Verdwijnen Willem II- Gazelle-ploeg grote klap voor beroepswielrenners Elfde keer om „wereldbeker" Aanvoerder Rinus Israel: VANAVOND IS ER NIETS AAN DE HAND Joop Burgers: „Mij zien ze niet meer naar een scheidsrechter lopen" 3 i V. d. Oever (ADO) verlengde contract Burgers komt zaterdag voor Sneek kampioen van Nederland Kinnunen wierp negentig meter Jmm£ i 15 iDQ ODi OP D0I □DE» WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1970 Ervaringen wm Gedoe !fci idS t l *-s.».v, 8 'ci2f»nn nnr "A - *V fipl (Van onze sportredacteur) HAARLEM Willem II en Gazelle stoppen als sponsor met hun beroeps- wielrennersploeg. Dat is gisteren offi cieel besloten. Het verdwijnen van de Willem Il-formatie is een zware klap voor de Nederlandse prof wielrennerij. Caballero is nu de enige grote Neder landse sponsor met naast zich Mars- Flandria, dat nog een sterke Belgische inslag heeft, maar het komende jaar wat meer Nederlandse renners in zijn ploeg krijgt. Het verdwijnen van de equipe van Ton Vissers wordt door iedereen betreurd, zeker ook door de „concurrentie". Manager Frans van den Enden van Caballero: „Ik vind het heel jammer, dat Willem II Gazelle van het toneel verdwijnt. Voor de ontwikkeling van de wieler sport is dit bepaald niet goed. We hadden liever gehad, dat de ploeg ge bleven was. Voor ons zal dit verdwij nen zeker ook consequenties hebben op diverse gebieden. We zullen ons er over moeten gaan beraden. Met name het feit, dat er minder concur rentie zal zijn in Nederlandse criteria zal van invloed gaan worden op de mogelijkheden voor de nrofessionele wielersport in Nederland". Gisteren hebben de leidinggevende fi guren van de Willem II-Gazelle-formatie zich schuil gehouden. Men wilde toen nog niet officieel meedelen dat men ging stonpen. Men wilde eerst, dat de renners bericht zouden ontvangen van de beslis sing. Als hoofdmotief voor het zich terug trekken als sponsor heeft men opgege ven: „de problemen samenhangend met het samenstellen van een nieuwe ploeg, die aua kracht met de sterkste Eurooese ploegen zou kunnen wedijveren, bleken onoverkomelijk. Het geringe aantal ren ners, dat voor dergelijke ploegen ter be schikking staat, is door anderen en met name door de Italianen aanbie dingen gedaan, die soms tot honderd per cent boven de gangbare vergoedingen bleken te liggen." Willem II en Gazelle hebben meege deeld, zich niet helemaal uit de wieler sport te zullen terugtrekken. Er zal een budget ter beschikking worden gesteld voor steun aan de wielersport, zoals voor het organiseren van wedstrijden. Ton Vissers zal zich op die steun gaan toe leggen. Hij gaat verscheidene wedstrijden organiseren, zoals hij ook in het verleden al deed. Ton Vissers komt in dienst bij Gazelle als public relations-man, die zich in hoofdzaak met de wielersport zal be zighouden. Gazelle blijft uitkijken naar een eventuele nieuwe grote medesponsor, maar het formeren van een nieuwe ploeg zal niet eerder kunnen dan voor 1972. Gazelle zal in ieder geval wel met een amateurploeg verschijnen. Vissers zal zich daarmee bezighouden. Vissers: „Ik ga alles in het werk stellen om een nieu we sponsor te vinden. Het is voor mij na vijf jaar plezierig bij Willem II- Gazelle te hebben gewerkt natuurlijk een grote klap, hoewel het was te zien, dat het afgelopen zou zijn aan het eind van dit wielerjaar. Men heeft nog gepro beerd Merckx te contracteren, maar dat was om diverse redenen niet haalbaar. Toen is er een punt achter gezet. Aan mij heeft het niet gelegen. Ik heb alles geprobeerd om de ploeg te laten voort bestaan. Misschien, dat Willem II over enkele jaren weer terugkomt, als de grenzen open gaan met het afschaffen van het tabaksmonopolie." Vissers vindt het een sportief gebaar van Willem II, dat men toch