iHsmr modeioumaal IrI Barbara toont bont van sneeuwkonijn tot aap DDR protesteert tegen president Heinemanns bezoek aan Berlijn Feestelijke ontvangst van zieken-op-vakantie Regering drong niet aan op slaapverbod BONT DE ROOY internationaal reclamebureau eerste assistent Eban: „Egypte moet eerst raketten weghalen" DAMESHOEDEN SJAALS Werken op de administratie van een is toch anders. VVD niet in nieuw B. en W.-college in Amsterdam Buitenlands bedrijf koopt Dagra Van Gend en Loos in openbaarheid met jaarverslag Handen ineen voor bestrijding van kanker Miljoen schade bij brand in Wageningen WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1970 '4 U zult het wellicht met mij eens zijn, dat het met deze zomerse temperaturen nog niet zo aan lokkelijk is om je al met uitge sproken winterse zaken te laten confronteren. Niettemin heb ik de stoute schoenen maar aangetrok ken, na me door de gedachte te hebben laten leiden, dat winter en bont nu eenmaal hand in hand gaan. (Van onze redacteur in Bonn) BONN Walter Ulbrichts protes ten tegen de vijfdaagse aanwezigheid van bondspresident Gustav Heine- mann in West-Berlijn, worden in de voormalige rijkshoofdstad noch in Bonn erg ernstig opgenomen. Men beschouwt het meer als een ver plichte grammaticale oefening. Kopschuw De nieuwe najaarskoilektie is gearriveerd op het ge bied van ook met bijpassende sjaal in de nieuwste lange mo dellen. Handschoenen Suède kleding de allernieuwste modellen ook in midi-mode nu nog tegen zomerprijzen. Laat uw bontmantel repa reren of moderniseren en behandelen volgens de unieke fur-clean methode. BONT-MODES PLEIN 1945 NO. 3, IJMUIDEN, TEL. 14074 De sfeer verschilt hemelsbreed met die van andere kantoren. En de internationale contacten brengen als vanzelf een vleugje buitenland in je gewone werk. Wij zoeken voor zo spoedig mogelijk in het bezit van het Praktijkdiploma boekhouden en/of studerend voor M.B.A., leeftijd 25 jaar. Hij moet iemand zijn die graag zelf aanpakt, maar ook weet te delegeren. Ervaring mech. administratie gewenst, daar hij met ons Europese computercentrum moet samenwerken. Sollicitaties te richten aan Directie McCann-Erickson (Nederland) NV, Sara Burgerhartstraat 25, Amsterdam-W. U kunt ook bellen om een afspraak te maken: 387711, vragen naar de heer van der Does. -v Z' 7 - Een door Barbara de Groot ont worpen poncho van bruin-witte konijn met een donkerbruine vos- rand. Dat er op het gebied van de bont mode heel wat te beleven valt, toonde ons dinsdag in Amsterdam Barbara de Groot met een uitgebreide collectie waarvan een deel naar eigen ontwerp. De verscheidenheid in bontsoorten was groot: van sneeuwkonijn tot aap en van eekhoorn tot luipaard. De meeste mantels waren midi en maxi, veelal afgezet met een contras terende bontrand, die naar believen was af te ritsen. Sportief en jeugdig waren de man tels van konijn waarbij een nieuwe kleurenvariatie, sneeuwkonijn ge naamd. De maxi-jassen hadden over het algemeen een dubbele rij knopen en waren enigszins aangesloten. Opval lend waren de forse kragen en brede leren ceintuurs op gladde leren taille stukken. Leuke combinaties zag ik van bont met reptielleer zoals een zwarte kid- skin-mantel met reptielgarnering, seal- electric met python en squirrel (eek hoorn) met een kort bovenlijfje van py thon. Bijzonder fraai was een Alaska-seal- mantel afgezet met nerts, die door zijn verfijnde coupe excelleerde. Voorts mantels van aap en visgraat-chevrette afgezet met aap. Uiteraard waren er ook exemplaren gemaakt van