Wethouders werden ere-burgers fél Sociaal Culturele Raad is op zoek naar juiste beleidslijn Afscheid loco-burgemeester van Beverwijk burgemeestervan Wijk aan Zee en Veel hartelijke woorden van waardering, zelfs uit Velsen Smelter overleden Geen feestcomité maar wat dan wel? „ZELFS VAN JE VIJANDEN GA JE HOUDEN" Tunnelbuis van Velsertunnel wordt tijdelijk afgesloten Spelen met vuur, keuken in brand Ernstig ongeval in Velsen-N. Dame gewond in Castricum Overwinningen DEM-atleten Lijst van BSCR Marktberichten DINSDAG 1 SEPTEMBER 1970 IJMUIDER COURANT 7 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vandaag zijn de heren W. J. Vessies en E. Gerritse geen wethouder meer. Voor het eerst na respectievelijk 21 en 17 jaar zijn ze amb teloos burger, maar het groots opgezette afscheidsfeest gisteren heeft hen andere functies gegeven. Zij zijn beiden benoemd tot ereburger van Bever wijk, ongetwijfeld het mooiste tussen de vele geschenken die hen zijn aan geboden tijdens de officiële bijeenkomst gistermiddag en de drukte en ge zellige openbare receptie gisteravond. Respect Goede collega's Horloge Licht Teamverb and 'V VSi.W HAVENBERIGHTEN Week na ongeval PLANMATIGE AANPAK NODIG (Van een onzer verslaggevers) EN VASTE STAFKRAGHTEN Lange termijn Discussie Drie man In het Stadskantoor, waar vanavond de strijd losbrandt om de opengevallen wethouderszetels, was het gisteren feest, al had dit een ondertoon van spijt om het vertrek van twee wethouders, die hun sporen, het ereburgerschap, royaal hebben verdiend. Dit bleek wel uit de toespraken en de geschenken, waaronder de wethouders werden bedolven, maar ook de aanwezigheid van vele mensen die de moeite hadden genomen om, soms van ver, naar het Stadskantoor te ko men, sprak boekdelen, burgemeester Nielen van Heemskerk met de wethou ders Petersen en Roozen en gemeente secretaris Hofstraat waren er, de wet houders Ockeloen en Van Leeuwen uit Velsen, diverse functionarissen van de provinciale griffie en van rijksinstellin gen, vertegenwoordigers van Hoogovens, van het Hoogheemraadschap van de Uit- waterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland, van het waterschap De Uitgeester- en Heemskerkerbroek, van de Kamer van Koophandel, maar ook het voltallige college van B. en W. uit Castricum, burgemeester Aalders van Uitgeest, zelfs oud-burgemeester Smeets van Castricum, burgemeester Collet met zijn echtgenote uit de Duitse partner- stad JNeuwied en niet te vergeten de vol tallige (oude) gemeenteraad en de hoof den van de gemeentelijke diensten en bedrijven. waren extra cadeaus na wat de wethou der vorige week bij zijn afscheid van beide diensten al had gekregen. Burgemeester J. G. S. Bruinsma sprak de wethouders, die vergezeld werden door hun echtgenoten en kinderen, het eerst toe en trok een reeks goed geslaag de vergelijkingen. Hün taken lagen op verschillend terrein, maar beiden zijn afgetreden terwijl hun achterban hen vroeg nog langer aan te blijven, de heer Vessies is jarenlang loco-burgemeester geweest en de heer Gerritse was de „burgemeester" van Wijk aan Zee, bei en zijn het voortreffelijke echtgenoten, gezellige vaders, goede collega's. Voor al om het laatste sprak de burgemees ter uit de grond van zijn hart zijn spijt uit over hun vertrek. Beiden zijn ridder in de orde van Oranje Nassau, beiden zijn het geweldige wethouders geweest, aldus de heer Bruinsma, die van beiden een eindeloos lijkende reeks functies in en buiten de gemeente kon opsommen, waarmee hij meer dan duidelijk maakte hoeveel van hun vrije tijd zij gegeven hebben om de gemeente te dienen. Daarom verheugde het hem hen de zilveren ere-medaille van de gemeente het ereburgerschap, aan te mogen bie den. Hun verdiensten zijn hiermee ei genlijk nog