J. Suurmond, veertig jaar bij onderwijs, dinsdag jubilaris 1 Ook Wight zit nog niet lekker Top de pop pop dertien Herenpraat MEDISCHE VERZORGING MET HET WEEKEINDE VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Soosagenda He i Hoofd van Da Costaschool is veelzijdig man Stepanka werd kampioene van Tsj.Slowakije ofnew* u,f "orient, IJmond oei KRALINGEN: HALF MILJOEN VERLIES Blood, Sweat and Tears komen hier (f»$r - MODESTY BLAISE „BRANDENBURG" ana VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1970 4 MllS I elsen-IJ muiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk Wijk aan Zee Veelzijdig Jubileumviering en MET HET POPFESTIVAL dat de komende dagen op het eiland Wight gehouden zal worden, zit het nog niet erg lekker. Er zijn nu al tekenen die er op wijzen dat dit festival met dezelfde moeilijk heden zal gaan kampen als de tal loze festivals die de afgelopen zomer in Amerika zijn mislukt: een groeiend verzet van de plaatse lijke bevolking en overheid en be zoekers die niet van plan zijn ook maar een cent te betalen, waardoor de popfeesten financieel onmoge lijk gemaakt worden. KRALINGEN (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Dinsdag, 1 sep tember zal de heer J. Suurmond, hoofd van de Da Costa-school voor Christelijk Nationaal Onderwijs in Velsen-Noord zijn 40-.iarig jubileum als onderwijzer vieren, ren. De heer Suurmond, die op 2 november 1911 in Vlissingen is geboren, begon zijn loopbaan nog geen negentien jaar oud in Breskens in 1930 om vervolgens in de daaropvolgende jaren respectievelijk VRIJDAG 28 AUGUSTUS. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 uur openbare gemeenteraadsvergade ring; afscheid van wethouder H. de Boer en de overige niet herkozen leden van de raad. Gebouw Velserduin, Velserduinweg, IJmuiden, 20 u. bijeenkomst met lezing Aquariumvereniging IJmond. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Spaarn- berg, Wüstelaan 79, Santpoort-Noord 19- 21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg 96. IJ- muiden-Oost, 19-21 u. ZATERDAG 29 AUGUSTUS Marktplein, IJmuiden, 11-21 uur Kunst markt. Bibliotheken, openbare leeszaal en bi bliotheek, Pleiri 1945 in IJmuiden ,en de filialen Willemsbeekweg 96, Spaarnberg (Wüstelaan 79) in Santpoort-Noord zijn open van 10-12.30 uur. Velserbad, Briniostraat 18; 6.30-8 u. ge mengd zwemmen; 8.15-8.45 u. zwemles sen; 8.45-10 u. en 10.30-11.45 u. gemengd zwemmen; 11.45-12.15 u. zwemlessen; 12.15-13.10 u. gemengd zwemmen; 13.10- 14 u. gereserveerd; 14-15.30 u. gemengd zwemmen; 16.15-16.45, 16.45-17.15 u. 17.15- 17.45 u. en 18.15-18.45 u. 18.45-19.15 uur zwemlessen; 19.30-20.40 uur; gemengd zwemmen; 20.45-22 u. zwemver. V.Z.V. De Brulboei, Kanaalstraat 228, kinder clubs. VRIJDAG 28 AUGSTUS De Slof, Raamveld, 19 u.: sociëteit. Het Groene Huis, Raamveld. 20 u. so ciëteit Labyrinth. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70, Arensweg 61 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Parmentierstraat 2; jeugd 18.30-20.30 u. ZATERDAG 29 AUGUSTUS De Slof, Raamveld. 19 u. sociëteit. De Kelder, Hilbersplein. 20 u. isco- theek. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopen 10-15.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44; volwassenen 10-12.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 10-12.30 u. VRIJDAG 28 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, Filiaal De Mee^ paal, Banjaertstraat. Geopend 19-21 u. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. Geopend 19-22 u. ZATERDAG 29 AUGUSTUS Openbare bibliotheek, Filiaal De Meer paal, Banjaertstraat. Geopend 10-12.30 u. Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560. geopend 10-12 u. (VRIJDAG 28 AUGUSTUS De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- ttraat. 20 u. knutselen (Jongens 12-16 jaar). Zaal Flora, Deutzstraat. 