Kans op duurzame vrede tussen Bartelsman en bondsadviseurs BOB SCHOUTSEN MAAKTE OEFENMETHODE WAAR Rod Laver geklopt Recordregen in Barcelona hield aan Kloof tussen Europeanen en Amerikanen weer verkleind POLOPLOEG VOORKWAM DEBaCLE Jacques Visschers nog niet eens met M pn «■••ibdq Vanavond wordt niet verlengd UITSLAGEN BARCELONA m Uitslagen van Hilversum FC Twente ruim voorbij AEK: 3-0 Albanië wilde niet schaken tegen Zuid-Afrika I 19 "—2IDDB DO! Drf WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1970 Meer verwacht Vrede De drie scheidsrechters, waaruit een half uur voor de wedstrijd de arbiter van de wedstrijd wordt geloot heten: Velasquez, Robles en Tenjada. Kapot ■«to ict2i»nnnnr- UWIAA<WWWIWWIAIWWIIWWyMWWI<IIIIIIWWIAIIIIAIWWII\AAWWIAWAA/WWIAIIAAAIMWIIIAIIIIIIIIAII/WWWIIWWIIIIIIIIWW WWWWimVtfWMMWIA/WWWAIWWWmilA/WWWWAAAAAAAAIWWV (Van onze sportredactie) BARCELONA. Bob Schoutsen is een buitenbeentje. Niet alleen staat hij in Ne derland al enkele jaren op eenzame hoog te, maar zijn wijze van training en voor bereiding wijkt nogal opvallend af van de algemeen aanvaarde manier. De Am sterdamse rugslagspecialist, zonder meer een uitzonderlijk talent, is bijvoorbeeld een bijzonder trouwe aanhanger van de nieuwe richting in de zwemwereld: de intensieve, korte-duur-training. Werden er aanvankelijk alleen maar vraagtekens achter de wetenschappelijke begeleide training van de Dolfijn-ster gezet, op het ogenblik groeien, onder invloed van de prestaties van de kilometervreters, we lig de kritische noten. Schoutsen en zijn trainer Joop Bartelsman trekken er zich weinig of niets van aan. Terecht, zo bewees Schoutsen gisteren weer door zijn verbetering van zijn eigen nationale re cord op de 100 meter. Met 1.00,9 (0,2 se conde sneller dan in Leeuwarden) stapte hij als derde de finale in, een halve se conde sneller dan nummer vier, de Deen Ejvind Pedersen. Een medaille ligt dus op hem te wachten. En toch is trainer Bartelsman niet te vreden. Niet dat hij twijfelt aan het om streden trainingssysteem, integendeel. Ook het komend seizoen gaat hij weer met de wetenschappelijke onderzoekers van de Amsterdamse universiteit in zee. „Ik geloof niet", vertelt Bartelsman, „dat onze trainingswijze voor iedereen zalig makend is. Zwemmen is tenslotte een individuele sport. Ik zeg ook niet, dat de dagelijks af te leggen afstand per se niet meer dan 750 meter mag zijn. Maar ik ben ervan overtuigd, dat voor Bob en vele anderen deze manier beter is dan het monotone baantjes trekken tot de kilometers eindelijk vol zijn." Bartelsman was niet tevreden, omdat hij gistermorgen meer had verwacht. Schoutsen had volgens de berekeningen onder de minuut dienen te komen. „Daar op was onze trainingsopzet afgestemd. Hij gaat wel vooruit, maar niet snel ge noeg. Het kan natuurlijk ook zijn dat ik te veel wil, maar ik geloof echt dat het erin zit. In de serie had hij het laatste stuk weer geen tegenstand en dat heeft (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Terwijl de spelers van Estudiantes de la Plata de laatste dag vóór de strijd in het Feyenoordsta- dion in betrekkelijke rust doorbrachten, werden clubbestuurders, Argentijnse offi cials en een