Serviceflat voor bejaarden en alleenstaanden in Driehuis Speciale verkeersmaatregelen voor wedstrijd Chelsea-PSV (MEDISCHE VERZORGING (met het weekeinde Bouwtijd twee jaren n I \'+V- HOOGOVENS IJMUIDEN medewerkers ter opleiding voor bedieningsfuncties i#!** t W*** r Honderddertien wooneenheden Revanche voor |Lida Kuys Vooral op tijd aanwezig zijn Zes weken geëist voor ongeluk in Haarlem 4- Mmtèmm ■SkImm li i I- - J VRIJDAG 31 JULI 1970 Hl (Van een onzer verslaggeefsters) j Alleenstaanden DRIEHUIS De verwachting is gerechtvaardigd, dat zeer binnenkort de bouw kan worden gegund van de serviceflat voor bejaarden en alleen staanden in Driehuis, in opdracht van de Stichting Verzorgingsflat Velsen. Hiervoor is een terrein beschikbaar tussen de toekomstige Lodewijk van Deijssellaan en de spoorlijn Driehuis- Beverwijk; dat is tussen het in aan bouw zijnde rooms-katholieke ver zorgingstehuis voor bejaarden en het viaduct over de Van den Vondellaan. Sinds 1965 is er aan de plannen ge werkt. Aanvankelijk dacht men aan een serviceflat met tachtig a honderd zelfstandige eenheden. Nu omvat het project honderddertien tweekamer flats, waarvan er twee gereserveerd moeten blijven voor de inwonende directie. Inschrijving Bouw -.V VM am K a lil A IIÜSiivy ÉËliBÉil nn i unieke aanbieding RECORDERTAPE marktplein-umuiocn Kort IJmondnieuws Lift werd dodenrit Zelfstandig Indeling Lening Bouw uw toekomst op staal! Hoogovens Umuiden vraagt in verband met de grote uitbreidingen van haar walserijen medewerkers ter opleiding voor diverse bedienings functies. Het werk wordt in ploegendienst verricht. Leeftijd 21 tot 40 jaar. Aanvangssalaris plus ploegendiensttoeslag bedraagt bij 23 jaar en oudei circa 12.450,- bruto per jaar (circa 239,- bruto per week). Belangstellenden kunnen nevenstaande coupon ingevuld zenden aan: Hoogovens, Antwoordnummer 94000, Umuiden (plak dus geen postzegel). Na ontvangst wordt nader contact met u opgenomen. (Telefonische inlichtingen: 02510-94000). BEVERWIJK. Bij avondwedstrijden op het sportpark Ookmeer te Amsterdam heeft de DEM-atlete Lida Kuijs revanche genomen voor haar vierde plaats op het nummer speerwerpen tijdens de nationale kampioenschappen in Haarlem. Zij ver sloeg Carla Luijer, de nieuwe kampioene, met een worp van 42,28 m. Voor de atlete van Haag '68 werd 41,48 m opgemeten. Riet de Wagenaar, eveneens van Haag '68 werd opnieuw derde met een worp van 40,56 m. Anja Lamers, die in Haar lem tweede was, moest ditmaal met de vierde plaats genoegen nemen. Deze DEM-atlete wierpi de speer naar een af stand van 40,19 m. Ria Pasman won de 100 m dames D in de goede tijd van 13,3 sec. Lida Kuijs liet dezelfde tijd noteren, waarmede zij op de 100 m dames C de derde plaats bezette. Mieke Ackermans kwam uit op de 400 m dames. Zij ging in de C-klasse als derde door de finish in 62,8 sec. Aad Karei kwam bij de heren op de 400 m tot een goede tijd. De DEM-man werd in de C-klasse derde met zijn tijd van 54,8 sec. Henk Martens sprong 1,60 m hoog (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Voor de wedstrijd ChelseaPSV zaterdag om twee uur op „de Vlotter" wordten enorme toeloop ver wacht. Als gevolg hiervan heeft de politie zich genoodzaakt gezien een aantal maat regelen te treffen teneinde het verkeer in goede banen te leiden. Van groot belang is, dat men vooral tijdig aanwezig is, zodat men zo dicht mogelijk bij het sportterrein kan parkeren, Degenen, die tegen twee uur in Heemskerk arriveren zullen ci rekening mee moeten houden, dat zij een kwartier moeten lopen vanaf de plaats, waar zij hun auto neer zetten tot aan het sportveld. In