niet voldoende beloond, maar hieruit blijkt wel de grote waardering van de gemeenschap voor wat zij heb ben gedaan. Van de dankbaarheid van de raad ge tuigde de nestor, de heer Jac. de Weijer, die zelf ook na vele jaren afscheid heeft genomen en ook tot ereburger is be noemd. Alle raadsleden en ook de bur gemeester en de secretaris hadden spon taan bijgedragen voor persoonlijke ca deaus: een gouden horloge en een draag bare radio voor de heer Vessies (die de raad kreeg om zijn oude horloge in te leveren bij de Kennemer Oudheidkamer omdat hij er anders toch geen afstand van zou doen) en voor de heer Gerritse een fiets en gouden manchetknopen. Neuwieds Bürgermeister B. Collet, die Ober-Bürgermeister Schön wegens ziek te moest verontschuldigen, bracht war me groeten voor deze- „Kommunalpoliti- ker", die „in der Ruhestand treten". Hij bracht met name in herinnering dat het eerste contact tussen de partner steden tot stand was gekomen tussen hem en wethouder Gerritse en overhan digde beiden een mand met flessen Rijn wijn, die verborgen waren in een weel de van bloemen. Namens de hoofden van diensten sprak ir. L. Stoelinga, directeur Openbare Werken, die eerst zijn toespraak van vo rige week tot de heer Vessies herhaalde en vervolgens beiden dankte voor de prettig een vruchtbare samenwerking. Hij bood de heer Vessies een boekenbon aan en de heer Gerritse een fikse doos sigaren en liet voor de beide echtgeno ten, de „raadsvrouwen", fraaie boeket ten aanrukken. Directeur J. Hogendoorn van de Sociale Dienst sprak, ook namens het Gasbedrijf Beverwijk en Omstreken, wethouder Gerritse toe. Deze had met grote kennis van zaken de gemeenschap gediend en als bestuurder de problemen benaderd met een warm hart, evenwel niet terugdeinzend voor schijnbaar on sympathieke beslissingen. „Door beide functies hebt u licht laten schijnen in ve le Beverwijkse gezinnen", aldus de heer Hogendoorn, die een pechlamp en een brandblusser voor de auto aanbood. Het Burgemeester H. Nielen, die sprak „namens de aanleunende gemeenten aan de noordkant", vond dat de wethouders zoveel wijsheid hadden opgedaan, dat ze morgen weer maar moesten beginnen. Knipogend naar het probleem van de herindeling zei hij, dat, als men vijf jaar geleden op dezelfde wijze bijeen was ge weest, er een goede kans was geweest dat het anders was gelopen, waarbij hij in het midden liet wat met dat „anders" was bedoeld. Ondanks alles dankte hij hen hartelijk en wenste dat de opvolgers voortgaan op de weg die zij zijn ingesla gen. Hij overhandigde hen elk een goede fles, met verschillende verpakking „al leen om de kleur", zo besloot hij, doelend op de politieke kleur van de scheidende wethouders. Wethouder C. Ockeloen bekeek het af scheid natuurlijk van zuidelijke zijde, de andere kant van het kanaal, wat zijn ge meentebestuur echter niet had verhin der dom bijna „op volle oorlogssterkte" naar Beverwijk te komen. Ondanks al les waren de persoonlijke banden zoda nig, dat hij hier graag wilde zijn. Hij had altijd respect en waardering voor de beide wethouders gehad, al was het al leen maar omdat er nooit een bijeen komst gesloten was zonder vriendelijke gezichten of met rancuneuze gevoelens. „Ik heb spijt van uw vertrek, want zelfs van je vijanden ga je op een bepaalde manier houden", zei hij en bood wethou der Gerritse als bestuurder van het slachthuis een ets aan en wethouder Ves sies als lid van de hoofdwegencommis sie een bureauset. Bovendien gaf hij hen beiden een boek over de geschiedenis van Velsen. Hier uit blijkt onze sportiviteit", zei hij. „Want als u op de laatste bladzijde kijkt, zult een vurig pleidooi van de schrijver zien om de gemeentelijke indeling te la ten zoals hij is". SBSPSs* J W Zichtbaar overdonderd