Drie jaar lang bestudeerden Canadezen organisatie roeien in buitenland ST. CATHARINES STRIJDTONEEL WERELDKAMPIOENSCHAP ROEIEN Nederlanders doodvermoeid aangekomen Haarlem zonder De Goede tegen ongewijzigd NEC Jan Rab beschikt weer over Thijs Wijngaarde Geen eerste prijs in toto HAARLEM - N.E.C. Voeten zwakke plek van atleet TIENKAMPER DE NOORLANDER GEEFT ATLETIEKSEIZOEN OP F assnacht wilde nog meer zwemmen Engelse voetbalclubs betalen tonnen voor hulp van de politie Borussia Mönchen verloor een punt Prowano 25 jaar Zege Monseré Ashe en Richey in enkelspelen WK wielrennen ook in Italië PSV-Excelsior op vrijdagavond ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1970 11 FC Twente Stempel Zwak plekje Feijenoord keerde gisteren uit Argen tinië terug. Op Schiphol konden echt genotes en kinderen de spelers even begroeten, maar daarna was het weer afgelopen, want de Rotterdammers trokken naar Zeist om zich daar voor te bereiden op de competitiewedstrijd tegen AZ in Alkmaar. Op de foto wordt Rinus Israel verwelkomd door zijn dochtertje Monique. BONN. Landskampioen Borussia Mönchen Gladbach heeft gisteren de com petitiewedstrijd tegen Hannover '96 slechts gelijk kunnen spelen: 0-0. Hannover 96 stond na twee wedstrijddagen onderaan de ranglijst. Vijfentwintigduizend toe schouwers lieten duidelijk blijken zeer teleurgesteld te zijn over de matige ver richtingen van hun favoriete ploeg. De aanvallers van de thuisclub kregen zeker een dozijn goede kansen, maar er kwam geen doelpunt uit voort. Hannover doel man Podlasly was uitzonderlijk goed op dreef. Ook Bayern München moest een punt af staan, en wel tegen Borussia Dortmund. Ook hier vielen geen doelpunten. In het stadion Rote Erde waren 39.500 toeschou wers (uitverkocht). Arminia Bielefeld behaalde het eerste punt in de nieuwe omgeving door in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt gelijk te spelen (1-1). Hertha BSC Berlin behaalde een fel- bevochten overwinning van 3-1 op Rot Weiss Oberhausen voor 70.000 toeschou wers. Het was een dramatisch duel. (Van onze sportredactie) SAINT CATHARINES. Het decor van de derde wereldkampioenschappen roeien verschilt wezenlijk van dat der twee voorgaande edities. In Luzem (1963) en in Bied (1966) vonden de kampioen schappen plaats op kleine bergmeertjes, die door de natuur keurig als roeibanen waren gearrangeerd. Nu, in het Canade- Met zeer slaperige gezichten verken den de Nederlandse roeiers gisteren het Ridley college de duurste kostschool in Canada dat hun eerste rustpunt be tekende na twee slopende reisdagen. Woensdag was de Nederlandse équipe voor de wereldkampioenschappen roei en in Sint Catharines uit een hoogte-trai ningskamp in Sankt Moritz terugge keerd in Nederland, hetgeen een -eis van ruim zeven uur betekende. Donder dagmorgen moesten de koffers weer ge pakt worden voor de reis naar Canada, waarvoor men zich om twaalf uur des middags op Schiphol meldde. Daar ont moette de ploeg onder leiding van ir. A. van der Lee de eerste tegenslag, want het toestel voor Canada arriveerde met bijna drie uur vertraging. In Montreal na acht uur vliegen en het overbruggen van een tijdsverscnil van vijf uur volgde de tweede moei lijkheid: de aansluitende vlucht naar To ronto werd natuurlijk gemist en het Ca nadese binnenlandse luchtverkeer is zo intensief, dat niet direct ruimte werd ge vonden voor een groep van bijna dertig mensen, roeiers, coaches, een arts en officials. Aanvankelijk werd naar wegen gezocht om in Montreal te blijven sla pen, maar tenslotte besloot men toch om het karwei nu maar ineens compleet te klaren. Om twee uur 's nachts (zeven uur in de ochtend Nederlandse tijd) kon men eindelijk het bed opzoeken. „De ploeg heeft er wel een knauw van gekregen", zei chef d'équipe Van der Lee naderhand over dit hoogst ongeluk kige reisschema. „We hebben iedereen een slaappil