DE VERSIERDE BEZEMSTEEL PANDA EN DE MEESTER-FILMER ARMAN EN ILVA A m POLLE, PELLI EN PINGO Dl Agenda voor Haarlem en de IJmond 4^: ngestipt M Jeugdhotel na actie buurtbewoners gesloten Eerste stekje voor Wilhelminawoud bij Nazareth Geen zeepost door havenstaking Meer bewolking iï ii uw matras haarlems matrassenhuis DINSDAG 1 SEPTEMBER 1970 10 Agatha Christie Haarlem en Omstreken Haarlemmermeer Bollenstreek V eisen-1J muiden Beverwijk Heemskerk te dun of versleten laat het ons even weten profiteer van onze inruilactie f 10,— tot 25,— voor uw oude spiraal of ledikant. se 18) „Nee, nee. Dat au pair meisje. Ze zou gemakkelijk iets in het medicijn hebben kunnen doen. En ze zou al het geld erven, nietwaar althans dat dacht ze toen." Poirot keek Spence aan voor nade re uitleg. „En niemand heeft sedertdien ooit meer iets van haar gehoord," zei mevrouw Mc Kay. „Die buitenland se meisjes zijn allemaal hetzelfde." Het begon Poirot nu duidelijk te worden. „Had die mevrouw Llewel- lyn-Smythe een meisje au pair?" vroeg hij. Inderdaad. Ze woonde bij de oude dame in huis en een week of twee na de dood van de oude dame is dat au pair meisje eenvouig verdwe nen". „Ze is er zeker met een man van- doorgegaan", zei Spence. „Nou, als dat zo is, dan kende nie mand hem", zei Elspeth. „En er wordt hier gewoonlijk heel wat ge kletst. Meestal weet ik precies wie met wie omgaat". „Is iemand ooit op de gedachte gekomen dat er iets niet in de haak was met de dood van mevrouw Lle- wellyn-Smythe?" vroeg Poirot. „Nee, ze had last van haar hart. Ze was onder geregelde doktersbe handeling". „Maar u hebt haar als eerste op uw lijstje van eventuele slachtof fers gezet, waarde vriend. „Nou ja, ze was een rijke vrouw, een zeer rijke vrouw. Haar dood kwam niet onverwacht maar wel plotseling. Volgens mij zo plotseling dat dokter Ferguson er door ver rast werd, al was dat dan maar in lichte mate. Ik geloof dat hij gedacht had dat ze langer zou leven. Maar doktoren komen wel eens vaker voor zulke verrassingen te staan. Ze was er het type niet naar om zich te hou den aan de voorschriften van de dok ter. Men had haar gezegd het kalm aan te doen, maar ze deed precies waar ze zin in had. Ze werkte bij voorbeeld dolgraag in de tuin en dat doet mensen met een hartkwaal geen goed". Elspeth nam het relaas over. „Ze kwam hier wonen, toen haar gezondheid minder werd. Voor die tijd woonde ze in het buitenland. Ze kwam hier om in de buurt te zijn van haar neef en nicht, meneer en me vrouw Drake, en zij kocht het Steen- groevehuis. Een groot Victoriaans huis, waarbij een in onbruik geraak te steengroeve hoorde, die haar aan trok vanwege de mogelijkheden die hij bood. Zij spendeerde er duizen den ponden aan om die steengroeve te veranderen in een verzonken tuin of hoe zoiets ook mag heten. Ze haalde er een tuinarchitect uit Wis- ley bij om de tuin te ontwerpen. O, ik kan u verzekeren dat het een lust voor 't oog is". „Ik zal er eens gaan kijken", zei Poirot. „Wie-weet-het brengt me mis schien op ideeën. „Ja, ik zou er eens heengaan als ik u was. Het is de moeite waard". „En zij was rijk, zegt u"? zei Poi rot. „De weduwe van een groot scheeps bouwer. Ze bezat een hoop geld". „Omdat ze een hartkwaal had, kwam haar dood niet onverwacht, maar hij kwam wel plotseling" zei Spence. „Er is nooit enige sprake geweest dat deze misschien te wij ten zou zijn aan iets anders dan een natuurlijke oorzaak. Cardiale