begonnen de twee wethouders aan hun dankwoord. De heer Vessies betoogde dat alles wat geschied was, alleen mogelijk was ge weest door samenwerking van h oog tot laag. Hij had persoonlijk altijd getracht in het gemeentebestuur de menselijke snaar te vinden. Ook hij gewaagde van het uitstekende teamverband in het col lege van B. en W., waar nooit een haat- situatie was ontstaan. Hij wenste het nieuwe college en de raad eenzelfde Wethouder Gerritse kreeg van de ge meenteraad bij zijn afscheid onder meer een fiets, aangeboden door raadsnestor De Weijer (midden), ter wijl wethouder Vessies glimlachend toekijkt. Op deze foto heeft men de drie ereburgers bij elkaar, die de laatste twee weken zijn benoemd. teamgeest toe een toonde zich trots op het ereburgerschap van de gemeente, die hij zoveel jaren had gediend. Dankbaar was de heer Gerritse ook voor de ere-penning, waarbij hij de gele genheid greep om te laten weten, dat bur gemeester Bruinsma altijd zijn waarde ring had gehad omdat deze de goede sfeer in het college had weten te hand haven. Hij had bewondering voor het medeleven van de burgemeester bij al les wat er in de gemeente gebeurt en voor diens enthousiasme. De sprekers één voor één dankend zei de heer Ger ritse: „Het is voor mij een enerverende periode geweest, waarin ik bijzonder veel mensen heb ontmoet en bijzonder veel medewerking heb gekregen van ve len uit de gemeente en de omgeving". Burgemeester Bruinsma bij het over handigen van de gemeentelijke ere penning aan de scheidende wethouder Vessies. Maandag aangekomen in IJmuiden: Liener- sand, Zaandam, Archangel; Heinrich Nagel Hamburg, Stem, Teigmouth, Texelstroom, Li verpool; Olga Maersk, Baie Comeau; Petra Skou, Christobal; Maskasky Fesival, Tuapsa; Cassip- pea, Nova Scotia; Vikingfjord, Bergen; Vally, IJmuiden. Holbek; Cielo Azzurro, Londen; Li- bertas, Bordeaux; Treuholm, Rotterdam; Kan- geroo, IJmuiden, Noordzee; Nordstem, Bever wijk; Gotenburg; Lisa Bradin, Quebex; Lisa Balmun, Gotenburg; Yew Hill Rendsburg; Jalla, Hemosand. Maandag vertrokken van IJmuiden: Kange- roo, IJmuiden, Noordzee; Lea, Londen: Hood- river Vally, Gothenburg; Prinses Margriet, Ber wick; Neunberg, Hamburg: Kattentum Cont plat; Vikingfjord, Bergen; Jark, Velsen, Rotter dam; Continent, IJmuiden, Berwick; Prinsen- borg, Delfzijl; Neva, Zaandam, Antwerpen; Edelgard, Istar; Lapaloma, Rochester. Dinslag aangekomen in IJmuiden: Reesborg, Alholmen; Krakow, Spazagus; Arcturus, Zaan dam, Montolioto; Amstelstroom, Huil. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Nordsee, Emden; Hoegh Augvald, Antwerpen. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan.) Auto vernield. Op de provinciale weg tussen Limmen en Uitgeest is maan dagmiddag door een foutieve inhaalma noeuvre de auto van een inwoner van Heiloo totaal vernield. (Van een verslaggever) VELSEN. In verband met uit te voeren werkzaamheden wordt de ooste lijke of de westelijke tunnelbuis van de Velsertunnel in de weekeinden van 11 tot en met 13 september, 18 tot en met 20 september en 25 tot en met 27 sep tember 1970, of zoveel korter als moge lijk of langer als noodzakelijk, van vrij dagavond 20 uur tot zondagmiddag 12.00 uur afgesloten. Het verkeer in beide richtingen zal door één tunnelbuis worden geleid. Het is mogelijk dat na 12 uur 's zon dagmiddags gedurende enkele uren één der rijstroken van de vrijkomende tun nelbuis voor het verkeer zal zijn afge sloten. De omleiding van het verkeer zal met een kruis-pijlsysteem en met borden worden aangegeven. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vermoedelijk doordat een kind met vuur heeft gespeeld is er maandagmorgen om ongeveer half twaalf brand ontstann in het pand Alkmaarse- weg 272, waarvan de schade door snel optreden van de brandweer beperkt kon worden tot naar schatting 600,-. De moeder van het kind lag op de bo venverdieping ziek op bed, terwijl het drie-jarige zoontje beneden in de keuken aan het spelen was. Hier ontstond brand onder het gasstel, die tot grote rookont wikkeling leidde. Met een hogedrukspuit had de brandweer het vuurtje snel onder de knie, maar uiteraard was het in de keuken na afloop een bende. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Een 18-jarige leerling-monteur is maandagmiddag ern stig gewond in het Rode Kruisziekenhuis van Beverwijk opgenomen, na op zijn bromfiets te zijn aangereden door een vrachtauto. Het ongeluk gebeurde op de hoek van de Ladderbeekstraat en de Melklaan, waar de bromfietser volgens het poli tierapport geen voorrang had ver leend aan de vrachtauto. De chauffeur, een bloemkweker woonachtig in Uitgeest, zag geen kans meer tijdig te remmen, waardoor de auto de jongeman aanreed. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Vanmorgen om kwart voor negen is een dame uit Castricum gewond geraakt, toen zij met haar brom fiets botste tegen een Volkswagenbusje, dat uit een uitrit achteruit de Dorpsstraat op reed. Met een zware hersenschudding en een sleutelbeenfractuur moest het slachtoffer worden opgenomen in het St. Jozef zie kenhuis. De chauffeur van het busje reed de weg op, afgaande op aanwijzin gen van een man die op de weg stond. Toch kon niet voorkomen worden, dat de bromfietster pardoes tegen de wagen botste. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND- In het Rode Kruiszieken huis is overleden de 36-jarige H. Stuiver, woonachtig in Schoorl, die als smelter in dienst van Hoogovens, vorige week dinsdagavond in een goot met gloeiend vloeibaar ijzer is gevallen. Met ernstige brandwonden overdekt, is hij in het Rode Kruisziekenhuis opgenomen, waar hij bijna een week later overleden is aan de ge volgen van zijn verwondingen. BEVERWIJK. Bij atletiekwedstrij den van AV Trias in Heiloo hebben le den van DEM enkele fraaie successen geboekt. Diverse overwinningen kwa men op naam van de Beverwijkse atle ten, terwijl tevens twee nieuwe clubre cords konden worden genoteerd. Vooral de speerworp van Cor Quist bij de jon gens A was van hoog gehalte. Met een nieuwe Held-speer bereikte deze DEM- junior een afstand van liefst 52 meter, waarmede hij zijn eigen clubrecord met bijna twee en een halve meter verbeter de. Voor de eerste maal gingen DEM-at- letes van start op het betrekkelijk nieu we nummer 1500 m. Mieke Ackermans vestigde hierop het clubrecord. Met haar tijd van 5.02,8 sec. werd zij op dit num mer vierde. Marietje Valkenberg won het kogel stoten voor dames in de A-klasse met 12,92 m. Op de 100 m. plaatste zij zich in 12,4 sec. vierde achter enkele snelle atletes, van wie Elly Broeksma verras send won in 11,8 sec. Lida Kuijs kan bij het speerwerpen haar vorm van het voorjaar niet meer benaderen. Zij werd tweede met 39,22 m. achter de nationale kampioene Carla Luijer. Wel won zij het kogelstoten in de B-klasse met 11,22 m en de 100 m in 12,9 sec. Een mooi resul taat boekte voorts Aat Karei op de 100 m in de C-klasse. Deze DEM-atleet de monstreerde zijn constante vorm door zowel de serie als de finale in 11,7 sec. te winnen. Op de 400 m werd hij derde in 54,4 sec achter zijn clubgenoot Roel Akkerman, die met zijn tijd van 54 sec. op de tweede plaats beslag legde. Overige resultaten waren: Heren, ko gelstoten: F. Martens 11,72 m, C. Quist 10,22 m. Polshoog: H. Kleine 3 m. (2e in D-klasse), F. Martens 2,80 m. 1000 m.: C. Fluitman 2.45 sec. Verspringen: H. Martens 6,05 m, A. Karei 5,87 m. 100 m B: H. Martens 11,7 sec. 100 m D: N. Ad miraal 12,4 sec. Dames, 100 m D: I. Karei 13,7 sec. BEVERWIJK. In het