Nederlandse renners vonden 't te vroeg om weg te springen van peloton DEENSE OUTSIDER VERRASTE BIJ WERELDTITELSTRIJD AMATEURS Enkelaar: „Nog niet alle mogelijkheden gebruikt" FC Twente en bekerronde al Go Ahead in eerste uiterst produktief Priem verzette te veel werk Israel kampioen 420-klasse Gangmaker Joop Stakenburg gewond Eigen renners beschuldigd door president Duitse wielerbond Drie doden bij voetbalduel r' 1 1 1 MAANDAG 17 AUGUSTUS 1970 4 Waanzinnig Spel ZEILEN (Van onze sportredacteur) LEICESTER. Wat geen Nederlandse renner durfde deed een vijfentwintigjari ge Deense amateur wel. Hij sprong weg naar het kopgroepje, waarin hij een land genoot (Blaudzun) had zitten. Zijn naam: Jörgen Schmidt. De naam van de nieu we wereldkampioen. Hij kende zijn eigen, dodelijke wapen: een verschrikkelijke de marrage. Twee keer bracht hij dat wa pen in de strijd en twee keer met succes. De eerste keer sprong hij verrassend toeslaand, zodat alleen de Tsjech Matou- sek in zijn wiel kon blijven naar de kopgroepi met de Nederlander Priem, de Belgen Gakens en Van der Linder, de Deen Blaudeun. de Italiaan Dominoni en de Fransman Duchemen. Dat was op 10 km van de aankomst. Door zijn snelle jump had hij de positie van zijn landge noot niet in gevaar gebracht. Toen hij het zestal had bereikt ging h(j naar Bland- zun toe en spoorde hem aan: „bij dat laatste klimmetje moet je gaan. Ik ver dedig je positie". Maar Blaudzun had er de kracht niet meer voor. Dan doe ik het, dacht Schmidt, en voor de tweede keer bracht hij zijn geweldige demarrage in de strijd. En evenals vorig jaar (Leif Mortensen) kwam er een Deen met voor sprong aan de finish. Nederland had weer misgetast bij de wereldkampioenschappen op de weg voor amateurs. De greep naar de regenboogtrui was toch een te zware opgave voor de jonge Cees Priem, die in de laatste ronde last van kramp had gekregen. Bij een analyse van het wedstrijdver loop komen er natuurlijk vragen naar vo ren. Waarom zaten er geen Nederlanders bij de eerste flinke groep, die kon ont snappen (elf man) na negentig km? „We vonden het nog te vroeg" was het onbe vredigende antwoord van enkele renners. Fedor den Hertog had wel een aanvaard baar excuus: „er was net een Australiër tegen me aangereden. Ik heb een ronde met een aanlopende rem gereden. De blokjes zaten scheef. Ik moest van fiets verwisselen en heb me moeten forceren öm weer terug te komen". Toen de groep van elf mensen was ingelopen, verdwe nen ineens de Tsjech Matousek en Fedor den Hertog uit het peloton. Het tweetal, dat elkaar goed kent toen Den Her tog in Tsjechoslovakije op vakantie was ging hij skiën met de Tsjech nam spelenderwijs een voorsprong van 43 se conden. En daar komt dan de tweede vraag: was het niet te vroeg? Den Her tog had er een simpel antwoord op: „Ik was eigenlijk "helemaal niet van plan om al zo vroeg weg te lopen, maar ik zat toevallig aan het wiel van Matousek, toen hij vertrok. Ik reed mee zonder me erg in te spannen. Het was mijn initiatief niet. We reden gewoon door". Ben Janbroers, die gehoopt had op een massaspurt, was in een meer dan korze lige stemming, toen hij Den Hertog na afloop in het vizier kreeg. Hij begon on middellijk te roepen: „die blinde demar rage van jou was er een van een waan zinnige. Zelfs een Anquetil kan geen tach tig kilometer vooruit rijden. En nou kon den wij voor zo'n zelfmoordpoging gaan afstoppen. Je haalde me nog drie keer terug ook trouwens". Waarop Mathijs de Koning kribbig uitviel tegen Janbroers: „Ja, jij had ook wel eens kunnen werken. Kortom, die ontsnapping van Den Hertog had de ploeg geen goed gedaan. De mislukte coup van Den Hertog had de in het wit gestoken Nederlanders ook parten gespeeld, toen de beslissende slag viel, waarbij alleen de attente Cees Priem voorin te vinden was. Waarom waren er niet meer Nederlanders? Listige Cees Koeken, die zijn kans ook had willen