„Wat Geesink deed kan nu niet meer" il NJJB met revolutionair plan op zoek naar sponsors SECRETARIS LUITEN: „HET IS NOODZAKELIJK KWAAD" Jolly Maverick S favoriet voor Van Tuyll-Memoriaal ED0-AG0W EDO B—Heracles B Leo Proost eerste bij professionals STAM - ACHTER KOCH - ZONDER MOEITE NAAR OVERWINNING Rood en Wit kan basis voor kampioenschap leggen Strijd om Haarlemse schaaktitel WIELART IN JEUGDPLOEG De Lange op kop in kampioenschap Jan Harings tweede in Geetbets Ada Koks1 vlinderrecord (100 m.) verbeterd VRIJDAG 21 AUGUSTUS 197t 18 >*~^~VVV"VVW,~WVVWVW ™W>WVWVVaVVW^'v,,w,MW,~M™w~w»>^^ Noodzakelijk kwaad Samenspel Handen vrij ATLETIEK ZONDAG 23 AUGUSTUS - HALF DRIE ZATERDAG 22 AUGUSTUS - HALF DRIE Zondag loterij met mooie prijzen. Profs (Van onze sportredactie) HAARLEM. Anton Geesink is de enige judoka die iaren geleden reeds de wegen 'ontdekte die de NJJB nu gaat bewandelen. De Utrechter heeft zich in die tijd bekwaamd in de kunst zijn naam zo goed mogelijk te verko pen. Het grote verschil met de initia tieven van Geesink en de plannen van de judobond is echter dat de ex-we reldkampioen de gelden voor eigen gebruik kon aanwenden, terwijl de bedragen die de actie van de NJJB opbrengt niet door de betrokken judo ka's persoonlijk kunnen worden ge bruikt. Secretaris Luiten zegt daarover: Als een topjudoka dat nu nog zou doen, dan is hij zonder meer prof en kan hij dus niet meer aan officiële wedstrijden deelnemen." Vooral in het buitenland zijn er in de tijd van Gee- sinks grote successen stemmen opge gaan om de Utrechter prof te verkla ren. Er werd zelfs enige tijd op de Europese kampioenschappen een apar te prof en amateur-klasse gecreëerd. „Reclame zoals Geesink die in zijn actieve periode maakte was eigenlijk in strijd met de amateurbepalingen. Maar van hem hebben wij altijd meer geslikt dan normaal. Men kon van de NJJB trouwens niet verwachten dat zij haar beste man prof zou verkla ren. Zo'n initiatief had van de EJU moeten komen", aldus Wim Luiten. (Van onze sportredactie) HAARLEM Het is een bekend verschijnsel dat organisaties in de puur amateuristische sporten door de nood gedwongen allianties aangaan met commerciële instellingen, als blijkt dat zij de concurrentiestrijd met het buitenland zonder de financiële steun van de „extra-sportieven" niet meer aankunnen. Het is ook bekend dat sommige amateuristische bestuurders geen partij zijn voor de zakenlieden, waarmee zij aan de tafel gaan zitten. Dat kan dan tot een ongewenste invloed van de sponsors in de betref fende organisatie leiden, want hoe sportief de merken ook mogen zijn, altijd blijft de stelregel „voor niets gaat alleen de zon op" van kracht. Zolang nog ideële sportorganisaties zaken doen met op winst beluste bedrijven, zal het gevaar voor een te grote zeggenschap van de extra-sportieven blijven. Omdat een „huwelijk" met het be drijfsleven, dat in de sport een uitste kende mogelijkheid gevonden heeft om reclame te bedrijven, in Nederland, door de apathische houding van de rij kso ver heid, de enige mogelijkheid vormt om aan de benodigde fondsen te komen, ac cepteren de besturen van de sportorga nisaties noodgedwongen de risico's bij het aantrekken van een sponsor. Vaak is er geen andere weg. Zonder geld kan men de race met de Oostbloklanden niet lang meer volhouden. De symptomen van een Oostelijke overmacht zijn nu op alle fronten al waar te nemen; gebeurt er op korte termijn niets, dan bestaat er een grote kans dat de topsport, en daarmee de recreatiesport in ons land, devalueert. Na de wielerunie, de basketbalbond, de volleybalbond en de honkbalbond heeft nu ook de Nederlandse Jiu Jitsu en Judo Bond besloten