UDENSE BEGINT VOLGEND JAAR KALMER Wil ma van den Berg: „Ik gunde me geen rust, dat was fout" Go Ahead gelijk tegen East Five FIAC royeert Zuid-Afrika Docter won eerste solorace Mabel het Hooft rukte pas na laatste boei op Deelname BRL-Tournament of Champions Onvergetelijk toernooi j eugd-honkbalt eam in voor de VS E.D.0.-TELSTAR TELSTAR B-VELSEN Yan Dop revelatie open schaakstrijd van Nederland Godefroot versloeg Merckx in sprint WK wielrennen in 1972 in Frankrijk Zoontjens derde in België Kampioenschap Nederlandse DINSDAG 4 AUGUSTUS 1970 11 Gemis Overdaad „Rest" in moeilijkheden m - ■- Verflauwen Medemblik HEDENAVOND 18.45 UUR SPORTPARK SCHOONENBERG HEDENAVOND - AANVANG 18.30 UUR ALLE RANGEN ƒ1 JONGENSKAARTEN ƒ0,50 Oefenwedstrijd De 17 gelukkigen zijn: de werpers Jan DavisCUDZege Spanie Willem Bruntink (Terrasvogels), Jaap' Zaaltraining (Van onze sportredactie) GOTENBURG Even paradoxaal als Berlyn handelde Wilma v. d. Berg in de halve finales om de Europa-Cup (atletiek). Haar vierde plaats op de 100 meter en een derde op de 200 me ter stonden niet in verhouding met haar capaciteiten. Maar haar tijden (11,4 en 23,4) waren daarentegen on berispelijk. Het gelijk van de Udense: „Ik heb dit seizoen één maal 11,2 ge lopen en verder een aantal keren 11,4. Op de 200 meter was 23,3 een eenzame topper". Niettemin critiseert ook zij haar karig aandeel in de Oostberlijnse puntenjacht. Op weg naar Gotenburg, waar zij morgen een invitatie inwilligt, keerde zij in ge dachten terug naar het Friedrich Ludwig Jahn-stadion: „Ik voelde me al slap bij het inlopen. Het blijft altijd gissen naar de juiste oorzaak. Ik was vreselijk ner veus. Daarom reageerde ik op de 100 me- DIEREN. De grote verrassing van het open schaakkampioenschap van Ne derland, dat tot en met 8 augustus gehou den wordt in Dieren, is tot nu toe de Leid- se student Van Dop. In de tweede ronde rekende hjj maandag bekwaam af met Van Raarle en gaat nu samen met Böhm en Timman, die eveneens twee punten uit twee wedstrijden behaalde, aan kop. De Pool Bednarski had deze keer geen tijd om de benen te strekken. Daarvoor was de tegenstand, die hij ondervond van de Westduitser Jacoby te groot. Vijf uur lang heeft de Poolse meester, gebogen over het bord, moeten vechten tegen de neder laag. Dat hij tenslotte toch nog een remise uit het vuur sleepte, was echter meer dan aan zijn wijsheid te danken aan het feit dat Jacoby door tijdnood minder nauw keurig ging spelen. Ook Van Scheltinga had het niet ge makkelijk, maar ondanks een minuspion hield hij de stelling tegen Ad van der Berg keurig in evenwicht. Uitslagen 2e ronde: Van der BergVan Schel tinga ViHoogendoomJ. van der Berg 10; KnipscheerKoeverman 12',i; Van DopVan Baarle 10; VerholtAnderson (Zwe) 01: Soos (Roe) Crabbendan, 10; TimmanSlisser 10; Van de Schee—Smout 1414: Andriessen Van Haastert y14; Böhm—Van der Leijn 10: VogelWitt 1414: Van OostenAkvist (Zwe) 10; Van der VlietPlukker 1414: Jacoby (WD1)Bednarski (Pol) 1414; Kerkmeester- Schouten 1414; EtmansHartogh y14; Bak kerVasei» 10, De WildeAmir Sawadkouhi (Perzië) 01. Stand: 1-3. Van Dop, Timman, Böhm, leder twee punten uit twee wedstrijden. EDINBURGH, Go Ahead heeft maandagavond in Edinburgh een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Schotse club East Five gelijkgespeeld: 1-1. In de achtste minuut liepen de