Zondagavond geen voetbal op televisie GEEN AKKOORD TUSSEN NOS EN VOETBALBOND Ook EDO door Blauw Wit teruggewezen ISM Feijenoord klopte Schalke DRIE DAGEN POP OP WIGHT Onrust onder bevolking lê Top de pop pop dertien 1971 moet topjaar worden Popsnippers Soosagenda Ickx: „voor een kind stop ik met autoracen" Ook Anderlecht ondervond kracht van PSV (4-1) EKSEPTION B3 puur uitgeperst fruit nu voor een proefprijs O*"-"0' atnews u» aarlem, Umonti en 'ana DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1970 17 Groot verschil Recht Geniet van alle B3 fruitsappen puur geperst uit appels, tomaten, druiven, sinaasappelen, abrikozen, peren en perziken Atletiekafvaardiging naar Blankenberge Het eiland Wight ligt ten zuiden van Portsmouth, Southampton en Bournemouth en ongeveer 120 km ten zuiden van Londen. Het is 23 mijl van west naar oost en 13 mijl van noord naar zuid. Het klimaat: subtropisch (watersport?) Bezienswaardigheden: het Osborne House van Queen Victoria, Caris- brook Castle (waar Charles de Eerste gevangen zat)Quarr Abbey enz. ,*T"1 (Van onze sportredactie) HILVERSUM. De NOS en de KNVB hebben elkaar woensdagavond in het sportcentrum van Zeist niet kunnen vin den: er is geen overeenstemming bereikt voor het brengen in het komende voet balseizoen van wedstrijdflitsen op de zon dagavond op televisie. De KNVB ging niet in op twee voorstellen van de NOS: het eerste was een verhoging voor het komende jaar van de rechten van een kwart miljoen gulden naar drie ton. Het tweede voorstel betrof het betalen van een miljoen gulden voor de eerstvolgende drie seizoenen. Tussen de NOS en de KNVB gaapt meer dan het gat, dat geschapen is tus sen de gevraagde driekwart miljoen en de aangeboden drie ton om de rechten te betalen van tv-voetbalflitsen op de zon dagavond. Dat bleek wel uit de woor den van NOS-programmacommissaris J. W. Rengelink en KNVB-bestuurder Jos Coler, die woensdagavond direct na het mislukte beraad in Zeist voor de camera van de NOS aan hun resp. spijt en te leurstelling lucht gaven. „Studio sport"- chef Bob Spaak leidde het „forum" in Rengelink: „Er was tussen ons beide een zo groot verschil van uitgangspunten, dat een overeenstemming gewoon niet mogelijk was. De NOS heeft duidelijk la ten blijken meer te willen betalen dan het kwart miljoen van verleden jaar, maar de door de KNVB voorgestelde ver hoging was te gek. Wij hebben volgens ons redelijke aanbiedingen gedaan, wel ke niet zijn aanvaard en daarmee is voor ons de kous af." Coler: „Wij zijn vorig jaar uitsluitend met dat kwart miljoen akkoord gegaan wij hadden 500.000 gulden gevraagd om een uitgangspunt te creëren. Wij vin den, dat hier niet van vrije nieuwsgaring sprake is, maar van een tv-programma. De clubs vinden het, ook in vergelijk met wat in het buitenalnd wordt betaald, ge woon te weinig." „Die driekwart miljoen is een kostprijs, die door ons zeer nauwkeurig en met be hulp van een objectief accountantsonder zoek is berekend. Wij vinden het een re delijk bedrag, dat, als je alle facetten zou meerekenen, eigenlijk hog hoger had moeten liggen. Wij verkopen een produkt, wij leveren een tv-programma met een hoge kijkdichtheid en een hoge waarde ring. Wij hebben de NOS getart ons on redelijk te vinden, maar de NOS is daar op niet ingegaan." Rengelink: „Ik ben verbaasd. Uit de Informele besprekingen vóór vanavond hadden wij begrepen, dat er een basis voor een nieuwe overeenstemming zou zijn geweest. Wij willen twintig procent méér betalen, dat is toch niet gering. Dat kostprijsargument is geen argument. Als de KNVB werkelijk kan aantonen, dat het bezoekersaantal aan de wedstrijden door de NOS-uitzendingen terugloopt, dan wil len we die schade best vergoeden. Een vergelijking trekken met wat in Duitsland wordt betaald, is onzin. Als we naar Bel gië kijken, zien