nog geld beschikbaar blijft stellen voor de wiel rennerij. En wat Gazelle betreft: „Mis schien kan ik de profs, die geen sponsor meer kunnen vinden, onderbrengen in een Gazelle-ploeg je voor Nederlandse en Belgische wedstrijden. Ik geloof, dat Ga zelle dat wel zal willen doen." De toprenners van Willem II-Gazelle zullen hun weg wel vinden. Pijnen zal wel naar BIC gaan, Wagtmans en Van der Vleuten hebben contacten met Mol- DEN HAAG. De Haagse eredivisie vereniging ADO en Jan van den Oever hebben gisteravond alsnog volledige over eenstemming bereikt over een nieuwe verbintenis. Het contract is aangegaan voor een periode van twee jaar. Van den Oever (28), die bij ADO zowel op het middenveld als in de verdediging kan worden ingezet, had tot op heden gewei gerd zijn contract te verlengen, omdat hij zich niet kon verenigen met de finan ciële voorwaarden. BUENOS AIRES De wedstrflden tussen Fejjenoord en Estudiantes de La Plata zjjn de elfde krachtmeting tussen de bekerhouders van Europa en Zuid Amerika. Van de tien voorgaande keren hebben Real Madrid, Internazio- nale Milaan (twee keer) en AC Milan de beker mee naar Europa genomen. De uitslagen van de tot nu toe ge speelde wedstrijden zijn: 1960: Real Madrid (Spa)-Penarol (Uru) 5-1, 0-0; 1961: Penarol-Benfica (Por) 5-0, 0-1, 2- 1; 1962: FC Santos (Bra)-Benfica 3-2, 5-2; 1963: FC Santos-AC Milan (Ita) 4-2, 2-4, 1-0; 1964: Internazionale (Ita)- Indepediente (Arg) 2-0, 0-1, 1-0; 1965: Internazionale-Indepediente 3-0, 0-0; 1966: Penarol-Real Madrid 2-0, 2-0; 1967: Racing Buenos Aires (Arg)-Celtic (Sch) 2-1, 0-1, 1-0; 1968: Estudiantes de La Plata (Arg)-Manchester United (Eng) 1-0, 1-1; 1969: Ac Milan-Estu- diantes de La Plata 3-0, 1-2. teni. Bovendien heeft Wagtmans tijdens de Tour te kennen gegeven, dat hij ook wel naar Caballero zou willen gaan. Van Katwijk zal ook wel voor Caballero gaan rijden. Dolman is bij Mars-Flandria. Van Looy stopt als renner en wil ook geen ploegleider worden. Natuurlijk komt de klap voor de Ne derlandse profwielrennerij hard aan. Ka- rel Jansen, secretaris-administrateur van de Vereniging Voor Beroeps Wielrenners (WBW), betreurde uiteraard het ver dwijnen van Willem II-Gazelle als spon- TON VISSERS sor. Hij betreurde het ook, dat er door de fabrieken geen gelegenheid is gege ven over het verdwijnen van de ploeg en dus werkgelegenheid voor de renners te praten. „Ik hoor het van u officieel, dat men stopt. Wij hebben nog geen bericht ontvangen." Uit het communiqué, dat Willem II heeft uitgegeven en dat wij Karei Jansen konden overleggen, putte hij wel enkele positieve zaken. „Ik ben blij, dat Willem II en Gazelle niet hele maal uit de wielrennerij stappen. Ik ben ook blij, dat men zich moreel verant woordelijk voelt voor een goede af vloeiing van de renners. Dat zijn aan knopingspunten, waardoor wij misschien toch nog tot een gesprek met de directies kunnen komen. We zullen proberen of we de firma's er toch niet op een of ande re manier bij betrokken kunnen houden in de toekomst. Ik geloof ook, dat het gebrek aan kwaliteit het aantrekken van vedetten het grootste probleem voor de sponsors is. Die vedetten heeft men nu eenmaal nodig voor de grote publiciteit". De WWB is overigens al geruime tijd bezig met discussies over plannen tot reorganisatie van de beroepswielersport in Nederland. „We willen de structuur veranderen in Nederland. We willen trachten een zodanig klimaat te scheppen, dat de werkgelegenheid voor profs gega randeerd kan worden. Er moet een soort centrale post komen, waar alle profacti viteiten gecoördineerd worden. We heb ben die plannen doen toekomen aan de KNWU en onder andere ook aan Cabal lero. Het moet nu allemaal uitgewerkt worden. De tijd dringt wel, daar zijn we ons van bewust." Het