stoor nis noemen de doktoren dat geloof ik. Iets met de kransslagader of zo" „Er is nooit sprake geweest van een eventuele lijkschouwing?" Spence schudde zijn hoofd. „Het komt wel vaker voor" zei Poirot, „dat een vrouw op leeftijd te horen krijgt dat ze voorzichtig moet zijn, dat ze niet de trap op en af moet rennen, geen zwaar tuin werk meer mag doen enzovoort. Maar als je dan te doen hebt met een ener gieke vrouw die haar leven lang en thousiast in de tuin heeft gewerkt en bijna alles heeft gedaan waar ze zin in had, dan behandelt ze zul ke voorschriften niet altijd met het nodige respect". „Dat is maar al te waar. Mevrouw Llewellyn-Smythe heeft iets magni fieks van de steengroeve gemaakt of beter gezegd, die tuinarchitect- deed dy. Ze hebben er een jaar of drie, vier aan gewerkt, hij en zijn opdrachtgeefster. Ze had, geloof ik, ergens in Ierland een of andere tuin gezien. Met dat beeld voor ogen heb ben ze de groeve volledig herscha pen. Je, je moet het zien om het te kunnen geloven". „We hebben hier dus te maken met een natuurlijke dood", zei Poi rot, „als zodanig geconstateerd door de plaatselijke arts. Is dat de dokter die hier ook nu nog woont? En die ik straks een bezoek zal brengen? Dokter Ferguson-ja. Dat is een man van een jaar of zestig, die zijn vak verstaat en zeer gezien is hier". „Maar u vermoedt dat haar dood wellicht toch een moord geweest kan zijn? Nog om andere redenen dan die u me al genoemd hebt? „Dat au pair meisje, om te begin nen", zei Elspeth. „Hoe zo?" „Nou, zij moet dat testament ver valst hebben. Wie zou hét testament anders vervalst hebben, als zij dat niet had gedaan?" „U zult mij ongetwijfeld meer kunnen vertellen", zei Poirot. „Hoe zit dat met dat vervalste testa ment?" „Nou, er ontstond nogal wat op schudding, toen het testament van de oude dame geverifieerd moest worden". „Was het een nieuw testament?" „Het was een hoe noem je dat ook weer een codicil". Elspeth keek naar Poirot, die knikte. „Ze had tevoren ook wel testa menten gemaakt", zei Spence. „Al lemaal met ongeveer dezelfde in houd. Schenkingen aan liefdadige instellingen, legaten aan oude per soneelsleden, maar het grootste deel van haar vermogen ging altijd naar haar neef en zijn vrouw, die haar naaste familieleden waren". „En dit speciale codicil?" „Daarin liet ze alles na aan het au pair meisje", zei Elspeth, „van wege haar toegewijde zorg en goed heid. Iets in die geest". „Vertelt u me dan eens wat meer over dat au pair meisje". „Ze kwam uit een of ander land in Midden-Europa. Een land met een lange naam". „Hoe lang was ze al bij de oude dame in huis?" „Iets langer dan een jaar". „U spreekt voortdurend over de oude dame. Hoe oud was ze eigen lijk?" „Een flink eind in de zestig. Zeg maar een jaar of vijfenzestig". „Dat is nog niet zo heel oud", zei Poirot een beetje geraakt. „Ze heeft verschillende testamen ten gemaakt, naar ik heb horen zeg gen", zei Elspeth. „Zoals Bert al zei, ze kwamen allemaal ongeveer op hetzelfde neer. Ze liet geld na aan liefdadige instellingen en dan veranderde ze weieens de liefdadige instellingen of de souvenirs voor de bedienden en zo. Maar het groot ste gedeelte van het geld was steeds bestemd voor haar neef en zijn vrouw. (Wordt vervolgd) jpiraVr- 57. Het duurde eventjes voor de heer Geldroller was bekomen van zijn hobbelige rit van de helling. Toen hij eindelijk uitstapte, was Panda en Jelle Synchroon dan