ZILVEREN MEDAILLE VOOR HILVERSUMSE BOB SCHOUTSEN VIEL NET NAAST PRIJZEN OUDERS REDDEN LINDA DE BOER VAN TOTALE INEENSTORTING... Vriend: Sociale begeleiding noodzaak Vijfde plaats waterpoloteam geeft hoop voor München Desillusie HFC Haarlem in promotiestrijd honkbal Meeste plakken voor de DDR Terrasvogels startte goed in competitie voor HVB Alleen Anderlecht nog zonder verlies BRUTAAL STOKE CITY KLOPTE LEEDS UNITED Cijfers Barcelona Zege Energie 13 MAANDAG 14 SEPTEMBER 1970 tWW'4, ..2 V'%r W.£ ï- '"'V' (Van onze sportredactie) BARCELONA Slechts weinigen op de volgepakte tribunes van het zwemstadion Bernardo Picornel za gen het. En van degenen die het wel opmerkten waren er slechts enkelen die begrepen wat het betekende. Dat kan ook niet anders, want Linda de Boer is nu eenmaal een meisje dat dan op het oog wel ongecompliceerd mag lijken, maar die in werkelijkheid zeer moeilijk valt te doorgronden. Toppunt V er bluf fend WWUW\A/IA/\AIWWW\A/WWWWWIIWWIAfWIAAMAIUWWVWWW\IVWWIAAAA/WV/WV\/W\AAAIIAAIUI/tA/WUWyWWIfWWIIIM(IWWWIII/ MfMHIWWIMWWWWWIIIAAIWWWWWWIflfllWWIMIMMIIIIIWMIIIWMWWWIIWWVWWIfWIIMIWWIMVIIIIWWVWIMIIWWWWWWMIMAA/IIW 'f,\ V'i* -ft Kv'' i-.;1».!',:-"' -••• 7 7' 77 -7.' v V» i'S 7 .r.;..7': :.V' Haris Fassnacht, een van de toppers in Barcelona, sleept voor de laatste keer met zijn kleren. Dat de vijftienjarige Hilversumse di rect na afloop van de ceremonie van de 800 m. vrije slag vanaf haar „zilveren positie" even op de hoogste trede van het erepodium ging staan, waarvan de Oost duitse Europese kampioene Karin Neuke- bauer net was afgestapt, had wel degelijk 'n diepere betekenis. Zij die eerder op die voor de Nederlandse zwemwereld triom fantelijke dag de training van het kittige, stille Naarden-zwemstertje hadden ge volgd, konden het wel begrijpen. Toen namelijk ging Linda de Boer 750 meter met dezelfde snelheid als de Oostduitse door het water en versnelde op de laatste baan haar tempo om haar concurrente voor te komen. Beide gebeurtenissen staan met elkaar in verband. Linda de Boer wil gewoon de snelste zijn, Linda de Boer is gewoon „een ge boren winnares". Niet dat Linda de Boer slecht tegen haar verlies kan, haar train- ster Wil Bunschoten-Van Breukelen, zegt altijd: het belangrijkste voor haar is dat ze lekker gezwommen heeft. Natuur lijk heeft ze eerzucht, maar dat is wel gezonde eerzucht. Als ze verliest is ze echt niet uit haar goede humeur. Het is evenmin zo dat zij niet tevreden was met haar zilveren medaille. Integendeel. (Van onze sportredactie) BARCELONA. En wat nu? Dat is de belangrijke vraag, die zich, direct na dat is vastgesteld dat de Nederlandse waterpoloploeg in Barcelona voor een meer dan acceptabele prestatie heeft ge zorgd, op de voorgrond dringt. Harry Vriend, de coach, heeft het Europese ti- teltoernooi altijd gezien als een tussen station op de weg naar München, de Olympische Spelen van 1972. De zwem- bond mag nu dan verheugd zijn over de vijfde plaats in Barcelona en meer nog over de wijze, waarop die is bereikt, als ze daar te lang bij stil blijven staan, wordt het goede werk van de afgelopen twee jaar binnen zeer korte tijd teniet gedaan. Wat de gevolgen kunnen zijn als men niet direct doorgaat werd