REINIGINGSDIENST DE STAD UIT Verplaatsing naar terrein bij Velsertunnel Olie op wegdek Amateurtoneelspelers brachten modern theaterwerkstuk B. en W. willen speeltuinen subsidiëren als jeugdwerk Zwemtocht en kunstmarkt Begin van beeldentuin Vormingscentrum? NOOY VERENIGINGSNIEUWS Olievlek in brand tijdens lassen van schip Bromfietsers slipten Ongeval op kermis Experimenteel gebeuren i4\ Dubbele bijdrage van gemeente Carillonklanken Bromfietsster verleende geen voorrang Lunchconcert in Beeckestijn Jé =3 weken MMUIDER COURANT 3 weken Beverwijkse Courant g ijlt* MODEPRUIKJES GOED DRUKWERK VAN RIXEL, ZO'N DRUKKER! VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1970 IJMUIDER COURANT 5 kolen,olie, pas' 4 unieke aanbieding Ei RECORDERTAPE Oproep voor Duitser „BRANDENBURG" GETUIGE GEZOCHT V elsen-H muiden Velsen-N oord (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN De reinigings- en ont- smettingsdienst en het plantsoenbe- drijf worden verplaatst van het grote terrein aan de Velserduinweg naar een terrein ten oosten van de Velser tunnel en ten zuiden van de Amster- damseweg, dat al is opgehoogd. De situatie op het huidige bedrijfscom- plex is onhoudbaar geworden door gebrek aan ruimte op het beschikbare terrein en in de daarop aanwezige gebouwen. Ook het feit, dat de gebouwen niet voor de daarin te verrichten werkzaamheden zijn bestemd, doch slechts provisorisch daarvoor zijn ingericht, vormt bij de ver dergaande mechanisatie een steeds groter wordende belemmering voor de goede functionering van de verschillende onder delen van de dienst. In een voorstel aan de raadsleden noe men B. en W. als voorbeeld de herstel werkplaats, waarvan de outillage is onder gebracht in twee loodsen, die in 1920 zijn gebouwd als fourage- en wagenoverkap pingen en die naderhand door wat dunne wanden tot stallingsgarages werden inge richt. Nu moeten deze opstallen dienst doen voor stalling van wagens, die des nachts niet in de openlucht kunnen staan, zoals kolkenzuigers, veegmachines, strooi- auto's en strooimachines en tevens voor het onderhoud en de reparatie van een wagenpark van niet minder dan 75 be drijfsauto's, 6 tractoren, 25 bromcarriers en 40 motorgrasmaaimachines. In deze loodsen is een doelmatige be drijfsvoering vrijwel onmogelijk, nog af gezien van het feit, dat ook aan eisen van veiligheid, verwarming en dergelijke moei lijk kan worden voldaan. Bovendien is er onvoldoende parkeer- en ADVERTENTIE MAAR IN I8DLR GEVAL kennemerlaan 150. telefoon 10745* ijmuiden (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Tijdens laswerkzaam- heden vanmorgen aan een vissersvaartuig, dat ligplaats had gekozen aan de Logger- kade, is door rondvliegende vonken op het water drijvende olie in brand geraakt. Scheepshuid en beschoeiing werden door het vuurt aangetast, doch de brandweer slaagde erin de vlammen in de kortst mo gelijke tijd te doven. Nadat ook de scheeps wand met enkele stralen water was afge koeld, konden de brandweermannen weer inrukken. De schade wordt op 600 ge raamd. manoeuvreerruimte. De opstelruimte voor de strooiauto s is zodanig, dat het beladen en manoeuvreren moeilijkheden geven. Het grootste gedeelte van het kostbare wagenpark moet 's nachts buiten worden gestald, hetgeen uiteraard extra onderhoud betekent. Dan is er nog een ernstig gebrek aan magazijnruimte. Bij het complex aan de Velserduinweg is het niet anders dan met het uitvoeren van kostbare voorzieningen mogelijk een grotere magazijnruimte te scheppen, want het huidige complex kan niet zodanig worden ingericht, dat hier nog voor een redelijk aantal jaren kan worden gewerkt. Teneinde de dienst toch zo goed mogelijk aan de gang te houden, zijn tel kens noodvoorzieningen aangebracht of zullen dergelijke voorzieningen nog moeten worden getroffen. Maar tijdelijke maatregelen eisen grote investeringen. Het hieraan bestede geld is zelfs als het een verplaatsbaar object be treft, niet optimaal besteed, daar indien een definitieve voorziening zou worden getroffen, hiervan gedurende een langere tijd gebruik kan worden gemaakt. Hoe lang de bovengeschetste nood al dringt blijkt uit het feit, dat in 1964 al een bedrag van 