flink aantal Zuidamerikaan- se journalisten druk beziggehouden. Een uitgebreid programma voerde de gasten „dwars door Rotterdam": een ontvangst op het stadhuis, een koud buf fet in het stadionrestaurant en een ge zellig samenzijn op uitnodiging van de VVV, in hotel Atlanta. Overal werden uiteraard vriendelijke woorden gesproken. Voorzitter Mangano van Estudiantes, die burgemeester Tho massen een vaantje overhandigde, noem de Feyenoord het sterkste elftal dat ooit tegenstander van zijn club is geweest. Feyenoord-praeses Guus v Couwenberg roemde de gastvrijheid en sportiviteit, die het verblijf in Buenos Aires kenmerkten, en hoopte dat de twee voetbalgiganten ook in de toekomst met elkaar contact zullen houden. Er kwam, tijdens de bijeenkomst in het Feyenoordrestaurant, ook nog een uiterst nuttige, technische informatie uit de bus: ten aanzien van de eventuele extra speel tijd. Vanavond zal er indien de wedstrijd in gelijke stand eindigt niet worden ver lengd. De dan noodzakelijk geworden be slissingswedstrijd in Madrid krijgt echter, als er weer geen marge is, wél een ver lengstuk: tweemaal een kwartier. Is het dan nog gelijk, dan wordt er, in het bij zijn van de twee aanvoerders, door de scheidsrechter geloot. In Madrid wordt de wedstrijd geleid door hetzelfde, Zuidame- rikaanse arbitrale trio, dat ook vanavond regeert. Zij het, dat er een andere scheidsrechter wordt „gekozen." ^^"""---nnnnnnnnnii^Muwmnjuinnnnfijmnrinnnnnn hij gewoon nodig. In de finale moet hij wel slagen. Hij ligt dan naast Roland Matthes (Oostduitse wereldrecordhouder gn favoriet voor het Europese goud J red.) en dat is gunstig. Sinds Mexico bestaat er een strijd tussen Schoutsen en Matthes. Die strijd zal ook vanavond on getwijfeld weer in het voordeel van de Oostduitser worden beslist. Maar en daar rekent men in het Nedèrlandse kamp min of meer op Matthes zal de 19- jarige Amsterdammer wel eens over de minuut-barrière kunnen trekken en mis schien zelfs naar een zilveren plak. Bob Schoutsen zelf zag dat zilver gisteren na de series ook al lonken. Als het hem lukt zal, naar mag worden verwacht, de wapenstilstand die er thans tussen de bondsadviseurs en Bartelsman bestaat, veranderen in een duurzame vrede. Dan ook zullen beide partijen niet gaan zeuren over de bestandsschendingen, die ze elkaar nu verwijten. Er is overi gens de laatste weken een goede basis gelegd voor kansrijke vredesonderhande lingen. Bartelsman: „Bob is zowel in Zeist tijdens de voorbereidingsbijeenkom sten als hier in Barcelona in de watten gelegd. Hij heeft hier in het hotel de beste kamer en hij is volledig vrij. Dat hebben ze zeer tactisch gedaan. En ik, ik wil me hier niet met de leiding bemoeien. Er is een goede sfeer. Ik zie hem natuur lijk wel en praat dan ook met hem, maar verder hou ik me overal huiten." Naast Bob Schoutsen komen vanavond ook Hennie Pentermann, op de 200 meter wisselslag persoonlijk, en de wisselslag estafetteploeg in de finales uit. De bonds adviseurs hadden Hennie Pentermann na de teleurstelling op de 400 meter wissel slag met man en macht bewerkt. „We hebben voortdurend tegen haar aange praat", aldus Jo Schreurs. Het resultaat was nihil. Weliswaar