gegeven om gemakkelijker in het normale ritme te gerakeq. Van middag gaan we naar de baan om onze boten in orde te maken en misschien wat licht te trainen. We zullen echt nog wel een paar dagen nodig hebben om weer helemaal weer op verhaal te komen". (Van onze sportredactie) HAARLEM. Voetbalclub Haarlem likt nu de wonden die het vorige week in de „Slag van Deventer" opliep. Na de schorsing van Gerrie de Goede (één wedstrijd wegens ruw spel) hangt ook Joop Burgers nog steeds een straf boven het hoofd. Vandaag komt de Haarlemse middenvelder, die in de wedstrijd tegen Go Ahead van het veld werd gestuurd, voor de strafcommissie van de KNVB. Hoogstwaarschijnlijk zal hij wél van de partij kunnen zijn in de thuiswedstrijd tegen NEC, want mocht Burgers ge schorst worden, dan zal Haarlem in beroep gaan, waarmee de definitieve uitspraak wordt opgeschort. Trainer Bill Thompson zal voor de vervanging van Gerrie de Goede kunnen kiezen uit drie man: Van Ingen, Oosthuizen en Van Sloten. De resterende tien plaatsen wor den bezet door: Paternotte; Wentink, Peijs, De Haan en Koopman; Van Duffe len, Burgers; Hoeben, Van Nee en Bosz- hard. Bij NEC zullen er na het verdienste lijke gelijke spel tegen Ajax waarschijn lijk geen wijzigingen in het eerste elftal wonden aangebracht. De opstelling luidt: De Bree; Cornells, Eggenkamp, Pijs en Mellaard; Bonnen, Kamps en Dekker; Jendrossek, Janssens en Davidovic. Telstar zal in Enschede al bijzonder verdienstelijk voor de dag komen als het resultaat van vorig jaar (2-2) wordt ge ëvenaard. Jan Rab zal voor de eerste maal sinds de oefenwedstrijd tegen RCH weer kunnen beschikken over Wijngaar de. Lechermann krijgt dit keer de eer om als eerste in de spits te mogen be ginnen. De ploeg van Telstar ziet er als volgt uit: Van der Meeren; Driesen, An- dré, Zwaan en Wijngaarde; De Vries, De Wit en Van Egmond; Stanic, Lecher mann en Fens. Tegenstander FC Twente zal in de eer ste thuiswedstrijd ongetwijfeld alles ge ven om het goede begin in Volendam (0-1) voor eigen publiek waar te maken. Kees Rijvers stuurt de volgende spelers in het veld: Schrijvers; Van Iersel, De Vries, Drost en Achterberg; Huve en Van der Vall; Van den Kerkhoff, Nagy, Pahlplatz en Jeuring. Van Haalem vormt het enige onzekere punt voor EDO-trainer Snoeks. Door een blessure is het nog niet zeker of de mid denvelder morgen tegen PEC van de partij kan zijn. Snoeks houdt voorlopig Koenekoop en Van Amerongen nog ach ter de hand. De voorlopige opstelling van EDO: Vos, Nijssen, De Ruiter, Breeu- wer en Blüm; Laan, Van Haalem en Koek; Engelsma, Kamoen en Van de Lubbe. De elf spelers van PEC zijn: Post; Gardarwic, Van Rijsbergen, Span- haak en Van der Horst; Stoffels, Schut ten, Liotart en Van de Bosch; Kragt en Fernandez. AGOVV, vorige week tegenstander van EDO, ontvangt zondag RCH. Na het te leurstellende begin zal het de Heemste denaren niet meevallen om in Apel doorn punten weg te halen. Trainer Ben Tap zal bovendien met een gehandicapt elftal de grasmat op moeten, omdat Smit momenteel met een liesblessure kampt. De opstelling ziet er als volgt uit: Bes; Croes, Van Eyden, Kesselaar en Van Ramselaar; Van Leeuwen, Wijers en Verschoor; Groot, Van den Berg en Meijer. Voor AGOVV, dat afgelopen zondag EDO met 0-2 versloeg, komen de volgen de spelers binnen de lijnen: Giezen; Van Eijck, Finken, Lammers en Steenber gen; Berends, Van der Kratzsch en Mul- derij; Tiesselink, Beekman en Adelaar. se Saint Catharines, ligt het allemaal an ders. En eigenlijk komt alles voort uit het feit, dat de Verenigde Staten en Ca nada vlakbij Saint Catharines worden ge scheiden door de Niagara-watervallen, het jaarlijks door tien miljoen toeristen bezochte natuurwonder. Om deze geweldige natuurlijke barriè re te omzeilen werd in 1831 uit pri- vé-kapitaal gefinancierd het eerste Welland-kanaal gegraven teneinde een verbinding