Bert Boom geschorst Profs in herkansingen Stam zorgde voor eerste Nederlandse goud „IK HEB NOG NOOIT ZO AFGEZIEN EN LEED IK BEN OP DE BAAN EIGENLIJK EEN VOORZICHTIGE JONGEN" Buenos Aires of La Schakelkampioenschap op IJsselmeer een fiasco 1 EDO-Blaaw Wit Porter nam titel over van Bracke Diskwalificatie voor Madera en Fried Schmitz Pijnen in snrint verslagen door Belg Monseré Go Ahead niet opgewassen tegen HSV Hamburg Telstar B- Blauw Wit amateurs DINSDAG 11 AUGUSTUS 1970 V4V' v 55 Estudiantes-Fei j enoord Diensten Te gevaarlijk Gebroken pols Reëel bekijken 13 Parijs-Luxemburg Plymouth-Sancta Cruz Afscheid van Feijenoord van Eddy PG en Veldhoen (Van onze sportredacteur) LEICESTER Bert Boom heeft onmiddellijk na de finale van de amateur stayers een schorsing van een maand gekregen, omdat hij zich onbehoorlijk zou hebben gedragen hij zou naar een official hebben gespuwd toen bekend werd dat hij uit de strijd was genomen. Bovendien, zo luidt het communiqué dat werd uitgegeven, is de schorsing gegeven voor onsportief gedrag. De KNWU heeft geprotesteerd tegen de straf van Boom. Waarna de straf al werd teruggebracht tot veertien dagen. De gangmakers Meuleman en Walrave kregen ieder een boete van tachtig Zwitserse francs voor overtreding van het wedstrijdreglement: te gevaarlijk rijden. Stakenburg kreeg een boete van vijftig francs, omdat hij te hoog gereden had. Van onze sportredacteur) LEICESTER Piet de Wit heeft zich niet rechtstreeks geplaatst voor de finale van de profstayers. Nadat hij te snel van start was gegaan, hetgeen hem later zou opbreken, werd hij naar de vierde positie gemanoeuvreerd door Kemper, Verschueren en Rudolph. Deze drie plaatsten zich voor de finale, waarin Oudkerk, Proost en De Lillo al zeker zijn van een plaats. De Wit en Van der Lans, die op tien ronden werden gereden „ik draaide helemaal niet", zei de Scheveninger eerlijk zullen het vandaag in de her kansing over moeten doen. Het was een saaie serie, waarin weinig opwin dends gebeurde. Voor Piet de Wit was het helemaal een vervelende avond, want toen hij in de box terugkwam, was zijn oranje jack met geld en zijn kamersleutel verdwenen. (Van onze sportredacteur) LEICESTER De tranen vloeiden overal rond de piste in Leicester. T T Tj Ih Cees Stam huilde omdat hij dan eindelgk na een afschuwelijk spannende finale, waarin hij halverwege niet meer aan zijn kansen geloofde, toch nog wereldkampioen was geworden. Tony Stam, zijn vrouw, huilde, omdat de spanning zich ontlaadde na het finishschot. Wierstra slikte moeilijk, omdat hij als coach weer een wereldkampioen had afgeleverd. Frans Mahn liet zijn tranen de vrije loop, omdat hij maar een heel klein hartje heeft. Het waren tranen van vreugde. Honderd meter daar vandaan echter vielen tranen van ellende. Bert Boom zat schokkend van narigheid in de kleed kamer, omdat hij sterk rijdend eruit had gemoeten, omdat zijn gang maker, Bruno Walrave, te gevaarlijk had gemanipuleerd om de positie van Stam te verdedigen tegen de Spanjaard Cerda. Briesend van woede had Boom zijn fiets tegen de grond gegooid, om daarna alleen zijn narigheid te verstouwen. Mevrouw Stam omhelst haar man nadat hij, na twee jaar als tweede te zijn geëindigd, eindelijk het wereldkampioenschap heeft veroverd. Nfy A. De zojuist onttroonde wereldkampioen Bert Boom wordt helemaal overstuur weggeleid door dokter Rozijn, nadat hij uit de baan was genomen. (Van onze sportredacteur) LEICESTER. By de prof-achtervol gers heroverde Hugh Porter zijn wereld titel, die hij vorig jaar aan Ferdinand Bracke had verspeeld De Brit had in de halve finale afgerekend met de Belg Baert. Zijn tijd was 6.23.31. Zijn tegen stander