Bittere pil voor Lucas in Medemblik VERRASSENDE STRIJD IN ALKMAARDER WEEK f20. Nieuwe zege van De Jong en Bakker in koppelrace 8Dagen kris-Kras door Nederland f40.- Telstar herstelde zich ten koste van EDO: 1- Motorsportdag in Schalkwijk Felix nieuwe kampioen van Nederland NS-Vakantie- dagtochten Rijkspostspaarbank rente tot 7% Foute beslissingen Derks beïnvloedden Feijenoord-Honved ADO gelijk tegen Aberdeen voordelig uit met NS WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1970 13 Medemblik 8 dagen treinen op de tienertoer voor NS-Identiteitstoevrljs or pasfoto meenemen. In Juni, juli en augustus. Enkhuizen Monnikendam voordelig uit met NS Rest versloeg Engeland voordelig uit met NS 999-123 (Van onze zeilmedewerker) AKERSLOOT Valkenzeiler Gert van der Beyl leefde na afloop van de slotrace van de Alkmaardermeerweek in een complete feestroes. De rondjes aan de tap volgden elkaar dan ook snel op. Na jaren niet meer ge zeild te hebben, stapte hjj tezamen met oud-Flying-Dutchmancrack Henk Kraan in een valk en na drie races warmlopen (8.3.6) ging zijn schip gis teren zeer snel over het meer. Van der Beyl won groots, maar Rolf von den Baumen kreeg toch met 1.1.7.2 de hoofdprijs. Voor de ongekroonde Kaag koning, Rolf von den Baumen, was de slotrace weinig interessant meer. Zijn grootste rivaal voor de hoofdprijs, Henk Kirkenier, werd kort na het startschot door een overtreding tegen Gert van der Beyl uitgesloten. Be heerst zijn tweede plaats verdedigend behaalde de „Bounty 2"-stuurman op zijn sloffen de hoofdprijs. Van der Beyl was dolgelukkig met een dagzege en gaat, nu hij de smaak ervan te pakken heeft, beslist door met Valkzeilen. Tweede op de eindlijst werd Piet van Buren met de score 2.4.2.4. FRANSDERKS (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Het is in de Kuip bijzonder duidelijk geworden: Feijenoord steekt nog niet in zijn normale vorm en scheidsrechter Frans Derks evenmin. Doordat de Bredase arbiter hardnekkig in de fout ging fouten die uitgerekend stééds Honved benadeelden behaalde het stroef lopende team van Ernst Happel tóch een 3-2 zege. Het Rotterdamse legioen toonde gister avond een opvallend gevoel voor recht vaardigheid. Waarschijnlijk was het nog nooit in het stadion voorgevallen, dat er een daverend fluitconcert losbarstte, als er geen strafschop tégen Feijenoord ge geven werd. Nu gebeurde het. Nadat Frans Derks een duw van Ko- mora ten opzichte van Moulijn tevoren wél met een penalty bestraft had, klonk er uit het publiek al een afkeurend ge mompel: dit vonnis achtte men terecht té zwaar. (Hasil trok zich er overigens niets van aan en scoorde vanaf de elf meter feilloos.) Toen onmiddellijk erna de merkwaardige scheidsrechter weiger de Honved een strafschop méé te geven (Rinus Israël had Kozma gevloerd), brak een massaal fluitconcert los: dit vond men ten aanzien van de fair spelende Honga ren stijlloos. Wat het wedstrijdverloop betreft, dank zij de „gulle" Derks kon Hasi1 dus Feijen oord naar 1-0 schieten (de strafschop), waarna een fout van Geilman (bij een voorzet) Kozma in staat stelde de stand gelijk te koppen. In de tweede helft kwam Feijenoord zelfs met 2-1 achter: Kocsis schoot van 35 meter een vrije trap hard in. Maar dank zij de na rust ingezette Van Daele won Feijenoord toch Met een listige boogbal en een gelukkige kopbal bracht