Die Zauberflöte mist nog élan Frans Halsdag in Bavokerk en museum BONT Weinig kopers van „klassiek" Radio houdt weinig rekening met opleiding publiek BRIXON" Violiste in Amerikaans muziek-mekka VERA IN MARLBOR O ZWARE OPGAVE VOOR NEDERLANDSE OPERA Vakatures Artibus besmet verklaard KAMPERMAN Negen Muzen Omroep voor de grootste steden Andy-show tussen allemaal series Ierland" wel; „Kabouters" niet TV vanavond Radio woensdag TV vanavond TV woensdag DINSDAG 25 AUGUSTUS 1970 13 TOT EIND AUGUSTUS MET SPECIALE ZOMERPRIJZEN BONTSPECIALISTEN Concertgebouworkest naar buitenland Onderzoek luisterdichtheid Konfektie-kostuums HAARLEM Vera Beths heeft er geen gras over laten groeien met de Oskar Back Prijs, die zij het vorig jaar in de wacht heeft gesleept, stevig onder haar arm geklemd, is zij in het vliegtuig naar New York gestapt en vervolgens is zij doorgereisd naar Marlboro het Mekka der Muziek in de Verenigde Staten. NOS-INZENDING SCHEVENINGEN De Neder landse Operastichting besluit het sei zoen 1969-1970 met een vijftal voor stellingen van „Die Zauberflöte", waarvan de eerste gisteravond in het Circustheater werd gegeven. Op twee Amerikaanse solisten na, werden alle rollen door Nederlandse zangeressen en zangers gezongen. Het is natuurlijk een nobel streven om te trachten een Mozart-opera te bezetten met krach ten van eigen bodem, maar dan is de „Zauberflöte" wel een bijzonder zware opgave. Er moeten in deze opera zoveel toneel matige moeilijkheden overwonnen wor den en er moeten zoveel ongeloofwaar digheden waar gemaakt worden, dat het haast ondoenlijk is om een voorstelling te geven zonder zangers van werkelijk grote allure. Hiermee wil ik niet bewe ren, dat de Nederlandse stemmen tekort schoten, maar over het algemeen was hun actie te zwak. Er werd met te wei nig vaart gespeeld en de hele voorstel ling verliep met een storende stroefheid. Het kan natuurlijk zijn dat er meer élan inkomt bij de volgende uitvoerin gen een eerste voorstelling gaat altijd wat langzaam maar ik geloof dat de regie van Jan Bouws teveel gericht was op naleving van de voorschriften. De zangers kregen te weinig gelegenheid tot improvisatie in hun spel en dat had weer tot gevolg dat zij zich niet konden uit zingen. Het is ook een afschuwelijk moeilijke opgave voor een jonge regisseur om de bedenksels van Emanuel Schikaneder, die ten dele op de Vrijmetselarij geba seerd zijn, te realiseren. Als dat niet met heel veel fantasie en grote lenigheid van geest gebeurt, dan helpt zelfs de muziek van Mozart niet meer. In de loop der ja ren is men steeds meer gaan begrijpen van de diepere achtergronden, die aan de inhoud van „Die Zauberflöte ten grondslag liggen, maar een zekere Hie- ronymus van Slingelandt schreef niet helemaal ten onrechte in zijn toneel-aan- (Van onze kunstredactie) HAARLEM. Op 1 september houdt Haarlem weer een Frans Halsdag. Op die dag zpn het Frans Halsmuseum en de Grote of St. Bavokerk de hele dag gra tis toegankelijk. In het museum zal de film „Portret van Frans Hals" door Frans Dupont worden vertoond, terwijl in de Grote Kerk op de hele uren korte orgelbespelingen beginnen. Het Haarlemse gemeentebestuur stel de de jaarlijkse Frans Halsdag in, na dat op 1 september 1966 onder grote be langstelling herdacht werd dat 300 jaar geleden Frans Hals werd begraven in het koor van de Bavo-kerk. Het museum zal van 10 tot 17 uur en van 20.30 tot 22.30 uur open zijn; de kerk is geopend van 9 tot 17 uur. Dit jaar zijn affiches ver vaardigd, waarop het vermoedelijke zelfportret van Hals. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM. De bestuurders van de Beroepsvereniging van Beeldende Kun stenaars in Amsterdam hebben de vaka tures in het docentenkorps van de Utrechtse akademie Artibus „besmet" verklaard. Reden daarvoor is voor het BBK-be- stuur, dat zeven docenten van de akade mie „ongemotiveerd" zijn ontslagen. De besmetverklaring houdt in dat leden van de BBK die naar de opengevallen en de nog open komende plaatsen in het docentenkorps solliciteren, voor royement uit de BBK aan de ledenvergadering zul len worden voorgedragen. ADVERTENTIE Wagenweg 11 - Haarlem - Tel. 31 20 86 100 meier van Houtplein - parkeren voor de deurl VERKOOP NU NOG OP DE EERSTE ETAGE De twee Amerikaanse solisten in de „Zauberflöte". tekeningen van 1812: „Zaterdag de 14e November vertoonde men: De Toover- fluit, zangspel naar het Hoogduitsch van Emanuel Schikaneder door Jan Coen- raad Meijer. Muzijk van Mozart. Een stuk dat zoodanig verward, laf en onna tuurlijk is dat wij bijna gelooven dat de maker van hetzelve met krankzinnig heid behebt was toen hij hetzelve ver vaardigde. De vertaler heeft het door zijne onverstaanbare Taal noch onduide lijker gemaakt. Wij kunnen niet begrij pen hoe de groote Mozart zulk een fraaie muziek voor zoo een prulwerk vervaar digde. Toen Schikaneder aan Mozart vroeg de muziek voor „Die Zauberflöte" te componeren, schijnt deze gezegd te heb ben: „Ik neem de opdracht aan, maar als wij „Malheur" beleven, kan ik er niets aan doen, want een tover-opera heb ik nog nooit gemaakt!" Het is gisteravond zeker geen „Mal heur" gewonden, want er bleef nog ge noeg te genieten over. In de eerste plaats het prachtige geluid van de sopraan Hanneke van Bork. In de rol van Pami- na, met daarbij een gracieuze voor dracht en een prachtige beheerste into natie. Haar tegenspeler, de Amerikaan John Stewart van de New York City Opera, in de rol van Tamino, sloot zich te veel aan bij de Hollandse houterigheid die het spel verstarde. Ans Philippe bracht nog wat speelsheid mee als Pa- pagena, maar Marco Bakker als Papa- geno was moeilijk uit de plooi te krijgen. Het Promenade Orkest was op enkele inzetten na zeer goed op dreef. De tem pi van de dirigent Franz Bauer-Theusl waren over het algemeen aan de lang zame kant. De decors waren heel mooi en bijzonder bruikbaar in de change menten. De costumes waren zeer smaak vol van kleur en snit, (wij kregen ech ter de indruk dat de priesters hun hoofd deksels achterstevoren hadden opgezet). De ontwerper van de decors en costumes was Thierry Bosquet. J. H. MOOLENIJZER. (Van onze correspondent) UTRECHT De totale groep regelmatige kopers van klassieke grammofoonplaten in Nederland is niet zo heel erg groot; het zijn er waarschijnlijk niet veel meer dan 100.000. Dat is één van de conclu sies, die getrokken zijn uit een enquête, opgezet door de grammofoonplatenmaat schappij Phonogram. Deze 100.000 kopers geven per persoon per jaar circa 250 uit voor de aankoop van klassieke pla ten; de totale omzet daarin bedraagt dus circa 25.000.000 per jaar. De enquête wees ook uit, dat de groep kopers van klassieke platen zich „pro gressiever" opstelt dan de gemiddelde Nederlander, aldus de onderzoekers. Zij leiden dit onder meer af uit het feit, dat zich onder de kopers van klassieke schij ven verhoudingsgewijs veel meer abon nees van de VPRO-bode bevinden dan verwacht zou worden. Meer dan de helft van de kopers is niet ouder dan 30 jaar. Deze jongeren kopen evenveel basisrepertoire (dus de bekende symfonieën, concerten enz.) als de ouderen, maar geven er minder geld voor uit. Hoezeer de platenfabrikant deze jongeren ook waardeert en dit vooral met het oog op de toekomst toch blijft het, aldus de enquêteurs, gezien de hoge opnamekosten nodig nieuwe platen eerst tegen een hogere prijs uit te brengen. 