Deventenaren een achterstand op door een verdedigings fout. Bernard scoorde Pas in de 65e mi nuut volgde de gelijkmaker. Beek, de ex-Telstarspeler, maakte deze treffer op beheerste wijze Vlak daarvoor had Geels twee fraaie kansen gemist. Alemannia Aachen heeft zich maandag' avond in Hamburg gekwalificeerd voor de kwartfinales van de strijd om de Duit se voetbalbeker. De Akenaren speelden weliswaar de beslissingswedstrijd tegen Werder Bremen na verlenging gelijk (1-1), maar het lot was hun gunstig gezind. Ale mannia Aachen komt nu bij de laatste acht uit tegen Hertha BSC. ter te laat op het startschot. De zenu wen braken me uit, omdat het mijn eer ste belangrijke evenement na een maand was. Ja, die angst is vreemd voor iemand met zoveel internationale ervaring. Maar ik schijn er niet van los. te komen." Dergelijke remmingen hinderen Renate Meissner (20) nimmer. De Oostduitse, die oogt als een hoekige kogelstootster, heeft de onvervalste killersmentaliteit. Zij knalt op het noodzakelijke moment en recupereert vlug voor de volgende explo sie. Zondag draaide zij in een uur achte loos een luisterrijk repertoire af: 11,- op de 100 meter, een meer dan gewillige medewerking in de viermaal 100 meter estafette en 22,7 op de 200 meter als uit smijter. Dat extra-vermogen mist Wilma v.d. Berg (praktisch 23 jaar). „Het wordt me in ieder geval vaak verweten. Helaas, een menselijke natuur verander je nu een maal niet zo gemakkelijk. Misschien ben ik niet altijd voldoende fel. Maar een mentaliteit kweek je niet aan. Ik kan trouwens niet uitsluitend voor de sport leven. Die instefling ligt mij niet. Ande ren brengen dat wei op, maar presteren toch minder." Ondanks tegenvallers op ongelegen ogenblikken bouwde Wilma v.d. Berg een trotse carrière op. Met haar 11,2 staat zij derde op de voor dit seizoen geldende wereldranglijst, 0,2 seconde achter Chi Cheng en Renate Meissner. Die hoge klas sering verloochende zij in Oost-Berlijn. „Nogmaals, de 100 meter was matig. De 200 meter ging al direct veel beter. Moge lijk was ik toen over mijn zenuwen heen." Zo mislukte haar expeditie naar het hoogtepunt van dit jaar. Zoals verschei- denen géén piek beleefden, terwijl dat toch was uitgerekend. De KNAU treft ook enige schuld aan dat uitblijven van een „plot". Een kort trainingskamp op bijvoorbeeld Papendal, geen overbodige luxe voor de alom zeer serieus genomen EC-competitie, zou de concentratie vlijm scherp hebben geslepen. Mogelijk was ook Wilma v.d. Berg ge baat geweest bjj enkele dagen afzonde- WALTER GODEFROOT CHaTEAU-CHINON. De Belg Wal ter Godefroot, groene truiwinnaar in de laatste Tour de France, heeft maandag in Chateau-Chinon een wielercriterium over 110 kilometer gewonnen. Godefroot versloeg i n de eindsprint tourwinnaar Eddy Merckx en de Fransman Genet. De tijd van de winnaar was 2 uur, 36 minuten en 15 seconden. Eddy Beugels finishte als vijfde met een achterstand van 1 minuut en 2 seconden en Joop Zoe temelk werd achtste op 1,12. LEICESTER. Het directie-comité van de Internationale Federatie van Amateurwielrenners (FIAC) heeft maan dag in Leicester de Zuidafrikaanse wie lerbond officieel geroyeerd. Met deze beslissing bekrachtigde de FIAC de brief, die zij op 14 mei van dit jaar aan de Zuidafrikaanse wielerbond stuurde en waarin mededeling werd gedaan van het te nemen besluit. Als