DE VERSIERDE BEZEMSTEEL PANDA EN DE EESTER'FILMER ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO n Agenda voor Haarlem en de IJmond w^r P igestipt «ÉL 1 Bum en de Béha Duitse viskotter aan grond gelopen Wisselvallig i- MAANDAG 17 AUGUSTUS 1970 8 M. Agatha Christie WTJh V. komt zoeken! hope iMMHK Haarlem en Omstreken Bollenstreek Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk WWMMWVVIMVWVVWWWVVVVVWWIUAMMWWIMMMMMMnMVIMWVWVVIMMMWUVMIWWIMWWMIWNWfMWMI 5) Zijn bediende George, kwam de kamer binnen. „Dat was meneer Solomon Levy, meneer". „Ach ja", zei Hercule Poirot „Het spijt hem erg dat hij van avond niet bij u zal kunnen komen. Hij ligt in bed met een ernstige aan val van griep". „Hij heeft geen griep", zei Hecu- le Poirot. „Hij heeft alleen maar een lelijke kou. Iedereen denkt te genwoordig dat hij griep heeft. Dat klinkt belangrijker. Men ondervindt meer deelneming. Het nadeel van een neusverkoudheid is dat het moei te kost daarvoor een passende mate van meeleven en consideratie van de kant van je vrienden te vergaren". „Toch is het maar goed dat hij hier niet naar toe komt, meneer", zei George. „Zulke neusverkoudhe- den zijn erg besmettelijk. Het zou niet zo best zijn, als u er zelf ook door geveld zou worden". „Dat zou bijzonder vervelend zijn", was Poirot het met hem eens. Opnieuw rinkelde de telefoon. „En wie zou er nu verkouden zijn? vroeg hij. „Ik heb niemand anders uitgenodigd". George liep op de telefoon toe. „Ik neem het gesprek hier wel aan", zei Poirot, „Ik betwijfel of het van enig belang is. Maar hij haal de zijn schouders op „misschien zal het me helpen de tijd te verdrij ven. Wie weet? George ze: „Goed meneer", en verliet de kamer. Poirot strekte zijn hand uit, nam de hoorn op en bracht aldus het ge rinkel van de bel tot zwijgen. „Met Hercule Poirot", zij hij met een zekere allure, bedoeld om.indruk te maken op wie er zich dan ook aan de andere kant van de lijn be vond. „Dat is fijn", zei een gretige stem. Een vrouwelijke stem, enigszins on duidelijk door een tekort aan adem. „Ik rekende er al op dat u niet thuis zou zijn". „Waarom zou u daarop rekenen?" wilde Poirot weten. „Omdat ik nu eenmaal het gevoel heb dat er tegenwoordig altijd din gen gebeuren die een mens frustre ren. Als je iemand dringend wilt spreken, als je het gevoel heb dat je onmogelijk kunt wachten, moet je toch wachten. Ik wilde u dringend spreken". „En wie bent u?" vroeg Hercule Poirot. De vrouwelijke stem scheen ver rast. „Weet u dat echt niet?" klonk het ongelovig. „Ja, nu weet ik het weer," zei Hercule Poirot. „U bent mijn vrien din Ariadne." „En ik ben vreselijk overstuur", zei Ariadne. „Ja, ja, dat kan ik wel horen. Hebt u soms ook hard gelopen? U bent helemaal buiten adem, niet?" „Ik kan niet zeggen dat ik hard gelopen heb. Het zijn de emoties. Kan ik nu dadelijk bij u komen?" Poirot liet enkele ogenblikken voor bijgaan voor hij antwoord gaf. Zijn vriendin, mevrouw Oliver, scheen in een hoogst opgewonden toestand te verkeren. Wat er ook met haar aan de hand was, ze zou er ongetwijfeld veel tijd voor nodig hebben om hem haar grieven, haar verdriet, haar frustraties of wat het dan ook was, duidelijk te maken. Als ze zich een maal in Poirots heiligdom had geïn stalleerd, zou het wellicht moeilijk zijn haar ertoe te bewegen naar huis te gaan zonder een zekere mate van onbeleefheid. De zaken die mevrouw Oliver in opwinding brachten waren zo talrijk en vaak zo onverwacht dat men een zekere voorzichtigheid moest betrachten alvorens zich er over in een discussie