Felle strijd verwacht in Zandvoort SWART MET FREULE WINNAAR VAN SANTPOORTSE DRAVERIJ MEDISCHE VERZORGING MET HET WEEKEINDE Autoverkeer duldt geen uitstel tunnel J. TOL Vragen van Statenleden Wie wil er een stoel... Speelgoedgeldkist als buit Onder invloed tegen lantaarnpaal Verzending zeepost H avenberichten Telstar oefent tegen Reading Bird van Hiddum op tweede plaats Staten vergaderen Inlichtingendienst PTT binnenkort geautomatiseerd Grote grijperkraan van Gonrad-Stork voor Vlissingen liÈmËmmSm CPN-wethouder in Schiedam P ALS U ZINGT IN BAD... VRIJDAG 7 AUGUSTUS 7 Kerkelijk nieuws Toekomst veilig m Vroege vogels in Haarlem W. REHBOCK VAN AMSTERDAMSE K.v.K. DOUCHE-CABINES WASTAFELS BADKUIPEN GEISERS ENZ. Aardgasboring Bergen 1970 j !ÜP Freule (links) met Swart op de sul- key, neemt de kop in de beslissende race. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken in een perceel aan de Kromhoutstraat. Aan de achterzijde werd een ruit vernield. Op de bovenver dieping zijn alle kasten doorzocht. Ver mist wordt een speelgoedgeldkistje met ongeveer veertig gulden. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Donderdagavond tegen half acht werd aan de Velsense politie meegedeeld, dat een waarschijnlijk dron ken autobestuurder tegen een lantaarn paal aan de Siriusstraat was gereden. En kele ogenblikken later kon een 38-jarige inwoner van IJmuiden worden aangehou den, tegen wie proces-verbaal is opge maakt. De man werd meegenomen naar het hoofdbureau. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. Argentinië: ms „Amstelland" (11-8); Australië: ms „Taronga" (12-8); Brazilië: ms „Parkhaven" (10-8); Canada: ms „Hope Isle" (14-8); Indonesië: ms „Laertes" (14-8); Kenya, Oeganda. Tanzanië: ms „Freiburg" (14-8) en ms „Margareta Brodin" (10-8) p Ned. Antillen en Suriname: ms „Mercurius" (12-8); Verenigde Staten: ms „Atlantic Champagne" (10-8) en ms „Mormacsun" (13-8); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Zuiderkerk" (12-8). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Neerlangbroek C. J. v. d. Broek te Weesp; te Ridderkerk G. van Estrik te Genemui- den. Bedankt voor Haarlem M. van der Bosch te Goes. Aangenomen de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Dongen en Rijen mej. M. H. van Everdingen, emeri tus-predikante te Hilligersberg. GEREF. KERKEN. Benoemd tot streek- predikant te Arnhem ds. W. Bos te Rotter- dam-Schiebroek. Aangenomen naar Bent- heim (W.-Duitsland) D. L. Averes te Lei- muiden. Woensdag aangekomen schepen: Tor Mersia, Blankenstein, Bremen; Eny-H, Noordzee, IJmui den; Claus, Poole; Amyntas, Rotterdam; Anna Gerdes, Kopenhagen; Mathilde, Arnhem, IJmui den; Amstelstroom, Huil; Zaanstroom, Felix- towe; Sylvia-1, Huil; Naturalist, Aarhus; Kal, Bremen; Jetta Wonsild, Vlissingen; Helga Ma- thiesen, Londen, IJmuiden; Makkum, Rotter dam, Rotterdam, IJmuiden; Fokke de Jong sr, Rotterdam, IJmuiden, Tor Scandia, Immingham; Adele Hagenah, Antwerpen; Thaletas, Hamburg; Jean-E, Londen; Brio, Drammen; Stella Maris, Hamburg; Vlgodon, Tuapse, Breeveld, St. Malo; Marcab, Hamburg; Helena-Schepers, Leningrad, IJmuiden; Kattenturm, Cont. Plat; Wisch Hafen Svensborg, IJmuiden; Karoloos, Rotterdam, IJmuiden. Woensdag vertrokken schepen: Northern Naiad, Caribean Sea; Leatitia, Simonsvik, IJmui den; Argo, Rotterdam, Velsen; Heye-P, Ham burg! Silesia Delfzijl, Vechtborg, Goole, IJmui den; Heinrich Nagei, Rotterdam; Pergo, Goole, IJmuiden; Veritas, Londen; Amstelstroom, Huil; Marie, New Castle; Blankenstein, Antwerpen; Jocotint, Noordzee IJmuiden; Waalborg, Delf zijl; Gretina Holwerda, Le Havre; Vlistborg, Flensborg; Clarissa, Abft; Hebe, Helsinki; Tor Mercia, Gotenborg, Zaanstroom, Felixtowe; Phil- lias, Lissabon; Christa