Woningstichting Velsen heeft 6431 woningen in beheer Bewegingsmanifestatie '70 VERENIGINGSNtEUWS rn DF IJMOND In afgelopen jaar zijn 565 woningen gereed gekomen Nieuwe directeur (nog waarnemend) op K.P.A.B. ir Afscheidsgeschenk loco-burgemeester H. de Boer IN DE IJMOND IJMUIDEN BEVERWIJK HEEMSKERK DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1970 IJMUIDER COURANT 5 Afbraak en aanpassing Huurverhoging Bezwaren V Si»!» illiillllMlii Woningvoorraad mmmm HM»*™ - 'V 's'""""CAss .t.- BI m WÊSÈmÊÊm OOK VOORSTELLING VAN FUNHOUSE NEDERLANDS DANSTHEATER OP City DE NEDERLANDSE TITEL van de film „Butch Cassidy and the Sundan- se Kid" („Twee legendarische spits (e) boeven") komt ons maar moeilijk uit de pen, omdat een dergelijke woord speling eerder zou passen bij een klucht van Louis de Funès. Niet dat „Butch Cassidy" geen vrolijke mo menten kent, integendeel, want het is ongetwijfeld de luchtigste western die er ooit werd gemaakt, maar te gelijk hangt over de gehele film een dreiging van de naderende dood, welke op het einde dan ook overvloe dig wordt aangediend. Stadsschouwburg t ,.f 'L.t'A'l Luxor Kennemer theater Cinema Marquette V elsen-IJ muiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk Wijk aan Zee (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De Woningstichting Velsen was eind vorig jaar belast met de zorg voor 6431 woningen alsmede 618 objecten, welke niet tot woonruimte dienen. Indien men bedenkt, dat de totale woning voorraad van de gemeente Velsen op dat tijdstip 19.772 bedroeg, kan worden vast gesteld, dat het woningbeleid van de Woningstichting van essentiële betekenis is voor het direct woongenot van 32'/j procent van de gezinnen in deze gemeente aldus valt te lezen in het jaarverslag van deze stichting. Zoals bekend mag worden veronder steld beheert en onderhoudt de Woning stichting Velsen behalve haar eigendom men, de woningen welke de gemeente Velsen in eigendom toebehoren alsmede de woningen van derden, die het beheer en/of onderhoud aan deze Woningstich ting hebben opgedragen. Het aantal beheersobjecten van de stichting steeg van 31 december 1968 tot 31 december 1969 van 6.937 tot 7,049 de 265 duplexwoningen als twee objecten gerekend. Er was dus een toename van 112 objecten. De Woningstichting bezat in het afgelopen verslagjaar 951 eigendom men; had in beheer voor de gemeente 5874 objecten, dat zijn er 421 meer dan het jaar tevoren; terwijl 224 objecten beheerd werden voor derden. Aan dit laatstgenoemde beheer werden onttrokken 171 woningen en 13 garages van Hoog ovens, Mekog en N.V. Huizenbezit Bree- saap; 6 woningen van Van Gelder Papier: 15 woningen van Rijkswaterstaat en 104 objecten van de Stichting tot Huisvesting en Verzorging van Bejaarden en Alleen staanden. Voor dit onderdeel nam het aantal beheersobjecten dus af met 309. Een speciaal onderwerp van zorg is nog steeds het onderhoud van de door de gemeente wegens sanering aangekochte en bij de stichting in beheer gegeven oude woningen. Indien de verhouding tussen woningbehoefte en woningvoorraad in de gemeente dit maar enigszins toelaat, ver dient het aanbeveling een groot gedeelte van deze woningen te ontruimen en aan hun bestemming als woonruimte te ont trekken. De werkzaamheden tot aanpassing van enkele woningen aan de eisen, welke in verband met bewoning door minder- validen ontstaan, werden in het verslag jaar in overleg, na verkregen machtiging van burgemeester en wethouders, met de gemeentelijke geneeskundige en gezond heidsdienst en voor sommige woningen, in overleg met de dienst voor sociale zaken onder goedkeuring van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening voortgezet. Ingevolge de Wet jaarlijkse huurverho ging (wet van 24-12-1968) had per 1 april 1969 een verplichte huurverhoging plaats van 6% voor de na-oorlogse gesubsidieer de woningen, gebouwd vóór 1 januari 1968, waarvoor op 31 december 1968 nog een jaarlijkse bijdrage in de exploitatie Een van de binnenplaatsen