de lange speler, aan wie Feijenoord nog veel plezier kan beleven, de stand op 3-2. Een beetje te veel van het goede voor de thuisclub. Een complete verrassing was de uit slag in de zestien kwadraatklasse. Bis schop en Bakker, beiden favoriet voor de hoofdprijs, gingen met hetzelfde aantal punten van start. Zij weken bij de start geen centimeter van eikaars zijde en dat was dan ook de reden dat ze beiden te vroeg over de startlijn gingen. Daar er meer boten te vlug over de lijn waren, leefden de twee zeilers in de veronder stelling dat het terugroepsein niet voor hun was bedoeld. De koplopers werden dan ook gediskwalificeerd. Van Laar, die de slotrace won, kreeg nu, hoewel met verder matige prestaties, de hoofdprijs in de schoot geworpen. Een pittige eindstrijd was er ook te zien in de twaalf voets jollen-klasse. Floor Daniels stond er met 1.3.1 zeer goed voor, maar Wim Huizingh (3.1.3) kon nog gevaarlijk worden. Direct na het startschot zocht het drietal elkaar op en leverde een verwoed gevecht. Ook in de lange kruisrakken hielden zij elkaar scherp in het oog. Van Beekum ging la verende iets beter over het meer en Hui zingh kon, door (figuurlijk) alle zeilen bij te zetten Daniels in bedwang houden. In de Sterns deed Van Veldhoven er weinig aan om ongeslagen de Alkmaar dermeerweek uit te zielen. Met zijn „tuf tuf" sukkelde hij rustig achter Floris aan en werd tweede. De Koning sleepte een derde plaats in de wacht. Van Veldho ven kon onder veel lovende woorden 's avonds in hotel „de Ooievaar" de fraaie beker in ontvangst nemen. Jan Bart Lucas kreeg in het gevecht om de Nederlandse solotltel een zware slag toegediend. Na een urenlang gevecht met Max Behrend greep Lucas de volle winst. Helaas behoorde Lucas ook bij de groep zeilers die te vlug over de start lijn ging. Hij werd dan ook uitgesloten. Max Behrend kreeg de overwinning toe geschoven 'J ADVERTENTIE (Van onze. wielermedewerker) ALKMAAR. Voor de tweede achter eenvolgende keer zegevierden Jan Bak ker en Jan de Jong tijdens de „populai- res" op de Alkmaarse wielerbaan in een koppelkoers. Samen met Gerrie Fens en Ben Jurriaans waren zij één ronde op de overigen uitgelopen. Het slot van deze derde koppelkoers in een reeks van zes was enigszins verwarrend doordat Bak ker en Fens tweemaal een spurtje maak ten voor de zege. Nadat Bakker zich in de eerste sprint verrassend sneller had getoond dan Fens beide renners liepen in de bocht na de finish omhoog schreeuwden enkele kijkers dat zij nog een ronde moesten rijden en toen bleek Fens de rapste. De jury hield reglementair vast aan de eer ste sprint en riep Bakker met zijn kop- pelgenoot De Jong tot winnaars uit. Het gaf na afloop aanleiding tot opgewonden debatten onder de supporters. Doordat Leo v.d. Berg niet helemaal fit bleek en de strijd al spoedig staakte, moest Mar cel Pennings de strijd alleen voortzetten De uitslag was: 1. Jan Bakker (Zaan- dam)-Jan de Jong (Halfweg), de 30 km. in 39.29; 2. G. Fens-B. Jurriaaans (A'dam); 3. P. Slikker (Koedijk)-R. Duin (Alkmaar); 4. M. Pennings (Nieuw-Ven- nep); 5. G. Helmerhorst (A'dam). In een wedstrijd achter motoren wist de van kop vertrokken Dries Kalee het weliswaar tot een halve ronde voor sprong te brengen, maar moest die winst weer volledig prijsgeven en de leiding afstaan aan Jan Ottenbros. Ook, Klaas Slot ging Kalee nog