grijpen in een sprint van het peloton hij werd tenslotte ook winnaar van de groepssprint: „toen dat troepje vertrok zaten we net met een paar man achterin om wat bij te komen van de inspanning van het afstoppen. Ik zat er t oen een beetje door." Ook Den Hertog moest re cupereren, zodat hij de slag miste. Het had er trouwens even naar uitgezien, dat er geen enkele Nederlandse coureur in het eindspel zou gaan meespelen, want pas toen de Belg Ludo van der Linden, zijn landgenoot Tony Gakens (tweede in het Belgisch kampioenschap), de Deen Blaud zun en de Italiaan Dominoni al uit de greep van het pelon vertrokken waren, kon Cees Priem met de Fransman Du chemen na een achtervolging aanhaken, toen Middelink hem een seintje had ge geven. Voor de andere Nederlanders was het spel toen praktisch afgelopen, omdat ze de kans van Priem moesten gaan verde digen. Voor niet-sprinters als Den Hertog en Mathijs de Koning werd dat een moei lijke zaak, omdat ze ten allen tijde kans loos waren geworden. De anderen konden nog in stilte hopen op een samensmel ting met de kopgroep vlak voor de streep. Mathijs de Koning: „ik reed zo gemakke lijk. Ik was helemaal niet moe. Sterker nog: toen ik ineens het bord met nog drie ronden zag, schrok ik me dood. Ik dacht: zij we al zover Wat gaat dat snel op dit lichte parcours. Ik was bij wijze van spreken net warm gedraaid en wil de nu pas goed gaan rijden. Iedereen kan op zo'n parcours snel rijden. Dat is toch niks". En Den Hertog: „ik was in vorm, Jörgen Schmidt, wereldkampioen op de weg bij de amateurs tussen de Belgen Van der Linden (links) en Gaekens (rechts). fietste pas weer in verband met zijn exa men vanaf juni. Het bleek genoeg te zijn aan voorbereiding. Jörgen Schmidt denkt er aan om van de winter prof te worden. Er zijn er meer, die dat willen, maar die moeten het stellen zonder regenboog trui. HANS ROMBOUTS Tel Aviv het wereldkampioenschap zeilen Tel Avivi het wereldkampioenschap zeilen in de 420-klasse gewonnen. De Israëlische ploeg bedwong Frankrijk in de finale. Is rael had 7% punten en Frankrijk 14. De resultaten van de halve finales waren: Frankrijk versloeg Zwitserland met 5'/« tegen 15 punten; Israel versloeg Engeland met 591 tegen 15 punten; om de derde plaats: Engeland versloeg Zwitserland met 994 tegen 11 punten. hoewel nog niet op mijn best. Maar ik heb me voor Priem ingezet". Bij het ingaan van de laatste ronde („het was nog gemakkelijker dan een cri terium in Nederland" zei De Koning, waarop Koeken wat zuur opmerkte' waarom reed je dan niet sterker") kwam het peloton even dichterbij de kopgroep van zes, waarin de Belgen hun twee sterkste troeven in een ideale positie had den zitten. De vraag was toen: wat ge beurt er nu? Zou het niet verstandig zijn om inderdaad het peloton op de voorste groep te laten neerstrijken, omdat de Ne derlandse sprintkanshebbers, zoals Oos terhof, Koeken en Janbroers fit hun spe cialiteit zouden kunnen gaan uitbuiten? In de kopgroep lag de winstkans immers volledig in handen van ofwel Gakens of wel België's sterkste amateurspeler Ludo van der Linden. Popke Oosterhof treurde later in de ka- bine: „ik ben misschien wel veel te goed. Ik voelde me sterk genoeg om naar de kopgroep toe te springen, maar ik liet het voor Priem". Oosterhof, die in het begin geprobeerd had om weg te ko men, bleef dus in het peloton, zoals de anderen. Maar de Deen Jörgen Schmidt voelde zich zo sterk en had zo'n goede positie gekozen om als een bliksemschicht weg te schieten en ongrijpbaar te wor den voor gevaarlijke klanten, dat hij uit het peloton kon flitsen. Aleen de Tsjech Matousek kon hem ternauwernood vol gen. Zo'n zelfde poging had ook door een Nederlander ondernomen kunnen worden, maar het blijft natuurlijk moeilijk tijdens een koers kansen tegen elkaar te kunnen afwegen. ,,Ik kon niet mee, want ik zat in de klem", aldus Oosterhof. Hoe dan