Nieuwe raadscommissies in Velsen Vendel snelste in slotrit IJMUIDEN IN DE IJMOND HEEMSKERK Auto vernield bij uitwijkmanoeuvre Zomerseizoen Ruïne van Brederode nadert einde BEVERWIJK Fileer exposeert bij Boumans 7 DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1970 City-theater ZEVEN FILMPLOEGEN, die met de camera's in de hand volkomen vrij en onafhankelijk van elkaar hebben kunnen werken, keerden van het schiereiland van Monterey in Califor- nië terug met een ware kaleidoscoop van popmuziek, artiesten en hippies. Het waren opnamen van een groots opgezet popfestival, dat ruim vijftig duizend jeugdige bezoekers had ge trokken, waarvan de uitbundige re acties buitengewoon spectaculaire filmfragmenten hebben opgeleverd. Een en ander als gevolg van het door John Phillips van de Mamas and the Papas georganiseerde „Monterey Pop festival", met optreden van The Who, Simon and Garfunkel, Scott McKen- zie, Janis Joplin met Big Brother and the Holding Company, de Mamas and the Papas, Jefferson Airplane. Grace Slick, Country Joe and the Fish, Ravi Shankar, Jimi Hendrix en nog vele anderen. Allemaal grote namen dus in de wereld van de popmuziek, waar voor bij de liefhebbers van dit opwin dende genre ongetwijfeld grote be langstelling zal bestaan. Zij zullen het daarom wellicht betreuren dat deze film alleen maar hedenavond in City wordt vertoond. Cinema Marquette (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Zoals gewoonlijk heeft de aanvang van een nieuwe zittings periode van de Velsense gemeente, raad een aantal wijzigingen in de samenstelling van de raadscommissies ten gevolge gehad. Daarbij moest ook in enige vakatures worden voorzien, met de volgende resultaten: Bestuursleden Luxor-theater Stadsschouwburg Twee voorbeelden uit de lang-maar-lang-niet-dure suède kollektïe van Voss. De maxi-jas met capuchon kost f. 198.-en de spencer slechts f.129,— DE OORLOGSFILM „De brug bij Re- magen", die daarop van vrijdag- tot en met woensdagavond het programma vult, is het verslag van werkelijke en verzon nen gebeurtenissen rond de befaamde brug over de Rijn, die op 7 maart 1945 tw.ee maanden voor het einde van de oor log bijna ongeschonden in handen van de geallieerden viel. Zij kregen daarmee een gemakkelijke toegangsweg tot het Derde Rijk ter hunner beschikking. Het toeval heeft ook bij deze gemakkelijke verovering een grote rol gespeeld, de brug was immers zwaar ondermijnd doch op het beslissende ogenblik weiger den de meeste ladingen te exploderen. VOOR DEZE FILM heeft men het his torisch gebeuren uitgebreid tot een be wogen en avondvullend verhaal, met boeiende figuren als de vermoeide en cynische soldatentypen, die van de zin loosheid van de hun opgelegde taken steeds overtuigder raken. Tenslotte zon dagmiddag de western „De dag van het geweld", mei in de hoofdrol de als edel- schurk wereldberoemd geworden Ameri kaanse acteur Lee van Cleef. Een scène uit de oorlogsfilm „De brug bij Remagen", waarmee in City nog eens wordt herinnerd aan de gealli eerde opmars naar het Derde Rijk. in 1952, waardoor de V.S. tot tegenmaat regelen werden gedwongen. AL DE DAARMEE verband houdende activiteiten werden volgens de auteur Leon Uris extra bemoeilijkt, doordat in de Franse geheime dienst op dat ogen blik een lek ontstond, waardoor het op treden van Amerika werd bemoeilijkt. De wat ingewikkelde intrige zonder een dui delijke centrale figuur, komt onder Hitch- cocks geroutineerde leiding enigszins stroef op gang maar, zoals gezegd zijn er ook een serie Hitchcockiaanse span ningsmomenten, waardoor het geheel toch stellig de moeite waard is gewor den. DE ROLBEZETTING vermeldt geen gerenommeerde acteursnamen en is voor een aanzienlijk deel uit buitenlandse krachten samengesteld, zols Danu Robin, Philippe Noiret, Michel Piccilo en Claude Jane. Met elkaar houden zij het web van verfijnde spanning rond de Cuba-crisis behoorlijk bij elkaar, waarbij tevens het spionageschandaal uit de tijd van gene- raai De Gaulle nog eens uit de doeken wordt gedaan. De film draait in Luxor van zondagmiddag (tweede matinee tot en met woensdagavond). OOK VOOR de rest van de week is er in dit theater aan spanning geen gebrek, welk element van donderdag tot en met zaterdagavond wordt