DE VERSIERDE BEZEMSTEEL PANDA EN DE MEESTER.FIT MER EN ILVA I 1 POLLE, PELLI EN PINGO I Agenda voor Haarlem en de IJmond ngestipt Tamelijk somber V' Kapper eist geld voor afgezet been II ïl ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1970 8 Agatha Christie I ZUL Haarlem en Omstreken Bollenstreek Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk si s MMVMMWWIIVIIWVIAMVWWWWWWWW\AAMWIIMWMAWWWIAWWIIWWWWlAWWW\WWWIfWM(MMVWIWIMIMWIIWWUWIIWVWW< 10) „Butler? Ja, die ken ik wel. Woont niet ver van de kerk. Een wedu we. Haar man was verkeersvlieger. Ze heeft een dochter. Knap meisje. Aardige manieren. Mevrouw Butler is een aantrekkelijke vrouw, vindt u ook niet?" „Ik heb haar tot nu toe nauwelijks gesproken, maar ja, ik vond haar wel heel aantrekkelijk." „En in hoeverre bent u hiermee gemoeid, Poirot? U was hier toch niet toen het gebeurde?" „Nee. Mevrouw Oliver is bij mij in Londen gekomen. Ze was hele maal overstuur. Ze wilde dat ik iets zou doen." Er trok een flauwe glimlach over het gezicht van inspecteur Spence. „Juist. Het oude liedje. Ik kwam ook naar u toe, omdat ik wilde dat u iets zou doen." „En ik ben nog een stap verder gegaan", zei Poirot. „Deze keer ben ik bij u gekomen." „Omdat u wilt dat ik iets doe? Laat ik u dan zeggen dat ik niets kan doen." „Ja, toch wel. U kunt me alles over de mensen vertellen. De men sen die hier wonen. De mensen die naar dat feest zijn geweest. De va ders en de moeders van de kinderen die op het feest waren. De school, de leerkrachten, de advocaten, de art sen. Tijdens dat feest heeft iemand een kind er toe gebracht neer te knie len en misschien lachend gezegd: „Ik zal je eens laten zien hoe je het best een appel met je tanden kunt vastpakken. Ik ken het trucje." En toen heeft hij of zij wie het ook was zijn hand op het hoofd van dat meisje gelegd. Er zal wel niet veel tegenstand of lawaai of iets der gelijks geweest zijn." „Een smerige zaak", zei Spence. „Dat was mijn eerste gedachte, toen ik erover hoorde. Wat wilt u weten? Ik woon hier nu een jaar. Mijn zus ter woont hier al veel langer een jaar of twee, drie. Het is geen grote gemeenschap. Het is evenmin een bij zonder honkvaste gemeenschap. De mensen komen en gaan. De man heeft een baan in Medchester of in Great Canning, of een van de an dere dorpen in de omgeving. Hun kinderen gaan hier naar school. Maar dan kan het maar zo gebeuren dat de man een andere baan krijgt en dat ze ergens anders gaan wonen. Het is geen hechte gemeenschap. En kele mensen wonen hier wel al heel lang. Juffrouw Emlyn, het hoofd van de school, bijvoorbeeld. En dokter Ferguson. Maar over het algemeen fluctueert het nogal." „Ik ben hem met u eens dat dit een smerige zaak is," zei Hercule Poirot, „en ik hoopte dat u wel zou weten welke mensen hier tot een der gelijke smerige streek in staat zijn." „Ja," zei Spence. „Daar zoekt men het eerst naar, hè? En de volgende naar wie men in een zaak als deze zoekt is een of andere laaghartige adolescent. Wie is er op uit een meis je van dertien te wurgen, te verdrin ken of zich van haar te ontdoen? Niets schijnt erop te wijzen dat hier sprake is van een zedenmisdrijf of iets dergelijks, waar je natuurlijk het eerst aan denkt. Er gebeuren te genwoordig in de kleine steden en dorpen heel wat van dergelijke mis drijven. Meer dan vroeger, geloof ik. Wij hadden ook onze geestelijk ge stoorden, of hoe ze die ook noemen, maar niet zoveel als we nu hebben. Alle zenuwinrichtingen zijn vol en ik denk dat ze te vroeg worden losge laten." „Past dat wel in het patroon van deze zaak?" „Ach, het is het eerste waar je aan denkt," zei Spence. „Misschien was er iemand op dat feest die plotseling een onweerstaanbare aandrang voel de om te doden. Misschien had hij het al eerder