ook, Schmidt met Matousek bij het voorste zestal zo was de voor sprong al gekrompen. Het peloton aarzel de en de acht man in de voorste linies profiteerden ervan om het gat weer iets te vergroten. Een gat dat juist groot ge noeg was om het peloton in de laatste honderden meers kansloos te maken. De Belgen begonnen wat te aarzelen. En Cees Priem? Hij had aangekondigd, dat hij in een kopgroep zou zitten, omdat hij „liever alleen aankomt dan het op een spurt te laten aankomen". Maar de negen- tien-jarige renner uit Ovezande kreeg last van kramp („ik had veel werk verzet, meer dan de Belgen. Toen ik wat „gro ter" ging rijden kwam ik er weer over heen"). Maar hoe kon de Deen Schmidt ongestraft zij tweede en nu beslissende demarrage plaatsen? Priem; „ik kreeg net een duwtje de kant in. Het lag even stil in de groep, omdat men elkaar ging beloeren. Toen vloog die Deen weg. Mid delink die tevreden was over het ploeg- werk „Ze hebben toch goed gereden BERLIJN. De Nederlandse gangma ker Joop Stakenburg die de afgelopen week met Cees Stam wereldkampioen werd, is zondag b(j een val in Berlijn gewond ge raakt. De wedstrijd werd afgebroken en Stam die op dat moment aan de kop lag, werd tot winnaar verklaard. Stam liep geen letsel op. Tijdens een wedstrijd over 40 km. klapte de achterband van Stakenburgs motor. In de steile bocht kon de Amsterdammer zijn machine niet in bedwang houden en werd in zijn val geraakt door de 300 kilo zware machine. De gangmaker werd in bewuste loze toestand naar een ziekenhuis gebracht. samen" had, zei hij, opdracht ge geven om een eventuele vlucht van Den Hertog in de laatste twee ronden te dek ken. Den Hertog zei daar later niets van te weten. „Iedereen zou beschermd wor den. Ik niet alleen". Er waren dus nogal wat onduidelijke punten. Zo was de op merking van Koeken nogal opmerkelijk. Wat wel duidelijk was in deze koers: Er zaten te veel renners uit de ploeg op het vinkentouw. Oosterhof, Koeken en Jan broers (Vissers van Willem 2 had belang stelling voor hem) willen prof worden. Ze wachtten op hun kans om de strijd in de spurt te beslissen. Die kans kwam niet, omdat een vijfentwintigjarige Deen initia tief toonde en vol kracht zat. Het was voor de Deen zelf ook een verrassing. De enige aanwijzing in de richting van een goede prestatie was de 100 km tijdrit ge weest, donderdag. Hij was toen de beste geweest van het Deense kwartet. Maar het was pas de derde overwinning van hem in dit seizoen. Hij was als tweede geëindigd bij het Deense kampioenschap, dat door Blaudzun was veroverd. De Jut hij komt van Randers in Jutland die pas afgestudeerd is aan de handelsschool, (Vervolg van pagina 1) Carel Enkelaar, hoofd programmaleiding NOS, zei dat de NOS zondag beperkt ge bruik had gemaakt van de juridische en technische mogelijkheden. Daarmee be doelde hij, dat de NOS wel meer had kun nen uitzenden dan vier minuten per wed strijd. Er is immers geen contract meer met de KNVB. En met zijn term „tech nische mogelijkheden" bedoelde hij de klaarliggende video-camera's, telelenzen, enz. die allemaal niet gebruikt hoefden te worden. „Omdat er geen auteursrechten op voetbalwedstrijden drukken, hebben we kunnen operereren zoals we dat heb ben gedaan," aldus Carel Enkelaar. De NOS is uiteraard zeer tevreden over de afgelopen zondag, al was, zo zei Bob Spaak, geen van de reportages kwalitatief erg hoog uitgevallen. Maar de NOS had willens en wetens niet van haar allerbeste faciliteiten gebruik willen maken om geen provocerende indruk te wekken en daar door de clubs, die een welwillende houding tegenover de televisie hadden ingenomen, in ernstige moeilijkheden met de KNVB te brengen. Wat gaat de NOS nu volgende week doen? Spaak: „Er ligt natuurlijk al een plan klaar, dat we uiteraard hebben ge baseerd op onze ervaringen van zondag. Maar belangrijk is natuurlijk ook, hoe de stemming volgende week bij de clubs