in de finale was de Italiaan Lo renzo Bosisio, die met klein verschil sterker was gebleken dan de Fransman Grosskost. In de eindstrijd bleek Porter, die zich in de halve finales niet voluit had hoe ven geven, duidelijk oppermachtig. Hij haalde een huzarenstukje uit want hij liep de Italiaan Bosisio bijna in. Het scheelde maar een meter of twintig. De tijd van Porter in de finale was 6.14.99 Bosisio reed de vijf kilometer in 6.24.45. Grosskost legde in 6.22.06 beslag op de bronzen medaille. SCHEVENINGEN. Wie maandag avond de moeite nam een blik te wer pen op het verregende uitslagbord van de nationale tenniskampioenschappen op de Mets in Scheveningen, kon ontwaren dat de oud-tennisleraar Jan de Groot en de Amsterdammer Peter Ehrlicht zich had den geplaatst voor de tweede ronde van het heren enkelspel met de alleszins vreemde cijfers 3-6 2-1, en 2-6 0-1. Vol gens de erbjj verstrekte informatie zou den hun tegenstanders Fried Schmitz en Berry Madera zijn gediskwalificeerd. Op dat tijdstip was dat echter een al lang achterhaalde momentopname uit een conflictsituatie, die deelnemers en de weinige toeschouwers heftiger heeft be roerd dan het tennis, of de aan de deel nemers uitgereikte circulaire, waarin er op werd gewezen dat naast slecht gedrag het wegslaan van de bal een zeer slech te indruk maakt. Het conflict ontwikkelde zich in etap pes. In de vroege ochtenduren had Evert Schneider het als enige klaargespeeld voor de komst van de regen zijn partij te beëindigen (6-2 6-2 tegen Berry Coel- ho). De tweede fase speelde zich 's middags rond vier uur af. De regen was vrij plot seling opgehouden en de baan onver wacht snel bespeelbaar. Iedereen werd opgeroepen. Berry Madera en Fried Schmitz in kort tijdsbestek tot zesmaal toe. De wedstrijdleiding greep in, diskwa lificeren de beide spelers en zette andere partijen op de open gehouden banen. BUENOS AIRES. Teofilo Salinas, de voorzitter van de Zuidamerikaanse Voetbal Bond, heeft het bestuur van Estudiantes de la Plata voorgesteld de eerste wedstrijd om de wereldbeker op 26 augustus tegen Feijenoord niet in Buenos Aires maar in La Plata te spelen. Volgens het Westduitse persbureau SID acht Salinas het stadion van Boca Juniors in Buenos Aires, waar zich vorig jaar tijdens de wedstrijd Estudiantes AC Milan ernstige moeilijkheden voorde den niet veilig genoeg. Salinas verklaarde in Lima: „Het stadion van Boca Juniors biedt geen zekerheid noch voor de spe lers noch voor het publiek. Wanneer er weer ongeregeldheden ontstaan, kan nie mand garanderen dat de spelers en het publiek veilig zijn." (Van onze zeilmedewerker) OUDE WETERING. Het schakel- kampioenschap is een groot fiasco. Van de 48 kampioenskandidaten zijn er maan dag 34 gewipt. Zij zijn gediskwalificeerd voor de eerste drie races. In de middag uren gingen er nog slechts 14 zeilers over het Braassemermeer en tegen vier van hen loopt nog een protest. De wedstrijd leiding is het meer dan zat. Ook deze laatste vier zeilers lopen gro te kans uitgesloten te worden. De vraag rijst dan ook of het nog zin heeft aan het einde van dit evenement, op woensdag, een kampioen aan te wijzen. Het verbond heeft de leiding geadviseerd het kam pioenschap te voltooien. In alle verwar ring blijkt achteraf dat de kwestie rond de midzwaarden, die niet correct zijn en Als men dan ook nog weet, dat de Spanjaard Fanegas met de complotten- smeder Meuleman als gangmaker, uit de baan werd gehaald omdat hij de positie van de andere Spanjaard Cerda, die nu derde werd, onreglementair verdedigde dan begrijpt men wel dat het een zeer spectaculair gebeuren was in het avond lijke Leicester. Het ontlaadde zich in het met