voorbij. Voor de ove rigens lang niet slecht debuterende Ger rie Fens viel nog geen eer te behalen Hij miste de nodige routine voor het rol- rijden en gaf er voortijdig de brui aan. Kenners verwachten niettemin dat hij zich tot een bekwaam stayer kan ont wikkelen. De uitslag was: 1. J. Ottenbros jr. (Alkmaar (J. Ottenbros sr.), de 20 km. in 20.43; 2. K. Slot, Alkmaar (Nielen); 3. A. Kalee, Zwanenburg (Bos). Ruud Haller uit Alkmaar won met 8 punten een klassementsrit. Tweede werd Marcel Pennings met 8 punten en derde Jan de Jong met 7 punten. De Amster dammers Jacky Gerritsen en Jan v.d. Noort wonnen respectievelijk een afval race en premiekoers over 7,5 km. Bij de nieuwelingen won Amsterdam mer Dick Nijhuis de sprintfinale en won Nico Rinkel uit Aalsmeer na een soloren de premiekoers over 5 km. met een klei ne voorsprong. Frans Span j aart uit Haarlem werd door een lekke band van zijn kansen beroofd. De Zwanenburger Jimmy Kruunenberg won na een fel spurtje de sprintfinale voor aspiranten van de Amsterdammer Barend Huve- neers, maar in een rit over zes ronden waren de rollen omgedraaid en won Hu- veneers vóór Kruunenberg. De Haarlem mer Rob van Dalen legde op een ver dienstelijke derde plaats beslag. In het onderdeel sprint had Van Dalen zijn se rie om de vijfde nlaats van Barend Ko nijn (Alkmaar) gewonnen. Lucas: „Jammer, want het was een fijne race." Beide zeilers die vanaf het startschot aan de leiding hadden gelegen gingen met een iets sterkere wind dan op de eerste dag bijzonder hard over het woelige IJsselmeer. Ondanks het feit dat ze elkaar fel bestreden namen ze toch een fikse voorsprong op het veld. Paul de Jonge van Ellemeet, die met een ste vige wind altijd goed uit de voeten kan, leidde het peloton naar de eindlijn en werd tweede. De winnaar van de eerste race, Jan Docter (4), eindigde achter de Brit Gilson (3). Jan Docter (1-4) is in de kop gebleven. Met 8 punten heeft hij de leiding op Max Behrend (16 punten), die na een tiende plaats nu snel is ge stegen en Paul de Jonge van Ellemeet (12-2) bezet met 21 punten de derde plaats. Nogal geschokt waren de manne- ijke deelnemers aan de soloweek: Frou- ke Dronkert-Pot won en Johanna Vinke werd tweede. Bokhoven was de enige jongen die zich een tijdje lang kon meten met Frouke Dronkert. Toetenel, die giste ren als tweede finishte werd nu vierde en heeft met 11 punten de leiding in het klassement. De Rotterdamse Frouke Dronkert-Pot (11-1) bezet met 16 punten een gedeelde tweede - derde plaats met Johanna Vinke (7-2). Uit negen landen zijn 124 Europa Moth-zeilers naar Friesland gereisd om deel te nemen aan de strijd om het we reldkampioenschap. Na twee races heeft de Nederlander Bart Jan Wilton met de score 1-2 de leiding in het klassement. Er worden dagelijks tot en met vrijdag twee races gezeild. De eerste race leverde een schitteren de overwinning op voor Wilton, die on langs uit de solo's is overgestapt. De an dere groep won de Belg Boutfeu voor de Fransman Verlot. Kees van der Vlugt heeft dinsdag op de Gouwzee bij Monnikendam beslag ge legd op het open Nederlands zeilkam- pioenschap Flying Juniorklasse. Een vier de plaats in de zesde en laatste race was ruim voldoende voor de eindoverwin ning. Martin Heineke behaalde eindelijk de zo fel begeerde dagzege. "•X-.N- .V. VW.W~ S..J f. K* ■WK?» ÜS -':r.- X.