Bisschoppelijk Museum definitief uit Haarlem Deken Beemer: „Gemeente deed geen lor" Nederlandse schilderkunst in Ver. Staten Controverse vakbonden toegespitst Collectie over vijf jaar naar nieuw rijksmuseum in Utrecht Appels oogappels in Utrechtse Centraal Museum Honderd jaar Oude schilderijen in Parijs gestolen Radio Veronica ook zondagnacht in de ether Zendgegadigde tegen links Drie kwartier José Feliciano Oude maar beste rechtszaalfilm TV vanavond Radio donderdag TV vanavond TV donderdag WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1970 9 (Van onze kunstredactie) HAARLEM/UTRECHT „Het is nu volkomen definitief", zegt deken A. H. Beemer, voorzitter van het be stuur van het Bisschoppelijk Museum in Haarlem. De collectie van het 101- jarige museum gaat definitief weg uit Haarlem. In 1975 zal in het Cathe- rijneconvent te Utrecht een rijksmu seum worden geopend, waarin de collecties van het oud-katholieke, het aartsbisschoppelijk en het bisschoppe lijk museum bijeengevoegd zullen worden. „Het is de bedoeling, dat in het nieuwe museum ook de reforma torische kerken hun bijdragen kunnen leveren", aldus deken Beemer. Op die manier kan een museum ontstaan, dat de hele kerkgeschiedenis van noorde lijk Nederland omvat en illustreert. Roependen Geen lor Vijf miljoen Betreuren TOURNEE-EXPOSITIE Klemperer wordt Israeli re CAO TECHNISCH OMROEPPERSONEEL Vanaf 1 september OUD-STRIJDERS IN DE NRT In januari 1966 tekenden de besturen van het Haarlems museum en het Aarts bisschoppelijk museum een contract waarbij de Haarlemse collectie in bruik leen overgedragen zou worden aan het museum in Utrecht. Naar aanleiding van deze beslissing werd in Haarlem een actie gevoerd om de collectie voor Haarlem te behouden. De gemeente, die tot dan slechts 2000 jaarlijks subsidieerde, zou de collectie moeten overnemen. In 1964 was daar al sprake van, toen de gemeen te enige panden naast het Frans Hals museum overnam, waarin eventueel de bisschoppelijke collectie zou kunnen wor den ondergebracht, als het museum in de Jansstraat ter ziele zou gaan. Dit idee, noch de actie tot behoud is op concrete resultaten uitgelopen. Een van de voornaamste oorzaken van het verdwijnen van het museum uit Haarlem is het gebrek aan belang stelling. De heer H. P. Baard, direc teur van het Frans Halsmuseum die in de adviescommissie van het bis schoppelijk museum zat, heeft dit ge brek als volgt getypeerd toen hij in 1966 schreef: „Ik heb mij tenslotte uit sluitend akkoord verklaard met de ge wraakte fusie (met het Aartsbischoppe- lijk museum, red.) op grond van het volkomen ontbreken van de geringste belangstelling zowel bij de hogere aB de lagere geestelijkheid, de volkomen lethargie zowel van de Haarlemse be volking in haar geheel als van het katholieke deel in het bijzonder, als ook de ontmoedigende reacties op aan moediging tot activiteit in alle sectoren van de Haarlemse samenleving, waar door mijn appèl (en dat van enkele anderen) wegstierf als het geluid van roependen in de woestijn." Ook de actie (in het kader waarvan de heer Baard deze verklaring aflegde) is het geluid van een roepende in de woestijn gebleken. De initiatiefnemer tot de actie, het gemeenteraadslid Jacq. van Velsen, bleek vanmorgen volkomen ver rast door het besluit van de ministers van CRM en Financiën om van de ge fuseerde musea een rijksmuseum te ma ken. Hij wil het er niet bij laten zitten en is van plan het actiecomité weer bij een te roepen. De heer Van Velsen meent, dat er nog een kleine mogelijkheid is. Het bestuur van het Bisschoppelijk Museum is gewij zigd sinds 1966. Deken Th. Zwartkruis, die voorzitter was, werd bisschop. De nieuwe voorzitter werd deken Beemer, die er iets anders over dacht dan zijn voorganger. Bovendien k reeg Haarlem een nieuwe burgemeester, die zich voor het behoud wilde