Musse (AAC) derde op tienkamp in Europees jeugd-atletiekkampioenschap MIEKE V. DOORNS' SPRONG GOUD WAARD IN PARIJS JAVAANSE JONGENS w. - Tania in vaste dienst KNHB Handbalcompetitie Aalsmeer bleef in twee wedstrijden ongeslagen Memorial voorWagenaar Nederland verspeelde kans op ereplaats NA RUSLAND BLEEK FRANKRIJK OOK VEEL TE STERK: 50-69 Kampioen Ons Eibernest door debutant geklopt Hose Europees librekamoioen Aalt Toersen greep weer naast titel w Da's geen geld voor zo'n goeie shag. Prima kwaliteit en lekker pittig. 50 gr. 1.10 Huizebosch snelste in de Achterhoek Heide Rosendahl mist record op punten DANAÏDEN verraste weer SCHAAKTEAM DERDE IN SIEGEN mk MAANDAG 14 SEPTEMBER 1970 14 T eleurstelling U itslagen Puntenverdeling Delisle versloeg Merckx PARIJS. De eerste officiële jeugd kampioenschappen atletiek, die vrijdag, zaterdag en zondag op de tartanbaan van het Stade de Colombes in Parijs werden gehouden, hebben Nederland twee medailles opgeleverd. Mieke van Doorn (De Spartaan) veroverde zeer verrassend de gouden medaille bij het hoogspringen meisjes en Frank Nusse (AAC) eindigde met een totaal van 7129 punten als derde op de tienkamp. De vijftienjarige Mieke van Doorn verbeterde met haar sprong het dames record van Marjan Ackermans (1,73 m) De Lisser atlete, die dankzij een minder aantal foutsprongen de eerste plaats ver overde, versloeg onder anderen de West- duitse Renate Gaertner, die dit seizoen al 1,80 meter heeft gehaald. Frank Nusse imponeerde vooral door zijn zeer goede prestaties op de loop nummers. Hij sloot de eerste dag af met een 400 meter in 48,6 seconde, noteerde verder op de 110 meter horden 15 secon de en liep de 1500 meter in 4 minuten en 16,6 seconden. De tijd van de 17-jarige Nusse op de 1500 meter, is één van de snelsten die ooit in tienkamp ook bij de senioren is gelopen. Op de Neder landse ranglijst aller tijden neemt Nus se, eerstejaars student medicijnen in Amsterdam, na Eef Kamerbeek (7632), Edward de Noorlander (7554), Herman Timme (7213) en Hans Smeman (7289) met zijn totaal van 7129 punten de vijfde plaats in. Een teleurstelling voor Nederland le verde de 4x100 meter estafette voor meis jes op. Het kwartet Cora Hofman, Riet van den Berg, Akke Brijker en Elly Broeksma werd door een incorrecte laat ste wissel in de series gediskwalificeerd en daardoor uiteraard uitgeschakeld voor de eindstrijd. Cora Hofman, die in de se ries van de 200 meter het jeugdrecord op 23,9 seconde gebracht had, kwam in de eindstrijd vlak voor de finish ten val. De Friezin Akke Brijker, die zich eveneens voor de finale van dit nummer had ge plaatst bezette daarin de vijfde plaats (25.1). De loopsters hadden in de finale te kampen met een tegenwind van ruim 5 meter per seconde. De grote winnaars van de kampioen schappen werden de Oostduitsers, die liefst elf eerste plaatsen bezetten. Daar na volgden Rusland (7), Polen (4) West- Duitsland en Engeland met elk drie. Meisjes: 200 m., 1. Helen Golden (GB) 24.3, 5. Akke Brijker (Ned.) 25.1. Discus: 1. Klara Pogyor (Hong.) 48,26 m. Jongens: 3000 m., 1. Mignon (Belg.) 8.08.6. 200 m: 1. Hofmeister (W.-Dld.) 21.4. Verspringen: 1. Podlusni (Rus.) 7.87 m. in km snelwandelen: 1. Lipowski (O.Dld) 43.56.4. Hoog springen: 1. Palkovsky (Tsj.-Sl.) 2.18 m. 4 x 400 m: 1. Rusland 3.11.2. 