is. Herman Kuiphof was in Amsterdam bij de wedstrijd DWS-Baronie geweest. „Een tamme boel", zo karakteriseerde h(j zijn journalistieke taak. „We stopten onze ca mera en andere technische bagage niet (Van onze sportredacteur) LEICESTER. Bij de Westduitsers heeft zich een affaire voorgedaan, die wel eens het „hoofd" van de president van de Westduitse amateurwielerbond kan gaan kosten. Herr Hauk was na de race om de wereldtitel voor amateurs op de weg zo kwaad over het feit, dat de Duit se kampioen Derlick en de nummer twee Kosla niet vooraan geëindigd waren, dat hij het tweetal beschuldigde van gebruik van doping. „Daarom hebben jullie zo slecht gereden. Jullie hebben een middel genomen, dat verkeerd is uitgepakt." De renners werden zo kwaad over deze beschuldiging dat zij besloten vrij willig een doipngproef te ondergaan. Op voorstel van de Nederlandse bondarts Rozijn werd het tweetal in contact ge bracht met professor Montenano, die de doepingcontrole bij de wereldkampioen schappen leidde. Zij lieten zich na de wedstrijd voor beroepsrenners controle ren. „Als blijkt dat de urineproef nega tief is", aldus Derlick, „dan klagen we hem in Duitsland aan wegens valse be schuldigingen. Dan moet hij meteen af treden als president van de wielerbond. Hij kon toch zo maar niet even zo'n be schuldiging plaatsen." weg. Integendeel, we schermden er nogal openlijk mee. Dat gaf niets. Nadat we een kaartje hadden gekocht, mochten we het Olympisch Stadion binnen, waar we nog pogingen In het werk hebben gesteld om door clubbestuurders gezien te worden, maar die lieten verstek gaan." Theo Reitsma werd in Amersfoort bij HVC-PSV blijmoedig begroet. Hij had maar liefst twee camera-mensen bij zich (een achter elk doel) en kon, zoals hij zei ideaal werken. Koen Verhoef was bij AGOW-Feije- noord. Ik had gedacht, omdat men onze straalzender had teruggestuurd, dat de Apeldoornse club wel moeilijk zou doen. Ik mocht inderdaad geen gebruik maken van de speciaal voor ons op het dak van de tribune gemaakte faciliteiten, maar verder was ik zeer welkom. Een kaartje hoefde ik niet te kopen ik heb het overigens wel gedaan en verder kreeg ik de invitatie om in de overdekte be- stuursloge te zitten en in de bestuurska mer iets te komen drinken." Jan Stekelenburg werd bij het Rotter damse Excelsior met applaus door het pu bliek begroet, bij Go Ahead in Deventer werd radioverslaggever Wim Hoogendoorn door de speaker begroet en Frans van Dus- schoten, die zaterdag reeds bij Volendam- Heracles de spits had mogen afbijten, zei dat hij niet alleen alle medewerking maar ook nog de excuses van de Volendam- voorzitter had gekregen. De radio heeft het zondag veel moeilij ker gehad dan de televisie bjj het verslaan van voetbalwedstrijden, ofschoon dit me dium in feite buiten het conflict tussen de NOS en de KNVB viel. De telegrafische instructies van de KNVB hadden blijkbaar bij enkele clubs voor misverstanden ge zorgd: daarin stond namelijk dat aan NOS- mensen geen medewerking mocht worden verleend en daarom maakten de clubbe stuurders geen uitzondering voor de radio verslaggevers. Dick van Rijn was in feite de enige om- roepreporter, die zich zondag serieus in zijn taak belemmerd zag. Hij was in Amersfoort bij HVC-PSV naar voorzitter Hogewoning gestapt en had gevraagd, of hij zijn werk mocht doen. Dat weigerde de HVC-voorzitter, waarna Van Rijn tegen over zijn luisteraars verklaarde, dan maar geen verslag te maken, want hij had geen zin dit stiekem te doen. Later hield Dick van Rijn opnieuw bij de rubriek „Langs de lijn" een gesprek met de heer Hogewoning. Hij vertelde, dat hij opdracht van de studio had om zijn werk te doen en wat was daarop de reac tie van HVC? Mr. Hogewoning: „Ik wil het u niet beletten, ik laat u ook niet uit het stadion zetten, maar ik doe wel mijn beklag bij de KNVB". Zoveel problemen hadden de beide an dere