bewezen door de Joegoslaven, die sinds zij in Mexico Olympisch kampioen werden in hun pres taties een zorgwekkende neergaande lijn vertoonden. Het rusten op de lauweren werd ongenadig afgestraft. Zij werden vol ledig overvleugeld door Rusland, opnieuw Europees kampioen, en Hongarije. Ook tegen de Nederlanders trad die ontluis tering schrijnend aan het licht. Met veel moeite bleven zij de Oranje-formatie de baas (3-2). Harry Vriend is realistisch: „Voor het eerst sinds de E.K. van 1954 in Turijn waar we vierde werden, zijn we weer zo hoog geëindigd. Maar we moeten verder. Zeker, ik ben erg blij met dit resultaat. Het had echter nog beter gekund. Ook al waren we enigszins verzwakt doordat Gerrit Wormgoor niet kon meespelen en kregen we verder nog de pech dat Mart Bras tijdens het toernooi geblesseerd raakte, we had-den nog hoger kunnen ein digen." Het streven van Vriend is deze presta tie in München '72, zijn eindpunt „na vier jaar ben ik met deze kerels uitge praat en stap ik er beslist uit" te ver beteren. Om dit doel te bereiken, heeft hij op zijn verlanglijstje achter het num mer één „betere sociale begeleiding" ge zet. En die wens zal beslist moeten wor den ingewilligd. „We weten", zegt Vriend „wat er aan ons spel mankeert: kracht, techniek en zelfvertrouwen. Daar zullen we aan gaan werken. Ik ben ook van plan de selectie tot vijftien, zestien spe lers uit te breiden. Er moet dan wel het een en ander aan de sociale begeleiding worden gedaan. Het afgelopen jaar heb ben de spelers 24 dagen van hun vakan tie aan wedstrijden en training moeten besteden. Dat ging natuurlijk ten koste van hun gezin, of het gaf moeilijkheden met verloofdes. Ik weet dat de poloploeg veel geld kost, maar er zal toch nog een schepje bovenop moeten. Als het niet lukt dan is het onmogelijk de jongens langer dan een paar jaar bij elkaar te houden. En dat is wel noodzakelijk." De kloof tussen Nederland en de top- landen, Rusland en Hongarije, is in de „periode-Vriend" aanmerkelijk ver kleind. Dat blijkt niet in de erste plaats uit de vijfde positie, maar wel uit de be haalde resultaten tegen de sterke tegen standers. De nederlaag (5-7) tegen kam pioen Rusland was bijzonder eervol en te gen de Hongaren bleek, dat vooral de men taliteit is verbeterd. Ondanks het feit, dat de dirigent van de achterhoede, aanvoer der Hans Wouda, al in de door Nederland zeer paniekerig gespeelde eerste periode na drie zware fouten definitief de kant (Van een honkbalmedewerker) HAARLEM. Onder abominabele weersomstandigheden heeft HFC Haarlem ln de strijd om de promotie diep moeten buigen voor De Spartaan. De Amsterdam mers beslisten het due' me» 10-4 in bun voordeel. De promotie van De Spartaan is nu zo goed als zeker en HFC Haarlem heeft nog slechts een theoretische kans om volgend jaar in de tweede klasse te spelen. v ln de tweede klasse A werd het eerste degradatiegevecht tussen Onze Gezellen en SOHH afgelast tlFC Haariem neeit ue opariaan lang: tijd kunnen weerstaan voora' dank zij de 1-0 voorsprong die zij al ir de tweede inning kon veroveren. Kortestop Minholtz wist te scoren jd een prachtige stootslag van Hooft Pas -n de vierde inning kreeg De Spartaan, dat vorige week van Tom