van voor afbraak bestemde woningen aan de President Steijnstraat: een dorado voor ratten en ander ongedierte. van het rijk werd genoten. Dit was het geval voor 2.254 woningwetwoningen en voor 184 premiewoningen tot stand ge komen op voet van de premie- en bijdrage beschikking woningbouw 1960. De meeste overige woningen waren be trokken bij de facultatieve huurverhoging eveneens per 1 april 1969, die maximaal 6% bedroeg. Dit aantal bedroeg 2.919. Niet verhoogd werden o.m. de 115 vóór oorlogse woningwetwoningen van het complex Wijkeroog I. gebouwd voor 1921, waarvoor plannen tot afbraak bestaan i.v.m. de uitbreiding van de papierfabriek en een groot aantal woningen in Oud- IJmuiden, die betrokken zijn bij de sa neringsplannen voor dit gebied. Uitgesteld werd de huurverhoging voor de vóór-oorlogse woningwetwoningen van de complexen Velseroord I en II, waarvan de riolering in zeer slechte staat ver keerde, hetgeen tot gevolg had dat bij de vorige huurverhoging in een aantal ge vallen geen verklaring van redelijkheid van de huuradviescommissie kon worden verkregen. Eerst nadat alle woningen van een nieuwe riolering waren voorzien werd de huurverhoging van 6% alsnog door gevoerd. De ingangsdatum was 1 januari 1970. Zoals elke huurverhoging bracht ook de huurverhoging van 1 april 1969 veel werk, maar het meest tijdrovend was de behandeling van de protesten van de genen, die onder de facultatieve huur verhoging vielen. Maakten in 1968 41 huurders bezwaar, thans waren dit er 179. Na veel correspondentie en bezoeken aan (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De heer Th. Etten is met ingang van het nieuwe academiejaar benoemd tot waarnemend direeteur van de Katholieke Pedagogische Academie Beverwijk. Er is niet tot een defintieve benoeming besloten in verband met nieuwbouwplannen. die wel eens zouden resulteren in een fusie met één of meer andere pedagogische academies. De laatste directeur was dr. J. P. Gribling, die zoals bekend tijdens het conflict met ziekteverlof is gegaan en la ter naar elders is vertrokken. Zijn func tie werd tijdelijk waargenomen door de heer G. Merz. een van de docenten. De heer Ettema, docent Nederlands, is thans de „vaste" waarnemende directeur. Het besluit is door het bestuur genomen in samenspraak met de academieraad. De KPAB heeft al geruime tijd plannen voor nieuwbouw, die nu worden door kruist door nieuwe ontwikkelingen. Aan het Centraal Bureau voor het Katholiek Onderwijs is gevraagd een studie te ma ken, welke over enkele maanden kan zijn afgerond. Het rapport dat hieruit voort' komt zal niet alleen betrekking hebben op de opzet van het onderwijs, dat vooral op pedagogische academies in beweging is, maar ook op de huisvesting. Zo wordt overwogen om samen te werken met an dere academies, waarbij het voor de hand ligt dat de enige andere katholieke aca demie in deze streek, die in Bergen, er allereerst bij wordt betrokken. Zolang de zaak nog volop in beweging is, kan het bestuur nog niets meedelen. l-c.v huis trokken 132 huurders hun protest in Overeenkomstig de vastgestelde procedure werd voor de overige 48 weigeraars bij de huuradviescommissie te Haarlem een ver klaring aangevraagd, waaruit de redelijk heid van de voorgestelde huurverhoging zou moeten blijken. Aan het einde van het verslagjaar was nog in geen van deze gevallen een beslissing van de commissie verkregen. Van de 25 gevallen inzake de huur verhoging per 1 juni 1968 die op 31 de cember 1968 nog bij de huuradviescom missie in behandeling waren, was de commissie in 6 gevallen niet bereid een verklaring van redelijkheid te verstrek ken. In de complexen Velseroord I en II was deze afwijzing, zoals hierboven ver meld. gebaseerd op de slechte toestand van de riolering. Gedurende het afgelopen jaar zijn blijkens het jaarverslag van de Dienst voor de Huisvesting 565 woningen ge reed gekomen, waarvan 205 in de parti culiere sector en 360 woningen van de gemeente. Op 31 december 1969 waren in