Zwembad De Waterrakkers minstens enkele dagen gesloten PTT hoopt streefgetal 1970 te halen voor Nachtelijke brand vernielde leidingen Schade geschat op f40.000 Zaak rechter 1 september voor Hoge Raad Buitenhaven moet redding brengen Sari Dewi uit Indonesië vertrokken Vragen over gasboring bij Bergen HCK werd in gelijk steld Nieuw „kasteel" bij oud slot Huey Newton op borgtocht vrij Bijna tienduizend aanvragen in telefoondistrict Haarlem Situatie blijft nog nijpend Gemeenten mogen hun tarieven beperkt verhogen CPN heeft voor Soeharto vragen in petto f r*v*?l .Mfcs Te koop aangeboden Auto's-Motoren-Scooters lessen DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1970 8 NS verkochten 100.000 tienertoeren Amsterdamse haven somber gestemd Provinciale Staten Strafpunten geannuleerd -rvV- s g l n*'. y Vervolg Luidsprekers van pagina 6 (SrooOfiefca btio T.I. Qiera-PtsDteo Watersport-Camping Vakantie Gefonden-leriorea- Vennist Huwelijk-kennismaking diversen Bij eventuele ontvangst door parlement HRrs - - Hs -. Heel veel kinderen waren teleurge steld toen zij donderdagmorgen bij het zwembad De Waterakkers kwa men en de toegang versperd vonden. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De zaak van de 61-ja- rige Haarlemse rechter zal op dinsdag 1 september dienen voor de Hoge Raad. De rechter is in cassatie gegaan van het arrest van het gerechtshof in Den Haag dat hem in februari na een proces van vier dagen veroordeelde tot een ge vangenisstraf van twee maanden en ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar wegens het veroorza ken van een dodelijk verkeersongeluk op 21 februari 1968 op de Zuiderhoutlaan in Haarlem. DEVENTER. De honderdduizendste NS-tienertoer van dit jaar is verkocht Vorig jaar wei-den er 85.000 tienertoer kaarten verkocht Het ziet er nu naar uil dat de 125.000 dit jaar wel gehaald wordt. De koper van de honderdduizendste, Ar thur Roskott, kreeg van de Spoorwegen een gratis tienertoer. Bovendien werd hem een dagje kijken bij de NS toege zegd. De administratieruimte van het zwembad De Waterakkers brandde woensdagnacht geheel uit. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND/AMSTERDAM. „Amster dam zal zich alleen kunnen handhaven Indien in IJmuiden een buitenhaven wordt aangelegd". Tot deze conclusie komt de Scheepvaartvereniging Noord in Amster dam in het jaarverslag 1969. De toekomst van de Amsterdamse haven wordt in dit verslag met zorg tegemoet gezien. Het zeegoederenverkeer steeg in het af gelopen jaar tot 19,9 miljoen ton, doch de organisatie van werkgevers in de Amster damse haven Scheepvaartvereniging Noord is van oordeel, dat hier sprake is van een eenzijdige gunstige ontwikke ling. De toename van de overslag met twee miljoen ton is uitsluitend een gevolg van het toenemende vervoer van erts, kolen, hout en olie. Daar staat tegenover, dat het vervoer van graan met vijftien percent is teruggelopen, terwijl ook het traditionele stukgoederenverkeer is verminderd en wel met 0,2 miljoen ton. Grote zorgen maakt de S.V.N. zich over de toekomst van de haven als geheel. Als gevolg van de explosieve ontwikkelingen in scheepsgrootte voor het verkeer van droog massagoed, ziet de haven zich ge plaatst voor grote problemen van struc turele aard. Het jaarverslag bevat daarom een pleidooi voor de aanleg van een bui tenhaven in IJmuiden bestemd voor diep gaande schepen en zo mogelijk voor con tainer- en lichterschepen. DJAKARTA, (Reuter). Mevrouw Rat- na Sari Dewi, weduwe van oud-president Soekarno, is vanmorgen per vliegtuig uit Djakarta naar Hongkong vertrokken. Zjj zei van plan te zijn omstreeks het midden van de volgende maand naar Indonesië terug te keren. Gisteren werd haar vertrek op last van de immigratiedienst tegengehouden. Vol gens haar eigen zeggen zou de inlichtin gendienst hier achter hebben gezeten. Na een bezoek aan de minister van buiten landse zaken, Adam Malik, kreeg zij de toezegging dat zij toch het land zou mo gen verlaten. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De ongeveer vijfdui zend zwemliefhebbers, die de afgelopen weken het zwembad De Waterakkers da gelijks hebben bezocht, zullen zeker de eerste twee of drie dagen de poorten van het bad gesloten vinden. De elektriciteits leidingen zijn in de nacht van woensdag op donderdag door een brand in de admi nistratieruimte vernield. Daardoor zijn de filters en pompen uitgeschakeld, zodat zwemmen in het bad uit hygiënisch oog punt onverantwoord is. De brand ontstond om ongeveer drie uur in de administratieruimte en werd ont dekt door badmeester M. H. Verbree, die in de onmiddellijke nabijheid van het bad woont. Hij waarschuwde de brandweer, die het vuur bestreed met drie stralen op de hogedruk en drie stralen op de lagedruk. De vlammen hadden zo snel om zich heen gegrepen dat niet voorkomen kon wor den dat het kantoorgebouw volledig uit brandde. Het blussingswerk duurde onge veer een uur. Door de storing in de elek triciteitskabels viel ook het licht in de omgeving van de Kerkweg geruime tijd uit. De oorzaak van de brand is nog onbe kend en de bedrijfsschade wordt voorlopig geschat op dertig tot veertigduizend gul den. De toegang tot het bad is provisorisch afgezet met rijwielhekken. Het uitvallen van het bad is in deze zomerse dagen met name voor de jeugd een grote tegenvaller. HAARLEM. Het lid van de Provin ciale Staten van Noord-Holland drs. C. A. Koopman (P.v.d.A.) heeft aan Gedepu teerde Staten vragen gesteld over de werkzaamheden voor het winnen van aardgas in de duinen van Bergen en Schoorl. De werkzaamheden worden uit gevoerd door het Nederlands-Canadese concern Amoco. Er is een boorlokaliteit aangelegd. Samenwerkende actiegroepen onder de naam „Gasalarm" zijn name lijk van mening dat een uniek natuurge bied in ernstige mate zal worden aange tast. De heer Koopman vraagt Gedeputeer de Staten of zij alsmede de gemeenten Bergen en Schoorl reeds goedkeuring hebben verleend voor het uitvoeren van de werken. Uit geschriften van de actiegroepen kan worden afgeleid dat een andere tech nische oplossing die het natuurschoon niet aantast, mogelijk is, maar dat reeds afgesloten leveringscontracten met Duit se afnemers en andere economische be langen van Amoco zich hiertegen zouden verzetten, aldus de heer Koopman. Het Statenlid vraagt of Gedeputeerde Staten bereid zijn hun invloed aan te wenden tot het instellen van een deskun dige en onpartijdige commissie die een onderzoek instelt naar de mogelijkheid van alternatieve oplossingen, die het na tuurgebied niet aantasten. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Hoewel landelijk goede resultaten worden geboekt in de PTT- campagne voor de verhoging van het jaar lijkse aantal netto telefoonaansluitingen, blijft de situatie in het telefoondistrict Haarlem, vooral in de stad zelf, nog bij zonder nijpend. Zelfs aanvragers die met goede redenen om een aansluiting met spoed hebben verzocht, blijken soms tot volgend jaar te moeten wachten voor ze aan de beurt komen. In het district Haarlem werden sinds 1 januari netto 7.550 aansluitingen ge boekt (stand van 31 juli). Landelijk be droeg de toeneming eind juni 93.200. Dit