tot stand te brengen tussen het Ontario-meer en het Erie-meer, bei de ruwweg met een wateroppervlakte ter grootte van Nederland, en dat dan zijn weer vlekjes op de kaart van het Noord- amerikaanse continent. Dat eerste Welland-kanaal had 27-slui- zen, die dienden om het hoogteverschil tussen beide meren van bijna 100 meter te overbruggen. Dat sluizengedoe beviel de scheepvarende naties toch niet zo ge weldig en later werd besloten tot het gra ven van een nieuw kanaal, waarin slechts acht sluizen er voor zorgden, dat zelfs de grootste schepen ter wereld de trap naar het Erie-meer en daardoor naar de grootindustrieën van Detroit en Chigago kunnen bestijgen en afdalen. Hoewel wa ter van huis uit zichzelf reinigt is door Canadees en vooral Amerikaans afval in de loop der jaren dit samenstel van binnenzeëen overigens zo vervuild, dat er in zwemmen een riskante bezigheid is en deze week zelfs gold een zwemverbod omdat ontstekingen aan oog, keel, oor en luchtwegen in het geheel niet abnormaal zijn. Heel dit watersysteem evenwel heeft zijn stempel gedrukt op Saint Cathari nes, al is het stadje in de drie eeuwen die zijn verlopen sinds de pioniers zich hier op het uiterste puntje van het On tario-meer vestigden, toch wel van ka rakter veranderd. Er is weinig meer, dat verwijst naar de historie, waarin uiterst moedig zeemanschap nog tot grote ont dekkingen leidde. Zoals het geval was in 1678 toen de Franse pater Hennepin dè vondst van zijn leven deed door op de Niagara falls te stuiten. Op het schiereiland ontwikkelde zich Saint Catharines in evenredig opgaande tred met zijn haven Port Dalhousie. Het bleek ook strategisch van grote waarde, want de legers uit de langzaam samen smeltende Verenigde Staten en het door Fransen en Engelsen bezette Canada knokten enkele malen een forse robber om Canada's wormvormig aanhangsel. En het Niagara-schiereiland is een aan trekkelijke bezitting. Het wordt begunstigd door een zeer mild klimaat dezelfde breedtegraad als „ons" Rome, dus ga maar na. Er wordt zelfs wijn verbouwd en wie het als zijn eigendom mag be schouwen heeft tevens de sleutel in han den voor wat tegenwoordig het Saint Larence Seaway System wordt genoemd. Een zeer welvarend gebied, waarin in het verleden zelfs geneeskrachtige bronnen opborrelden en waar sommige hotels nog een zuivere kuuroord-atmosfeer ademen. Na het bouwen van het nieuwe Wel land-kanaal raakte het oude uiteraard buiten gebruik en daaraan dankt Saint Catharines zijn roeibaan. Die is gesitu eerd in de nu afgesloten kanaalingang en draagt de naam van Royal Canadian Henley Course. Ook dat is niet vreemd, want de oorspronkelijke roeibaan was van hetzelfde type als de beroemde tweeploe- genbaan bij Henley on Thames, aan wel ker regatta de Engelsen telkenj are zoveel deftig dus zeer ingehouden plezier bleven. Langzamerhand is Canadian Henley zoals de volksmond zegt uitgegroeid tot een echt grote roeibaan met accommo datie voor zes ploegen. En omdat inder tijd bij het inrichten van de wereldkam pioenschappen roeien werd afgesproken dat die telkens de derde keer buiten Eu ropa zouden worden gehouden, valt nu Saint Catharines deze eer te beurt. En ze hebben hun uiterste best gedaan, de Ca nadezen. Drie jaar lang hebben ze op alle mogelijke regatta's in Europa de organi- DEN HAAG. Sporttoto nummer twee van afgelopen zondag heeft geen eerste prijswinnaar opgeleverd. Daardoor komt voor de tweede en derde prijs vijfenveer tig percent van het prjjzenbedrag beschik baar. De overige tien percent gaat naar de extra-prijs. De cijfers van sporttoto 2 zijn: Deelnemers: 658.902, Inleg: 1.334.294,10, Prijzenbedrag 600.432,34. Geen melding voor de eerste prijs. Tweede prijs: 270.194,55, tien meldin gen, bruto ƒ27.019,40. Derde prijs ƒ270.194,55, 329 meldingen, netto 821,20. Extra prijs 60.043,24, 156 meldingen, netto ƒ384,90. ADVERTENTIE