we dat daar ook twee- en-een half ton aan rechten wordt be taald." Coler: „de NOS houdt geen rekening met de belangen van de kijkers. De NOS maakt zich blijkbaar niet druk over het wegvallen van voetbal op tv. De KNVB was bereid om van zijn kant iets te doen aan dat enorme gat tussen driehon derd duizend gulden en zevenhonderd vijftig duizend gulden. Maar de NOS vond drie ton het uiterste bedrag." Rengelink: „Wij hebben dat gat toch niet geschapen, dat heeft de KNVB ge daan Wij leggen een miljoen op tafel. Dat wil zeggen, dat we vinden dat we meer dan de KNVB het publieke belang (Van onze sportredactie) HAARLEM. Als de voortekenen niet bedriegen dan gaat het Amsterdamse Blauw Wit ook dit seizoen in de eerste divisie een belangrijke rol vertolken. Het heeft zich gemanifesteerd in een uitste kende oefencampagne, waarbij onder meer Haarlem (0-3) en Holland Sport 1-1 ervaren hebben dat het geenszins een voudig is om de Amsterdammers terug te wijzen. Wat dat betreft vormde ook de laatste wedstrijd ter voorbereiding op de com petitie tegen EDO geen uitzondering. De eindstand (2-4) gaf het verschil tus sen beide clubs juist weer. EDO toonde zich qua veldspel nauwelijks de mindere van Blauw Wit, maar de Amsterdam mers speelden iets directer en waren daardoor gevaarlijker. Het resulteerde in de eerste helft, nadat Bosdijk al een keer de lat had geraakt, in een 0-2 voorsprong door treffers van Lefering en Kramer, waarna Van der Lubbe nog voor rust de marge voor EDO tot één doelpunt terug kon brengen. Na de hervatting maakte Bosdijk er tegen zijn oude club achtereenvolgens 1-3 en 1-4 van alvorens Van Polanen die voor de ijverige Kamoen was inge vallen de bal via het lichaam van de uitgelopen Boomgaard die de bal niet onder controle kon krijgen voor de tweede keer in het Blauw Wit doel kon werken. in het oog houden. Wij zijn diep teleur gesteld in de houding van de KNVB." Coler (op vragen van Bob Spaak): „Aan het recht van radioflitsen zullen wij in verband met een internationale rege ling niet tomen. Maar of er ook een in ternationale regeling is, waardoor TV- flitsen van vier minuten tot vrije nieuws garing worden gerekend, weet ik niet." Rengelink: „Ik ben alweer verbaasd. Aan het eind van het overleg van deze avond heb ik nog specifiek naar het ver bod ook voor de radio gevraagd en dat werd toen door de KNVB bevestigd. Dat is tenminste één winstpunt." Coler: „Wij hebben nog een bemidde ling door derden voorgesteld, maar de NOS ziet er niets in. Wij hebben ook ge zegd, dat we voor die zevenhonderdvijf tig duizend gulden de NOS een ruimer programma hadden kunnen aanbieden, maar daar kon de NOS geen gebruik van maken. Nee, die drie ton is een fooitje." Spaak: „Aanstaande zondagavond dus geen flitsen van de eerste ronde van het bekervoetbal. Als chef van studio sport zie ik het tot mijn taak om het publiek toch voor te lichten. Hoe dat gebeurt en wat voor consequenties dat zal hebben, zal de toekomst uitwijzen." PARIJS. De Belgische autocoureur Jacky Ickx heeft in een interview met het Franse dagblad France-Soir ver klaard, dat hij met racen op zal houden als hij er geen zin meer in heeft, of „als ik vader word". Ickx die vorige week in het huwelijk trad, brengt de wit- tebroodsdagen met zijn 19-jarige vrouw Catherine door in de Franse badplaats Saint Tropez. ADVERTENTIE Appel sap "69. Vergaderen maar geen overeenstem ming. Op de voorgrond links Bob Spaak (NOS) en tegenover hem Henk Zon (bestuurslid KNVB). (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. „Stan" Libuda, één van Duitslands Mexico-sterren, wilde gis teravond in het Feijenoord-stadion laten zien dat hij kan voetballen en dat Feije noord, dat hem had willen kopen maar geen medewerking kreeg van Lihuda's club Schalke '04, in hem een groot voet baller miste. Libuda