20 u. afhalen nieuwtjes postzegelvereniging Heemskerk Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u. ZATERDAG 29 AUGUSTUS De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 20 u. dansen. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 10-12.30 u.; Ruijs- daelstraat 7: jeugd 10-12.30 uur. VRIJDAG 28 AUGUSTUS Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. ZATERDAG 29 AUGUSTUS Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 10-12.30 u. in Zaamslag en Utrecht deze loopbaan bij het onderwijs te vervolgen. In 1943 volg de zijn benoeming tot hoofd der christe lijke school in Harmeien, waar hij zeven jaar verbleef. Thans ruim twintig jaar, van 15 augus tus 1950 af, is de heer Suurmond hoofd van de Da Costaschool aan de Noorder laan in Velsen-Noord, als opvolger van wijlen de heer Grüter, die vele jaren deze school als hoofd diende. Behalve zijn niet eenvoudige taak als schoolhoofd, heeft de heer Suurmond zich in de loop der jaren op velerlei terreinen bewogen. Zijn activiteiten kon den zich ontplooien in de bijbelvertellin gen tijdens het jeugdprogramma voor de NCRV, alsmede het behandelen van ver scheidene onderwerpen voor de schoolra dio, zodat hij daardoor ook landelijk be kendheid genoot. In deze periode in Velsen-Noord mocht de heer Suurmond het genoegen smaken zijn school uitgebouwd te zien met drie leslokalen, wat in 1951 plaats vond, waar na in 1957 het schoolgebouw een totale verandering onderging door de opbouw met een etage en een totale vernieuwing van de school, aangepast aan de moderne eisen voor basisonderwijs. De Da Costaschool is tevens leerschool en hospiteerschool voor de Pedagogische Academie „Da Costa" in Santpoort, waar heen de school uit Velsen-Noord verschei dene leerlingen zag vertrekken. Op onderwijsgebied maakt de heer Suurmond ook deel uit van het hoofden- contact en is lid van het overkoepelend orgaan in de IJmond van het christelijk schoolverband. De ambities van de veelzijdige onder wijzer strekken zich voorts uit op het sociaal-cultureel terrein. Zo is de heer Suurmond mede-oprichter van het Kennemer Vormingsinstituut, dat begonnen is in „De Brulboei" te IJmui den. voortgezet in noodlokalen aan de Willibrordstraat en thans onderdak heeft in het fraaie gebouw aan de Heirweg te Velsen-Noord, dat gedeeld wordt met de Alfons Ariënstichting. De heer Suurmond is van dit instituut ongeveer vijftien jaar voorzitter en een van de belangrijkste ijveraars om de bei de vormingsinstituten onder één dak on der te brengen. Een en ander heeft veel tijd aan voorbereiding en uitvoering ge kost, maar het resultaat is er dan ook naar. Op cultureel gebied heeft de gemeen telijke openbare leeszaal en bibliotheek zijn bijzondere belangstelling. Toen deze bibliotheek onder voorzitterschap van wij len de heer P. C. Duinker en directie van heer Meijer nog in de Heidestraat was gevestigd, werden al plannen be raamd om een Centrale Bibliotheek voor te bereiden, die met de totstandkoming van de inrichting aan Plein 1945 werden gerealiseerd, althans wat betreft het cen trale middelpunt en de dependance in „Spaarnberg" te Santpoort. De heer Suurmond volgde de heer Duinker als voorzitter op om met mevrouw mr. Mul lock Houwer als directrice zich voorts in te spannen het samenwerkingsverband met de katholieke leeszaal en bibliotheek Velsen te verwezenlijken. Dit geschiedde eind 1969, zodat, nu er een andere ruimte in Velsen-Noord werd gevonden voor de bestaande bibliotheek-filialen, de samen werking van beide instituten volledig is met de inbreng van de katholieke biblio theek Velsen. Zelfs bestaan er thans voor bereidingsplannen ook in „Zeewijk" een openbare filiaal-bibliotheek te realiseren, die vermoedelijk nog dit jaar gereed zal komen. Direct na de oorlog in de Harmelen- se tijd was de heer Suurmond ook de promotor van de jaarlijkse vaartocht, destijds onder auspiciën van het comité, „Onze Marine". Deze vaartocht wordt nog elk- jaar