80.000 gulden voor het vastleggen van een symfonie en 300.000 gulden voor een opera, vormen volgens hen, geen uitzon dering. AMSTERDAM. Het Concertgebouw orkest begint het seizoen met een reeks concerten in het buitenland. Zaterdag treedt het orkest onder Eugen Jochum en met medewerking van solisten en Groot Omroepkoor op in de Sint Baafs Kathedraal te Gent. In het kader van het Festival van Vlaanderen wordt Beetho vens Missa Solemnis uitgevoerd. Drie dagen later klinkt hetzelfde werk in de Royal Albert Hall in Londen, doch dan met medewerking van het BBC-koor. Hierop volgen op 2, 3 en 5 september drie concerten onder leiding van Bernard Hai- tink, eveneens in het kader van de BBC- Proms. Van de Nederlandse componist Kees van Baaren vertolkt Theo Bruins het Pianoconcert. Het concert op woensdag 2 september wordt rechtstreeks door de NOS-radio uitgezonden. Vervolgens treedt het Concertgebouw orkest drie maal op in het Edinburgh Fes tival. Ten slotte reist het op 21 september naar Bonn waar het twee maal concerteert ter gelegenheid van de Beethovenherden- king 1970. Sellers. De 44-jarige Britse acteur Peter Sellers is maandag in het hu welijk getreden met Miranda Quarry, de 23-jarige stiefdochter van lord Man- croft, oud-minister en directeur van de Cunard Lines. Het is het derde huwe lijk van Sellers, laatstelijk getrouwd met Britt Eklund. Theodorakis. De Griekse componist Mi- kis Theodorakis heeft dinsdag in Mos kou de Russische „komsomol"-prijs in ontvangst genomen, die hem al in 1967 was toegekend. Het Russische persbu reau Tass berichtte dat de prijs aan Theodorakis was toegekend „voor zijn liederen over moed en vrijheid, die de jeugd aansporen te strijden tegen de onderdrukking, tegen het fascisme en voor een betere toekomst." HILVERSUM. De luisterdichtheid voor de Nederlandse zenders (Hilver sum 1, 2 en 3 en Radio Veronica) blijkt omgekeerd evenredig te zijn met de opleiding en de leeftijd van de luis teraars. De luisterdichtheid wordt ho ger, naarmate de opleiding lager is, en lager, naarmate de leeftijd hoger is. Dit is een van de conclusies van het rapport van de afdeling Studie en On derzoek van de NOS over de luister dichtheid in het eerste kwartaal van 1970. In dit rapport wordt tevens gecon stateerd, dat ongeveer 75 percent van het radiopubliek alleen lager onderwijs en dat ongeveer 8 percent van het publiek van Hilversum 1 en 2 ook nog middelbaar onderwijs gevolgd heeft. Dat heeft de vraag doen rijzen, of bij de programmering wel voldoende re kening met het publiek wordt gehou den. De voorkeur van het jeugdige pu bliek gaat in de eerste plaats uit naar Veronica. In de groep van 15 tot 19 jaar besteedt men de luistertijd voor 57 percent aan Veronica en voor 27 percent aan Hilversum 3. De 65-jari- gen en ouderen besteden evenwel 76 percent van hun luistertij d aan Hil versum 1 en 2 en maar 8 percent aan Veronica. Het jonge publiek is sterk onderver tegenwoordigd op Hilversum 1 en 2 en oververtegenwoordigd op de lichte muziekzenders, vooral op Veronica. Het publiek van Veronica bestaat voor 61 percent uit luisteraars beneden de 35 jaar. Voor Hilversum 3 is dat 52 percent. De totale radiobeluistering is tussen acht uur 's morgens en twee uur 's middags het grootst. Dan wordt een luisterdichtheid van 25 tot 30 percent gehaald. Na twee uur daalt dit percen tage tot 16 a 20. Na 19.00 uur neemt ADVERTENTIE HET merk voor de BETERE exclusief voor Haarlem Gen. Cronjéstraat 38—44 Haarlem-Noord - Tel. 25 46 79 Het is niet eenvoudig om er te komen iedereen kan er na tuurlijk heen vliegen vanuit Boston met een klein toestel letje wel te verstaan, maar je moet van zeer goeden huize komen om door de Artistic Director van het Marlboro Music Festival te worden ontvangen. Rudolf Serkin, meester-pianist en grondlegger van Marlboro Music, laat alleen musici toe die voorzien zijn van de allerbeste papieren. Twintig jaar geleden is Marlboro Music gesticht door de violist Adolf Busch, zijn broer Hermann de cellist, de fluitist Marcel Moyse, diens zoon Louis en dochter Blanche Honegger- Moyse en de pianist Rudolf Serkin. Er worden natuurlijk concerten gegeven in Marlboro, maar die zijn zeker niet de hoofdzaak. De eigenlijke