GE Pruikenparafrase levert goede toekomstmuziek Semi-profs bij PTT Okker startte goed in VS Groepsgesprekken op initiatief Raad van Kerken in Velsen Burgerlijke stand Heemskerk economie is een taal die ook kunt leren spreken VERENIGINGSMtUWS Voetbal in Engeland °f 3 weken Beverwijkse Conranl „Velsen in gesprek" Japan won weer van Nederland Ï3 «eken MMUIDER COURANT Voor de POLITIERECHTER a.e. DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1970 6 V elsen-IJ muiden Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk Wijk aan Zee WIE HAD OOIT KUNNEN DROMEN dat pruiken de Neder landse markt nog eens stormender hand zouden veroveren? Als u be denkt, dat in 1968 de omzet van pruiken ongeveer zeven a acht miljoen bedroeg, het vorig jaar het drievoudige 25 miljoen werd bereikt en dat dit bedrag in het eerste halfjaar van 197Q ruim schoots werd overschreden, dan krabbel ik mij toch wel even op het „ongepruikte" hoofd. wit Op heterdaad betrapt Voor de prijs van één week (ƒ1.23) ontvangt u Drie onderwerpen ter discussie Gebruikelijk Volleybal INSTITUUT VOOR SOCIALE WETENSCHAPPEN sedert 1931 DONDERDAG 3 SEPTEMBER Openbare leeszaal en bibliotheek, Fi liaal Santpoort-Zuid, in De Duinpan, Wil lem de Zwijgerlaan, 11-21.15 uur. De Ring, van 19.30 tot 21.30 u. in de gymzaal van de F. L. Ossendorp- school (ingang Wijk aan Zeeërweg) IJmuiden bokstraining Manly Sport, Boksles en -training in de gymnastiekzaal van de Moerberg-Co- mitéschool aan de Kerkstraat in IJmui- den-West, 19.30-21.30 uur. VRIJDAG 4 SEPTEMBER Stadhuis, in recreatiezaal tot 19 uur tentoonstelling „Kinderen spelen". De Ark, jeugdsociëteit, Kerkplein, Vel sen-Zuid, 20 uur opening van het nieuwe seizoen. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: bejaardensoos, jongerenclubs, tie nersoos, judoles. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17 30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Willem.sbeekweg 96, 14.30- 17.30 en 19-21 u.- filiaal Santpoort-Nrd, Spaarnberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.- filiaal Velsen-Noord, in de Winkelgalerij. 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Velserbad. Briniostraat 18, IJmuiden: 6.30-8 u. gemengd zwemmen- 8-12.15 u. schoolzwemmen- 12.15-13.15 u. gemengd zwemmen; 13.20-16.15 u. schoolzwemmen; 16.15-16.45 u. zwemlessen; 16.45-18 u. ge mengd zwemmen: 18-19 30 u.i zwemver. IJRB; 19.30-21 u gemengd zwemmen- 21-22.30 u. zwemver. IJRB. IJ muider Harmonie in de Middelbare Meisjesschool. Tolsduinerlaan. 19-20 u. repetitie Jeugd tamboer- en trompetters- korps; 20-22 u repetitie Tamboer- en trompetterskorps DONDERDAG 3 SEPTEMBER Beverwijkse Sportraad, Huize Schey- beeck, Velserweg 20 22 u. spreekuur. De Slof, Raamveld. 19 u sociëteit. Sportfondsenbad Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Vrijdag 4 september Het Groene Huis, Raamveld, 20 u. sociëteit Labyrinth. De Slof, Raamveld. 19 u. sociëteit. Sportfondsenbad, Kuikenweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Are» dsweg 61 volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. DONDERDAG 3 SEPTEMBER Handenarbeidcentrum. Schulpweg 560 Geopend 19-22 u. Aqwa Home, Kamp Rooswijk, Konings weg. 19 30-22 u. soos, visverkoop en bi bliotheek aquariumsociët<eit Tropica. VRIJDAG 4 SEPTEMBER Openbare bibliotheek, Filiaal De Meer paal, Banjaeristraat. Geopend 19 -21 u Handenarbeidcentrum, Schulpweg 560 Geopend 9-12, 14-17 en 19-22 u. DONDERDAG 3 SEPTEMBER De Zandkraai Handelstraat. 19.30 u tienersoos. De Vluchtheuvel, M. van H&emskerck- straat. 19.30 u: kaarten schaken en dam men (volwassenen). De Vrijburcht Vrijhurglaan. 