inspannen. Volgens de heer Van Velsen is in het contract sprake van een overdracht van de collectie „op korte termijn" (of woorden van die strek king. Sinds het tekenen van het contract zijn UTRECHT. Van 4 september tot en met 15 november wordt in het Centraal Museum in Utrecht een tentoonstelling gehouden onder de titel: „Appels oogap pels". Deze expositie omvat 60 schilderijen door Karei Appel vervaardigd, uit zijn eigen collectie. Het is een selectie in overleg met de kunstenaar die een goed overzicht geeft van het werk gedurende Appels gehele carrière. De schilderijen werden tot dusver nimmer tezamen ver toond. De expositie wordt officieel geopend op donderdag 3 september in het Cen traal Museum door de burgemeester van Utrecht na een inleidend woord over Ka- rel Appel door de schrijver Simon Vin kenoog. Als begeleidende activiteiten heeft het Centraal Museum aangekondigd: een diaklankbeeld en een kleurenfilm over Karei Appel en een kindercrèche voor kinderen van 3-6 jaar iedere woensdag en zondagmiddag van 13-17 uur. Bezoe kende ouders kunnen hier hun kleine kinderen aan de zorgen van een kleuter leidster overlaten. Voorts komt er tij dens deze expositie een creatieve werk plaats voor kinderen van 6 tot en met 14 jaar, waar onder leiding gewerkt kan worden met klei, verf, potlood, krijt en linoleum, iedere woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14-17 uur. viereneenhalf jaar verlopen, terwijl de opening van het nieuwe museum nog minstens vijf jaar op zich laat wachten. „Is dat nog op korte termijn", vraagt Van Velsen zich af. „En zou het bestuur daar om niet van het contract kunnen af komen." Voorzitter Beemer ziet een behoud voor Haarlem niet meer. Hij zegt dat hij er nog voor gepleit heeft bij de ge meente, maar deze heeft er, zo zegt hij, „geen lor aangedaan". De gemeente heeft wel met woorden voor het be houd van de collectie gepleit maar niet met daden. „Ze hebben wel gezegd bij de provincie te proberen een subsidie los te krijgen. Maar dat hoefde voor mij niet. Dat kan ik zelf ook wel." De ken Beemer bevestigt dat burgemees ter De Gou er voor was dat de collec tie in Haarlem zou blijven, maar het overleg was al in een te ver gevorderd stadium. Het is nog niet zeker of de hele collec tie naar Utrecht zal gaan. In 1966 is met name gepleit voor het behoud van de kostbare bibliotheek, onder anderen door de Amsterdamse hoogleraar prof. Hellin- ga. De heer Van Velsen meent, dat het Haarlems zilverwerk en typisch Haarlem se portretten (priors der Jansheren) hier zouden moeten blijven. „Over de verde ling is nog geen definitieve uitspraak ge nomen", aldus deken Beemer, die er ech ter aan toevoegt dat het nieuwe rijksmu seum de kans krijgt nu een zo volledig mogelijk overzicht te krijgen van de kerkgeschiedenis in de lage landen. „On ze collectie begint rond 1200, terwijl het oud-katholieke museum zelfs dingen heeft uit de tijd van Willibrord. En als de re formatorische kerken bijdragen leveren, wordt het heel belangrijk." Mej. Jansen, adjunct-directrice van het Aartsbisschoppelijk museum, meent dat de middeleeuwse handschriften en de in cunabelen benevens de kunsthistorische bibliotheek uit Haarlem in ieder geval naar Utrecht zullen verhuizen. Dat staat in het contract van 1966, zegt zij. Over het behoud voor Haarlem van enkele stukken kan altijd gepraat worden, zegt zij. „Dat hebben we in 1966 gezegd en dat geldt nu nog steeds." De restauratie en inrichting van het Catherijneconvent zal in ieder geval vijf miljoen kosten. Het college van B. en W. van Utrecht zou van plan zijn deze maand nog de voorstellen in te dienen bij de gemeenteraad. Hoe groot het bedrag zal zijn dat het rijk zal subsidiëren in het nieuwe rijksmuseum is nog niet bekend. Het nieuwe museum krijgt een heel ander gezicht dan het aartsbisschoppelijk museum