gedaan, misschien had hij het tot nu toe alleen maar willen doen. Op dat feest waren twee jon gelui die wat leeftijd betreft in aan merking komen. Nicholas Ransom, een jongen van een jaar of zeventien, achttien, met een aardig voorkomen. Hij zou er de juiste leeftijd voor heb ben. Komt ergens van de Oostkust vandaan. Zo op 't oog is hij oké. Ziet er heel normaal uit, maar je kunt nooit weten. En dan was er een zekere Desmond, over wie vroeger eens een psychiatrisch rapport is uit gebracht, maar dat had volgens mij niet veel te betekenen. Het moet ie mand zijn die op dat feest was, hoe wel natuurlijk iedereen van buitenaf naar binnen is kunnen komen. Tij dens een feest is een huis niet af gesloten. Er staat misschien een zij deur open, of een raam. Een of an dere halve gare kan weieens zijn gaan kijken wat er aan de hand was en toen naar binnen geslopen zijn. Dat is natuurlijk wel een vrij groot risico. Zou een kind dat op een feest je is ermee instemmen een appel spelletje te doen met iemand die ze niet kende? Hoe 't ook zij, u hebt me nog steeds niet uitgelegd, Poirot, hoe u erin betrokken geraakt bent. U had het over mevrouw Oliver. Was het een of ander fantastisch idee van haar?" „Niet bepaald een fantastisch idee," zei Poirot. „Het is waar dat schrijvers geneigd zijn tot fantasti sche ideeën. Ideeën die elke grond van waarschijnlijkheid missen. Maar in dit geval ging het eenvoudig om iets dat ze het meisje had horen zeg gen." „Wat, die Joyce?" Spence boog zich naar voren en keek Poirot vragend aan. „Ik zal het u vertellen," zei Poi rot. Rustig en beknopt deed hij op nieuw het verhaal, zoals mevrouw Oliver dat aan hem had verteld. „Zo," zei Spence. Hij streek over zijn snor. „Heeft dat meisje dat dus gezegd? Dat ze gezien had dat er een moord werd gepleegd. Heeft ze ook gezegd wanneer of hoe?" „Nee," zei Poirot. „Hoe kwam ze ertoe dat te zeg gen?" „Een of andere opmerking, geloof ik, over de moorden in de boeken van mevrouw Oliver. Iemand zei daar iets over tegen mevrouw Oliver. Het was een van de kinderen, geloof ik, die vond dat er in haar boeken niet voldoende bloed vloeide of niet vol doende lijken waren. En toen deed Joyce haar mond open en zei dat zij eens een moord had gezien." „Ging ze er prat op? Dat is de in druk, die ik krijg". „Dat is ook de indruk die mevrouw Oliver kreeg. Ja, ze ging er prat op." „Het is misschien niet waar ge weest." „Nee, het kan wel helemaal niet waar geweest zijn," zei Poirot. „Kinderen beweren weieens vaker van die buitenissige dingen als ze de aandacht willen trekken of indruk willen maken. Aan de andere kant kan het natuurlijk ook best waar ge weest zijn. Denkt u dat dat het ge val is?" „Ik weet het niet," zei Poirot. „Een kind pocht dat het getuige ge weest is van een moord. Slechts en kele uren later is dat kind dood. U moet toegeven dat er redenen zijn om aan te nemen dat het wellicht een kwestie is geweest van oorzaak en gevolg al is dat misschien wel ver gezocht. Als het al waar is, dan heeft iemajid er geen gras over la ten groeien." „Nee, beslist niet," zei Spence. „Hoeveel mensen waren erbij, toen het meisje haar verklaring over de moord aflegde? Is u dat precies be kend?" (Wordt vervolgd) mmmnnnnwinnnnr 49. „Welnu", sprak George Goodblood, toen hij bij de draagkoets terug was gekeerd. Laat ik u vertéllen over de volgende opname die wij gaan maken. Ge moet dan weten, dat dit historische grond is. Eens, lang ge leden, zwierf koning Karmolijn hier in gedachten rond, getooid met zijn paarlen kroon en gouden scepter. Het was een maanverlichte nacht als deze, met een zacht briesje dat door het struikgewas fluisterde, en met grillige schaduwen waarin alle mogelijke gevaren kon den schuilen. Het zal ongeveer op deze plek zijn ge weest, dat