PEN-centrale half november gereed voor „IJmuidens J Zeilwedstrijden op Mooie Nel Zuster W. Kroese directrice van W. nam afscheid F. Visserhuis als I. van Leeuwen kwart eeuw bij firma Siewertsen HCK won ook laatste match IN DE VISHAL Zoekactie na vuurpijl boven Noordzee Handbaltoernooi van De Blinkert met Duitsers Ds. J. Visser naar Indonesië Intrede ds. Koster in Petrakerk IJmuiden Kistje met 3500.- uit huis gestolen Mejuffrouw Glas predikante in Y althermond Te snel de bocht door in Driehuis i Uniek jubileum in de hallen C ar illonklanken over IJmuiden Softbalcompetitie -m VRTJDAG 21 AUGUSTUS 1970 ÏJMUÏDER COURANT (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De leden van de Vel- sense gemeenteraad, die destijds heb ben ingestemd met het aankopen van de voormalige PEN-centrale, teneinde deze onder bepaalde voorwaarden ter beschikking te kunnen stellen van het plaatselijk jeugdwerk, hebben tot dusver nog weinig reden dit besluit te betreuren. Want nadat het gebouw door talrijke, jeugdige vrijwilligers, onder toezicht van aannemer Rool- vink provisorisch in orde was ge bracht voor een geslaagd popfestival op 5 mei (duizend bezoekers!), zijn de restauratiewerkzaamheden inmid dels met hetzelfde enthousiasme voortgezet. Het ligt daarbij in de be doeling het gebouw omstreeks half november definitief voor zijn uit eindelijke bestemming gereed te hebben. U niek De eerste verdiepingbestemd voor boetieks en andere doeleinden. Het sloopwerk is dan ook vrijwel ge heel voltooid, waarvoor een honderdtal jongens en meisjes van zestien jaar af al die tijd en bij toebeurt de handen ge ducht uit de mouwen hebben gestoken. Zij kunnen thans met grote voldoening op hun activiteiten terugzien, want of schoon het interieur nog steeds een enigs zins chaotische indruk maakt, kan de be zoeker zich al een goed beeld vormen van de toekomstige inrichting. Het ziet er dan ook naar uit dat Velsen op deze wijze over enkele maanden zal kunnen beschikken over een voor Neder land welhaast uniek jeugdcentrum. Dit zal namelijk bestaan uit een grote zaal voor de pop-festivals en andere evene menten, waar een ruime belangstelling (Van onze sportredactie) HAARLEM. De Haarlemse Jacht club en de Haarlemse Zeilvereniging or ganiseren het komende weekeinde en hei weekeinde daarna nationale zeilwedstrij den op de Mooie Nel en het Nooordei Buiten Spaarna. Er wordt gestart in de schakelklasse, vrijheidsklasse, OK-klasse Vaurienklasse, twaaU voetsjoilenklase scow tempo-klasse, soloklasse, sternklas se en valkenklasse. De wedstrijden begin nen zaterdag om half twee en zondag om half tien. (Van onze medewerkers) IJMUIDEN Vrijdagmorgen hebben 26 vaartuigen in IJmuiden aangevoerd: 8615 kisten en 920 kleine kisten vis, 6000 kilogram tong en 90 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 80 kisten en 85 kleine kisten schelvis, 70 kisten wijting, 410 kleine kisten wijting, 140 kisten gul en kabeljauw, 7200 kisten en 360 kleine kisten haring, 155 kisten en 85 kleine kis ten makreel, 50 kisten pilchards, 630 kis ten schol, 10 kisten tarbot en 160 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 7.60-7.21, grote tong 7.65-7.07, grootmiddel tong 7.80-7.18, kleinmiddel tong 7.71-7.23, tong I 9.11-8.34, tong II 8.91-8.31. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 270- 252. Per tien stuks: grote kabeljauw 132, middel kabeljauw 108-104. Per 50 kilogram; schelvis I 60-56, schel vis II 65-41, kabeljauw I 125-85, kabel jauw II 125-68, kabeljauw III 51-17, grote schol 70-62, schol I 69-60, schol II 62-57, schol III 80-54, schar 47-38, bot 11.50-6, haai 67, gestripte wijting 35-24, haring 36-28.60, makreel 55-14, tarbot 290-130, griet 184-170, pilchards 25, horsmakreel 12-7.50, rode poon 80158. Donderdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen (in guldens) gemaakt: KW 41 11.900, 74 25.400, 117 16.400, 141 18.600, 170 16.500, 215 5.800, 226 6.400, 177 504, 185 7.900, TX 2 12.100, 17 14.900, 10 6.100, SC 15 3.200, 26 7.400, HD 65 12.000, KP 2 727, OD 2 4.640, 4 4.010, SCH 11 3.860, 28 3.510, IJM 44 7.000, 54 5.200, TH 10 5.200, 26 5.200, UK 1 8.980, 7 1.300, 16 3 400, 47 3.300, 70 2.600, 116 330, 119 2.230, 148 2.990, 196 1.860, 234 1.920, UK 135 en UK 145 2.475, VD 6 775, 9 930, 15 660, 19 1-240, 25 1.890, 46 1.320, 75 730, 89 1.150, 115 1.450. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond vrijdag uit: 50 kleine kisten schelvis, 70 kisten en 290 kleine kisten wijting, 300 kisten gul en kabeljauw, 800 kisten schol, 100 kisten varia en 8500 kilogram tong. voor kan worden verwacht en een kelder, die oorspronkelijk was bestemd als repe titielokaal voor de plaatselijke muziek verenigingen. Voor het geval zij hiervan geen gebruik wensten te maken, is voor deze kelder reeds een „Oosterse toestand" ontworpen. De bovenzaal zal worden ingericht als laboratorium voor „Het Witte Tejater", waarbij de toeschouwers dan kunnen plaatsnemen op een cirkelvormig amphi theater. Het ligt in de bedoeling hier ook films te vertonen en gelegenheid te geven voor discussie-avonden. Voorts wordt ge dacht aan kleinere zalen met flexibele wanden, als repetitieruimte voor toneel- en popgroepen, terwijl bovendien diverse stands zullen worden ingericht voor de (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Donderdagavond werd door de Scheveningse kustwacht op circa twee mijl ten westen van Scheveningen boven de Noordzee een rode vuurpijl waargenomen. De reddingboot uit Scheveningen is daarop naar de opgegeven positie uitge varen, terwijl van het vliegveld Valken burg een vliegtuig opsteeg om een onder zoek in stellen. Schepen in de omgeving werden via Scheveningen Radio verzocht uit te kijken naar een zich eventueel in moeilijkheden bevindend vaartuig. Het zoeken leverde geen resultaat op. De reddingboot en het vliegtuig keerden omstreeks middernacht naar hun bases terug. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. Terwijl in het kader van de jumelage tussen Haarlem en Osna- brück komend weekeinde een grote groep jonge sportlieden (onder wie ook hand ballers van Concordia en IJmond) een bezoek brengt aan deze stad voor de jaar lijkse sportieve krachtmeting tussen bei de gemeenten, is de S.V. De Blinkert za terdag en zondag gastheer van DJK uit Osnabrück. Op de velden van TYBB aan de Schalkwijkerweg organiseren de Haar lemmers daarom een handbaltoernooi op zondag 23 augustus. Behalve DJK nemen ook de dames van Gutzmutz uit Berlijn deel. Gutzmutz is de vereniging van oud- Blinkertlid Noor Bos. Naast deze Duitse verenigingen luisteren teams van Odin, KIC en De Blinkert dit toernooi, dat om 11 uur begint, op. Een welgemeende handdruk besluit de toespraak van directeur J. van Gelder tot jubilaris I. van Leeuwen. verkoop van boeken en tijdschriften en als boetieks, waar kunstenaars hun zelf vervaardigde kunstvoorwerpen verkrijg baar kunnen stellen. Ook wordt onder handeld met de NVSH voor een voor lichtingsstand. Uiteraard zal het gebouw ook worden voorzien van bars en shops voor kleine eetwaren. Het predikaat „ongeorganiseerde jeugd" wordt door de betrokkenen ont leend aan het feit dat de stichting „IJmui dens Jeugdcentrum" geen leden kent, zo dat er ook geen contributie behoeft te worden betaald. Wel is er een bestuur, dat zich met de leiding van het centrum belast. Dit bestaat uit J. Knukkel voor zitter; Paul Jongejans, secretaris; Peter van der Linden, penningmeester en Chr. de Plot voorlichting, terwijl hier voorts elke sectie in is vertegenwoordigd. Dit bestuur is verantwoordelijk voor een goe de gang van zaken, niet alleen tegenover de vaste bezoekers van het centrum, maar ook ten opzichte van allen die me nen reden te hebben voor kritiek. Elke donderdagavond is er vergadering, waar het beleid en de plannen worden bespro ken. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In de Stevenskerk in Nijmegen zal zondagmorgen 23 augustus drs. J. Visser uit Oegstgeest door ds. J. Borghardt uit Haarlem worden beves tigd als zendingspredikant van de Neder lands hervormde kerk. Ds Visser wordt daarna uitgezonden naar Midden Celebes in Indonesië, waar hij in het bijzonder met het kaderwerk zal worden belast. Johan Visser werd 3 april 1942 in Den Haag geboren, waar hij eerst het chris telijk gymnasium „Sorghvliet" bezocht. Vervolgens studeerde hij aan de Rijksu niversiteit in Utrecht, waar door hem in 1963 het kandidaats- en in 1969 het doc toraal examen theologie werd afgelegd. Nadat de heer Visser na zijn kerkelijk examen aan De Rijksuniversiteit in Utrecht in 1963 eerst gedurende ongeveer vier maanden als arbeider bij Hoogovens in IJmuiden stage had gelopen, is hij ver volgens vicaris geweest in Sint Laurens op Walcheren en in Wijk aan Zee. Ver der was hij enige tijd werkzaam bij de stichting „Jeugdwerk Zuidelijk Wester kwartier" in het Groningse Leek, waarna de heer Visser na een in Groningen ge houden colloquium in 1966 werd toegela ten tot de evangeliebediening bij de Ne derlands hervormde kerk. De heer Visser, die getrouwd is en va der van een zoon, is voornemens woens- dat 2 september met een vliegtuig naar Indonesë te vertrekken. De kelder van de voormalige PEN- centrale, thans nog een chaos, maar over enkele maanden een bruikbare ruimte. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Ds. P. C. Koster, die beroepen is aan de Gereformeerde Kerk van IJmuiden, zal zondag 30 augustus zijn intrede doen. De intrede zal plaats vinden die zondag om zeven uur des avonds in de Petrakerk aan de Spaarne- straat in IJmuiden-Oost. IJMUIDEN. Een inwoner van Oud- IJmuiden heeft bij de politie aangifte ge daan van diefstal van een geldkistje in houdende 3500. De dief moet tussen 's morgens zeven uur en 's middags vijf uur de woning met behulp van een valse sleutel zijn binnengedrongen, heeft la den en kasten doorzocht en een houten kastje opengebroken. Daaruit nam hij het kistje met geld weg. •''VI. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Mejuffrouw C. I. R. Glas uit IJmuiden, kandidate t.d.H.D. wordt zondagmiddag 23 augustus in de her vormde kerk in Valthermond (gemeente Odoorn) door ds. A. J. Roodzand beves tigd, om vervolgens als predikante in de ze gemeente haar intrede te doen. Zij is hier beroepen in de vakature van ds. J. Kloosterman, thans predikant van de her vormde gemeente in Neede. Mejuffrouw Glas zal werkzaam zijn in de wijkge- meente Valthermond, waarbij zij tevens is bestemd als parttime-voorgangster van de afdeling Exloërmond van de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden en als voorgangster van de afdeling Musselka- naal van de Nederlandse Protestanten Bond. Hier doet zij haar intrede respec tievelijk zondagmorgen 30 augustus en zondagmiddag 6 september. Mejuffrouw Glas werd 27 september 1917 geboren in de hervormde pastorie in het Noordhollandse Kwadorp. Zij bezocht eerst het stedelijk gymnasium in Gouda en vervolgens in Winschoten, om daarna haar studies voort te zetten aan de Rijks universiteit in Groningen. Hier heeft zij in 1938 haar kandidaatsexamen theolo gie en in 1940 het kerkelijk voorbereidend examen afgelegd. Daarna is zij werk zaam geweest als hulppredikster in Scheemda, Thesingen en Oude Pekela. Ook is mejuffrouw Glas gedurende tweeëntwintig jaar bij het bibliotheekwe zen werkzaam geweest, eerst als leerlin ge in Groningen en daarna als assistente in Winschoten. Vervolgens was zij onge veer twaalf jaar directrice van de open bare leeszaal en bibliotheek in Go- rinchem, om tenslotte over te gaan naar de Universiteitsbibliotheek in Leiden en de gemeentelijke bibliotheek in