Actie van gangmaker Meuleman benadeelt Nederlandse renners Succes Laga en Willem III in strijd om nationale roeititels Wereldkampioen Secru: Ik doe maar mee, anders zijn het verloren weken BIJ WERELDTITELSTRIJD DEBUTERENDE DOKTER AB ROZIJN: ,De sportarts moet een gebruiksvoorwerp zijn TELSTAR - READING FC (Engeland) Regen spelbreker SLECHTS TIEN RENNERS OP DE BAAN hC".oïTntSkei "MS"™ VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1970 15 Somber 99 99 ZATERDAGMIDDAG 8 AUGUSTUS AANVANG 3 UUR Verlaagde prijzen: Staantribuneƒ2,50 Overdekte zittribune 5,— Jongenskaarten0,50 99 99- Kontakt Dopingcontrole WORDT HAARLEM-NICOLS ZATERDAG a.s. HONKBALKAMPIOEN VAN NEDERLAND? (Van onze sportredactie) Als ik maar even met Koch de baan kan verkennen") was ook iet te spreken over LEICESTER Elk jaar proberen de gang van zaken met de rol. „Het is de mannen, die achter de stayerij hun om V erscheren te bevoordelen dat dit al lemaal gebeurt. De ware stayers worden hierdoor geflest.'' Men moet weten, dat een gangmaker met een wereldkampioen veel geld kan verdienen en Meuleman is als vaste man nu bij Verschueren. listige of sluwe spelletje proheren te spelen, weer de stemming by de wereldkampioenschappen te beïn vloeden. Daar was de kwestie van de Engelse motoren, waarby Zwarte- poorte, de Nederlandse chef d'équipe, van het ene uur op het andere van mening veranderde omdat dat hem beter leek voor de vaderlandse ren ners eerst geen Engelse motoren, maar daarna, toen bleek dat de groot ste troeven van Nederland het achter die Norton-machines uitstekend de den bij de training, toch weer wel liever. Maar er zyn nog geslepener figuren achter de schermen en die schijnen het pleit gewonnen te heb ben. Want wat gebeurde er? Opeens kwam er van de technische commissie de me dedeling dat de rol op 80 cm zou worden gezet (dat is de rol die achter in de motor is bevestigd vanuit het wiel)Die medede ling sloeg in als een bom geladen met depressies verwekkende middelen. De stemming in het Nederlandse kamp was ineens ver onder het nulpunt en niet al leen daar trouwens. Alleen Theo Ver schueren, de Belgische dernie-specialist, lachte heimelijk. Zijn gangmaker Guus Meuleman had alweer zijn werk gedaan bij de UCI-oonzen. „Hij en nog een paar andere gangmakers hebben dat bekok stoofd," gromde Arie Zwartepoorte. Zwartepoorte en nog enkele buitenland se medestanders gingen onmiddellijk pro test aantekenen bij de verantwoordelijke UCI-figuren. Zwartepoorte was laaiend van kwaadheid, omdat die vergrote rol- afstand (het zou aanvankelijk 70 cm wor den) in het nadeel van de Nederlandse stayers was. Coach Martin Wierstra licht te toe: „De echte stayers zijn zwaar be nadeeld. Er kan nu niet harder gereden worden dan 65 km. Dat is ideaal voor een dernie-specialist als Verschueren. De jon gens van het harde, snelle werk komen er nu niet uit. Een droevige zaak. Men sprak allerminst vriendelijk over de figuur van de Belg Meuleman, die al tijd aan het rommelen is achter de scher men bij ieder wereldkampioenschap. Wc hoeven maar te herinneren aan de rol die Meuleman speelde bij de titelstrijd in Italië, waar hij een onbekende Italiaan naar de amateur-stayertitel voerde. Hij was toen voor zeer veel geld stayercoach bij de Italiaanse wielerbond. Dat kostte toen de sterke Stam het wereldkampioen schap. Er was het een en ander gere geld. Tussen haakjes: nu hebben de Italia nen de afgelopen winter aan de Neder landse gangmaker Stakenburg gevraagd hun stayers te trainen. Stakenburg, de