opbouw werk is de duidelijkheid momenteel ver te zoeken. Dat is een landelijk verschijnsel en het werk van de Be verwijkse Sociaal Culturele Raad is op dit punt geen uitzondering. Daar om heeft directeur drs. C. J. van der Aart zich met zijn staf bezonnen op de richting die de Raad moet gaan om in de toekomst niet overstelpt te wor den door ontwikkelingen op allerlei gebieden. De lijn die men in de ge dachten heeft wordt binnenkort voor gelegd aan het bestuur en dan zal als concreet punt op tafel komen de drin gend noodzakelijke aanvulling van de staf met twee mensen om deze lijn te kunnen volgen. Men dient namelijk te weten, dat de BSCR zich buiten de directeur en de secretaresse bedient van stagiaires van sociale academies. De lijn die de BSCR zou kunnen vol gen is gevormd in enkele studiedagen van drs. Van der Aart met de vertrek kende en komende stagiaires. Voordat de zaak in het bestuur ter sprake komt, wordt hij ook nog bekeken door enkele werkgroepen, die het bestuur ook op an dere terreinen plegen te adviseren. Wat is nu precies de functie van de BSCR? Bij het beantwoorden van die vraag zou niemand waarschijnlijk verder komen dan de doelstelling die in de sta tuten wordt geformeerd. Wat de BSCR in praktijk zou moeten doen is echter een heel andere zaak, die vooral afhangt van wat er te doen is. Daarbij is het ook zaak om nu eens voor de buitenwe reld vast te stellen dat de BSCR geen feestcomité is, een image die deze in stantie in sommige kringen schijnt te hebben. De vraag wat er te doen is, is heel ge makkelijk te beantwoorden. Er is een lijst opgesteld van onderwerpen waar over de BSCR benaderd is. De lijst, die wij hierbij apart weergeven, liegt er niet om. Het probleem waarop de BSCR ech ter voortdurend stoot ligt veel algeme ner. In Beverwijk is dringend een plan ning op lange termijn, bijvoorbeeld vijf jaar. nodig om een onderling samenhan gend geheel van welzijnsvoorzieningen te verkrijgen. Nu komen die .voorzienin gen min of meer willekeurig tot stand door het werk van een groepering, die succes weet te boeken. Er wordt echter te weinig gezamenlijk gewerkt aan ideeën die vaak overeenkomen. Een goed voorbeeld vormen de activi teiten voor bejaarden. Tehuizen, het re creatiecentrum, de gezinszorg, het maat schappelijk werk, iedereen doet iets voor bejaarden, maar iedere instelling doet dat alleen. Men zou een centrum kunnen vormen, dat fungeert als contact tussen alle bejaarden en de diverse instellin gen. Dan zou men de systematische aan dacht voor deze groep kunnen verkrij gen, die nu nog ontbreekt. Andere voor beelden zijn het vormingswerk, de dienst verlening aan kamerbewoners, accommo daties voor allerlei activiteiten, het bieden van technische service aan verenigingen enzovoort. De BSCR wil de communicatie bevor deren, een soort trefcentrum in het le ven roepen waar een samenspraak kan ontstaan tussen allerlei instellingen die (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Welke zaken heeft de B.S.C.R. zoal in portefeuille? Mo menteel wordt er al enige tijd meege werkt aan het dorpshuis in Wijk aan Zee, aan een multifunctioneel centrum in de nieuwe wijken, aan het wijkbe- raad, aan de jeugdnota voor het ge meentebestuur, aan de zaak van het Kuenenplein, aan de Stichting Nieuwe Woonvormen en aan het bevorderen van de samenwerking op het gebied van de sociale hulpverlening. De volgende projecten zijn in de be ginfase: inspraak van de bewoners in het bestemmingsplan Overbos (rond de sporthal), een dienstencentrum voor be jaarden, een plan voor het gebruik van de BET-veiling en verbetering van het contact tussen overheid en bevolking. Tenslotte komen de projecten, waar voor de B.S.C.R. is benaderd, maar die men nog niet heeft aangepakt. Hiervoor