Velsen. In mei 1969 werd mejuffrouw Glas na een colloquium toegelaten tot de evangeliebe diening in de Nederlandse Hervormde kerk. (Van een onzer verslaggevers) DRIEHUIS. Twee tuinen werden doorploegd, heggen, hekken en een tuin muur vernield toen vannacht omstreeks een uur een ambtenaar uit Haarlem in de bocht van de Waterloolaan en de Van den Vondellaan de macht over het stuur van zijn nieuwe auto verloor en aan de linkerkant van de weg de straat verliet om de tuinen in te rijden. De politie neemt aan, dat de man met te hoge snel heid heeft gereden. Zijn auto werd zwaar beschadigd. Wethouder J. van Leeuwen overhan digt mejuffrouw Kroese het af scheidsgeschenk van de gemeente. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Mejuffrouw W. Kroese, door wethouder J. van Leeuwen gekarak teriseerd als iemand, die „wat zij vandaag wil, gisteren al gebeurd had moeten zijn", heeft donderdagmiddag tijdens een druk bezochte receptie in de Burgerzaal van het Velsense stadhuis afscheid geno men als directrice van het W. F. Visser bejaardenhuis. Dit was al eerder het ge val geweest in de intieme kring van be woners en personeel waarbij, ook al vol gens de wethouder „vele rode oogjes kon den worden opgemerkt". In zijn toespraak tot de scheidende directrice meende de heer Van Leeuwen uit dit laatste te mo gen afleiden, dat haar besluit velen bij zonder zwaar was gevallen. „En terecht", vervolgde de wethouder, (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Bij Zeevisgroothandel Siewertsen vierde donderdag de heer I. van Leeuwen zijn 25-jarig dienstverband, een in de Rijksvishallen niet-alledaags jubileum. Bjj deze Zeevisgroothandel ech ter geen ongewoon verschijnsel, want de heer Van Leeuwen is de derde jubilaris bij deze firma, welke binnen twee jaar dit aantal jubilarissen verdubbeld zal zien indien er zich niets onverhoopts voor doet. Tijdens een in „De Rank" aan de Wil- helminakade belegde receptie ter ere van de jubilaris en zijn echtgenote, werd deze jubilarissenrij aangehaald door de direc teur, de heer J. van Gelder, die in zijn toespraak zichzelf zowel als de firma ge lukkig prees met een personeelslid als de heer Van Leeuwen. Hij noemde de jubi laris een in de omgang gemakkelijk man, die nimmer precedenten schept, doch niet temin toch nog wel eens uit de hoek kan komen, zo dat nodig mocht zijn. Hij dankte hem dan ook hartelijk voor zijn arbeid zaam aandeel in de afgelopen kwart eeuw en daar de heer Van Leeuwen binnen af zienbare tijd met pensioen gal gaan, wens te hij hem toe, als ambteloos burger in de toekomst ook nog eens een zilveren jubileum te vieren. Een enveloppe met inhoud was het geschenk van de directie. Het in grote getale aanwezige personeel bood hem een fraai wandbord aan als eer ste cadeau, terwijl een ander geschenk nog zal volgen. Voorts werd de jubilaris nog een aantal persoonlijke geschenken aange boden. „want gedurende elf, bijna roemruchte jaren hebt u alle gaven van hoofd en hart aan de bewoners van dit tehuis wil len wijden, met als gevolg dat hier veel ten goede is veranderd. U bent als een moeder geweest voor uw bejaarde kinde ren en zij houden dan ook van u, evenals u van hen hebt gehouden." Ook werd er door de wethouder op ge wezen dat de sociale en menselijke bewo genheid van mejuffrouw Kroese, evenals haar begrip en vermogen zich in leven en problematiek van de ouder wordende mens in te denken, haar tot de ideale leidster van een bejaardengemeenschap hebben gemaakt. Met haar vakkundige ondergrond als all-round verpleegster was zij daardoor in staat met een volledi ge inzet te werken aan een prettig-gezel- lige sfeer, door het organiseren en stimu leren van velerlei activiteiten op net ge bied van ontspanning, geestelijk en cul tureel vormingswerk, handenarbeid en zelfs bejaardensport. Voor dit alles betuigde de wethouder haar namens het