Bij afscheid scheidende raadsleden Nestor Jac. de Weijer na 24 jaar geëerd met gemeentepenning D. Koger wordt nieuwe nestor IV J. TOL Ladingen van vrachtauto's verloren Bromfietser aangereden Overheden en visserijbedrijf MKER Vijf inbraken in IJmuiden IN DE VISHAL Nederland en België moeten meer samenwerken Havenberichten 2 lab* I ttitaU* Meisje ontvoerd in IJmuiden en verkracht Wim Bravenboer triomfator in Egmond aan Zee V eteranentoernooi van IJmuiden ALS U ZINGT IN BAD... GOED DRUKWERK VAN RIXEL, ZO'N DRUKKER! VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1970 IJMUIDER COURANT I i! zit U ongetwijfeld in zo'n gekleurde badkuip van Sanitair Installatiebedrijf Wij zijn gespecialiseerd in gekleurde badkamerartikelen zoals DOUCHE-CABINES WASTAFELS BADKUIPEN GEISERS ENZ. Vraag maar eens een prijsopgave Kennemerlaan 81 - IJmuiden Tel. 02550-14139 kolen,olie,^us? BRUG VERBAZING VERDRIETIG „BRANDENBURG" Ingeklemd Zeven maanden cel voor verkrachting lunieke aanbieding 1 RECORDERTAPE Cornelisse tweede ■Cort IJmondnieuws (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Aan het einde van een moeizame langdurige raadsver gadering, ver na half elf, is afscheid genomen van de leden die in septem ber niet terugkeren in de raad. Onder hen neemt een heel bijzondere plaats in de heer Jac. de Weijer, die 24 jaar lid is, waarvan vele jaren als voor zitter van de KVP-fractie. Uit handen van burgemeester J. G. S. Bruinsma ontving hij de erepenning van de ge meente en werd daarmee ereburger. Niet minder dan elf van de 27 leden keren niet terug in de nieuwe raad. On der hen zijn twee wethouders, W. J. Ves- sies en E. Gerritse, die respectievelijk 21 en 17 jaar deel uit maken van het college van B. en W. en voor wie later een apar te afscheidsreceptie wordt gehouden. De andere leden zijn de heren Jac. de Weijer (K.V.P.), M. A. de Ruiter (P.C.G.), me vrouw A. Bolte-Prent (P.S.P.) en de he ren F. A. Numan (K.V.P.), dr. M. Al- brecht (P.v.d.A.), B. Buitenhuis (P.v.d.A.) A J. Oort (V.V.D.) en F. Jongerling (P.S.P. De burgemeester heeft hen in een lan ge afscheidsrede toegesproken, waarin hij zo ongeveer alle zaken opsomde waarmee de leden de afgelopen vier jaar te maken hebben gehad. Hij sprak over de kort sluiting tussen kiezer en gekozene, die zich juist in deze jaren manifesteert en over de buitenparlementaire acties die daaruit voortkomen, acties die hem aan de ene kant verheugden, maar aan de andere kant maanden tot voorzichtigheid bij de overheid. Er zijn in deze vier jaar 786 raadsvoor drachten aangeboden en de vergaderingen hebben 2167 pagina's notulen opgeleverd. Er werden door de leden 29 keer vragen gesteld. De burgemeester kon slechts één initiatiefvoorstel noemen, dat van de heer Menist om het kruispunt Plesmanweg- Laan der Nederlanden te beveiligen. Slechts twee leden bedankten tussentijds voor het raadslidmaatschap, de heren Heersink (P.S.P.) en Reijkers (K.V.P.) die respectievelijk werden opgevolgd door w ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Donderdagavond om kwart ove* tien verloor de chauffeur van een Duitse vrachtauto, afkomstig uit Helm- stedt op de Rijk de Waalstraat in Velsen Noord twee rollen staalplaat met een ge zamenlijk gewicht van zeven ton. Bij het nemen van de bocht was de lading gaan schuiven, waarna het staal op de weg was terechtgekomen. Tot bijna half twaalf moest de Wenckebachstraat voor het ver keer worden afgesloten, teneinde perso neel van Hoogovens in de gelegenheid te stellen door middel van een kraanwagen de rollen staalplaat weer op de wagen terug te brengen, waarna de lading op nieuw werd gestouwd. Door de politie werd tegen de chauffeur proces-verbaal opgemaakt. Daarvoor was om zeven uur ook al een „bon" uitgereikt aan een 21-jarige chauf feur uit Assendelft, van wiens