Twee Engelse eenacters SLAP BEGIN BIJ DE HAAGSE COMEDIE Tienertje luister in Schrijver en journalist Mauriac overleden Gaudeamus-kwartet vooral buitenland bekend Samenwerking mime-groepen onmogelijk Popfestival: nooit meer FELLINI'S CLOWNS TEN DOOP Vaste series TECHNISCH BIJBLIJVEN OPERA BRENGT LUCIA Dl LAMMERMOOR Een stralend mooie huid WEINIG BELANGSTELLING VOOR KINDERPROGRAMMA'S TV vanavond Radio woensdag TV vanavond TV woensdag DINSDAG 1 SEPTEMBER 1970 DEN HAAG. De Haagse Come- crantz en Guildenstem zijn dood" en die, die in de afgelopen jaren „Rosen „Ziehier een vrij man" van de jonge Engelse schrijver Tom Stoppard heeft gespeeld, heeft nu ook zijn nieuwste stuk, „The real inspector Hound", ten tonele gebracht. Het is een lange, on danks de geestige opzet tè lange, een- acter, die in de vertaling van Bert Voeten de titel „Première" heeft ge kregen. (Van onze correspondent) BOSCH EN DUIN. Gisteren pu bliceerden wij een artikel over het werk van de Stichting Gaudeamus. Vandaag iets over het bijbehorende kwartet. „Er bestaat nog geen goed orkest voor moderne muziek en het zal er voorlopig wel niet komen ook. De meeste musici lopen op moderne muziek te schelden, maar ze weten nog niet eens hoe ze het moeten spe len". Aldus Jos Verkoeyen, de eerste violist van het jubilerende Gaudea- mus-kwartet. Vier concertmeesters uit Hilversum, Jos VerKoeyen dus, de violist Jan Brejaart, de altviolist Hans Neuburger en de violoncellist Max Werner, vormen dit ensemble, waar van het ontstaan is geïnspireerd door Walter Maas, de man die ook de thans jubilerende stichting Gaudeamus op richtte. Inderdaad speelt het stuk tijdens een première, die wij als toneel-op-het-toneel te zien krijgen, samen met twee (onmis kenbaar Londense) critici, die de voorstel ling vanuit een loge, terzijde van het to neel volgen. Het stuk dat zij en wij te zien krijgen, is een thriller een afgrijse lijke thriller, want Stoppard heeft daar mee een persiflage willen geven op dat genre en dus alle platitudes, onwaar schijnlijkheden en geforceerde spannin gen ervan geridiculiseerd. Niet minder belachelijk maakt hij de twee critici, een oudere die graag met mooie actrices aan papt en een jongere die het nog maar tot plaatsvervanger van de eerste recensent van zijn krant heeft gebracht en dolgraag (Van onze correspondent) VENETIë. Op het Filmfestival van Venetië is afgelopen weekeinde buiten mededinging de laatste film van Federi co Fellini ten doop gehouden. Het is het in opdracht gemaakt „I Clowns" De film was bij het Venetiaanse festivalpubliek een enorm succes. Ze werd evenwel op normaal doek vertoond en in kleur, ter wijl de meeste kijkers het met zwartwit en de beperkte omvang van een televisie buis moeten doen, maar voor hen is „1 Clowns" juist bestemd. Fellini verviel dan ook kort voor de voorstelling in een van zijn onaangename buien, toen hij er zijn afschuw over uitsprak, dat zijn laat ste produkt buiten de bedoelde propor ties zou worden vertoond. Ook uitte Fel lini op de bekende manier zijn achter docht jegens de mogelijke bekwaamheden tot oordelen van het op het festival ver zamelde publiek. I Clowns betitelt Fellini niet als film. Hij noemt het meestal een „dingetje" „een experiment" of een „special". In het eerste deel passeren de clowns in al hun Fellinneske afschrikwekkendheid de revue: dwergen dronken koetsiers, een gemutileerde fascist, en door de jeugd gepeste kleine stationopzichter (in Rimi ni waar Fellini geboren werd en zijn jeugd doorbracht) en een