ook nog maar net bij hem aangekomen. „Tjonge, dat was flink van ui", zei Panda bewonde rend. „Zomaar een woeste draak achterna durven rijden!" „Ja dat was een mooi staaltje van belichtingstech niek", beaamde de cameraman. „U hebt dat beest mooi in uw koplampen gehouden, zodat ik het lekker heb kunnen filmen". Ook regisseur Goodblood was tevreden. „Daar zijn de beide rakkers", prevelde hij. „Ongetwij feld hebben ze de heer Geldroller van zijn kostbaar heden beroofd en nu denken ze dat ze hun buit niet met mij hoeven delen. Maar daar heb ik op gerekend. Ze zullen nog lelijk komen te kijken". Dat deden de beide schurken inderdaad. Want voor ze het wisten, draafden ze de valkuilen in die de filmer speciaal voor dat doel had gegraven. HET ZAL OP HET NIPPERTJE ZJJN NOS VJF MINUTEN OPA IN ORBIT TE KOMEN NEE' IK WIL NIET! IK WIL NIET LAAT ME LOS' NATUURUJ<T...MAARie MOETEN BUITEN 8LUVEN! I BEN 16 WEL I Die PEUR PIEPT AFGRIJSELIJK IN Z'Ny IK86N ZEKER NIET WELKOM, Mil BES Tm PA6 l O. LAAT P16 DEUR ZEEROB! DICHT! WELKOM i I SCHARNIEREN! POLLE,— WfcKSaï&fir* -Ir 'Uw IUbé 1841. Eén man was er, die met ont zetting het doelpunt van Bram had aan schouwd. Dat was de trainer van lnter- legia, die in trainerskostuum aan de kant zat en die al zeker was geweest van de overwinning. Ook hij had Brammetje on derschat, maar nu deze zo'n schitterend doelpunt had gemaakt kreeg hij het vre selijke vermoeden dat hij erin was ge lopen en dat Bram als geheim wapen door Fijnax achter de hand'was gehouden. „Daar moet ik iets aan doen" zei hij grimmig. „Want dit gaat niet goed". Het ging inderdaad niet best met Inter- legia. De spelers waren door het tegen- punt sterk teleurgesteld en bovendien bleek Bram plotseling, hoewel bij toeval wél op de goede plaatsen op te duiken. In tegenstelling tot vele spelers, die wél wisten, waar ze moesten zijn, maar steeds op de verkeerde plaatsen stonden. Zo stond Bram voor het doel van zijn eigen club, ergens in de achterhoede toen Knon plotseling doorbrak en als de Ver schikkelijke Schutter op Bram af stormde. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (Gr. Markt). Vandaag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. Kathedraal St Bavo (Leidsevaart). Vandaag 20 u.: Kerkconcert door „Kings College Chapel Choir o.l.v. David Willcocks". BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr Houtstr. 111). 14, 19 en 21.30 u.„Zabriskie Point", 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein). 19 en 21.15 u.: „Commando Attack' 14 j. Lido (Houtplein). 14 en 20 u.: „El Cid", 14 j. Luxor (Gr. Houtstr 139). 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de 5 paspoorten", 14 j. Rembrandt (Gr. Markt). 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Roxy (KI. Houtstr. 79). 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zes vrouwen van Ching", 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „Orfeu Negro", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur Zondags van 13 tot 17 uur. Iedere zaterdag extra avondopenstelling van het met kaarsen verlichte museum van 20.30-22.30 uur Tot en met september Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79.) Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12 30 uur en van 14 tot 17 uur Zondags van 14 tot 17 uur Teylermuseum (Spaame 16) Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige instrumenten Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 17 uur De eerste -ondag van de maand van 13 tot 17 uur Vis- en Vleeshal (Grote Markt). Functionele kunst van de 21ste eeuw: expositie van objec ten etc van Curt Stevert Tot en met 5 sep tember Geopend van maandag tot en met zater dag van 10—17 uur Zondag van 1317 uur. Koudenhornkazerne (Koudenhom) Permanen te tentoonstelling van de stichting Meervoudig Amateur Centrum Rulmtewaamemlng en Onder zoek (MACRO) Geopend: maandag en vrijdag van 19.30 tot 22 uur. Dinsdag en vrtjdag van 14 tot 17 uur. Zaterdags van 13 tot 17 uur. Mnsenm Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: Klassiek grammofoonplatenpro- gramma Potterle „Het Schoutje" (Schoutensteeg). Ex positie van potterle en handweef van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede) Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodll Blokker-Veggerby, handgeknoopte rya-modellen uit Skandlnavtë, keramiek en gra fiek. Geopend: dl t.e.m zaterdag 9-17.45 uur. Galerie Eljlders (Haltestraat 77, Zandvoort) Expositie van keuze uit eigen bezit van diverse schilders, bronsplastleken van Wim Jonker en Jean le Noble en keramiek van Babs van Els- dingen Geopend van dinsdag tot en met .zondag van 1922 uur. DIVERSEN Raadsvergaderingen, dinsdag 1 september: Raadhuis Heemstede: 20.00 uur. Raadhuis Zandroort 20.00 uur. Waagtaveerne (noek Damstraat-Spaame). Da gelijks behalve maandag open podium; geopend van 10—18 en 2024 uur. Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Electric Centre (Bakenessergracht). Dagelijks behalve maandag geopeno van 1218 en 2024 uur; vrijdag van 2002 uur; zaterdag 2003 uur Bowling (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 1202 uur; zondag 10—02 uur: bowling. Kathedraal St Havo (ing. Westergrachtzljde) Dagelijks geopend voor bezichtiging van 9.30— 12 en van 1416.30 uur Dolfirama (Zandvoort, naast Bouwes Palace) Dolfijnenshow: dagelijks 12, 14, 16 en (behalve maandag) 21 uur Mobllarium, museum met old timers, miniatuur trein- en racebanen, dagelijks tot 18 uur. Bowling dageltlks van 1401 uur. Hotel Bonwes (Zandvoort). Dagelijks „I Cava lier!". Caramella (Zandvoort). Dagelijks dansen: „Les Etoiles". Hotel Esplanade (Badhuisplein, Zandvoort) Dagelijks 20—72 uur Optreden van het DA-trio DIVERSEN Raadsvergaderingen dinsdag 1 september: Raadhuis Haa/iemmerliede: (Halfweg): 19.30 uur. DIVERSEN Raadsvergaderingen Raadhuis Benneb.oek: dinsdag 20.00 uur. Raadhuis Hiliegom dinsdag 20.00 uur. Raadhuis nisse. maandag 20.00 uur: Oude Raad Dinsdag 20 Ot uur Nieuwe Raad. Raadhuis Noordwijkerhout: dinsdag 20.00 uur Linnaeushol iBeimebroek). Recreatie- en bloemenshow. Dageltlks van 918 uur. Treslong (Hillogom). Dagelijks, behalve maan dags diner-dansant. BIOSCOPEN City Theater, dinsdag en woensdag 20 u.: „Bezeten het gat ln de muur". TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeuienmuseum, Cultureel Centrum. Dagelijks (behaive zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis, Plein 1945. IJmulden, ls alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tol 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Twee legendarische spits(e) boeven". Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Met jouw lippen op jouw mond". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). „Bol en cirkel", expositie van objekten, grafiek en teke ningen; geopend tot en met 5 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag yan 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 tot 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Bever wijk, tel. 02510 - 25120. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedy plein). 19.30 u. openbare raadsvergadering. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 u.: „Hello Dolly". DIVERSEN Gemeentehuis (Raadhuisplein). 19.30 u. open bare raadsvergadering AMSTERDAM. De slaapzalen van het jeugdhotel boven het „kosmisch ont spanningscentrum" „Fantasio II" in de Haarlemmerhouttuinen, waartegen buurt, bewoners zondagavond een actie uitvoer den, zijn gesloten. „Fantasio II" blijft wel open, maar de staf heeft interne vei ligheidsmaatregelen genomen om een hernieuwde inval van buurtbewoners te voorkomen en bovendien politiebewaking aangevraagd. DEN HAAG De koningin heeft maan dagmiddag in paleis Huis ten Bosch een delegatie ontvangen van de stichting Joods Nationaal Fonds. De Israëlische ambassa deur, de heer Shimson Arab bood de ko ningin het eerste boomcertificaat aan voor het Koningin Wilhelmina-woud, dat in de omgeving van Nazareth zal worden aange legd. De koningin plantte daarna een stek je voor de eerste boom, dat vandaag naar Israel is overgevlogen. ADVERTENTIE prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald s avonds 6 uur thuis h. de graall grote houtstraat 103 haarlem - telefoon 3110 23 Het is een tamelijk groot duimpje waar ik dit sprookje uit zuig, maar dat betekent niet dat alles verzonnen is. In het land Welvarije woonde een arme houthakker met ziin vrouw en kinderen. Goede help, wat had die man veel kinderen! Je zou een volks telling moeten houden om ze te tellen en die houthakker had wel wat anders te doen. Hij moest verschrikkelijk veel hout hakken om zijn gezin te onder houden en dat deed hij ook. Zoveel hout dat de '.loutprijzen tot nul daal den, waardooi hij geen droog brood meer verdiende. Dat begon de hout hakker zo te vervelen dat hij op een kwade dag alle kinderen bij elkaar trommelde en zei: „Lieve kinderen, we gaan vandaag fijn eens naar de stad om eens een broodje te eten" Zoiets gaat er bij zulke kinderen wel in en dus begaf de hele stoet zich op weg naar de rijksweg om daar naar de stad te liften. De stad hette Am sterdam. En omdat de houthakker wel begrepen had dat geen enkele auto mobilist in staat was alle kinderen te gelijk mee te nemen, had hij gezegd: „Als we elkaar kwijtraken, loop dan naar de Dam. Iedere buitenlander kan het je wijzen" De automobilisten waren erg be hulpzaam en namen de kinderen bij plukjes van twee of drie te&elijk mee. Toch zou de helft er nu nog staan als de fortuin de arme kleinen niet be hulp was gekomen Doordat er voort durend auto's stopten ontstonden er kleine kettingbotsinkjes, waardoor er een kilometerslange file bleef staan die de rest van de kinderen absor beerde. Toen het laatste kind was in gestapt draaiden de houthakker en zijn vrouw zich om en wandelden naar huis terug. Het ging de goede mensen erg aan het hart dat ze hun kinderen kwijt wa ren, maar het leek de enige oplossing. Een solide oplossing ook, want nie mand is zo gek om steentjes of brood kruimeltjes uit een rijdende auto te gooien om de weg terug te vinden. De kinderen vonden elkaar allemaal terug op de Dam, waarnaar ze niet lang hoefden te zoeken, want uit alle landen van de wereld trokken drom men andere kinderen daar naar toe. die allemaal door hun ouders de stad waren