Telstar-oefen meester ging in transfer periode met vakantie naar Canada TRAINER JAN RAB: „IK MOET DOEN WAT MIJN BAAS goeie tip n dagtrip Computers gaan verkeer in Londen regelen „Rab snapt Drs. de Pous wil commissariaat NKF neerleggen personeel ter opleiding tot kraandrijver De IIZH bust u er heen. Dagelijks HOOGOVENS IJMUIDEN Jan Rab Evonne Goolagong tenniswinnares open titel München Scotland Yard moet rapport uitbrengen |over Black Power Cornelisse winnaar in Amsterdam Twee Nederlandse vrachtschepen in moeilijkheden uw matras Haarlems matrassenhuis I I DINSDAG 11 AUGUSTUS 1970 aarschijnli.jk was Jau Rab (26 jaar geleden als kerstkind ter wereld gekomen) de enige trainer uit het betaalde voetbal, die bijna de volledige transfertijd afwezig was. Terwijl Telstar 14 nieuwe spelers aantrok en er 15 van de hand deed, bekeek Rab Canada. Een zacht gezegd vreemde situatie. Gesprekken met Rab en zijn door het bestuur van Telstar aan getrokken assistent Van der Gevel verduidelijkten vele tot dan toe duis tere punten, maar namen de indruk niet weg dat er iets scheef zit bij de V elsense club. Nadat Rab de voor Telstar ideale situatie had geschilderd (2 tot 2y2 ton mvuj C^uk steken en van dat geld een vleugelverdediger, een aanvallend middenveldspeler en een buitenspeler kopen) „verantwoordt" de jongste trainer van de eredivisie zich. „Om te beginnen", zegt Rab (een vriende lijke, meestal in een keurig tweedjasje gestoken man) „is de maand juni voor voetballers en trainers de vakantiemaand bij uitstek. Dat de transfer periode daar nou net invalt is een ongelukkige zaak. Maar niettemin was ik niet met vakantie gegaan als ik had geweten, dat er werkelijk zou wor den gekocht. Van tevoren stond echter al vast dat dat niet kon. Door geld gebrek was het onmogelijk het elftal zoals mij dat voor ogen stond op te bouwen. Financieel werd mij gezegd, waren er totaal geen mogelijkheden. Er moest zelfs een speler worden verkocht om een in de loop van het seizoen ontstaan exploitatietekort te dekken. Natuurlijk heb ik geoppo neerd. Ik heb gezegd dat als men betere resultaten wilde het nood zakelijk was te kopen. Maar het ging niet en wat moet je dan doen? Als trainer ben je maar gewoon werknemer. Je hebt bestuursbeslissingen te accepteren. Dat heb ik dan ook maar gedaan. En vervolgens ben ik, nadat de contracten grotendeels waren afgesloten met de spelers, die we wilden houden en ik een lijst had overhandigd van jongens, die ik graag zou wil len hebben, met vakantie gegaan". - Uitgestrekt wandelbos biedt vele mogelijkheden voor een plezierige wandeling. Rust uit in het restaurant. Voor kinderen groot speelbos en kinderboerderij. Stap op: NZH-lijn 1,3, 71. Stap uit: Heemstede, Valkenburgerplein. Of stap op: NZH-lijn 92 of 93. Stap dan uit:Heemstede, Glipperdreefl Groenendaal. j /Va rellen in Londen 99 te dun of versleten laat het ons even weten profiteer van onze inruilactie f 10,— tot 25,— voor uw oude spiraal of ledikant. Bij Portugal Bouw uw toekomst op staal! Hoogovens Llmuiden vraagt in verband met de grote uitbreidingen personeel ter opleiding tot kraandrijver. Ervaring is niet vereist. Het werk wordt in ploegendienst verricht. Leeftijd 23 tot 35 jaar. Aanvangssalaris 12.450,- per jaar inclusief ploegendiensttoeslag. Dit komt neer op circa 239,- bruto per week. Belangstellenden kunnen nevenstaande coupon ingevuld zenden aan: Hoogovens, Antwoordnummer 94000, Hmuiden (plak dus geen postzegel). Na ontvangst wordt nader contact met u opgenomen. (Telefonische inlichtingen: 02510-94000). Hik stel prijs op meer informatie over de HF 373 j opleiding tot kraandrijver bij uw bedrijf. ADVERTENTIE Vooral het vertrek van Beek bete kent voor Rab een groot verlies. Hij