entraineur van Stam en De Wit, ging niet op het aanbod in. Meuleman nu ging in Leicester aan het peinzen hoe het best de kansen voor zijn man, Verscheren, veilig gesteld konden worden. De grotere rolafstand leek hem wel wat, omdat Verschueren dan lekker kon draaien op dernie-snelheid. Het idee werd doorgespeeld door een Belgisch sportcommissielid. De rol werd op 80 ge zet. Niemand van de stayers had op die rolafstand getraind. Na lang zoeken op de moeilijke, hobbelige baan hadden zi;i hun beste versnelling kunnen uitkienen. Al die trainingen zijn nu in feite voor niets geweest. En door de regenval, die het programma gisteren compleet in de war stuurde, ziet het er niet naar uit dat er nog tijd in de komende dagen over schiet voor training. De andere Belgische stayer bij de profs, Proost, die nog niet getraind had („Waarom zou ik dat nu nog moeten doen, het maakt weinig uit, Piet de Wit ziet de zaken somber in. Je bent eigenlijk pas een echte stayer als je ver boven de zeventig kilometer per uur rijdt. We hadden al uitgerekend, dat er op deze baan zeker niet meer dan 70 gereden zou kunnen worden. Nu wordt het door die langere rolafstand nog eens vier of vijf kilometer minder. Kun je nagaan, dat is allemaal in het voordeel van de kleine motorspecialisten, zoals Verschue ren en Kemper. Om iets te noemen: bij de training verstuurde Kemper zich een paar keer omdat het zwaar ging. Nu is dat voor hem een zorg minder." Het stayeren wordt, als het regenach tige weer aanhoudt, een levensgevaarlij ke zaak. De baan is namelijk met olie verf ingesmeerd, op advies van oud-ren ner Webb, die in Londen al eenzelfde blunder had uitgehaald. De afsluitende verflaag verhindert het snelle drogen van de baan. Als er ook maar een paar spet- tertjes regen vallen glijden renners en motoren van de baan af, dat is zeker. Martin Wierstra sprak de angst voor val partijen uit: „Als er één druppel valt moet er onmiddellijk gestopt worden, an ders wordt het een drama." Dokter Rozijn voegde er aan toe: „Na de valpartijen die ik vanochtend bij de training van enkele renners heb gezien ik heb drie buitenlandse renners moeten verbinden heb ik besloten steeds wat opblaasbare spalken bij de hand te heb' ben." HANS ROMBOUTS De Rus Sergi Kravtsov, een van de weinigen die gisteren op de baan kwamen, maakte de beste tijd op de kilometer. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Gisteravond is op de Amsterdamse Bosbaan een begin ge maakt met de Nederlandse roeikam- pioenschappen. Een begin, waarin het aan sensaties en teleurstellingen niet heeft ontbroken. Loodzwaar bijvoorbeeld drukte op Benecke-Steenkist de taak om nationaal kampioen te worden in de on gestuurde twee. Tot nu toe hadden de Willem III-ers binnenslands geen tegen stand van betekenis ondervonden maar gisteren lagen daar plotseling Luijnen- burg en Stokvis tegen hen op het water. De Nereïden waren uit de acht gestapt om zich weer eens aan hun oude liefde te wijden. In die ongestuurde twee vorm den Luijnenburg en Stokvis twee, drie jaar geleden een ploeg van wereldklas se. De Olympische Spelen in Mexico, die het beste bewijs hadden moeten zijn van die grote klasse, liepen uit op een deba cle en sindsdien hadden zij zich bezig ge houden met het varen in de vier alsme de de acht en de twee-boot nauwelijks meer aangekeken. Slechts wat speleva ren deden zjj er in en als zodanig werden zij vorig jaar nog kampioen ook. Gisteravond was het duo weer bijeen, omdat inmiddels ook in de acht grote resultaten waren