aanbouw 44 premiewoningen en 4 wo ningen zonder subsidie voor particulieren en 144 woningwetwoningen voor de ge meente. De woningvoorraad bedroeg op 31 de cember 1969, verdeeld over de verschil lende gemeentedelen met tussen haak jes de aantallen per 31 december 1968: Velsen en Velserbeek 407 (428); Velsen- Noord 2405 (2413); Driehuis 872 (872); Santpoort-Noord 2692 (2660); Santpoort- Zuid 1251 (1255); Velserbroekpolder 57 (53); Noord- en Zuid-Spaarndammerpolder 73 (73); Oud-IJmuiden 1015 (1044) en Nieuw- IJmuiden 10994 (10488), alsmede zes nood woningen, zodat het totaal der woning voorraad 19772 bedraagt. De gemiddelde woningbezetting bedroeg op het einde van het verslagjaar 3,44. Gedurende het af gelopen jaar vermeerderde de woning voorraad met 565 nieuwe woningen, ter wijl 85 woningen door afbraak wegens sanering etcetera aan de woningvoorraad werden onttrokken. Een blik in de voor afbraak bestemde President Steijnstraat, waar reeds van achttien woningen de deuren en ramen zijn dichtgespijkerd. In de er achter gelegen President Kruger- straat telden wij twintig dichtgespij kerde woningen, alsmede enkele open plekken van al afgebroken huizen. v 'V ,v-, 5 v s v 1 dSËK- BEVERWIJK. Noteringen groente veiling: andijvie 922, spinazie 641, sla 8—30, bospeen 38-81, prei 4256. was- peen 2065, snijbonen 65128, sperzie bonen 48133, pronkbonen 4678, tuin bonen 4472, postelein 2844, komkom mer 1536, tomaten 4455, rabarber 18 38, bloemkool 2472, rodekool 919, wit- tekool 511 .spitskool 5570, uien 3852, meloenen 85160. Een van de nieuwbouwgedeelten van Oud-IJmuiden, gefotografeerd vanaf de hoek van de Keizer Wilhelmstraat, met op de achtergrond een complex nieuwere woningen in de Carolina- straat. Op de voorgrond links een stukje Oud-IJmuiden, dat op de slopershamer wacht. VELSEN. Het geschenk dat door een comité van ingezetenen van Velsen wordt ingezameld voor de scheidende wethouder en loco-burgemeester H. de Boer, zal tijdens de receptie op vrijdag 28 augustus omstreeks half negen onder couvert worden aangeboden. Zij die nog aan dit geschenk willen bij dragen kunnen tot uiterlijk donderdag 27 augustus aan dit voornemen gevolg geven door een storting op girorekening 270475, ten name van de stichting „De Velser Gemeenschap", of bij een van de Nutsspaarbanken in de gemeente op re kening 84.10.38.287, onder vermelding „Afscheid loco-burgemeester". (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een mimevoorstelling door theatergroep Funhouse en een bal letvoorstelling door het Nederlands Dans theater maken deel uit van de evenemen ten, die de „Bewegingsmanifestatie '70" in de IJmond van 4 tot en met 13 sep tember zullen vormen. ZoaLs wij al eerder hebben bericht wordt de manifestatie georganiseerd door de bewegingsgroep Multi Movements van de ABC-sociëteit, waar men een merkwaar dig groeiende belangstelling krijgt voor de bewegingsexpressie, die bij Multi Mo vements wordt geleerd en genoten. Doel van de manifestatie is de aandacht te vestigen op de beweging als nieuwe uit drukkingsmogelijkheid. Ofschoon Multi Movements niet te klagen heeft over be langstelling, meent Anne Kalverda, een van de docenten, dat er vooral onder de jeugd nog te weinig mensen zijn die er werkelijk mee hebben kennis gemaakt. films BUTCH EN de Sundance Kid zijn na melijk min of meer historische figuren uit de roerige geschiedenis van het wilde westen: twee notoire treinrovers die uit wijken naar Bolivia, als hun de grond on der de voeten te warm is geworden. In hun gezelschap is dan inmiddels een weder zijdse vriendin opgenomen, maar alle po gingen om op het rechte pad te blijven zijn ook in hun nieuwe omgeving tot mislukken gedoemd. Aldus gaan zij voort met het beroven van banken en het over vallen van transporten, worden daardoor vogelvrij verklaard en moeten tenslotte, als zelfs het leger tegen hen wordt inge zet, met hun leven voor alle gepleegde misdaden boeten. REGISSEUR George Roy Hill heeft dit avonturenverhaal