meespreken van het al of niet als „echte" werknemers beschouwen van be roepsrenners is ook een belangrijk punt. Bjj Caballero heeft men daar deze week nog een uitgebreide bespreking over ge had. Wanneer men profrenners dezelfde sociale zekerheid moet geven als normale werknemers in een bedrijf, dan gaat dat een enorme kostenverhoging geven. En dat zou er dan weer toe kunnen leiden, dat sponsors er de brui aan geven, omdat het budgt dan te zeer gaat uitlopen. Ook dat punt zal zeker meegesproken hebben bij het stoppen van Willem II en Gazelle. DEN HAAG. De zaak-Burgers, zoals bekend de voetballer van Haarlem, die zondag door Van Ravens het veld werd uitgezonden, wordt aanstaande zaterdag door een kamer van de stafcommissie van de KNVB behandeld. De zitting vindt plaats om half elf in het Utrechtse hotel Terminus. Voorzitter van de kamer is mr. Brons. SNEEK. Sneek is dinsdag algemeen kampioen geworden bij de amateurs door op eigen veld de tweede wedstrijd tegen de zaterdagkampioen SHO met 3-1 te win nen. Sneek had verleden week de eerste ontmoeting tussen beide clubs in Oud- Beyerland ook reeds met winst afgeslo- en. Toen was het 2-1. Voor 2500 toeschou wers trad Sneek dinsdag aan met een versterkte achterhoede. Eerste opzet was het handhaven van het voordelige verschil dat in de eerste wedstrijd ontstaan was. Toen echter SHO door de weer herstelde Cees van Benne- kom in de 54ste minuut de score opende, ging Sneek offensiever te werk, hetgeen resulteerde in doelpunten van Anno Ab- ma (61ste min), Gerrit Abma (68ste min) en Johnny Veluwenkamp (85ste minuut). HELSINKI Jorma Kinnunen, de Fin se wereldrecordhouder speerwerpen (92,70 meter) heeft maandagavond tijdens internationale wedstrijden in Helsinki pre cies negentig meter geworpen. Een ande re uitstekende prestatie was de 11,1 sec die de Amerikaanse Iris Davis nodig voor de 100 meter. (Van onze sportredactie) BUENOS AIRES Misschien loopt Feijenoord vanavond wel met de Argentijnse vlag het Bocastadion binnen. Misschien. Ernst Happel zegt: „Als ze dat nou willen, dan doen we dat heus wel. Het schijnt hier de ge woonte te zijn. Als ze het vragen dan doen we het". Die opmerking tekent de morele gesteldheid bij Feijenoord en zijn trainer: niets toegeven. Het eerste gevecht om een wereldbeker van een club uit Rotterdam-Zuid, die tenslotte de finish van de lange weg naar wereldberoemdheid in zicht heeft gekregen, brengt die club niet als een rillende debutant onder de schijnwerpers. „We gaan er", zegt aanvoerder Rinus Israel, „gewoon tegenaan. Zoals in al die wedstrijden, die het vorig seizoen zo belangrijk waren". En Happel verscherpt dat met een: „Wij spelen normaal, maar bikkelhard. Niet brutaal, zeker niet gemeen. Maar bikkelhard. Volgens mij is er woensdagavond niks aan de hand. Het zal allemaal binnen de perken blijven. Zij kunnen zich im mers niets permitteren". De mening van de oefenmeester „dekt" overigens niet, wat er in de straten van Buenos Aires wordt gefluisterd en soms hardop wordt gezegd. Een kelner, die het geringe Nederlandse gezelschap dat de Europese bekerhouder begeleidt, de biefstukken van de hier gangbare, maar enorme afmetingen brengt, vraagt grijns lachend: „Estudiantes?" En maakt dan zo'n gebaar aan de hals dat in andere dan voetbaltermen „afmakers" betekent En de Argentijnse employé van een Ne derlandse firma, die diensten als tolk verricht, constateert: „Dat zal weer wat worden, woensdagavond. Die Estudian tes kunnen een ruw spelletje spelen. Daarom zijn ze hier niet geliefd". Bij die ervaringen verduistert het uit zicht op een „lieve" partij voetbal een uitzicht dat de Estudiantes zelf met veel bereidwilligheid en glimlachen in de afgelopen dagen hebben willen bieden. Doen officials en spelers hun