4.150.000 op de gemeen telijke begroting is geplaatst. Een dee» hiervan, namelijk 400.000, is besteed voor het op niveau brengen van het nieuwe ter rein, maar er is nu nog een krediet van 3.675.000 beschikbaar. Het uitvoeren van de plannen is ver traagd, in hoofdzaak ten gevolge van de moeilijkheden die er voor de gemeenten bestaan bij de verkrijging van kapitaal, (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Op de rotonde van de Lange Nieuwstraat slipten donderdagmor gen tegen negen uur achter elkaar enkele bromfietsers, die schaafwonden opliepen en die nogal wat schade aan hun kleding kregen. De gewaarschuwde politie stelde vast, dat er ter plaatse olie op de straat lag. Men volgde het oliespoor, dat begon bij een fabriek aan de Zuidzijde en dat eindig de bij de Velserduinweg, waar een vracht auto geparkeerd stond waaruit olie had gelekt. Tegen de 46-jarige chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. zodra er een object van enige omvang moet worden gefinancierd. Die moeilijk heden rond de financiering zijn ook nu nog niet opgelost, maar B. en W. zijn van me ning, dat er nu spoed moet worden be tracht. Teneinde zo vlot mogelijk met de bouw te kunnen beginnen, acht men het nood zakelijk een aantal aannemers van der gelijke werken uit te nodigen tot het doen van een prijsopgave aan de hand van schetstekeningen en een program van eisen. Het huidige bedrijfscomplex van de reinigings- en plantsoenendienst aan de Velserduinweg. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Een achtjarig meisje uit Santpoort sloeg donderdagmiddag om vier uur in de botsautootjes zo hard met haar neusbeen tegen het stuur, dat zij onwel werd in de politiepost waar zij naar toe werd gebracht. De Ongevallen- dienst vervoerde haar naar het Antonius Ziekenhuis, maar na daar te zijn behan deld, kon het kind weer naar huis. VELSEN. Een groep jonge amateur toneelspelers heeft donderdagavond op het toneel van de stadsschouwburg te Velsen, achter gesloten brandscherm, een z.g. „try- out" laten zien van een theaterproject waarmee zij zich gezamenlijk ruim vjjf weken lang hebben bezig gehouden. Het groepje dat zich in Velsen presenteerde onder de naam „Confectietheater" maakt deel uit van het „Zomertheater" van het N.C.A., dat gedeeltelijk door het ministe rie gesubsidieerd wordt. Via deelnemingsformulieren schreven de leden van dit groepje in voor het zomer theater van NCA, waarbij zij zelf elk on geveer 300,moesten neertellen. Onder regie van Erik Oosthoek werkte men in de vakantieweken keihard aan op vatting, uitwerking en presentatie van een experimenteel toneelgebeuren, waarbij werd uitgegaan van Fernando Arrabal's nieuwste toneelstuk „Spel van Barabbas". Het script van het stuk werd ter hand ge nomen, verscheidene malen goed doorge lezen en weer terzijde gelegd. Gezamenlijk ging men nu in eigen bewoordingen de bedoeling en de strekking van het stuk waar maken in woord en gebaar, waar door een theaterwerkstuk ontstond waar in jonge toneelspelers zichzelf geheel kun nen geven, zonder door de oorspronkelijke tekst aan banden te worden gelegd. Het oorspronkelijke stuk diende alleen nog als „Leitmotif". Elke speler kon geheel vrije lijk reageren op een bepaalde geschreven toneelgebeurtenis en deze op eigen wijze tot expressie brengen. Dergelijke vrijheid dient vanzelfspre kend in zulke banen te worden geleid, dat binnen redelijke tijd kan worden gespro ken van een afgerond geheel. Regisseur Erik Oosthoek is daarin met assistentie (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het college van B. en W. stelt de raad voor om het speel tuinwerk op dezelfde wijze te gaan sub sidiëren als het jeugdwerk. Dit betekent dat de Beverwijkse Speeltuincentrale de voor 1970 te verwachten subsidie bijna ziet verdubbelen, namelijk van f 33.125 naar J' 65.000. Een dergelijk bedrag acht het college minstens nodig om de cen trale uit de moeilijkheden te helpen. Er blijft dan nog altijd een nadelig saldo van 8.000 over. De subsidieregeling die thans van Voor de prijs van één week (J 1 -23) ontvangt u Bon opsturen aan IJ muider Cowant/Beverwïjkse Courant Antwoordnummer 416, Haarlem. U hoeft geen postzegel