fiets en al op Italiaanse manier optillen van de nieuwe wereldkam pioen, Cees Stam. De spanning was er eigenlijk van het begin af aan, want favoriet Stam draaide heel moeilijk. Hij was in vijfde positie gestart. Boom zat vlak achter hem. Stam draaide' moeilijk en kwam pas langzaam op dreef. De oud-weraldkampioen uit En ter zat zich te verbijten. Hij mocht er niet langs. „Ik kon toch niet hard langs Stam gaan rijden Dar» zou ik hem mis schien in de grootste moeilijkheden ge bracht hebben". Eindelijk dan, na vijf minuten, draaide Stam naar de kop van het veld, waar Cerda het tempo aangaf. Stam zette door, maar de nerveuze Stakenburg wilde maar direct doorgaan en iedereen op een ron de zetten. Stakenburg: „Achteraf zeg je: dat had ik niet moeten doen, maar ik wilde op zekerheid spelen". Hij ging langs Boom, maar die zag al dat het lastig ging. De oostelijke renner wist nu wat van hem verwacht werd' moeizaam afstopwerk ten koste van zijn eigen kans. Boom: „Ik moest toch wel. Cees zou het andersom voor mij ook gedaan heb ben. Dat ben je als landgenoot toch ver plicht". Door de aanvallen om die ronde op iedereen te pakken, raakte Stam in de versukkeling. Een te grote versnelling er stond vrij veel wind maakte de wedstrijd voor de Zaankanter tot een marteling. Hij werd moeiteloos gepas seerd door de Duitsers Gnas en Podlesch en de Spanjaard Cerda., die weer terug gekomen was na zijn ronde achterstand. Dat was voor Stam een onbekende si tuatie, dat hij door drie man gepasseerd werd. Het zou nog moeilijker worden, omdat Fanegas en Meuleman, die aan vankelijk met de Duitsers in de slag zat, maar tenslotte zijn diensten wijdde aan Cerda, omdat hij snel geconstateerd had dat Cerda het beste van allemaal reed, als stootblok ging dienen voor Cerda. Stam moest steeds weer alles geven om Fanegas voorbij te komen. Toen Meuleman bleef verdedigen, na drie ronden achterstand, rende Zwarte- poorte naar de jury om te protesteren. Men wilde er eerst niet aan, omdat men de reglementen niet goed kende. Na het lezen van het boekje bleek Zwartepoorte gelijk te hebben. Fanegas moest er uit met Meuleman, maar het had Stams krachten wel dusdanig gesloopt dat hij weer terugviel. Gelukkig voor hem wijd de Boom met Walrave zich met alle ener gie aan het afstoppen van Cerda. Voor Boom was dat een spijtige zaak: „Ik voelde me steeds sterker worden. Ze wankelden langs me heen, ook Cees Stam. Ik had ze zo kunnen aanpakken, maar Stam lag in een betere positie. Ik moest ,dus wel". Toen Stam dan weer terug kwam ontstond er een zeer gecompliceer de situatie. De twee Duitsers Gnas en Podlesch werden zonder moeite gepas- waarop 34 zeilers zijn gediskwalificeerd, een al eerder gesignaleerd feit is. De wedstrijdleiding verwijt de klasse organisatie dat zij dit hete hangijzer juist op het kampioenschap hebben aan gegrepen om de eenheid in de klasse weer op -een behoorlijk peil te brengen. De klasse-organisatie ontkent dit echter. Of de schuld nu geheel bij de schakelzei lers, die nu als knoeiers te boek wonden gezet, ligt is nog niet geheel duidelijk. Ruud Roosen, de ondervoorzitter van de schakelklasse-organisatie, verklaarde on der meer dat de meetafdeling van het verbond bij een aantal schakels niet de zwaarden zou hebben gecontroleerd. Vele zeilers zouden dus met een goedgekeur de boot naar het kampioenschap zijn ge komen en derhalve buiten hun schuld nu zijn gediskwalificeerd. seerd, maar Cerda wilde niet wijken. Het tweetal stormde zij aan zij op Boom af. Walrave wierp zich met Boom onver vaard tussen het tweetal in om de Span jaard te attaqueren. Het werd een le vensgevaarlijke toestand. Boom: „Of ik bang was? Als je