persianer, bisam, wildcat, nerts, breitschwanz en de exclusieve ocelot, panter en lui paard. Misschien dat de dames, die dit soort mantels willen gaan dragen, ook nog eens even aan het noodlijdende Artis willen denken. Geheel volgens de verwachting ook hier een door Barbara de Groot ont worpen poncho uitgevoerd in bruin- witte konijn met donkerbruine vosrand. Behalve bont toonde Barbara de Groot ook de nieuwste mode-trend: namelijk broeken, hessen en mantels van buffelleer, die men in het bijzonder voor de jeugd aankondigt als een aan trekkelijke, stoere „Western-Look". Een beslist uit de toon vallend model meer een mislukte grap dan naar mijn smaak ernstig bedoeld was een buffelhuid jas met opgestikte geitevelle- tjes; een monsterlijk geheel. Hoe dan ook, zij die zich deze winter in het bont wil hullen, kan er niet al leen warmpjes, maar ook opvallend bij lopen. BÉ TER MAAT Een patchwork-chasuble uitge voerd in veulen met „oud-metalen" gespsluiting. AMSTERDAM. Tijdens het woens dag gevoerde laatste openbare overleg in zake de verdeling van wethouderszetels in de hoofdstad heeft de VVD by monde van haar fractievoorzitter, de heer Jacobse, verklaard, dat zijn partij niet aan het nieuw te vormen college van burgemees ter en Wethouders zal deelnemen. De VVD meent, dat de PvdA met de CPN samen 5 zetels een te zwaar accent leggen op het komende bestuurs college. „Wij willen niet met één wethou der als randversiering fungeren", aldus de heer Jacobse, die voor deelneming de eis van toewijzing van twee wethouderszetels had geëist. Dit betekent, dat Amsterdam om politieke redenen niet zal kunnen over gaan tot de aanvankelijk zeer gewenste uitbreiding van het aantal wethouders zetels van zeven tot acht, mede nood zakelijk om burgemeester Samkalden „portefeuillevrij" te maken. TEL AVIV (Reuter en AP). Minis ter van Buitenlandse Zaken Abba Eban heeft gisteren in het Israëlische parle ment verklaard dat de besprekingen in New York alleen succes kunnen hebben als Egypte bereid is de raketinstallaties weg te halen, die volgens Israel na het ingaan van het bestand zijn aangelegd. Zonder elkaar te ontmoeten hebben de vertegenwoordigers van Israel, Jordanië en Egypte gisteren een gesprek gevoerd met VN-onderhandelaar Gunnar Jar ring. Oficieel is niets bekend gemaakt over de gesprekken. De Jordaanse onderhandelaar dr. Sja- raf zei na afloop van het onderhoud dat zijn land de nadruk legt op .algehele te rugtrekking door Israel uit alle bezette gebieden en op een rechtvaardige oplos sing van het vraagstuk van de Palestijn se Arabieren 'n overeenstemming met de resolutie van de Verenigde Naties". In werkelijkheid wacht het Westberlijn- se stadsbestuur op het via vertrouwelijke kanalen in het vooruitzicht gestelde Oost- berlijnse voorstel voor een min of meer definitieve pasjesregeling. Het zou de eerste mogelijkheid sinds vier jaar voor Westberlijners betekenen om de andere kant van de stad weer eens te bezoeken. In ruil voor deze zeer direct aanspre kende ontspanning zou dan de senaat van Dames van het welfarewerk van het Rode Kruis hebben aan de 72 zieken aan boord van de „J. Henry Dunant" geschenken aangeboden, die waren vervaardigd door zieken uit Bever wijk en omgeving. De patiënten mochten zelf iets uitzoeken. (Van onze correspondent) BEVERWIJK Met muziek van de drumband De Zwervers en cadeautjes, die gemaakt zijn door zieken uit Beverwijk en omgeving, zijn 72 Brabantse zieken dinsdagavond ontvangen toen zij met het hospitaalschip „J. Henry Dunant" af meerden in de haven. De chronisch zieken zijn een