het kader van de getroffen maatre gelen is er allereerst de mogelijkheid voor de spelers en de genodigden, die een vig Ijaar kan men deelnemer van de Stich ting Verzorgingsflat worden, een eerste aanloop om in aanmerking te komen voor één van de flats. De toewijzing van de flats valt normaal onder het huisves tingsbeleid van de gemeente. Hoewel men bij het maken van de plannen in de eerste plaats aan bejaar de echtparen heeft gedacht, is er geen leeftijdsgrens gesteld. Ook voor jongere alleenstaanden is het mogelijk een twee kamerflat te huren op dezelfde voorwaar den als de bejaarde echtparen. Wat die echtparen betreft denkt men ook aan jongere bejaarden, van wie de kinderen het huis hebben verlaten en die nu om welke redenen ook kleiner willen gaan wonen of voor wie de servicemogelijkhe den aantrekkelijk zijn. Er hebben zich al 75 a 80 geïnteres seerde deelnemers gemeld, maar er kunnen nog gegadigden worden inge- geschreven. Zij dienen zich te wenden tot de secretaris van de Stichting Vrzor- gingsflat Velsen. de heer W J. C. Jan- Dit is het terrein, ongeveer in het verlengde van het in aanbouw zijnde r.-k. verzorgingstehuis voor bejaar den, waarop de serviceflat zal ver rijzen. Het ligt in de hoek van Drie huis tussen de spoorbaan, het viaduct in de Van den Vondellaan en de laat ste bebouwing, uit Velsen komend aan de linkerzijde van de Van den Vondellaan. tjes, Waterloolaan 12 in Driehuis, die op aanvraag een inschrijvingsformulier toe zendt. Het gebouwencomplex is ontworpen door het Architectenbureau J. J. Horn- stra in Den Haag en zal worden ge bouwd door de firma Thunnissen uit Heemstede, die ook het rooms-katholie- ke verzorgingstehuis voor bejaarden in Driehuis bouwt. De bouwtijd wordt geschat op twee jaar. Indien de bouwopdracht inderdaad volgens de verwachtingen één dezer da gen kan worden verleend, zullen de eer ste bewoners in het najaar van 1972 hun intrek kunnen nemen IJMUIDEN Artsen: Van zaterdagmorgen tien uur tot zondag 24 uur P. J. W. van der Toorn, Frans Naereboutstraat 70, tel. 14084; A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 16388. Apotheek: Apotheek Kuijlman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 14204. Verloskundige: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te verne men wie de dienst waarneemt. Tandarts voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 u. K. van Anken, Kennemer- laan 2a, IJmuiden, tel. 02550-15616. Wijkverpleging Het Groene Kruis: zus ter C. Nap, Hofwijklaan 10, Driehuis, tel. 02550-16195; zuster M. van der Meu- len, Kanaaldijk 229, tel. 02550-14378. Wijkverpleging Het Wit-Gele Kruis: Voor de dienst in het weekeind belle men op: 02550-15645. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren wordt waargenomen door de dierenarts G. Verhagen, Delftlaan 263, Haarlem, tel. 023-263070. SANTPOORT Arts: A. E. Hirschfeld, W. Damëlslaan 14, Santpoort-Zuid, tel. 02560-8410. V, i| '*- «mm -ii,„,.m««»~y". -- ~r~- x f Deze plattegrond geeft een indruk van de indeling van het gebouw, dat in twee woonlagen wordt opgetrok ken. In het middengedeelte komen alle gemeenschappelijke voorzie ningen. De flats zijn in de vleugels geprojecteerd en op de verdieping. Los van het hoofdgebouw komen de garages te staan. r\i ï:-'- - ,g:-- Het gebouwencomplex krijgt met drie verdiepingen dezelfde hoogte als het r.