uiterste best om het mooi te houden, tegelijk ook verstoren vooral de spelers het beeld door de veldslagen tegen Milaan hardnekkig als „ongelukjes" en min of meer „nor maal" te beschrijven. En te constateren, dat het eigenlijk maar heel minnetjes was om drie spelers daarvoor zo uitge breid te straffen. Arts Bilardo, gemakkelijk prater, ba- lanceerd tussen erst en luim: „Zo er- was het met die Combin nou ook weer niet. Waar al dat bloed nou vandaa^ moet zijn gekomen, is mij niet duidelijk Misschien had hij er wel iets op gevrr- den om dat vreselijke slachtoffer te kun nen soelen Is dat laatste commentaar dan wellicht in de sector grappen en grollen onder te brengen, uit de beweringen van de (knap pe) verdediger, die een respectabele staat van forse ingrepen heeft opgebouwd, is wel duidelijk dat het merendeel van de „studenten" erg veel als „normaal" beschouwt. Feijenoord bereidt zich kalm op het ge beuren voor: Rinus Israël: „Nee een bij zondere spanning voelen wij niet. Het is net als altijd. Je leeft rustig naar de woensdagavond toe de spanning komt pas echt als Happel 's middags zijn praatje heeft gehouden. Ik verwacht in de wedstrijd geen bijzondere moeilijkhe den. Dat we nu al zo streng worden be waakt, met die politiemannen om het trainingkamp en het escorte als we in het stadion komen trainen, is even vreemd geweest. Maar het heeft ons niet onder de indruk gebracht. Het is allemaal zo als altijd. Zoals in de dagen voor gro te wedstrijden, tegen Milaan uit en thuis en tegen Celtic bijvoorbeeld. We leven er rustig naar toe en we zijn er op het mo ment dat het nodig is". Wat inhoudt, dat Feijenoord niet zwaar der of lichter tilt aan een wereldbeker dan aan een Europacup. „Het is", zegt de toch koele zakelijke aanvoerder, „toch iets moois in je carrière, als je om zo'n wereldbeker speelt. Dat moet je meegemaakt hebben. Daar heeft geld verder niets mee te maken. We denken er allemaal wel zo over". Waarbij ove rigens de tevredenheid in spelerskringen Henk Wery, Joop van Daele en Schneider aan de wandel in Buenos Aires. over de financiële voorwaarden niet on vermeld mag blijven. De premie op het behalen van de hoogste eer voor een voetbalclub is aanzienlijk en naar door insiders wordt aangenomen even hoog als de „Europese prijs", 15.000 per man). Een grote, onberekenbare factor is de entourage van het duel. Happel stelt zelfs: „De Estudiantes zullen voor ons misschien minder moeilijk te overwinnen zijn dan de omstandigheden. Het veld is hard en hobbelig, het licht is zeer ma tig, de ballen zijn keihard en als de spe lers het veld opkomen, zullen er mis schien een paar moeilijke momenten zijn. Als er een heksenketel ontstaat, als de mensen gaan knallen en vuurpijlen de lucht in schieten". Dat het gedoe rond het veld, de sfeer van het duel, Happel meer raken dan de tactische kanten van de wedstrijd, wordt uit die laatste opmerking wel dui delijk. De trainer: „Ach, aan die oefen wedstrijd heb ik natuurlijk weinig gehad. Direct na de wedstrijd op zondagmorgen heb ik al gezegd, dat die Estudiantes toch erg weinig leken op een Zuidame- rikaanse topploeg. Maar dat betekent nog niet, dat ik ze onderschat, integen deel. Ik kon er ook onmogelijk een beeld van krijgen hoe ze nu eigenlijk tactisch de zaak inkleden. In die oefenwedstrijd speelde bijvoorbeeld hun spits Echeco- par op het middenveld en Flores in de spits. Wat moet ik daarmee aan? Mis schien doet die Echecopar wel helemaal niet mee. Misschien hebben ze inderdaad Flores tot spits gepromoveerd. Dat moet (VWWV>A/VW\/WW\/VWWWWWW\/^fWVWWWWtAAM/WWWVW\M#WWlA#WVlAAASW«/\/\/W\/\SV\/\/\S\/V\/W\AA i (Van onze sportredactie) HAARLEM. Had er de laatste twintig jaar een fair-play competitie bestaan, dan was Joop Burgers nu ze ker