te begeven. „Heeft iets u overstuur gemaakt?" „Ja, ik ben zeker overstuur. Ik weet niet wat ik doen moet. Ik weet niet o, ik weet helemaal niets meer. Wat ik wel voel is dat ik naar u toe moet komen en het u moet vertellen u precies moet vertellen wat er is gebeurd, want u bent de enige die misschien weet wat er ge daan moet worden. Die me wellicht kan zeggen wat ik moet doen. Is het dus goed dat ik kom?" „Maar natuurlijk, zeker. Het zal mij een genoegen zijn u te ontvan gen." Aan de andere kant van de lijn werd de hoorn nogal ruw weggelegd en Poirot liet George komen, dacht enkele ogenblikken na en gaf hem toen opdracht een flesje tonic met citroen te brengen en een glas cog nac voor zichzelf. „Over een minuut of tien zal me vrouw Oliver hier zijn", zei hij. George verliet de kamer. Hij keer de terug met de cognac voor Poirot, die deze met een tevreden knikja aannam, en zorgde vervolgens voor de geheelonthoudersverversing, wat waarschijnlijk het enige was dat me vrouw Oliver zou willen gebruiken. Poirot nam voorzichtig een slokje cognac, zich sterkend voor de be proeving waarmee hij nu elk ogen blik geconfronteerd kon worden. „Het is jammer", mompelde hij bij zichzelf, „dat ze soms zo gek doet. En toch heeft ze een originele geest. Het kan best zijn dat ik me zal amuseren met hetgeen ze me komt vertellen. Het kan ook best zijn" hij dacht een ogenblik na „dat het misschien een groot deel van de avond in beslag zal nemen en dat het allemaal volstrekt onzin nig zal zijn. Et bien, men moet in het leven nu eenmaal risico's ne men." Er werd gebeld. Het was de bel van de buitendeur van zijn flat. Het bellen beperkte zich niet tot een en kele druk op de knop. Het duurde een hele tijd met een vasthoudendheid die zeer doeltreffend was, een kwes tie van domweg lawaai maken. „Ze is ongetwijfeld opgewonden", zei Poirot. Hij hoorde George naar de deur gaan, opendoen en nog voor hij haar op gepaste wijze had kunnen aan kondigen, ging de deur van zijn zit kamer open en stormde Ariade Oli ver naar binnen, met in haar kielzog George, en iets aan dat er uitzag als de zuidwester en de olie jas van een visser. „Wat draagt u daar in vredes naam?" zei Hercule Poirot. „Laat George dat van u aannemen. Het is erg nat." „Natuurlijk is het nat", zei me vrouw Oliver. „Buiten is het ook nat. Ik heb nooit eerder over water na gedacht. Het is iets vreselijks om over na te denken." Poirot nam haar met belangstel ling op. „Wilt u een glas tonicwater met citroen?" zei hij, „of zou ik u kun nen overhalen tot een klein glaasje eau de vie." „Ik heb een hekel aan water", zei mevrouw Oliver. Poirot keek haar verrast aan. „Ik heb er een hekel aan. Ik heb er nooit eerder over nagedacht. Wat het allemaal teweeg kan brengen en zo." „Mijn beste vriendin", zei Hercule Poirot, terwijl George probeerde haar te bevrijden van de ruimvallen- de natte oliejas. „Gaat u hier nu eerst eens zitten. Laat George u nu eindelijk eens ontdoen van van dat ding dat u aan hebt." (Wordt vervolgd) i, i rn 44. Panda en Jelle Synchroon waren ijverig aan het filmen. Eerst hadden ze het wegdragen van de koets met koning Karmolijn er in opgenomen, en daarna het weglopen van de dragers en meteen daarop het neer storten van een rotsblok. ,JZag je dat?!", riep Panda onder de indruk. „Tjonge dit is nog eens een film! En die meneer Geldroller speelt goed. Zag je hoe hij weg liep met de draagkoets, vlak voordat die steen viel?" ,Ja, ja, ja", mompelde de cameraman. „Stil, assistent ik ben bezig. Ik wil die kleinere vallende steentjes