400 m. Horden: 1. Stoekolov (Rus.) 50.2. Speerwerpen: 1. Puska (Fin.) 76.98. Meisjes: vijfkamp: l. Monika Peikert (O-Dld.) 45.78 pnt. 800 m: 1. Waltraud Poehland (O.-Did) 2.05.2. Jongens: 800 meter, 1. Ohlert (O.-Did.) 1.50.9. Polsstokhoogspringen: 1. Tracanelli (Fra.) 5.20 meter. Kogelstoten: 1. Barthel (W.-Dld.) 18.10. 4 x 100 meter meisjes: 1. Polen 45.2. 4 x 100 me ter jongens: 1. Rusland 40.1. Tienkamp: 1. Aleksander Bliniajev (Rus.) 7632 punten. 3. Frank Nusse 7129. Hoogspringen: l. Mieke van Doorn (Ned.) 1.74 meter (nieuw Nederlands record), 2. Sandra Ganikotsaja (Rus.) 1.74, 3. Renate Gaert ner (W.-Dld.) 1.74. 110 m horden: 1. Bernryn Price (GB) 14,1 sec. Verspringen, meisjes: 1. Jar- mica Nygrynova (Tsj.-Sl.) 6.27 meter. 100 meter horden: 1. Rzyna Rabsztyn (Pol.) 13.9 seconden. Kogelstoten: 1. Gabriele Moritz (O.-Did) 16.91 m. 6. Elna Schalk (Ned.) 12.93. 400 m 1. Monika Zehrt (O.-Dld.) 54.0 sec. 1500 meter: 1. Katharina Claussnitzer (O.-Dld) 4 minuten 24.0 seconden 5. Annie van de Kerkhof (Ned.) 4.35.6. Jongens 1500 meter: 1. Peter Justus (O-Dld.) 3 minuten 51.3 seconden. Jongens: 400 meter: 1. Peter Bea- ven (GB) 47.0 seconden. 2000 meter steeple chase: 1. Bronislaw Malinowski (Pol.) 5 minuten 44 seconden. ADVERTENTIE AMERSFOORT De algemene leden vergadering van de Koninklijke Neder landse Hockey Bond heeft zaterdagmid dag in Amersfoort de begroiing voor 1971 goedgekeurd, waardoor een aantal plan nen voor de komende jaren kunnen wor den verwezenlijkt. De belangrijkste daar van zijn het per J oktober in dienst tre den als vaste trainer van Cees Tania, die als bondsoefenmeester een omvang rijke taak zal krijgen, onder meer ge richt op een professioneler aanpak van de hockeytraining. Voorts staat nu wel vast, dat het twee de toernooi om de wereldbeker in 1973 in Amsterdam zal worden gehouden in het kader van het 75-jarig bestaan van de KNHB. Ook is het mogelijk geworden het hockeycentrvm in Amsterdam verder uit te breiden en de accommodatie geheel aan te passen aan de wensen van de bond. Langdurig is over de begroting gedis cussieerd. Het bestuur had voorgesteld de contributie met 100 percent te verhogen. Uiteindelijk ging de vergadering daar zonder hoofdelijke stemming mee ak koord Het totale begrotingsbedrag be loopt 788.000 gulden. Voor het volgende jaar zal de competi tie-indeling niet worden gewijzigd. In 1972 of 1973 zal een hoofdklasse worden in gesteld voor tien of twaalf elftallen. DOETINCHEM Hubert Huizebosch uit Nijeveen is zaterdag winnaar gewor den van de ronde van de Gelderse Ach terhoek, een van-stad-tot stad-wedstrijd voor amateurs, met start en finish ir. Doetinchem. Huizebosch maakte in deze laatste wegwedstrijd van formaat van het seizoen 1970 deel uit van een kop groep van negen renners, toen Doetm- chem in zicht kwam. Toen de strijdlus tige Brit Grant Thomas in de straten van Doetinchem demarreerde, sprong de attente Huizebosch aan ziin wiel. In de eindsprint bleef hij Thomas op overtui gende wijze de haas. Huizebosch' ploeg genoot Wicher Vlot, die in deze koers twee keer een lekke band kreeg, werd derde Jurriaans vierde en Dick Groen vijfde. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. In de heren-hoofdklasse was het een goed weekeinde voor Aals meer, dat twee overwinningen behaalde en nog ongeslagen bleef. Zaterdag won nen de landskampioenen onder bijzonder slechte weersomstandigheden van het Hengelose Olympia. Op het gladde veld pasten de ploegen zich echter goed aan, zodat het een aantrekkelijke wedstrijd werd met veel spanning. In Dirk Elen- baas had de thuisclub een goede afwer ker. Deze rol was bij Olympia weer eens weggelegd voor Bert Meinen. Zij scoor den respectievelijk zes en zeven doelpun ten. Aalsmeer won met 13-12. Zondag ging het tegen AHC'31 onder betere omstan digheden heel wat slechter. De inzet was klein, het balverlies groot en alleen beide doelverdedigers deelden niet in de alge hele malaise. Daardoor was het aantal doelpunten betrekkelijk gering. Aalsmeer won met 8-6. Attila sleepte drie punten in de wacht, door zaterdag van een nonchalant AHC'31 te winnen en zondag een 14-14 gelijkspel tegen Olympia te behalen. De 14-10 over winning kwam de Utrechters met Kees Keyzer weer in een hoofdrol zeker toe MEREVELD. De Van Wickevoort Crommelin Memorial is gewonnen door Jan Wagenaar jr. met Henri Buitenzorg. Hij versloeg op de baan van Mereveld Happie T en Gallant Way. Wagenaar werd nog een keer gehuldigd. Dat was met Ideal Buitenzorg in de Goudaprijs, waar hij Ilbert K en Irma Hollandia voorbleef. Een Nederlandse aanval op de Russi sche basket. V.l.n.r. Jeanne Pastor, Semjonova en Sylvie Franzen. STUTTGART. Heide Rosendahl, die vorige week tijdens de Unïversiade het wereldrecord verspringen op 6,84 meter bracht, heeft zondag een vergeefse po ging gedaan het wereldrecord op de vijf- kamn opnieuw in haar bezit te krijgen De Westduitse, die vorig jaar op de vijf- kamn met 5155 punten wereldrecord houdster was, kwam zondag bij de Du't- se kampioenschappen vijf- en tienkamp, die in Stuttgart werden gehouden. *nt een totaal van 5398 punten. Zij miste daarmee het wereldrecord, dat Burgliu- dan Pollak (O.Dld.) vorige week zondag op 5406 punten had gebracht, met slechts acht punten De prestaties op de verschillende on derdelen waren- 100 m horden: 13.1 sec.. kogelstoten 13.31 m., hoogspringen 170 m., verspringen 6 56 m. en 200 m.: 23.1 sec. Ingrid Mickler-Becker, de olympiscn voor het eerst na de Spelen weer op dit nummer uitkwam bezette met 5282 pun ten de tweede plaats. Haar prestaties waren: 13,5 - 12 97 - 1,70 - 3.51 - 23.3. Bij ae tienkampers, waar oud-wereld recordhouder Kurt Bendlin na de eerste dag (4155 punt»r) wegens een blessure uitviel, ging de titel met 7894 punten naar Horst Beijer voor Grube (7625) er Knut (7594). ROTTERDAM. Joe Jaunay de staal grijze en immer nors kijkende coach van het Franse dames basketbalteam schijnt in eigen land veel gekritiseerd te worden wegens zijn keiharde trai ningsmethoden, maar dat zal na afloop van het twaalfde Europese kampioen schap basketbal voor dames wel anders zijn. Zoals zijn dames gistermiddag in Rotterdam (zaterdag wonnen zij van Italië) Nederland eenvoudig wegspeelden (69-50), kunnen zij zelf een bedreiging zijn voor de huidige titelhouder Rusland. Speelsters als Jacqueline Chazalon (95 interlands), Elisabeth Riffiod (56 inter lands) en Jacqueline Delachet (105 inter lands) waren zoveel sterker dan de Ne derlandse speelsters dat coach Burgert watertandend naar het Franse spel moet hebben gekeken. Ria de Roos-Schouten en Wil van Droo- ge-Voets kenden na afloop