reden voor haar beslissing gaf de FIAC op dat de statuten van de reeds sinds 1880 bestaande wielerbond van Zuid-Afrika niet conform internationale reglementen zijn. „Gekleurde" wielren ners worden volgens de FIAC gediscri mineerd. LEICESTER. Na deels heftige dis cussies heeft de Internationale Amateur wielerbond (FIAC) maandag in Leices- ter besloten de strijd om de wereldtitels in 1972 toe te wijzen aan Frankrijk. De wegwedstrijden zijn in Gap en de baan- kampioenschappen in Marseille. BERINGEN. De Belgische beroeps- wielrenner Gustave Roosbroeck heeft maandag in het Belgische Beringen een wedstrijd over 148 kilometer gewonnen. Hij versloeg in de sprint zijn landgenoot Piet Nassen. Derde werd de Nederlan der Cees Zoontjens, die eveneens in de zelfde tijd als de winnaar arriveerde. Jan Krekels eindigde als tiende met een achterstand van 35 seconden. Cor Frij- ters werd 22e in dezelfde tijd als Kre kels. LEEDS. De cricketploeg van de Rest van de Wereld zal grote moeite heb ben om de vierde testwedstrijd tegen En geland, die bij Leeds wordt gespeeld, niet met verlies af te sluiten. Aan het eind van de vierde dag stond „De Rest" op 75 runs voor het verlies van 5 wickets. Engeland had in de eerste innings 222 runs en in de tweede innings 476 runs gescoord. De Rest van de Wereld sloot de eerste innings af met een totaal van 376 voor 9 gesloten. v.v ■- -:v. v1 •- AKERSLOOT. Mabel het Hooft-Snij- ders, de enige vrouw die ooit in de zeil- geschiedenis heeft gepresteerd een zeil- kampioenschap te behalen (Falken 1962) versloeg gisteren in de Alkmaarder- meerweek met een luchtige manoeuvre Falkenroutinier Piet van Buren. Tot bij de laatste boei had Van Buren de leiding in handen. Onder spinaker ging het op de eindlijn af. Mabel het Hooft maakte een taktische gijp-manoeuvre waarop Van Buren zo snel geen antwoord had. Zij won de dagprijs. Mabel het Hooft-Snijders kan, ondanks haar voortreffelijke dagzege met de sco re 5-8-1 niet meer gevaarlijk worden voor de koplopers. Als Rolf von den Baumen zich vandaag, de slotdag, goed verdedigt, is er voor hem geen vuiltje aan de lucht. Een complete Kaag-invasie beleefde de Wilma van den Berg: tegenvaller in Oost-Berlijn. ring. Ofschoon haar ernstigste manke ment niet die reparatie vereiste. Van half maart af knielde zij als het ware onaf gebroken in de startblokken. Die over daad schaadde haar. „Ik gunde mij te weinig rust. Achteraf zeg ik nu, dat dat fout is geweest." De zich vermenigvuldigende reeks wed strijden stuwde haar bovendien te vroeg naar een topvorm. Die viel medio juni in Warschau, waar zij het Nederlands re cord van 11,4 tot 11,2 miniseerde. De 200 meter was voorbij in 22,9 seconden, maar de te bekronen tijd verwaaide in de iets te sterke bries. Kort daarop vertraagde het tempo. „Volgend jaar begin ik rusti ger. Dat heb ik wel geleerd." Dit al in herfstkleuren verschietende seizoen biedt Wilma v.d. Berg nog een zevental startgelegenheden. Morgen laat zij zich wegschieten in Gotenburg. een dag later neemt vermoedelijk ook zij in Oslo afscheid van de Australische ex presse Ron Clarke. Dan volgen nog twee meetings in België, waar zij onder andere Chi Cheng tegenkomt. Na Sittard (26 augustus) met de come-back van Irena Kirszenstein, en de interland tegen Tsje- choslowakije, wil zij gereed zijn voor een uitbarsting op de Universiade