PANDA EN DE MEESTER-FILMER ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO I Agenda voor Haarlem en de IJmond Minder films op festival van Venetië ngestipt Het blijft zomers ■v- a I II h WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1970 10 Een detectiveverhaal van Agatha Christie 1 li MW\ Haarlem en Omstreken Bollenstreek H aarlemmermeer Beverwijk Velsen-lJ muiden OOK DIT JAAR GEEN PRIJZEN Kort nieuws «I DE SPIEGEL BARSTTE 72) drukte over maken. Hij heeft toen een andere naam aangenomen en is naar hier overgestoken. Het is alle maal lang geleden gebeurd. Je zou niet denken dat zoiets er tegenwoor dig nog op aan komt, nietwaar? Maar toch is dat zo. Het is voldoen de om de politie tot een onderzoek te brengen". „O, nee!" riep juffrouw Marple uit. „O, nee! Dat mag niet! Wist ik maar wat ik moest doenNu, laat ik eens kijken Zij maakte een gebaar tegen Cherry. „Neem dat blad weg, Cherry, en vraag of juffrouw Knight even bij mij komt. Ik ga opstaan". Cherry gehoorzaamde. Juffrouw Marple kleedde zich vlug aan, al deed ze daarbij was schutterig. Het irriteerde haar, wanneer ze bemerk te dat ze van wat dan ook op gewonden raakte. Zij was juist be zig haar japon dicht te haken toen juffrouw Knight binnenkwam. „Had u mij nodig? Cherry zei Juffrouw Marple onderbrak haar scherp. „Inch laten komen!" beval zij. „Pardon, wat zei u?" vroeg juf frouw Knight, vreemd opkijkend. „Inch!" herhaalde juffrouw Mar- ple. „Laat Inch dadelijk voorkomen. 51 Bel hem op dat hij dadelijk moet komen". „O, o, nu begrijp ik u. U bedoelt die taxionderneming. Maar de man heet toch Robert, is 't niet zo?" „Voor mij is-t-ie en zal hij altijd Inch blijven," zei juffrouw Marple. „Maar hoe het zij, bel hem dade lijk. Het moet onmiddellijk voorko men. „Wou u een eindje gaan rijden?" „Ik vraag alleen of u hem bellen wilt," herhaalde juffrouw Marple kort en bondig. „Haast u wat, alstu blieft!" Juffrouw Knight keek haar beden kelijk aan en ging heen om te doen wat haar was opgedragen. „Wij voelen ons toch wel helemaal goed, lieve mevrouwtje?" informeer de zij nog met enige ongerustheid. „Wij voelen ons allebei heel best," antwoordde juffrouw Marple. „En ik voor mij voel mij zelfs bijzonder goed. Ledigheid bekomt mij altijd slecht. Dat is mijn hele leven zo ge weest, Een praktische oefening in activiteit, dat is iets wat ik al een tijd gemist heb." „Heeft die mevrouw Baker u iets verteld dat u van streek heeft ge maakt?" „Ik ben helemaal niet van streek," protesteerde juffrouw Marple. „In tegendeel, ik voel mij juist op mijn allerbest. Ik heb het land aan me zelf dat ik zo dom geweest ben. Maar werkelijk waar, niet vóór dokter Haydock me vanochtend op een idee heeft gebrachtik zou alleen wil len weten of ik het me goed herin ner. Waar is mijn Geneeskundig Handboek?" Juffrouw Marple wuifde juffrouw Knight op zij en liep met krachtige tred de trap af. Het boek, dat zij hebben wilde, vond zij op een rek in de salon. Zij pakte het op en raadpleegde de inhoudsopgave. „Bladzijde 210," fluisterde zij. Zij sloeg de pagina op, las deze binnen enkele ogenblikken door en knikte toen, volkomen voldaan. „Hoogst merkwaardig," zei ze. „hoogst eigenaardig. Ik denk niet dat iemand daaraan ooit zou hebben gedacht. Ik zelf trouwens ook niet, voordat de twee dingen bij elkaar kwamen, om zo te zeggen." Daarop schudde zij het hoofd en verscheen er weer een rimpeltje tus sen haar ogen. „Was er maar ie mand Zij ging in haai gedachten de ver schillende lezingen na, die zij gekre gen had van die speciale gebeurte nis Al denkende werden haar ogen groter. Er was wel iemand maar zou die, vroeg ze zich af, van enig nut blijken? Daarvan kon je bij de dominee