toegeeft ben je verlo ren. Ik dacht dat is de laatste klap voor die Spanjaard en dan kan ik zelf mis schien nog iets doen" Maar de actie van Walrave was te ge vaarlijk geweest. Hij moest uit de baan. Boom ging razend van woede van zijn fiets af, wierp die op de grond en rende weg. Walrave liep naar de rand van de baan en schreeuwde naar Stakenburg: „Nu". Stam gaf zijn laatste krachten en duwde zich voorbij Gnas, die door alle verwarring heen de kop had genomen. Walrave op dat moment: „Als hij nu geen wereldkampioen meer wordt, wordt hij het nooit meer, maar het kost mij misschien wel een jaar schorsing". Stam kon in die laatste zes minuten de leiding vasthouden. Uitgeput, maar ziels gelukkig bleef hij op de fiets hangen, toen het finishschot geklonken had. „Ik was z o bang dat ik het niet meer zou houden. Ik zat kapot. Het is de moeilijk ste race die ik ooit gereden heb. Ik heb af moeten zien, maar ik heb het dan toch gehaald, dankzij Boom ook. Wat heeft hij veel voor me gedaan. Geweldig". Coach Martin Wierstra kon niets zeg gen in die vreugdevolle ogenblikken. Boom stond op een afstand toe te kijken toen het Wilhelmus werd gespeeld. De vrouwen van Stakenburg en Cees Stam, die van de tribune gelopen waren van spanning, omdat ze het niet meer konden aanzien, waren wel terug om de ceremo nie protocollair mee te maken. HANS ROMBOUTS (Van onze sportredacteur) LEICESTER. De nieuwe wereld kampioen bij de amateurs, Cees Stam, noemt zichzelf geen held, die alles durft achter de motor. „Ik ben eigenlijk een voorzichtige jongen. Martin Wierstra mag dan zeggen: als de motor er doorheen kan kan jij dat ook, maar dat vind ik toch een griezelig gegeven. Kijk. als het moet, dan doe ik het natuurlijk. Maar als ik geen risico hoef te lopen, blijf ik zitten." Stam is niet alleen een voorzich tige jongen, hij is ook een nuchtere. Voor de finale had hij gezegd: „Hoe goed ik ook rijd, ik ga er pas over denken pro fessional te worden als ik wereldkam pioen ben. Anders prakkizeer ik er niet over. Anderen doen dat misschien wel, maar ik niet. Op basis van een wereld titel kun je een goed contract krijgen en dan nog maar misschien. Want pas als ik zeker weet dat ik een behoorlijk be staan kan leiden als profrenner ga ik over. Wat koop ik er voor als ik wat centen krijg, maar het beleg op mijn brood opi een andere manier bij elkaar moet scharrelen." Stam kan dus nu gaan onderhandelen met de fabrieken, die interesse hebben in een wereldkampioen stayeren. Door de komst van het Rotterdamse sportpa leis (dat is de reddingsboei waaraan de hele baansport in Nederland zich moet gaan vastpakken) lijkt het getij voor hem niet ongunstig. Cees Stam is rijp om over te gaan naar de professionals. Hij heeft in de ruim drie jaar, dat hij achter de rol rijdt, veel op gestoken. „In het eerste jaar weet je van niets. Dan kom je als groentje in de are na. Je weet in feite niet wat er met je gebeurt. Nu zie je zelf veel meer. Je kijkt, praat en luistert. Je hebt ervaring gekregen. Je weet waar iets aan de hand is. Ik heb het nu wel helemaal door, dacht ik." En Stam zingt de lof van zijn gangmaker Stakenburg. „Voor Staken burg durf ik door het vuur te gaan. Hij rijdt voor de renners. Dat is het belang rijkste." t De wereldkampioen bij de amateurs heeft niet altijd achter Stakenburg ge reden. Hij is begonnen met Van Roey, daarna werd het Koch. De band tussen die twee werd na de wereldkampioen schappen in Rome afgesneden. „Dat kwam van de bond af", zegt Stam, „Zwar tepoorte bepaalde wie met wie zou gaan rijden. Ik kreeg Stakenburg als gangma ker. Over die affaire in Rome, waar niet ik, maar Grassi wereldkampioen werd, heb ik