weggebleven en die ploeg na de Rotsee-Regatta verbrokkel den zodanig uiteenviel, dat ook verwach tingsvol mocht worden gekeken naar de vier met stuurman, die gisteravond bleek te bestaan uit Van Manen. Ree- sink, Constandse en Veenemans maar die niet eens door de series heenkwam. Zoals ook Luijnenburg en Stokvis niet slaagden, weer niet, nu het ernst was. Niettemin beschouwden Benecke en Steenkist hun concurrenten terecht met enige argwaan en met het dwingende gevoel, dat er nu niets meer mis mocht gaan. „Al verlies je met een taf je", al dus coach Boelen, „dan ga je toch niet naar Canada. Goed varen in de kam pioenschappen is nog altijd criterium vooruitzending" Luijnenburg en Stok vis namen inderdaad een voorsprong, maar Benecke/Steenkist verloren het contact niet. Hun trage start is voor het wal-volk altijd een nerveusmakende af faire, maar de opluchting is er des te groter door. Bij 1500 meter had de Wil lem III-ploeg Luijnenburg en Stokvis te pakken en de Nereus-weerstand stortte prompt ineen. Met Nereus ging het in de vier met stuurman tegenwinds nog slechter. Eerst al in de voorwedstrijd en later ook nog in de finale. Geen schim van de ploeg, die twee weken geleden de Wes^duitse Bul len-vier klopte. Nationaal kampioen werd Laga, welke ploeg dit seizoen slechts een keer eerder op het voorplan kwayi Laga won de Varsity en werd gisteren kampioen, hetgeen coach Voogd precies had bedoeld. Waarmee dan Laga en Willem III naar alle waarschijnlijkheid hun re tours voor Canada hebben verdiend. De technische adviescommissie moet zich weliswaar nog beraden, maar zal er toch niet omheen kunnen dat de Delftse en de Amsterdamse ploeg precies op tijd topvorm toonden. Dat maakt de pil vooi Nereus vooralsnog bitter. Vanuit de acht, die ook nog vaart, komen nog meer ploegen op het water, als vanavond de titelstrijd wordt voortgezet. Er is ech ter veel concurrentie. Aegir en ook Hollandia azen op uitzending. En als de titelstrijd zo sensationeel blijft voort gaan als hij gisteren begon, dan staat Nereus nog wat te wachten. Zoals dat ook het geval was met skiffeur Mun neke, die dit seizoen regelmatig goed had gevaren, maar gisteren met miniem verschil werd geklopt door d'Hoore (Pro teus-Eretes), terwijl Bruijn van Skadi derde werd. Slechts de dames deden een pleister op de Nereus wonde. In de vier met stuurvrouw werd een Nereus-ploeg kampioen. Tegenstander Charon/Opo pooi ging vijftig meter voor de finish hef tig snoekend ten ondei Anders was mis schien die titel ook nog niet naar Nereus gegaan. ,V,„ «--«""acteur. LEICESTER. Is er een oorzaak aan jk hecht daar niet zo'n waarde aan. Er te wijzen voor het feit, dat de baansport reden nog wat andere renners op de in de wielrennerij een armetierige tak is baan, dus kun je niet voluit rijden". Voor geworden? Het is eigenlijk niet zo moei- Sercu zou een goede prestatie bij de ach- lijk om het antwoord te vinden. De Belg tervolgers in zo verre nuttig zijn, dat hij Patrick Sercu, begiftigd met de speciali- ais winterbaanrenner iets extra's zou kun- teit van de sprint, kan er alles over zeg- nen krijgen. Want hij blijft w e 1 op de gen. Hjj loopt als een verloren zoon rond winterbanen werken. „De afgelopen win- op het terrein van de Leicester-baan. Een ter heb ik elf zesdaagses gereden waar- week geleden besloot hij uit arrenmoede van vijf met Peter Post. Ook de komende dan maar te gaan achtervolgen. „Toen winter ga ik weer op de piste rijden ik niet gekozen werd voor de Belgische Sercu twee keer wereldkampioen