NOS-radioverslaggevers niet. Jaap Bax werd na enig weifelen bij AGOW- Feijenoord toegelaten, Wim Hogendoorn kwam er pas in, nadat hij het bandje had afgedraaid, waarop KNVB-voorzitter Jos Coler zei, dat radiouitzendingen buiten het geschil vielen. Dit bandje was een dag eerder in de VARA-sportrubriek uitgezon den. DACCA Bij een voetbaltoernooi, dat in Dacca (Pakistan) werd gehouden, zijn drie personen om het leven gekomen en een honderdtal gewond geraakt. De moei lijkheden ontstonden toen een man, die over een afrastering was geklommen, hardhandig door de politie werd wegge voerd. Het publiek uitte zijn misnoegen door de politie met stenen te bekogelen. Daarna begon de massale vechtpartij waarin de slachtoffers vielen. Er werden 71 arrestaties verricht. ENSCHEDE. Vooral de vier doelpun ten van Pahlplatz in het bekertreffen van FC Twente tegen Hermes DVS, hebben de Enschedese ploeg een aardige opkik ker voor de nieuwe competitie gegeven. Naast Pahlplatz was ook linksbuiten René van de Kerkhof op dreef, al scoorde hij maar eenmaal. Hennes DVS was alleen in het prille begin via schutter Van Koo- ten gevaarlijk. Na de openingstreffer van Notten in de vierde minuut was het met de tweededivisieclub gedaan De Schie dammers namen hun toevlucht niet tot betonvoetbal. De incidenten, waarbij scheidsrechter Elsinga de Schiedammer Lagendijk een waarschuwing gaf en zijn ploeggenoot Van Baarle uit het veld stuurde nadat hij de bal in het gezicht van Van de Kerkhof gegooid had wa ren niet symptomatisch voor het duel. Ten Donkelaar nam de zevende Twentse tref fer voor zijn rekening. 6000 toeschouwers. Het geïmponeerde AGOW werd door Feijenoord in goed twintig minuten op een kansloze achterstand gezet. Toen had den Kindvall, Wery Van Hanegem en weer Kindvall al voor 4-0 gezorgd. Na rust werd bij Feijenoord, waarin Schnei der voor Romeijn speelde, Kindvall ver vangen door Van Daele, die tien minuten voor tijd uit een voorzet van uitblinker Moulijn voor 5-0 zorgde. 18.000 toeschou wers. De muur van VVV-verdedigers waar Sparta anderhalf uur tegenop tornde, werd een obsessie. Kessler' ,Zo'r, tegen stander vraagt sterke middenvelders, die een constante druk kunnen uitoefenen Aangezien wij niet over dergelijke spe lers beschikken, zie ;k de competitie waarin wij veel clubs a la VVV zullen ontmoeten weinig optimistisch tegemoet. Het werd een povere 2-1-zege Voor Spar ta scoorde Heijerman al na vier minuten Verbong maakte na rust gelijk. Koud ijzer bezorgde Sparta een plaats in de volgende bekerronde. 4500 toeschouwers Pas in de laatste tien minuten kwam PSV tegen HVC op schot. De straffe man dekking die HVC tot dan toe toepaste bleek uiterst effectief. Na het eerste doel- 5Un« van ^an ^er Kuylen was het met de Amersfoorters gedaan. Opnieuw Van der Kuylen en Devrindt bepaalden de eindstand op 3-0 8000 toeschouwers. Go Ahead heeft tegen Veendam acht minuten tegen een achterstand opgekeken. Na de openingstreffer van Geels na vier minu ten dienden Blijham en Specken via een strafschop de ploeg van Hughes name lijk voorbeeldig van repliek. Geels en Beek bogen die achterstand echter nog voor rust om in een voorsprong. Na rust liep de Deventer aanval uiterst soepel. Beek (2), Hoekema (2), De Winkel en Geestman brachten de stand op 9-2. 6000 toeschouwers. Volendam nam het tegen Heracles na een snelle openingstreffer van Majoor te gemakkelijk op. Bovendien toonden de Volendammers zich uiterst onslagvaardig. Heracles kwam dank zij treffers van Hoevenberg en Leidekker langszij. 