laatste aantal omvat ruim 55 percent van de geplande produktie voor 1970 en 33.000 meer dan in het eerste halfjaar van 1969. De PTT wil landelijk dit jaar 170.000 aansluitingen verwezenlijken. Haarlem streeft naar het getal 12.370. Volgens de persdienst van de PTT ziet het ernaar uit. dat het streefgetal lande lijk zal worden gehaald en waarschijn lijk zal worden overtroffen, als de leve ranciers van apparatuur voor de centra les tenminste weten in te lopen. Op 30 juni stonden landelijk nog 123.900 wach tenden genoteerd. Een groot aantal hier van (rond 43.000) zal op korte termijn kunnen worden afgedaan. De overigen (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. HCK heeft zijn zaak gewonnen. De Kinheimers die in het be gin van het seizoen een met 9-6 gewonnen wedstrijd tegen ADO ongeldig zagen ver klaard en bovendien twee strafpunten kregen, omdat de club van Arie van Driel Krol niet aan bepaalde voorwaarden zou hebben voldaan inzakt het coachen van Nol Houtkamp, werden door de Commis sie van Beroep deze week in het gelijk gesteld. Arie van Driel Krol, die uit de Commis sie van Beroep trad, omdat deze kwestie aan de orde werd gesteld, kreeg dus ge lijk. Wat de competitie in de eerste klasse B betreft, heeft Giants Diemen garen ge sponnen bij deze uitspraak. De Giants staan nu alleen aan kop met 20 punten uit elf wedstrijden, terwijl ADO naar de tweede plaats is gezakt met 20 punten uit twaalf wedstrijden. DEN IIAAG. De gemeentebesturen mogen in beginsel de tarieven van hun diensten en bedrijven aanpassen ter dek king van een exploitatietekort. Kosten stijgingen die niet door verhoging van de doelmatigheid kunnen worden opge vangen moeten regelmatig worden door berekend, zolang een rendement van ze ven percent over het totale werkzame vermogen niet is bereikt. Dit schrijft minister Beemink (Bin nenlandse Zaken) in een circulaire aan de gemeentebesturen. In overleg met de minister van Eco nomische Zaken is een regeling tot stand gekomen inzake de opheffing van de te korten van de gemeentelijke diensten en bedrijven. Vastgesteld is dat tariefsaan passingen geleidelijk moeten worden doorgevoerd. Het rendement moet wor den berekend op basis van de vervan gingswaarde. wachten op uitbreiding van het kabelnet en/of de telefooncentrale. Dat, ondanks de drastisch verhoogde pro duktie niet op het aantal wachtenden kon worden ingelopen, vloeit voort uit het feit. dat zich een vraagexplosie voordeed. In de eerste zes maanden werden 201.500 aanvragen ontvangen tegen 152.500 in de zelfde periode in 1969. Ook het grote aan tal verhuizingen had een nadelige invloed op de netto-toeneming. Van de 167.100 gemaakte aansluitingen waren er 54.600 (32,7 percent) van verhuisde abonnees. Terwijl het befaamde Slot Assumburg in Heemskerk een restauratie onder gaat, is er schuin tegenover aan de Tolweg een nieuw kasteel verrezen, dat de laatste dagen misschien meer bewondering oogst dan de voormalige behuizing van de Heer van Assen delft. Het „kasteel" is een vrucht van vakantiebesteding, zoals men die aan de Tolweg al enige tijd gewend is. De jeugd hier trekt zich niets aan van de „officiële" perioden om hut ten te bouwen tijdens het kinder- vakantiefeest Speldorado (Heems kerk) of De Bever (Beverwijk). Het hele jaar door wordt hier met harts tocht gebouwd en dit keer is er een heus kasteel ontstaan onder de nijvere en inventieve handen van de jongens. KOPENHAGEN. De 35-jarige L. Stofbergen uit Nieuwerkerk aan de IJs- sel is woensdag in het ziekenhuis van Nykoebing op het Deense eiland Falster overleden aan de gevolgen van een ver keersongeluk dat hem op 22 juli was overkomen. Aang. ijskast tafelmod. Tel. 023-254617. Slijterij Swier. Uw gezellig heidsleverancier biedt u deze week o.a. 1 pot gemeng de vruchten 1.95. 