de vorst plotseling opschrok. Een vreselijk monster stond voor hem, met vlammende ogen en vuur spuwende bek. „Ai, Ossa meus!", riep de koning met de ouden uit ofwel: „Wee, mijn gebeente'." En toen „Maar hoe wilt u dat filmen?", vroeg Panda onder de indruk. „Waar haalt u een draak vandaan?" „Een goede vraag, manneke", zei de regisseur prij zend. „Weet dan, dat verhalen over deze draak nog steeds de rondte doen. Wellicht leeft het monster nog Als ze goed hadden gekeken, hadden ze inderdaad in de verte een onprettige gestalte kunnen zien, die langzaam hun richting uit kwam. LAAT ME POOH. ffiF DE NOVICE ILVA MAG HET BOS NOG NIET, VERLATEN-' LAAT HEM DOOR! MAAR MOEDER. DAT IS TOCH TEGEN LAAT HEM HET ZELF ONTDEKKEN M DAT ZOU IETS VOOR DE VARKENTJES ZIJN.' JAM MER DAT ZE NIET HIER ZIJND HIER'. WE ZIJN VOORUITGEKO MEN. OM JUtWETE ONTVAN GEN! EEN HÉERUJK IAND! HE-DAAR BENEDEN! WAAR ZUNDE6ASTEN. DIE Al EERDER AANGEKOMEN ZIJN? s I'.A f Ffi Hr'-" 1847. Bram begreep niet best, wat hem allemaal door zijn eigen clubgenoten naar het hoofd werd geslingerd. Maar hij kreeg kwade vermoedens, toen hi} de vreugde bij de tegenpartij zag en hij begreep pas goed, welk een afschuwelijke vergissing hij had gemaakt, toen op het scorebord een 3 voor Interlegia verscheen. Hij had een doelpunt in eigen doel ge maakt! Het publiek, dat hem kort tevoren zo bejubeld had, scheen hem zijn fout nogal kwalijk te nemen. Het was een fluitcon cert, zoals het stadion dat in geen jaren had doorstaan. Verlegen haalde Bram zijn schouders op. Hij wilde zeggen, dat het hem speet, maar daar wilde niemand naar luisteren. Fijnax stond achter, en er was niet veel tijd meer over om zelfs maar gelijk te maken. Aanvallen was de enige kans. Snel werd er afgetrapt, maar de fut was eruit. Het publiek geloofde er niet meer in. En ook de spelers van Fijnax voelden zich eensklaps doodmoe en leeg en machteloos. De Europacup-droom leek voorbij. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 14, 19 en Z1.30 uur, tevens zondag 16.15 uur: „Zabriski Point", 14 jaar. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur, tevens zondag 14 uur: „De Goede, de Slechte en de Gemene", 18 jaar. Zaterdag nachtvoorstell. 23.20 uur: „De Bastaard", 18 jaar. Lldo (Houtplein) 14 en 20 uur: „Woodstock", ».l. Zondag il uur: „Brokkenpiloot", a.l. I.uxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 10 en 21.15 uur, tevens zondag 18.15 uur: „John and Ma ry", 18 jaar. Rembrandt (Gr. Markt) 14 en 20 uur: „West Side Story", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Elsa, dochter der natuur", a.l. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Das Mddchen mit dem pomotick", 18 jaar. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 uur, zo. 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Z", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Uit Hollywood'» Lachfabriek", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. Iedere zaterdag extra avondopenstelling van het met kaarsen verlichte museum van 20.30-22.30 uur. Tot en met september. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79.) Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken, handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks. behalve maandag, geopend van 10 tot 12 30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum (Spaame 16) Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige Instrumenten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur Vis- en Vleeshal (Grote Markt). Functionele kunst van de 21ste eeuw: expositie van objec ten etc van Curt Stevert. Tot en met 5 sep tember Tevens tn de vishal: expositie van de Haarlemse fotogroep „De Muggen". Tot en met 22 augustus. Geopend van maandag tot en met saterdag van 10—17 