plaatste Hennie zich voor de finale, maar haar tijd (2.34.5) lag Finale 100 m vlinderslag: dames: 1. Andrea Gyarmati (Hong) 1.05; 2. Helga Lindner (OD) 1.05,6; 3. Edeltraut Koch (WD) 1.05,8; 4. Mir- jana Nagel (Joeg 1.06: 5. Heike Nagel (WD), 1.06,0; 6. Valentina Tutaeva (Rus) 1.07; 7. Victoria Vaskevich (Rus), 1.07,6; 8. Janett Slavetscheva (Bul) 1.08,5. Finale 400 m wisselslag heren: 1. Gunnar Larsson (Zwe) 4.36,2 (Europees record); 2. Hans Fassnacht (WD) 4.36,9; 3. Mathias Pech- mann (OD) 4.43,5; 4. Mike Holthaus (WD) 4.43,5; 5. Hans Lungbjerg (Zwe) 4.43,8; 6. Andres Hargittay (Hong) 4.54,4; 7. Martyn Woodroffe (GB) 4.51,1; 8. Bertram Turpe (OD) 4.53,7. Finale 400 meter vrije slag dames: 1. Elke Sehmisch (OD) 4.32,9 (Europees record); 2. Gunilla Jonsson (Zwe) 4.36,8; 3. Karin Tul- ling (OD) 4 38. 4 Linda de Boer (Ned) 4.38.4; 5. Novella Callingaris (It) 4.39,7; 6. Anke Rijnders (Ned) 4.21,2; 7. Ursula Romer (WD) 4.40; 8. Olga Kudashova (Rus) 4.46,6. Finale 4 x 100 m wisselslag estafette he ren: 1. Oost-Duitsland 3.54,4 (wereldrecord); 2. Frankrijk 3.57,6; 3. Rusland 3.58; 4. West- Duitsland 3.59; 5. Spanje 3.59,4; 6. Zweden 4.05,1; 7. Hongarije 4.05,3; 8. GB 4.09,2. ÏUWWWVWIlWWWWWMIlWWWWIfWIMfWI'IrtMMfVWWI'VÜ FOREST HILLS. Rod Laver, vorig jaar koning van het internationale ten nis, heeft dinsdag op de banen van Fo rest Hills opnieuw een stap terug ge daan. Denis Ralston, een vijftal jaren geleden de sterkste Amerikaanse tennis ser, bereikte tegen Laver zijn topvorm van omstreeks 1965. Zijn opslag was veel zekerder dan die van de Australiër, die talrijke dubbele fouten maakte en hij pas seerde met scherpe voorhandslagen de herhaaldelijk naar het net stormende La ver. Tony Roche bereikte de laatste acht vrij gemakkelijk ten koste van de Ameri kaan Tom Gorman. De uitslag was, he ren enkelspel vierde ronde: Roche (Aus) Gorman (Vst) 6-3*6-4 3-6 6-3. Tom Okker is in de derde ronde heren dubbelspel met de Amerikaan Marty Ries- sen uitgeschakeld. Het duo verloor met 6-7 3-6 6-4 6-7 van de Amerikanen Pancho Gonzales en Jim Connors. De waarschijnlijke opstelling van de elftallen luidt: ESTUDIANTES Pezzana Malbernat Spadaro Togneri Medina Bilardo Conigliano Paechame Flores Romeo Veron Moulijn v. Hanegem Kindvall Jansen v. Duivenbode Israel Laseroms Treytel Wery Hasil Romeyn FEIJENOORD ruim drie seconden boven haar record. Hennie was dan ook de achtste en laatste voor de eindstrijd. „Maar nu", zegt Schreurs, „heeft ze eindelijk weer geloof in eigen kunnen. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat het in de finale beter zal gaan." Gerda Lassooy, die haar uitzen ding op de 400 meter wisselslag met een Nederlands record (5.21.9) reeds had waargemaakt, bleef op de 200 meter on der de verwachtingen. Zij werd in het veld van 23 zwemsters dertiende met 2.37.4, ruim vier seconden boven haar beste tijd. De wisselslag-estafetteploeg stapte als derde de finale in. Cobie Buter als start zwemster op de rugslag kwam tot de ac ceptabele tijd van 1.09.1, waarna en Alie de Riet op de schoolslag (1.17.9) en Frie- ke Buys op de vlinderslag (1.07.7) bijzon der sterk zwommen. Alie de Riet was volkomen leeg en kon haar tranen niet in