niet eindigen de reeks van treurige maskerades. In het tweede deel van de film zoekt Fellini in Parijs laatste getuigenissen over het uitgestorven ras van de beroem de clowns. Als slot is de begrafenis van de symbolische grootste clown te zien. Alle clowns zijn er bij elkaar en als de dode niet in de kiste past, worden hem de benen afgezaagd. Maar dan verrijst de overledene en in een bizarre optocht wordt hij weggevoerd. De laatsten laten horen, dan wordt het voorgoed donker in de piste. „Auditie" („The audition") van Sean Patrick Vincent en „Première" („The real inspector Hound") van Tom Stop pard. Nederlandse première hij de Haagse Comedie op 29 augustus in de Koninklijke Schouwburg. Regie: Paul Steenbergen. Hoofdrol len: Guido de Moor, Joris Diels, Anne- Wil Blankers. Decor: Hep van Delft. Muziek van „Auditie": Andrew Law- son Johnston. Recensie van de voor stelling op 30 augustus. zelf nummer één zou willen worden. In de pauzes van de voorstelling formuleren zij hardop het oordeel dat ze in hun re censie zullen geven en ook daarin paro dieert Stoppard de stijl bij de ene op geblazen-intellectueel. bij de andere qua- si-populair van sommige Engelse to neelcritici. Maar zoals Rosencrantz en Guildenstern in Stoppards vroegere stuk tegen hun wil in bij de familietragedie aan het Deense hof worden betrokken en daarbij te gron de gaan, zo gebeurt het nu ook maar op een komische manier met de twee to neelrecensenten' vóór ze het weten, staan ze tussen de figuren van het detective- spel op het toneel en worden ze opgeno men in de handeling, die de dolste wen dingen neemt en tenslotte voor hen bei den heel slecht afloopt. Het wordt een vermenging van toneel en werkelijkheid (waarbij de werkelijkheid ook maar een toneelwerkelijkheid is), waarmee Stop pard heel handig en amusant weet te jongleren zonder er ook maar een ogen blik gewichtig mee te doen. Het geheel blijft een luchtig speels gevalletje, waar van het middengedeelte echter te weinig interessant is om te blijven boeien. En juist in een persiflage zijn zwakke plek ken altijd bijzonder storend. In de Haagse opvoering, onder regie van Paul Steenbergen, is dat element van persiflage overigens niet duidelijk tot zijn recht gekomen. Er werd gespeeld in een half-kluchtige, half-emstige stijl, waarbi] de fijne Engelse spot volkomen verloren ging. Joris Diels en Guido de Moor als de critici, gaven nog het meest blijk van be grip voor de hier vereiste manier van spelen, maar hun scènes werden gedeel telijk bedorven doordat de geluidsband, die hun onuitgesproken gedachten moest weergeven, zo slecht van kwaliteit was dat hele zinnen niet of nauwelijks ver staanbaar waren. De vertolkingen van de thriller-spelers, met de houten-klazerige Manfred de Graaf als pseudo-mysterieus maar niets-zeggend middelpunt, lagen aanzienlijk beneden het normale niveau van de Haagse Comedie, althans bij de voorstelling van zondagavond, die ik zag, en die misschien leed onder de meer voor komende inzinking op de dag na een pre mière. Maar dat mag toch geen excuus zijn voor een zó weinig overtuigende op voering. Vooraf ging een als „mini-musical" aangekondigde eenakter van Sean Patrick Vincent, „Auditie", waarin drie jonge mensen tekstschrijver, componist en zangeres een impresario proberen warm te maken voor een musical-ont werp dat ze in hun hoofd en gedeeltelijk al op papier hebben. Ook dit stukje is min of meer als een persiflage bedoeld zo wel de afgezaagde muziekjes als de „ideeën" voor de handeling