en wegploeg heb ik gedacht: ik moet toch dertigmaal Belgisch kampioen op al- w a t. Dan ga ik maar aan poursuite lerlei nummers, zoals sprint, ploegkoers doen". Geen sprintwedstrijden meer voor enzovoorts ziet de toekomst van de Sercu. Er zit geen brood meer in. Sercu, baansport eerder nog verslechteren dan in zijn amateurjaren vaste partner van verbeteren. „Er zit volgens mij weinig Eddy Merckx ze werden ook samen toekomst meer in. Ik vind het wel ont- wereldkampioen. de een op de weg de zettend jammer, want met name de sprint ander op de sprint had al een paar jaar is toch een van de mooiste nummers van geleden zijn sprintspecialiteit willen af- de wielersport. Maar de jongens hebben zweren, maar het kwam er toen niet van er geen interesse meer voor nu ze op de omdat hij werd overgehaald door officials, weg zo goed betaald worden", die zo graag een wereldkampioen wilden hebben om te feteren. Wat niet wegneemt dat Patrick Sercu natuurlijk met enig verdriet de sprinters Maar vorig jaar besloot hij, na de we- aan het werk gaat zien. Want een aan- reldtitel veroverd te hebben in Antwerpen geboren eigenschap kun je niet zo snel om te stoppen, definitief. Geen official onderdrukken. Maar in de beroepswielren- meer die hem van dat besluit kon af- nerij tellen alleen maar de francs. De brengen. Waarom? „De sprint is een ge- baansport voor de professionals is een voelig nummer. Je moet je daar degelijk zeer grote wassen neus geworden. Er op voorbereiden. Voor een wereldkam- wordt alleen bij de wereldkampioenschap- pioenschap kost dat zo'n drie maanden, pen voor gefietst. Daarna verdwijnen En wie betaalt die drie maanden je sa- sprinters en achtervolgers weer in de ver- laris dat je mist als wegrenner? Want getelheid. Om iets te noemen? Waar was een baansprinter kan niet op de weg gaan Ferdinand Bracke het afgelopen jaar na rijden, wil hij het goed doen" En Sercu het wereldkampioenschap? Bracke is na legt dan de vinger op de plek, waar de zijn mislukte uurrecordpoging in Mexico aftakeling van de baansport en met name volkomen van het tapijt verdwenen. Hij de baansprint begon: de sponsoring van zal er ook niet in Leicester bij zijn. Dat de wegrenners door de grote extra-sportie- zijn dan twee wereldkampioenen die er ve groeperingen. Die hebben alleen maar niets meer in zien. Alleen Jaap Oudkerk belang bij spectaculaire overwinningen in verdedigt als stayer de titel op de baan. de wegraces. De baan telt voor hen niet Het zijn dan ook alleen de stayers die mee. nog iets kunnen verdienen in hun specia liteit, als is het ook geen kwestie van Vroeger moesten de wegrenners zelf rijkbelegde boterhammen, zonder steun van sponsors hun kostje opscharrelen. Voor de baanrenners was het toen een gouden tijd. Maar toen de commerciële greep op de wegrennerij steeds groter werd ging het bergafwaarts met de baansport. Het zou een soort fa tum genoemd kunnen worden dat die ex tra-sportieven oprukten vanuit Italië (met het tijdperk-Coppi) en de baansport terug drongen en dat die zelfde Italiaanse ex- tra-sportieven nu Sercu hebben aangetrok ken als wegrenner. Want wereldkampioen sprint Sercu draagt het shirt van Dreher een meubelindustrie in Italië (Van onze sportredacteur) LEICESTER. De eerste dag van de Sercu heeft gekeken naar wat zijn vroe- I wereldkampioenschappen is door de re- gere strijdmakker Merckx nu verdient. gen een geworden. De enigen, die heeft t e lang geaarzeld tussen baan en weest in de tijdrit over een kilometer, weg. Zijn tijd hij is 26 jaar