lekker scherp hebben. Hoewel.hem regisseur Goodblood verpietert het; hij komt net m'n beeld binnen". Inderdaad daalde de grote filmmaker op dat moment de helling af. Maar hij was niet zo tevreden als Panda. „Die aanslag is alweer mislukt", prevelde hij mis noegd. „Nog steeds heb ik de koninklijke kostbaar heden niet. Die Geldroller is listiger dan ik dacht". Maar toen trok hij snel een gemaakte glimlach want Panda kwam op hem af. „Tjonge, wat spannend en leerzaam!"riep die. „Wat een gevaarlijke film, hè?!" Na, inderdaad, baaske", beaamde de regisseur. „Heel gevaarlijk. DRINK. DRINK MAAR M'N KIND ..N/j KWELLINGEN VOORBIJ NEE.. NEE! IK MAS NIET TOEGEVEN! teug PAT J£Mt OP LIJK IS DE 6UIASH DE VERRE REIS WAARD! VAN HARTE WELKOM! JULLIE KUNNEN ALLE MAAL ME6ËTEN... HOE WEL... ZEEROB HEEFT VOOR DE TWEEDE KEER OPGESCHEPT... JA, DAN. IK WIST WEL, DAT ALS ZEEROB ER IS, IA/6 NIET GENOEG ZjDUDEN HEB BEN AAN EEN PAN GULASH! 1829. Niet ver van het stadion zat de familie Euzegreun net aan de soep, hoe wel pa liever naar de wedstrijd was ge gaan. Maar mebrouw Euzegreun hield niet van voetballen, en daarom kon me neer er niet heen Zelfs de tv mocht niet aangezet worden, want mevrouw wilde de beeldbuis sparen die van de familiese ries toch al zoveel te lijden had. BWMWWWWIWWWWWWIHIWWIMMWWIWWIWWWWWMWIlWWWilWWHWWMWMWMMWWWHWWWWWlWV „Hè, wat is het toch gezellig", zei ze boven haar bord osfsestaartsoep. „Dat is toch veel beter dan naar het getrap te gen zo'n balletje te gaan kijken, niet waar, man?" „Ik heb veel liever balletjes in de soep", zei manlief braaf, maar op het zelfde moment spatte de bal in zijn bord en de spetters ossestaart vlogen hem om de oren. Kort daarna beleefde zijn buurman het zelfde. Hij keek wél naar de televisie, en hij zag de bal dus uit het stadion ver dwijnen, die hij even later zelf tegen het achterhoofd kreeg. Het beeld kreeg eens klaps kleuren en sterretjes. .'vXv.'A MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Gr. Markt) dinsdag 30 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 14 uur: „Chitty, Chitty, Bang, Bang", a.l.; 19 en 21.30 uur: „Professional gun". 18 jaar. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur: „De Goede, de Slechte en de Gemene", 18 jaar. Lido (Houtplein) 14 en 20 uur: „Woodstock", a.l. Luxor (Gr. Houtstraat 239) 14, 19 en 21.15 u.: „John en Mary", 18 jaar. Rembrandt (Gr. Markt) 14 en 20 uur: „West Side Story", 14 jaar. Roxy (KI. Houtstraat T9) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Liefdesexcessen", 18 jaar. Studio (Gr. Markt) 14.15 uur: „Sammy, de ■luwe zeehond". a.l.; 19 en 21.15 u.: „Kom maar wijfje 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum iGroo» Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken Dagelijks van 10 tot 17 uur Zondags van 13 tot 17 uur Iedere zaterdag extr„ avondopenstelling van het met kaarsen vernchte museum van 203022.36 uur Tot en met september Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schildertjer middeleeuwse beeldhouw werken. handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks. behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tol 17 uur Zondags van 14 tot 17 uur Teylermuseum (Spaarne 16) Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige Instrumenten Geopend op werkuager. (behalve maandags) van 10 tot 17 uur. Oe eerste zondag van de maand van 13 tot l7 uur Vis- en Vleeshai (Grote Markt). Functionele kunst van de 21ste eeuw: expositie van obtec- ten etc. van Curt Stenvert. Tot en met 5 sep tember Tevens n de vlshai. expositie van de Haarlemse fotogroep „De Muggen" Tot en met 22 augustus "teoperd van maandag tot en met zaterdag van 'O—uur Zondag van 1317 uur Koudenhornkazrme (Koudenhom). Permanen te tentoonstelling van de stichting Meervoudig Amateur Centrum Ruim te waarneming en Onder zoek (MACRO). Geopend: maandag en vr(Jdag van 19.30 tot 22 uu. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdags van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum Oe Ark. (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haar'emse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: Klassiek grammofoonplatenpro- gramma. Galerie-T, (Bakenessergracht). Zomerexpositie van schilderijen, grafiek, etsen en litho's van onder anderen Tom Heyboer, Klink en Monthn. Dagelijks geopend van 1117 en zondags van 1418 uur Tot en met 31 augustus. Potterle ,Het Schoutje", (Schoutensteeg). Ex positie van potterle er- handweef van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur Galerie Blokkei i Bronsteeweg 4a. Heemsteaei Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodll Blokker-Veggerby, handgeknoopte rya-modellen uit Skandlnavtë, keramiek en gra fiek. Geopend: ma. 13-17.45 uur, dl. 9-12.45 uur, wo. t.e.m zaterdag 9-17.45 uur Gemeentehuls Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158, ingang achterzijde): Expositie misteke ningen van Henk Ames, Wil de Bie, Poppe Da- mave, Cor Hak, Jos Hoogwout, Roelof Kleyn, Anton Pieck, Wim Steyn, F. A. van Velsen, Dlck Wentzel. Geopend:, ma. t.e.m. za. van 14-17 uur. Tot en met 29 augustus. Thysse's Ho) (Bloemendaal). Tentoonstelling over milieuhygiëne Geopend van dinsdag tot en met zondag 9 60—12.00 en 13.0017.00 uur. Tot 1 september. Galerie Eijlders, (Haltestraat 77, Zandvoort) Expositie van keuze uit eigen bezit van diverse schilders, oronsplastleken van Wlm Jonker en Jean le Noble en keramiek van Babs van Els- dingen. Geopend van dinsdag tot en met zondag van 19-22 uur. DIVERSEN Wijkcentrum Europawljk (Laan van Angers) dl. 10-12 uur. Spreekuur Sociaal Raadsman. Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaame). Da gelijks behalve maandag open podium: geopend van 1018 f>n 20—24 uur Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Electric Cenrre (Bakenessergracht) Dagelijks behalve maandag geopend van 1218 en 20—24 uur; vrijdag van 20-02 uur; zaterdag 20-03 uur. Bowling, (hoek ononweg-DelftlaanDagelijks 1202 uur; zondag 1002 uur; bowling Kathedraal st Bavo (lng WestergrachtzUde) Dagelijks geopeno voo> bezichtiging van 9.30— 12 en 1416.30 uur Dancing Ferdinand (Geertrulda Carelsenstr.) Dagelijks var 20 -0' uur' dansen Openluchttheater Bloemendaal. Ma. 20.15 uur: Hoofdstad Operette: „Die Zirkusprinzessin". Raadhuis Zandvoort, Dinsdag 20 uur: Raads vergadering. Dolflrama, 'Zandvoort, naast Bouwes Palace) Dolftjnenshow: dagelijks 12, 14, 16 en (behalve maandag) 21 uur Mobilarium, museum met old timers, miniatuur trein- en racebanen, dagelijks tot 18 uur. Bowling dagelijks van 1401 uur. Hotel Bouwes. i Zandvoort) Dagelijks „1 Cava- lieri" Caramel la, (Zandvoort). Dagelijks dansen „Les Etoiles" Hotel Esplanada (Badhuisplein, Zandvoort) Dagelijks 200? u Optreden van het DA-trio DIVERSEN Treslong, (Hw-igom) Dagelijks, behalve maan dag: diner-dansant Linnaeushof (Bennebroek). Recreatie en bloemenshow. Dagelijks geopend van 918 uur. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 uur: Sweet Charity". TENTOON STELLINGEN Pieter Vermeuienmuseum, Cultureel Centrum Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, is alle werk dagen van 10 ot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 uur: „Uw vrouw, het onbekende wezen". Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 uur: „De brug bij Remagen". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122) „Bol en cir kel", expositie van objecten, grafiek en teke ningen; geopend tot en met 5 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel. 0251025120. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat) 20 uur: „De grote race". In ons bijvoegsel Erbij van zaterdag j.l. onthulde „Bum" Verbiezen, schrijver van het zojuist verschenen boek „Bum op zoek naar lekkerbekken", hoe hij Haya van Someren, Christine Deutekom, Nor- bert Schmelzer en andere prominenten de geheimen van hun lievelingsgerech ten ontfutselde. Vele lezeressen zullen zich, bij lezing van dit artikel verbaasd afgevraagd hebben, wat in hemelsnaam dan wel een „béha-man" mag wezen. Er gens in het verhaal zegt „Bum" namelijk „Ik was niet zo Béha-achtig en ging daarom niet door met de medicijnen-stu die." Er had natuurlijk moeten staan: ik was niet zo erg bèta-achtig waar mee Bum maar wilde zeggen dat de gymnasium bèta-afdeling hem niet zo erg lag." ADVERTENTIE INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE DEN HELDER. Bij Terschelling is zondag de Duitse viskotter ,Karl Heinz" met drie opvarenden aan boord lan de grond gelopen. Aanvankelijk vroegen zij via de radio van boord te worden gehaald. Door het lage water kon de redding boot van Terschelling de kotter echter niet bereiken. Er bestaat overigens geen enkel gevaar voor de drie opvarenden die over het strand Midsland kunnen be reiken. In Denemarken zijn de militairen nu zover dat ze hun haar zo lang mo gen dragen als ze willen, met deze be perking dat ze bij oefeningen en pa rades een haarnetje moeten dragen. Deze maatregel is reeds daarom in strijd met de rechten van de mens omdat vrouwen m geen enkel beroep toestemming behoeven te hebben om lang haar te dragen en omdat nie mand ze tot het dragen van een haar netje verplicht. Ik wil minister Den Toom maar vast waarschuwen dat de legerleiding hier zulke grapjes niet hoeft uit te ha len. De jongens zullen zijn haarnetjes niet slikkenniet alleen uit een oog punt van menselijke waardigheid, maar ook als een positieve bijdrage tot de militaire paraatheid. Bij de lagere diersoorten dient de vacht voornamelijk om de betrokke nen te beschermen tegen de invloeden van het klimaat. De haargroei strekt zich uit over het hele lichaam. Betrek kelijk gering is het aantal dieren waarbij de mannetjes zich door een uitgebreide hoofdbeharing onderschei den van de vrouwtjes. Waar dit ge beurt is het meestal ter camouflering van een minderwaardigheidscomplex. De leeuw bijvoorbeeld verbergt ach ter zijn indrukwekkende haardos het feit dat hij een luie nietsnut is die de veel minder imposante leeuwin voor het huishouden laat zorgen terwijl hij zelf op zijn rug in het gras ligt te sla pen. Het enige nut van dit ijdele ver toon ligt in de indruk die hij op an dere leeuwemannen maakt, die even dom zijn als hij en hem voor een flin kerd houdenwaardoor ze het wel na laten zich in zijn familieaangelegenhe den te mengen. Veel ingrijpender is de rol van de haartooi bij de menseman. Wat zijn lichaam aan haren tekort komt heeft zijn hoofd teveel, tenminste als hij zich niet tot slachtoffer laat maken van een of andere mode die hem voorschrijft dat hij zijn haar weer moet laten knippen en zijn baard en snor afscheren. De Nederlandse jeugd heeft zich aan deze slavernij