door de leerlingen van de hoogste klassen van de Da Costaschool gemaakt. De heer Suurmond vervaardig de zelfs een filmstrip over dit jaarlijks gebeuren, die voor verscheidene comité's ten gebruike is gesteld. Bij dit alles heeft de jubilaris ook nog kans gezien zijn geliefde sport met zijn duiven uit te voeren en wel in de zater dagvliegerij. Aanvankelijk bestonden twee afdelingen in Velsen, ook hier pro moveerde de heer Suurmond deze sport beoefening in één vereniging „De IJ- monden", waarvan hij als mede-oprichter in 1954 ook alle achterliggende jaren de actieve voorzitter is. Uit een en ander blijkt, dat de „veertig jarige" onderwijzer uit Velsen-Noord een grote veelzijdigheid aan de dag legt, in alles trouw gesteund door zijn echtge note, die zich trouwens evenzeer een flink aantal jaren in het verenigingsleven heeft bewogen. De festiviteiten op vrijdagmiddag, 4 september in „De Schouw" te Velsen- Noord met een officiële ontvangst van de jubilaris met echtgenote en familie door het schoolbestuur en genodigden om vier uur en des avonds om half acht met een receptie voor oud-leerlingen, ouders van leerlingen en belangstellenden. ADV EKTENTIE Electrotechnisch Bureau Oosterduinwea 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud Service en storingen binnen 24 uur. VELSEN. De Tsjechische schaakster Stepanka Vokralova die twee jaar achter een op het Hoogovenschaaktoernooi in de damesgroep de tweede plaats veroverde dit jaar een gedeelde tweede plaats heeft onlangs om de kampioenstitel van Tsj echo Slowakije geschaakt, waarbij zij met een gelijk aantal punten eindigde als haar grootste tegenstandster Kat ja Ere- towa. Dit had tot gevolg, dat beide schaakters moesten strijden om de titel. Deze strijd is donderdag beëindigd in de stand Vokralova-Eretowa 3-1. Stepanka Vokralova zal voor het vol gende Hoogovenschaaktoernooi worden uitgenodigd, zodat zij dan wederom in de gelegenheid wordt gesteld haar krachten te tonen. H Beatnieuws en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rubriek Hop- pelepop. Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzendingstermijn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. De promotors van Wight, die al 1.7 miljoen gulden hebben uitgetrokken om topmusici uit de hele wereld naar het eiland te halen, zijn er tot nu toe in geslaagd het verzet van de eiland bewoners te breken door ruim 17.000 gulden te storten voor afval dat na het festival eventueel mocht achter blijven. Daarnaast zijn 1200 toiletten gebouwd. De organisatoren zijn echter wel al bezweken voor de druk van een groep boze hippies die de afrastering afbra ken en eisten dat het festival op de eerste twee dagen vrij toegankelijk moet zijn. Besloten is nu, dat tijdens het weekeinde, als sterren als Jimi Hendrix, Joan Baez, Miles Davis en Donovan te horen zijn. 26 gulden en tree betaald moet worden. Of die af spraak ooit geëffectueerd kan worden, is overigens wel de vraag. Tijdens het festival zullen honderden ordebewakers dag en nacht op het ter rein patrouilleren op zoek naar verdo vende middelen. Bezoekers hoeven niet eenzelfde soepele houding te verwach ten als op Woodstock en Kralingen, want de bewakers hebben opdracht iedereen die „high" of hysterisch wordt onmiddellijk te verwijderen. Dit laat ste duidt er op dat de organisatoren nogal wat moeilijkheden verwachten. Gezien de dreigende financiële proble men is het daarom waarschijnlijk dat dit 't laatste festival zal zijn dat de „ge plaagde" inwoners van Wight te ver duren krijgen. De doodsklok boven popfestivals is des te luider gaan beieren nu bekend is dat de organisatoren van het Hol land Pop Festival in het Kralingse bos een verlies van een half miljoen hebben gelden. Volgens Toosje Knap hebben slechts 27.000 van de 60.000 be zoekers een kaartje gekocht „Het pu bliek is vreselijk kortzichtig geweest", zegt zij bitter, „het