Stettin; Marelama, Stet tin; Mathilde, Mariestaa, IJmuiden; Kai, Bremen Claus, Londen, IJmuiden; Texelstroom, Rotter dam; Ilias, Gibraltar; Leprechaun, Harlingen; Amorique. Duinkerken Donderdag aangekomen schepen: Tanmerack, Quebec, Velsen1 Stubbenhuk, Dakar; Troll Forest, Baie Comeau, Rievaulx, Kirkenes; Trio, Rotterdam, IJmuiden; Waal, Duisburg, IJmuiden Jenjo, Karstad, IJmuiden; Rim, Delfzijl, IJmui den. Donderdag vertrokken schepen: Caroline, Manchester; Jette Wonschild, Varberg; Silvia-1. Avonmouth; Amyntas, Rhodos; Annuka Aamio. Baie Comeau. (Van onze sportredactie) HAARLEM-IJMOND felstai speelt morgen op Schoonenberg ter voorbe reiding op de competitie een oefen wedstrijd teger de Engelse club Reading FC. De wedstrijd begint om 16.00 uur Manager van de in 1871 opgerichte En gelse vereniging is J?ck Mansell. Bij Reading weet men de weg naar het doel bijzonder gemakkelijk te vinden Het af gelopen seizoen werden niet minder dan 87 doelpunten aangetekend. De derde-divisievereniging telt een groot aantal ex-eerstedivisiespelers Hun doelverdediger, Stepher Death, is de kleinste uit het Engelse betaalde voet bal. Reading verloor afgel ipen zaterdag in een oefenwedstrijd s'echts met 3-2 van Manchester United. (Van onze sportredactie) ZANDVOORT Zondag op het circuit van Zandvoort geen internationale Formule II race. Omdat de organisatoren na een wat publiek betreft toch weer tegenvallen de Grand Prix bevreesd waren dat de centen van het garantiefonds (als het pu bliek het weer zou laten afweten) volledig opgesoupeerd zouden worden. In de plaats hiervan staan nu zeven na tionale races op het programma, die een vijf uren durend programma zullen vul len. In alle klassen zal dit weekeinde waarschijnlijk fel worden gestreden aan gezien er met betrekking tot de nationale titels slechts enkele wedstrijden resteren. (Van onze sportredactie) SANTPOORT. Enkele duizenden gezellig decor voor de jaarlijkse korte- baandraverijen van de Harddraverijve reniging „Santpoort en Omstreken". Twintig paarden kwamen er op de met vele tonnen zand afgedekte Hoofdstraat om te strijden om de „Zilveren Zweep". Na drie ronden, waarin telkens de helft van de overgebleven deelnemers afviel, kwam tenslotte Freule van Cees Swart als overwinnaar uit de bus. Hij mocht de eerste prijs 1500) plus de „Zilve ren Zweep" in ontvangst nemen. Tweede werd Bird van Hiddum van Wisker, der de Daria DN van Bakker, vierde Dorita Holiandia van Bouwhuis en vijfde en laatste in de finale Balero Price van De Leeuw. Het feit dat de namen van de grootste entrainements, zoals Wagenaar, Geers- sen en Van Dooijeweerd, op de deelne merslijst ontbraken, had geen noemens waardige invloed op de belangstelling van het publiek. Een goede graadmeter voor de interesse van de toeschouwers is bij paardensportevenementen de om zet van de totalisator, die ook in Sant poort weer aanwezig was. Kwam men in '68 bij de telling niet verder dan 8600 en steeg vorig jaar de omzet tot elf mil le, gisteren brachten de goklustigen ruim 14.000 naar de kassa's. De afwezigheid van de bekendste pi keurs kan overigens niet alleen in Sant poort worden geconstateerd. In vrijwel alle plaatsen waar de kortebaanraces worden verreden heeft men de laatste jaren moeten ervaren dat het drukke programma op de lange banen voor de pikeurs weinig ruimte meer laat voor deelname aan kortebaanwedstrijden. Het vormt echter allerminst een bedreiging voor het voortbestaan van dit traditione le paardensportevenement, dat in Sant poort al sinds 1759 wordt gehouden. De strijd wordt door de afwezigheid van de grootste stallen juist spannender en dat spreekt de toeschouwers toch aan, zoals uit de bezoekersaantallen blijkt. Voor de organiserende vereniging „Santpoort en Omstreken", die de wed strijden gisteren hield in het kader van de Santpoortse Feestweek, zal het door de grote belangstelling en de opbrengst die men uit de verpachting van het Lu napark krijgt, in de toekomst ook moge lijk blijven om deze traditie in ere te houden. Van de twintig paarden, die gisteren voor de eerste omloop op het ruim 300 meter lange parcours, in actie kwamen, plaatsten Bento van Eiberhof (Swart), Fietje Princess (Hart), Berno Axkit (Vis ser), Dorita Holiandia (Bouwhuis), Da- nilo Manin (C. J. dë Leeuw), Freule (Swart), Daria DN (Bakker). Cereal Spencer (J. de Leeuw), Balero Price (J. de Leeuw) en Bird van Hiddum zich voor de tweede ronde. Na deze tweede schifting bleven de vijf paarden (Dorita Holiandia, Freule, Bird van Hiddum, Balero Price en Da ria DN) over die in de derde en beslis sende omloop uit moesten maken hoe de vette prijzenpot (eerste tot en met vijfde prijs: 1500, 800, 450,/ 250 en 150) verdeeld zou worden. Freule, een 6-jari- ge bruine merrie, bleek in die eindstrijd over de langste adem te beschikken. De pauzes tussen de drie ronden wer den opgeluisterd met muziek van het Noorse jeugdmuziekkorps Varden Skole, dat eerder op het wereldmuziekconcours in Kerkrade optrad. HAARLEM. De eerste normale ver gadering van Provinciale Staten van Noord-Holland in de nieuwe zittingsperio de is vastgesteld op maandag 14 septem ber. IJMUIDEN Artsen: Van zaterdagmorgen tien uur tot zondag 24 uur: H. Paleari, Dolfijn straat 176, tel. 11085; F. van Venetiën, Kennemerlaan 214, tel. 10035. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. tel. 14229. Verloskundige: Voor verloskundige huk) wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschaopendienst) om te verne men wie de dienst waarneemt. Tandarts voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 u. G. J. J. Diekman, Wingerd 1, Beverwijk, tel. 02510-34999. Wijkverpleging Het Groene Kruis: zus ter A. Groen, Kruisberglaan 151, IJmui den, tel. 10896; zuster C. van Ée, Bur gemeester Rambonnetlaan, IJmuiden, tel. 16748. Wijkverpleging Het Wit-Gele Kruis: Voor de dienst in het weekeind belle men: 02550-15645. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren wordt waargenomen door de dierenarts H. J. Nederhorst. Raamsin- gel 28, Haarlem, tel. 023-315301. SANTPOORT Arts: H. J. Ph. Hattink, Vinkenbaan 23 Santooort-Zuid, tel. 02560-8320. Apotheek: Apotheek Krijnen, Ekster- straat 100, Haarlem-Noord, tel. 023- 251959; Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, tel. 023-257903. Voor tandarts, verloskundige, wijkver pleging en dierenarts zie onder IJmui den. BEVERWIJK. Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Lange, Plantinga, Reddingius, De Rui ter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargeno men van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 23450. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door J. H. M. Ro link, Duinvlietstraat 2, Velsen-Noord, tel. 23745. Voor de groep artsen Gulde- mond-Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes. Kester, Vos en Zeijl- mans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door M. ten Harmsen van de Beek, Lessestraat 1, Heemskerk, tel. 33365. In spoedgevallen tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen huisarts waarschuwen Apotheek. Voor zaterdag-, zondag- en nachtdienst in de periode van vrijdag 7 augustus 18 uur tot vrijdag 14 augus tus 18 uur: apotheek Van der Kolk, Zeestraat 27, Beverwijk, tel. 23820. Van vrijdag 7 augustus 18 uur tot maandag 10 augustus 8 uur tevens de Heems- kerkse apotheek, Kerkweg 11, Heems kerk, tel. 33550. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van Bandendiefstallen. De Enschedese poli tie heeft een eind gemaakt aan een al jaren durende serie autobandendief stallen bij Goodrich in Enschede. Twee bij deze diefstallen betrokken werkne mers hebben bekend. Zij hebben in de afgelopen twee jaar tenminste duizend banden, ter waarde van 40.000 gulden, ontvreemd. Goodrich mist echter geen banden, er is zelfs een overschot. De maatschappij heeft geen aangifte ge daan. Wethouder Kolkman reikt de Zil veren Zweep uit aan Swart. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De PTT hoopt binnen kort ook over te gaan tot automatisering van de inlichtingendienst via nummer 008. In een aantal districten zullen bij wij ze van proef computers worden ingescha keld bij de dienst. Behalve snellere ser vice is ook een uitgangspunt, dat het op den duur onmogelijk wordt op een andere manier de massa-informatie „op te ber gen" en up to date te houden. Bij een onlangs gehouden meting van een week van alle 008-diensten in ons land werden in totaal 355.000 informaties ver strekt. Het drukste kwartier in Neder land viel op maandag van elf uur tot kwart over elf, met 1675 verstrekte in formaties. Het dieptepunt viel 's avonds tussen kwart over zes en half zeven met een totaal van 579 informaties. Toch zijn er landelijk verschillen. Het gaat volgens de PTT te ver om de Haar lemmers voor „vroege vogels" uit te ma ken en de Zeeuwen voor „langslapers", maar een feit is, dat het drukste kwar tier in Haarlem werd gemeten om kwart voor tien en in Goes om kwart voor twaalf HAARLEM. Conrad-Stork heeft een opdracht gekregen voor de levering van een grote grijperkraan. Deze kraan, 10 ton bij een vlucht van 32 meter is be stemd voor de haven van Vlissingen. In november 1971 moet deze kraan ge plaatst en bedrijfsklaar zijn Ook de tandwielafdeling van Conrad- Stork kon een flinke order ~>oeken Voor de aandrijving van suikermolens zijn 4 horizontale tandwielkasten, elk met een vermogen van 500 pk besteld. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Om in de zeventiger jaren en begin van de tachtiger jaren niet voor financieel-economisch onoplos bare situaties te komen staan, acht de Amsterdamse K.v.K.-voorzitter W. Reh- bock het verstandig bij de planning van de ruimte rond Schiphol rekening te houden met een terreinvergroting ten behoeve van deze luchthaven. Hij zei dat gisteren in de vergadering van de Kamer. „De nog alleen op de kaart voorko mende rijksweg 16 die de Haarlemmer ADVERTENTIE zit U ongetwijfeld in zo'n gekleurde badkuip van Sanitair Installatiebedrijf Wij zijn gespecialiseerd in gekleurde badkamerartikelen zoals Vraag maar eens een prijsopgave Kennemerlaan 81 - IJmuiden Tel. 02550-14139 de Geestelijke Volksgezondheid, Moens- plein 10, Beverwijk. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: R. Kloek, Jean Monnetstraat 288, Heemskerk, tel. 34555; van zondagmorgen 9 uur tot zon dagavond 24 uur: C. J. Nielen, Jan van Kuikweg 78, Heemskerk, tel. 32475. In spoedgevallen tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Wit-Gele en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster Lieshout, César Franck- straat 41, Heemskerk, tel. 32654. HAARLEM. De heren F. Aarts en J. Knukkel, leden van Provinciale Sta ten van Noord-Holland, hebben Gedepu teerde Staten vragen gesteld over de aardgasboringen van Amoco bij Bergen, waarvoor de minister van Economische Zaken op 1 mei 1969 een concessie heeft verleend. Uit vragen van Kamerleden hierover is gebleken dat het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland over de concessie-aanvraag een advies had uitgebracht. De Statenleden vragen waarom Pro vinciale Staten niet zijn ingelicht over deze concessie en of deze geen ernstige inbreuk vormt op het streekplan Noord- Kennemerland. Zij verzoeken Gedepu