ontworsteld. Het resul taat is een lichting dienstplichtigen waarvan het hoofdhaar tot op de schouders reikt. Baard- en knevel dracht lopen nog een beetje achter maar dat zal wel bijtrekken Een man heeft veertig jaar nodig om zijn na tuurlijke beharing te bereiken: een haardos die hem tot de knieën reikt een baard ter lengte van een huis- houdschort en een snor die zich op woeste wijze in het geheel verstren gelt. Kleine prikoogjes, die door de waterval van neergolvend hoofdhaar gluren, voltooien het beeld van het meest afschrikwekkende monster dat de schepping ooit heeft voortgebracht Zelfs eenzelfde monster slaat ervoor op de vlucht! Door de kapper te ontwijken werkt de Nederlandse soldaat aan het ge vaarlijkste uitziende leger van alle tij den. Dat laat zich niet in een haar netje vangen. KEES STIP Het K.NM.I. deelt mee: Zondag stond het weer in ons land onder in vloed van een depressie, die van de Ierse Ze» naar de Noordzee trok De wind nam aan de kust tijdelijk toe tot stormachtig uit zuid-west, De temperatuur daalde tof omstreeks 19 graden en ook in de rest van West-Europa waren de temperaturen vrij gematigd. In Midden- en Zuid-Europa werd het op vele plaatsen 25 tot 30 graden. De depressie doven de Noordzee verandert maar weinig van plaats en zal boven ons land een westelijke stroming ln stand houden, waar mee onstabiele lucht wordt aangevoerd. Naast opklaringen kunnen dan ook plaatselijk buien voorkomen. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. VOORUITZICHTEN: Wisselvallig met beneden normale temperaturen. VOOR WOENSDAG: Aantal uren zon: 0 tot I: minimum temperatuur: van ongeveer normaal tot 4 graden on-dei normaal; maximum tempera tuur: 0 tot 4 graden onder normaal: kans op een droge periode van tenminste 12 uur: 60 percent: kans op een geheel droog etmaal: 30 percent. WEEKRAFFORTEN Maximum- en minimum- temperaturen g 2 kg binnen- en buitenland Amsterdam zwaar bew. wzw 19 13 1 De Bilt regenbul zzw 18 13 2 Deelen on bew. zw 18 10 2 Eelde licht bew. z 19 10 2 Eindhoven onbew. zw 19 10 0.4 Den Helder regenbui wzw 19 14 1 Rotterdam half bew. wzw 20 13 2 Twente licht bew. z 20 11 04 Vlissingen licht bew. zw 20 12 1 Z.-Limburg onbew. zw 19 10 4 Aberdeen regen nw 13 11 37 Athene onbew. nnw 33 21 0 Barcelona mist w.st. 29 22 0 Belgrado half bew. w.st. 27 16 0 Berlijn regen zzw 26 17 2 Bordeaux licht bew. w.st 25 10 0.2 Brussel onbew. zzw 17 10 2 Frankfort licht bew. zzw 24 11 10 Genève regenbui ozo 26 17 15 Grenoble zwaar bew. w 27 15 0.4 Helsinki regen zw 26 16 13 Kopenhagen regen zo 18 15 2 Lissabon zwaar bew. nnw 28 19 0 Locamo geheel bew w.st. 26 18 2 Londen licht bew. wzw 18 10 0 Luxemburg zwaar bew. w 20 8 8 Madrid licht bew. w.st. 33 16 0 Malaga onbew. nw 32 21 0 Mallorca mist ono 28 19 0 München zwaar bew z 25 16 1 Nice licht bew. nnw 26 19 0 Oslo zwaar bew. non 20 14 0 Parijs onbew. wzw 17 8 10 Rome onbew w.st. 29 19 0 Stockholm mist o 21 9 0 Wenen zwaar bew ono 26 17 0 Zürich regen w 23 126 15 DINSDAG 18 AUGUSTUS Zon op 5.28 uur; onder 19.59 uur Maan op 20 27 uur; onder 7.08 uur MAANSTANDEN Volle maan 17 augustus 4.15 uur Laatste kwartier 23 augustus 21.34 uui Nieuwe maan 31 augustus 23.01 uw HOOG EN LAAfc WATER TE IJMUIDEN MAANDAG 17 AUGUSTUS Hoog wate- 3.24 uui en 15 54 uur Laag water 11.39 uur en 0.00 uur DINSOAU 18 AUGUSTUS Hoog wai.ei 4.08 uui en 16.39 uui Laag vste>' 0 0» uur er 12 26 uur Hei noog en jaat watei ie oandvoon is 10 tot 15 minutén vroeger dan te IJmuiden. ■yv#

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 8