vracht auto in de oostbuis van de Velsertunnel zes balen stro waren gevallen. Een daar van was op een achter hem rijdende per sonenauto terechtgekomen. De balen moesten door de brandweer worden ver wijderd. ADVERTENTIE V»AA»> in GfVAl kennemerlaan 150, telefoon 10745s, Ijmuidon de heren Jongerling en Jansen. Zoals be kend komt de heer Reijkers terug voor de partij D'66. De heer Jansen blijft voor de K.V.P. zitten. Verheugd was de burgemeester over de instelling van een voorlichtingscommis sie, die tot taak heeft een brug te slaan tussen overheid en burger. Hij belichtte de maatregelen om het verkeer in goede banen te leiden, niet alleen door het ver- keersonderzoek van prof. Volmuller, maar ook in de verkeerscommissie, welke hij door de grote inspanning van het betref fende raadslid de „commissie Langen dijk" noemde. De grote moeilijkheid was natuurlijk de financiële positie van de gemeente, maar even moeilijk de woningnood, volksvijand nummer één. Opvallend vond de spreker de activiteiten op het gebied van de inspraak, waarvan de zaak Kue- nenplein een sprekend voorbeeld is. Gro te aandacht vraagt nog steeds de stads ontwikkeling. De plannen voor een sport hal zijn door brede samenspraak gegroeid en dat gebeurt ook met het cultureel cen trum. Daarna gaf de burgemeester een korte kenschets van de scheidende leden: de heer De Ruiter, die vanaf 1949 lid is een man van weinige maar wel scherpe en heldere woorden, mevrouw Bolte, die vrijmoedig en duidelijk spreekt, de heer Numan, die vooral bijzonder op zijn plaats was in de commissie middenstands zaken, het jonge raadslid Stam, dr. Al- brecht, een meester in het debat, die hield van het politieke steekspel, de heer Bui tenhuis, die een snedige en zakelijke be toogtrant heeft, de heer Oort die bijzon der is geïnteresseerd in financieel-econo mische aangelegenheden, en de heer Jon gerling, die door zijn bescheiden mense lijk optreden ieders sympathie won. Tot het laatst was de heer De Weijer aan de beurt, die bij het begin van het afscheid tot zijn verbazing zijn gezin ach ter zich zag plaatsnemen. De heer Bruins ma noemde ervaring en een wijs oordeel eigenschappen die hem kenmerken. De heer De Weijer is een man die olie op de golven gooit als de debatten de verkeer de richting op dreigen te gaan. Aan zijn oordeel wordt grote waarde gehecht. Als bijzondere taak had hij het voorzitter schap van de commissie voor de beroep en bezwaarschriften vanaf 1961. Voor de Beverwij kse gemeenschap heeft hij enorme verdiensten, onder meer als secretaris van de Stichting Beverwijk 650 jaar stad. En dit alles gecombineerd met een 45-jarige staat van dienst bij de veiling. De burgemeester noemde hem een begenadigd mens, omdat hij energie op heeft kunnen brengen voor zoveel activi teit. Van deze mar. kon men niet zonder meer afscheid nemen en daarom had het college met instemming van het senioren convent besloten hem de gemeentepen ning toe te kennen. Men had voor hem geen beter geschenk kunnen bedenken, aldus de burgemeester, die hierna de pen ning overhandigde. De heer De Weijer was er zo volkomen door verrast dat hij haast nog zou verge ten hiervoor te bedanken. Hij kweet zich eerst van zijn taak door als nestor van de raad zijn op papier voorbereide toe spraak uit te spreken, waarin hij onder meer namens alle scheidende leden zei dat men onder leiding van de burgemees ter steeds prettig vergaderd had. De voor zitter liet altijd ruimte om ieder te laten zeggen wat gezegd moest worden. Nim mer had men te klagen gehad over ge brek aan informatie bij alle ambtenaren, die hij dankte van hoog tot laag. Over zijn eigen persoon sprekend zei de heer De Weijer voorstander te zijn van verjonging in het gemeentebestuur, maar dan langs de geleidelijke weg, waar voor hij zelf het voorbeeld wilde