te plakken. Del doen wij voor m. Ondergetekende wenst een proefabonnement van 3 weken voor f 1JJ op A/B NAAM ADRES WOONPLAATS Deze aanbieding geldt niet voor abonnees van enz# bladen. kracht is voor het speeltuinwerk heeft tot gevolg, dat de bijdrage van de ge meente de laatste jaren niet noemens waard stijgt in verhouding tot de uitga ven, welke voor 1970 al worden geraamd op 135.000. Tegenover een dergelijk re spectabel bedrag steekt een gemeente subsidie van iets meer dan 33.000 wel magertjes af. En dit terwijl de Speel tuincentrale al zo erg in de moeilijkhe den zit, dat achterstallig onderhoud wordt uitgesteld, waarmee men in de toekomst van de regen in de drup komt. Is het bovenstaande een reden om méér subsidie te verlenen, B. en W. zet ten tevens een redenering op, waaruit blijkt dat dit werk ook aan een andere vorm van subsidiëring toe is. Men meent, dat het werk heel goed te verge lijken is met bijvoorbeeld open jeugd werk. Vandaar dat het college voorstelt de subsidieregeling hiervoor ook toe te passen bij het speeltuinwerk. Daardoor is het mogelijk f 65.000 te subsidiëren. De centrale houdt dan nog wel een te kort van 8000 (in plaats van bijna 40.000 gulden bij de huidige regeling), maar het gemeentebestuur verwacht dat men de eigen inkomsten nog wel wat kan op schroeven. Voorgesteld wordt om deze regeling bij wijze van proef voor drie jaar in te laten gaan op 1 januari 1970. VELSEN. Programma van een bei aardbespeling op het stadhuiscarillon te IJmuiden op zaterdag 8 augustus van 4 tot 5 uur door Wim Franken, beiaardier van Amsterdam en Weesp. 1. Improvisatie; 2. H. J. de Croes - Me nuet alternatief; 3. Volksliederen: Ik kwam lest over een berg gegaan, Al die willen te kap'ren gaan, De Mei die ons de groente geeft; 4. A. de Jong - Parafrase over een chanson en Tango; 5. Engelse volksliede ren: Polly put the kettle on. The jolly mil ler; Down yonder green valley, Green- sleeves; 6. B. Tideman-Wijers - Kleine suite a. allegretto - b. andante - c. allegro: 7. W. Franken Rapsodie Frangaise sur trois chansons populaires. Een opvallend plastiek van oranje geschilderd plaatstaal staat bij het Kennemer Vormingscentrum, tegen over de zuivelfabriek in Velsen- Noord. Het is gemaakt door een groep van het Vormingscentrum, die het werkstuk geheel zelfstandig en dat vindt de leiding het belangrijkste heeft ontworpen en gemaakt. „Het is wat je noemt gewoon een fijn stuk werk, dat voorlopig blijft staan en dat al een opvallende plaats in het ge meenschapsleven heeft ingenomen". De inwoners duiden het Vormings centrum al aan als „het gebouw bij dat oranje beeld". De groepsleiders vinden dat er wel wat meer met het grasveld gedaan kan worden. Mis schien noodt dit plastiek tot meer soortgelijke werkstukken, zodat er voor het Vormingscentrum een kleine beeldentuin ontstaat. ADVERTENTIE MARKTPLEIN-IJMUIDEN BEVERWIJK. De commissaris van politie te Beverwijk roept de Duitser Kurt Radstaak uit Bocholt, Marienstras- se 10, op, die met vakantie is en vermoe delijk verblijft in de omgeving van de Zee straat. Hij wordt verzocht zich in verbin ding te stellen met de politie in 'erband met familie-omstandigheden in Bocholt. Het enige wat verder van de heer Rad- staak bekend is, is dat hij rijdt in een blauwe Volkswagen, kever-model, met het kentekennummer BO-H-854 of 845. ADVERTENTIE Electrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud Service en storingen binnen 24 uur (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Op de splitsing Zuider kanaaldijk-Stationsweg zou een 43-jarige vrouw uit Breda donderdagmorgen op haar bromfiets geen voorrang hebben ver leend aan een Volkswagenbusje, bestuurd door een 38-jarige broodbezorger uit Haarlem. De vrouw werd geschept en is met een gebroken sleutelbeen, gebroken ribben, kneuzingen en vleeswonden naar het Antonius Ziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De commissaris van politie in Beverwijk verzoekt bekend ge maakt te worden met de identiteit van een automobilist, die op 23 juli om onge veer half tien 's morgens getuige is ge weest van een aanrijding op de kruising Vondellaan-Westerhoutplein. Het gaat om de bestuurder