De competitie begon voor HAARLEM sensationeel. Hoewel door allerlei nare omstandigheden meer dan een uur lang met tien man moest worden gespeeld, werd dank zij een enorme inzet het eerste winstpunt op GO AHEAD veroverd. Dat belooft wat voor de zondag a.s. te spelen wedstrijd want ook de Nijmeegse Eredivisieclub is het nieuwe seizoen zeer goed begonnen. Landskampioen AJAX een gelijk spel af te dwingen, gelukt slechts weinigen en mag dan ook als een uitzonderlijke prestatie worden aangemerkt. Onze rood- broeken zullen de steun van „het legioen" weten te waarderen. Zij verwachten een bomvol stadion Aanvang half drie. De loketten gaan om 12.00 uur open satie bestudeerd en zich met Amerikaanse flair aangepast aan hun nogal grote maatstaven. Ook de wind doet het hier in het groot. Hij blaast heel de dag met onverminderde kracht warme lucht uit het zuidwesten. Dat daardoor het water van de Royal Canadian Henley Course nogal knobbelig wordt doet slechts af breuk aan de omstandigheden. Zeker niet aan het decor, dat van een in Europa ongekende weidsheid is. De vier met stuurman van Laga bij het vertrek naar Canada, waar de roeiers aan de wereldkampioenschappen zul len deelnemen. V.l.n.r.: Stefels, Wou denberg, Helle, Veenstra, Stuurman, Rijnders en coach Voogd. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Tegenslag blijft zich als een onweersbui boven Ed de Noor- lander ontladen. Na een schorsing van tweederde jaar (sanctie tegen vermeend dopinggebruik in Athene), wisselden se rieuze blessures elkaar af. De laatste, pijnlijk merkbaar in de linkervoet, laat zich nauwelijks uitdrijven. In die slechte staat zou de 25-jarige tienkamper het nog voor de finish van het veelom vattende kampioenschap begeven. „Ik heb ook niet ingeschreven. Ik ga dit week einde als kijker naar Vlaardingen." Rotterdammer De Noorlander (van 10 maart 1945) voltooide sinds de EK in Athene géén multi-wedstrijd meer In Griekenland bleek zijn uitzending volledig gerechtvaardigd: een zesde plaats dank zij 7598 punten, een persoonlijk record. Daags daarop werd hij beticht van do ping. De eerste maatregel was een bar- revoetse verbanning uit het klassement. Later volgde de onvermijdelijke uitslui ting, die op 1 juni werd opgeheven. Maar nog altijd ijvert hij achter de schermen voor rehabilitatie. Tijdens de koude-oorlogvoering van de IAAF (internationale atletiekfederatie) botste hij frontaal op het noodlot. In de tweede week van mei schoot op een slecht moment een vlammende pijn door zijn rechtervoet. De symptomen mismoedig- den hem bij de eerste opkomst, want ze herinnerden hem maar al te goed aan ou de langdurige kwalen. „Ik heb ongeluk kige voeten. Er mankeert van alles aan. Ik heb last van holvoeten, spreidvoeten en te korte voeten. Ik ben 1.92 meter lang, 92 kilo zwaar en ik heb maat 43. Dat is op zich niet desastreus, maar omdat mijn voeten te kort zijn, raken ze gauw over belast." Die kennis dateert voornamelijk van 1966, toen een onwillige linkervoet zijn seizoen „vertrapte." „Het is zuiver een mazzeltje, dat ik tijden heel ben geble ven. In de topsport loop je het risico van een behoorlijke blessure. Je balanceert MANNHEIM. De veelzijdige West- duitse zwemmer Hans Fassnacht, die in Amerika studeert en traint, toonde zich vrijdag bij terugkomst in zijn geboorte land uiterst verbaasd over de beslissing van de Westduitse zwembond hem bij de Europese kampioenschappen in Barcdlo- na (5-12 september) niet te laten uitko men op de 200 meter vlinderslag. Fass nacht verbeterde vorige week tijdens de Amerikaanse titelstrijd in Los Angelas het Europese record op deze afstand en bracht het op 2 minuten 6.9 sec. „De bond heeft het nu aan zichzelf te wijten, wanneer de Europese kampioen 200 me ter vlinderslag niet uit West-Duitsiand komt", zo verklaarde de ex-wereldre- cordhouder 400 meter vrije slag zelfbe