geven. Dat was voor hem de ene reden om ont slag te nemen. De andere was, dat het op den duur zo verdrietig wordt om voortdu rend maar besluiten te nemen, die mis schien pas na zes of acht jaar of helemaal niet verwezenlijkt kunnen worden. Hij haastte zich hieraan toe te voegen dat dit geen reden voor defaitisme voor de nieu we raad mag zijn, want men moet blij ven doorgaan. Over de gemeentelijke onderscheiding zei hij, kijkend naar zijn familie achter hem, er volkomen onschuldig „ingeluisd" te zijn. Hij wilde maar aannemen dat andere mensen zijn werk beter konden beoordelen dan hijzelf, maar was er hoe dan ook buitengewoon dankbaar voor. Tot slot was het woord aan de nieuwe nestor van de raad, de heer D. Koger, die zei dat, als er ooit een juiste beslissing was genomen, dit nu het geval was met deze erepenning, waarmee men terecht bijzonder zuinig is. Hij uitte zijn grote bewondering en die van de andere raads leden door namens de hele raad een grote kist sigaren aan te bieden, terwijl hij voor mevrouw De Weijer een prachtig bloemstuk liet aanrukken. Daarna werd het afscheid in de koffie kamer voortgezet, waar alle gelegenheid was voor verbroedering en het verstevi gen van de vriendschap, zowel voor oude als nieuwbenoemde raadsleden, want die waren er allemaal welkom. Burgemeester J. G. S. Bruinsma heeft gisteravond laat de zilveren erepen ning van de gemeente overhandigd aan de heer Jac. de Weijer, die na 24 jaar. de gemeenteraad verlaat als ereburger van Beverwijk. ADVERTENTIE BOEK EN OFFSETDRUKKERIJ VAN RIXEL. Oosterduinweg 29. IJmuiden. Telefoon (0 2550) 1 47 68 ADVERTENTIE Electrotechnisch Bureau Oosterduinwea 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud Service en storingen binnen 24 uur (Van een onzer verslaggevers) DRIEHUIS. Een 24-jarige inwoner van Santpoort moest donderdagavond om half elf op de parallelweg van de Water- loolaan met zijn bromfiets uitwijken voor enige geparkeerde wagens, waarbij het hem vermoedelijk is ontgaan dat hem een personenauto tegemoet kwam, bestuurd door een 23-jarige inwoner van Driehuis. Een aanrijding volgde, waardoor de be stuurder van de bromfiets met een open beenbreuk door de Velsense ongevallen- dienst naar het Antoniusziekenhuis moest worden overgebracht. (Van onze medewerkers) IJMUIDEN. In IJmuiden werden don derdag de volgende besommingen gemaakt: IJM 11 11.200, 44 8.160, 55 1.980: KW 123 5.100, 125 17.900, 109 718, 177 560; GO 6 10.080, 20 8.000, 22 9.390; HD 46 2.210, 67 3.180; SCH 18 3.190, 44 4.570, 74 2.690; UK 7 1.220, 47 1.180 70 1.440, 116 280; VD 6 2.260, 9 860, 15 1.190, 19 1200, 25 1.420, 46 1.350, 75 950, 89 880, 115 1.700, 128 10.880, 243 12.360. UK 135 en UK 145 926; TX 25 en TX 38 20.600. Vrijdag werden in IJmuiden door der tig vaartuigen aangevoerd: 5570 kisten en 3110 kleine kisten vis, 12.500 kilogram tong en 600 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 20 kisten en 40 kleine kisten schel vis, 80 kisten en 160 kleine kisten wijting, 140 kisten gul en kabeljauw, 4000 kisten en 590 kleine kisten haring, 20 kisten en 520 kleine kisten makreel, 750 kisten schol, 15 kisten tarbot en 195 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 6.896.59, grote tong 6.746.60, groot middel tong 6.796.54, kleinmiddel tong 7.40—7.09, tong I 8.69—8.01, tong II 8.45— 7.60, zalm 11.19—9.90. Per 125 kilogram: grote kabeliauw 152 middel kabeljauw 160110. Per tien stuks: grote kabeljauw 110— 80, middel kabeljauw 6560. Per hoop: rog 11070. Per 50 kilogram: haring 3460, makreel 58—22. Per 40 kilogram: schelvis II 6858, ka beljauw I 65—52, kabeljauw II 6048, ka beljauw III 35—26, grote schol 42—36, schol I 45—38, schol II 46—38, schol III 4032, schar 4321, rode poon 5238, haai 36, gestripte wijting 43—32, tarbot 220— 190, griet 120—76, tongschar 76—60, hors makreel 10—6.50, bot 108. De aanvoer in Scheveningen bestond vrijdagmorgen uit 20 kisten en 80 kleine kisten schelvis, 25 kisten en 60 kleine kis ten haring, 600 kisten schol, 80 kisten varia en 7500 kilogram tong. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Zowel in Nederland als in België zijn z(j die op de een of andere wijze betrokken zijn in de visserij niet altijd tevreden met wat hun overheid voor hun belangen over heeft. De vis aanvoerders van deze twee Benelux-part ners hebben grote gemeenschappelijke belangen. Samenwerking ligt dus voor de hand; bij een nog verder gaande dan de huidige, zou de invloed op de Westeuro- pese visserijpolitiek worden vergroot. Tegenover het ontbreken van elke vorm van de overheid in Nederland en ver zeevisserij in België, stelt Het (Belgisch) Visserijblad het begrip en de houding an de overheid in Nederland en ver wijst naar enkele artikelen in onze bla den, waaruit dit zou blijken. Het Belgisch weekblad voor de zeevis serij schrijft die publikaties niet zonder afgunst te hebben gelezen. „De reactie van de Nederlandse Directie Visserijen (die het visserijbedrijf uitnodigde voor een gesprek, waarbij werd nagegaan of uitgeoefende kritiek juist of onjuist was en waarbij het overheidsbeleid onder de loep werd genomen) bewijst dat in Neder land de bevoegde diensten kritiek niet ne geert; een bewijs dat zij het goed meent met de sector die onder haar verantwoor delijkheid valt." Door de Belgische bril bekeken, komt onze overheid met betrekking tot de vis serij er dus niet zo slecht af. De Nederlandse visaanvoer was vorig jaar vijfeneenhalf maal zo groot als de Belgische, maar de besommingsverhou ding was gunstiger voor de Belgen. Het is dus maar de vraag wie jaloers op wat zou kunnen zijn. Het vakblad voor de Nederlandse zee visserij De Visserij wereld wijst er nog eens op dat de twee Benelux-partners in deze bedrijfstak bijzonder veel met al kaar gemeen hebben, geeft toe dat in sa menwerking wel veel is bereikt, maar is van oordeel dat in de afgelopen kwart eeuw ook veel kansen zijn gemist. Veel groter en belangrijker succes zou zijn bereikt, wanneer niet alleen de be drijfsorganisaties het eens waren gewor den, maar wanneer ook de regeringen in het verleden een meer stimulerende houding hadden aangenomen om in betere en nauwere samenwerking te streven naar een Europees visserijbeleid, waarin zij ge zamenlijk meer invloed zouden kunnen uitoefenen. Nederland en België tezamen liggen in geklemd tussen de Bondsrepubliek en Frankrijk, twee grootmachten in de vis serij met tot heden toe een ver uiteen lopende visserijpolitiek, waarbinnen de Benelux-partners het juiste aanpassings ritme zullen moeten vinden. Concentratie van rederijgroepen in West-Duitsland betekent dat daar de on derlinge concurrentie vermindert en en kele grote concerns een sterkere positie verwerven. Daartegen kan een even wicht worden gevormd, die moet uitgaan van de gezamenlijke aanvoerders en hun overheden. Verdergaande organisatie en marktor ganisatie zijn het enige antwoord tegen deze machtsfactoren van buitenaf, aldus het blad. Donderdag in IJmuiden aangekomen: Zaan- stroom, Felixtowe; Bogota, Hamburg; Amstel- stroom, Huil; Hoheweg, Dover; Vikingfjord, KristJansand; Jo, Rotterdam; Nordstem, Karl stad; De If borg, Klaipeda; Oosterburgh, Roches ter; Bernard John. Cadiz; Keyness, Londen; Londen; Zuiderkerk, Antwerpen; Willmary, Londen; Jean E, Londen; Tor Mercia, Gothen burg; Ionian Leader Harvik, IJmuiden; Olive, Drogheda, Zaandam- Alchimist Bremen, Ham burg; Rudderman, Shoreham; Amphion, Londen Rondo, Rotterdam; Brio, Halden; Bergum, Ant werpen; Jacob Teekman, Rotterdam, IJmuiden. Donderdag van IJmuiden vertrokken: Claus. Londen, IJmuiden; Mynias, Cadiz; Hoegh Biscay Hamburg; Kaap