uur. Zondag van 13—17 uur.1 Kondenhornkazerne (Koudenhom). Permanen te tentoonstelling van de stichting Meervoudig Amateur Centrum Ruimtewaameming en Onder zoek (MACRO). Geopend: maandag en vrijdag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrijdag van 14 tot 17 uur.Zaterdafs van 13 tot 17 uur. Museum Kunstcentrum Oe Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: Klassiek grammofoonplatenpro- gramma. Galerie-T (Bakenessergracht). Zomerexpositle van schilderijen, grafiek, etsen en litho's van onder anderen Jom. Heyboer, Klink en Montijn. Dagelijks geopend van 1117 en zondags van 1418 uur. Tot en met 31 augustus. Potterie „Het Schoutje" (Schoutensteeg). Ex positie van potterie en handweef van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby, handgeknoopte rya-modellen uit Skandinavië, keramiek en gra fiek. Geopend: dl t.e.m zaterdag 9-17.45 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158 Ingang achterzijde). Expositie reisteke- ningen van Henk Ames, Wil de Bie, Poppe Da- mave, Cor Hak, Jos Hoogwout, Roelof Kleyn, Anton Pieck, Wim Steyn, F. A. van Velsen, Dick Wentzel. Geopend ma. t.e.m. za. van 147 uur. Tot en met 29 augustus. Thysse's Hof (Bloemendaal). Tentoonstelling over milieuhygiëne. Geopend van dinsdag tot en met zondag 9.0012.00 en 13.0017.00 uur. Tot 1 september. Galerie Eijlders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van keuze uit eigen bezit van diverse schilders, bronsplastieken van Wim Jonker en Jean le Noble en keramiek van Babs van Els- dingen Geopend van dinsdag tot en met zondag van 1922 uur. DIVERSEN Tjalk Johanna, (Spaarne tegenover Waagge bouw), Na. 70.: Tentoonstelling Milieu-hygiëne. Geopend: 10-22 uur do. 20 t.m. zo. 23 augustus. Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaarne). Da gelijks behalve maandag open podium; geopend van 1018 en 2024 uur. Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Electric Centre (Bakenessergracht). Dagelijks behalve maandag geopend van 1218 en 2024 uur; vrijdag van 2002 uur; zaterdag 20—03 u. Bowling (hoex Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 1202 uur; zondag 1002 uur: bowling. Kathedraal St. Bavo (ing. Westergrachtzijde). Dagelijks geopend voor bezichtiging van 9.30— 12 en van 1416.30 uur. Dancing Ferdinand (Geertruida Carelsen- straat). Dagelijks van 2001 uur: dansen. Dolfirama (Zandvoort, naast Bouwes Palace), Dolfijnenshow: dagelijks 12, 14, 16 en (behalve maandag) 21 uur Mobilarium, museum met old timers. miniatuur trein- en racebanen, dagelijks tot 18 uur. Bowling dagelijks van 1401 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Dagelijks „I Cava- lleri" Caramella (Zandvoort). Dagelijks dansen: „Les Etoiles". Hotel Esplanade (Badhuisplein, Zandvoort), Dagelijks 2002 uur- Optreden van het DA-trio. Raadhuis- en Kerkplein (Zandvoort) 14 tot 22 uur: Kunstmarkt. DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks, behalve maan dag- diner-dansant. Linnaeushof (Bennebroek). Recreatie- en bloemenshow Dagelliks geopend van 918 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil" (Vogelen zang, bij „Oase"): „Wat leeft in het duin". Elke zondag 11-15 uur. BIOSCOPEN City Theater, zaterdag 19 en 21.30 uur, zon dag 19 en 21.30 uur en maandag 20 uur: „Butch Cassidy and the Sundance Kid"; zondag 14.30 u.: „King Kong". Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 u.: „Vijf erfenissen voor een weduwe"; zondag 14.30 uur: „De circusheid". TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis, Plein 1945, Umulden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Santpoort, Ruïne van Brederode. Dagelijks (ook des avonds) expositie etsen van Peter Têe- ling. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.: „Amigos"; 23.30 uur: „Rififi in Rlo"; zondag 14.30 uur: „Beat en blues"; 16.30 uur: „Amigos"; 19 en 21,15 uur: „Uw vrouw, het onbekende we zen". Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 uur: „Het slot der verloren vrouwen"; zondag 14.15 uur: „Eva, de slavin van het oerwoud"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Sissi. keizerin en moeder". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumons (Breestraat 122): „Bol en cirkel", expositie van objekten, grafiek en teke ningen; geopend tot en met 5 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemar Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel. 02510—25120. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Buij.s aüsuaai) Ju uur: „De grote race"; zondag 14 uur: „Murita, de zwarte wreker"; 16 uur; „Bandelero"; 20 uur: „De grote race". (Van onze correspondent) DEN HAAG. De 60-jarige Haagse dames- en herenkapper Aaron Hakker heeft in kort geding voor de Haagse rechtbank een voorschot van ƒ30.000 ge- eist van de „Vereniging Inrichting voor ooglijders" op grond van het feit dat de ooglijderskliniek door de Haagse recht bank aansprakelijk is gesteld voor een na latigheid ten gevolge waarvan in 1966 het linkerbeen van de kapper moest worden geamputeerd. De heer Hakker was sinds 3 januari 1966 opgenomen in de ooglijderskliniek voor het ondergaan van een oogoperatie. Op zondagmiddag 9 januari kreeg hij pijn in zijn linkerbeen. De aanwezige ver pleegster achtte dit een normaal gevolg van lang liggen, 's Avonds werd de pijn nog heviger, terwijl het been ook koud werd. Er was toen alleen een verpleeg hulp aanwezig, die een warme kruik te gen het been legde. Warmte is funest voor trombose. Al leen wist de verpleeghulp niet dat de heer Hakker trombose had en het slachtoffer zelf wist dit evenmin. Een dokter was op dat moment in de kliniek niet aanwezig. Hij werd ook niet geroepen. In de loop van de nacht werd de pijn ondraaglijk. Op aandringen van het slachtoffer werd toen diens huisarts opgebeld. Doch deze huisarts weigerde uit zijn bed te komen. Hij wist niets beters te adviseren dan het toedienen van een morfine-injectie tegen de pijn. De volgende ochtend was een narcotiseur van de ooglijderskliniek de eerste die naar het been keek. De heer Hakker had het bewustzijn inmiddels ver loren. Toen hij lindedjk naar het Rode Kruisziekenhuis werd vervoerd, was het te laat. Het been moest worden geampu teerd. Daar zul je in een quiz voor de te levisie staan en alle vragen goed be antwoord hebben en dan komt er nog een laatste vraag: „Wat is no-go?" Een Japanse generaal? Een Indone sisch winkeltje in koloniale waren? Een Afrikaanse staat die kort geleden zijn onafhankelijkheid heeft verwor ven? Dat zou best kunnen er zijn er zoveel dat je het niet allemaal hebt kunnen bijhouden Of is no-go een soort waaibomenengels voor „het gaat nief'? U was er bijna met dat Engels. No-Go betekent inderdaad zoiets als „Vergeet het maar". Ik wil u vertel len wat no-go is, in de hoop dat u er een quiz mee zult winnen waarbij als hoofdprijs een Chrysler Cordoba de Oro wordt uitgeloofd, een automobiel die speciaal is ontworpen om tege moet te komen aan de eisen die ze nu denken dat het verkeer in 19 75 zal stellen. Dat die eisen niet mis zullen zijn is af te leiden uit de mededeling dat er in het dak een klep is aange bracht die automatisch omhoogkomt als de remmen worden bediend. Rem- kleppen hebben alleen bij zeer hoge snelheid een nuttig effect en worden dan ook hoofdzakelijk aangewend bij vliegtuigen. De hele lijn van de carrosserie doet trouwens denken aan een vliegtuig, waaraan iemand vergeten heeft de vleugels te monteren. De vergelijk baarheid met een vliegtuig is bij de Cordoba de Oro nog verder doorge trokken door middel van een staart die het