slaan op wat er, vooral in Londen en New York, op dat gebied aan misbaksels wordt gepro duceerd. De spot is lang niet zo scherp als bij Stoppard, maar de humor is er niet minder om en al:, vrolijk niemendal letje om het publiek in de goede stem ming te brengen, mag het er best zijn. Bovendien geeft het Guido de Moor, als de geestdriftige en ambitieuze tekstschrij ver, gelegenheid om verreweg de beste spelprestatie van de avond te leveren. De manier waarop hij hoe langer hoe kramp achtiger en wanhopiger probeert, de im presario (eigenlijk is hier een „producer" bedoeld) te overtuigen van de geweldige kwaliteiten van de musical die hem voor ogen staat, is van een kostelijke bra voure. En de droge, bijna zwijgende maar mimisch veelzeggende reacties van Guus Verstraete als de impresario op die wan hoopspogingen vormen daarmee een heel vermakelijk contrast. HILVERSUM. Radioprogramma's voor de jeugd worden het meest be luisterd door leeftijdsgroepen, waar voor de desbetreffende programma's niet bestemd zijn. Dit geldt zowel voor kinderprogramma's (3 tot en met 11 jaar), die het meest door volwassenen (15 jaar en ouder) worden beluisterd als tiener- en jongerenprogramma's, waarnaar eveneens door volwassenen het meest wordt geluisterd. Dit blijkt uit een rapport „Jeugd en Radio" van de afdeling Studie en On derzoek van de NOS. Uit het onder zoek is gebleken, dat tieners bijna ne gen maal zoveel naar de radio luiste ren als kinderen. De radio vervult vol gens het rapport voor de tijdsbeste ding van de kinderen dan ook nauwe lijks een functie. Dit in tegenstelling tot de tieners. De luisterdichtheid van kinderprogramma's varieert van nul tot vijf percent. De tieners zorgen overdag echter voor een luisterdicht heid, die varieert van 10 tot 30 per cent. In alle leeftijdsgroepen blijkt de luisterdichtheid na 19.00 uur sterk te dalen. Door 15- tot en met 17-jarigen wordt ongeveer tweemaal zoveel naar de radio geluisterd als door 12- tot en met 14-jarigen. Van de verschillende zenders wor den Hilversum 3 en Veronica samen meer beluisterd dan Hilversum 1 en 2 samen, in het bijzonder tijdens het weekend. Bij tieners doet zich dit ster ker voor dan bij kinderen. Even op merkelijk is, dat de luisterdichtheid van Veronica op werkdagen bij de tie ners tweemaal en tijdens de weekend- dagen zelfs acht maal zo groot is als die van Hilversum 3. De sterke stij ging van de belangstelling voor Vero nica tijdens het weekeinde wordt door het rapport toegeschreven aan de be langstelling voor de zaterdagse Top- veertig op Veronica enerzijds en de geringe belangstelling voor het pro gramma voor de gastarbeiders op zon dag via Hilversum 3 anderzijds. Het rapport vermeldt echter tevens, dat het opmerkelijke verschil in be luistering tussen de beide „lichte mu- ziek"-stations waarschijnlijk tevens een gevolg is van het verschil in pro grammering en presentatie. Uit het on derzoek is gebleken, dat de radio door de jeugd nauwelijks wordt gezien als leverancier van informatie. De grootste luisterdichtheid bij de jeugd haalt het nieuws van 13.00 uur in de leeftijdsgroep van 12 tot en met 14 jaar, namelijk 4,3 percent. Voor vol wassenen bedraagt de gemiddelde luis terdichtheid voor de nieuwsberichten evenwel 15 percent. De afdeling Stu die en Onderzoek is momenteel bezig met de voorbereiding van een rapport over de radiobeluistering door de jeugd naar sekse, gezinssituatie, onder wijs en dergelijke. Nederland 1. Na Pipo en het jour naal komt Bruintje Beer en dan een aflevering van Daktari. Na het jour naal en Brandpunt de populaire Andy Williams-show. De rest van de avond is voor de Japanse serie Naakt door de Hel, zevende aflevering. Nederland 2. Van de NOS: Pipo, het journaal en de Kunstsignalering. Daarna de AVRO. Om te beginnen „Wat nu Mr. Deeds? Na het journaal Peyton Place en daarna Nana. Ten slotte No. 47 van AVRO's Televizier Magazine. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 So cialistisch strijdlied. 7.23 Stereo: Lich te muz. (7.33 Van de voorpagina). 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Stereo: Lichte muz. (8.35 Van alle markten thuis. 9.05 Stereo: Uit eigen huis). 9.35 Waterstanden. 9.40 School radio. 10.00 Lichte muz. 10.50 Voor kleuters. 11.00 Nws. 11.03 Voor de vrouw. 12.00 Stereo: Licht strijkorkest. 12.25 Stereo: Fanfare-orkest. 12.54 Voor het plattelend. 13.00 Nws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Stereo: Pianoreci tal. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Ste reo: Lichte muz. 14.20 Hoorspel. 15.15 Way-out. 16.00 Nws. 16.03 Sociëteit „Zestig." 17.02 Oude liedjes. 17.20 Toe- rismo. 17.40 Stereo: Contrabas en pia no. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Ac. tualiteiten. 18.20 Kat. Volks Partij. 18.30 Stereo: Klink Klaar, zonder non sens. 19.30 Nws. 19.35 Buitenl. week overzicht. 19.45 Stereo: Licht ensemble. 20.10 Stereo: Dansorkest. 20.40 Ramses mag het zeggen. 21.15 Stereo: Metro- pole orkest. 21.45 Country en Wes tern muz. 22.00 Litt. herinneringen. 22.30 Nws. 22.38 Meded. 22.43 Actuali teiten. 22.55 Stereo: Contrasten. 23.55 Nws. HILVERSUM H, 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor. (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32 Hier en Nu). 8.00 Nws. 8.11 Als dat zou kunnen. (8.30 Nws; 9.00 Gymn. voor de vrouw). 9.30 Voor kleuters. 9.45 Stereo: Geschikt voor U! 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.03 Actualiteiten. 11.55 Meded. 12.00 Ste reo: Van twaalf tot twee. (12.22 Wij van het land; 12.26 Meded. t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Actuali teiten; 13.00 Raden maar14.10 Stereo: Kamerorkest. 15.00 In 't zil ver. 16.00 Nws. 16.03 Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Twien-Popradio. 17.50 Overheidsvoorl. Min. O. en W.: Na tionale ouderavond-1970. 18.00 Stereo: Strictly Country Style. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu. 19.00 Stereo: Pianospel. 19.10 Morele Herbewapening. 19.20 Voor blinden en slechtzienden. 19.30 Promenade Concerten 1970. 20.20 Inter view. 22.15 Geen onderdaan maar bur- PARIJS (AFP en AP). De Franse schrijver Francois Mauriac is maandag avond op 84-jarige leeftijd in Parijs over leden. Mauriac werd vorige week zondag in een ziekenhuis opgenomen. Over de aard van zijn ziekte werd toen niets mee gedeeld. Hij zou nog steeds de gevolgen ondervinden van ©en val die hij vorig jaar in zijn woning maakte. De schrij ver overleed in zijn woning aan de Ave nue Théophile Gauthier waarheen hij in de loop van de avond was overgebracht. Frangois Mauriac werd op 11 oktober 1885 te Bordeaux geboren. Zijn vader een koopman, stierf toen Frangois twee maanden oud was. Hij had drie broers De eerste werd priester, de tweede ad- vokaat en de derde een professor in de medicijnen. Frangois die een eenzame jeugd heeft gehad, wijdde zich aan de journalistiek en de letterkunde en trok al vrij spoedig naar Parijs, waar hij me teen succes had met zijn werk. In 1913 trouwde hij met Jeanne La- fon. en werd vader van