bedoeling is om musici die al een zeer hoog niveau bereikt hebben in de ge legenheid te stellen zich voor een paar maanden terug te trekken uit de tredmolen van het meedogenloze concertleven. Pianisten, violisten, zangers en andere virtuozen, die jaar in- jaar uit van het ene hotel naar het andere reizen en die avond aan avond dezelfde concerten moeten spelen, komen in Marl boro bijeen om vrij en ontspannen met elkaar muziek te maken. Zij studeren zes en meer uren per dag voor hun plezier en spelen alles wat los en vast is. Vooral kamermuziek en symfonische muziek, die zij als solisten niet vaak onder ogen krijgen. De concertprogramma's worden niet van tevoren aangekondigd en de musici die op concert zullen optreden horen dit hoogstens een paar uur voor het begin. Niemand wordt voor zijn medewerking betaald, alleen enkele zeer talentvolle jongeren krijgen een reductie op het inleggeld dat van iedereen gevraagd wordt. Tien jaar geleden werd Pablo Casals bereid gevonden om aan het Marlboro Music Festival mede te werken. Sindsdien komt hij ieder jaar terug om te assisteren bij het instuderen van kamermuziekwerken en om enkele concerten te dirigeren. En juist in dit jubileumjaar heeft Vera Beths de kans van haar leven gekregen om opgenomen te worden in de kring der uitverkorenen. Zij had de allerbeste papieren een aanbeveling van Isaac Stern om Rudolf Serkin te overtuigen van haar uitzonder lijke capaciteiten. Vader Beths, zelf hoofdleraar aan het Am sterdamse Muzieklyceum, vertelt trots, dat Vera voorgespeeld had voor Isaac Stern, die niet lang nodig had om tot de con clusie te komen: „Vioolspelen kan je al, nu moet je zien da< je in Marlboro komt, daar moet je weer opnieuw beginne'- om een all-round violiste te worden". Gijs Beths: „Vera had natuurlijk geen idee wat Marlboro eigenlijk beteken zij is er heen gegaan, omdat Stern haar zei: zo ben ikzelf ook opnieuw begonnen. Vera is er heengegaan met het idee: ik speel op een Stradivarius en ik heb een Tourte-stok en Stern zegt dat ik viool kan spelen, maar in Marlboro waren wel tien violisten met een Stradivarius en vier met een Guar- neri del Gesü en een Amati en een Guadagnini, dus met mijn viool alléén was ik er nog lang niet. Ik moest ervoor spelen en ik heb gelukkig gemerkt dat ik mee kan komen". Vader Beths haalt de brieven van Vera tevoorschijn waarin zij schrijft: „Ik heb op een officieel concert gespeeld het Quin tet van Brahms met Pina Carmirelli, Philipp Naegele, Donald Mc Innes en Jeffrey Solow! Een week later alweer.... de Frühling Sonate met Rudolf Serkin zelf Serkin was zeer tevreden! Het is geweldig de ervaring die je hier opdoet". In september komt zij terug naar Holland. J. MOOLENIJZER de luisterdichtheid onder invloed van de televisie opnieuw sterk af tot aan vankelijk 7 percent en na 20.00 uur nog maar 3 a 4 percent. De luisterdichtheid van Hilversum 1 en 2 blijkt sterk te variëren, het geen nauw samenhangt met de pro grammering van informatie en lichte muziek, terwijl de beluistering van Hilversum 3 en Veronica vrij constant is, zo is uit het onderzoek gebleken. Een luisterdichtheid van 1 percent komt overeen met 90.000 luisteraars. DEN HAAG. De installatie van de stichtingsraad van de Nederlandse Radio en Televisiestichting (NRT), die oorspronkelijk 29 augustus te Utrecht zou geschieden, is in verband met de vakantieperiode uitgesteld tot zaterdag 24 oktober a.s. De installatie is in het Domhotel te Utrecht. In de uitzendingen van de NRT waarmee men in april 1971 hoopt te starten, zullen de steden Rotterdam en Amsterdam met eigen programma's op geregelde tijden in de ether via ra dio en televisie zijn te horen en te zien De NRT zal verder programma's via radio en televisie brengen, ge richt op Nederland zelf, teneinde te ge raken tot een evenwichtige aan de Ne derlandse kijker en luisteraar aange paste