-k. verzorgingstehuis Men kan in de flats volkomen zelfstan- dig wonen, maar de mogelijkheid is aan wezig om van allerlei service-mogelijk heden gebrruik te maken. Daartoe beho ren onder meer de algemene keuken, waaruit men maaltijden kan betrekken. Indien daarvoor voldoende belangstel ling bestaat kan er een volledige keuken staf worden aangesteld. Het functione ren van de keuken bangt mede af van de wensen der bewoners. Voorts is er een recreatiezaal en ko men er vier logeerkamers ten behoeve van gasten der bewoners. Garages kan men afzonderlijk huren. De rijwielberg plaats is voor algemeen gebruik. Het ligt in de bedoeling zoveel perso neel aan te trekken dat huishoudelijke hulp kan worden verleend bij het schoon houden van de flats. De daaraan verbon den kosten zullen in de servicekosten worden verdisconteerd evenals de kos ten voor het onderhouden en het schoon-1 maken van de gemeenschappelijke ruim ten en de tuinen. Bij ziekte en dergelijke kan de inwo nend directrice maatregelen nemen en assistentie verlenen. Het ligt in het voor nemen met de serviceflat te participeren in het zogenoemde gesloten circuit in Velsen. t -~j v li Hl'N[ v' v. f Apotheek: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem-Noord, tel. 023- 252956; Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, Heemstede, tel. 023-282808. Voor tandarts, verloskundige, wijkver pleging en dierenarts zie onder IJmui den. BEVERWIJK. Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Lange, Plantinga, Reddingius, De Rui ter, Rolink, Verséwel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 2, Velsen- Noord, tel. 23745. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zon dagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door M. Plantinga, Noorderwijk- weg 1, Beverwijk, tel. 23340. Voor de groep artsen Guldemond-Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kes- ter, Vos en Zeijlmans wordt waarge nomen door G. J. Vos, Arendsweg 124, Beverwijk, tel. 23586. In spoedgevallen tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor zaterdag-, zondag- en nachtdienst in de periode van vrijdag 31 juli 18 uur tot vrijdag 7 augustus 18 uur: apotheek Duinwijk, Populieren laan 44, Beverwijk, tel. 23388. Dierenarts: Zie IJmuiden. Tandarts: Zie IJmuiden. Medisch-maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moens- plein 10, Beverwijk. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. M. Hazenberg, G. van Assendelftstraat 25, Heems kerk, tel. 32476; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: R. Kloek, Jean Monnetstraat 288, Heemskerk, tel 34555. In spoedgevallen tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek: Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts: Zie IJmuiden. Wit-Gele en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster Poeze, Kleine Houtweg 26a, Heemskerk, tel. 32745. net hebben gekregen om op de voorruit te plakken, om via de Rijksstraatweg en de Oosterweg naar „de Vlotter'' te rijden. Verder staan er overal in het dorp grote blauwe borden opgesteld, waarop met wit te letters „voetbalverkeer" alsmede een pijl vermeld staan. Deze borden staan reeds daar, waar men de eerstvolgende straat moet afslaan De bezoekers aan de wedstrijd komende vanuit de richting Beverwijk, zullen over de Osterstreng worden geleid. Verkeer komende vanaf de richting Cas- tricum moet rijden via de Marquettelaan, rechts-af Kerkweg, links-af Jhr. Gevers- laan en weer links-af Marquettelaan. Daar zijn van gemeentewege parkeerplaatsen gecreëerd, die plaats bieden aan enige honderden personenauto's. Zodra deze parkeerplaatsen vol zijn wordt het bezoek gedirigeerd naar de Bachstraat nabij het ziekenhuis, alwaar eveneens een grote parkeergelegenheid is. In totaal denkt de politie parkeergelegen heid te hebben voor ongeveer 1500 auto's. Mocht het terrein aan de Bachstraat ook vol