lijstaanvoerder. In de twintig jaar dat de Amsterdammer (30) voetbalt heeft hij namelijk nog nooit een over treding begaan die een notitie op zijn strafblad waard was. Bij de amateur - club DWV, waar hij zijn carrière be gon, later bij DWS en het afgelopen seizoen ook bij Haarlem bleef zijn strafblad maagdelijk, onbeschreven. En in die conditie zal het voorlopig nog wel blijven, is de rotsvaste over tuiging van „Jopie" Burgers, die de Haarlem-supporters vorig jaar hebben leren kennen als een beheerste jongen, een voorbeeldig voetballer, die met ere de aanvoerdersband zou kunnen dra gen. „Als ik gestraft word voor de uit spraken die scheidsrechter Van Ravens me in mijn mond gegeven heeft, dan bestaat er geen recht meer", zegt de Haarlemse middenvelder, die sinds zondagmiddag vijf voor drie, het mo ment waarop Lau van Ravens hem in de wedstrijd tegen Go Ahqad van het veld stuurde, voor de eerste maal in zijn leven gestraft dreigt te worden. De feiten zijn bekend. Van Ravens heeft gerapporteerd dat Burgers „vuile flikker" tegen hem heeft geroepen, terwijl de Haarlem-speler beweert dat hij mieschgasser gezegd zou hebben, en dan niet iegen Van Ravens, maar te gen Piet Patemotte, zijn eigen doel- verdediger. Ook enkele dagen na het incident, als alle betrokkenen ruime gelegenheid hebben gehad om af te koelen en de zaken nog eens rustig onder ogen te zien, blijft Joop Burgers bij zijn eerste verklaring. Hij heeft die ook toege voegd aan de brief die het bestuur van Haarlem aan de straf commissie van de KNVB stuurde. Burgers vraagt daarin onder meer om een mondeling onder zoek. „En als het daarbij eerlijk toe gaat, dan kunnen ze me niets maken", aldus Burgers, die in zijn mening ge sterkt wordt door een verklaring die zelfs enkele Go Ahead-spelers tegen over hem hebben afgelegd. Burgers: „Als mijn getuigen gehoord worden, dan reken ik erop dat er vrijspraak volgt. Ik hou dan alleen de boeking over die ik opliep door de scheidsrechter aan zijn arm te trek ken." Na een training, in de kantine UZ. 'ff t «port» 2 H-Sport C.-Afoi s ■HMMMMMnMBHUB Op deze foto is duidelijk te zien dat Joop Burgers niet naar Lau van Ravens, maar naar doelman Piet Patemotte, die hem later zou verhinderen om naar Van Ravens toe te gaan, schreeuwde. op zijn gemak achter een tonnicje, be kijkt Burgers de zaak nuchter. Bur gers: „Ach, nu zie je wel hoe kinder achtig het eigenlijk is, maar op het moment dat het gebeurde waren wij zo gespannen, dat je eigenlijk niet besefte wat je deed. In ieder geval heb ik er weer wat van geleerd. Zoiets gebeurt mij nooit meer. Niemand zal mij voor zo'n geintje ooit nog naar de scheids rechter zien lopen". Na afloop van de wedstrijd tegen Go Ahead, toen Haarlem tegen alle verwachtingen in met 1-1 gelijk ge speeld had, was het gezicht van de Amsterdamse Haarlemmer al heel wat opgeklaard. Burgers: „Het is natuurlijk een enorm winstpunt dat wij de com petitie zo zijn begonnen. Op het mo ment dat ik het veld uitgestuurd werd, had ik niet durven hopen dat het zo goed af zou lopen". Uit deze eerste uitslag put Joop Burgers veel moed voor de pasgeboren competitie. „Ik zie Haarlem wel bij de eerste acht eindi gen. Als Piet Hoeben blijft draaien, zo als hij zondag deed en De Wolf, De Goede en Holmström weer helemaal fit zijn, dan hebben wij een leuk team." Over de wedstrijd van aanstaande zondag kan Joop Burgers nog weinig zinnigs zeggen. Vorig jaar won Haar lem thuis en speelde het uit gelijk met 0-0. ,JJIaar wij hebben nu het nadeel dat de eredivisieploegen ons beter kennen. Toch zal er zondag weinig krachtsverschil zijn. Ik hou het op een overwinning voor ons", aldus een op timistische Burgers, die tegen de Nij- megenaren zelf van de partij hoopt te zijn. De prognoses van Joop Burgers