bedwang houden. Yvonne van Kuilen burg sloot met de vrije slag de rij. On danks het feit, dat zij de koppositie niet kon handhaven kwam ook zij tot een goe de tijd: 1.01,7. „Het zou niet reëel zijn te verwachten dat we met deze ploeg nu een medaille kunnen halen. Rusland heeft zich gespaard en ook West-Duitsland moet harder kunnen", waarschuwt Jo Schreurs. '/S7?Z v.i f WW, W&fr - WK De Oostduitse Elke Sehmisch klimt op de kant nadat zij in de finale om de Europese titel op de 400 meter vrije slag een nieuw Europees record had geves tigd: 4.32.9. (Van onze sportredactie) BARCELONA. Oost-Duitsland wil meer. Het is niet tevreden met de lei dende rol in het Europese zwemgebeuren, het wil het onaantastbare Amerika naar de kroon steken. Een utopie heeft men steeds gezegd, maar bij de Europese kam pioenschappen blijkt dat het ernst is. Gis teren werd de kloof, met twee wereld records, weer wat verkleind. Roland Matthes, die toch al op dezelfde hoogte als de Amerikanen zetelde, verbeterde zijn eigen wereldrecord op de 100 meter rugslag (57,8) als startzwemmer van de wisselslagploeg met 0,9 sec. en bracht het op 56,9. Hij legde daarmee de basis voor de machtsgreep van de Oostduitsers op dit nummer. Katzur, Poser en Unger vol tooiden het karwei. Het record van de Verenigde Staten (3.25,9) werd met een halve seconde verbeterd. De record-regen in het broeihete Ber nardo Picornell zwemstadion van Barce lona is gisteren nog heviger geworden. Naast de genoemde twee wereldrecords, werden er nog drie Europese records scherper gesteld. Eerst vijzelde Hans Fassnacht zijn maandag door de Zweed Larsson aangevreten zelfvertrouwen weer wat op, door op de 200 meter vrije slag zijn eigen record van 1.56,5 met 0,1 sec. te verbeteren. Maar 's avonds slaagde hij er niet in zijn „wraakoefening" tegen de Zweed voort te zetten. Lange tijd lag hij op de 400 meter wisselslag persoonlijk in een perspectiefvolle positie, maar Gunnar Larsson sloeg op het juiste moment toe en bleef met 4.36,2 ruim onder Europa's beste tijd, die hij maandag in de series had gerealiseerd: 4.41,8. Sensationeel was de strijd op de 400 meter vrije slag, waarin Nederland twee troeven had: Linda de Boer en Anke Rijnders. Ook op dit nummer triomfeerde Oost-Duitsland. De als een komeet naar de internationale top geschoten Elke Sehmisch veroverde het goud en verbe terde het Europese record van haar land genote Gabrielle Wetzko met liefst 3,2 sec.: 4.32,9. Weliswaar wist de Zweedse Gunilla Johnsson het zilver te veroveren, maar de tweede Oostduitse zwemster, Ka rin Tülling, greep de bronzen medaille, die gereserveerd leek te zijn voor Linda de Boer. De Hilversumse kwam wèl tot een topprestatie, zwom zich eindelijk helemaal leeg en verbeterde het natio nale record, dat zij eergisteren op 4.41,2 had gebracht met 2,8 sec. Een prestatie, die zonder meer een medaille verdient, HILVERSUM. De uitslagen van de drave rijen, die dinsdagavond in het sportpark te Hil versum werden gehouden, zijn: Leo Axkit-prijs (le afd.) 200 meter met auto start: 1. Isae Cavalhos (P. Petersen), tijd 2.56,5, km-tijd 1.28,3; 2. Iduna J.; 3. Izmir. Leonardus-prijs (le afd.) 2000 meter met auto start: 1. Heliotroop (J. Geluk) 2.53,9 1.27; 2. Hannie Judson W; 3. litis Hollandia. Criterium der amateurrijders 2000 meter voor amateurs: 1. Frieda Zelew (C. Klijnendorst) 2.49,5 1.24,8 2. Chungo Berona; 3. Edoublaise. Grote September-prijs 2000 meter: 1. Ingrid Hannover (J. Wagenaar jr) 2.51,3 1.24; 2. Ina; 3. Important. Lion Victory-prijs 2000 meter: 1. Boy van Quick (J. Wagenaar jr) 2.47,1 1.22,7 2. Darling Hollandia; 3. George van Rhea. Lukas Kandia-prijs 2000 meter met autostart: 1. Comet Volann (S. J. van Leeuwen) 2.46,1 1.23,1; 2. Gay Rodney; 3. Flevo. Leo Roodnoot-prijs 2420 meter: 1. Gentleman (J. J. Hart) 3.31,5 1.27,4; 2. Ina van Hovi; 3. Ge- luksster. Leo Axkit-prjjs (2e afd.) 2000 meter met auto start; 1. Irma K (C. J. Groenewegen) 2.58,3 1.29,2; 2. Hiniopila; 3. Inyala. Lex Bird-prijs 2020 meter: 1. Horizon d'Or (B. J. Ooyevaar) 2.52,2 1.26,1; 2. High Flver; 3. Fos. Leonardus-prijs (2e afd.) 2000 meter met auto start: 1. Hitty Buitenzorg (C. Guldemond) 2.52,1 1.26.1; 2. H Bond; 3. Harold Hollandia. maar de Oostduitse was net 0,4 sec. snel ler in dit uiterst boeiende duel. Linda ging op de eerste 100 meter goed mee met de snel startende Anke Rijnders en Elke Sehmisch. De andere Oostduitse, Karin Tülling, die naast Linda lag, zwom een bijzonder uitgekookte race. Ze bleef vlak achter de Naarden-zwemster liggen en knokte zich de laatste vijftig meter met veel moeite net voorbij de Neder landse. Dr. Kessel na afloop: „Linda was finaal kapot. Voor het eerst van haar le ven heeft zij zich leeggezwommen." Linda maakte overigens geen vermoei de indruk. In tegenstelling tot bijvoor beeld Elke Sehmisch liep zij veerkrach tig het platform af. Van Dam hierover: „Linda was echt moe, maar je moet niet vergeten dat ze een geweldige conditie heeft en erg snel herstelt. Zij heeft een moedige race gezwommen en tot de laat ste meter geknokt. Het is natuurlijk ver velend, dat anderen sneller zijn, maar laten we eerlijk zijn, ze heeft een steen goede tijd gemaakt." Voor Linda zelf was het moe zijn na een wedstrijd een bijzondere ervaring. „Ik was er echt blij om. Hoe het komt, dat ik me nu wel leeg kon zwemmen? Nu moest ik vechten, omdat ik achter lag, terwijl ik gewend ben steeds voor te liggen." Linda de Boer (16) wil op de 800 meter, haar beste internationale afstand, alsnog een greep naar een medaille doen. Gezien haar vooruitgang op de 400 meter heeft ze vanaf de nationale kam pioenschappen in Leeuwarden haar 4.50,0 naar 4.38,4 teruggebracht is zij zeker niet kansloos. Van Dam: „Op de 800 me ter is ze beter. Ze is gewoon een door douwer. Als er 1500 meter op het pro gramma zou staan, zou ze nog beter zijn." (Van onze sportredactie) ENSCHEDE. De bondscoach van het Griekse nationale elftal, met AEK mee gereisd naar Enschede om de wedstrijd voor de eerste ronde in het Europese tournooi om de jaarbeursbeker te zien. wilde er na afloop niet veel over zeggen teleurgesteld als hij was over de ruim uitgevallen zege van FC Twente. De tweede confrontatie met het Nederlandse voetbal voor het eerst sedert enkele jaren was hem niet meegevallen. FC Twente won met 3 0 na zich ook in Athene al de sterkste te hebben getoond met 0-1. i In de 37e minuut liet de 