kreeg echter geen kans zijn klasse te bewijzen. Zijn direc te tegenstander Theo van Duivenbode mocht hij zo nu en dan men zijn getruct voetbal passeren, maar vlak achter de linksback van Feijenoord stond er nog een Feijenoord-verdediger, Laseroms of Wim Jansen, die alle plannen van de Duitser in de kiem smoorden. Na de rust kwam Libuda niet meer terug. Fichtel, een andere Mexico-ganger van Schalke '04 had het in de eerste helft ge makkelijker dan zijn rechtsbuiten. De Ausputzer kon de zeer kort opgezette aanvallen van de Rotterdammers zonder al te veel moeite onderscheppen. Slechts één doelpunt moest zijn verdediging Feije noord in die helft toestaan. Van Hane- gems vrije schop, enkele meters buiten het strafschopgebied genomen verdween ondanks een zo op het oog stevige Duit se muur vlak langs de rechter paal in het net. De opzet van de vrije trap was bijzon der geraffineerd. Hasil spurtte dreigend naar de bal, stapte er echter overheen, waarna de Kromme de bal met één van zijn befaamde krulschoten scoorde. Eerst in de tweede helft kwam Schal ke '04 echt in de verdrukking. Vreemd genoeg pas nadat Van Hanegem was ver vangen door Joop van Daele en Franz Hasil werd opgevolgd door Boskamp. De lange Van Daele gaf Schalke, dat zich tot dan toe dapper had geweerd, de ge nadeslag. Hij scoorde het tweede doel punt en hij schonk Kindvall de gelegen heid de derde treffer te fabriceren. Feijenoord trad aan in zijn beproefde opstelling. Alleen was Treytel vervangen door de reserve-doelman Geilman. Hap- pel: „Ik heb hem opgesteld om eens goed met hem kennis te maken. Ik moet zijn capaciteiten kennen, want we zullen dit •eizoen, dat erg zwaar gaat worden met zestien man moeten spelen". EINDHOVEN. PSV heeft gister avond voor een uitverkocht stadion, 16.000 toeschouwers, met 4-1 gewonnen van Anderlecht. PSV speelde vooral na rust, toen de voorsprong van 1-0 tot 4-1 werd uitgebouwd, een voortreffelijke wedstrijd. Het scoreverloop was: 1. Veenstra 1-0, 67. Schmidt Hansen 2-0, 73 Van den Dun- gen, 77 Heylens 3-1, 80. Hiddink 4-1. De Belgische kampioen Standard Luik, die dinsdagavond in Amsterdam net 2-1 van Ajax won, versloeg woensdagavond in het Diekmanstadion in Enschede FC Twente met dezelfde cijfers. De eind stand was al bij de rust bereikt door doelpunten van Depireux en Kostedde voor Standard en Jeuring (FC Twente). 15500 toeschouwers. DWS heeft in het Olympische Stadion voor 4500 bezoekers met 0-1 verloren van FC Brugge. Het doelpunt werd in de 66e minuut gemaakt door Cartins. DWS was in de eerste helft enigszins sterker, maar Deijkers, met Vermolen de gevaarlijkste aanvaller, had geen succes met zijn schoten. DEN HAAG. Aan internationale at letiekwedstrijden die vrijdagavond in het Belgische Blankenberge worden gehou den, zal een Nederlandse ploeg deelne men. De afvaardiging bestaat uit: Wilma van den Berg (100 en 200 m), Corrie Bakker (100 en ver), Ad de Jong, Ad van Boekei (beiden 100 en 200 m) Bram Was senaar, Theo Middelkoop en Jan Gerrits (allen 800 m). Hans Steenkist (1500 m) Piet Vonck (5000 m), Hans van Enkhui zen en Hans Smeman (beiden 110 m hor den). H ee/ Beatnieuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzendingstermjjn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. Op dit Wight werd verleden jaar een popfestival gehouden, met tweehon derdduizend popliefhebbers, en als on betwist hoogtepunt Bob Dylan. Dit Wight zal opnieuw een internationaal muziekcentrum zijn op vrijdag 28. za terdag 29 en zondag 30 augustus. Met vooraf twee dagen films en drive-in shows. Om je alvast lekker te maken; op dit gigantische popfestival dat de naam „Isle of Wight Festival" draagt treden onder andere op Family, Me- lanie, Chicago. Doors, Who, Mungo Jerry, Ten Years After, Free, Miles Davis, Jimi Hendrix Experience, Moody Blues