wust. Fassnacht zal in Barcelona wel starten op de 200, 400 en 1500 meter vrije slag en voorts op de 400 meter wisselslag per soonlijk. Van deze vier nummer is hij alleen op de 1500 meter vrije slag geen Europees recordhouder, hoewel hij met zijn tijd van 16.26,4 ook al tijdens de Amerikaanse kampioenschappen, het re cord van zijn landgenoot Werner Lampe (16.23,9) dicht benaderde. HAARLEM. De tafeltennisvereni ging Prowano in Haarlem bestaat 25 jaar De vereniging dankt haar omstaan hoe vreemd het ook moge klinken aan de oorlog. Bij luchtalarm namelijk moest het personeel van het PWN in Bloemen- daal in de schuilkelder, ingericht in het souterrain van het hoofdkantoor. Om de tijd daar door te brengen, werd er getafel tennist. Na de oorlog besloot men Prowa no op te richten en deel te nemen aan de competitie. In de 25 jaar heeft Prowano zich ontwikkeld tot een krachtige vereni ging. Het ledental beweegt zich nog steeds in stijgende lijn Het bestuur wordt ge vormd door L. Geutskens (voorzitter), Th Blom (secretaris) mevr. Groen (penn.) J v.d Dries (compet tieleideri en W Strikkers (comm Hpi zilverer lubileum zal worden gevierd met een groot toer nooi (op 15 november). voortdurend op de rand van de afgrond. Want iedereen heeft wel een zwak plekje in zijn lichaam." Een intensieve training irriteerde de kwetsbare linkervoet. De Noorlander had in de stille winter ijverig aangepakt. „Ik draaide vreselijk goed. Ik overtrof zo'n beetje al mijn eigen topprestaties. Maar in het voorseizoen zijn de banen nog kei hard. Dat veroorzaakte de troubles. Als ik die periode doorsta, klaar ik het wel." Goede verzorging van masseur Wijburg verhielp het euvel in de linkervoet. Opge lucht waagde De Noorlander zich aan een serie oefeningen. Maar het geluk verkilde al spoedig. Begin augustus viel de rech tervoet uit. Opnieuw staat hij onder re gelmatige behandeling van Wijburg en dr. Visser. Het seizoen heeft hij defini tief opgegeven. „Deze winter houd ik mij wat rustig. Kijken of dat helpt. Boven dien kan ik die tijd goed gebruiken om me verder te bekwamen in het assuran tievak. Want met alleen overdag werken, kom je er niet." Zonder De Noorlander is de afloop van de nationale tienkamp als het ware door een buitenstaander te prognotiseren. Hans Smeman (eveneens van AVR) zal zijn titel verlengen. Dit seizoen werkte hij zich in Nederland op naar een derde; positie aller tijden. Op Papendal breidde hij zijn collectie uit tot 7289 punten, wat aansloot op de 7632 van Kamerbeek en de 7598 van De Noorlander. Smeman (ervarener geworden) zal ver moedelijk Langemeier of Lesterhuis ach ter zich aan krijgen. Het valt echter nog te bezien of Ben Lesterhuis vóór het weekeinde is opgelapt. Smeman. .als Lesterhuis komt en heel blijft, acht ik hem in staat de 7000 punten te pakken." De Noorlander evenwel: „de ervaring heeft geleerd, dat gelegenheidstienkam- pers de eerste dag altijd verrassen en de tweede dag tegenvallen." (Van onze correspondent) LONDEN, De Britten genieten dit weekeinde van een extra vrije dag, want maandag is het zogenaamd „Bank Holi day", gelijkstaande aan een nationale feestadag. Het is het begin van een vakan tieweek die vroeger op de eerste maan dag van augustus inzette. Met angst en vrees zien velen een nieu we golf van baldadigheid tegemoet die zich op dat soort dagen, als de massa zich laat gelden in badplaatsen en vooral op de voetbalvelden, manifesteert. Maudling, de Britse minister van Bin nenlandse Zaken, heeft de secretaris van de Football-association in een brief op het hart gebonden dat elke voetbalclub het absolute recht bezit en de plicht heeft alle nozems de toegang tot haar terrei nen te ontzeggen en iedere toeschouwer die zich misdraagt te verwijderen. Maudling gelooft dat de league-clubs gesteund door de supportersverenigingen veel kunnen doen om wetteloos optreden de kop in