om gehoor te geven aan de lokkende roep van het kapitaal. Gees telijke vader van dit plan, waaraan mo menteel druk wordt gewerkt is Wim Lui ten, als judoleraar/zakenman sinds jaar en dag betrokken bij het besturen van de 45.000 man sterke judobond Zoals zove- len is hij ervan overtuigd dat topsport op internationaal niveau binnen afzien bare tijd niet meer mogelijk zal zijn met de beperkte middelen, die de topsporters en hun officials ter beschikking staan. Luiten: „Zonder een goede maatschap pelijke begeleiding zijn wij in de toekomst niet meer opgewassen tegen de landen, waar wel meer voor de sportbeoefening gedaan wordt. Het hoofdbestuur van de NJJB is zich daar wel van bewust. Over het algemeen is men van mening dat het binnenhalen van reclame in onze sport noodzakelijk, maar ook een noodzakelijk kwaad, is". De verantwoordelijke heren in de judobond schijnen goed te weten waaraan ze beginnen Zij halen de com mercie in huis. maar dan wel op een manier waardoor de risico's beperkt blij ven. Het project dat de NJJB in casu se cretaris Wim Luiten, voor ogen staat, is dan ook voor Nederlandse begrippen re volutionair te noemen Want de NJJB is niet van plan om zijn leden zonder meer in de duistere wereld van de commercie te laten pionieren. Integendeel zij houdt alles voorlopig nog in eigen hana. Lui ten: „Het gaat ons er in eerste in stantie alleen om voor de topsporters, daar versta ik de leden van de kerngroep onder, een verantwoorde maatschappelij ke begeleiding te krijgen. Natuurlijk is de situatie zoals zich die voor zal doen niet ideaal. Er zou gewoon voldoende be grip bij het Nederlandse volk moeten zijn, zodat die jongens ook zonder sponsor hun sport zouden kunnen be oefenen zonder dat dat ten koste van hun werk of hun studie moet gaan". De NJJB heeft echter ingezien dat zo'n situatie, althans de eerste jaren,in ons land wel een illusie zal blijven. Daarom accepteerde men het voorstel van Wim Luiten, die ervan uit is gegaan dat zij die de vruchten van deze actie zullen plukken, de leden van de kernploeg dus, er ook wat voor zullen moeten doen.Het plan- Luiten omvat drie mogelijkheden om tot samenwerking met het bedrijfs leven te komen* a. Als organisator van alle nationale en internationale evenementen in ons land wil de NJJB de reclame rond een belangrijk toernooi bijvoorbeeld in de wedstrijdhal verkopen. b. Als overkoepelende organisatie van al le Nederlandse judoka's inclusief de topmensen, wil de NJJB de reclame op de trainingspakken van de Neder landse ploegen verkopen Die pakken zullen dam te allen tijde door de le den van de kernploeg in het openbaar gedragen moeten worden, zelfs als de ploeg wordt voorgesteld en men het volkslied speelt. c. Tenslotte ziet de NJJB een derde mo gelijkheid in het beschikbaar stellen van de topjudoka's voor andere recla memogelijkheden van een sponsor. In dat geval zouden de leden van de kern ploeg zich zelfs beschikbaar moeten stellen om bijvoorbeeld met een limo nadeflesje van een bepaald merk in de hand te poseren voor een advertentie. Het spreekt vanzelf dat er, om derge lijke methoden te verwezenlijken, een foutloos samenspel tussen judoka's en of ficials moet bestaan. Het zou anders kunnen gebeuren dat een sterke judoka, die door zijn prestaties zeker in aanmer king zou komen voor een plaats in de nationale ploeg, uit dat team gehouden moet worden omdat hij om welke reden dan ook zou weigeren om met reclame op zijn rug te lopen. Wim Luiten: „Dat zou inderdaad kunnen gebeuren. We gaan er van uit dat de mensen die profijt van de opbrengst trekken er ook wat voor over moeten hebben. Zou nu een lid van de kernploeg geen