niet ai te dramatisch en gewelddadig gemaakt, zodat in plaats daarvan een kosteloze en zorgeloze schel menroman is ontstaan. In deze stjjl wordt de film ook gespeeld door Paul Newman. Robert Reford en Katharine Ross, als Butch. de Kid en het gemeenschappelijke vriendinnetje, zodat van vrijdag- tot en met woensdagavond in dit theater span ning en amusement voortreffelijk worden gecombineerd. DE BEIDE overige films voor dit week- programma zijn wel van bijzonder tegen gestelde aard. Zo wordt hedenavond „Ikeen mannequin" vertoond, waarin op een nogal pikante manier de vraag aan de orde wordt gesteld of dit beroep voor jonge meisjes wellicht gevaren kan opleveren, zondagmiddag gevolgd door 'n reprise van „King Kong", de legendarisch geworden sensatiefilm uit de dertiger ja ren. TOT HET GENRE van de knap ver vaardigde thrillers mag ongetwijfeld ook „Vijf erfenissen voor een weduwe" wor den gerekend, welke film van vrijdag tot en met zondagavond in de Stads schouwburg gaat draaien. De boeiende intrige is gebaseerd op de mysterieuze verdwijningen van maar liefst vijf huis houdsters, die bij een zonderlinge wedu we in betrekking zijn geweest. Het ver moeden lijkt dan ook gewettigd dat het deze dame om het spaargeld van haar personeel te doen is geweest. In hoeverre het hier werkelijk een serie geraffi neerde misdaden betreft, wordt dan in 'I .v V S.'.'S. „Whatever happened to Aunt Alice" op bekwame wijze uit de doeken gedaan. Tenslotte wordt voor de matinee van zondag de vertoning van „De circusheid" geannonceerd, met in de hoofdral Danny Kaye, hetgeen voor de liefhebbers van een vrolijk uurtje waarschijnlijk een aan wijzing zal betekenen. EEN DOOR brandwonden in het gezicht van haar schoonheid beroofde vrouw weet haar man zover te krijgen, dat hij via een gechanteerde chirurg de gave huid van jonge meisjes tracht te bemachtigen, teneinde via transplantatie aan zijn vrouw de vroegere charme terug te geven. Aldus is „Slot der verloren vrouwen" een grie zelfilm in optima forma, maar ditmaal nu eens van Fransen huize .Philippe Lemaire speelt de ongelukkige echtgenoot van de verminkte vrouw, die zich terwille van haar aan ontoelaatbare wreedheden te buiten gaat. Anna Duperey is de gedu peerde dame en Howard Vernon de Duit se chirurg, die op het sinistere kasteel van het ongelukkige echtpaar zijn bloedig werk moet verrichten. Een en ander ge beurt van donderdag- tot en met zater dagavond in Luxor, onder toezicht van regisseur Claude Mulot. DIRECT NADAT daarop zondagmiddag de sensationele avonturenfilm „Eva, de slavin van het oerwoud" zal zijn vertoond, wordt in de tweede matinee een begin gemaakt met een nieuwe serie voorstel lingen van „Sissi, keizerin en moeder". Een kleurig en romantisch schouwspel, waar zich tot en met woensdagavond waarschijnlijk opnieuw drommen gega digden voor zullen melden. ER SCHIJNT bij een groot deel van het publiek nog altijd een ruime behoefte te bestaan aan de voorlichting op seksueel gebied, zoals deze door Oswalt Kolle wordt verleend, zodat zijn nieuwste film „Uw Een tafereeltje uit „Butch Cassidy and the Sundanse Kid", welke voor treffelijke western deze week in City zal worden vertoond. vrouw, het onbekende wezen" ook in dit theater moest worden geprolongeerd. Met als gevolg een nieuwe serie en wel van zondag- tot en met woensdagavond. Voorts vermeldt dit weekprogramma de vertoningen van „Satan op hoge hakken' en „Rififi in Rio", respectievelijk voor de nachtvoorstellingen van vrijdag en za terdag; Elvis Presley in „Beat en blues' voor de eerste matinee van zondag en „Amigos" voor de tweede. LAATSTGENOEMDE film wordt ook van donderdag- tot en met zaterdagavond vertoond, waardoor het publiek opnieuw met een Italiaanse western kan worden geconfronteerd, zij het dan ook iets minder bloedig en met wat meer humor. Het is het verhaal van twee vrienden, Tim en Harry, die allerlei avonturen in het wil de westen beleven. Aldus plegen zij en kele oplichtingen, worden