me nooit uitgelaten. Dat doe ik ook nu niet. Ik zelf heb nooit steekhou dende bewijzen gezien van het feit, dat er iets geregeld was." Voor Stam is dus eindelijk de dag ge komen, dat hij de regenboogtrui kon aan trekken. In Rome liep het mis, hoewel hij toen zeer sterk fietste. Vorig jaar in Brno was er de motorpech in de finale en een gebroken pols, die hem van de trui afhielden (de pols is pas sinds april van dit jaar weer in orde), maar nu liep het dan zoals het moet. De 24-jarige Cees Stam was vroeger een goede voetballer, die in het betaalde jeugdelftal van KFC speelde (het werd toen althans betaald genoemd). Nu nog komt S'tam mensen tegen, die zeggen: Jongen, wat zonde dat je bent gaan fiet sen. Je had moeten blijven voetballen. Maar de individualist Stam voelde zich niet zo gelukkig in een team. „Als ande ren niet goed speelden, schoven ze het op jou af. Dat kan in de teamsport. Bij wielrennen gaat dat moeilijker. En zeker niet bij stayeren. Als het niet goed gaat kun je de oorzaak in negen van de tien gevallen bij jezelf gaan zoeken. Ik vind trouwens dat ze bij het wielrennen ook nog te veel excuses aanvoeren. Je moet eerst bij jezelf gaan zoeken, vind ik." En hij komt met een voorbeeld: „Ik heb de Grote Prijs van Amsterdam ver loren. De Westduitser Podlesch won. Dat was een fout van ons beiden, van Sta kenburg en mij. We dachten alles op een ronde gezet te hebben, maar we hadden niet in de gaten gehad dat Podlesch op flinke afstand achter ons was blijven voortsluipen. We wilden toen nog een keer Boom pakken, wat eigenlijk niet hoefde, maar we dachten het gemakke lijk te kunnen proberen, omdat we meen den een ronde voor te zitten. Maar we reden ons kapot op Boom. Podlesch schoot ons toen voorbij. Kijk, dat is dan duidelijk een fout van jezelf. Je kunt ge makkelijk met smoesjes komen aandra gen. Dat hadden we toen ook kunnen doen, maar wat heeft dat voor zin?" Heeft Stam de keus niet moeilijk ge vonden tussen de weg en de baan? „Er gens wel natuurlijk, maar ik heb het reëel bekeken. Ik kan goed op de weg rijden, maar ik voel me niet tot Klassie kers aangetrokken. In criteria ben ik heel erg goed. Maar aangezien er geen we reldkampioenschap criteriumrijden is en ik achter de motor rijden wel fijn vind, heb ik een bewuste keus kunnen maken. Je moet gewoon kunnen zien wat je wel en wat je niet in je mars hebt." Stam heeft als stayer bijzonder veel in zijn mars. Wierstra, de kenner bij uitstek, loopt weg met hem: „Hij is een geboren stayer. Kijk eens hoe stil hij zit met het koppie omhoog. Dat is om van te ge nieten." Dat Stam stayer werd is een goed ad vies geweest van Joop Stoop, de ploeg leider van de amateurformatie van Peu geot. Stoop had, toen Cees 21 jaar was, tegen hem gezegd: „Jong, je moet het kunnen. Je hebt het helemaal. Ga toch achter de motor." Hoewel Stam meteen sterk reed werd hij toch geen Nederlands kampioen. De automonteur uit Koog aan de Zaan heeft, zoals hij na belangrijke wedstrijden altijd doet, die titelwedstrijd geanalyseerd. „Ik weet nu precies hoe het kwam. Ik was vlak daarvoor nationaal kampioen vijftig kilometer geworden op de baan. Maar toen ik de trui aan kreeg floot en joelde het publiek, omdat het dacht dat ik een ronde te weinig gereden had en dus geen kampioen was. Dat heeft me erg aangegrepen. Ik was hele maal uit mijn doen. Dat merkte ik in de stayersfinale om het kampioenschap." SAINT AMAND LES' EAUX. De Belg Jean Pierre Monseré heeft de eerste etappe gewonnen van ParijsLuxem burg. Monseré versloeg in de sprint Wolfshohl, Pijnen en Delisle. Het viertal had aan het eind van de rit, over 237 km van Parijs naar Saint Amand les Eaux, een voorsprong