Falga, Delfzijl, Zaandam; Wib, Kingslynn, IJmuiden; Haakon 7, Noordzee; Prin senbeek, Solvesborg, Umuiden; Hunnau, Midd- lesborough; Sonority, Ipswich; Undine, Antwer pen, Zaandam; Ruth Dieter, Dordrecht; Leads man, Londen; Ferocia, Avonmouth; Gidpsholm, Jersey; Zingst, Wismar; Dunvegan Head, Stet tin; Torshoug, Hamburg, Beverwijk; Tor Scan dia, Gothenburg; Vedette, Leith; Vikingfjord, Kristiansand; Kossau. Hamburg; Hamea, Kotka; Zaanstroom, Fel'xtowe; Jowinda, Grangemouth; Aegis, Paramaribo; Alcor W, Londen, IJmuiden; Reestborg, Delfzijl. Vrijdag in IJmuiden aangekomen: Gregham, Rotterdam; Togokust, Abidjan; Jytte Skou, Antwerpen; Vologdales, Archangel; Corbrae, Newcastle; SIIvh, Londen; Ulysses, Antwerpen; Caroline, Hamina, Velsen; Lady Sybilla, Ipswich Lady Sheena, Londen, IJmuiden; Lady Serena, Colchester; Gazelle, Boston, Zaandam. V rij dag van IJmuiden vertrokken: Eletz, Le ningrad: Norseman Venezuela; Philetas, Ham burg; Markab, La Coruna; Dora, Rotterdam; Otto, Bremen; Aquila, Immingham; Cornelia B 4, Harlingen; Sirius, Avonmouth; Alamak, Tur ku; Jean Schneider, Chicago, IJmuiden; Prin sengracht, Antwerpen; Gerda K, Uddevalla; Al chimist Bremen, Rotterdam. (Als geen nadere aanduiding volgt, dan is het schip van of naar Amsterdam gegaan). AMSTERDAM De Amsterdamse rechtbank heeft een 20-jangf jongeman uit de hoofdstad wegens verkrachting van een 15-jarige scholiere veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk. Een hechtere samenwerking tussen bei de landen op verschillende niveaus zou bovendien het voordeel hebben, dat de invloed van de lage landen in de West- europese visserijpolitiek zou worden ver groot. Het gaat hier veelal om de belan gen van de kleine zelfstandigen en het middelgrote bedrijf, dat langs de Bel gisch-Nederlandse kust duidelijk over heerst en dat in de beide aangrenzende landen minder tot zijn recht komt. Juist voor deze groepen is een gezamenlijke verdediging noodzakelijk. ADVERTENTIE MARtCmCtM-klM INDEN (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Donderdagavond om half twaalf is in de Van Egmondstraat een vijftienjarig meisje door een onbe kende automobilist in zijn wagen ge sleurd en meegenomen. Het meisje is af komstig uit Heemskerk en verblijft tijde lijk met haar moeder in de camping „De Duindoorn". Ondanks het vage signalement van de auto het zou een lichtkleurige Opel zijn geweest werd door de politie en een aantal campingbewoners onmiddellijk per auto een speurtocht door de omgeving on dernomen, zonder dat men er evenwel in slaagde het meisje en haar ontvoerder te ontdekken. Ongeveer drie kwartier later werd zij echter naar het hoofdbureau van politie gebracht, waar zij verklaarde door de man naar de Duin en Kruidbergerweg in Driehuis te zijn gereden. Hier had hij zijn wagen tot stilstand gebracht en het meis je onder bedreiging verkracht. Vervol gens had hij haar buiten de wagen gezet en was snel weggereden. Volgens het meisje luidt zijn signale ment ongeveer als volgt: leeftijd om streeks vijfentwintig jaar, lengte 1.70 m., uitstekende jukbeenderen, tenger postuur, kleine snor en donker, licht krullend haar. Hij was gekleed in een lichtkleurige, grof linnen pantalon, een licht overhemd en een licht kolbert. Uiteraard is de Velsen se politie bijzonder in nadere inlichtingen geïnteresseerd. (Van onze wielermedewerker) EGMOND AAN ZEE. De sterke Rot terdammer Wim Bravenboer, acht dagen eerder ook al triomfator in de feestweek- ronde van Santpoort en binnenkort over stappend naar de profs, heeft gisteravond de ronde van Egmond aan Zee op zijn naam gebracht. Samen met Rink Cor nelisse, Johnny Meyer en Dirk Zeeman, die hjj na een fel betwiste eindsprint op afstand hield, had Bravenboer zich van het peloton afgezonderd. De leidersprjjs ging naar Cornelisse. Aan deze ronde