geen gevoe lens van jaloezie. Zij storten slechts hete tranen van verdriet. In een wedstrijd waarover van te voren zeer optimistisch (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. Na de derde competi tie zondag zijn er nog maar twee ploe gen zonder verliespunten in de hoofdklas se van de korfbalcompetitie: Luto, dat met 5-2 van IIKV won en debutant Da naïden, dat landskampioen Ons Eibernest in Den Haag met 7-6 versloeg ZKC zorg de ook al voor een verrassing om tegen Westerkwartier de volle winst te beha len (4-3). Archipel boekte zijn le zege (8-6) op Die Haghe en Blauw Wit, dat met 6-4 van Rohda verloor, is nog zon der winstpunten. ZKCWesterkwartier was een gelijk opgaande wedstr jd, waarin de bezoe kers uit een strafworp, benut door Dirk Stoeltie in de achtste minuut, de leiding namen. ZKC, da+ bijzondei goed speel de, kwam nog mor rust op 1-1 door een doelpunt van Wim Wendt. Ook na de her vatting bleven de ploegen rot 3-3 bij el kaar waarna dezelfde speler met een verre treffer voor de eerste zege van ZKC zorgde. HKV heeft Luto prachtig partij gege ven en de 5-2 zege is ongetwijfeld ge flatteerd. In de eerste hajft had Luto een 2-1 voorsprong genomen die na de hervatting door Nel Looks teniet werd gedaan. Deze stand bleef tot ongeveer 8 minuten voor het einde ongewijzigd waarna treffers van Wil Reuter en Tom Rhee Luto een 5-2 zege bezorgden Blauw Wit is zonder wmstpunten ee- bleven, omdat ook nu de Zebra's voor de korf faalden. Toch had Blauw Wit in zijn wedstrijd tegen Rohda reeds na 4 minuten door A. Krull de leiding ge nomen, waarna N. v. Lunteren voor de gelijkmaker in de dertiende minuut kon zorgen, ook al omdat Blauw Wit's aan val machteloos was de score op 2-0 te brengen. De rust trad in met 3-3, waar na Wim de Vries binnen 5 minuten in de tweede helft Blauw Wit's nederlaag inleidde met 2 verre treffers. Johan Spie- rings benutte daarna nog een strafworp (3-6). De Blauw Wit speelster Adri Kam- minga viel 5 minuten voor het einde uit en het le schot van invalster Hanna Horn bracht de eindstand op 6-4. In de wedstrijd Ons Eibernest-Danaï den was de thuisclub technisch de meer dere van de debutant, doch laatstgenoem de benutte de kansen veel beter en won daardoor verdiend. In de eerste heft duurde het vrij lang voor er gedoelpunt werd, daar Ruud Emmerik eerst in de 23e minuut raak schoot, spoedig gevolgd door een doelpunt van Tannie Over meyer. Rust trad in met een 3-2 voor sprong voor de Eibers. Nog zag de thuis club geen gevaai, toen Jiska v. Duiven voorden in de tiende minuut de stand op 4-2 bracht. Danaïden kwam fel terug, liep in tot 4-4 en bij 6-6 was nog alles mogelijk. Een enorme blunder van Ron Regeer stelde Wim Brugman in staat de zege voor Danaïden uit het vuur te sle pen. Danaïden Luto HKV Rohda Archipel Die Haghe Ons Eibern. W'kwartier ZKC Blauw Wit werd gesproken, zagen zij de kansen op een eervolle eindklassering van het Ne derlandse team, dat voor dit kampioen schap bijna een jaar had getraind, vrij wel vernietigd worden. Na de verwachte nederlaag tegen Rusland, had Nederland van Frankrijk moeten winnen, maar daar is van het begin van de wedstrijd geen kiik ©p geweest. Na vijf minuten was de stand al 12-6 voor Frankrijk en na dat moment heeft het scorebord nooit minder dan acht pun ten voorsprong