sons had gewonnen. zi]n eerste scorings kansen: Beerthuis kwam zijn pitcher ech ter met een moeilijke vang in het midveld te hulp rn zorgde daarmee voor de derde nul. Opnieuw goede kansen voor de Haarlemmers in de vijfde inning met het derde honk bezet en één uit, maar de aanva1 faalde volkomen in het geven van stootslagen. Toen brak de voor HFC Haarlem desas treuze zesde inning aan. Maar liefst zes punten kwamen binnen voor De Spartaan dat goed profiteerde van een inzinking van pitcher Klooswijk en enkele fouten in de Haarlem-verdediging. De Haarlem mers, blijkbaar geprikkeld door een fraaie homerun van Spartaan-speler Ha gen. leken toch nog terug te komen in de achtste inning. Ziilstra en Vreeken kwa men thuis op een paar wilde worpen van de snel geïrriteerde Spartaan-defensie. Tenslotte was het catcher Koning die het totaal van HFC Haarlem op vier bracht via een infield-hil van Minholtz. Dat De Spartaan nog op 10-4 kwam was toen a' van geen belang meer voor de gedesillu sioneerde Haarlemmers. was opgestuurd, wist Oranje zich krach tig te herstellen en van een 0-6 achter stand terug te komen tot 4-8. In de wedstrijd tegen Italië kreeg Ne derland opnieuw een grote tegenslag te incasseren. Mart Bras, die zich in de voorgaande wedstrijden had laten ken nen als een zeer gevaarlijke aanvaller, raakte geblesseerd. De kans op een ge lijkspel tegen de hard spelende Italianen, die vierde werden, ging toen verloren. Het laatste duel met bronzen medail le-winnaar Joego-Slavië, zaterdag, beves tigde de vooruitgang van de Nederlan ders. Verdedigend klopte het weer uit stekend. Doelman Evert Kroon één van de beste keepers van het toernooi, straal de een enorm zelfvertrouwen uit. Het had op Hans Wouda en op Jan Evert Veer een zeer positieve uitwerking. De Joego slaven werden bijna geheel aan banden gelegd. Nederland kon daardoor veelvul dig aanvallen. De opzet van de offensie ve akties was ook goed, maar de afwer king het gemis van Bras was daarbij doorslaggevend liet veel te wensen over. Daardoor werd er geen puntenver deling, die er zeker inzat en eigenlijk nog wel meer, bereikt. Hoopgevend was echter, dat in twee van de vier gevallen, dat Nederland met een man meer in het water lag, er ge scoord werd. In de voorgaande wedstrij den lag het percentage veel lager dan 50. De setstanden: 0-1, 1-1, 0-1 en 1-0. Het scoreverloop: 0-1 Ozren Bonacic, 1-1 Jan Evert Veer, 1-2 Ratke Rudic, 1-3 Mirko Sandis, 2-3 Hans Wouda. De finale tussen Hongarije, dat zich onder de na Mexico weer teruggehaalde befaamde coach Bela Rajki opvallend snel van een inzinking heeft hersteld en titelverdediger Rusland was bijzonder spannend. De falende Oostenrijkse arbi ter Dirnweber „onbegrijpelijk dat deze man, die vier jaar geleden door zijn abo minabel slechte fluiten de bijnaam „de clown van Utrecht" kreeg, de eindstrijd mocht fluiten verknoeide erg veel. Maar zelfs hij slaagde er niet in dit duel echt stuk te maken. De Hongaren speel den aantrekkelijker polo dan de Russen, die echter verdiend wonnen omdat zij hun zenuwen beter in bedwang wisten te hou den. BARCELONA De medailleverdeling van de twaalfde Europese zwemkamploen- schappen in Barcelona ziet er uit als volgt: goud