is wel De Rus Kravtsov maakte van dit tiental voorbij. Natuurlijk heeft hii wel nrofijt de beste tijd: 1.09.23. Hij werd gevolgd gehad van zijn baantitel. Sercu is ten- doQr dg Australiër Perkyns (1.10.14) en slotte een wereldnaam geworden in de m->n« r»» c.. wielrennerij. „Maar", zegt Sercu, „ik de Westduitser Kotmer (1.10.30). De Su- moest natuurlijk eerst wel bewijzen dat rinamer Gerard Brunink kwam er niet ik ook iets op de weg kon presteren. Ik aan paS- jn bet kille weer kon hij niet won in het voorjaar de Ronde van Sardi- op dreef komen en sloot de kilometer af nië en won onder andere een etappe in de Ronde van Italië. Dat was voor mijn baas natuurlijk uitstekend. Ik maakte een ge lukkig jaar op de weg. Ik blijf nu ook op de weg koersen in de zomer. Sprinten is er voor mij niet meer bij. Achtervolgen, dat kun je er altijd tussendoor doen. Het vergt eigenlijk weinig voorbereiding. Je kunt gewoon wegwedstrijden blijven rij den. Ik doe het dan ook maar. omdat het anders voor mij toch verloren tijd is deze weken. Er is niets anders te doen. Ik pro beer het maar eens op de poursuite". ADVERTENTIE (Van onze sportredacteur) LEICESTER. De nieuwe KNWH- arts, die in Leicester debuteert bij de wereldkampioenschappen, heeft enkele kwalificaties van een sportdokter, die zeer opmerkelijk, zo op het oog wat cru, maar toch verheugend zijn te noemen. De 37-jarige Ab Rozijn zegt: „Een dok ter moet voor sportmensen en in dit ge val voor wielrenners een gebruiksvoor werp zijn. zoals hun fiets dat ook is. Ze moeten weten dat je als sportarts van hen bent, dat niet zij naar jou toe moe ten komen in zo'n toernooi, maar_ jij naar hen. Ik loop als dokter het liefst tussen de deelnemers in, zodat ze me voor een van hun collega's aankijken, die er wat oud uitziet. Ik kweek de jongens en meisjes eigenlijk een soort egoïsme aan: dat een sportdokter er helemaal al leen voor hen is." Op veel artsen zullen deze uitspraken een gruwelijke indruk maken. „Veel dok ters snappen trouwens toch niet waarom een sportman nu eigenlijk een speciale behandeling moet hebben. Hij is toch ge woon een patiënt zeggen ze. Ze schrijven hem rust voor terwijl hij juist komt om zo snel mogelijk van een blessure af te komen. Het is precies de omgekeerde we reld. Terwijl sommige patiënten heel gauw zullen zeggen: dat is geen goede dokter, want hij knapt me veel te snel op en nu kan ik niet zo lang in de ziek tewet lopen, is zo'n arts voor de sport man ideaal." Dokter Rozijn is van huis uit een Am sterdammer, die sinds 1963 een huisart senpraktijk in het Drentse Norg heeft. Bovendien is hij gestichtsgeneesheer voor de strafinrichting Veenhuizen en daarbij is hij medische vertrouwensman van zo'n vijftig noordelijke sportmensen. Hij heeft het er natuurlijk enorm druk mee, maar zelf vindt hij dat het een ideale combi natie is. Waarbij hij dan nog de toevoe ging levert: „Ik ben ook nog apotheek- houdend," ook al een pre als sportarts, vindt hij. „Als huisarts doe je uiteraard veel er varing op. Wil je een goede sportarts zijn of worden, dan moet je huisarts ge weest zijn. Als ges.tichtsgeneesheer heb ik een leidinggevende functie, waarin ik veel sociaal werk kan doen. Om iets te noemen: ik heb voor elkaar gekregen dat een vroegere wielrenner die daar zat, overgeplaatst werd naar een inrichting waar hij zijn sport weer als een soort therapie kon opnemen. En het sportarts zijn zelf geeft me een enorme voldoening. Ik beschouw het als een geweldige ont spanning. Als ik doodmoe ben van mijn praktijk