te drukken. Maudling gaf ook de kantonrechters een vingerwijzing dat het publiek verwacht dat de herrieschoppers op afdoende manier zullen worden be straft. Er is thans een toenemende sa menwerking tussen de voetbalclubs, de politie en de spoorwegautoriteiten om het voetbalvandalisme te bestrijden. De politie heeft al enkele malen pre ventief ingegrepen door diegenen die er van verdacht worden flessen, staven, ammoniakspuiten en andere voorwerpen die als wapens kunnen worden gebruikt bij zich te hebben, te fouilleren. Dit heeft reeds een goed resultaat opgeleverd. De onverlaten deinzen er niet voor te rug na afloop van een match hele trei nen in puin te slaan. Al enige tijd ge leden heeft men politiemannen met deze voetbaltreinen laten meerijden maar dat schijnt niet altijd te gebeuren want vo rige week zondag gingen weer alle ra men van een trein aan diggelen en wer den vele coupe's vernield. Deze ergerlijke vorm van baldadigheid kost alleen al de twaalf Londense lea gue clubs een kwart miljoen pond ster ling (ruim 2,2 miljoen gulden), die ze voor politiebescherming moeten neertel len. Elke agent die achter de lijnen de orde ROESELAERE. Wereldkampioen Jean Pierre Monseré heeft vrijdag in zijn geboorteplaats Roeselaere een criterium voor beroepsrenners gewonnen. De twee de plaats was voor de Nederlander Renè Pijnen, die onlangs tekende voor BIC De Belg legde 140 km af in 3 uur en 19 min. De derde plaats was voor zijn landgenoot Rosiers, die, evenals Pijnen, dezelfde tijd noteerde. Wielrennen. Herman Krott, de ploeg leider van het amateur-wielerteam van Amstel. heeft zijn contract -'rijdag met twee jaar verlengd. De toekomst van de ploeg is daarmee voor tenminst twee jaar verzekerd. handhaaft kost ongeveer 12,50 per uur met een maximum van ruim 40,-. Voor inspecteurs die de agenten begeleiden is' het tarief hoger. De afgelopen negen maanden zijn voor de clubs deze kosten nog verdubbeld, om dat ze meer hulp dan vroeger nodig had den. Bovendien is extra politie nodig bui ten het terrein, hetgeen de kosten nog vender opjaagt. Na de ramp in Bolton in 1946, toen de hekken bezweken en 33 toeschouwers werden gedood en 500 gewond, werd het advies van de commissie van onderzoek opgevolgd dat er op elke 1000 toeschou wers een politieagent nodig zou zijn. De meeste clubs gebruiken echter meer agenten dan het genoemde ratio. Chelsea huurt 70 agenten voor een wed strijd welke door 45.000 personen wordt bijgewoond. De politierekening van deze club bedroeg in het seizoen 1950-'51 5000 pond (ruim 45.000 gulden). In 1968-'69 was die 20.000 pond (180.000 gulden), den). CLEVELAND. Arthur Ashe en Cliff Richey zullen in de challenge round van het toernooi om de Davis-beker, die van daag, zondag en maandag in Cleve land wordt gehouden, voor de Verenigde Staten in de enkelspelen uitkomen tegen de Westduitsers Christian Kuhnke en WilhelmBungert. ZüRICH. De Zwitserse wielerbond heeft bekendgemaakt dat de wereldkam pioenschappen wielrennen op de weg in 1971 van 2 tot 5 september zullen worden gehouden in het kanton Tessino, met start en finish in Mendrisio. Het circuit Mendrisio-Chiasso-Novazza- no-Mendrisio heeft een lengte van 17 km. met een niveauverschil van 140 meter. De ploegentijdrit over 100 km. voor ama teurs zal worden gereden op de autobaan Lugano-Chiasso. De wereldkampioenschappen op de baan zullen in samenwerking met de Ita liaanse wielerbond in Milaan of Varese worden gehouden. EINDHOVEN. In verband met de wedstrijd voor het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars, die PSV op 16 september tegen Bohemians (Ierl) of Gottwaldov (Tsj-Sl) moet «palen, is het competitieduel PSVExcelsior iwee dagen vervroegd. In plaats van zondag 13 september wordt de wedstrijd op vrijdag 11 september in de avonduren in Eindho ven gehouden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11