nooit zeker zijn. Die man was iemand van wie je van tevoren niets kon zeggen. Desondanks liep zij naar de tele foon en draaide zijn nummer. „Goedemorgen, dominee, u spreekt met juffrouw Marple". „O, juist, juffrouw Marple Kan ik u ergens mee van dienst zijn?" „Ik ben erg benieuwd of u mij ook in een kleine kwestie helpen kunt. Het betreft de dag van het tuin feest, waarop die ongelukkige me vrouw Badcock plotseling overleden is. Ik geloof dat u toevallig vlak naast Marina Gregg stond, toen me neer en mevrouw Badcock op de re ceptie zijn verschenen." „Ja zekerik was juist even vóór hen gekomen, geloof ik. Wat een tragische dag was dat." „Zeker, zegt u dat wel. Maar ik geloof dat mevrouw Badcock toen oude herinneringen heeft opgehaald en aan Marina Gregg verteld heeft dat ze haar vroeger eens ontmoet had op de Bermuda's. Zij had toen ziek te bed gelegen, maar was er speciaal voor opgestaan „Ja. ja, dat herinner ik me." „Maar herinnert u zich ook of me vrouw Badcock verteld heeft aan welke ziekte zij toen geleden heeft?" „Ik geloof laat eens kijken nee, geen mazelenen ook geen roodvonk het was veel onschul diger het was rodehond geweest. Daar voelen sommige mensen zich haast niet ziek van Mijn nichtje Ca roline herinner ik me Juffrouw Marple wenste verdere herinnering aan dat nichtje Caroline niet te horen en sprak op krachtige toon: „Ik dank u ten zeerste, do minee," waarna zij de hoorn op het toestel teruglegde. Er was een uitdrukking van ontzag op haar gezicht verschenen. Een van de mysteries van St. Mary Mead was wel hoe de dominee in "staat was zich bepaalde dingen te herin neren slechts overtroffen door het nog grotere geheimenis: hoeveel andere dingen de dominee totaal ver geten kon! „De taxi staat voor, lieverd," kwam juffrouw Knight gedienstig vertellen. „Het is een hele oude, die er niet erg schoon uitziet, naar mijn idee. Ik ben er niet gerust op dat u in zo'n vehikel uit rijden gaat. U kunt daarin zo. licht een of andere besmetting opdoen." „Onzin," antwoordde juffrouw Marple. Zij plantte haar hoed ste vig op haar hoofd, knoopte haar zo mermantel dicht en begaf zich naar de wachtende taxi „Goedemorgen, Roberts", zei ze. „Goedemorgen, juffrouw Marple. U bent er vroeg bij vandaag. Waar moet u naar toe?" „Gossington Hall, alsjeblieft," luid de haar antwoord. „Ik kan beter met u meegaan, vind ik, lieve mevrouwtje," stelde juffrouw Knight voor. „Ik ben zó klaar.ik hoef alleen maar een paar nette schoenen aan te trekken." „Neen, dank u wel," gaf juffrouw Marple haar duidelijk te verstaan. „Ik ga alleen. Rijden maar, Inch. Roberts bedoel ik." Meneer Roberts startte zijn wagen. Hij bepaalde zich tot de opmerking: „Ah, Gossington Hall. Wat een ver anderingen daar en overal elders te genwoordig. Al die nieuwe uitbrei dingen. Ik had nooit gedacht dat dat (Wordt vervolgd) Tcr>NcFf£ TOONDER STUDIO'S W-100 34. Regisseur Goodblood had plotseling veel haast. „Over een uur ontmoeten wij elkaar bij de toegang tot de Kale Kloof in de Bleke Bergen!", riep hij over zijn schouderterwijl hij heen snelde. „We gaan daar enkele opnamen maken, die het bloed in d'adren zal doen stol len!" Met die woorden verdween hij in de richting van de stad; en een kwartiertje later betrad hij een akelige achterbuurt. „Deze omgeving staat me tegen", mompelde hij. „Als classicus beweeg ik me niet graag in de platte kant van het leven. Maar de omstandigheden dwingen mij. Het eh.verkrijgen van de koninklijke kostbaarheden van Geldroller geeft mij meer werk dan ik had verwacht. Ik moet hulp hebben". Zo prevelende betrad hij een verzakte uitspanning, in de hoop dat hij daar een geschikt iemand kon vin den. Maar hij had niet veel keus. Er