lui den: SpartaExcelsior 1 N AC—DWS 3 Holland SportADO 3 HaarlemNEC 1 UtrechtGo Ahead 2 SVV—Cambuui 1 VitesseWageningen 1 FSC-Willem li 1 HeerenveenHelmond Sport 1 VeendamHeracles 3 Blauw WitDen Bosch 1 Roda JCLimburgia 1 FortunaRBC 2 allemaal nog blijken. Ik heb bij die oefen wedstrijd wat aantekeningen gemaakt over hun individuele prestaties. Wie ge makkelijk trapt, links en rechts. Wie ruw ingrijpt. Wie een doordachte pass geeft en wie niet. Dat voeg ik bij wat ik al weet van die Estudiantes en dat moet dan voorlopig genoeg zijn. Een opstelling van Feijenoord geef ik niet. Een half uur voor de wedstrijd pas worden de na men bekendgemaakt". Stuntwerk wordt ditmaal niet van Hap pel verwacht, op het vlak van de forma tie. Misschien wél door de „buitenwacht" maar in ieder geval niet door Willen van Hanegem, die pienter en „scherp" als vanouds, soms kankerend, dan weer ein deloos grappend makend de dagen voor de wedstrijd passeert. Hij, de „num mer tien", die in de dagelijks kolommen met Feijenoord vullende plaatselijke pers al lang en breed is afgeschilderd als de ster van de ploeg, bereidt zich weer op ic t zijn geheel eigen manier voor: „Het is net als tegen Celtic. Je groeit naar zo'n duel toe. Toen waren we ook nog twee dagen voor de wedstrijd aan het dollen in bootjes op een meer. Nu is het pre cies zo. Weet je, dat komt omdat we ge woon de vaste ploeg bij elkaar hebben. We hebben dit al een paar keer meege maakt en je weet hoe je op elkaar kunt rekenen. Ik ben niet meer gespannen dan anders. Ach, hoe gaat dat je denkt er overdag niet zo aan, maar 's avonds als je naar bed gaat, dan kun je soms moeilijk slapen. Ik heb dan de gewoonte om de wed strijd alvast helemaal door te nemen. Ik stel me situaties voor. Ik haal me spe lers voor de geest. Ik zie zo'n Malber- nat en zo'n Veron voor me voetballen, voorzover dat dan kan, met wat je van de televisie en van de stukken in de kranten weet. Zo leef ik 's avonds naar de wedstrijd toe". Eén man kan spreken van een soort „debuut" in wedstrijden van zulk een grote importantie: Eddie Trey tel. De doelverdediger was bij de laatste trai ning onder de stadionlampen onderwerp van voortdurende zorg van trainer Hap pel, terwijl Geilman (maagklachten) langs de kant bleef. Een half uur lang liet de oefenmeester Van Hanegem de meest grillige schoten op zijn keeper afvuren. Daarachter stak meer dan een „norma le" keeperstraining alleen. De na de „dreun van Milaan" weer voorspoedig overeind krabbelende goalie was de voor gaande avond aan veel somberheid ten prooi geraakt, toen in een televisieforum een Nederlandse journalist had medege deeld, dat Feijenoord maar over een ma tige keeper beschikte. Niet alleen werd daarvan op die manier aan het Argen tijnse volk kond gedaan ook de spe lers waren in hun trainingskamp getui ge van die uitzending én die opmerking. Wat het moreel van de toch altijd nog jonge, wel degelijk capabele keeper na tuurlijk geen goed deed. Feijenoord-offi- cials waren er zeer boos over. Happel uiteraard ook. Hij liet Treytel uit alle hoeken langdurig onder vuur nemen door zijn ster-speler die dat met een van hem onverwacht grote overgave deed. Ar- 'gentijnse commentatoren om en bij de goal fronsten de wenkbrauwen: dit kon toch onmogelijk een slechte keeper he ten? Een Happel verhinderde nadien met enig gezwaai van een handdoek een te- 1'visie-interview waarbij de commenta toren op de zondagavond gemaakte op merking tegenover Treytel wilden ingaan. Twee volle dagen had de trainer daarna de tijd om met de spelers, die zich zeer laatdunkend over het „panel" uit lieten de schade van het incident te repareren. Wat zelfs in deze „broze" si tuatie voldoende moet zijn.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 15