heeft alleen maar genomen en niets gegeven". Volgens haar was het een „vreselijk corrupte De negen mans jazz-popformatie Blood, Sweat and Tears uit Amerika zal 19 september een nachtconcert ge ven in het Amsterdamse concertge bouw. De groep is dan op tournee door Europa en wordt naar Nederland ge haald door Lou van Rees. Blood, Sweat and Tears, vooral bekend ge worden door de hit Spinning Wheel, krijgt 15.000 dollar voor dit concert. Het is de eerste keer dat de groep in Nederland optreedt. Het is nog onze ker of er radio- en televisie-opnamen gemaakt worden. Blood, Sweat and Tears brengen zonder voorprogramma een repertoire van hun drie ook hier goed verkocht LP's. De prijs van de toegangskaarten varieert van tien tot dertig gulden. De Nederlandse popkolonie is voor het grootste gedeelte gisteren met speciale treinen naar Wight ver trokken. Hier enkele hippe vogels op het station Roozendaal. toestand" waarbij zowel de stewards als de suppoosten steekpenningen aan namen. Op het ogenblik is de bank rekening van de organisatie geblok keerd. De gemeente Rotterdam krijgt nog twee ton en er zijn nog vele an dere kleine schuldeisers. Er zijn be sprekingen gaande met Rotterdam om de twee ton kwijtgescholden te krii- Modesty Blaise gaat zaterdagavond min of meer officieel het nieuwe seizoen in Electric Centre op de Ba- kenessergracht openen. De eerste twe singles van Rob ten Bokum (solo), Hilbert Bolland (bas), Roel van Beek (drums) en Rob Kruisman (zang) zijn geen daverende successen geweest, maar platenmaatschappij Polydor heeft nog voldoende vertrouwen in de Haarlemse groep over om voor vol gend jaar weer een single en mis schien een LP op stapel te zetten. De Schelp, Zandvoort, iedere zater dag: dancing discobar. Scuff, Eemstraat 6, zondagmiddag: dansen. Toy-Toy, Stoofsteeg 1, 'edere avond: discotheek. Sfeer '69, Ged. Oude Gracht 24, vrij dag en zaterdag dansen. Tum-Tum, Achterwegg 22, Heemste de, zondag: discotheek Blunav De Weyman, Hoofdstraat. Santpoort, zaterdag: Sunny Explo; zondag- Pro gress Volendam. Klein Zwitserland, Wijk aan Zee, zondag: Soulful Blues Quality Nu het nieuwe seizoen binnen enkele weken van start gaat, verzoeken wij alle sociëteiten in en om Haarlem die er prijs op stellen in de soosagena vermeld te worden, de benodigde in formatie zo spoedig mogelijk op te sturen naar: Haarlems Dagblad, re dactie Hoppelepop, soosagenda. Black home Golden Earring In the summertime Mungo Jerry Are you ready Pacific Gas Electric White rabbit/Somebody to love Jefferson Airplame Long as I can see the light Creedence Clearwater Revival Try a little love Oscar Harris the Twinkle Stars Lola Kinks De fles Jan Boezeroen Brandend zand Gert Timmerman Agata Nino Ferrer Rainbow Marmelade Something Shirley Bassey Wild and Exciting Earth Fire 1) 1. 2) 2. 4) 3. 3) 4. 6) 5. 5) 6. (12) 7. 8) 8. (15) 9. 9) 10. (16) 11. (11) 12. (23) 13. gen. Een andere mogelijke oplossing is de film die van het festival is ge maakt. Als die goed loopt krijgt het. festival een aanzienlijk deel van de recette. Toosje Knap zegt: „Als het niet lukt het verlies goed te maken, hebben de mensen zelf hun festival de nek omgedraaid" Conversatie voor twee HEREN, zan ger (X) en uitgever (Y). X: Zeg Y moet je luisteren. Ik ge loof dat ik iets tofs weet. Samen met een van de mensen heb ik een hoor spelletje in elkaar geknald. Een beetje op de vlotte toer. Blote billen, je kent het wel. Y: Ja natuurlijk ken ik dat, dat vie ze blaadje van me wondt immers goed verkocht. Maar wat wil je precies, ga je het zelf ook zingen? X: Nee, ik had gedacht als jij het nu eens uitgeeft. Ligt helemaal in de sfeer van je blaadje. Maar, één ding, ik moet wel buiten schot blijven? in de anonimiteit. Y: Natuurlijk X, dat vat ik volko men, dat zou je geen goed doen, nee, houd jij je maar bij je grijze haren. X: Fijn zo, afgesproken. Y: Ik doe het wel onder eigen