van een lichtblauwe per sonenauto, een lange slanke man, ge kleed in lichtblauwe trui. Hij was getui ge van de aanrijding, waarbij een vrouw werd gewond. Na het ongeluk zei hij een arts te zullen waarschuwen, doch is na derhand zelf niet meer teruggekeerd. Het is van groot belang voor het onderzoek, dat de politie zijn lezing van het gebeurde hoort. van Guus van der Kraan op voorstreffe- lijke wijze geslaagd. Hij wist de groep vol doende te inspireren om tot een interes sant saldo te komen aan het slot van de werkweken. Geïnteresseerden konden daarvan donderdagavond in Velsen ken nis nemen. De belangstelling liet echter wel iets te wensen over, het aantal aan wezigen in ogenschouw genomen. Zij die echter gekomen waren bleven na de voor stelling nog lang napraten met de toneel spelers in de artistenfoyer van de schouw burg. De medespelenden waren: Henri Over- duin, Igor Musch, Henk van Dam, Winnie Stegger, Nellien Goslinga en Peter Prins. Vrijdagavond geven zij een zelfde voor stelling in Felix Meritus in Amsterdam. K. VAN LEEUWEN. ADVERTENTIE vanaf 50# vele modellen, ook in gemeleer- de tinten. Gratis naar wens gekapt. DAMESKAPSALON Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. - Telefoon 15020 (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN De contacten tussen de hard draverij vereniging „Santpoort", als orga- nisatrir van de Santpoortse feestweek en de organisatoren van het internationale muziekconcours in Kerkrade en de Pur- merade in Purmerend hebben ertoe geleid, dat zaterdagmiddag aanstaande van half twaalf tot ongeveer kwart over één een lunchconcert in één der koetshuizen van Beeckestijn kan worden gegeven. Dit con cert wordt verzorgd door het befaamde Youth Chamber Orchestra uit Sofia In Bul garije met medewerking van Gijs Beths, de concertmeester van het Noordhollands Philharmonisch Orkest als solo-violist. Er zijn voor dit concert, dat enige Ween- se sfeer zal krijgen, honderdtien plaats- kaarten beschikbaar van een gulden, die men kan verkrijgen bij het reisbureau Europa in Santpoort en bij Beeckestijn. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Bij goede weers omstandigheden organiseert de VVV Wijk- aan Zee op zaterdag 8 augustus de jaar lijkse één mijl-prestatietocht in zee en op zaterdag 8 en zondag 9 augustus een kunstmarkt op het Julianaplein. De start voor de prestatietocht is 's mid dags om twee uur voor de Zuidpost van de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade. Deelnemers aan deze tocht moeten min stens 14 jaar oud zijn, over een goede gezondheid beschikken en in het bezit zijn van twee zwemdiploma's. Wie de mijl uit- zwemt, ontvangt de jaarspeld. De kunst markt op het Julianaplein is op beide da gen geopend van 's morgens elf tot 's avonds zeven uur. Diverse kunstenaars exposeren hun werkstukken. VRIJDAG 7 AUGUSTUS Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Wij- kerstraatweg 77, Velsen-Noord, 19-21.15 u. filiaal Banjaertstraat 13, Velsen-Noord, 19-21 u.; filiaal Spaarnberg, Wüstelaan 79, Santpoort-Noord, 19-21.30 u. filiaal Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 19-21 u. IJ muider strand, 20.15 u.: Westfriese dansgroep uit Schagen. Santpoort, Hoofdstraat, 18.30 u.: Han dicaprace voor paarden en ponv's. ZATERDAG 8 AUGUSTUS Bibliotheken, openbare leeszaal en bi bliotheek, Plein 1945 in IJmuiden en de filialen Wijkerstraatweg 77 in Velsen- Noord, Spaarnberg (Wüstelaan 79) in Santpoort-Noord, Willemsbeekweg 96 in IJmuiden-Oost zijn open van 10-12.30 u. VRIJDAG 7 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Filiaal De Meerpaal, Banjaertstraat. Geopend 19-21 u. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. ZATERDAG 8 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Filiaal De Meerpaal, Banjaertstraat. Geopend 10- 12.30 u. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 10-12 u. ADVERTENTIE BOEK- EN OFFSETDRUKKERIJ VAN RIXEL, Oosterduinweg 29. IJmuiden, Telefoon (0 2550) 1 47 68 Diefstal. Een dertigjarige Amsterdam mer is door de politie aangehouden wegens diefstal van dertien stukken lood van het terrein van Hoogovens.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5