mist daardoor een afmaker. Een man, die in het voor Telstar slechte seizoen 1969/1970 goed was voor veertien doel punten. Naast Beek had Rab zich een vleugelspeler gedacht, die goed uit de voeten kon. Een aangever van uitge kookte passes, die de blonde spits had moeten afronden. Achter Beek had er in plaats van de eveneens vertrokken Bert Theunissen (op wiens vertrek overigens al geruime tijd was gere kend) een aanvallend middenveldspe ler moeten worden aangetrokken. Een tweede goalgetter, waardoor het voor Telstar mogelijk zou worden meer punten dan vroeger in de wacht te sle pen. Vaak immers verloren de Velse- naren met slechts één doelpunt ver schil. Theunissen hoewel vroeger een befaamd schutter had volgens Rab nooit die aanvallende kanthalf kunnen worden. „Daarvoor" zo zegt Telstars trainer, „is Bert te behou dend. Ondanks loze kreten „geen negentig, geen vijfennegentig, maar honderd percent inzet" komt Rabs teleurstel ling in het beleid van het bestuur van Telstar duidelijk over. Hij haalt zijn schouders op over de opmerking van wethouder De Boer van Velsen als zou Telstar gemakkelijker kampioen van de ere-divisie worden dan degraderen uit de ere-divisie." „Duidelijk weer zo'n opmerking van iemand, die geen verstand van voetbal heeft.Daarmee kom je eigenlijk aan het meest wrange punt in de Ne derlandse voetballerij, (en met na druk) Niet alleen bij Telstar. In het voetbal kunnen slechts twee perso nen hun kop verliezen: de speler en de trainer, want die worden verantwoor delijk gesteld voor de slechte resulta ten van de club. De bestuursleden, die in feite het beleid bepalen, aankopen doen etcetera, wordt bijna nooit iets verweten." Het is zonneklaar Rab vreest het komende seizoen het ergste voor Tel star. Hij moet werken met een aantal nieuwe mensen, die zonder hem en die hij respectievelijk van Feijenoord zonder zijn voorkennis (behalve, zo zegt hij, Van Wijngaarde en Janssens, en van zijn tijd bij NO AD kende) zijn aangetrokken. Voetballers, waarvan hij de capaciteiten nauwelijks kent. Hij wil er het beste van maken vandaar de loze kreet „geen negentig, geen vijfennegentig maar honderd procent inzet" Hij verwacht echter niet veel Een gedachtegang, die hij voorzich tig aangeeft door te zeggen: „ik wil geen rotzooi schoppen, maar voor mij zit er in het komend seizoen voor Tel star een te groot gokelement in. Een volkomen tegengestelde mening verkondigt de assistent van Rab Van der Gevel. Van der Gevel, bekend door zijn activiteiten als tussenper soon op de transfermarkt, kwam ook al zonder Rabs voorkennis bij Tel star. „Het bestuur van Telstar wilde hem", zei Rab onlangs nog. „Van der Gevel komt uit een geheel andere school. Ik heb met het bestuur de voor- en nadelen van Van der Gevel doorgepraat. Ik geloof niet dat een man, die aan de spelers geld verdient met diezelfde knapen goed kan sa menwerken. Ik heb het bestuur ge waarschuwd. Uit de verhalen van Van der Gevel blijkt dat hij in samenwerking met Zwikstra, voorzitter van Telstar, de Velsense club heeft voorzien van een zo goed als nieuw gezicht. Niet Rab", zo beweert Van der Gevel, „maar ik heb (Van onze redacteur) LONDEN. Binnen drie jaar zal het verkeer in het centrum van Londen en een deel van het gebied ten zuiden van de Thames door computers worden ge regeld. Met dit systeem is reeds in West- Londen en in Glasgow geëxperimenteerd hetgeen een rijtijdbesparing van tussen 9 en 16 percent heeft opgeleverd. Twee Siemens computers, die elk 759.000 pond (ruim 6.6 miljoen gulden kosten) zullen helpen verkeersknopen te ontwarren. Zij zullen via telefoonlijnen met 300 groepen verkeerslichten worden verbonden en met 500 elektronische „al ziende ogen" die automatisch de verkeers