vier kinderen. In 1933, toen hij pas 48 jaar oud was, werd Maurice lid van de Académie Frangaise. Frangois Mauriac ontving in 1952 de No belprijs voor letterkunde. Hoewel van zijn hand gedichten, to neelstukken, essays, religieus en journa listiek werk verschenen was Mauriac in de eerste plaats romanschrijver. Grote bekendheid verwierven zijn talrijke boe ken (meer dan 100) als „Genitrix", „Thé rèse Desqueyroux", „Le Noeud de Vipè- res", „Le baiser au lepreux" en na de Tweede Wereldoorlog „Le Sagouin" en „Galigai" In 1938 behon hij voor het toneel te schrijven. Hij maakte met het drama „Asmodée" een opvallend debuut. Het was het eerste stuk van een nog in le ven zijnde auteur, dat door de comé- die Frangaise in haar repertoire werd opgenomen. Zijn tweede toneelwerk was het in 1945 geschreven „Les mal Aimés", FRANQOIS MAURIAC gevolgd door „Passage du malin" en „Le feu sur la terre". Mauriac schreef na de oorlog voor „Le Figaro" en „L'Express". Hij werd er kend als een van de grootste journalis ten van Frankrijk De honderden artike len die hij voor deze en andere bladen schreef zijn later gebundeld in het drie delen tellende „Journal". De rooms-ka- tholieke Mauriac was een groot bewon deraar van generaal De Gaulle, over wie hij een boek schreef. Jos Verkoeyen windt zich een beetje op, wanneer hij denkt aan sommige musi ci als vertolkers van moderne muziek. „Neem de strijkers in een orkest. Ze zijn allemaal vastgeroest in de techniek, die ze op het conservatorium geleerd hebben. Daarna hebben ze er niets meer bijge leerd. Ze zijn stil blijven staan in 1900 ten aanzien van hun techniek." „Nog steeds worden de strijkers, en vooral de violisten, opgeleid in het spelen met de „mooie" toon, die in de expressie van de romantische muziek voorop staat. Daar is op zich niets tegen. Maar er is zoveel meer: sul ponticello (op de kam), sul tasto (op de toets), col legno (met het hout) om er maar een paar te noemen. Al deze technieken geven een verschil lende klankkleur, leveren een duidelijk verschillend resultaat op. Als een soort politieagent zit ik dan om me heen te speuren, of iedere violist wel speelt zo als het moet. Want er zijn er altijd bij die denken, ik vind dat op de kam strijken maar lelijk, ik doe wel gewoon, terwijl een ander, die is voorgeschreven col legno te spelen, denkt: ik ga me daar een beetje de mooie lak van mijn strijkstok riskeren. Op zo'n manier gaat alle ge wenste effect natuurlijk verloren. Wan neer een componist vier verschillende strijktechnieken voorschrijft, dan heb je als het ware vier verschillende instru menten. Van dat resultaat blijft natuur lijk niets over als je allemaal hetzelfde speelt." Het is duidelijk, dat het Gaudeamus- kwartet nauwgezet de diverse pizzicato- en strijktecnnieken hanteert. Jos Ver koeyen: „En laat nu niemand zeggen, ach al dat moderne gedoe, want Beethoven schreef al „sul ponticello" voor. In zijn s-moll kwartet opus 131." Hij haalt de partituur van het werk er als stuk van overtuiging bij. De primarius van het Gaudeamus- kwartet is een vlot verteller en een voor treffelijk docent tevens. Technisch bijblij ven is voor hem een levensbehoefte. Hij zou zo graag willen, dat zijn collega's er ook zo over dachten. Maar hij weet, zo als hij zelf zegt, dat hij een roepende in de woestijn is. Het Gaudeamus-kwartet dat zijn inter pretaties mede laat afhangen van het wer ken met de juiste techniek op de juiste plaats, is in het buitenland veel bekender dan in eigen land. Van de veertig con