gemeentebestuur zijn hartelijke dank en na zuster Kroese nog vele gelukkige jaren te hebben toege wenst, overhandigde hij haar als af scheidsgeschenk een Perzisch tapijt. Hier werd door de heer P. J. de Klerk namens de vereniging van diensthoofden nog een fraai bloemstuk aan toegevoegd, waarna hij mejuffrouw Kroese als brand weercommandant een tweede bloemstuk mocht aanbieden, omdat in het W. F. Vis serhuis voor het korps altijd zulke voor treffelijke maaltijden werden verzorgd. Vervolgens spraken vertegenwoordigers van de adviescommissie van het tehuis en van de vereniging van directies van bejaardentehuizen, die de scheidende di rectrice eveneens geschenken kwamen aanbieden. In haar dankwoord toonde mejuffrouw Kroese zich bijzonder erkentelijk voor de vriendelijke, tot haar gerichte woorden en zij verzekerde daarbij op een mooie en blijmoedige periode in Velsen te kunnen terugzien. Zij verzuimde evenmin het col- Het programma van de beiaardbespe ling door Hein de Ligt, zaterdag 22 augus tus van 16 tot 17 uur op het Stadhuis carillon in IJmuiden, luidt als volgt: Variaties op een Fries volksliedje van Piet Post; Old folks at home van St. C. Foster; Sweet and low van Jos. Barnby; My bonnie is over the ocean van H. J. Fuller; Improvisatie van H, de Ligt; The British grenadiers, The Vicar of Bray en There is a tavern in the town; Nocturne I van Wouter Paap; When Johnny comes marching home, Old black Joe en Polly wolly doodle; Nocturne II van Wouter Paap; I got a robe, Heaven en Nobody knows the trouble I've seen; Postduiven van H. de Ligt. lege te bedanken voor de vele steun, en aandacht, die in deze gemeente aan het bejaardenwerk worden besteed. Hierna volgde de receptie, waarvan door alle aanwezigen een dankbaar ge bruik werd gemaakt voor een persoonlijk afscheid. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. He. reeds gedegradeer de HCTIW heeft het HCK in de laatste wedstrijd niet moeilijk kunnen maken. Op het veld van Terrasvogels nam de Kin- heimploeg reeds in de eerste inning een 4-0 voorsprong na honkslager van Ingrid Geuzenbroek en Yvonne Immer. Een slagbeurt later scoorde HCK wederom vier runs, toen Lucie van Schaick, Nel Ferdinandus en Anneliet van t Klooster opnieuw fors uithaalden. Daarna drong HCK niet meer aan maar kwam toch in de vierde inning nog weiopen naar 10-0. Verdediging beheerste het duo Ingrid Geuzenbroek-Lucie van Schaick de strijd volkomen. Met 9x3 siag bewees Ingrid Geuzenbroek duidelijk op weg te zijn. een werpster van betekenis te worden. Stand: HCK 10-18. Bloemendaal 10-12, Celeritas 10-12 Codo 10-12. TIW 9-4, AMVJ 9-0. Wie de plaatsen van TIW »n AMVJ zul len innemen is nog onduidelijk. Tot op heden hebben voor de promotiewedstrij den slechts ingeschreven EDO en Roef uit Moergestel. De andere districtskampioe nen hebben reeds laten horen weinig be langstelling voor de hoofdklasse te heb ben. Schrijver geen ardere ploegen meer in, dan staat de NASP opnieuw voor pro blemen. Met een hoofdklasser als Roef uit Moergestel zal het huidige hoofdklas- sebestel een moeilijk haalbare kaart zijn. Komende donderdagavond staat de be langrijke wedstrijd tussen HHC en DSS op het programma. Bij winst van DSS is de ploeg kampioen Bij verlies hebben beide ploegen evenveel verliespunten. Van groot belang wordt in dit geval de wedstrijd DSSUW (woensdag 26 augus tus 20.00 uur) en de uitslag van het pro test naar aanleiding van de wedstrijd HHCDe Pinquins. Het trerfen tussen HHC en DSS begint om 20.00 uur en vindt plaats op het *errein van Terras vogels. De resterende wedstrijden uit de hoofd klasse voor het komende weekend zijn: zaterdag 15 00 uui het duel ussen de ge degradeerde ploegen van AMVJ an TIW en zaterdagavond 18 00 uur Jnze Gezel len—De Pinquins met, als inzet de derde plaats op de ranglijst.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5