--v De Alkmaarderweek wordt begunstigd door bijzonder mooi weer, wat zijn invloed heeft op de zeilers en de toeschouwers. ADVERTENTIE Wie 8 dagen lang veel in ons land wil reizen, is het voordeligst uit met een 8-daags kris-kras abonnement. NS-Identiteitsbewijs of pasfoto meebrengen. (Van onze sportredactie) HAARLEM. .Na het teleurstellende optreden tegen RCH kwam er gister avond een herboren Telstar in actie op het EDO-terrein. De loomheid was uit de be nen en voor de eerste maal in deze serie oefenwedstrijden kon het spel van de Velsenaren boeien. EDO werd het slacht offer van deze Velsense opleving. Even als vorige week tegen FC Utrecht knalde de bal vijf maal in het Haarlemse net, terwijl EDO daar slechts één treffer ook nu van Kamoen tegenover kon stellen. Wellicht was het de afwezigheid van enkele prominenten (Jan Rab had An- dré en Bond uit het veld gelaten, terwijl wijl Van Wijngaarde nog niet genezen is van een voetblessure die hij afgelopen zondag opliep) die de vervangers inspi reerde. Hoe dan ook, er was, althans voor de rust, weer enig vuur in de ploeg. Van meet af aan werd er in een hoog tempo gespeeld. EDO-aanvallen waren sporadisch, terwijl aan de andere kant de Telstar-aanvallers elkaar bijzonder goed konden vinden. Het soepele samenspel resulteerde al na acht minuten in een eerste goal van Lechermann, die na zijn zwakke start gisteren weer enigszins zijn draai vond. Nadat De Jong doelman Vos, die ondanks de vijf doelpunten een goede indruk ach terliet door series schoten uit zijn do mein te houden, had gepasseerd, maakte de Duitse aanwinst zijn tweede goal. Nog voor rust zorgde Stanic na een knappe doorbraak voor 0-4. Met deze weelderige voorsprong kon- (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De Harley-Davidson- club „Haarlem" houdt zondag 16 augus tus een sportdag voor de berijders van motoren van genoemd merk, die zijn aangesloten bij een van de acht in Ne derland bestaande clubs. Op het terrein dat ligt aan de Ameri kaweg, hoek Kennedy laan in Schalkwijk kunnen toeschouwers vanaf half tien zien wat men met zware motoren allemaal kan doen. Op het programma staan ton' rollen voor twee rijders, langzaam rijden, blinde passagier vervoeren, hindernis rij den, koker langs lijn vervoeren, slalom rijden en ringsteken. Voor dames is er touwtrekken en ook zullen de zijspanrij- ders aan bod komen. De toeschouwers zullen beslist buiten de lijnen moeten blijven en eventuele aanwijzingen van de organisatoren direct opvolgen. Inlichtingen over deze motor-sportdag kunnen ingewonnen worden bij de heer H. J. Kuyper, telefoon 310357. den de Telstar-spelers het hoge tempo na rust niet meer opbrengen, waardoor de thuisclub eens aan voorwaartse acties kon gaan werken. Een positief punt in de EDO-aanval was het duo Koenekoop-Ka- moen. Uit één van de combinaties van dit tweetal ontstond in de 13e minuut het enige tegendoelpunt. Voor het zover was had Stanic het Vijfde Velsense doelpunt gescoord en was De Vries zo vriendelijk geweest om een dubieuze strafschop over te schieten. Het b-eltal van Telstar won gisteren met 2-1 van Velsen. De doelpunten van Tel?tar werden gescoord door Kok en Man- ders. LEEDS. Het elftai van de Rest van de Wereld heeft dinsdag in Leeds de vierde cricket-testmatch tegen Engeland met twee wicxets gewonnen. Na vier wedstrijden (van de 'n totaal vijf) heeft