certen, die het in het afgelopen seizoen gaf, vonden er slechts vijf in Nederland plaats. Jos Verkoeyen is de eerste om dat te betreuren. De reden is hem zeer wel bekend. „Het komt omdat we de naam Gaudea mus-kwartet dragen. Besturen van Ne derlandse kunstkringen denken dan prompt: O hemel, dat zijn die moderne jongens. En als je dan aanbiedt om Mo zart, Haydn of Beethoven te spelen, den ken ze, dat je dat van zijn leven niet goed kan. Moet je nagaan: wij van het Radio Kamerorkest, voor wie Mozart eten en SIMON KOSTER ^„„„vwvvwwwvvMMMvwvwvinnMVWwvviivvwvvvwiMwwwMlwwimiwiMwiiMlvvwiMviiwvvvwvvvwvvwvviAA %eT- 22.30 -VWS. 22.38 Stereo: Cosa NOS- tr3. Zo.OD JNWS. HILVERSUM ra. 9.00 Nws. 9.02 Zing, zing, zing! 10.00 Nws. 10.03 Mengelmuze. 11.00 Nws. 11.03 Gospelsound. 12.00 Nws. 12.03 Zet 'm op (13.00 Nws; 13.03 Jour naal). 14.00 Nws. 14.03 Gimmick. 15.00 Nws. 15.03 Arbeidsvitaminen. 16.00 Nws. 16.03 Lichte muz. (17.00 Nws; 17.02 Journaal). BRUSSEL 12.00 Nws. 12.03 Muz. (12.40 Weer bericht, meded. dagklapper SOS-be- richten voor schippers). 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nws, SOS- berichten voor schippers. 13.20 Tafel- muz. 14.00 Nws. 14.03 Muz. 15.00 Nws. 15.03 Finale Radioschoolkoor. 15.15 Voor kinderen. 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Folkloristisch progr. 17.00 Nws, weerbericht en me ded. 17.15 Jazzmuz. 18.00 Nws. 18.03 Verzoekplaten. 18.50 Sport. 18.55 Taai- wenken. 19.00 Nws, weerbericht en ac tualiteiten. 19.40 Lichte muz. 20.00 Ope retteconcert. 22.00 Nws, De Zeven Kunsten. 22.20 Lichte muz. (23.00 Nws). 23.40 Nws. JOS VERKOEYEN drinken is. In het buitenland weten ze wel beter." Jos Verkoeyen somt een indrukwekken de serie plaatsnamen en festivals op, waar het ensemble gespeeld heeft en gaat spe len. En natuurlijk brengen ze overal als het enigszins kan moderne Nederlandse muziek. Maar ook Schumann, Beethoven en Haydn. DEN HAAG. De vijf mimegezel- schappen in ons land zien hoegenaamd geen mogelijkheid tot enige vorm van samenwerking. De onderling zo verschil lende artistieke aanpak van de gezel schappen staat een dergelijke integratie in de weg. Tot deze conclusie leidde het onderzoek naar het reilen en zeilen van de Nederlandse mimekunst, dat in op dracht van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk werd ingesteld. De resultaten van het onderzoek zijn neergelegd in het rapport „Mimespelen in Nederland". De mimekunst kreeg in de jaren vijftig vaste grond onder de voeten. Thans zijn er vijf gezelschappen, waarbij de mannelijke spelers in de meerderheid zijn. De gemiddelde leeftijd van acteurs en actrices is 28 jaar. Bijna allen hebben een of andere scholing als mimekunste naar achter de rug. Volgens het rapport verricht 90 percent van deze kunstenaars nevenwerkzaamhe den om in het onderhoud te kunnen voor zien. Daaronder valt ook het geven van mimelessen. De mimespelers beschouwen mime wel degelijk als een professionele kunstvorm. Dit zou ook kunnen blijken uit het feit, dat 70 percent van de mede werkers van de gezelschappen meer dan de helft van de totale werktijd besteedt aan het werken in en met het gezelschap. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM. De Nederlandse Ope rastichting zal het seizoen 1970/'71 openen met twaalf voorstellingen van Donizetti's Lucia di Lammermoor. De première wordt gegeven in de stadsschouwburg te Amsterdam op vrijdag 11 september. Aan deze voorstellingen wordt mede werking verleend door het Amsterdams Filharmonisch Orkest onder leiding van Antonio de Almeida. De huisregisseur van het Royal Operahouse Covent Garden uit Londen, John Copley heeft de regie. Zijn landgenoten Alix Stone en Henry Bardon ontwierpen de kostuums en de decors. De hoofdrol van Lucia wordt gespeeld door Rita Shane uit de Verenigde Sta ten. Zij begon haar carrière in het opera festival van Santa Fé en maakte vorig jaar haar Europese debuut bij de Mila nese scala. Zij zong deze zomer tijdens het operafestival in München de Koningin van de Nacht en Constandze. Na de voor stellingen van Lucia zal zij in Genève Lulu vertolken. De rol van Lucia wordt ook gespeeld door Sonja Poot die in Zuid- Afrika, Den Haag, Wenen en Milaan heeft gestudeerd. Haar eerste optreden was als Donna Anna in Bern. Daarna had zij een engagement in Bonn. FRESHWATER. Er zal geen popfes tival meer op het eiland Wight worden gehouden. Daarover waren promotors, stadsbestuur en politici het maandag avond eens nadat het festival in een chaos was geëindigd en zij de 17 hectare hadden gezien waarop het festijn was ge houden, en die eruitzagen als een vuil nisbelt De nauwelijks te onderscheiden grond was gezaaid met honderduizenden flessen, conservenblikjes, stukken papier en voedselresten. ADVERTENTIE Een jeugdige teint behoeft niet aan leeftijd gebonden te zijn. Een nieuw schoonheidsmiddel op ba sis van vochthoudende tropische olie doet de huid prachtig op bloeien. Rimpels worden ver zacht, oneffenheden verdwijnen. Huidverzorgingsspecialisten ad viseren een eenvoudige dagelijk se behandeling met "Oilof Olaz", dat ook als basis voor make-up wordt gebruikt. Het geeft U de voldoening van een jeugdig-ge zonde huid. Olie van Olaz is ver krijgbaar bij apotheken, drogis ten en parfumerieën. Margaret Merril Verkeersslachtoffers. Het wegverkeer in Frankrijk heeft het afgelopen week end, waarin vele vakantiegangers naar huis terugkeerden, van 103 mensen het leven geëist. Volgens de voorlopige op gaven raakten 1313 mensen bij ver keersongelukken gewond, van wie 502 ernstig. Nederland I 18.45 NOS: Pipo. STER: Reclame. NOS': Journaal. STER: Reclame. KRO: Bruintje Beer. Daktari. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. KRO: Brandpunt. De Andy Williams Show. Naakt door de hel. NOS: Journaal. 18.51 18.55 19.00 19.04 19.08 19.55 20.00 20.15 20.20 21.00 21.50 22.55 Nederland n 18.45 NOS: Pipo. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NOS: Kunstrubriek. 19.30 AVRO: Wat nu Mr. Deeds? 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Peyton Place. 21.05 Nana. 21.50 AVRO's Televizier-Magazine. 22.40 NOS: Journaal. Nederland I 10.45 NOS-NOT: Schooltelevisie. 17.00 NCRV: Poppenspel. 10.45 NOS-NOT: Schooltelevisie. 17.00 NCRV: Poppenspel. 18.45 NOS: Pipo. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 CVK-IKOR-RKK: Kenmerk. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS1: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 P.P. D'66. 20.30 Socutera. 20.35 NOS: Film. 22.25 Studio Sport. 22.50 Journaal. 22.55 NOS-NOT: Voorl. Ontwikke lingshulp en vredesvraagstukken. Nederland II 18.45 NOS: Pipo. 18.51 STER: Reclame. 18.55 NOS: Journaal. 19.00 STER: Reclame. 19.04 NCRV: De Scheepsjongens van Bontekoe. 19.13 Koeboe de Koe. 19.33 De Bremer Stadsmuzikanten. 19.55 STER: Reclame. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Operettefragmenten. 21.05 Spel zonder grenzen. 22.20 Dagsluiting. 22.25 NOS: Journaal. >WWWWWVWWWWWWWWWWWWWWWWVWMWWWWMMifWWWWMII

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 9