2000 toeschouwers. DWS had tegen Baronie bijna een straf schop nodig voor een plaats in de vol gende bekerronde. Die strafschop werd na goed twintig minuten benut door See- man na een handsbal van Steenbergen, de Bredase centrale verdediger Dank zij doelman Lelieveld bleef het daar zeer lang bij. Pas in de laatste minuut scoorde Deijkers DWS' tweede treffer 1500 toe schouwers. NAC was na Telstar en Volendam de derde eredivisieclub Jie de eerste beker ronde niet overleefde NAC kwam in Sit- tard tegen FSC uitprst matig voor de dag FSC had al driemaal de paal getroffen met name spitsspeler Böhm was onge lukkig voor Heuts Ie winnende treffer achter doelman Van der Merwe schoot. In de resterende zeven minuten kon NAC niets meer terug doen. 1500 toeschouwers. MVV kon slechts door strafschoppen Lim- burgia van zich afschudden. Mares scoor de beide Maastrichtse treffers voor rust Daarna deed MVV het kalm aan, waar door Coolen met twee doelpunten de stand in evenwicht bracht Penalties brachten MW toch nog in de volgende ronde. 1000 toeschouwers. In de tweede helft van de verlenging kon Excelsior zijn verdiende beloning incasseren. Van Toledo, die al verscheidene fraaie kansen gemist had, bezorgde de eredivisiedebutant toen de leiding en de zege. 2000 toeschouwers. „Zondag ken je ze niet meer terug" was de reactie van Ajax-trainer Michels. wiens ploeg zondag tegen NEC de com petitie begint. Michels was aanwezig bij het bekerduel van NEC tegen Roda JC. De Nijmegenaren hadden met Roda JC de grootste moeite. Jendrossek zorgde voor rust voor de enige treffer. Hazelhek- ke van NEC ontving van scheidsrechter Klaassen een waarschuwing. 1500 toe schouwers. Holland-Sport-trainer Van der Hart was verre van tevreden over Bennie Mul Ier. Aanwinst Muller was uit ongenoegen over zijn inzet niet opgeste'd in het be kerduel tegen RBC, maar mocht door een blessure van v. Maurik invallen. Zijn in zet bleek opnieuw onvoldoende Meer ple zier beleeft Holland Sport van de Joego slaaf Milic, die op het middenveld een kracht van betekenis bleek. Holland Sport liep dank zij Van Maurik, Valken- hoff en twee treffers van Roggeveen soe pel naar een 4-0 zege Toeschouwers 4500 FC Utrecht loonde zich tegen Eindho ven niet bijster geïnteresseerd. Dat on danks een trainingskamp van vier dagen. Eindhoven kon de score daardoor laag houden. Bij de rust was de stand M door treffers van Nieuwenhuys en Van Dorst Na rust scoorde Cabo tweemaal voor de FC Utrecht. 6000 toeschouwers. Twee doelpunten in het eerste half uur waren voor AZ genoeg. Helmond Sport inspi reerde ook niet tot feller verweer. De Ja ger scoorde beide treffers. 3500 toeschou wers. GVAV bekert door ten koste van Gooiland. Guns opende de score, waarna Van der Lugt gelijk maakte. Buijs hield de zege in Groningen. 3500 toeschouwers. NOAD kreeg De Graafschap in de ver lenging op de knieën. Na negentig minu ten was de stand 1-1. Netten voor NOAD en Veen hadden raak gescho ten. Stovers en Mellaars hadden in vrij wel dezelfde minuut van de eerste ver lenging ook succes, waarna drie minuten voor tijd Van Dijk NOAD voor het ne- voor tijd Van Dijk NOAD voor het ne men van strafschoppen behoedde. 1500 toeschouwers. FC Den Bosch startte tegen Heeren veen overrompelend. Direct na de aftrap trof Schunck de paal en daarna het net. In de tweede helft scoorde Schunck nog eens. 300Ö toeschouwers Dank zij een strafschop kon SVV Wageningen binnen negentig minuten var zich afschudden. Vorstenbosch nam de eerste treffer van de Schiedammers voor zijn rekening. Van Meurs maakte kort voor rust gelijk. De benutte strafschop van Warnaar bracht de beslissing. 3000 toeschouwers. Willem II zonder Bravenboer, De Puijt en Vriens heeft met PEC de grootste moeite gehad. Pas vijf minuten vooi tijd kon de van Velox gekomen Hilverts scoren. Bij PEC was Pepe Fernandez de grote uitblinker. ADO bekerde verder ten troste van De Volewijckers. Dank zij Korevaar, Schoen maker en Couperus 'iepen 1e Hagenaars tot 3-0 uit vooi Stout kor '■egenscoren. 2000 toeschouwers. Vitesse heeft via strafschoppen ZFC var een olaats in de tweede ronde afgehouden. Koop man opende na rust voor ZFC de score. Werts maakte gelijk 3500 toeschouwers,

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 12