20 u. ver gadering volleybalbond. VRIJDAG 4 SFPTEMBER De Vrijburcht, Vrijburglaan. 16 u. ont spanningsmiddag en avond Moveo (oor logsinvaliden). De Zandkraai Handelstraat. 13.30 u bejaardensoos en kinderoppas De Vluchtheuvel M van Heemskerck- straat. 19 u. knutselen (jongens 12-16 jaar). Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs daelstraat 7: »eugd 15 30-17.30 u. VRIJDAG 4 SFPTEMBER Verenigde openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a Geopend 19-21 u Ik heb mij onder meer op de Indro Parfumeriebeurs in Utrecht en door nog een aantal ernstige lieden, die het ongetwijfeld diepgaand zullen hebben v::- S& - Glamour Bird, lang model bestudeerd, laten vertellen dat er nu zo'n 3,6 miljoen potentiële klanten in ons landje rondlopen. Dat is niet mis en ik kan mij zonder enige moeite voorstellen, dat er in de roodgloeien de oortjes van de H.H.-pruikenverko- pers een verrukkelijk toekomstmuziek je te horen moet zijn. NU ZIJN PRUIKEN tegenwoordig, behalve bij de kapper, ook te koop bij drogisterijen en warenhuizen. Afge zien van het feit dat de pruiken, van wie u ze ook betrekt, kwalitatief het zelfde kunnen zijn, toch blijft de kap per naar mijn smaak dé vakman, die u bij aankoop het beste kan advise ren. Moer er bovendien nog iets wor den bijgeknipt, dan kan hij ook dat nog altijd het beste. In Amerika is de pruik algemeen- goed. De meeste vrouwen hebben er meer dan één. De pruik is daar een onmisbaar onderdeel van de gardero be geworden: niet alleen bijpassende tas. schoenen en handschoenen, maar eveneens bij elke japon een pruik. CIJFERS EN FEITEN laten geen twijfel over. Onbegrijpelijk is het dus niet dat het Amerikaanse concern Car men Curler Company zijn produkten onder andere ook op onze vaderland se markt, bracht. Vorig jaar lanceer de Carmen met succes een serie van zes pruiken van Caralon, een haarty- pische kunstvezel met een natuurlij ke valling, die als het eigen haar kan worden gewassen, zonder dat het mo del wordt aangetast. De komende herfst wordt deze Ca- ralon-serie uitgebreid. Aan de zes be staande modellen van de korte Cur vy Bird tot de lange Dreamy Bird worden er maar liefst vijf toegevoegd verkrijgbaar in minstens elf tinten. DE PRUIKJES hebben de volgende namen meegekregen: Gipsy Bird met lange nekharen en lange bakkebaar den, iets voor de hippe vrouw: Beauty Bird, een model uit de jaren dertig Een nieuwe, nog naamloze, korte krullenpruik van Carmen. met een scheiding links, waardoor wel duidelijk te zien is dat men een pruik draagt; Glamour Bird, een lang mo del; Party Bird, een pijpekrullenstuk in het bijzonder voor feestelijke gele genheden en de Lady Bird, een chique handgeknoopte pruik, die met veel va riatie is te kappen. Bij de veertien kleuren zijn drie grijstinten. Zoals u ziet, keus genoeg. En voorzover u het nog niet wist da mes, gebleken is dat ook de mannen belangstelling gaan tonen voor een „reserve-kapsel". Zij gaan tot aan koop over niet alleen om hun soms wat kalende schedels te bedekken, maar vooral ook om mee te kunnen doen aan de lang-haar-mode. Sta dus niet verbaasd als uw man straks thuis komt met het verzoek: „Meid, toupeer mijn krullen eens even?". Bé TER MAAT (Van onze correspondent) DEN HAAG Het postdistrict Den Haag begint in Den Haag en randge meenten een wervingsactie voor semi prof- bestellers. Dit zijn medewerkers en mede werksters, die zich verbinden bestelwerk- zaamheden van drukwerken te verrichten tot ten hoogste tien uren per week. Voor de functie van semi prof-besteller wordt in de eerste plaats gedacht aan ge pensioneerden en gehuwde vrouwen. Voor al in de Randstad kampt de post met per- soneeltekort. Het