merk met een fijne naam. Enige tijd later: X: Wat heb je me nou geleverd Y. Wond ik ineens in verband gebracht met dat vieze plaatje van jou. Dat kan ik echt niet hebben hoor. Ik wil dat je er onmiddellijk iets aan doet. Y: Ja, ja, goed, daar wordt wat aan gedaan. Een week lang volgen de vreemd ste speculaties, die allemaal dichter bij de waarheid zijn dan wie dan ook zou durven vermoeden. Op een avond reist Y naar X om de zaak rond te maken. De kraan moet maar weer dicht. Zo'n weekje publiciteit komt en kel het verkoopcijfer maar ten goede. X: Oh. ben je daar, wat een tram melant, de hele week is die verrekte telefoon gegaan. Die journalisten heb ben dag en nacht op me geloerd. Y: Beste kerel, daar komt nu een einde aan. We gaan even fijn een communiqueetje brouwen en je bent van het gezanik af. X: Ja, schrijf maar op dat ik er niets maar dan ook niets mee te ma ken heb. Niemand heeft er per slot van rekening iets mee te maken of ik hoorspelen schrijf en die in m'n studio laat opnemen. Zaken zijn zaken. Y: O.K. X, een man, een man, een woord, een woord. Ik zorg dat je weer razendsnel in de anonimiteit belandt, jij gaat buiten schot. En mocht er nog eens iemand vragen wie dan het hoorspel wél geschreven heeft, eenvou dig, niet waar, zeggen we gewoon mis ter X. IJMUIDEN Artsen: Van zaterdagmorgen tien uur tot zondag 24 uur: W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 14023; J. F. A. Pieterse, Orion- weg 126, tel. 11365. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52, tel. 15348 Verloskundige: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te verne men wie de dienst waarneemt. Tandarts voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 u.: H. J. Bonhof, Tesselschade- plantsoen 14, Driehuis, tel. 02550-10400. Wijkverpleging Het Groene Kruis: zus ter C. Nap, Hofdijklaan 10, Driehuis, tel. 02550-16195; zuster C. Gomes, Leeuwe riklaan 39, IJmuiden, tel. 02550-11915. Wijkverpleging Het Wit-Gele Kruis: Voor de dienst in het weekeind belle men: 02550-15645. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren wordt waargenomen door de dierenarts Th. Winkel, Van Tuyllweg 17, Velsen-Zuid, tel. 02550-11236. SANTPOORT Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135. Santpoort-Noord, tel. 02560-8570. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 149, Santpoort-Zuid, tel. 02560-8249. Voor tandarts, verloskundige, wijkver pleging en dierenarts zie onder IJmui den. BEVERWIJK Artsen: Voor de groep artsen Fierstra, Lange, Plantinga, Reddingius, De Ruiter, Rolink, Versélewel de Witt Hamer, Vis ser en Vreeling wordt de dienst waarge nomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door M. Plantinga, Noorderwijkweg 1, Beverwijk, tel. 23340. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zon dagavond 24 uur door J. D. Reddingius, Prinsesselaan 5, Beverwijk, tel. 25551. Voor de groep artsen Guldemond-Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waar genomen op zaterdag en zondag door J. A. Hommes, Plantage 154, Beverwijk, tel. 26050. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor zaterdag-, zondag- en nachtdienst in de periode van vrijdag 28 augustus 18 uur tot vrijdag 4 septem ber 18 uur: Apotheek Donker, Breestraat 61, Beverwijk, tel. 27955. Dierenarts: Zie IJmuiden. Tandarts: Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10. Bever wijk. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. C. A. Bakker, Bachstraat 7, Heemskerk, tel. 32484; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: J. J. van Monsjou, Rijksstraat weg 16. Heemskerk, tel. 32240. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek: Zie Beverwijk. Dierenarts: Zie IJmuiden. Tandarts: Zie IJmuiden. Wit-Gele en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster Poeze, Kleine Houtweg 26a, Heemskerk, tel. 32745.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4