raken, dan zal men in de direkte om geving zelf een plaats moeten zoeken. Er bestaat geen enkel bezwaar tegen het par keren van auto's in plan Kerkbeek en het daarbij gelegen bungalowpark. Verkeer komende vanuit Uitgeest wordt geadviseerd over de Baandert te rijden. Op de Kerkweg zal nabij de Marquette laan een stopverbod gelden en op de Marquettelaan zelf aan n zijde een par keerverbod. Voor het overige dient men de aanwijzingen van de politie op te vol gen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE kennemerlaan 150. telefoon 10745*. ijmuiden Spreekuur. De wethouder voor socia le zaken in Velsen, de heer J. van Leeuwen, houdt op woensdag 5 augustus geen spreekuur. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. De officier van Justitie van de Haarlemse rechtbank achtte een 23-jarige Amstelvener schuldig aan roe keloos rijden met een auto, wat de dood van de Amsterdamse mejuffrouw Y Die- terman ten gevolg had Hij eiste daarom een gevangenisstraf van zes weken en ontzegging van de rijbevoegdheid voor een jaar. In de nacht van 5 op 6 april was de ver dachte in Haarlem uit de bocht gevlogen, waar de Kamperlaan overgaat in de Bui tenrustlaan. Zijn auto kwam tot stilstand tegen een lantaarnpaa: Mejuffrouw Die- terman liep hierbij zwaar lichamelijk let sel op. Een week later overleed zij. De verdachte zelf had een heupfractuur. De Amstelvener was die avond uit ge weest in Beverwijk. Hij had iaar een stuk of tien pilsjes gedronxen. Drie meisjes die hij die avond ontmoette bood hij een lift aan naar Amsterdam. De verdachte zei op het fatale ogenblik wel te sturen, maar de auto weigerde naar links te rijden Dr weg was niet glad en een „lelijke eend'" heeft een goe de wegligging. Na het ongeluk werd in derdaad een verse breuk in de stuurin richting gevonden, maar of dit oorzaak of gevolg was geweesl van het ongeval was niet meer te achterhalen. Direct na het uit-de-bocht-vliegen werd de bloedproef genomen Dit leverde geen duidelijk bewijs op dat de verdachte niet in staat was zijn auto te besturen. De advocaat vroeg daarom ook vrijspraak omdat de feiten niet bewezen konden worden. Uitspraak op 13 augustus. In feite komt het wonen in de service- flat dus neer op volkomen zelfstandig] wonen met de mogelijkheid van service verlening. Dit in afwijking van de ver zorgingstehuizen voor bejaarden, die er op zijn gebaseerd dat alle bewoners van bijvoorbeeld de keuken en andere ge meenschappelijke voorzieningen gebruik maken en meer gebonden zijn aan de re gels van het tehuis. De zelfstandige woonheder liggen aan een overdekte galerij en omvatten een hal van ruim 3 m2 jen woonkamer van 27 m2, een slaapkamei van 11% m2, een keuken van 6 m2 een doucheruimte van j 4 m2, een toilet van 1% m2 en een over dekt balkon van 4 m2. alsmede een klei ne bergplaats. Het ligt in de bedoeling het complex in de premiesector te bouwen. Er komen twee liften en het geheel wordt uiter aard centraal verwarmd. Alle gemeenschappelijke voorzienin gen worden in het middengebouw onder gebracht. De flats komen op de verdie- pingen van het middengebouw en in de vleugels, die haaks op het centrumge deelte staan, zoals op de hierbij afge drukte situatietekening is ce zien. Degenen die in deze serviceflat willen gaan wonen, zijn verplicht aan de stich ting een renteloze lening van 15.000 te verstrekken, die bij het verlaten van de flat wordt terugbetaald. Voor 10 per ADVERTENTIE HF 359 Ik stel prijs op meer informatie over diverse bedieningsfuncties. I Naam: - I Voornaam: Geboortedatum: Woonplaats:Gehuwd/ongehuwd

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7