van negen seconden. De uitslag van de eerste etappe is: 1. Monseré (Bel) 237 km in 5 uur 50 min. en 30 sec., 2. Wolfshohl (W-Dl), 3. Pijnen (Ned), 4. Delisle (Fra), zelfde tijd als Monseré. DEVENTER. De eredivisie club Go Ahead heeft maandagavond in Deventer voor 19.000 toeschouwers met 0-2 verlo ren van de Duitse Bundesliga Vereniging HSV Hamburg. Het was een onaantrek kelijke wedstrijd, waarin het tempo van beide zijden erg laag lag. De Duitse goals kwamen op naam van Honig, die in de 12de en 85ste minuut scoorde. Bij Go Ahead viel vooral de Tsjech Jelinek op, die na een kwartier Verdonk ver ving. De Maastrichtse eredivisie club MV9' heeft maandag in Voerendaal de plaatse lijke eerste klasser van die naam versla gen met 5-0. Bij de rust was de stand al 3-0. De doelpunten van MW kwamen van Bonfrère, Mares (2), Pi^ns en Sze- fer. SANTA CRUZ DE TENERIFE. Het Nederlandse marinejacht Astral, dat deel neemt aan de zeezeilwedstrijd Ply mouthSanta Cruz de Tenerife, is maan dag als tweede gearriveerd op het eiland in de Atlantische Oceaan. De Astral had een achterstand van twee dagen op het Italiaanse jacht Stella Polare, dat zater dag al binnenliep. Direct achter de Astral arriveerde een tweede Nederlandse deel nemer: Najade. Men verwacht echter dat de Najade gediskwalificeerd wordt omdat er onregelmatig gezeild zou zijn op de 1800 zeemijlen lange tocht. Het Britse jacht Zulu meerde als vierde (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Feijenoord neemt woensdagavond, na de wedstrijd Feijen oordSchalke '04. officieel afscheid van doelman Eddy Pieters Graafland én ach terspeler Cor Veldhoen. Zowel Eddy P G. (36) als Cor Veld hoen (31) besloot na het afgelopen sei zoen zijn voetbalcarrière te beëindigen. Veldhoen na bijna veertien laar onafge broken in het eerste elftal te hebben ge speeld en Eddy P.G na ongeveer acht seizoenen. Beiden hebben zii in verschil lende perioden de functie van aanvoerder bekleed. ADVERTENTIE SPORTPARK SCHOONENBERG Hedenavond aanvang half 7 Toegangsprijzen: alle rangen ƒ1, jongenskaarten ƒ0,50 De jaren daarop was er niemand meer die de geharde en gerijpte Zaanse stayer kon overtroeven. Hij werd drie keer kampioen van Nederland, één keer ach ter Koch en twee keer achter Staken burg. Als hij prof wordt kan hij goed op de winterbanen terecht,' want Stam heeft ook ervaring in het ploegkoers- rijden. Als amateur zat hij bii de selectie van de ploegenachtervolging. Hij reed met succes verschillende koppelkoersen en amateur-zesdaagsen. Stam is hard voor zichzelf en hij spreekt verstandige woor den als hij zegt: ,,Er zijn veel amateurs, die stoppen met werken. Ze fietsen alleen maar. De meesten kunnen daar niet van leven en doen dat dan maar op de zak van pa. Pa betaalt wel, maar dan kom je er natuurlijk niet. Ik werk als mon teur en ik fiets. Dat is veel beter dacht ik." De individualist Stam vindt dat de be geleiding van Wierstra formidabel is. „Hij is er voor jou. Hij is er niet voor eigen glorie. Hij werkt op de achtergrond. Hij zal altijd proberen er het beste voor je uit te slepen. Hij begrijpt me ook goed. Kijk, er moeten natuurlijk regels zijn in een rennerskamp, maar het moet niet zo zijn, dat je door die regels jezelf niet meer bent. Ik krijg veel vrijheid van Wierstra. Maar als het moment daar is, dan ben ik er ook." Wel, Stgm was er gisteravond: op het erepodium. Wierstra stond in de schaduw van de Nederlandse ADVERTENTIE 18.45 uur. Woensdagavond 12 augustus 18.45 uur: Laatste oefenwedstrijd van EDO tegen het zo succesvol optredende Blauw Wit, dat o.a. Rob Bosdijk in zijn gelederen heeft.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13