en gewenste, samenstelling van het totale programma. De NRT-uitzendingen worden uitge zonden zonder gebonden te zijn aan enige staatkundige partij, kerkelijke richting of belangengemeenschap. De NRT-programma's zullen een ontspan nend karakter hebben, waarin alle achttien afdelingsbesturen een eigen inbreng zullen hebben. Het stichtings bestuur van de NRT meent hiermede aan de lang gewenste inspraak betref fende uitzendingen van radio en tele visie te voldoen. Nederland 1: Het gebruikelijke dins dagavondprogramma van de AVRO, d.w.z. na Pipo en het nieuws eerst Va ders tegen wil en dank en Mr. Deeds. Aansluitend aan het journaal van acht uur de Peyton Place Story. Nana be leeft vervolgens de tweede aflevering, die als ondertiteling meekreeg De ho veling. Na deze romantische avonturen terug naar de realiteit dankzij Wibo van de Linde en zijn staf, die de zes en veertigste aflevering brengen van AVRO's Televizier-magazine. Nederland 2: Van de NOS de kunst signalering als Pipo en het nieuws ge weest zijn. De KRO besteëdt vervol gens opnieuw aandacht aan muziek in vrije tijd. De christelijke gemengde zangvereniging Harmonie uit Menaldum zingt o.l.v. Oepke Plat en met bege leiding van Yme Visser (piano) een aantal Friese leideren, waarvan vooral Eeltsje Halbersma's Crouster weagen erg bekend is. Na het journaal en Brandpunt een andere soort zang: die van Andy Wil liams, wiens show door de vakkritiek steeds gunstiger wordt beoordeelt. Hij krijgt bezoek van o.m. de komiek Andy Griffith, Claudine Longet met wie hij tijdens de opnamen voor deze show nog getrouwd was en de Osmond Brothers. De KRO avond wordt besloten met de zesde van de tien afleveringen van de Japanse serie Naakt door de hel. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Soc. lied. 7.23 Stereo: Lichte muz. in formatie. (7.33 Van de voorpagina). 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Actuali teiten. 8.22 Stereo: Lichte muz. infor matie. (8.35 Van alle markten thuis. 9.05 Stereo: Uit eigen huis. 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte muz. 10.50 Voor kleuters. 11.00 Nws. 11.03 Voor de vrouw. 12.00 Stereo: Hallo.Volluk 12.54 Voor het plat teland. 13.00 Nws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Cabaret. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Stereo: Noordh. Philharm. orkest 14.50 Stereo: Pianorecital. 15.15 Way- out. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Nederl. chansons. 16.20 Muzikale lezing. 16.50 Stereo: Tenor en piano. 17.15 Stereo: Ned. Hobo Kwartet. 17.45 Stereo. Con trabas en piano: 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Stereo: Klink Klaar- zonder nonsens. 19.30 Nws. 19.35 Buitenl. weekoverzicht 19. Stereo: Melodieën Expres. 20.10 Ste reo: Tango Rumba orkest. 20 40 Crisis in maatsch. werk. 21.00 Stereo: Pro menade Orkest. 21.35 Nou en 22.00 Litt. herinneringen. 22.30 Nws. 22.38 Meded. 22.43 Actualiteiten. 22.55 Mono-Stereo: Mod muz. 23.20 Jazz Ma gazine. 23.55 Nws. HILVERSUM H 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor. (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 7.32 Hier en nu.). 8.00 Nws. 8.11 Luister uit.én thuis(8.30 Nws. 9.00 Gymn voor de vrouw) 9.30 Voor kleuters .945 Ste reo: Mod. muz. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.03 Aktua. 11.55 Meded. 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee. (12.22 Wij van het land; 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar. 14.00 Zonder drempelvrees. 14.10 Ste reo: Mod. orkestmuz. 15.00 In 't zil ver. 16.00 Nws. 16.03 Jeugdprogr. 17.00 Stereo: Twien-Popradio. 17.40 Feije- noord naar Buenos Aires. 17.50 Onder wég-Voetgangersactie 1970. 18.00 Coun try and western rubriek. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu. 19.00 Geen onder daan maar burger. 