waren slechts twee gasten, de heren Aal de Glibber en Henkie, die hun kost verdienden met plundering en diefstal. En ILVA WEGGEVOERD ZE HEBBEN ME VERDOOFD HOE LANG HEB IK HIER GELEGEN WILL6M JUIUE P.MUUER OPZOEKEN? NEEAA t>AW TOCH DE KINDEREN AIS DRA6ERS WAT VERMOEIEND OM MET ZOVEEL BASA6E DOORDAT H06E 6 RAS TE »PEN! JE ZOU HET NET ZOALS ZEEROB MOETEN DOEN», DANK U WEI'. '>rmryvinrr-m"^****'*""*"*"******^"*rnnffrinnnnnnnnnrinnivifif>nnivinfvvv>ivvvvinfyvMvwv>niVM,innfMwy%»uti 1819. Met grote haast en flinke spijkers timmerden de mannen de kajuit dicht, waarin zij zojuist de ongelukkige Arie- Jacobus hadden opgesloten. Zelfs nu ont zagen zij zich niet hun weerloze gevan genen te bespotten. Dwars door de deur riepen zij hen toe: „Hoe bevalt jullie dat? Hé Bram Fok nu hebben we je gevangen, en je bent een knapperd, als je er uit komt. Blijf maar lekker in de kajuit slapen. De rust zal je goed doen. Wij zullen wel voor je werken. Wel-te-rusten-Brammetje!" Ze schaterden het uit, en Bram grin nikte mee. Want er was één ding, dat de schurken niet wisten. Daar het veel te warm was om in de kajuit te slapen had den Bram en zijn vrienden het zich in het koele anker gemakkelijk gemaakt terwijl ArieJacobus het roer hield. Ter wijl de schurken dus dachten, dat ze Bram gevangen hadden genomen was de ze nog steeds zo vrij als een vogeltje in de lucht. Maar voorlopig wilde hij ze dat nog niet laten merken. Zo naderden ze het eiland, waar de trotter lag MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Gr. Markt). Donder dag 15 uur: Orgelconcert. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 14 uur: „Chitty, chitty". a.l.; 19 en 21.30 uur: „Satyri- con", 18 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „Ali ce's restaurant", 18 jaar. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur: „Machinegun Mc.Cain", 18 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „De terugkeer van de zeven gla diatoren", 14 jaar. Lido (Houtplein) 14 en 20 uur: „Woodstock", a.l. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14.15 uur: „On kruidzaaiers in Fabeltjesland", a.l.; 19.30 uur: „Gejaagd door de wind". 14 jaar. Rembrandt (Gr. Mafkt) 14, 19 en 21.15 uur: „Yellow submarine", a.l.; donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Blackstar", 18 jaar. Roxy (KI. Houistraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Mondo Erotica", 18 jaar; donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Liefdesexcessen", 18 jaar. Studio (Gr. Markt) 14.15 uur: „Donald Duck en zijn vriendjes", a.l.; donderdag 14.15 uur: „Sammy, de sluwe zeehond", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Angélique, markiezin der engelen", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 82). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur Zondags van 13 tot 17 uur. Iedere zaterdag extr* avondopenstelling van het met kaarsen verlichte museum van 20.3022.30 uur. Tot en met 1 september. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken, handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Zeylermuseum, (Spaame 18). Permanente ten toonstelling van schliaertlen, fossielen, minera len en historische natuurkundige Instrumenten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Koudenhornkazerne, (Koudenhom). Permanen te tentoonstelling van de stichting Meervoudig Amateur Centrum Ruimtewaameming en Onder zoek (MACRO). Geopend: maandag en vrijdag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdags van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark, (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschildere ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: klassiek grammofoonplatenpro- gramma. Galerie Blokker, (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Tentoonstelling van wandkleden van Rietje De gens. 