nu heeft. „Het is de bedoeling de stukken op te stellen in hun context", aldus mej. Jansen, „in de geest waaruit ze zijn ontstaan. Het accent ligt niet lou ter op de plaats van deze voorwerpen in het totaal van de ontwikkeling van het kerkelijk, religieus en maatschappelijk leven in Nederland." Burgemeester mr. dr. L. de Gou wilde vanmorgen nog geen officieel commen taar geven op het bericht over het nieuwe rijksmuseum in Utrecht. Hij vertelde dat hij een gesprek met mgr. Zwartkruis heeft gevoerd om te proberen de collectie alsnog in Haarlem te behouden. Hij meende dat het vooralsnog zo was dat Utrecht in vertraging bleef bij de huis vesting van de collectie, hoewel er spra ke was van een onderbrengen van de Haarlemse collectie „binnen een redelijke termijn". „Als de collectie hier weg zou gaan, zou ik dat in hoge mate betreuren", aldus de burgemeester, „omdat Haarlem een belangrijke rol speelt in dergelijke collecties en de collectie een belangrijke aanvulling is op hetgeen men in het Frans Halsmuseum kan zien." Het Bisschoppelijk museum werd in 1869 begonnen door de bisdomsecreta ris J. J. Graaf in een kippenhok in de bisschoppelijke tuin. In 1870 ver huisde de collectie, die steeds aan groeide, naar een zaaltje in het Vin- centiusgebouw in de Zoetestraat, in 1875 naar het huis op de hoek Nieuwe Gracht-Kruisweg. In 1879 verscheen de eerste catalogus terwijl in 1893 het museum geopend werd in het gebouw aan de Jansstraat 79. De verzameling is bijeengebracht uit het bezit van pa rochiekerken en katholieke instellin gen in Noord en Zuid-Holland en Zee land (destijds het bisdom Haarlem). De meeste voorwerpen zijn in bruik leen gegeven en de bruikleengevers hebben intussen allen hun toestemming gegeven tot overdracht aan het Utrechtse museum. OAKLAND. In het California Colle ge of Arts and Crafts in Oakland (Cali- fornië), zal van 8 augustus tot en met 6 september een tentoonstelling „Dutch art today" worden gehouden. Zevenendertig werken van twintig mo derne Nederlandse kunstschilders van de Cobra-periode tot en met de aller jongste generatie werden bijeenge bracht door de Amerikaan Benjamin Bernstein, van de Quaker Storage Com pany te Philadelphia. Hij werd bij het samenstellen van de collectie geadvi seerd door mr. E. L. L. de Wilde, direc teur van het Stedelijk Museum in Am sterdam. „Dutch art today" zal ook te zien zijn in New Mexico, Florida, Michigan, Ten nessee, Wisconsin, Illinois en Colorado. PARIJS, (AP) Dieven hebben gedu rende het weekeinde uit het appartement van een 80-jarige Parijse dame die met vakantie was schilderijen ter waarde van ongeveer 10 miljoen francs gestolen. Bij de 20 schilderijen die werden ge stolen waren vijf Renoirs, een Corot, een Pisarro, twee Sisley's, twee Monets en een Manet. De dieven hebben zich waarschijnlijk met valse sleutels toegang verschaft tot de woning van mevrouw A. Chardeau. De diefstal werd ontdekt door een zoon van de oude dame. De Franse havens en vlieghavens zijn onmiddellijk gewaarschuwd. Aangezien de gestolen werken bekend zijn denkt de politie dat de dieven ze waarschijnlijk aan de eigenaar of diens verzekerings maatschappij tegen een losprijs zullen aanbieden. TEL AVIV, (AP) De bekende Duit se dirigent Otto Klemperer heeft dins dag de Israëlische nationaliteit aange nomen. De 85-jarige Klemperer, een jood, week toen Hitier aan de macht kwam uit naar Zwitserland en woonde sinds dien in Zürich. Hij had ook de Zwitserse nationaliteit aangenomen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken in Tel Aviv overweegt hij zich in Israel te vestigen. (Van onze correspondent) HILVERSUM. In een gezamenlijk schrijven aan hun leden hebben twee omroepvakbonden, de kring van me dewerkers bij geluids- en beeldom- roep, aangesloten bij de unie BHP-NBT en de bedrijfsgroep radio en televisie in