en ik krijg wat wielrenners op bezoek, die komen praten over moeilijk heden, dan leef ik weer helemaal op." Dokter Ab Rozijn spreekt de taal van de renners. „Dan alleen kun je hun ver trouwen winnen, wat toch het belangrijk ste is. Kijk. als coach moet je afstand houden, omdat je gezag anders snel ver dwijnt. Ik hoef geen afstand te houden. Het is in het belang van de jongens en meisjes zelf dat ze komen. Ze hebben me nodig en dat helpt me snel contact met hen te krijgen. Ze komen tot 's avonds laat bij me thuis langs. Bijvoorbeeld als ze een koers hebben gereden. Ze praten dan uit wat er verkeerd kan zijn gegaan in de wedstrijd. Ik zeg ze waarom ze verkeerd gereden hebben. Ik sla geen koers over om te kijken als ik kan. De jongens weten dat. Ik ben ook niet te be roerd om een wiel aan te geven tijdens een wedstrijd als ze daar om roepen. Ik sta met de stopwatch hun voorsprong op te nemen. Ik zeg ze dan ook of ze er goed aan doen gezien hun conditionele toestand om een uitlooppoging te doen. Ik adviseer ze ook over hun versnelling. Het klinkt misschien wat vreemd, maar het is allemaal belangrijk. Vaak als ze met klachten komen over blessures of spierpijn, bliikt het meer een psychische kwestie te zijn. Daarom praat ik zoveel met de jongens. Meestal is het onderzoek na een kwartier afgelopen en heb ik een gesprek van een half uur." Hij heeft niet alleen het vertrouwen ge wonnen van wielrenners, deze zeer en thousiaste dokter Rozijn, maar ook van schaatsers bijvoorbeeld. Hü maakt deel uit van de medische commissie van de KNWU, maar is ook arts van het district Drente van de KNSB, de Schaatsbond. Hij volgt er de conditietrainingen, die ge geven worden door Henk Brands en Kees Wouters. „Ik zal het ook drukker krijgen met die schaatsers als de baan in As sen klaar is." Nu heeft hij onder andere Piet Kleine uit Hollandsche Veld onder zijn medische hoede. Hij kon hem vlak voor wedstrij den in Inzeil van een keelontsteking af helpen. Zijn huisarts had kleine rust voorgeschreven De voorzitter van de plaatselijke voet balclub in Norg, het naar de derde klas KNVB gepromoveerde Gomos, want dat is dokter Rozijn ook nog heeft ook grote interesse voor voetballers. Die in teresse is nog gegroeid na een kort con tact dat hij onverwachts kreeg met Ajax, toen de Amsterdamse club in Drente in trainingskamp was. Ajax had noch dok ter Rolink, noch verzorger Salo Muller bij zich. Cruyff kwam bij dokter Rozijn om een blessure te laten verzorgen. Toen er nog meer blessures bleken te zijn kwam Ab Rozijn bij Ajax terecht. „Vrij dag bij de Nederlandse baankampioen- schappen zag ik Ruud Krol nog. Hij zei me dat alle blessures de volgende dag over waren. Toch wel leuk om te horen." Dokter Rozijn heeft in Leicester onmid dellijk zijn Engelse collega's opgezocht om te vragen lioe het zit met de do pingcontrole en de mogelijkheden om nor maal mediclinen te verschaffen aan de renners als dat nodig is. „Het wordt een moeilijke zaak heb ik begrenen. Als er ook maar iets positiefs in de urine ge vonden wordt, is de renner fout, ook al heeft hij een medicijn gebruikt waaraan de positieve reactie debet is. Ik zal er toch eens over gaan praten." De arts uit Norg vindt overigens dat amateurs geen stimulerende middelen no dig hebben ,.A1« ze de eerste elemen taire zaken maar aanhouden. En daar ontbreekt het vaak nogal eens aan. voor al bij de jongens, die net tegen de top aanhangen. Die besteden onder andere onvoldoende zorg aan verantwoorde voe ding. Ze hebben gauw last