vertegenwoor digd door .een tweede spionnenfilm, met als titel „Codenaam Dolk", met voor de eerste matinee van zondag de western in kleuren „Zeven killers uit Texas". VAN DONDERDAG- tot en met woens dagavond is hier lachen weer het parool, dank zij het onvolprezen driftkikkertje Louis de Funès, die in de klucht „Vrie zen we dood, dan vriezen we dood" een van zijn beste rollen speelt. In de eerste matinee van zondag wordt deze kolder dan even onderbroken voor de bloedige ernst van „De schat van de Azteken". Onderwijs en culturele zaken: mevrouw J. DiemerJeltema, drs. J. van de Geijn, F- J. Grijzenhout, mevrouw A. J. P. van HeelMontijn, J. M. van Horick, C. Hoek en ir. P. van Rijn. Volksgezondheid: A. P. Derriks, mevrouw J. DiemerJeltema, mevrouw C. M. J. HuizingaTesselaar, J. H. G. Koreman en M. Kotte. Voorbereiding plaatselijke strafwetge ving: drs. J. van de Geijn, F- J. Grijzen hout, J. M. van Horick, ir. P. van Rijn en ir. G. A. Schoonkind. Beroepschriften: E. Algra, G. Hoorn, J. H. G. Koreman, drs. N. E. A. M- Kraetzer, J. W. Meijer en ir. G. A. Schoonkind. Openbare werken: W. van Eijk, G. Hoorn, W. N. Koopman, B. J. van Os, J. H- Porck, A. Roosendaal en J. C. Zuurbier. Rekeningen: A. P. Derriks, I. Drukker, C. Hoek, J. H. G. Koreman, Th. Kruisman, ir. P. van Rijn en ir. G. A. Schoonkind. Financiën en reinigings- en ontsmet- tingsdienst: E. Algra, A. P. Derriks, I. Drukker, J. H- G. Koreman, Th. Kruis- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een vanaf Velsen richting Amsterdam rijdende automobilist bemerk te woensdagavond omstreeks zeven uur, dat vanaf de afrit van de Velsertunnel een automobiliste plotseling zijn weg dreigde te kruisen. Terwijl hij zijn stuur naar links draaide om haar te ontwijken, stopte zij. Doch het kwaad was al geschied. De over de Amsterdamseweg rijdende auto kwam in de middenberm terecht, kantelde over de lengte»as en kwam op de andere rij baan tot stilstand. De auto was geheel vernield. De chauffeur, 'n 22-jarige stuur man, woonachtig in IJmuiden, kwam er ongedeerd uit te voorschijn. Daar de ben zine uit de auto stroomde, moest de brand weer nog assistentie verlenen om even tueel direct te kunnen ingrijpen. Zij be hoefde echter niet op te treden. man, J. van Os van den Abeelen en ir. G. A. Schoonkind. Parken en plantsoenen: J. M. van Ho rick, mevrouw C. M. J. HuizingaTesse laar, W. N. Koopman, B. J. van Os en F F. J. Reichenfeld. Volkssuisvesting: mevrouw A- J. P. van HeelMontijn, G. Hoorn, J. M. van Ho rick, drs. N. E. A. M. Kraetzer, W. Velzel jr. en J. Visser. Economische zaken: W. van Eijk, C, Hoek, M. Kotte, drs. N. E. A. M- Kraetzer, Th. Kruisman, J. van Os van den Abeelen A. Roosendaal, ir. P. van Rijn, Th. C. Witte en J. C. Zuurbier. Bijstandsverlening: A. P. Derriks, me vrouw A. J. P van HeelMontijn, G. Hoorn, mevrouw C. M. J. HuizingaTes selaar en J. W. Meijer. Georganiseerd overleg: A. P. Derriks, G. Hoorn, J. W. Meijer en J. Visser. Sport- en jeugdzaken: E. Algra, drs. J. van de Geijn, C. Hoek, M- Kotte, J. W. Meijer, Th. C. Witte en J. C. Zuurbier. Sociale aangelegenheden: A. P. Derriks, mevrouw A. J. P. van HeelMontijn, C. Hoek, mevrouw C. M. J. HuizingaTes selaar, J. H. G. Koreman en J- W. Meijer. Gas en water: W. N. Koopman, Th. Kruisman, B. J. van Os, J. H. Porck, F. F. J. Reichenfeld, J. Visser en J. C. Zuurbier. Stichting voor uitgebreid technisch on derwijs: drs. M- Roessingh. Muziekschool Velsen: C. Hoek en A. Roo sendaal. Openbare bibliotheek: W. van Eijk. Velser Sport Stichting: W. Velzel jr. en Th. C. Witte. Woningstichting „Velsen": I. Drukker en drs. N. E. A. M. Kraetzer. Woonwagencentrum „IJmond": J- van Leeuwen, drs. J. van de Geijn en W. Vel zel jr. plaatsvervangende leden: J. G. Kolkman, mevrouw A. J. P. van Heel Montijn en G. Hoorn. Vleeskeuringsdienst slachthuis „IJ mond": C. Ockeloen, W. N. Koopman, B. J. van Os, J. H. Porck en J- Visser; plaats vervangende leden: J. G. Kolkman, me vrouw A. J. P. van HeelMontijn, me vrouw C. M. J. HuizingaTesselaar, A. P. Derriks en J. H. G. Koreman. Belangengemeenschap drinkwatervoor ziening Zuid-Kennemerland: F. F- J. Rei chenfeld; plaatsvervangend lid: W. N. Koopman. I.L.V.T.: W. N. Koopman, B. J. van Os en A. Roosendaal. Werkvoorzieningschap „De Tunnel": J. van Leeuwen, mevrouw A. J. P. van Heel Montijn, mevrouw C- M. J. Huizinga Tesselaar en J. W. Meijer; plaatsvervan gende leden: J. G. Kolkman, I. Drukker, B. J. van Os en J. Visser. Aandeelhoudersvergaderingen van de n.v. Gasvoorziening N.W.