in Turijn, trefpunt van de sprint-elite: Chi Cheng, Renate Meissner, de Amerikaanse Davis en de Cubaanse Cobian. „Dit jaar zal ik wel niet meer 11,1 halen. Die 11,2 heeft me al verrast. Als je eenmaal in dit stadium bent beland, gaat elke tiende van een seconde er heel moeilijk af." Zus Riet v.d. Berg bijvoor beeld zal binnenkort ook sporadischer met de bijl een spaander van haar tijd kappen. Ze joeg in luttele maanden voor uit van 12,- naar 11,6, waar de klim al kan verflauwen. Wilma v.d. Berg over haar jongere zus „Ik heb het idee, dat zij mij als eerste pakt. Dat zou fijn zijn, want dan heb ik eindelijk eens tegenstand in eigen land Maar als de volgende generatie over mij heen gaat lopen, denk ik dat ik stop. Al wil il wel graag tot München '72 aan blijven. Tot die tijd moet ik het kunnen klaren." rend op de zeilprestaties. Er werd pit tig gevaren. Merkwaardig was het dat enkele topjongens als Max Behrend en Kees Nater er totaal niet aan te pas kwa men. Nater erkende ronduit dat hij zijn Solo maar niet aan het zeilen kreeg. Hij werd dan ook 28ste. Max Behrend deed het iets beter. Hij liet een tiende plaats voor zich noteren. Ook de derde dag van de strijd om het open Nederlandse kampioenschap Flying Junior bij Monnikendam is vlekkeloos ver lopen. Hoewel vele deelnemers in de och tendwedstrijd geen rekening hielden met de draaiende wind, bleek dat de grote kanshebbers zich toch vooraan konden handhaven. De strijd lijkt nu beslist. Cees van der Vlugt heeft met drie eerste plaatsen (twee op maandag) en een tweede plaats Alkmaardermeerweek van de 12 voets een duidelijke voorsprong op Lengton, de jollen. Deze oudste zeilklasse die over- Europese kampioen. naads wordt gebouwd, wordt nog steeds levendig gehouden door een aantal en thousiaste aanhangers van het oude de gelijke zeilmateriaal. Daniëls was giste ren oppermachtig. Van Beekum (2) en Huisingh (3) vielen wel voortdurend aan, maar schoten in kracht tekort om Da niëls te passeren. Ook voor de hoofd prijs zit Daniëls 1-3-1 op fluweel. Van het handjevol Finnjollen dat da gelijks van start gaat en waarin bijzon der pover wordt gevaren, heeft Vijzelaar zijn kansen op een totaal-victorie door een magere zesde plaats verspeeld De uitslagen van maandag zijn: Ochtendrace: 1. v. d. Vlugt, 2. Zuidema 3. Delsing, 4. Cortlever, 5. Groeneveld. Middagrace: 1. v. d. Vlugt, 2. Heineke, 3. Delsing, 4. De Wit, 5. v. d. Eijnden. Klassement na vijf races: 1. v. d. Vlugt 6715 punten, 2. Lengton 6183, 3. Hei neke 5913, 4. Delsing 5298. De uitslagen van de gisteren gehouden wedstrijden voor de Sneekweek zijn: Schakelklasse: 1. Amsterdam, 2. Roozen- burg. Regenboog: 1. Hof, 2. Van Wijk. Valken: 1. Van Slooten, 2. Wester. 470- Ook het 16-kwadraatveld is dit jaar bij- I klasse: 1. De Groot, 2. Wielinga. Vrijheid: zonder klein. Toch is hier de spanning I Haas, 2. Bol. Spanker: 1. Hiemstra, groot nu Jan Bisschop en de plaatselijke Danker. 16 m2: 1. Nijdam, 2. Visser, crack Bakker met hetzelfde aantal pun- I Finnjollen: 1. Faber, 2. Reijnder. Pampus, ten aan de kop van het klassement staan. Van„D3l!c' 2' .Yan_P'- nT a n?e^I.: Bisschop kon in.de derde race Gombert s' "10IJ (2) niet te pakken krijgen waardoor Bak "?er> 2' Oldenhof. Vaurien: 1. Beuyn, ker (1) in het klassement naast hem is I ^an Gekderen. OK-jollen. 