van Egmond aan Zee, welke voor de eerste keer door de Be- verwijkse rennersclub „Kennemerland" op een tamelijk lastig parcours aan de Wilhelminastraat werd georganiseerd en waarvoor veel belangstelling bestond, namen negentig sterke amateurs deel. Zij hebben het elkaar niet gemakkelijk gemaakt en onderhielden steeds een hoog tempo. Mede door de vele premiesprints bleek er aanvankelijk aan ontsnappen niet te denken. De uitslag was: 1. W. Bravenboer, Rot terdam: 2. R. Cornelisse, Amsterdam, 3. J. Meyer. Utrecht; 4. D. Zeeman, Oud karspel; 5. C. Leunis Amsterdam. 6. J. Dekker, Enkhuizen; 7 S. v.d. Burg. Berkel; 8. R. Bakker, Haarlem, 9. M. Pronk, 't Zand. 10. Th. Oudshoorn, Wa- verveen. Theo van Kouteren uit Velsen - Noord wend twintigste en verwierf daar mee de laatste prijs. (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. Op zaterdag 22 augus tus houdt de voetbalvereniging IJmuiden haar jaarlijkse veteranentoernooi. Aan dit toernooi, dat geheel op het Velsen-ter- rein in Driehuis wordt gehouden, nemen de volgende verenigingen deel: Waterloo. KIC, IJmuiden, de Tw. Jeugd. Stormvo gels, Velsen, VSV en Terrasvogels. De finale om de wisselbeker van de IJmui- der Courant en de wedstrijd om' de derde en vierde plaats worden op woensdag avond 26 augustus (aanvang 7 uur) ge houden. Marktkraamzeil. Eerst nu heeft een koopman aangifte gedaan van diefstal van een marktkraamzeil in de nacht van 6 op 7 augustus vanaf het marktterrein in Heemskerk. De man had aanvankelijk gedacht aan kwajongenswerk om hem een poets te bakken. De politie heeft ech ter nog geen zekerheid dat het zeil wer kelijk gestolen is. - Lampionoptocht. Bij gunstig weer organiseert de VW Wijk aan Zee op za terdagavond 15 augustus om half negen een lampionoptocht vanaf het Juliana- plein. De ballons zijn verkrijgbaar bij het VW-kantoor. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Hedenmorgen in alle vroegte ontving de Velsense politie een melding van een sigarenwinkelier aan het Marktplein in IJmuiden, dat men had ge tracht bij zijn zaak in te breken. Een man wilde namelijk de winkel binnendrin gen door het openen van het bovenlicht, maar het raam daarvan was precies op de bel gevallen. Op het geluid daarvan had de winkelier zich, zoals hij dit al ja ren gewend was geraakt onmiddellijk naar voren begeven, waar hij nog juist een man in een personenauto zag stap pen die zich snel verwijderde. Een hoogst ongewenste klant dus, vandaar het tele foontje naar de politie. Voorts werd in de nacht van woensdag op donderdag door een nachtwaker ge constateerd dat was ingebroken bij een firma aan de James Wattstraat in IJmui den. Na een ruit aan de straatzijde te hebben vernield was men erin geslaagd het pand binnen te komen, waar met de in een stofjas gevonden sleutel een geld kistje werd geopend. Vermist 'wordt een bedrag van vijfentachtig gulden. In dezelfde nacht werd ingebroken bij een bedrijf aan de Cornwallstraat in IJmuiden, eveneens na het vernielen van een ruit. Hier werd een gesloten stalen geldkistje ontdekt, dat door middel van een bankschroef in de werkplaats kon worden geopend. Hier werd een bedrag van tweehonderdvijftig gulden uit mee genomen. Bij dit alles werd op het afgesloten ter rein van een fabriek aan de Middenhaven straat nog een tegen de buitendeur ge plaatste werkbank ontdekt, waarop een stoel was neergezet. Ook het bovenlicht was vernield, doch blijkbaar durfde men op deze hoogte van drie meter de ope ratie niet verder door te zetten, zodat hier van een mislukte inbraak kan wor den gesproken. Dit gelukte wel bij een bedrijf aan de Loggerstraat. waarvoor eveneens een ruit moest worden vernield. Hiervan werd het kantoor geheel door zocht. maar tot dusver is er nog niets vermist.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7