-Nederland, ge machtigde: M. J. v. Os; plaatsvervangend gemachtigde: J. Visser. Commissie van advies huurautoverorde- ning: B. J- van Os. (Van een verslaggever) SANTPOORT. In de ruïne van Brede rode te Santpoort worden de zomeractivi- teiten beëindigd. Vrijdag en zaterdag is de verlichte ruïne voor het laatst in dit sei zoen 's avonds (van 8 tot 10 uur) geopend voor bezoek en wordt een concert gegeven op geluidsband. Van maandag 7 september af tot en met woensdag 30 september is de Brederode zowel overdag als 's avonds gesloten. Daarna, van 1 oktober af dus, zijn de openingstijden op weekdagen (ook des maandags) van 9.30 tot 12 uur en van 13 tot 17.45 uur- Gedurende het winterhalf jaar zal de ruïne zondags gesloten zijn. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Het zomeravondseizoen werd gisteravond door de Beverwij kse rennersclub Kennemerland besloten met een rit over veertig ronden op het par cours in het sportpark Adrichem. De steeds beter marcherende John Vendel toonde zich daarin onbetwist de sterkste. Hij ontdeed zich in de voorlaatste ronde van zijn strijdmakkers en hield hen met vijftig meter verschil duidelijk op afstand. Tweede was Bas Brouwer, derde Rob Schelvis en vierde Albert v. d. Niet. Bij de aspiranten bracht Jan Metselaar het weer eens tot een ronde voorsprong. Twee de werd Johny Exalto en derde J. Bou- drie. antlse inter- Ver- :n in :erste ïdles- s. De :er is dag, egon- Roe- dimir Tsje- ririac imen, e ge- Hills licht Het :1 dat noest a ge- itter- cploi- kas- >ofde. man even- is op HOEWEL Topaznaar de best-seller van Leon Uris zeker niet tot het betere werk van Hitchcock kan worden gere kend, is er toch altijd nog sprake van een boeiende film met vele hoogtepun ten. Beginnend met een door de Ameri kaanse geheime dienst begeleide ont snapping van een hoge Russische ambte naar naar het westen, handelt „Topaz" voornamelijk over de crisis rond het in stalleren van Russische raketten op Cuba (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op donderdag 10 sep tember, 's avonds om half negen, wordt in Galerie Boumans een tentoonstelling geopend van werk van de kunstenaar Luis Fileer. De tentoonstelling is tot en met 30 september te bezichtigen dage lijks van 9 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds, behalve zondag en maan dag. l'ilcer exposeert hier schilderijen, te- im-!"8'," en Sjafiek. De kunstenaar is in 1927 geboren in het Russische Zhitomir, groeide op in Mexico en woont sedert en kele jaren in Amsterdam. Behalve in Me xico heeft hij gestudeerd aan de acade- mies van Parijs, Rome en Amsterdam. Hij heeft talloze malen geëxposeerd in Mexico-City^ New York. Washington, Los Angeles Rome, Parijs, Amsterdam, Stockholm. Kopenhagen en zelfs Tel Aviv. Op de biënnales in Japan en Chili vertegenwoordigde hü Japan en Chili. Een kunstenaar van internationale allure dus, maar ook met internationale faam De Stichting Tentoonstellingen Beverwijk onder wier auspiciën de expositie wordt gehouden, is dan ook erg blij met dit punt op haar jaarprogramma. DOORDAT DE kunstkring „Voor allen" voor een groot deel van het weekeind be slag op de Stadsschouwburg heeft ge legd, is het theater alleen zondag nog maar voor filmvertoningen vrij. De direc tie reserveerde zowel voor de middag als avondvoorstellingen de klucht „De verknipte melkboer" waarvoor Norman Wisdom zich ditmaal in een pakje van melkbezorger heeft gestoken. Aldus be gint hij in z'n eentje de strijd tegen de almachtige Coöperatieve Melkvereniging waar men alle concurrentie, dus ook het bedrijfje van mr. Grimsdale wil uitscha kelen. ZOALS STEEDS is Norman ook nu weer een mengeling van listigheid en dom onbenul en beide aspecten van dit overigens ongecompliceerde karakter zorgen voor de gewenste moeilijkheden en verwarring, waar Norman Pitkin, zo als de komiek in deze film van Robert Asher heet, steeds weer ongeschokt en ongeslagen uit te voorschijn komt.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7