de christelijke bedrijfsbond HBV, gewaarschuwd niet deel te nemen of mee te werken aan stakingsacties. Hiermee stellen beide vakorganisaties zich, op tegenover een derde omroep- vakbond, namelijk de algemene bond Mercurius, die, zoals gemeld, enige tijd geleden een in een stakingsdreige ment verpakt ultimatum stelde aan de omroepleiding. Het betrof hier een punt in de nog steeds niet goedgekeurde omroep- CAO, dat ging over werktijdverlen ging voor een aantal radiotechnici. Mercurius ging niet akkoord met deze arbeidstijdverlenging en sprak zich ook uit tegen een voorstel dit ene punt uit de ontwerp-CAO te halen en daar apart nog eens over te praten. In een op 8 juli gehouden ledenvergadering van Mercurius werd een motie aange nomen., waarin van de omroepleiding werd geëist binnen een maand op nieuw over dit punt te overleggen. Gebeurde dit niet, dan zou, bij wijze van eerste waarschuwing, één uur bij radio en televisie worden gestaakt. Inmiddels is deze termijn bijna ver streken. zonder dat de omroepleiding voor het ultimatum is gezwicht. Ver wacht mag worden dat Mercurius zijn leden zal aanzetten het dreigement uit te voeren. De beide andere vakbonden heb ben, na zich reeds veel eerder van dit stakingsvoornemen te hebben gedis- distantieerd, in feite alle acties van Mercurius geboycot De unie BHP-NBT en de christelij ke bond betreuren het dat het stand punt van Mercurius indruist tegen de afspraken, die eerder door de drie bonden onderling waren gemaakt. BHP en HBV hebben aangekondigd, in tegenstelling tot Mercurius, wel hun handtekeningen te plaatsen onder de van de kant van de omroepleiding reeds goedgekeurde CAO. De beide bonden gaan volledig met het voor stel van de werkgevers akkoord om over de kwestie van de werktijdver lenging na de vakantieperiode verder te onderhandelen. (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM. Radio Veronica gaat van 1 september af ook elke zon dagnacht uitzenden. Thans is deze om roep tot één uur 's nachts in de ether. Over de programmainhoud staat nog niets vast, maar uiteraard zal dit lich te muziek en reclameboodschappen brengen. Voorlopig zal Veronica niet elke nacht in de lucht zijn, aangezien dit nog teveel moeilijkheden met zich meebrengt, onder meer door het per soneelsbestand. Men zou voor nacht uitzendingen over een extra ploeg moe ten beschikken. ROOSENDAAL. Op zaterdag 29 augustus zal tijdens een in het Dom- hotel te Utrecht te houden bijeen komst de adviesraad van de Neder landse Radio- en Televisiestichting worden geïnstalleerd. Deze raad zal achttien leden tellen, die worden gekozen uit het even grote aantal afdelingsbesturen van de NRT hier te lande. De raad zal adviezen moeten uitbrengen over het totale programmabeleid van de omroep in ?pe. Het ligt in de bedoeling van het NRT-bestuur om medio oktober als C-omroep zendmachtiging aan te vra gen. Na verlenging daarvan zou dan in april van het volgend jaar begon nen kunnen worden met de uitzendin gen, waarvoor elk der achttien afde lingen afzonderlijk een programma samenstelt. De Nederlandse Radio- en Televisie- itichting werd in februari 1969 opge richt door vier oud-Indiëstrijders uit Hogerheide, te weten de heren M. Felterop, A. Foran, P. van Zundert en i. Ots, als reactie op de VARA-uitzen- dingen over in Indonesië begane oor logsmisdaden. Voorzitter van de stichting is thans de heer J. Smits uit Waalwijk. Zijn idee is van de straks toegewezen zend tijd 60 percent ter beschikking te stel len van de achttien afdelingen, die elk een eigen programma mogen brengen. De resterende tijd zal wor den gevuld met gezamenlijke pro gramma's met hoofdzakelijk infor matie over actuele gebeurtenissen waarmee de NRT tegenstand wil bie den aan de „linkse, gezagsondermij nende" actualiteitenrubrieken en ge lijksoortige radio- en televisieuitzen