1 pot abrikozen op sap f 1,50. 1 liter vermouth 1,95. Lange Nieuwstr. 447, IJm. Telefoon 10281. 2-pers. b.v matras 1 pers. divanbed met b.v. matras, alles i. pr.st samen f 75. Kluyskensl. 21 S'poort-Z Hoge kortingen op gascon- vectors? Kijkt u zelf maar. Dat zijn meestal overjarige modellen die door de fabri kanten worden opgeruimd. Of gasconvectors van fabr. die failliet zijn. Alleen bij ons koopt u 1970 modellen met maar liefst f 300 kort. met voll. fabrieksgar. en ser vice en zonder inruil. Doe daarom als duizenden ande ren die een gasconvector kochten. Bezoek eerst de Toonzaal voor Aardgasver warming. Gevestigd alleen op dit adres: Maerten v. Heems- kerkstr. 69 (ingang poort) H'lem Geop. ma. t.m za. v 10 tot 5 uur. Te koop: Ford Taunus 15 M TS-Coupé '68 3950,Ford Escort luxe '68 3775,Ford Cortina 1500 luxe '68 f 2850.Simca 1000 luxe '67 1875,Ford Cortina 1500 luxe '66 1875,VW 1300 luxe type '66 1850,Austin Seven '66 1800.Citroen-Ami luxe '65 375.Inr. - f inane. - gar. 50,aanbet. rest, over 2 jaar. Tel. 02560- 8087, Bonairestraat 41, Santpoort. Peugeot 404 '65 te k aangeb. Pr. auto 2250 Telefoon 261266 (023). Voor een snelle man Porsche 1600 Super, i pr.st. met sch. dak, radio en racevelgen 1975. Z. Schalkwijkerw. 26, H'lem. Tel. 023-323164 Van part. kl. ruime pers.- auto b.v. Opel Kadett of Vauxhall Vlva niet ouder dan '69. Br GL 856. Te koop NSU Prinz 4 dec. '66. 58.000 km. Pr. f 1600. Telefoon 02530-5064. Austin-Balanza 1800 titiaan beige okt. '65, i.g.st. 80.000 km. gereden. Ter overname aangeb. Vraagpr. 3.000. W. de Zwijgerl. 48 S'poort-Z. Te lefoon 02560-7933. Te koop Ford Zephyr b.j. '59, in pr. st. Lichtgrijs. Te bevr. Santpoort. Bergweg 2 Te koop Zündapp-bromfiets in goede staat, weinig gere den, 425. De Rijpstr. 2. na 7 uur IJmuiden. Fiets op een nieuwe fiets! Rechtstreeks van de fabriek goedkoper kan 't dus niet! Vouwfiets in div. kl. sl. f 109, incl. lamp pomp enz. jon gens en meisjesrijwielen (tot 16 j.) voorg. sl. f 79, da mes- en heren sportrij wielen sl. f 117.50. Verder grote sor tering in racefietsen (ook v. jongens) en kinderfietsen te gen spotprijzen. IMRF Rij- wielenfabriek MAerten van Heemskerkstraat 69 (ingang poort) H'lem. Geop. maand, t.m. zaterd van 10 tot 5 uur. Uw TV defect? Bel 10849, ook 's av. en wij komen dir. W. F. Harrems. Steenbokstr. 17. IJmuiden. Voor uw TV-rep. (ook 's av) en aanschaf nieuw: Radio - tv - stereo. D. de Vries Steenbokstr. 9 te IJmuiden. Telefoon 16244. Lavita speciaal tegen haar uitval bij hond en kat, waar na vaste glanzende vacht, prima conditie en u geen last meer van haren op kle ren tapijten enz. Lavita werkt als een verjongings kuur en lusten zij graag. Verkrijgbaar bij uw winke lier. Gratis folder m. tevre denheidsbetuigingen bij Ge- co-Labor. Vehlo. 10 autorijlessen voor 47,50. Vervolg- en losse lessen 8. (BTW inbegr.). Gratis VW- foto-instructieboek. Autorij- schoolcomb. „De Centrale" Aanm.adressen H'lem. Kou- denhom 14. Tel. 321845 IJm. Kon. Wilhelminakade 25. Te lefoon 14782 Te k. aangeb. Wolirat tour speed-boot type Sprint met Nordberg benz. mot. i25 pk. incl. trailer geh. in z.g.st. mot. kl. def. water op de zui gers. Inl. P. Anspach Waar- derw. 116 H'lem. Telefoon 023-320026. Te koop buitenboordmoto ren. 3 pk en 6 pk. Zander- str. 12, IJmuiden. Te koop zeewaardige motor boot 1. 