1. Wester, Hoekstra. Teamwedstrijd 16 m2: 1. Fries land 63,1 punten, 2. Holland 55, 3. Gro- ker (1) in het klassement naast hem is gekomen. De enige zeiler in de Alkmaar- derweek die met een gerust geweten in zijn slaapzak kan kruipen is Stern- zeiler Van Veldhoven. ningen 54. Jan Docter (20) heeft na een zware strijd de eerste race om de Nederlandse i j Solotitel gewonnen. Onder de 40 deelne- (jTRVCrS mers was de 16-jarige Robert van Werk hoven eerst het sterkst. Docter rukte van uit de achtergroep op en kwam door tak tisch voortreffelijk zeilwerk aan de leiding. (Van onze paardesportmedewerker) Een fikse bries in het zeil en een bran dende zon aan de hemel werkte stimule- ADVERTENTIE interessante voetbalwedstrijd in het kader van de voorbereidingen voor het komende seizoen (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM Morgen vertrekt een Ne derlands jeugd-honkbalteam naar de Ver enigde Staten om deel te nemen aan het .jaarlijkse BRL-Tournament of Champions in Wellington, Kansas. Dat toernooi be gint donderdag 13 augustus en de week daarvoor wordt door het jeugdteam be nut om een vijftal oefenwedstrijden te spelen. Een van die wedstrijden wordt vrijdagmiddag' in het Yankee-Stadium ge speeld. Het team bestaat uit 17 spelers en de coaches Charles Urbanus en Wim Geestman, terwijl de KNHB-bestuursle- den Van de Stek en Hartog, alsmede het TC-Iid Dick Molenaar voor de begeleiding zullen zorgen. De trip werd mogelijk door een incidentele uitkering van de NSF, een flinke donatie van Coca-Cola en een bijdrage in de kosten van Ameri kaanse zijde. Voor het eerst in de geschiedenis van de KNHB gaat een jeugdteam naar de VS. Voor de 17 jongens wordt het een on vergetelijke trip die 18 dagen zal duren. Maar het programma is zo overladen, dat de jeugdige internationals het zwaar te verduren krijgen. Allereerst is de heen reis een uiterst zwaar gebeuren. Men ar riveert om 16.45 uur plaatselijke tijd in New York en dan staat de wekker van de jongens thui? al op 22.45 uur. Daarna wordt nog een lange busreis gemaakt, ge dineerd en daarna moeten de jongens nog worden ingekwartierd. Als ze de eerste keer in de VS in bed stappen, zijn de meesten ruim 24 uur in touw geweest! De volgende dag moeten de jongens al aantreden voor een oefenwedstrijd tegen ADVERTENTIE Clarkstown. En dat gaat dan gebeuren in bijzonder hoge temperaturen: tussen de 27 en 32 graden Celsius. De dagen daar na brengen een gemeleerd programma, waarin oefenwedstrijden een voorname plaats innemen, maar het toeristische zeker niet vergeten is. Het eerste hoog tepunt in de trip zal ongetwijfeld het be zoek aan New York zijn .Eerst maken de jongens een rondrit door de wereldstad, daarna spelen zij zelf in het Yankee-Sta dium en alleen daarom zullen de Neder landers door miljoenen Amerikaanse jongens en een fors aantal prof-honkbal lers worden benijd. Het team blijft 's mid dags in het Yankee Stadium, waar de New York Yankees een thuiswedstrijd te- den de Detroit Tigers spelen. Dat zal hun eerste kennismaking met Major League honkbal zijn, al zullen enkele leergierigen al wel op de TV hebben gezien. Zaterdag wordt een bezoek gebracht aan Amsterdam (New York) en ook daar wordt een oefenwedstrijd gespeeld. Na een ontvangst door het gemeentebestuur gaat de ploeg naar Syracuse waar de volgende twee dagen worden doorge bracht. Weer spelen