dingen. Nederland 1. Pipo luidt de avond in, die geheel in de handen is van de NOS. Na het journaal daarom de jeugdse rie Puffenstuf. Kenmerk vult de rest van de tijd tot het journaal van acht uur. Aansluitend daaraan een kort filmpje van Socutera waarin opnieuw de aandacht wordt gevraagd voor het werk van de Stichting Nederlandse Vrijwilligers. Vervolgens de hoofd film. Het is een van de bekendste rol prenten van de vermaarde Billy Wil der, n.l. Getuige a charge, die al eens eerder op de beeldbuis werd vertoond. Studio Sport besluit het woensdag avondprogramma met een voorbe schouwing op de komende voetbalcom petitie. 't Is bijna zover en de belang rijke voorbereidingen zijn getroffen. Nederland 2. Pipo, het journaal en dan de Scheepsjongens van Bontekoe, verteld door Coen Flink. Dat zegt dus al, dat de NCRV de rest van het pro gramma voor haar rekening neemt. In de tijd tot acht uur de nieuwe ru briek Transatlantisch Trefpunt, waar voor Andries Roest allerlei merkwaar dige zaken uit de nieuwe wereld ver zamelt. Zo slaan we vanavond een blik op het dierenleven in New York, de muzikale herinnering van jazz-stad Or leans en stuntwerk in Hollywood. Aan sluitend aan het journaal van acht uur gedurende drie kwartier, José Felicia no. De blinde Braziliaan is bijzonder populair in ons land, hetgeen o.m. is gebleken tijdens het Grand Gala du Disque, toen hij als vanzelfsprekend de top-artiest bleek te zijn. Hij is nog eens teruggekomen. José zong in het Olympisch Stadion voor een voor Ne derlandse begrippen ongekend groot gehoor. Met de grote filmploeg legde de NCRV dit gebeuren vast op flim- band. Ja en dan de topper van de avond. Dat is natuurlijk Spel zonder Grenzen, een grenzeloos populair programma, ook in ons land. Vanavond wordt de slag geleverd in Cardiff in Wales, waar Nederland wordt vertegenwoordigd door de dappere ploeg van het Utrecht se plaatsje Hoogland. Andere deelne mende ploegen zijn Rimini (Italië), Locarno (Zwitserland), Genk (België), Reims "(Frankrijk), Lowestoft (Enge land) en Kleef (Duitsland). Voor Ne derland gaat Barend Barendse mee om het commentaar te geven. Het wordt vast en zeker weer een mooi feest. De dagsluiting komt tenslotte uit de Nederlands Hervormde kerk in Broek in Waterland, waar het Radio Trom bone Kwartet en de bas David Holle- stelle enkele kerkelijke liederen uitvoe ren. „Witness for the prosecution", in 1957 gemaakt en als „Getuige a dé charge" in ons land vertoont, is in de loop der jaren een der sterkste rechts zaalfilms gebleken die ooit in de bios copen werd vertoond. Niet zo ver wonderlijk als men bedenkt dat het gegeven ontleend is aan een toneel stuk van Agatha Christie dat jaren lang repertoire heeft gehouden en voor de film bewerkt en geregisseerd werd door Billy Wilder, die verder zorgde voor een voortreffelijke rolbe zetting met Charles Laughton, Marie ne Dietrich en Tyrone Power in de lei dende rollen. Vooral de interpretatie van Laugh ton van de zieke advocaat Sir Wilfrid Robarts die zijn praktijk eigenlijk had moeten neerleggen, maar geïntri geerd raakt door een moordzaak, waarbij een handelsreiziger (Tyrone Power) beschuldigd is van moord op een rijke weduwe, is een van de grootste creaties van deze geniale acteur ge-- worden. Als de listige strafpleiter die zich thuis en tijdens de rechtszitting de strenge controle van een ver pleegster (Elsa Lanchaster) moet la ten welgevallen, steelt Laughton de Mariene Dietrich als Christine Vole in „Getuige a charge". show en speelt zowel Tyrone Power als Mariene Dietrich die Power's oudere echtgenote moet voorstellen, van het doek. Maar ook de ingenieuze „plot" die voortdurend voor verras sende wendingen zorgt, heeft er voor gezorgd dat „Witness for the prose cution" die zich grotendeels in een En gelse rechtszaal afspeelt ondanks zijn betrekkelijke ouderdom weinig van zijn oorspronkelijke kracht, wat span ning en amuserende werking betreft, verloren heeft zoals u vanavond om 20.25 op Nederland I kunt constate ren. CHARLES BOOST HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Ocht.gymn. 7.20 Lich te muz. 8.00 Nws. 8.11 Journaal. 