's Maandags gesloten. Dinsdags tot en met zaterdags van 9 tot 17.45 uur geopend. Tot en met 13 augustus. Galerie Etjlders, (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van keuze uit eigen bezit van diverse schilders, bronsplastieken van Wim Jonker en Jean le Noble en keramiek van Babs van Els- dingen. Geopend van dinsdag tot en met zondag van 1922 uur. Potterie „Het Schoutje" (Schoutensteeg). Ex positie van potterie en handweef van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur. Thysse's Hof, (Bloemendaal). Tenoonstelling over milieuhygiëna. Geopend van dinsdag tot en met zondag 9.0012.00 en 13.0017.00 uur. Tot 1 september. Galerie-T, (Bakenessergracht) Zomerexpositle van schilderijen, grafiek etsen en litho's van onder anderen Jom, Heyboer, Klink en Montijn. Dagelijks geopend van 11—17 en zondags van 1418 uur. Tot tn met 31 augustus. Vis- en Vleeshal. (Grot Markt). Functionele kunst van de 21ste eeuw; expositie van objec ten etc. van Curt Stenvert. Tot en met 5 sep tember. Tevens in de vishal: expositie van de Haarlemse fotogroep „De Muggen". Tot en met 22 augustus. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 10—17 uur. Zondag van 13—17 uur. Gemeenschapshuis (Zandvoort). Foto-expositie „Oud Zandvoort". Dagelijks geopend van 1012, 1417 en 2022 uur, zondag 1517 en 2022 uur. Tot en met 8 augustus Wijkcentrum Meerwijk (Bernadottelaan). Ten toonstelling van tekeningen van Jan en Martha Hofman. Geopend van 1416.30 en 19—21 uur. Tot en met 8 augustus. Galerie De Garage (Kostverlorenstraat). Ex positie van werken van Danny Visser en Edwin Feith. Geopend 12—17 en 19.30—21.30 uur. Tot en met 9 augustus. DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Damstraat-Spaame). Da gelijks behalve maandag open podium; geopend van 1018 en 2024 uur. Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Electric Centre, (Bakenessergracht). Dagelijks behalve maandag geopend van 1218 en 2024 uur; vrijdag van 2002 uur; zaterdag 2003 uur. Dolflrama, (Zandvoort, naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow: dagelijks 12, 14, 16 en (behalve maandag) 21 uur Mobilarium, museum met old timers, miniatuur trein- en racebanen, dagelijks tot 18 uur. Bowling dagelijks van 14—01 uur. Hotel Bouwes, (Zandvoort). Dagelijks „I Cava- lieri". Caramella (Zandvoort). Dagelijks dansen: „Les Etoiles Hotel Esplanada, (Badhuisplein, Zandvoort). Dagelijks 2002 u.: Optreden van het DA-trio Dancing Ferdinand, (Geertruida Carelsen- straat). Dagelijks van 2001 u.: dansen. Bowling, (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 1202 uur; zondag 1002 uur; bowling. Kathedraal St. Bavo, (ing. Westergrachtzijde). Dagelijks geopena voor bezichtiging van 9.30— 12 en 14—16.30 uur Kennemersporthai (v Riebeecklaan) „Stuif- Stuif" vakantie-activiteiten voor de kinderen. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 1016 uur. Tot en met 7 augustus. Zwarteveld (Zandvoort). Tot en met 8 augus tus: Kermis, Openluchttheater (Bloemendaal) Donderdag 14 uur: Möhlenpris Skolekorps uit Noorwegen. DIVERSEN Treslong, (Hillegomj Dagelijks, behalve maan dag: diner-dansant. Linnaeushof, (Bennebroek). Recreatie en bloemenshow. Dagelijks geopend van 918 uur. Raadhuis Bennebroek: donderdag 20 u. Raads vergadering. Raadhuis Hillegom: donderdag 20 u. Raads vergadering. DIVERSEN Raadhuis Hoofddorp. Donderdag 14.30 uur: Raadsvergadering. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.: „Magie Christian". Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 uur: „Duizend bommenwerpers vallen aan". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie schiiderijen, tekeningen en iVietallieken van Flore; geopend tot en met 8 augustus van, dins dag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel 02510—25120. City Theater, woensdag 20 u.: „De dolle dwaze waaghalzen van de scherpe bochten"; donderdag 20 u.: „De gebochelde van Parijs". City Theater, dinsdag en woensdag 20 u. „De dolle dwaze waaghalzen van de scherpe boch ten". TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis, Plein 1945 IJmuidên, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, s dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. VENETIE. (AP Achttien films, aan zienlijk minder dan voorgaande jaren, zijn uitgekozen voor het filmfestival van Venetië 1970, aldus hebben ie organisa toren dinsdag bekend gemaakt. Vier van de achttien zijn Franse films De Verenigde Stat m komen met twee films op het festival, dat over twee we ken begint. Engeland komt met één inzen ding. Evenals verleden jaar zal het festival ook dit jaar geen prijzen kennen. Het be sluit geen prijzen meer toe te kennen werd in 1968 genomen, nadat demonstranten, die de festivalleiding beschuldigden van commercialisme, het festival hadden ver stoord. In 1969 kwamen 26 films uit in Venetië. „Wij hebben dit jaar strengere kwaliteits eisen gesteld", verklaarde de directeur van het festival Ernesto G. Laura dins dag. Hij voegde hieraan toe dat het feit dat een film werd gekozen voor Venetië op zich al een prijs is. Het festival duurt van 19 augustus tot 1 september. Tijdens het festival wordt een „retro spective" gegeven van films met de Ame rikaanse komiek Harry Langdon en een overzicht van Engelse documentaire films van het begin tot op heden. Ook komt er een selectie van hedendaagse Arabische en Afrikaanse films. Soms vind ik het geweldig in deze tijd te leven Andere keren niet. Maar wat doet dat ertoe? Het mooie moet je vasthouden, met nare dingen maak je niemand blij. Het geweldige bestaat altijd uit ge wone dingen. Je hoeft alleen maar blij te zijn met alles waarmee je blij zou zijn geweest als je het niet had. Elektrisch licht bijvoorbeeld. Goethe moest om het kwartier opstaan om tlle kaarsen in zijn kamer te snuiten. .Meer licht" waren niet zonder reden de laatste woorden die hem worden toegeschreven Als je vergelijkingen maakt met het verleden zal iedereen wel toege ven dat we in sommige opzichten vooruit zijn gegaan .Maar" zeggen de meesten dan, „mijn grootvader sliep op een matras van de allerfijn ste Java-kapok en wij moeten genoe gen nemen met die harde spiralen" Ja, dat weke is eraf, ook al door die lange haren zoals de jongens van Jan de Wit ze droegen. Wat ik jammer eind is dat zoveel mensen de uitvindingen niet meer waarderen die al bestonden toen zij werden geboren. „Die telefoon maakt je gek", zeggen ze. Maa zonder die telefoon moest je een hele dag op reis om tante iets te vragen. En dan moest je blijven logeren Als tegenprestatie kreeg je dan tante te logeren. Dan wist je precies van elkaa hoe je over alles dacht, en een spelletje halma was het enige middel om een familie- moord te voorkomen. Halma bestaat nog, maat het wordt weinig meer gespeeld. Allicht niet. We hoeven onszelf niet meer te amu seren, we worden geamuseerd. Is te levisie niet iets geweldigs? Er komen nu mensen in je huiskamer spelletjes doen zonder in je kcektrommel te tas ten. Is dat niet heerlijk? En als er an dere dingen op de beeldbuis komen: elk televisietoestel heeft een anti-Viet- namknop. De televisie is nog niet eens het vol maakte. Sommige mensen vinden het storend dat je soms naar onbenullige gezichten moet kijken van degenen