zilver brons totaal Oost-duitsland 16 9 9 34 Rusland 6 4 8 18 West-Duitsland A 6 4 14 Zweden 3 2 7 Hongarije 2 3 0 9 Italië 1 2 2 5 Frankrijk 1 2 0 3 Tsjecho-Slowakije 1 0 0 1 Zuidslavië 0 3 1 4 Spanje 0 2 2 4 Nederland 0 1 2 3 Groot-Brittannië 0 0 4 4 Tegen haar gewoonte in gaf ze haar ge voelens de vrije loop en rolden over haar doorgaans emotieloos gezichtje vreugdetranen. De boog was ook wel erg lang gespan nen geweest. Zelfs tot na die gedenkwaar dige ceremonie. Toen zij verrassend als tweede achter Europees recordhoud ster Karin Neukebauer en voor de Ita liaanse vedette Novella Calligaris, die als snelste uit de series in de eindstrijd was gestapt, eindigde, leek het er even op dat de opgekropte spanningen zich al direct zouden ontladen. Zij wuifde ook al te gen haar gewoonte in enthousiast naar de Nederlandse kolonie op de tribunes. Ze had zich echter weer snel onder con trole. Klom de kant op, trok zich niets aan van het Spaanse meisje dat haar op wachtte om haar mee te nemen naar de prijsuitreiking, viel even in de armen van haar trotse moeder en dook toen in de springkuil om uit te zwemmen. Het toppunt was wel, toen ze weer op de kant stond en naar de kleedkamer wilde lopen. Maar even later stond ze dan toch, volgens „Naarden-gewoonte" alleen in badpak gekleed, op het erepodium. „We hopen dat ze weer een betere tijd maakt dan in de serie" had trainingsadviseur Schreurs een regelmatige gast van de Naarden-familie voor de finale gezegd. Op> het lijstje met de kansberekening, dat voor de aanvang van de kampioenschap pen was gemaakt, stond Linda op de 800 m. echter als bronzen medaillewinnares genoteerd. De afgelopen dagen werd vaak gevreesd dat het een enorme teleurstel ling zou worden. Een rel zou dan niet denkbeeldig zijn geweest. Niemand buiten de ploeg had gemerkt dat er wrijving was ontstaan tussen Lin da en Schreurs. Maar de Europese titel strijd dreigde voor Linda een drama te worden. Jo Schreurs: „Linda stond dins dag na de vierhonderd meter op instor ten. Ik was het niet eens met haar baan- indeling. Toen was het vertrouwen weg". Haar moeder heeft Linda voor een in zinking behoed. Tegen de principes van de zwembond in mocht zij haar dochter de laatste dagen terzijde staan, „We had den geen andere keus", aldus Jo Schreurs. En Klaas van der Pol, voorzitter van de sportcommissie en chef d'équipe in Bar celona: „Het belang van de zwemmer 200 meter wisselslag heren: 1. Gunnar Larsson (Zweden) 2.0G.3 (wereldrecord); 2 Mathias Pechmann (Oost-Dultsland) 2.13.6; 3. Hans LJungberg (Zweden) 2.14.3; 4. Mi- kail Sukhare (Rusland) 2.15.0: 5 Michael Holthaus (W.-Duitsland) 2.15.1; 6. Michele Dooppido (Italië) 2.15.3; 7. Vladimir Kra- venenko (Rusland) 2.16.0; 8. Marton Osinger (Hongarije) 2.17.6. 200 meter vlinderslag dames: 1. Helga Lindner (Oost-Duitsland) 2.20.2; 2. Mirjana Segrt (Joegoslavië) 2.24.5 (nat record); 3. Evelyn Stolze (Oost-Duitsland) 2.25.6; 4 Va- lentina Tutaeva (Rusland) 2.28.4; 5 Eva Wlkner (Zweden) 2.31.4; 6. Vlvienne Smith (Ierland) 2.31.4; 7. Natalia Kabanova (Rus land) 2.33.1; 8. Vera Faitlova (Tsjecho-Slo- wakije) 2.38.1. 