4.50 br. 1.60 m. Tel. 02550-10430 Reeds v.a. 8 aug. sterk ge reduceerde prijzen v onze comfortabele sta-caravans enz. Recreatieoord Camping Zorgvlied" post Zorgvlied (Drente). Tel. 05212-7258. VERKOOP BIJ EXECUTIE Op vrijdag 7 augustus 1970 des voormiddags te 12.00 uur in het pand Princestraat 36 te Velsen-Noord ten laste van G. Keur, van enige meubilai re e.a. goederen. De verkoop geschiedt tegen contante be taling en zonder opgeld. J. D. Ruinard, Toeg.Cnd. Deurwaarder. VERKOOP BIJ EXECUTIE Op vrijdag 7 augustus 1970 des voormiddags te 11.00 uur in het pand Zwaansmeer straat 10 te Beverwijk, ten laste van H. F. G. A. Mein- hardt. Van enige meubilaire e.a. goederen. De verkoop ge schiedt tegen contante beta ling en zonder opgeld. J. D. Ruinard, Toeg.Cnd. Deurwaarder. Verloren gouden broche (or chidee met pareltje) tussen Popelstr. en Edisonstr. Te gen bel. terugbez. Popelstr. 6, IJmuiden. Weggevlogen blauwe par kiet naam „Gooffy". Gaarne terugbez. bij mevr. Amse Uranusstr. 4, IJm. Tel. 15284 Uw luidspreker verschijnt dagelijks in meer dan 11.000 gezinnen. Bij afgifte aan ons loket èn contante betaling krijgt U 0.50 korting per luidspreker Een praatje, een dansje en gezelligheid tijdens contact avonden bij Candle-light. Contactclub v. alleenst. (goed milieu) Tel. 020-927282. Loop en sloopauto's gevr. Hans de Kluif. Telef. 023- 327841. Wilt u zeker weten dat uw oude auto's vernietigd zul len worden. Dan is het juiste adres voor totale autover nietiging bij Hans de Kruif. Telefoon 023-327841. Vóór 9 uur gebeld, dezelfde dag hersteld!! Sanitair, gas water, riolering. NV Kooy- man Santpoort. Tel. 02560- 8964. Wij maken alle sleutels. Fa. N. P. Zwager, Kenn.laan 77. Tel. 15607, IJm. 's Morgens brengen 's avonds klaar. Inkoophuis voor alle soorten ijzer, metalen lompen en papier. James Wattstr. 8. In dustrieterrein. Tel. 10504 en 15609. Voor een mooie moderne watergolf Kapsalon Lust, te lefoon 11166. L. Nieuwstraat 181, IJmuiden Uw luidspreker verschijnt dagelijks in meer dan 11.000 gezinnen. Bij afgifte aan ons loket èn contante betaling krijgt U 0.50 korting per luidspreker. V; OAKLAND, Californië, (AFP/Reuter). Huey Newton, een van de oprichters van de Amerikaanse „Zwarte panter"-bewe- ging is gisteren op borgtocht van 50.000 dollar in voorlopige vrijheid gesteld. Hij werd in 1968 tot twee en vijftien jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens dood slag op een politieman. Hij is vrijgekomen nadat het gerechtshof van Californië had bepaald dat er fouten zijn gemaakt in het proces en dat er een nieuw proces tegen hem zal moeten worden gevoerd. Onmiddellijk na zijn vrijlating zei New ton tegen verslaggevers dat hij de zwarte revolutie nieuw leven zal inblazen en „panters naar Vietnam zal sturen om te vechten tegen de lafhartige Amerikaanse agressors". AMSTERDAM. De Tweede-Kamer fractie van de C.P.N. heeft zich in een brief aan de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. Van Thiel, gekant tegen een eventuele ontvangst van de Indonesische president Soeharto door de Tweede Ka mer. „Mocht dit toch doorgaan, dan zal de communistische fractie", zo schrijft zij in de brief, „gebruik maken van haar parlementaire rechten om haar mening over het Soeharto-regime en over de in Nederland aanwezige krachten, die het in stand helpen houden, k^nhnnr Ie ma ken" De C.P N meenl i> nuidige re gime in Indonesië dut door massa moord aan de machl is gekomen, zich slechts kan handhaven door uitoefening van een schrikbewind. Zijn voornaamste steun vindt het in buitenlands kapitaal.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 8