is de bedoeling dat de nieuw-aange- worven krachten de tien besteluren in overleg over de werkdagen verdelen. De voorbereiding van de bestelling, zoals het sorteren en het instraten, wordt op het postkantoor verricht door vakmensen. LONDEN. De uitslagen van de woens dagavond voor de eerste divisie van de Engelse league gespeelde voetbalwedstrij den zijn: Crystal PalaceBlackpool 10; Derby CountryCoventry City 34; Man chester UnitedEverton 20; Stoke City Nottingham Forest 00; West Bromwich AlbionNewcastle United 12. FOREST HILLS. De Nederlandse proftennisser Tom Okker is de open inter nationale kampioenschappen van de Ver enigde Staten, die worden gehouden in Forest Hills, goed begonnen. In de eerste ronde bleef hjj de Amerikaan Tom Edles- sen in drie sets gemakkelijk de baas. De setstanden waren 6-1, 6-4, 7-6 (Okker is als negende geplaatst). Het was een wat rumoerige eerste dag, want vlak voordat de wedstrijden begon nen kwam uit Tsjechoslowakije en Roe menië bericht dat Jan Kukal, Vladimir Zednik en Milan Holecek (alle drie Tsje chen) en Lilie Nastase en Irion Tiriac (beiden Roemenen) niet zouden komen. Een reden voor deze afzeggingen, die ge zien het feit dat Rusland in Forest Hills wel van de partij is in een vreemd licht komen te staan, werd niet gegeven. Het gevolg van het een en ander was wel dat de loting op het laatste moment moest worden herzien en dat het tijdschema ge heel in de war werd gestuurd. ZAND VOORT. Een 20-iange Rotter dammer is in Zandvoort door de exploi tant op heterdaad betrapt toen hij de kas sa van een strandpaviljoen leegroofde. De politie vond in de zakken van de man die grif bekende een hedrag van zeven honderd gulden. De Rotterdammer is op het politiebureau ingesloten. Bon opsturen aan IJmuider Courant/Beverwrijkse Courant Antwoordnummer 416, Haarlem. U hoeft geen postzegel to plakken. Dot doen wij voor s. Ondergetekende wenst een proefabonnement ven 3 weken voor 1.23 op A/B NAAM ADRES: WOONPLAATS: Deze aanbieding geldt niet voor abonnees van onze bladen. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De Raad van Kerken in de gemeente Velsen zal naar aanleiding van het onverwacht grote succes van een der gelijk initiatief in Santpoort in de gehele gemeente Velsen groepsgesprekken in de vorm van „huiskamerbijeenkomsten" or ganiseren- De bedoeling is een groot aantal kleine groepen van geïntereseserden te vormen en deze in eerste instantie gedurende drie avonden te laten praten over drie ver schillende onderwerpen, die vooraf schrif telijk worden ingeleid. De onderwerpen zijn bedoeld als uitgangspunt voor het groepsgesprek en deze zijn zodanig geko zen, dat men er alle kanten mee uit kan. Het onderwerp voor de eerste avond is „Geluk": voor de tweede avond „Gehoor- (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. „Een bromfiets is nu eenmaal geen rol pepermunt" zei de of ficier in zijn requisitoir tegen een 19-ja- rige Zandvoorter, die up 14 april in Haar lem een bromfiets gestolen had De offi cier eiste een gevangenisstraf van één week voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en een boete van 100 gul den of 10 dagen hech+enis. De politie rechter sloot zich bij ^eze eis aan Een 20-jarige >-tudent uit Haarlem werd veroordeeld tot een geldboete van 100 gulden of 10 dagen hechtenis omdat hii het kenteken van zijn auto veranderd had Hij was pas een week in het bezit /an de auto en had geen geld om de wegen belasting te betaien. Om daaraan te ont komen veranderde hij met krijt een let ter op de nummerplaat „Ais u een aan rijding krijgt, bent u op die manier ook niet op te sporen" zei de politierech ter. De verdachte die ook nog zal moeten voorkomen voor het ontduiken van be lasting, werd op 9 juli door de Haarlem se politie aangehouden De gebruikelijke straf, voor een veei voorkomend feit- twee weken gevange nisstraf en een jaar ontzegging van df rijbevoegdheid wegen.