36-jarige inval ler-doelman Serafidis een kopbal door gaan van Pahlplatz (1-0). Het volgende doelpunt 6 minuten later betekende helemaal een morele opdoffer. Uit een voorzet van Van der Vall liet Serafidis de bal quasi onver schillig uit de handen vallen, buitenspel vermoedend. Dat vermoedde René van de Kerkhof trouwens ook, want hij aar zelde maar schoot de bal toch maar in het doel om vervolgens stom verbaasd in juichen uit te barsten omdat scheids rechter Burns gedecideerd naar het mid den wees: 2-0. Na de rust geloofde FC Twente het wel. In de vijfde minuut was het al 3-0 toen René van de Kerkhof langs twee tegenstanders snelde en Pahlplatz uit de zuivere trekbal via de handen van Sera- fidis raak schoot. Bijna was er gisteren voor het voor Ne derland toch wel aantrekkelijk schijnen de zonnetje een donkere wolk getrokken. De Hongaarse Andrea Gyarmati leek tij dens haar race naar het Europees kam pioenschap een ernstige aanval op het enig overgebleven internationale zwem- record van Nederland, de befaamde 1.04,5 van Ada Kok op de vlinderslag, te doen Andrea Gyarmati bleef slechts 0,5 sec. boven Ada's record. BARCELONA In de eerste werke lijke krachtmeting van de waterpoloploeg in het Europees titeltoernooi, de wed strijd van gisteravond tegen Hongarije, hebben de Nederlanders ternauwernood een debacle kunnen voorkomen. Nadat zij aan het eind van de tweede periode reeds met 0-6 achterstonden, herstelden zij zich goed en verloren tenslotte met 8-4. De start van de Hongaren was over rompelend. Nederland raakte in paniek. Door twee treffers van Sarosi, waarvan de tweede uit een ten onrechte toegeken de strafworp, en doelpunten van Czivos en Konrad, het enige uit een normale aanval, kwam Hongarije in het eerste kwartier op 4-0. De vooral fysiek sterke re Magyaren liepen in de tweede periode uit tot 6-0. ,Ik heb toen tegen de spelers gezegd, dat ze het verder maar als een oefenwedstrijd moesten beschouwen en moesten proberen er het beste van te maken. Ze kwamen toen goed terug", aldus Harry Vriend Mart Bras, goed op dreef, verkleinde de achterstand tot 6-2. Nederland ging beter draaien, hetgeen resulteerde in nog twee doelpunten var. Hans Hoogveld en Wim Hermsen. Maar ondanks het goede werk van doelman Evert Kroon, konden de Hongaren eveneens nog twee keer scoren: 8-4. SIEGEN. Bij de vierde ronde van het schaaktoernooi om het wereldkam pioenschap voor landenploegen te Siegen, heeft de politiek dinsdag haar intrede ge daan. In groep 6 weigerde Albanië 's middags achter de borden plaats te nemen voor de wedstrijd tegen Zuid-Afrika. De Alba nese aanvoerder Hod ja motiveerde de weigering van zijn ploeg met te wijzen op de „rassenpolitiek van de Zuidafri- kaanse regering" zoals hij het noemde. Na dit incident wildt de voorzitter van de Internationale Schaak Federatie (FIDE), de Zweed Folke Rogard, geen maatregelen nemen tegen het Albanese team. Wel werd de uitslag van de wed strijd bepaald op 4-0 voor Zuid-Afrika. Zou echter een van de andere landen uit groep 6 (Nieuw Zeeland, Bulgarije, Porto Rico, Cyprus, Oostenrijk, Columbia, West Duitsland en IJsland) bezwaren maken tegen deze uitslag, dan zal een arbitrage commissie