verliefd, gevan gen genomen en weer bevrijd en spelen vereder de bekende spelletjes met revol ver en dynamiet. Actie en vrolijkheid, een gelukkige combinatie, waar regisseur Giulie Petroni een dankbaar gebruik heeft gemaakt, daarbij prima geassisteerd door knappe acteurs als Montgommery Wood, Maria Adorf en Magda Konopka. ZOALS MOCHT worden verwacht is ook in Heemskerk de belangstelling voor de even vrolijke als sensationele avon turenfilm „De grote race" voldoende ge weest, om een prolongatie te rechtvaar digen. Dit geschiedt dan ook en wel van donderdag- tot en met dinsdagavond. En gedurende de beide matinees van zondag valt er opnieuw de nodige opwinding te ondergaan, waarvoor achtereenvolgens „Murita, de grote wreker" en „Bandelero gaarne verantwoordelijk willen zijn. Onder de noemer bewegingsexpressie val len ook ballet en volksdansen en men hoopt dat er op dit gebied meer interes se komt door de manifestatie. De basis van de manifestatie is een lesprogramma, waarin voorkomen alge mene lichaamstraining, mime, sensitivi- tytraining, jazzballet, ballet, souldansen, volksdansen, yoga en bewegingsimprovi satie. De lessen worden door academisch geschoolde leraren gegeven in verschei dene ruimten in de IJmond. Bert Wes- tra van het Centraal Dansberaad houdt een inleiding, toegelicht met de film „In- toduction", op de openingsavond, evenals Jan Bronk, dorecteur van het Nederlands Mimecentrum te Amsterdam. Op woensdagavond 9 september geeft de theatergroep Funhouse een voorstel ling in het cultureel centrum De Schouw te Velsen-Noord. Op vrijdag 11 septem ber geeft het Nederlands Danstheater hier ook een voorstelling, onder meer van twee balletten van Hans van Maa- nen. Men dienst zich voor 3 september te melden voor deelname bij Anne Kalver da, Strick van Linschotenstraat 3. DONDERDAG 20 AUGUSTUS Openbare leeszaal en bibliotheek. Fi liaal Santpoort-Zuid, in De Duinpan, Wil lem de Zwijgerlaan, 19-21.15 uur. De Ring, van 19.30 u. tot 21.30 u. in de gymzaal van de F. L. Ossendorp- school (ingang Wijk aan Zeeëerweg) IJ- muiden, bokstraining. Manly Sport, Boksles en- training in de gymnastiekzaal van de Moerberg-Comité school aan de Kerkstraat in IJmuiden- West. VRIJDAG 21 AUGUSTUS De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui- den: bejaardensoos, jongerenclubs, tie nersoos, judoles. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96, 14.30- 17.30 en 19-21 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.15 u.: filiaal Santpoort-Noord, Spaarnberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Ban- jaertstraat 13, 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. DONDERDAG 20 AUGUSTUS Beverwijkse Sportraad. Huize Sehey- beeck, Velserweg. 20-22 u. spreekuur. De Slof, Raamveld. 19 u. sociëteit. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. VRIJDAG 21 AUGUSTUS Het Groene Huis, Raamveld. 20 u. so ciëteit Labyrinth. De Slof, Raamveld. 19 u. sociëteit. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 10-18 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: volwassenen 15-17.30 en 19- 21 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 18.30- 20.30 u. DONDERDAG 20 AUGUSTUS Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. VRIJDAG 21 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Filiaal De Meer paal, Banjaertstraat. Geopend 19-21 u. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend van 9-12, 14-17 en 19-22 u. DONDERDAG 20 AUGUSTUS' De Zandkraai, Handelstraat. 19.30 u. tienersoos. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 19.30 u. kaarten, schaken en dam men (volwassenen). VRIJDAG 21 AUGUSTUS De Zandkraai, Handelstraat. 13.30 u. bejaardensoos en kinderoppas. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 19 u. knutselen (jongens 12-16 jaar). Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs- daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. VRIJDAG 21 AUGUSTUS Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5