200 meter rugslag heren: 1. Roland Matthes (Oost-Duitsland) 2.08.8: 2. Santiago Esteva (Spanje) 2.09.7; 3. Volker Werner (Oost- Duitsland) 2.11.5; 4. Bob Schoutsen (Neder land) 2.11.9; 5. Ejvlnd Pedersen (Denemar ken) 2.12.4; 6. Victor Brasko (Rusland) 2.13.8; 7. Jean Paul Berjeau (Frankrijk) 2.14.9: 8. Norbert Verweyen (West-Duitsland). 800 meter vrije slag dames: 1. Marin Neu- gebauer (Oost-Duitsland) 9.29.1 (Eur. re cord); 2. Linda de Boer (Nederland) 9.35.7; 3. Novella CalUgris (Italië) 9.38.8; 4. Ursula Romer (West-Duitsland) 9.40.8; 5. Karin Tul- ling (Oost-Duitsland) 9.41.1: 6. Astrid Ver ver Nederland) 9.42.9; 7. Maria Paz Coromi- nas (Spanje) 9.48.9; 8. Olga Kudashova (Rus land) 9.53.8. 4 x 200 meter vrije slag heren: 1. West- Duitsland 7.49.5 (Eur. record); 2. Rusland 7.54.5; 4. Zweden 7.57.7: 5. Noorwegen 8.02.9; 6. Frankrijk 8.05.9; 7. Spanje 8.05.0; 8. Brit- tannië 8.12.5. of zwemster moet altijd voorop staan. Daarom konden wij nu niet anders han delen". Door de geweldige prestatie van Linda, die niet alleen tweede werd, maar ook haar in de serie gevestigde nationale re cord (9.37,7) met 2 seconden verbeterde, zal de tweede Nederlandse deelneemster in de 800 meter-finale, de PSV-zwemster Astrid Verver (13) niet die aandacht heb ben gekregen die zij verdiende. Het was nu eenmaal de avond van Linda en daar moest zelfs Bob Schoutsen, die ook een goede prestatie leverde, onder lijden. Astrid Verver, als achtste voor de eind strijd geplaatst, zwom zich verrassend naar een zesde plaats. Belangrijker was echter dat zij nadat zij in de serie al 16 sec. van haar beste tijd had afgehaald, nu weer 7,6 sec. sneller ging. Haar tijd: 9.42,9. Vorig jaar maakte zij nog 19.44,0. Een verbluffende vooruitgang, die een grote belofte voor de toekomst inhoudt. Bob Schoutsen keek na afloop van de 200 meter rugslag-finale verbaasd naar IMÉiiMMSÉ Roland Matthes op weg naar zijn eerste plaats op de 200 meter rugslag. de vier vingers die verschillende Neder landers naar hem opstaken. „Ik dacht dat ik derde was geworden, achter Mat thes en Esteva". De bronzen plak ging echter naar de Oostduitser Werner die 0,4 sec. eerder aantikte dan de Amster dammer. „Ik kon Werner niet zien en heb me helemaal gericht op Pedersen, die in de series de tweede tijd had gemaakt. Ik pakte hem op de laatste meters, maar hij had niet zo goed gezwommen als ik dacht. Ja, het valt me wel wat tegen", aldus Schoutsen, die zich kon troosten met de verbetering van zijn eigen Nederland se record, met 0,1 sec. (2.11,9). Op de laatste avond van de Europese kampioen schappen sneuvelden er nog twee Europe se records, waaronder dat van Ada Kok op de 200 m. vlinderslag. De Oostduitse Helga Lindner won in 2.20,2 en was daar mee 0,8 sec. sneller dan Ada. Op de vier maal 200 m. vrije slag estafette dames ontfutselde de Westduitse ploeg met 7.49,4 Rusland, de grote verliezer bij het twaalfde Europese titeltoernooi, het Euro pese record. (Van een medewerker) HAARLEM. Terrasvogels, dat op de laatste zondag van het vorige seizoen de HVB-kampioenstitel miste, is de nieuwe competitie uitstekend begonnen met een 4-0 zege over Wijk aan Zee, een der an dere kampioenskandidaten van het vori ge jaar. Waterloo begon ook al goed want het zegevierde over DSK met 3-1. SVIJ en Vliegende