beslissen wat gebeurt met de wedstrijd AlbaniëZuid Afrika. De Nederlandse schaakp.oeg heeft in Siegen zijn wedstrijd uit de derde ronde tegen Oost-Duitsland met 1-3 verloren. De twee hangpartijen. die dinsdagmiddag werden uitgespeeld, eindigden in Oost duitse overwinningen Uhlmann en Ma- lich wonnen met zwart van respectieve lijk Scholl en Zuidema NAC-trainer Canjels, de man die we kelijks met de afwezigheid van Vis schers geconfronteerd wordt. (Van onze sportredactie) PRINSENBEEK. Heel Breda spreekt er schande van. NAC en Jac ques Visschers zijn het nog altijd niet eens. Al enkele piaanden sleept zich het meningsverschil tussen het be stuur van de Bredase ere-divisiever- eniging en de negenentwintig-jarige middenvoor voort De oorzaak is het contract van de spits-speler. Voorzit ter Raaymaakers en secretaris Spee kenbrink boden Visschers een onge wijzigde verbintenis aan. Visschers wilde meer geld. Niet veel meer, maar wel genoeg om geen genoegen te ne men met het oude bedrag. Geen van de twee partijen wil toe geven. NAC wringt zich in allerlei bochten. Het bestuur verklaarde, dat het niet meer kon betaleri. De finan ciële positie van de vereniging zou een extra-uitgave van enkele duizenden guldens niet gedogen, beweerden de bestuursleden. Visschers doet niets. Hij traint niet bij NAC. Hij wacht af. Ondertussen oefent hij wein ziin woonplaats Prin senbeek bij de amateursvereniging „Beek Vooruit", en geeft hij inter views weg. „Het lijkt wel" zei hij gistermiddag, „of ik een nationale grootheid ben. Iedereen houdt zich met de zaak bezig". Visschers: „Ik schreef het bestuur 10 juli van dit jaar een brief, waarin ik mijn standpunten uiteen zette. Pas na twee-en-dertig dagen hoorde ik iets van NAC. Op 11 augustus hadden we het eerste contact Toer vertelden ze mij, dat ze niet meer konden betalen. Het zou, aldus de bestuursleden, een precedent scheppen voor de andere spelers van NAC. Een waanzinnig standpunt. Moet je horen. Toevallig weet ik dat ik bij de laagste drie be taalden behoor van het eerste elftal" In Breda gaan er ondertussen hoe langer hoe meer stemmen op die eigen dat NAC toenadering zal zoeken tot de middenvoor, die al elf seizoenen in het eerste van NAC uitkwam. De neder lagen, die het team leed (NAC heeft nog geen punt gehaald) zetten die ei sen kracht bij. Visschers blijft wachten. Hij is gaar ne bereid weer te voetballen voor de Bredenaars, maar hij wil niet van zijn ingenomen standpunt wijken „Negen entwintig jaar vind ik veel te vroeg om te stoppen Te meer omdat ik een voetballer ben die het moet hebben van techniek en niet van kracht. Maar ze zullen mij moeten betalen wat ik gevraagd heb Anders zet ik een punt achter mijn voetbalcarrière Visschers' suggestie voor het invul len van de voetbalpool voor het ko mende weekeinde luiden als volgt: C -A|oi 4-s.v.v. 8 MC II FC TwenteSparta 3 NAC—Telstar 1 Holland SportVolendam 1 HaarlemADO -.3 FC Utrecht—MW 1 AZ '67—Go Ahead 2 SW-HVC 3 DFC—GVAV 1 VitesseCambuur 1 FSCDe Graafschap 3 Veendam— Willem II 2 Blauw WitHeracles1 VWLimburgia 3 TVWWVWWWVWVWWVWWWWWWWWWWVWWWWWVWWWWVWWWWWWWWWVWWWVWWWWWWWWWWIfWVWWWWWVWWVW 9

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 19