, en.12.30 sportnieuws. 13.00 Nws. 13.11 Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 Stereo: Dit is het begin.. 14.35 Radio Jazz Ma gazine. 15.00 Beethoven. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Scan. 16.15 Nederlanders maken muz. 16.35 Artistieke staal kaart. 17.10 Stereo: Verzoekplatenpro- Nws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Stereo: Gevarieerd progr. (19.30 Nws). 21.00 Stereo: Hoorspel. 21.30 Stereo: Lichte muz. 22.00 Jazz-kwartet. 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo: Ne derlandse cabaretliedjes. 23.15 Stereo: 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Klass. muz. (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 7.32 Hier en Nu. 8.00 Nws. 8.11 Stereo: Gew. muz. 8.30 Nws. 8.32 Touringclub. 8.45 Lichte gramm. muz. 9.00 Theologische ether leergang. 9.35 Gymnastiek. 9.45 Ste reo: Grand Gala du Disque Classique. 11.00 Nws. 11.03 Stereo: Klass. kamer- muz. 11.55 Mededelingen. 12.00 Ru briek over missie en zending. 12.10 Uit balans. 12.14 Marktberichten. 12.16 O- verheidsvoorl. 12.26 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Ac tualiteiten. 12.50 Buitenl. commentaar. 13.00 Christian Science. 13.15 Verzoek- platenprogramma. 14.00 Stereo: P.M. (16.00 Nws). 16.30 Inzet: 17.00 HIRO- Magazine. 17.30 Stereo: Zesnegenplus. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Stereo: Harmonie-orkest. 19.30 Sjook. 20.00 Verzoek pl. progr. 22.00 Trouba dour. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nws 22.40 Stereo: Toernegoal. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Djinn. (10.00 en 11.00 12.00 Nws.). 12.03 Radio Nordring Hel goland. 13.00 Nws. 13.03 Lichte pl. (14.00 en 15.00 Nws). 16.00 Nws. 16.03 Four o'clock tea. 17.00 Nws. 17.02 Hier en Nu. Brussel 324 M 12.00 Nws. 12.03 Gevarieerd progr. (12.40 SOS-berichten voor schippers). 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws. SOS-berichten v. schippers. 13.20 Ge varieerd progr. (14.00 en 15.00 Nws.). 17.00 Nws. 17.15 Jazz. 18.00 Nws. 18.03 Voor de jeugd. 18.30 Franse taaiwen- ken. 18.32 Licht progr. 18.52 Taalwen- ken. 18.55 Lichte zang. 19.00 Nws. 19.30 Muz. progr. 22.00 Nws. 22.10 Amusementsmuz. 23.00 Nws. 23.10 Klass. liederen. 23.40 Nws. Nederland 1 NOS: Pipo de Clown. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. E.O.: Tijd en Eeuwigheid. Close Up. Koorzang. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. KRO: Liedjes met Katja Epstein Paraguay en zijn onbekende diktator. Bonanza (western). Wereld Muziek Concours te Kerkrade NOS: Journaal. 18.45 18.51 18.55 19.00 19.04 19 32 19.43 19.55 20.00 20.15 20.20 20.50 21.35 22.25 22.45 Nederland II 18.45 18.51 18.55 19.00 19.04 19.30 19.55 20.00 20.15 20.20 21.45 21.55 22.55 NOS: Pipo de Clown. STER: Reclame. NOS' Journaal STER: Reclame. NOS: Vrij-Uit. AVRO: AVRO's Sportpanorama STER: Reclame. NOS: Journ.aal. STER: Reclame. AVRO- AVRO's Sportpanorama Wereld Muziek Concours te Kerkrade. Uit AVRO's Tele-Archiei. NOS: Journaal. BERLIJN. (AP) Helène Weigel, de weduwe van de toneelschrijver en letter kundige Bertold Brecht en de leidster van het Oostberlijnse theatergezelschap, is gisteren in Oost-Berlijn onderscheiden met de „Zilveren ster van de internatio nale vriendschap". De medaille werd haar door Wader Ulbricht overhandigd „ter erkenning van haar speciale diensten ten aanzien van het begrip en de vriendschap tussen de volken, en het handhaven van de vrede". Mevrouw Brecht is vandaag 70 jaar geworden. Nederland 1 16.00 NOS: Journaal. 16.02 AVRO: AVRO's Sportpanorama 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 VARA: Rawhide. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 Reclame. 20.20 VARA: Zomaar een zomer avond. 21.45 Mannix. 22.35 NOS: Journaal. I Nederland II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe. I 19.11 De wetten van de wildernis. 19.30 Schoonmoeders. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Insuline. 21.50 Up with people. 22.45 Evangelie, i 22.50 NOS: Journaal.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13