ingestuurd. En omdat ze geen geld en geen bed hadden moesten ze op de harde stenen slapen en bedelen bij de toeristen om een kwartje of een gulden voor een hapje eten. Om warm te blijven maakten ze muziek en ze rookten bedwelmende middelen om hun ellende te vergeten. Door een schrijnend gebrek aan sa nitaire voorzieningen ontstonden de afschuwelijkste toestanden, zodat de houthakker en zijn vrouw in het bos hun eigen kinderen konden ruiken. Verbeelding was dat beslist niet, want even later stonden ze allemaal voor de deur en riepen: „Vader geef ons je bijl om de Dam te heroveren. Wij willen een onbezorgde jeugd" KEES STIP DEN HAAG. De staking in de havens van Amsterdam en Rotterdam is er oor zaak van dat de verzending van zeepost naar het buitenland voorlopig is gestag neerd, aldus deelt de PTT mee. Het K.N.M.i. deelt mee: Het koufront van een depressie bij IJsland verplaatste zich over ons land naar het oosten, waarbij het slechts weinig regen bracht. Een tweede lagedrukgebied lag dinsdagochtend mid den op de oceaan, in de richting van Ierland koersend. Een rug van hoge luchtdruk, die zich van de Golf van Biskaye naar het noordwesten uitstrekt, verplaatst zich snel ln noordoostelijke richting en zal woensdag over Nederland trek ken. Later op de dag zal de bewolking van een bij de oceaandepressie behorend front van liet westen uit naderen, maar het blijft waarschijn lijk tot de avond droog weer. VOORUITZICHTEN: Gematigde temperaturen en zonnige perloden, maar donderdag tijdelijk regen. VOOR DONDERDAG: Aantal urren zon 0 tot 6; min. temp. omstreeks normaal; max. temp. 0 tot 4 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 60 pet; kans op een geheel droog etmaal 30 pet. WMMIAFrOltTBN v Maximum- an minimum J.Ü temperaturen binnan- an buitenland W-S u £J§ cS Amsterdam 1. bew. w 23 14 0,6 De Bilt half bew. wzw 24 14 0,2 Deelen half bew. zw 24 15 0 Eelde 1. bew. zzw 24 13 0.2 Eindhoven zw. bew. zw 24 15 0 Den Helder half bew. w 21 15 1 Rotterdam half bew. w 21 14 0 Twente half bew. wzw 24 14 0 Vlissingen regenbui wnw 23 15 0.1 Z.-Limburg zw. bew. wzw 24 15 0,1 Aberdeen zw. bew. wzw 20 8 0 Athene 1. bew. n 28 21 0 Barcelona zw. bew. nnw 27 19 0 Belgrado regen no 23 16 0.» Berlijn zw. bew. z 27 14 0 Bordeaux motregen n 23 12 0,3 Brussel zw. bew. wzw 24 14 0 Frankfort regen zw 25 14 0,1 Genève mist zzw 23 14 0 Grenoble zw. bew. w.stl 23 12 0 Helsinki zw. bew. zzw 21 12 0 Innsbruck zw. bew. w.st. 23 14 0 Kopenhagen regen z 23 16 0,3 Lissabon onbewolkt nnw 30 18 0 Locamo regen o 25 18 1 Londen onbewolkt zw 24 10 0.1 Luxemburg geh. bew. zw 23 14 0 Madrid onbewolkt w.st. 31 15 0 Malaga zw. bew. nw 30 22 0 Mallorca onbewolkt ono 27 17 0 München geh. bew. w 23 16 0,5 Nice onbewolkt nnw 26 20 0 Oslo onbewolkt zzw 18 16 2 Parijs half bew. w 26 14 0 Rome onbewolkt ono 27 17 4 Stockholm regen z 23 16 0.1 Wenen onbewolkt w.st. 24 12 0 Züricht zw. bew. zzo 22 13 0 WOENSDAG 2 SEPTEMBER Zon op 5.52 uur; onder 19.26 uur Maan op 7.30 uur; onder 19.38 uur MAANSTANDEN Eerste kwartiei september 20.38 uur Volle maan 15 september 12.10 uur Laatste kwartier 22 september 10.42.uur Nieuwe maan 30 september 15.32 uur HOOG EN uAAG WATER TE IJMUIDEN DINSDAG 1 SEPTEMBER Hoog watej 4.02 uur en 16.23 uur Laag water 12.1Ï uur en uur WOENSDAG 2 SEPTEMBER Hoog water 4.32 uur en 16.53 uur Laag water 0.30 uur en 12.44 uur

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 10