wordt in feite gewacht tot de functie van de B.S.C.R. duidelijker omschreven is. De lijst ziet er als volgt uit: sociale begeleiding van de stadsreconstructie, koopavonden voor invaliden, een jon geren adviescentrum, integratie van de woonwagenbevolking in de samenle ving, coördinatie van de vrijwillige so ciale hulpverlening, een organisatie bureau of administratief centrum, het gemeentelijk cultureel beleid, recreatie in de IJmond, onderwijsvernieuwing, trainings- en cursuswerk, een priori teitenschema van de welzijnsvoorzie ningen, een centrum voor creativiteits- ontwikkeling, burgerschapsvorming, carnaval, stimulering van de mannen- zang, voorlichting over de gemeentelij ke herindeling, een cultureel jongeren paspoort, contactbijeenkomsten van jeugdwerkers en culturele werkers, ac tie Artis, het organiseren van collectes, samenwerking tussen B.S.C.R. en de vormingscentra, milieuverontreiniging. En dit zijn alleen nog maar de ideeën die de B.S.C.R. hebben bereikt. Men is geneigd om hierop te reageren met „Ga d'r maar eens aan staan". De B.S.C.R. moet er aan gaan staan, maar hoe? zich met dezelfde onderwerpen bezig hou den. Men heeft er geen patentoplossing voor, maar wil tenminste de discussie op gang brengen, waar in feite de taak ook is van de Raad. Een heel ander aspect is de lange lijst van onderwerpen waarmee de Raad al geconfronteerd is. Op die lijst komt on der meer voor de sociale begeleiding van de mensen, die het slachtoffer worden van de stadssanering. De moeilijkhe den daarvan zijn al gesignaleerd en dat dit algemeen als een zeer belangrijk pro bleem wordt beschouwd blijkt bijvoor beeld uit het feit dat het ministerie vna C.R.M. er een speciaal fonds voor heeft om uit te subsidiëren aan maatschap pelijke instellingen. Drs. Van der Aart zou niets liever willen, maar hij durft er voorshands niet aan te beginnen omdat dit ene onderwerp dagwerk zou beteke nen voor de functionaris die zich ermee bezig zou gaan houden. Het zou boven dien een project worden dat vele jaren loopt. Kort en goed: de BSCR heeft in totaal drie stafmensen nodig, van wie de huidi ge directeur er één zou kunnen zijn. Hun taken stelt drs. Van der Aart zich als volgt voor. Eén man zou nodig zijn voor het bevorderen van de welzijnsvoorzie ningen, zou dus een soort trefcentrum moeten scheppen waarin diverse activi teiten voor hetzelfde onderwerp gebun deld kunnen worden. De tweede man zou zich moeten inzetten voor het leefmilieu, dus een project als de stadssanering met daarnaast de zorg voor begeleiding in di verse uitbreidingsplannen en kleinere projecten, zoals dat van het Kuenenplein. De derde man zou de handen vol hebben aan de culturele sector, waar hij initia tieven zou kunnen bevorderen en de sa menwerking zou kunnen bevorderen tus sen diverse instellingen die op cultureel gebied hetzelfde willen bereiken. BEVERWIJK Noteringen op de bloemenveiling van maandag: Anjers p. st. 8-37, Trosanjer 70-110, Anthurium 45-150, Chrysant p. bos 25-90, Chrysant jaarrond 115-200, Chrysant p. st. 13-28, Convillie45, Dahlia 22-38, Freesia 90-180, Gerbera 12-28, Gladiool 15-90, Iris 70-90, Lelie p. tak 15-120, Liatrus 140-210, Babyroos 2-12, Roos p. tak 9-24, Roos p. ;t. 12-28, Statice 55, Achmea 380, Cyclamen 120-340, Hedera 85, Kanlanchoë 90, Potchrysant 16-26, Primula 40, Ster v. Bethlehem 50-95. Noteringen van de groenteveiling: an dijvie 10-29, spinazie 6-36, sla 6-37, bos- peen 32-72, prei 42-66, waspeen 22-65, snijbonen 125-225, sperziebonen 110-220, pronkbonen 85-160, postelein 45-75, kom kommer 15-39, tomaten 40-58, rabarber 22-42, bloemkool 20-59, spitskool 15-45, rode kool 5-16, groene kool 15-22, uien 24-36, meloen 85-175.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7