19.15 Stereo- Jazz- muz. 19.20 Voor blinden en slechtzien den. 19.30 Promenade Concerten 1970. (Pauze: 20.35 Doopdienst) 21.50 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.38 Cosa Nostra. 23.55 Nws. 24.00 Lichte muz. 0.55 Voet balwedstrijd Estudiantes de la Plata- Feijenoord) 1.45 Nws.). HILVERSUM Hl. 9.00 Nws. 9.02 Zing, zing, zing. 10.00 Nws. 10.03 Mengelmuze. 11.00 Nws. 11.03 Gospelsound. 12.00 Nws. 12.03 Zet 'm op. (13.00 Nws. 13.03 Journaal) 14.00 Nws. 14.03 Gimmick. 15.00 Nws. 15.03 Arbeidsvitaminen. 16.00 Nws. 16.03 Lichte platen. (17.00 Nws. 17.02 Journaal. BRUSSEL 324 12.00 Nws. 12.03 Muz.progr. (12.40 Weerber. meded. SOS-ber. voor schip pers). 12.55 Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nws. SOS-ber. voor schippers. 13.20 Tafelmuz. 14.00 Nws. 14.03 Piano- en kamermuz. 15.00 Nws. 15.03 Fina le Radioschoolkoor 1970. 15.15 Voor ki deren. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Folklore. 17.00 Nws. 17.15 Jazz en chanson. 18.00 Nws. 18.03 Verzoekpla ten. 18.20 Lekenmoraal en filosofie. 18.50 Orkestmuz. 18.55 Taalwenken. 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Licht mu- ziekprogr. 20.00 Operettemuz. 22.00 Nws. 22.10 Lichte muz. 23.00 Nws.23.40 Nws. (Van onze rtv-redactrice) HILVERSUM De Nederlandse in zending naar het televisie-festival om de Prix Italia zal waarschijnlijk bestaan uit een VPRO-documentaire over Ierland, ge maakt door Hans Keiler. De vraag is al leen of de NOS nog op tijd zal zijn met haar inzending. Aanvankelijk zou een deel van het VARA-programma „Dit is het begin" worden ingezonden. Het be trof een samenvatting van enkele uitzen dingen over de Amsterdamse kabouters. De werkgroep documentaire program ma's van de NOS had zich hierover be raden en overeenstemming bereikt over een door de redactie van „Dit is het be gin" gemaakte samenvatting Bij de pro grammaleiding van de VARA echter re zen hiertegen grote bezwaren Het belangrijkste bezwaar gold het feit dat volgens de programmaleiding de pro gramma-makers teveel in de huid van de kabouters gekropen zouden zijn. De fei telijke vraagstelling was hierdoor volgens de programmaleiding onvoldoende uit de verf gekomen. De samenstellers van het programma maakten daarop een gewij zigde versie. Volgens de programmalei ding bevatte deze zwakke en sterke pun ten, maar was toch aanvaardbaar voor inzending naar het Italiaanse concours De werkgroep documentaires van de NOS wees de gewijzigde versie echter af, om dat „Het engagement van de program mamakers met het mderwerp in deze versie onvoldoende lot uiting kwam. Het geheel is daarom enigermate tweeslach tig en onduidelijk," aldus de werkgroep. Nederland I 18.45 NOS: Pipo. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal 19.00 STER: Reclame. 19.04 AVRO: Vaders tegen wil en dank. 19.30 Wat nu, Mi Deeds? 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Peyton Place. 21.05 Nana. 21.50 AVRO's Televizier-Magazine, 22.40 NOS: Journaal. Nederland II 18.45 NOS: Pipo. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Kunstrubriek. 19.30 Muziek in vrije tijd. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: Brandpunt. 21.00 Andy Williams-Show. 21.50 Naakt door de hel. 22.55 NOS: Journaal. Nederland I 17.00 KRO: Kinderprogr. 18.45 NOS: Pipo. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Puffenstuf. 19.30 CVK-IKOR-RKK: Kenmerk. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS': Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 Socutera. 20.25 NOS: Film, a.l. 22.15 Studio Sport. 22.40 Journaal. 22.45 Schooltelevisie. Nederland II 18.45 NOS: Pipo. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 KRO: Het jaar van de draak. (TV-serie). 19.30 Debbie Reynolds-Show. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 KRO: Indianen. 21.15 Het verdwenen fotomodel (tv-serie). 22.05 NOS: Journaal.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13