situatie zullen registreren. De computers zullen uiteindelijk in samenwerking door met radio uitgeruste politie snel een eim de kunnen maken aan verkeersopstoppin gen. De computers zullen worden gepro MÜNCHEN. Evonne Goolagong heeft maandag de eindstrijd van het da mes enkelspel gewonnen bij de open ten niskampioenschappen van Beieren. De Australische speelster versloeg haar land genote Karen Krantzcke met 6-2, 6-1. Eerste in het herenenkelspel werd Ion Tiriac, die de prijs van 10.000 gulden veroverde tegen Niki Pilic. De Roemeen won met 2-6, 9-7, 6-3, 6-4. Het dames dubbelspel was voor de Zuidafrikaanse meisjes Brenda Kirk en Laura Rossouw, die de Engels-Australi sche combinatie Nell Truman-Fay Moore- Toyne met twee keer 6-4 versloegen. grammeerd met instructies die twee mil joen woorden zullen omvatten en wor den vastgelegd op magnetische schrijven waardoor alle denkbare verkeersproble men kunnen worden opgelost. Gehoopt wordt dat in de toekomst alle koninklijke parken geheel voor wande laars zullen kunnen worden gereserveerd zonder dat er autoverkeer doorheen gaat. de transfer van Van Wijngaarde ver- zorgd. Ik heb me er in vastgebeten, be grijp je wel. En vastgehouden ook. Een grandioze transfer." Grandioos is een stopwoordje van Van der Gevel. Uit Van der Gevei's boeiende verhalen, die onder meer het nut onderstrepen van de voetbalma kelaardij, komt Telstar er dan ook als geheel grandioos uit. Het bood hem na een slecht bevallen periode bij amateurclubs ook een .grandioos contract." Van der Gevel dat moet gezegd wonden spande zich hard in voor Telstar. Uit zijn contacten, die hij had gekregen door zijn over het gehe le land verspreide activiteiten voor zijn bureau „Holland", recruteerde hij een aantal kandidaten voor Telstars selectiegroep. Zoals Kok, Groot, Engel, Kluyskens, Dortmund, Dacus etcetera. Zijn meest spectaculaire aankoop werd Peter Le- chermann. Die hij beschrijft als een grote buitenspeler van de MSV Duis burg. dat zal je zien, kan binnen een paar maanden gemakkelijk de plaats van Beek innemen. Hij wordt een grandi oos middenvoor. Lechermann, dat weet je, is goed. Zo zitten er meer knapen tussen. Dacus bijvoorbeeld. Sa men met Hendriks van Miranda schop te hij er in het afgelopen seizoen der tig ballen in.Met betrekking tot Rab beweert hij. „Als B-trainer heb ik het overal gered: De samenwer king liep nooit stroef. Met Rab wil ik dat ook. We moeten samen het succes en samen het verlies delen. Wat zal het worden. JOHN DRIESKENS LONDEN (AP). De Britse minister van Binnenlande Zaken, Reginald Maud- ling, heeft vandaag Scotland Yard ver zocht een rapport uit te brengen over ge weldpleging in het land door aanhangers van de Black Power-beweging. Dit naar aanleiding van ongeregeldhe den die zich zondag hebben voorgedaan bij een Black-Powerbetoging in West- London waarbij 17 agenten letsel opliepen. De ongeveer 200 betogers maakten de politie met spandoeken duidelijk dat zij agenten voor geüniformeerde varkens hiel den. Volgens hun zeggen ontstonden de moeilijkheden toen de politie de mars route wilde wijzigen. Dit wordt door de politie ontkend. Er werden in totaal 19 arrestaties verricht. ADVERTENTIE „Ik ben alleen naar Duitsland ge gaan. 