teerde Staten alsnog hun advies aan de minister bekend te maken en wijzen op de grote verontrusting onder dé bevol king van het betrokken gebied. Voorts vragen zij overleg te bevorderen met de belanghebbende burgers, het Contactor gaan Natuurbescherming Noord-Holland en het Comité Gasalarm. Tenslotte vra gen zij of Gedeputeerde Staten bereid zijn op korte termijn een nota over alle aspecten van de aardgasconcessie voor te leggen, als grondslag voor een debat in een eventueel extra vergadering van Provinciale Staten. meer in de lengte doorsnijdt moet een westelijker tracé krijgen dan thans is voorzien. Ik heb moeten constateren dat deze verlegging naar het westen opnieuw allerlei discussies heeft losgemaakt over het wegenverloop rond het geprojecteer de recreatiegebied Spaarnwoude. Ik zou er voor willen waarschuwen het compro mende rijksweg 16 die de Haarlemmer mis dat in de streekplancommissie Noordzeekanaalgebied en in de provin ciale staten is gesloten over de indeling in werk- en recreatieterrein opnieuw op de helling te brengen. Met name vrees ik dat daardoor de aanleg van de stam wegtunnel bij Buitenhuizen, waarvan de noodzaak door de minister is erkend, weer een aantal jaren verschoven zal worden. De groei van het autoverkeer over het Noordzeekanaal en het IJ ge doogt zo'n uitstel niet". „De drie tunnels verwerken thans da gelijks ieder 40.000 voertuigen en met het huidige groeitempo van dit oeververkeer een verdubbeling 6 a 7 jaar is de grens van de capaciteit in weinig ja ren bereikt. Een wijziging van het streek plan voor het Noordzeekanaalgebied lijkt voor de gewenste verlegging van rijks weg 16 ten behoeve van Schiphol ook niet nodig als volstaan zou worden met een iets westelijker tracé ter hoogte van de kruising met de Haarlemmerweg. Provin ciale staten hebben zich trouwens ook al in deze zin uitgesproken. Voor de verkeersafwikkeling op korte termijn acht de heer Rehbock het be denkelijk dat de werkzaamheden aan rijksweg 6 tussen de Velsertunnel en de Haarlemmermeer zo weinig opschieten. „Onze aanvankelijke vreugde over de voor zieningen hiervoor in de rijksbegroting - 1970 is hierdoor sterk getemperd en ik zou er dan ook op willen aandringen de oorzaken van deze vertraging zo spoedig mogelijk weg te nemen. Alleen als zo wel dit deel van rijksweg 6 als de tunnel bij Buitenhuizen met aansluitende weg gedeelten in een strak tijdschema worden uitgevoerd, kan de verkeersproblematiek rond de IJmond en de Hoogovens op ver antwoorde wijze tot een oplossing worden gebracht. «MM* Daar is ie dan. De best betaalde strandpachter van Neerlands kust. Er zullen zeker wel mensen zijn geweest die in dit compact stukje mens va riétévogel Piet Bambergen hebben herkend. Bambergen kwam naar het Zandvoortse strand om de rol van stoelenverhuurder te spelen voor een van de komende televisieshows van de Mounties. (Van onze correspondent) SCHIEDAM, In het nieuwe college van B. en W. van Schiedam, dat in sep tember met zijn werkzaamheden begint, zal een communistische wethouder zitting nemen, hoewel de C.P.N.-fractie in de ge meenteraad slechts over 2 van de 37 zetels beschikt. De nieuwe wethouder, de heer B. E. Colle, is in het college gekozen met steun van de Partij van de Arbeid, D'66, de V.V.D. en de C.P.N. De K.V.P., de P.C.G. (Combinatie A.R.P. en C.H.U.) en S.G.P hadden laten weten niet aan de samen stelling van het nieuwe college te zullen meewerken als zij de door hen geëiste twee wethouderszetels niet zouden krij gen D'66 wilde geen wethouders ter be schikking stellen, zodat de C.P.N. als eni ge gegadigde overbleef De samenstelling van het college is nu: P.v.d.A. 2 zetels, V.V.D. één en C.P.N. één.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7