- het rijder. onder invloed van alcohol Al jarenlang kunt u in de krant lezen tot. welke straffer, die mensen veroordeelc. wora«r Niemand schijnt daar lering uit te trekken" merk te de officier »p Ditmaal was de ver dachte een snackbarhouder uit Heemste de. Bij een politiecontrole in Haarlem waarbij de politie op de Dreef een „fuik" had gemaakt van kegels, bleek dat de verdachte de situtie niet begreep, met wist of hij nu door rruest rijden >f stop pen omdat hij naar waarschijnlijkheid een gebarende joiitieman over het hoofd gezien had. Bij aanhouding was al gauw duidelijk dat de man gedronken had. Op het politiebureau was dit ook af te lei den uit de gebruikelijke loopproeven Naar zijn eigen zeggen had hij een stuk of vier pilsjes gedronken. Dezelfde straf, voor het zelfde feit werd opgelegd aan een 36-1arige Haar lemmer, die onder invloed van alcohoi tegen een geparkeerde auto op de Nieu we Gracht gereden was. ,,Waar wijt u dat aan?" vroeg de politierechter. „Het zal wel door de drank komen" antwoord de de verdachte die een stuk of tien pilsjes gedronken had op de dag van aanrijding (14 'tili). Ook de officier had twee weken gevangenisstraf en ontzeg ging van de riibevoegdheid voor een jaar geëist. zaamheid" en voor de derde avond „Pra ten en doen". De groepjes kunnen deze onderwerpen natuurlijk bespreken op zeer verschillende avonden in het komende winterseizoen wat de data betreft. Mocht een gespreksgroep er na de drie avonden behoefte aan hebben, over één of meer onderwerpen door te praten, dan wordt dat geheel aan het eigen initiatief overgelaten. In Santpoort zijn uit de gespreksgroe pen verschillende langduriger contacten gegroeid en zelfs enkele studiegroepen. Voordat de resultaten van de in Zeewijk gehouden enquête, waarover wij elders in deze editie uitvoerig berichten, be kend waren, stonden de gespreksavonden in de gehele gemeente Velsen al op sta pel. Uit de enquête is gebleken, dat van de 720 geënquetteerden in Zeewijk 314 in woners graag zouden deelnemen aan ge- sprekskringen over kerkelijke, sociale en culturele onderwerpen. Dit verrassende resultaat is voor de Raad van Kerken een extra stimulans geweest om in de gehelë gemeente en speciaal in Zeewijk het ini tiatief te nemen tot het vormen van der gelijke groepen. Een probleem is dat tijdens de gespreks avonden toch iemand een beetje richting moet geven aan het gesprek. Voor dege nen, die zich daarmee zouden willen be lasten, worden op de avonden van 18 en 25 september aanstaande besprekingen be legd. Zij die op deze wijze zouden willen bijdragen tot het succes van de gespreks groepen, wordt dringend verzocht zich voor deze „cursusavonden" op te geven aan het adres: „Velsen in gesprek", Ch. de Bourbonlaan 3, Santpoort-Zuid, telef. 025608942. Ook degenen die willen deel nemen aan de gespreksgroepen kunnen zich nu reeds bij voorkeur schriftelijk op hetzelfde adres opgeven. Aan de hand van de aanmeldingen kunnen dan groepjes worden gevormd waarmee men in nader overleg kan treden. GEBOREN: Inge H. dv W. Jacobs en H. Wijngaarden; Niels A. zv N. M. Veenboer en T. M. Geuke; Ewout zv E. Scherer en A. T. C. Poot; Casper J. R. zv H. P. Kos ter en D. van Mourik; Belinda A. dv P- J. van der Vooren en J. M. Kempff; Men- nolt V. zv C. W. A. Langedijk en E. S. van Es; Petronella J. dv P. Dik en J. H. M. Gooijer; Aleida M. dv