's Morgens had ik een gesprek met het bestuur. Ik had natuurlijk van tevoren mijn zaakjes geregeld. Ik wist dat die knaap een meisje in Amster dam had, begrijp je. En ik had met hem gepraat. In twee uur zat alles rond. Achteraf zeiden de bestuursle den met wie ik onderhandelde. Daar wisten we allemaal niets van Herr Van der Gevel. Hoe U 'm dat gelapt heeft. Prachtig. Onze complimenten. Wij waren niet van plan Peter te ver kopen." Van der Gevel voelt zich in vergelij king met Rab duidelijk de man met ervaring. Hij traint al vanaf '50-'51. On der andere onder Hughes, die hem, zo zegt Van der Gevel, graag had willen meenemen naar Deventer. Over het onder andere door zijn activiteiten ontstane nieuwe Telstar, zegt hij. „Er is een ruimere keus mogelijk. Groot, (Van onze sportredactie) VELSEN Volgens de voorzitter van Telstar Zwikstra snapt trainer Jan Rab niets van economie. „Wij hebben Dick Beek helemaal niet hoeven te verkopen omdat we het afgelopen seizoen een exploitatie tekort hadden. We moesten Beek echter wel verkopen omdat hij in het komend seizoen te duur had kunnen worden. Wat was er ge beurd als we Dick ten koste van al les hadden willen behouden en wij voor hem dus een onmogelijk hoge prijs hadden gevraagd. Ja, dan was zijn jaarsalaris met sprongen om hoog gegaan en dat was niet ver antwoord". prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald s avonds 6 uur thuis h. de graaf! grote houtstraat 103 haarlem - telefoon 3110 23 (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. De 37-jarige Haarlem mer Freek Cornelisse bracht in de Een- drachtpolder te Amsterdam een natio nale wegkoers voor veteranen op zijn naam en kwam daarmee tot zijn derde zege van dit seizoen. In de ronde van Klaaswaal was Wim Snijders uit Halfweg de snelste veteraan. Freek Cornelisse werd in deze koers vierde. De ronde van het Kralingse Veer voor amateurs leverde Jan Zomer uit Zwanen burg een zevende plaats op. Piet de Vos uit Rijsenhout werd veertiende. DEN HAAG. Drs. J. W. de Pous, voor zitter van de Sociaal-Economische Raad overweegt z(jn commissariaat bü de Ne- derlanse Kabel Fabrieken neer te leggen. De heer De Pous is namelijk al commissa ris bü Philips, waarvan de NKF nu een dochter wordt. In die positie kan hü de belangen van beide ondernemingen blij ven behartigen. Van afstoten van dit commis sariaat in de betekenis van vermindering van het aantal betaalde nevenwerkzaam heden van de SER-voorzitter, is daarom geen sprake. Zoals bekend bestudeert een speciale studiecommissie uit de Sociaal-Economi sche Raad de aard van deze nevenver diensten, nadat de vakbeweging op beper king van het aantal financiële bindingen tussen de SER-voorzitter en het bedrijfs levens had aangedrongen. Om tot deze stu die commissie te komen, hebben destijds het Nederlands Katholiek Vakverbond en het Nederlandse Verbond van Vakvereni gingen blanco gestemd toen het ging om de herbenoeming van drs. De Pous in zijn huidige functie. De heer De Pous is overi gens wel in opspraak gekomen naar aan- leieding van de fusie tussen de Neder landse Kabel Fabrieken en Philips. Maar achteraf bleek op zijn persoonlijke houding niets aan te merken. Hij had bij de plan nen destijds op het belang van naleving van de SER-fusiecode, gewezen. Niettemin greep de vakbeweging dit voorval aan om te ageren tegen de commissariaten van de SER-voorzitter. LISSABON Twee Portugese oorlogs schepen zü'n opgestoomd naar een gebied nabü kaap Sao Vicente om hulp te ver lenen aan twee Nederlandse vrachtsche pen die in de Atlantische Oceaan in moei lijkheden zün geraakt. Het zijn de „Hil- varenbeek" en de „Schippersgracht" van de rederq Spliethoff in Rotterdam. De „Hilvarenbeek" werd door de „Schip persgracht' 'gesleept omdat het eerste schip een motorstoring had. De sleep kabel, die beide schepen verbond, brak echter en kwam in de schroef van de „Schippersgracht", zodat beide schepen op drift raakten. Ook enkele zeeslepers zijn op weg naar de twee Nederladnse vrachtvaarders. In het gebied waar de schepen op drift raakten staat een krachtige noordenwind. j Naam: j Voornaam: Geboortedatum: j Adres: I Woonplaats: Gehuwd/ongehuwd

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 12