de jongens twee oefenwedstrijden. Een op historische grond: het Doubleday Field in Coopers- town, waar ook het wereldbekende honk balmuseum Hall of Fame zal worden be zocht. Dinsdag 11 augustus vliegt het gezel schap naar Kansas, waar de ploeg ver der in Wellington zal verblijven. Daar wordt het BRL-kampioenschap van de VS voor 17- en 18-jarigen verspeeld. Behalve het Nederlands team doen daar de kampi oenen van de diverse Amerikaanse staten mee. Hier zal de temperatuur zich tus sen de 34 en 37 graden Celsius bewegen. Het toernooi begint donderdag 13 augus tus en woensdag 19 augustus zal de fi nale worden gespeeld. Het Nederlands team speelt vrijdagavond zijn eerste wed strijd. Een uiterst zwaar programma dus voor de ploeg van Charlus Urbanus en Wim Geestman. „Vreselijk zwaar", vindt Ur banus zelf „maar ik ben blij dat ik met een jeugdploeg naar zo'n toernooi kan I gaan. In zulke toernooien leren ze bij zonder veel en dat kan later van pas ko- men. Voor ons, coaches, is het ook leer zaam: vooral als de ploeg onder druk I komt te staan en dat zal voortdurend het geval zijn, komen de spelers met ka rakter naar voren". HILVERSUM. Sinds het eerste Kam pioenschap Nederlandse Paarden 31 jaar geleden voor het eerst werd bereden, is het slechts éénmaal aan een 4-jarige dra ver gelukt de titel te verwerven. Het was de onvergetelijke Illustre Hanover, die dit presteerde. De tweede die op de nominatie staat dit te gaan doen is de Wagenaar's crack Henri Buitenzorg, die vanavond over een 2440 meter lange afstand moet aantreden tegen Felix, Florissant, El Ha- die, Dave Fez zjjn trainingsgenoot Flamin go Six en nog een zevental als outsider te beschouwen paarden. Onder normale omstandigheden voor zo'n jonge draver een vrijwel niet te ver vullen opgave, maar nu Henri Buitenzorg uit het tweede gelid moet starten is de kans groot dat hij zijn eerste nederlaag gaat lijden. Felix lijkt niet alleen door zijn huidige vorm, maar ook door zijn gunstige startpositie het aangewezen paard voor Henri Buitenzorg en Florissant. Ondanks het feit dat er in de afgelopen I dagen een legertje van dravers in touw is geweest, zijn voor de woensdagmiddag meeting (4.00 uur) op Duindigt zelfs over bezet. Velden van 15 en meer paarden zijn schering en inslag. Voor het vierde onder deel van het Amateurkampioenschap, waarin de bekende amateur Karei Ber- gisch met twee punten voorsprong leidt, eveneens een grootse bezetting. De met 20 meter gehandicapte paarden staan hier door vrijwel kansloos. Bergisch zal zijn positie wel verspelen aan Gerard van der Wal, die de favoriet Herman krijgt te rijden. De prognoses vanavond: 1. Olga Pluto- prijs le afd.: 1. Imposant; 2. Irma van Carols; 3. litis Hollandia. Outs.: Ha- ria Buitenzorg 2. Theo Messidor-prijs: 1. Jean Buitenzorg; 2. Joan Hollandia; 3. Jensen. Outs.: Jacob R. 3. Mac Kinley-prijs: 1. Hero Hollandia; 2. Hanna Hanover; 3. Gids. Outs.: Happy Chestnut. 4. Cherie Spender-prijs: 1. Had je me maar; 2. Hullabaloo; 3. Hanneke V. Outs.: Godelieve. 5. Kampioenschap Nederlandse paarden: 1. Felix; 2. Henri Buitenzorg; 3. Florissant. Outs.: El Hadie. 6. Axkit Hollandia-prijs: 1. Fred Signal; 2. Empereur Mac; 3. Filippine. Outs.: Gravin Ri ta W. 7. Quicksilver S-prijs: 1. Empereur CH; 2. Harras Hanover P; 3. Dox van Rood en Noot. Outs.: Fantastica. 