bondstrainingspak wil len dragen, dan kan hij ook geen ge bruik .maken van de faciliteiten, die door de samenwerking met een sponsor gebo den kunnen worden" Om dergelijke toestanden te voorko men, heeft de NJJB reeds vorig jaar een vorm van inspraak 'ngevoerd. Ook over het bovengenoemde plan werd vooraf met de leden van de kernploeg overlegd. „Ze waren het er unaniem over eens dat de bond het plan moest uitvoeren. Er was alleen een duidelijke teneur dat het geld dat wij door hun medewerking in kas zou den krijgen ook alleen aan de kernploeg besteed zou worden" aldus de Leidse se cretaris voor sportteehnische zaken, die deze toezegging met een gerust hart kon doen. De opbrengst van de reclame gaat na melijk in een pot, waaruit de reizen, trainingskampen loonderving enz. voor de kernploeg gefinancierd zullen worden. Niemand zal er dus persoonlijk enig ma terieel voordeel aan hebben. Hoewel Ne derland niet de eerste judonatie is, die met een sponsor in zee gaat Oostenrijk bond zich reeds aan een judopakkenfabri- kant, heeft de NJJB de Europese Judo Unie toch gevraagd een uitspraak over hun plannen te doen, dit om in de toe komst niet onaangenaam verrast te wor den door weigeringen van de internatio nale organisatie. Wim Luiten heeft voorlonig een jaar de handen vrij gekregen om zich hele maal te kunnen wijden aan de verwezen lijking van de plannen. Het materiaal waarmee hij gaat onderhandelen is niet gering. Luiten: ,,Ik heb berekend dat Ne derland sinds 1951 180 medailles op Euro pese en wereldkampioenschappen en Olympische Spelen behaald heeft. Wij kunnen een sponsor garanderen dat hij altijd jongens zal hebben die in de be langstelling staan". Belangrijk in dit geval is de manier waarop de NJJB zijn zaken aan het pu- Wim Luiten: „Zonder sponsors dreigen we de aansluiting met het buitenland te verliezen". bliek gaat verkopen. In het verleden is de aanpak niet altijd even gelukkig ge weest. „Maar dat is nu definitief voor bij", zegt Luiten, „wij hebben ons hele programma aangepast Er 2ai in het sei zoen minstens één interland per maand in ons land plaatsvinden, terwijl wij in '72 als hoogtepunt de Europese kam pioenschappen hier organiseren. Wij gaan trouwens in het hele seizoen naar een climax toewerken". THEO KLEIN (Van onze paardesportmedewerker) De schimmel Jolly Maverick S, die in als handicap uitgeschreven rennen vrij wel geen kans wordt geboden, krjjgt in het H. P. Baron van Tuyll van Seroos- kerken Memoriaal de overwinning op een presenteerblaadje aangeboden. Zyn trai ner. Francois Delbrassinne, wacht rustig op dit soort rennen, die hem niet kunnen ontgaan. Hij staat ten opzichte van zijn naaste concurrent maar liefst 14 kg gun stiger en dat is over de 2500 meter lange afstand een beslissend voordeel. Een tweede crack op Duindigt is de twee jarige draver John Areta, die ondanks een handicap van 60 meter nog favoriet is. De tips voor Duindigt (zaterdag) 1. Nero-prijs. 1. Idylle Miss; 2. Hanover D; 3. Henry Trickson. Outs.: Henterprise. 2. Julius Caesar-prijs: 1. John Areta; 2. Jon ker Jan; 3. Junior. Outs.; Junibes B. 4. Octavius-prijs: 1. Henny; 2. Intrest Scott P; Island Queen. Outs.: Horma. 5. Antonius-prijs: 1. Indien; 2. Irona Buiten zorg; 3. Interest. Outs.: Galatea. 7. Drusus-prijs: 1. Don Camillo; 2. Eronica W: 3. Everprise. Outs.: Darling Hollandia. 8. Germanicus-prijs: 1. Hea Alkestis VE; 2 Gert Jan; 3. Hoss Westlandia. Outs.: Her Areta. 