Joan Baez, Donovan The Open Road, Jetho Tuilen zovoorts enzovoorts. De vergunning heeft onder de bevol king al grote onrust veroorzaakt. Een protestgroep van eilandbewoners zal niet nalaten het festival te saboteren waar mogelijk. Het festival is zo duur, vooral waar het de contractering van artiesten betreft, dat het wel het laat ste zal zijn op WightJoan Baez vraagt bijvoorbeeld al ƒ250.000 plus een eigen landhuis plus helikopterver- voer. en Donovan doet het niet voor minder. De groepen treden op op een platform van 25 x 70 meter. Er is gerekend op 1000 journalisten en er is ruimte voor helikopters om te landen. Alle artiesten op Joan en Donovan na bren gen hun eigen tent of caravan mee. In de büurt van het podium staan 100 winkels, en op het terrein nog eens 30. Tussen de drie meter hoge prik keldraadmuur op het 40 ha metende terrein zullen 250 geüniformeerde agen ten rondlopen. Er zijn donkere kamers voor de fotografen Twee lichttorens geven elk een straal licht van 120 kw. Er zijn papie ren slaapzakken te koop voor 2,50 en aan voedsel zijn 140.000 broden, 60 ton vlees, 6000 liter thee en 2500 liter kof fie ingeslagen. Na de minder goeie trip van Wight '69 hebben de organisatoren zich dit maal uitgeput om het image op te vij zelen. Gevolg: beter akkomodatie, be- Eén van de artiesten die optreden op Wight: Melanie. ter eten, beter terrein enzovoorts. Voor de Hollandse Wightgangers is er zelfs een all-in reis geschapen. Je hoeft niét helemaal alleen, maar kunt met z'n al len een „commune-communicatie trip" maken (zo noemen de organisa toren het ten minste), om al lekker in de sfeer te komen. Voor 137 reis je vanaf Roosendaal per trein, boot, bus (en retour?) met ook nog een gra tis lunchpakket. Enkele reis met toe gangsbewijs: 82. Er is ook gezorgd voor slaapgelegenheid in grote leger tenten. Uiteraard zijn er ook losse toe gangskaarten verkrijgbaar. De alleenverkoop voor Nederland heeft Disk, Van Oldenbameveltplaats 450, Rotterdam, telefoon 010-147842. Boekingen voor 23 augustus. 1. In the summertime Mungo Jerry 2. Back Home Golden Earring 3. White rabbit/Somebody to love Jefferson Airplane 4. Lady d'Arbanville Cat Stevens 5. Try a little love Oscar Harris The Twinkle Stars 6. Are you ready Pacific Gas Electric 7. I don't believe in it anymore Roger Whittaker 8. Agata Nino Ferrer 9. De fles Jan Boezeroen 10. Tickatoo Dizzy Man's Band 11. Long as I can see the light Creedence Clearwater Revival 12. Something Shirley Bassey 13. Groovin' with mr. Bloe Mr. Bloe Ekseption verkeert voorlopig nog in zuidelijker sferen. Een tournee dat startte met optredens in Frankrijk, ge volgd door Rome en Palermo (popfes tival) en dat word* besloten door een vijf weken optreden in de club „By- bles" in St. Tropez. Het aantal zonne- uren is voor leider/organist/compo nist Rick van der I,inden heel wat min der. Hij werkt hard aan de muziek voor een Franse film met Lino Ventura in de hoofdrol, waarover wij al eerder berichtten. „Ik heb nog geen dee wat het gaat worden" zegt Rick .Alleen het hoofd thema voor de film staat al op pa pier, dat wordt een nieuw arrangement van de Vijfde Er .s in St Tropez een bioscoop gehuurd, waar ik de ruwe stukken film kan bekijken en naar aan leiding daarvan ga ik schrijven. Het wordt waarschijnlijk een mixture van gearrangeerde klassieke stukken en ;igen nummers In principe schrijf ik alles op de Ekseption instrumentatie, omdat men dat geluid wilde hebben, maar ik heb de vrijheid om bijvoor beeld strijkers of extra blazers te ge bruiken als dat nodig is.'' Als de groep begin september weer in Nederland terug is, wordt alles op een nieuwe langspeelplaat gezet. Rick beeft nog plannen genoeg voor de toe komst. Op het klassieke vlak gaat hij in september een aantal concerten ge ven met