uitzicht belet op wat er ach ter je gebeurt Maar daar hebben ze toch iets aan gedaan. In plaats van een achteruitkijkspiegel is er een te levisietoestel dat een doorlopende te rugblik biedt op de resultaten van je rijprestaties. Het mooiste is dat op de beeldbuis het opschrift „Go" verschijnt zolang alles met het voertuig in orde is. Anders staat er „No-Go" met ver melding van het onderdeel waaraan iets hapert. Er wordt overigens nog veel meer aan de veiligheid van alle toekomstige auto's gedaan zodat je in volle vaart over de kop kunt vliegen of tegen een ander botsen zonder dat dit veel meer oplevert dan een buil op je hoofd en een deuk in je portemonnee. Het goedkoopste zou zijn als er op alle auto's „no-go" werd geschilderd tot de mensen voorzichtig hebben le ren rijden. KEES STIP Het KNMI deelt mee: De weerkaart van zaterdag vertoonde een gordel van hoge druk, die zich van Noord- Rusland over Mtdden-Skandinavië en IJsland tot Zuid-Groenland uitstrekte. Ten zuiden hier van bevond zich daarentegen een uitgebreid ge bied met. lage barometerstanden met kernen boven Italië, de Balkan, Engeland en het zee gebied bezuiden IJsland. In deze vore van lage druk lag een front van Zuidoost-Europa over Noord-Duitsland en de Duitse bocht naar Schot land. Een hiermee samenhangende regenzone had zich zaterdagmorgen tot de provincie Gro ningen uitgebreid. De eerder genoemde de pressie boven Engeland, die daar al een paar dagen vertoeft, veroorzaakte er regen- en on weersbuien. Voor zondag wordt verwacht, dat dit lagedrukgebied zich zuidwaarts naar Frank rijk zal verplaatsen, terwijl het front, dat boven de Duitse Bocht lag, tot ons land kan door dringen. VOORUITZICHTEN Gematigde temperaturen. Plaatselijk regen of een bui, maar ook zonnige perioden. VOOR MAANDAG Aantal uren zon: 2 tot 10; minimum tempe ratuur omstreeks normaal; maximum tempe ratuur van ongeveer normaal tot 4 graden on der normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 percent; kans op een ge heel droog etmaal: 50 percent. WHftRAPPOllTEN Mammom- an minimum- c tmptrttuim g 2 k bimmt- mm buMw&UKi Ï'C Amsterdam geh. bew. z De Bilt mist z Deelen geh. bew. veran. Eelde regen zzo Eindhoven zw. bew. z Den Helder zw. bew. z Luchth. R'dam zw. bew. z Twente zw. bew. zzw Vlissingen licht bew z Zd. Limburg zw. bew. z Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankafort Geneve Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Munchen Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zurich motregen nnw onbew. w.st. half bew. n zw. bew. zzw zw. bew. o regenbui mw licht bew. zo zw. bew. zzw mist wnw licht bew. w.st. half bew. wnw zw. bew. w.st. onbew. ono onbew. nno onbew. zw. bew. onbew. w.st. licht bew. n onbew. nw half bew. ono regen wzw onbew. nnw onbew. n motregen z licht bew. ozo licht bew. w.st. regen nw zw. bew. no ono 18 19 20 22 20 19 18 21 18 19 16 33 24 25 21 18 22 16 18 23 16 20 24 18 17 19 28 27 27 15 29 21 19 28 24 25 14 10 10 11 14 10 12 13 10 12 10 13 22 18 18 14 12 10 11 7 8 10 11 14 15 7 12 7 14 17 20 0 0 0 0.1 0 0 0 0 0 0 0.1 0 1 2 4 3 0 0 0.1 0 0 41 0 0 0 0 0 0 1 10 27 17 0 11 13 17 9 14 10 0 3 0 0 27 11 ZONDAG 23 AUGUSTUS Zon op 7.47 uur onder 20.14 uur Maan op 3.43 uur onder 15.56 uur MAANDAG 24 AUGUSTUS Zon op 8.40 uur onder 21.11 uur Maan op 4.25 uur onderl6.39 uur MAANSTANDEN Laatste kwartier 23 augustus 21.34 uur Nieuwe maan 31 augustus 23.01 uur HOOG EN LAAG WATER TE 1JMU1DEN ZATERDAG 32 AUGUSTUS Hoog water 7.03 uur en 19.28 üur Laag water 2.59 uur en 15.14 uur ZONDAG 23 AUGUSTUS Hoog water 5.36 uur en 19.48 uur Laag water 21.53 uur en 14.28 uur MAANDAG 24 AUGUSTUS Hoog water 5.38 uur en 19.46 uur Laag water 22.29 uur en 15.44 uur

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 8