10. Claudius-prijs: 1. Edel Six; 2. Herman; 3. Gudo van Bonni. Outs.: Gay Way. Rennen 3. H. P Baron van Tuyll van Serooskerken Meroriaal: 1. Jolly Maverick S; 2. Ragged Ro bin; 3. Abgars Bonny Boy. Outs.: Golden Bla ze S. 6. Gallantry-prijs: 1. Red Pepper; 2. Lady Lindella; 3. Germa. Outs.: Wild Cat. 9. Gana Drum-prijs: 1. Goldfinger; 2. Flag rant; 3. Puma. Outs.Bebe-Boo. Voor het eerst na de Derby verschijnen zondagmiddag op Mereveld een aantal te genstanders uit deze klassieke slag in de semi-klassieke Sprinters-prijs. Slechts Ironie en Immer Wieder ontbreken op het appel. Illya Kuryakin tweede in de Derby zou hierin favoriet zijn geweest als Ingrid Hanover hiervoor niet een stok je -had gestoken. De merrie, die in geen enkel klasiek nummer staat ingeschreven, behoort tot de top van haar generatie. Haar aparte klasse demonstreerde zij al met twaalf seizoenoverwinningen. Haar re cord kan zij over de korte afstand nog scherper stellen. De oudere grote klasse treft elkaar in de Grote Benelux-prijs. De Gold Cup-winnaar Eland opnieuw tegen Felix, die echter twintig meter gunstiger staat en nu zijn revanche kan nemen. De titps voor Utrecht (zondag) 1. Schoorlijprijs: 1. Ivan Axkit; 2. His Areta; 3. Ina Song. Outs.Hidda Dear. 2. Bergen-prijs le afd.: 1. Ilono S; 2. Iduna J; 3. Isac Cavaljos. Outs.: Ivoor S. 3. Heiloo-prijs: 1. Grenadier; 2. Fina: 3. Comet Volann. Outs.Edel Hollandia. 4 Sprinters-prijs: 1. Ingrid Hanover; 2. Illya Kuryakin; 3. Important O. Outs.: Ixion Mars. 5. Alkmaar-prijs: 1. Henri Buitenzorg; 2. Fletcher D; 3. Fabiola Kitty. Outs.: Don Faune. 6. Grote Benelux-prijs: 1. Felix; 2. Eland: 3. Faith Hollandia. Outs.El Hadie. 7. Castricum-prijs1. Ivonne Moe; 2. Hugo Hollandia; 3. Handsome Mac. Outs.: Ido van Alkestis. 8. Toekomstbeker IV: 1. Happie T: 2. Han nibal; 3. Hadewych. Outs.: Funny Guy. 9. Bergen-prijs: 1. Ideal Buitenzorg; 2. litis Hollandia; 3. Inyala. Outs.: Iris Hagheweyde. Op de laatste dag van de reeks grote vakantie-meetings op Hilverum, die alle records op bezoek- en toto-cijfers braken, staan dinsdagavond (6.30 uur) weer twee koersen, die hun aantrekkingskracht niet zullen missen. Het zijn de grote Augustus- prijs over 2900 meter en de Grote Prijs der 6-jarigen. De beide topmerries Faith Hollandia en Fernanda D, die samen meer dan een ton wonnen, kunnen hierin de lakens uitdelen. De tips voor Hilversum (dinsdag) 1. Lars-prijs: 1. Ivaline; 2. Ido van Alkestis; 3. Henry Trickson. Outs.: Henrio. 2. Loekie-prijs le afd.: 1. Junior Volomon; 2. Jean Buitenzorg; 3. Judy Buitenzorg. Outs Joan Hollandia. 3. Leo-prijs: 1. Heidepark; 2. Gerda Kraan; 8. Guit. Outs.: stal Middenmeer (Faycon D - Gau dy Way). 4 Grote Augustus-prijs: 1. keuze J Wage- naar jr (Helené Hanover - Fabiola Kitty); 2. Fletcher D; 3. Quarteron II. Outs.Brun Beer. 5. Grote Prijs der 6-jarigen: 1. Faith Hollan dia; 2. Fulette Six; 3. Filippine. Outs.: Fernan da D. 6 Leitha-prijs: 1. Hedy O; 2. Gids; 3. Hilma. Outs.: Horma. 7. Linda-yijs: 1. Hofnar; 2. Grace Again; 3. Fred Signal. Outs.: Fleche. 8. Libel-prijs: 1. Generique Belwin; 2. Han- neke d'Aster; 3. Hilda Dunst. Outs.: Guy Vo lann. 9. Loekie-prijs 2e afd.: 1. John Buitenzorg; 2. Josephine Baker; 3. Jensen. Outs.: Jacco Bui tenzorg. (Van onze atletiekmedewerker) HAARLEM De jeugdige „Haarlem" atleet Ruud Wielart is door de KNAU uitgenodigd uit te komen op het nummer hoogspringen tijdens de jeugd-interland Nederland-België-Spanje welke gehouden wordt op zondag 30 augustus te Bergen op Zoom. Deze 16-jarige atleet werd gekozen om zjjn goede prestaties op dit nummer. Hij bereikte reeds meerdere malen een hoogte van 1.80 mtr. In Leeuwarden sprong hij zelfs 1.82 mtr op 9 augustus j.l. ROZENBURG Ir de vierde ronde van het jeugdkampioenschap van Neder land, die woensdag in Rozenburg werd gespeeld, besloten De Lang en Viergever na achttien zetten tol remise. De stand is: De Lange 2 uit 3* Witt 1 uit 2; Vier gever 1 uit 3. GEETBETS. De Limburger Jan Ha rings is donderdag tijdens een wieler wedstrijd voor profs in Geetbets (Belg.) als tweede geëindigd achter de Belg Ro ger Joehmans. De winnaar reed de 150 kilometer in 3 uur en 55 minuten. Matje Gerrits bezette de derde plaats. Eef Dol man finishte als vijfde. Jan van Katwijk werd zevende. ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Niets was er gister avond meer in het Olympisch Stadion terug te vinden van de spanning die vo rige week tijdens de finale om het we reldkampioenschap bij de amateurstayers had geheerst. De revanche van de we reldtitelstrijd, waarin de concurrentie de kans werd gegeven wraak te nemen op Cees Stam, mondde uit in een pretentie loos rondjes draaien in een volgorde die reeds in de eerste omlopen tot stand was gekomen. Het meest opvallende van de (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Het Haarlemse Rood Wit heeft de beste papieren in de strijd om de titel in de eerste klasse A van de cricketcompetitie. Toch zijn de Haarlem mers er beslist nog niet, daar de sterke ploeg van het Haagse Quick op de loer ligt om Rood Wit een spaak in het wiel te kunnen steken. Het ziet er wel naar uit, dat het ko mende weekeinde in feite de beslissing zal gaan vallen als de beide teams zon- g op het Haagse „Nieuw-Hanenburg" de strijd zullen aanbinden. Als Rood Wit deze ontmoeting in winst weet om te zetten hoeft het uit de resterende drie wedstrijden slechts zes punten te verga ren om zich van de titel verzekerd te weten. Bij een overwinning voor Quick ech ter moeten de Haarlemmers uit drie wedstrijden minstens 13 punten slepen om het kampioenschap te kunnen ver overen en dit is met wedstrijden tegen de beide HCC-ploegen en het Rotterdam se VOC, dat in ernstig degradatiegevaar verkeert, geen eenvoudige zaak. De Haarlemmers zijn echter ondanks de twee zware weekeinden, waarin zij zowel zaterdag als zondag moeten aan treden, alleszins optimistisch, daar zelfs bij een „draw" tegen Quick Rood Wit de beste papieren blijft behouden. De Rood Witters zullen zich wel vol ledig inzetten om met een goed resultaat voor de dag te komen, daar men de ge dachte, dat vorig jaar het met HBS ge deelde kampioenschap de Haarlemmers in de schoot geworpen werd, wil ontzenu wen. Het programma ziet er wat Rood Wit betreft als volgt uit: zaterdag, 22 aug. uit tegen VOC; zondag, 23 aug., uit tegen Quick H; zaterdag, 29 aug. op eigen terrein de uitwedstrijd tegen HCC II; zondag, 30 aug. thuis tegen HCC I. wedstrijd, die zonder moeite vrijwel van kop af gewonnen werd door wereldkam pioen Cees Stam, was de samenstelling van het zegevierende koppel. Bij afwe zigheid van zijn vaste gangmaker Sta kenburg, die momenteel in een Berlijns ziekenhuis herstelt van de wonden die hij vorige week bij een val opliep, had Cees Stam namelijk voor de eerste maal sinds '68 plaats genomen achter gangma ker Noppie Koch. De relaties tussen de nieuwe wereld kampioen en de Utrechtse gangmaker wa ren niet al te vriendelijk geweest sinds het wereldkampioenschap '68 dat in Rome werd gehouden. Van verschillende kanten werd Koch toen verweten dat hij Stam van de wereldtitel afgehouden zou hebben. Gisteren kwam onverwacht een einde aan de koude oorlog. Stam: „Dat houdt niet in dat ik nu met Koch ga rij den. Als ik amateur blijf dan rij ik in de toekomst zonder meer weer achter Stakenburg. Word ik prof, wat helemaal nog niet zo zeker is, dan weet ik het nog niet." Stam had gisteren niet over Koch te klagen. De Utrechter zorgde ervoor dat de Zaanse stayer de eerste plaats kon pakken zonder een moment in gevaar te