de „Rest" nu een voorsprong van 3-1 De scores: Engeland 222 en 376. De Rest: 376 voor 10 en 226 voor acht. HILVERSUM. De zesjarige Felix is de nieuwe Nederlandse kampioen der paarden geworden. Een waardig titelhou der omdat hij in de fanatieke eindstrijd dinsdagavond op de baan van Hilversum niet alleen Henri Buitenzorg van zich af hield maar bovendien het sinds 1962 op naam van Quicksilver S staande koersre- cord verbeterde en bracht op een kilome- tertijd van 1 minuut en 20,7 seconden. Ondanks zijn geweldige prestatie heeft zijn trainer-rijder Giel van der Togt het geluk op zijn hand gehad omdat de fa voriete Henri Buitenzorg min of meer de dupe werd van een zeer slechte start. Met een achterstand van zeker veertig meter begon hij aan zijn toen tegen deze paarden schier hopeloze taak. De grote concurrenten waren Florissant, Dave Fez, Felix, Goudplevier S, El Hadi en Faith Hollandia. Achter deze sterke groep begon Henri Buitenzorg aan een felle jacht. Zodra echter het tempo in de voorhoe de zakte, kwam er een andere leider. Florissant werd in de tweede ronde af gelost door Dave Fez, die ruim een halve baan voor het einde op zijn beurt weer werd verdrongen door Felix. Van der Togt zette daarna stug door, bouwde een kleine voorsprong op die hij in de laatste bocht met vele lengten vergrootte. Met een ruime voorsprong op Henri Buiten zorg en El Hadi begon Felix aan de laat ste 200 meter. Een fel sprintende Henri Buitenzorg liep zijn achterstand groten deels in, maar kwam op de finish een lengte te kort. Beide paarden eindigden ver voor El Hadi en Faith Hollandia, die resp. derde en vierde werden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ADVERTENTIE Een dagje naar Antwerpen of Zeeland (3-eilanden- toeht), naar Gaasterland of Amsterdam, naar Rotterdam of naar het Evoluon in Eindhoven. Keuze uit meer dan 30 mogelijkheden. Alle informatie in de brochure Vakantiedag tochten op de stations. ABERDEEN. ADO heeft dinsdag avond in Aberdeen een vriendschappelij ke wedstrijd tegen de gelijknamige club gelijkgespeeld: 1-1. De ruststand was 1-0 voor de Britten door oedoen van Har per. In de tweede helft zagen de 19.000 toeschouwers een uitstekend aanvallend ADO. dat in de 30e minuut aan de ge lijkmaker kwam toen Lex Schoenmaker een pass van Pas doeltreffend afrondde. In de slotfase kregen van der Burg en Mansveld nog goede kansen, maar doel man Clark stond succes in de weg. De onlangs aan een meniscus geopereerde Kees Weimar ging weer door zijn knie en moest zich laten vervangen door Looye. Het ziet er niet naar uit, dat Wei- mar binnen afzienbare tijd zal herstellen. GVAV heeft dinsdagavond in Gronin gen een vriendschappelijke wedstrijd te gen Wolverhampton Wanderers met 1-0 gewonnen. Koeman scoorde in de 29e minuut uit een strafschop. Er waren 9000 toeschouwers. Scheidsrechter: Lou van Ravens. ADVERTENTIE SPAARBANK SERIE- IN VOLG Uw spaarrekening is bckrnd lerie- en volgnummer. Ver op de formulieren voer inleg brie\en, die u un de Ceniral» de Rijkspostspaarbank zendt. w STAAT wrowp ét door ek Rijkspostspaarbank liipi haar door of krachtens Er zijn 2300 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht. Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voorde postagentschappen geiden aparte openingstijden. 3

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13