8.20 Lichte muz. (8.30 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Kamermuz. 9.35 Waterstanden. 9.40 Waar zijn onze kinderen. 10.00 Voor kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws.) 11.30 Rondom 12. (11.55 Beursberichten). 12.30 Modern platteland. 12.35 Sport- revue. 13.00 Nws 13.11 Journaal. 13.30 't Muzikantenuur. 14.30 Reiservarin gen. 15.00 Voor zieken. 16.00 Nws. 16.03 Land der Muzen. 17.00 Sans Rancu ne. 17.30 Voor de jeugd. 17.55 Mededel. 18.00 Nws. 18.11 Journaal. 18.30 Lichte muz. 19.00 Jeugd en ritme. 19.25 Ge sproken brief. 19.30 Nws. 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel 19.50 Theol. notities. 20.05 Radio Sym fonie-orkest. Berlijn. 21.45 Omroep Mannenkoor. 22.00 003: Cabaret. 22.30 Nws. 22.38 Mededel. 22.40 Journaal. 22.55 Utrechts Studenten Zigeuner or kest. 23.15 Japanse koorwerken. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Badinerie. muz. (7.30 Nws. 7.32 Actualiteit. 7.50 Overweging. 8.00 Nws) 8.11 Voor de jeugd. 8.30 Nws. 8.32 Tou- ringclub. 8.45 Voor de vrouw. (9.00 Gymn. voor de vrouw) 10.00 Pedago gisch rubr. 10.20 Muziek uit Barok. 11.00 Nws. 11.03 Voor zieken. 11.55 Me dedelingen. 12.00 Los-Vast. (12.26 Me dedel. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteit). 14.00 The Ki- lima Hawaiians Sho\y. 14.30 Debutan ten. 15.00 Zendingsdag. 15.30 Skiva- toon. (16.00 Nws) (Tussen 16.00 en 17.00 Wereldkampioenschap wielren nen Leicester). 16.15 Meer over min der. 17.45 Hier en Nu. 18.00 Muz. in vrije tijd A. 18.30 Nws. 18.41 Actuali teit. 19.00 Lichte muziek (om 17.45 de wereldkampioenschappen wielrennen). 19.15 Leger des Heils. 19.30 Radiospel 21.00 Wereldkampioenschap wielren nen. 21.10 Hoorspel. 21.39 Muz. 21.45 Orgelrecital. 22.15 Wereldkampioen schap wielrennen. 22.20 Avondoverden king. 22.30 Nws. 22.40 Vakantietoeslag 23.15 Jazz-Time. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Terug van wegge weest. 9.30 Zzzoef.10.00 Nws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.03 Popmuz. 13.00 Nws. 13.03 Lunchprogr. 14.00 Nws. 14.03 Holster. 15.00 Nws. 15.03 Holster. 16.00 Nws., 16.03 Popmagazine. 17.00 Nws. 17.02 Verzoekplaten. Nederland I 17.00 NCRV: Voor de kinderen. 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS:Puffenstuf (serie), 19.30 IKOR-CVK-RKK: Kenmerk. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 Uitz. Stichting Socutera. 20.25 NOS: Getuige a charge (speelfilm). 22.15 Studio Sport. 22.40 Journaal. Nederland II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe. 19.11 Transatlantisch trefpunt. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Optreden van José Feliciano. 21.05 Spel zonder grenzen. 22.20 Radio Trombone Kwartet. 22.25 NOS: Journaal. Nederland I 15.30 NOS: Vakantieprogr. 18.15 Wereldkamp. Wielrennen te Leicester. 18.45 Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 TROS: Jam. 19.31 De wereld waarin wij leven. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 TROS: Zie Zo Zomer. 21.20 De Kampioenen (film). 22.10 De Griekse zangeres Dora Jannakopoulou. 22.35 NOS: Journaal. 22.40 Wereldkamp. Wielrennen te Leicester. Nederland II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Van gewest tot gewest. 19.49 Tips van het Nationaal Bureau voor Toerisme. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 VPRO: Berichten uit de zomer. 20.45 Kunstenaarsportret van Jaap Boots. 20.55 Onaantastbaar... (film). 21.40 De wereld van Peter Vos (rep.) 22.25 NOS: Journaal.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9