komen. Bert Boom, de tweede Nederland se stayer in de amateurwedstrijd, waarin de sterke Westduitser Gnas wegens ver plichtingen elders ontbrak, kon geen rol van enige betekenis spelen omdat hij eigenlijk nog niet helemaal hersteld is van zijn blessures, vorige week opgelo pen bij een valpartij. De tweede plaats was nu voor de Zwitser Herger, derde werd Podlesch (West-Duitsland). In tegenstelling tot Charles Ruys, die als manager van het Rotterdamse sport paleis voorlopig geen profstayers op zijn baan wil hebben, trok promotor Jan Derksen voor zijn programma van giste ren, dat aanvankelijk maandag gehouden zou worden, maar toen door de regen werd uitgesteld, wèl de fel becritiseerde broodrijders aan. Zij kozen voor het front van 5000 toeschouwers echter eieren voor hun geld en leverden een aantrekkelijke koers, waarin de Belg Leo Proost, met alweer Nop Koch de eerste prijs greep. Tweede werd de Nederlandse kampioen Piet de Wit en als derde eindigde de Belgische Nederlander Theo Verschueren. Jaap Oudkerk finishte als vijfde op één ronde. Met hun interessante race brachten de profstayers nog enige fleur aan het sfeer loze wielergebeuren, dat wat de profs betreft, werd gecompleteerd door een sprintwedstrijd tussen Leijn Loevesijn en de nieuwe wereldkampioen Johnson uit Australië. Nadat beide coureurs een rit op hun naam geschreven hadden besliste de Australiër de derde en beslissende race in zijn voordeel. Het aangekondigde nummer op de tan dem moest komen te vervallen omdat Duitse wereldkampioenen Barth en Mül- ler niet voor de tweede keer naar Am sterdam konden komen. In plaats daar van reed de achtervolgingsploeg van Lei- cester een wedstrijd over vier kilometer tegen een team bestaande uit Kneteman, Janbroers, Van de Putten en Stander. De nationale formatie, met Nieuwenhuis, Jansen, Nanno Bakker en Van Lissem zegevierde. BOEDAPEST. De voetbalclub Ujpest Dozsa, landskampioen van Hongarije, heeft donderdag het bezit van de Hon gaarse beker geprolongeerd door FC Komlo met 3-2 (2-1) te verslaan. De doelpunten voor Upjest werden gemaakt door Fazekas (2) en Dunai, (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. H^t schaakkampioen schap van Haarlem en Omstreken wordt ditmaal gehouden op 2, 7, 10, 14 en 16 september. De betlrijtseantine van Ruys Haarlem NV aan de Oudeweg is door dit bedrijf weer belangeloos ter beschikking gesteld. Er zal worden gespeeld in zeskampen bij vrije inschrijving Dit is ten dele een verandering ten opzichte van het succes volle toernooi van vorig jaar toen schaak meester Th. D. Schelt:nga als winnaar uit de bus kwam. Men had toen een invitatie- groep samengesteld boven alle andere groepen. Hoewel ook nu om geldprijzen zal worden gespeeld z'jn de bepérkte mo gelijkheden er oorzaak van dat men nu wat voorzichtiger me*-de geldbuidel moet omspringen. Daarom dus wel een ere- groep, maar dan bij vrije inschrijving. Naast de vijf speelronden is nog een sluitingsavond gepland op maandagavond 21 september waarop de prijsuitreiking zal plaats hebben en een snelschaakwed strijd wordt georganiseerd. De mogelijk heid tot inschrijving staat open tot dins dag 25 augustus bij de heer H Spanjers- berg, Roordastraat 158, Haarlem. LOS ANGELES. De Amerikaanse Alice Jones heeft donderdag het wereld record 100 meter vlinderslag dames ver beterd met een tijd van 1 minuut. 4,1 se conde. Daarmee heeft zij het record over genomen van Ada Kok, die op 14 augustus 1965 een tijd had gemaakt van l minuut, 4,5 seconden. Alice Jones vestigde het record tijdens de finale van de Ameri kaanse zwemkampioenschappen in Los Angeles.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 18