die iets te vertellen hebben. De radio ondervangt dit euvel Daar hoor je al leen hun onbenullige meningen. Mensen als ik halen meer uit de ra dio dan ze er als luistergeld instoppen De platenspeler staat klaar om je te laten horen wat je zelf het mooist vindt, maar de radio wisselt het af met wat andere mensen mooier vin den. Een indirekte maar doeltreffen de manier om mensenkennis op te doen. En als je zo'n ding in je auto hebt kun je door de mooiste land schappen rijden samen met Mozart Mahler of Malando Onze wereld is geweldig. En als er iets misgaat, worden in én klap on ze atoompjes keurig op een rijtje ge legd om er een nieuwe wereld mee te beginnen. KEES STIP. Benoeming. Ir. B van Dam (P.v.d.A.) uit Waddinxveen zal zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer aanvaar den. Ir. Van Dam, die voorzitter is van het Produktschap 7uivek wordt de op volger van de heer P. Damming uit Bilthoven. Amerikaans bezoek. Di Amerikaanse am bassadeur in Nederland, de heer J. W. Middendorf II zal van 9 tot 15 augustus een bezoek aan de Nederlandse Antil len en Suriname brenge: Het K.N.M.I. deelt mee: Een storing boven Zuidwest-Frankrijk ver oorzaakte daar stormachtige winden en zware regenval. Daar zij sterk in betekenis afnam li de kans, dat zij van invloed zal zijn op het weer in ons land, gering. Voor de tweede helft mag dan ook aanhouden van het zomerse weer worden verwacht. De wind blijft oostelijk tn in de kuststreken veranderlijk. De gemiddeld» temperatuur handhaaft zich op ongeveer 25 graden. VOORUITZICHTEN: Warm tot vrij warm met plaatselijk onweer. VOOR VRIJDAG: Aantal uren zon: 3 tot 10; minimum temperatuur 1 tot 5 graden boven normaal; maximum temperatuur van ongeveer normaal tot 4 graden bove.n normaal; kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 80 percent; kans op een geheel droog etmaal: 50 percent. WnRRAPPORTEN "3 fee Maximum- .n minimum. 1 fee temperaturen «635 Jj«g binnen- «n buitenland Amsterdam licht bew. O 24 14 0 De Bilt licht bew. ono 25 13 0 Deelen onbewolkt ono 24 14 0 Eelde mist w.st 22 12 0 Eindhoven onbewolkt no 26 15 0 Den Helder licht bew. nno 21 17 0 Rotterdam onbewolkt no 26 13 0 Twente mist no 23 13 0 Vlissingen onbewolkt no 26 17 0 Z.-Limburg onbewolkt no 27 15 0 Aberdeen onbewolkt w.st. 22 10 0 Athene onbewolkt nw 33 24 0 Barcelona zwaar bew. ozo 2'8 19 0 Belgrado onbewolkt z 29 17 0 Berlijn onbewolkt w.st. 25 15 0 Bordeaux zwaar bew. ozo 30 14 21 Brussel onbewolkt no 28 17 0 Frankfort onbewolkt no 28 15 0 Genève licht bew. nno 30 15 0 Grenoble licht bew. w 30 15 0 Helsinki half bew. ozo 22 11 0 Innsbrück licht bew. w.st. 27 12 0 Kopenhagen regenbul wnw 20 15 1 Lissabon zwaar bew. v. 22 13 0 Locamo licht bew. w.st. 28 17 0 Londen geheel bew. no 28 17 0 Luxemburg onbewolkt no 27 16 0 Madrid zwaar bew. w.st. 30 17 0 Malaga licht bew. nw 35 22 0 Mallorca half bew. no 30 20 0 Münehen onbewolkt w.st. 26 13 0 Nice onbewolkt n 27 21 0 Oslo licht bew. w.st. 25 15 0 Parijs zwaar bew. o 30 18 0 Rome onbewolkt w.st. 29 19 0 Stockholm geheel bew. no 22 14 0 Wenen geheel bew. zzo 28 16 0 Ziirich zwaar bew. zzo 29 17 0.1 DONDERDAG 6 AUGUSTUS Zon op 6.09 uur onder 20.22 uur Maan op 9.40 uur onder 21.29 uur MAANSTANDEN Eerste kwartier 10 augustus 9.50 uur Volle maan 17 augustus 4.15 uur Laatste kwartier 23 augustus 21.34 uur Nieuwe maan 31 augustus 23.01 uur HOOG EN LAAG WATER TF IJMU1DEN WOENSDAG 5 AUGUSTUS Hoog water 5.20 uur en 17.48 uur Laag water 1.24 uur en 13.38 uur Donderdag 6 augustus Hoog water 5.56 uur en 18.17 uur Laag wate 1.54 uur en 14.04 uur Het hoog en .aag water te Zandvoort Is 10 tot 15 minuten vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 10