W. C. H. Dekker en J- E. E. Dauphin; Erwin C. T. zv C. J. L. van Duyn en A. M. T. Huijgen; Pauline A. W. dv J. C. J. Schuchart en M. E. HEERLEN. Het Japanse dames-vol leybal team heeft woensdagavond in sporthal de Varenbeuk in Heerlen op nieuw een /.eer duidelijke overwinning op Nederland behaald. Evenals dinsdag in Emmer was de wedstrijd in drie sets beslist. De setstanden waren: 15-5, 15-2 15-1. Tromp; Melanie dv S. J. Diependaal en G. J. Zonneveldt; Robert D. zv F. C. D. van Putten en A. T- Kraaijeveld; Turid dv D. H. Johansen en J. J. Brachter; Govert zv C. van Veenendaal en J. V. Vallen- duuk; Gabriel S. zv N. C. Geluk en J. J. C. Castricum; Ivar N. zv J. C. Kok en J. de Vries; Monique dv en Marcel zv L. B- de Groot en J. Meester; Marianina dv I. Remo en A. Gunneman; Barbara I. dv J. G. Hurkmans en M. A. B. Buisman. ONDERTROUWD: Christianus J. van Roon en Hendrika A. P. M. Gooijer; Ro nald F. Versluis en Jannigje E. Wijker; Johann H. R. Mchr en Maria Aa de Ruij- ter; Johannes P. de Visser en Marja C. Stemfoort; Adriaan S. Versnel en Anna E. Wernke: Johannes A. Wiegman en Aal tje van den Heuvel; Wilhelmus C. Meijer en Maria T. PekelPetrus T. Krom en Cornelia J. M. Groenland. GETROUWD: Leonard S. T. Kranen donk en Aletta M. H. Marcusse; Alexander van der Ploeg en Elisabeth M. Henne- man; Petrus C. M- de Ruijter en Maria C. Duin; Jan Jansen en Wilhelmina C. S Heus; Eduardus W. M Vink en Catharina M. Verhijde. OVERLEDEN: Cornelis Boerée, 89 jaar; Hermanus van den Bos, 83 jaar. Een man in een bedrijf. Een verkoopleider. Een reclame-man. Een artikelchef Een assistent die omhoog wil. En kan. Engels, Frans en Duits Geen probleem. Maar als de taal der economie wordt gesproken, zwijgt hij. Economie is voor hem een andere wereld. Maar dan een wereld die steeds dichter bij hem komt. Marketing, produktiviteit, investeringen, monetaire factoren, financieringsbronnen. Hij heeft er bijna dagelijks mee te maken. Onvoldoende kennis vormt een barrière voor zijn carrière. Schep die carrière door te gaan studeren. ASSISTENT-ECONOOM Het studieprogramma bestaat uit de onderdelen: markten en prijsvorming, onderneming en maatschappijverhouding, inkomstenverwerving en -verdeling, de organisatie van de onderneming, planning en programmering, groei en ontwikkeling, de nationale produktie, commercieel beleid, kosten en kostprijs, internationaal handels- en betalingsverkeer, het economisch proces, de financiering van de onderneming. Na drie met goed gevolg afgelegde tentamens wordt het diploma Economisch Trainec uitgereikt. Dit resultaat kan reeds na één studiejaar worden bereikt. (M).U.L.O.-opleiding.is gewenst: De opleiding ASSISTENT-ECONOOM wordt o.a. in HAARLEM verzorgd. Aanvang één dezer dagen. STUDIE-ADVIES-AVOND Voor een vrijblijvend persoonlijk advies inzake studie mogelijkheden bent u van harte welkom te HAARLEM "ote' Lion d'Or, Kruisstraat 36, op vrijdag 4 september, van 18-20 uur. En mocht u zich eerst thuis willen oriënteren omtrent deze opleiding, vraagt u dan omgaand - liefst telefonisch - een uitgebreide studiegids aan. Natuurlijk kunt u ook gebruik maken van de coupon. Bovendien worden alle gewenste inlichtingen u gaarne verstrekt door de afdeling Voorlichting (toestel 32). COUPON NO. 09411 ISW, YVassenaarseweg 39-41, Postbus 2817, Den Haag, tel.: (070)-244590* Ik heb belangstelling voor de door mij aangekruiste opleiding. Zend mij vrijblijvend een uitvoerige studie gids. NAAM: ADRES: PLAATS: U kunt de coupon aan ons opzenden in een ongefran- keerde enveloppe met de vermelding: ISW, Antwoord nummer 1447, Den Haag.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 6