8. Peterhof-prijs: 1. Homblower; 2. Heny'sn Sally; 3. Hendrik BS. Outs.: Fair Day. 9. Olga Pluto-prijs 2e afd.; 1. Ivon Buitenzorg; 2. Inyala; 3. Ivoor S. Outs.: Iris Hanover P. De prognoses morgen: 1. Vrijdag-prijs: 1. Intrest Scott P; 2. Isidore; 3. Irma Espoir P. Outs.: Hitty Buitenzorg. 2. Vuiture S-prijs: 1. Indien; 2. Ivan Axkit; 3. Gelukskind. Outs.: Henry Belwin. 4. Vitesse-prijs: 1. Quarteron II; 2. Esmeraud; 3. Everprise. Outs.: Erica. 5. Vita Kinley-prijs: 1. Happy T; 2. Hoss West- landia; 3. Hercules V. Outs.: Giovanni. 7. Amateurkampioenschap III: 1. Herman; 2. Eros Kinley; 3. Don Camillo Outs.: Fire Bird W. 8. Vlieger D-prijs: 1. Ingo Quick; 2. Generique Belwin; 3. Heldin. Outs.: Gracia Silvia. 10. Vrijbuiter-prijs: 1. Irma van Double; 2. Ireal Buitenzorg: 3. Ivan van Barke. Outs.; Isa bel G. Rennen. 3. Heihof-prijs: 1. Grey Hawk; 2. Cambrou- sard; 3..Pin Money. Outs.: Hubert. 6. Lady Mac-prijs: 1. Marissa; 2. Golden Star S; 3. Desiree II. Outs.: Bouton d'Or. 9. Hasta la Vista-prijs: 1. Indian Cress; 2. Ma- nuela; 3 Wild Cat. Outs.: Germa. fiïrAuf2» ^,TTï7-i^ra^Ve I SAO PAULO. Spanje heeft de halve (HCAW), Peter van de Ster (UVV), Ca- I mterzonefinale van het toernooi om de rel de ries (Robur '58), Marten Wals- I Davisbeker maandag in Sao Paulo tegen (RAP), de achtervangers: Ruud Brazilië met 4-1 gewonnen. De uitslagen vfnvan de laatste enkelspelen zijn: Manuel Orantes (S)-Edison Mandarino (B) 3-6 6-1 6-3 6-3. Thomas Koch (B) tot winnaar verklaard tegen Manuel Santana (S) 7-5 10-8 4-6, afgebroken wegens invallende duisternis. West-Duitsland heeft in Poona in de interzonale halve finale van het Davis- cup-toernooi met 5-0 gewonnen van India. In de laatste twee enkelspelen versloe gen Wilhelm Bungert en Christiar Kuhn- ke maandag respectievelijk de Indiërs Premjit Lall (6-4 6-3 5-7 13-11) en JaideeD Mukerjea (11-9 8-6 6-4). De 17 jongens zijn praktisch allemaal produkten van de rayonale jeugd trainin gen die de laatste vier, vijf jaar worden gehouden. Aan het begin van dit jaar be gonnen 24 jongens aan een verplichte zaal training. Na acht van die trainingen volgden zes veldtrainingen en toen werd het team gekozen. Zeven man viel af, twee daarvan werden als reserve aange wezen. De HCAW-er Jan de Graaf was een van die reserves. Het moet hijzonder zuur zijn voor een reserve: op de drem pel van een mooie reis blijven steken. Jan de Graaf liet van zijn teleurstelling niets blijken en trainde mee tot de laat ste dag voor het vertrek, alsof hij zelf meeging! De gekozen ploeg speelde ze ven oefenwedstrijden en gingen slechts een keer af: dat was onder kunstlicht tegen Haarlem Nicols in de laatste twee slagbeurten. Ook verbleef de ploeg in het jeugdkamp dat de KNHB jaarlijks in Eindhoven organiseert. Stentler (Sparta) en Paul Smit (OVVO); de binnenvelders: Henny Jenken (UVV), Frank Smit (Giants Diemen), Felix Hart veld (PSV), Hans Jansen (RAP), Jimmy Sieval (Schoten) en Fer Vogelpoel (Spar ta); de buitenvelders: Edwin Geluk (ABC), Wim Hageman (HCAW) en Jan Kramer Freher (Sparta). Op een enkele uitzondering na spelen deze jongens al in de hoofdklasse of eerste klasse. Onder hen zit een aantal potentiële spelers voor een toekomstig Nederlands team. De komende weken kunnen zij zich onder de meest gunstige omstandigheden bekwa men.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11