van bloedar moede. Gelukkig verandert er nu al iets door het feit dat er overal in het land sportartsen komen. Vroeger was het voor de meeste jongens uit de provincie te duur om naar het westen te trekken. Nu kunnen ze in hun eigen streek terecht.' Dokter Rozijn vindt dat hij eigenlijk wat. eerder contact had moeten hebben met de geselecteerde renners. Het is nu allemaal een beetje kort dag geworden. „Vooral bij de damesploeg is dat een nadeel. In verband met de menstruatie- cyclus zou je preventief moeten kunnen werken bij zo'n toernooi. Ieder meisje is weer anders ingesteld. Ik kan nu pas na de kampioenschannen met de meisjes gaan bepraten welke klachten ze hebben door het gebruik van een pil. Dat zou je eigenlijk allemaal van te voren moe ten kunnen bespreken." Hij leeft zich helemaal in in de situatie van de sportman, deze arts. De renners stellen het bijzonder op prijs. Dokter Ro zijn: ..CnUeo-ahnisartsen vragen me wel eens wat het nu voor zin heeft aan sport mensen bijvoorbeeld vitamine B 12 te ge ven. Ze vragen of ik kan bewijzen dat er dan betere prestaties geleverd kunnen worden. Dan zeg ik ze: zoeken jullie dat maar uit met ratten in laboratoria. Ik werk met deze jonge mensen, ze hebben me nodig. Ik vind het geweldig in zo'n toernooi als hier. Het is bijzonder leer zaam voor me bovendien." in een tijd van 1.15.18. De eerste protesten liggen al klaar, want de wedstrijdcommissie besloot om vanmorgen om tien uur de kilometerrace te vervolgen. Er wordt dus niet overgere den door het tiental. Als het vandaag be ter weer zou zijn dan gisteren dan kun nen zij zich benadeeld voelen en protest aantekenen. Maar wedstrijdleider Fa- bri uit België wimpelt de orotesten bij voorbaat al af: „Ook tijdens een nor maal verlopen toernooi kan het weer in eens omslaan. Daar kunnen we geen re kening mee houden. Bovendien voorziet het reglement niet in een geval als dit." Opmerkelijk was wel dat er juist gestopt werd voor de regen, toen de Franse fa voriet Trentin moest rijden. Men moet weten, dat er in de wedstrijdcommissie enkele Fransen zitten, men besloot gis teravond ook niet meer te starten, hoe wel het droog was om zeven uur. Men verschoof het hele programma naar van daag. De indelingen waar Nederlanders bij betrokken zijn luiden als volgt: Series amateur achtervolging: Balk (Nederland) tegen Kratzer (West- Duitsland). Van der Ruit (Nederland) te gen Hallam (Groot-Brittannië). Achtervolging dames: Keetie Hage (Nederland) tegen Shecky (Ierland). Sprint amateurs, 14e serie: Jan Jansen (Nederland) tegen Preston (Nw-Zeeland) en Bek (Polen). 18e serie: Peter van Doorn (Nederland) tegen Soetaert (België) en Vertongen (Nw.-Zee land). Series amateurs stayers, le serie: Boom (Nederland) tegen Herger (Zwit serland). Persijn (België) Fradusco (Italië), Giscos (Frankrijk), Sagrera (Spanje) en Cox (Groot-Brittannië). 2e serie: Cees Stam (Nederland), Frank (Zwit serland). Romggnoli (Italië) Sorm (Tsje- cho-Slowakije), Fanegas (Spanje), Pod- lesch (West-Duitsland), Hall (Groot-Brit tannië). 3e serie: Jan Rijninck (Nederland). Spannagel (Zwitserland), De Vlaeminck (België). Gnas (West-Duitsland), Cerda (Spanje), Nuthall (Groot-Brittannië) en Moloney (Australië). ADVERTENTIE Dat zal het geval zijn, als Nicols zaterdag a.s van STORKS wint. Deze voor Haarlem belangrijke wedstrijd wordt gespeeld in het Pim Muiier- honkbalstadion. aanvang 15 00 uur. Entreeprijzen volwassenen I 1 75 Jeugd l m 15 iaar f 1, .j

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15