Vogels debuteerden goed in de eerste klasse. SVIJ klopte verrassend Spaarnestad met 3-2 en Vliegende Vogels hield EHS op een 1-1 gelijkspel. Het naar de afdeling gedegradeerde NAS begon met een 1-0 zege over DIO. Hoewel Wijk aan Zee in de strijd met Terrasvogels technisch niet zoveel de mindere was, gaf de grotere schotvaar digheid van de Vogels de doorslag. Voor rust scoorden Vlak en Postma, na de rust Willems en Sentenie waardoor Terrasvo gels met 4-0 de eerste zege behaalde. Wa terloo nam tegen DSK voor de rust een 2-0 voorsprong dank zij Visser (penalty) en Vrouwe. Na de rust werd het 0-3 door Van der Lugt waarna Gastelaar voor DSK verdiend de eer redde, 1-3. NAS was tegen DIO over het geheel ge nomen de betere ploeg en meer in de aanval. Maar het duurde tot een kwar tier voor tijd vooraleer Kaufman na een pass van Van der Tol het enige en beslis sende doelpunt wist te scoren. EHS en Vliegende Vogels hielden elkaar goed in evenwicht. EHS nam door Doets de lei ding maar Kleef deed de rust met gelijke 1-1 score ingaan. Na de rust waren de aanvallers niet opgewassen tegen de goed op dreef zijnde verdedigers. In de strijd tussen Spaarnestad en SVIJ begonnen de bezoekers met grote inzet en smaakten het genoegen middels Hoekstra en Van Hoof een 0-2 voorsprong te ne men. Nog voor de rust verkleinde Wul- lems de Haarlemse achterstand. Na de rust bracht Verkerk de balans weer in evenwicht (2-2). maar in de resterende tijd kwam SVTJ toch nog aan het ver diende winnende doelpunt dat door Hoek stra werd gescoord, 2-3. In de voor de tweede klas gespeelde wedstrijd Geel Wit-Spaamevogels ging 25 minuten voor het einde, toen de stand 4-3 was voor Geel Wit. een der Spaarnevo- gelsspelers de scheidsrechter te lijf waar na deze laatste de strijd staakte. Heem stede begon goed met een 1-0 zege over De Brug, evenals THB dat met 5-2 over DSB zegevierde. Ook SHS boekte een ze ge. met 3-1 over Nieuw Vennep, terwijl BSM en TZB in hun onderling treffen niet wisten te scoren. 0-0. (Van een medewerker) HAARLEM. In de eerste klas zater dagvoetbal van de afdeling Haarlem KNVB ging Hillegom met een 2-1 over winning op VVB na een 1-0 achter stand heel goed van start. Vermeere en Philippo zorgden voor de Hillegomse goals. Energie kreeg in de eerste helft welis waar een 2-0 achterstand opgediend van Zandvoortmeeuwen, maar sloeg na de hervatting met drie doelpunten volledig zijn slag: 3-2. De Kennemers won met 4-2 van het debuterende TYBB door doel punten van Van der Ent, Krommenhoek en De Reuver (2). Telefonia mocht zich door treffers van Dikshoorn en Roest (2) tot tien minuten voor het eindsignaal in een 3-0 voorsprong verheugen op gastheer SVJ en gaf die winst toen volledig prijs. Van Oene (penalty), Grootveld en Ende- ma tilden de thuisclub naar de halve winst: 3-3. Halfweg en VVRA, dat zijn topscorer Venneker is kwijtgeraakt aan SHS, kwamen in de eerste helft niet aan scoren toe. De gasten namen na rust door Gaus de leiding en een kwartier voor tijd kwam de thuisclub weer langszij: 1-1. On danks de stromende regen en gladde veld droeg dit treffen een aantrekkelijk karak ter. LONDEN. De grote verrassing van het Engelse leagueprogramma van zater dag was de