week met het schip op vakantie door Nederland en deden op de tweede dag Beverwijk aan, waar zij hebben overnacht. De plaatselijke afdeling van het Rode Kruis heeft zoals gebruikelijk voor een feestelijke ontvangst gezorgd. De Zwervers verzorgden op de kade een grote show voor de staf van het schip en de patiënten, die er door de ramen heel wat van konden zien. Op de kade was een versiering van Rode Kruis- vlaggen gemaakt Dames van het welfare- werk van het Rode Kruis gingen aan boord met manden vol geschenken, die waren vervaardigd door zieken uit de streek. Namens de afdeling heette de heer P. van der Esch de patiënten hartelijk welkom en wees bij die gelegenheid op de grote actie die landelijk gehouden wordt op 14 oktober om vijf miljoen gulden bij elkaar te krijgen voor een nieuw hospi taalschip. De actie steunt vooral op de honderdduizenden sportbeoefenaars in ons land en krijgt als motto „De gezonde sportbeoefenaar voor de zieke medemens" en als titel „Ship Ahoy". Dokter Koch, die aan boord de medische leiding heeft, sprak zijn grote erkentelijkheid uit voor de ont vangst. Omstreeks half tien verzorgde ds. C. Meijer de dagsluiting. Vanmorgen zijn de zieken onder de hoede van kapi tein J. H. Maasbach weer vertrokken. West-Berlijn zonder al te veel pijn in het hart de demonstratieve aanwezigheid van de Westduitse regeringsbureau: in haar midden wel willen zien verdwijnen. Deze toonbeelden van theoretische so lidariteit hebben toch enkeie zoden aan de dijk gezet en eigenlijk uitsluitend ge diend als aanvalsobjecten voor Oost-Ber- lijn. Ook zou het beslist niet zó onprak tisch zijn als, waarover plannen worden gesmeed, Westduitse ambassades van spe ciale ambtenaren zouden worden voorzien namens de senaat van West-Berlijn voor het uitschrijven van paspoorten en het behartigen van de belangen der twee mil joen bewoners van het westelijk deel van de voormalige rijkshoofdstad. De grootste bezwaren tegen een derge lijk Berlijns arrangement, zoals eigenlijk algemeen voor deze herfst wordt ver wacht, komen ditmaal opvallend genoeg van westelijke kant. De drie westelijke geallieerden, onder wier jurisdictie West- Berlijn valt, willen geen enkel recht prijs geven. Ironisch genoeg is dit nu ook juist datgene, waarop de Westduitsers en de Westberlijners tot nu toe steeds stonden. Het tempo van kanselier Brandts nieu we „Oostpolitiek" schijnt met name de Fransen kopschuw te maken. Zij bezitten toch al een extra Berlijns complex, omdat zij in tegenstelling tot Britten en Amerikaner hun rechten niet zelf veroverden, maar pas na de oorlog door Potsdam aangedragen kregen. Het volgende maand in Berlijn te hervatten ambassadeursoverleg zal over een en an der nu uitsluitsel moeten geven. Intussen is Westberlijns ourgemeester Klaus Schiitz met succes bezig de poli tieke partijen in zijn stad, ook de oppo sitionele C.D.U., rond zich te verzame len in een speciale werkgroep, die ge reed moet staan namens de stad mede te delen, iets te willen geven om iets te kunnen nemen, zodra de geallieerden hiertoe het sein op groen zullen zetten De Oostpolitiek van Bonn is er op korte termijn nu op gericht, de drie westelijke hoofdsteden voor deze instemming nu ook inderdaad rijp te maken. DIEMEN. Het bestuur van Dagra NV in Diemen heeft vandaag in een commu niqué verklaard, dat naar zijn mening de onderhandelingen inzake overneming van het bedrijf door een buitenlandse onder neming in een dusdanig stadium verkeren dat hiervan mededeling dient te worden gedaan. De werkgelegenheid zal, hoe deze on derhandelingen ook verder zullen verlo pen, niet ten ongunstige worden be- invloed. De ondernemingsraad en de vak bonden zijn inmiddels ingelicht, aldus Dagra. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Toenemende geruchten dat burgemeester Samkalden het slaap verbod heeft afgekondigd op Instructie van Den Haag zjjn door de Rijksvoorlichtings dienst en het departement van Binnen landse Zaken met klem tegengesproken. Directeur G. van der Wiel van de RVD verklaarde dat hem niets bekend is van voorafgaand overleg tussen de regering en de burgemeester: „Wij hebben ook vra gen. Ook wij begrijpen niet waarom dat slaapverbod nu plotseling moest ingaan". Men ontkent ook elk verband met het ko mende bezoek van de Indonesische presi dent Soeharto. UTRECHT. Voor het eerst in de 174 jaren van haar bestaan heeft Van Gend en Loos een jaarverslag gepubliceerd. Tot heden kwamen de jaarverslagen slechts onder ogen van de top van Van Gend en Loos en de N.S.-top. De jaaropbrengst in 1969 bedroeg ƒ149,2 min (v.j. ƒ140 min). De bruto winst beliep 5,8 min (v.j. 5,7 min) en de nettowinst ƒ2,7 min (v.j. ƒ2,4 min). Evenals in voorgaande jaren wordt 7Vz percent dividend uitgekeerd. De gang van zaken in het eerste kwar taal 1970 stemt tot tevredenheid. Het bru- toresultaat gaf een stijging te zien. De opbrengststijgingen overtroffen de kos tenstijgingen. TEL AVIV, (Reuter). De twee Al gerijnse passagiers, die op 14 augustus bij de tussenlanding van een Brits vlieg tuig in Tel Aviv zijn opgepakt, zijn nu officieel gearresteerd. Dit gebeurde op last van de Israëlische stafchef, luite nant-generaal Hayim Bar-Lev. De twee mannen, Djelloel Chatib en Ali Bel Aziz, werden tot nu toe vastge houden in een hotel, waar zij werden ondervraagd door de Israëlische veilig heidsdienst. DEN HAAG. Bij de stichting Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) voor de kan kerbestrijding en de fondsenwervende Vereniging tot steun aan het KWF gaat men de handen ineen slaan, opdat er een volksbeweging ontstaat. Kankerbestrijding is een zaak van het hele volk. Onder dt leus, dat elk ge zin lid van het KWF wordt zal het le dental, dat thans 400 000 bedraagt, wor den opgevoerd. De plaatselijke afdelin gen, 1.350 in getal, zullen in wijken worden ingedeeld, mede opdat meer collectanten kunnen worden aangetrok ken voor de inzameling van gelden en opdat de voorlichting kan worden ver beterd. De herstructurering van de fondsenwer ving heeft voor de agglomeratie Den Haag reeds tot samenwerking geleid: in een oplage van 305.000 exemplaren den verspreid om de collectanten, die deze en volgende week in zestien plaat sen worden gehouden, te ondersteunen. Het KWF hoopt volgend jaar meer een heid te hebben bereikt in de acties naar buiten. Het KWF heeft op jaarbasis verplichtin gen aangegaan tot een bedrag van 5,5 miljoen. De collectes zullen naar schat ting de helft van dit bedrag opleveren. De gelden worden besteed aan weten schappelijk onderzoek en voor verbete ring van de behandelingsmethoden van mensen, die aan gezwelziekten lijden. Nederland staat, mede door het KWF zowel op het terrein van het onderzoek als de behandeling van patiënten in het voorste gelid bij de bestrijding van kan ker. (Van onze correspondent) WAGENINGEN. Het maalderijgedeel te van het Station voor Maalderij en Bak kerij in Wageningen is grotendeels uit gebrand. Veel kostbare apparatuur en eni ge tonnen graan gingen verloren. De scha de wordt geschat op ongeveer een miljoen gulden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4