het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest en kreeg hij een uitnodi ging voor een serie recitals in Duits land. Hij gaat het verhaal „Le petit Prince" op muziek zetten l„een fan tastisch boek zo simpel en clean") en gaat op verzoek van de Toneelgroep Theater toneelmuziek schrijven voor .Lucifer" en „Kaïn en Abel" van Vondel. Rick hangt nog steeds het dreigende zwaard van de militaire dienst boven het hoofd. Hij kreeg dan wel een jaar uitstel wegens „onmisbaarheid voor de groep" maar uitstel is nog altijd geen afstel. Zijn toetreding tot de Genie zou bet einde voor de Haarlemse groep betekenen. Trompettist Rein van den Broek: „Als ze Rick pakken dan moe ten we allemaal de WW in Dan is het afgelopen." Rick: We hebben er ja ren keihard voor gewerkt. Nu het goed gaat zal de dienst de boel wel even verpesten. Als ik er in moet, verkoop ik alles en schei er helemaal mee uit althans met de popmuziek Ik ben 15 als ik eruit kom en dan ga ik wéér niet eens opnieuw beginnen." Tenslotte: 1971 moet volgens de Ek- septionleden en manager Nico Spring in 't Veld het topjaar worden. „We gaan nog steeds beter spelen en krij gen nog steeds belangrijkere en bete re engagementen dus er is beslist geen reden tot klagen" aldus Rick „Zodra echter blijkt dat het naar be neden gaat kappen we ermee Ieder een kan dan gaan doen waar hij zin in heeft een eigen groep oprich ten of zo.Ekseption bliif dan al leen bestaan voor grammofoonplaten, grote festivals en heel belangrijke con certen." Filmmarathon. In Hilversum, van vrijdag 2 uur tot 22 uur later Met muziek onder andere D5. Telefoon 02510-46500. Stones. De Rolling Stones hebben hun manager Allen Klein aan de kant gezet. Loosdrecht. John the Revelator won dus bij oude jazz in Loos drecht, proficiat, enne Turks Fruit komt niet zoals eerder be richt uit Haarlem, maar uit Am sterdam. Festivals. 23 augustus: Jazz-Bilzen. Vanaf 3 uur Archie Shepp en the Pull Moon Ensemble. Dizzy Gil lespie, Annie Ross, Sratopluc Kosvanec, Jean Wroblewski, Etien- ne Verschueren, Günther Hampel, Willy Roggeman, Gustav Bröm Big Band. 30-31 oktober. 1 november: Daven port Jazzconcours. Aanmeldings formulieren per brief of telefoon, liefst 's avonds 020-725662. Bureau Idé. Tony M. Vermey, promotor van de Tiener en Twen- beurs beëindigde de samenwer king met Buro Centraal. In com binatie met Peter G. v.d. Weijden werd Bureau Idé opgericht. Taak: alles met, om, rond beurzen orga niseren. Het boeken van artiesten gebeurt in samenwerking met „Artiestenbureau Volendam." O Mungo Jerry: donderdag 20 au gustus in Rotterdam, anderhalf uur in de Rivierhal. Bij genoeg belangstelling geven pianist Colin Earl, zanger-gitarist Ray Dorset, banjoïst-tweede gitarist °aul King en bas-gitarist Mike Cole die avond twee concerten. Anders Fo cus uit Amsterdam in het voorpro gramma. Organisator: Mojo (van Kralingen). Mungo Jerry gaat ook naar Wight. De Instuif, Wijk aan Zee: vrijdag avond half acht Soulful, Blues Quality, openluchtstrandfeest. Alléén bij goed weer, bij slecht weer gaat het niet door. Klein Zwitserland, Wijk aan Zee: zondag acht uur Soulful Blues Quality. Tum-Tum, Anno-Sancto, Achterweg 22, Heemstede: zondagavond 16 augus tus acht uur dansen m.m.v. driving- discotheek „Blunav". De Schelp, Zandvoort: iedere zater dagavond van 8 tot 3 uur dancing-dis cotheek. Sfeer '69, Ged. Oude Gracht 24: elke vrijdag- en zaterdagavond om 8 uur societeit-discotheek. Scuff, Eemstraat 6: iedere zondag middag van 13.30 tot 16.30 uur socië teit. Toy-Toy, Stoofsteeg 1: iedere dag van 19 tot 12.30 uur, vrijdag, zaterdag en zondag tot 2 uur discotheek. Kamis, Nieuwe Groenmarkt 5: elke zaterdag vanaf 8 uur dansen. Entre Nous, Grote Houtstraat 176: za terdag en zondag dansen m.m.v. Dutch Int. Disco Show Rokus Co.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 17