zware nederlaag van ranglijst aanvoerder Leeds United tegen het be scheiden geklasseerde Stoke City. Met 0-3 ging de ploeg die de geblesseerde inter national Jackie Charlton moest missen, ten onder. Leeds United, dat zijn eerste nederlaag is het nieuwe seizoen leed, be houdt de eerste plaats, doch de voor sprong op Manchester City, dat eenmaal minder in het veld kwam, is tot een enkel pnnt teruggebracht. John Ritchie gaf Stoke City na 20 mi nuten de leiding. Nadat Gary Sprake, doelman van Leeds, wegens een blessure was vervangen, bracht Harry Burrows in de tiende minuut na de rust de stand op 2-0. De derde treffer, waarvoor Ritchie zorgde, viel kort voor het einde van de ontmoeting. In acht wedstrijden v-ergaarde Leeds United dertien punten. Manchester City is met twaalf punten uit zeven ontmoe tingen een zeer goede tweede. Dat het team twee punten inliep, dankte het aan Mike Doyle, die verantwoordelijk was voor de 1-0 zege op Nottingham Forest Zijn schot van zo'n 25 meter afstand, ge lost na een klein half uur spelen, bleek achteraf beslissend. Crystal Palace, vorig seizoen in ernstig degradatiegevaar, en Arsenal handhaaf den zich op een gedeelde derde plaats. De achterstand op Leeds United bedraagt twee punten. Uitslagen Engelse Leagure: Eerste Di visie: BurnleyArsenal 1-2, Chelsea Wolverhampton 2-2, EvertonIpswich Town 2-0, Huddersfield T.Crystal Pala ce 0-2, Manchester UnitedCoventry City 2-0, Newcastle UnitedLiverpool 0-0, Nottingham ForestManchester City 0-1, SouthamptonDerby C 4-0. Stoke City Leeds United 3-0, Tottenham H.Black pool 3-0, West Bromwicb A.West Ham United 2-1. BONN. Kotweiss Essen, aanvoerder van de langlijst van de Westduitse Bun- desliga. heeft zaterdag het uiterste van de zenuwen van zijn supporters geëist, vyrc» d-Uijden achtereen was de ploeg op eigt.ii ter—ongeslagen gebleven. Ruim twintig minuter, voor het einde van de ontmoeting met Oberhausen stond de thuisclub met 1-3 achter. De 25.000 toe schouwers konden in zoverre tevreden zijn, dat de nederlaag juist werd ontlo pen. Fürhofl en Lippens brachten de stand nog juist opi 3-3. Borussia Mönchengladbach, dat moeite loos voor slechts 15.000 toeschouwers met 5-0 van FC Kaiserslautern won, nam de eerste plaats van Rotweiss over. Uitslagen Bundesliga: Hertha BSC Ber linL FC Köln 3-2, Bor. Mönchenglad bachFC Kaiserslautern 5-0, Borussia Dortmund—Schalke '04 1-2, Rot Weiss Es senRW Oberhausen 3-3, Eintracht FrankfurtBayern München 0-1, VfB StuttgartWerder Bremen 3-0, Hambur ger SVArminia Bielefeld 3-2, MSV DuisburgEintracht Braunschweig 0-0, Hannover '96Kickers Offenbach 1-1. Stand na vijf wedstrijden: 1. Borussia Mönchengladbach 8 pnt., 2. Hertha BSC 8 pnt., 3. Rotweiss Essen 7 pnt., 4. Bayern München 7 punt., 5. Hamburger SV 6 pnt. Na twee wedstrijden heeft Anderlecht in België de leiding met vier punten. Standard Luik, FC Brugge, Beerschot en St. Truiden delen de tweede plaats met drie punten. Uitslagen België: FC Diest—Anderlecht 3 1 CharleroiStandard 1-1, FC Luik Lierse 2-0, Union St. GillisCrossing 4-0, WaregemSt. Truiden 1-1, La Gantoise Antwerp 4-0, Racing White—FC Brugge 1-1, BeerschotBeveren 0-0,

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 13