voor Frankrijk aangege ven. Op alle fronten toonden de Fran- caises zich beter. Jacaueline Chazalon, na deze wedstrijd met 84 punten absolute topscorer in deze groep, schoot beter dan wie ook, Ria de Roos incluis, van het Nederlandse team. Elisabeth Riffiod (1 meter 87) won elke rebound, zowel in de verdediging als in de aanval van haar directe tegenstandster Jeanne Pastor (1 meter 85) en Jacqueline Delachet drib belde bij vlagen zo virtuoos dat er geen Nederlandse verdediging leek te bestaan. Bij rust stond Frankrijk dan ook met 35 27 voor. Ten einde zijn speelsters wat op te peppen, nam coach Burgert zijn dames apart in een hoekje van de reusachtige Energiehal omdat het zijn ploeg tegen Hongarije ook geluk had gebracht. Veel rresultaat had het onderonsje niet, want hoe de Nederlandse dames ook speelden elk speltype' beheerste Frankrijk beter. Na een nieuwe explosie van Jacqueline Chazalon in de tweede helft, waarmee zij haar puntentotaal op 25 bracht, gaf Nederland zich gewonnen. Zaterdag hadden de Nederlandse da mes het al af moeten leggen tegen Rus land. Daar viel toch niets tegen te be ginnen, zeiden de meeste Nederlandse speelsters na afloop van de wedstrijd, die zij met het aanzienlijke verschil van 48 punten verloren (92-44). Jan Burgert de Nederlandse coach, zag het allemaal niet zo somber. „Het was een goede oefe nlng voor ons allemaal. Omdat toch van te voren vast stond, dat we zouden ver liezen heb ik alle meisjes kunnen laten spelen. Tenslotte valt er van de Rus sinnen heel wat te leren. De Russische coach Kolpakof was blijkbaar eenzelfde mening toegedaan als zijn Nederlandse collega. Van de twaalf dames die zijn slectiegroep vormen, zet te hij elf speelsters in, met dien verstan de dat na de rust vijf nieuwe meisjes in het veld kwamen. Onder hen was de 2.08 meter lange Oelja Semjonova, die toch echter niet bij machte was de wer velende spillen Boebsjikova en Zakarova die in de eerste twintig minuten speel den, te doen vergeten. Aan Nederlandse zijde waren het eigen lijk alleen Ria de Roos, die voor de wed strijd werd gehuldigd als top-scoorster van het Nederlandse competitie in het afgelopen seizoen en Els de Groot, die enigszins vergeleken konden worden met de bijna als heren spelende Russinnen. Voornamelijk aan dit tweetal was het te danken, dat Rusland geen honderd pun ten kon scoren. „Ik heb de keus uit twee milioen bas ketbalspeelsters en ik moet dus wel in staat zijn een goed team samen te stel len", zei coach Kolpakov gisteren na de overwinning van zijn Russiche basketbal- ploeg op Hongarije. Dit schier onuitput telijk reservoir maakte het hem ook mo gelijk voor en na de rust van de zijns inziens niet te moeilijke wedstrijd een ander team te laten spelen. Zondagavond tegen Hongarije stond hij geen van zijn twee halve ploegen ook maar een wissel toe. Zijn eerste selectie (Bielmeier, Boeb sjikova, Zhakarova, Krestjanivoa en Ba- zarevitsj) sloot de eerste helft met 39-18 en Koezeva, Dimitrijeva, Tsjernikova, Ka- bajeva en de reuzin Semjonova maakten het werk af, 94-33. Hongarije dat ondanks speelsters als Rajki en Hegedusne voor een Oosteuropees land een zwakke indruk maakte, blijft door deze nederlaag op de laatste plaats zonder overwinning. Het team van Polen, dat zaterdag ter nauwernood van Hongarije kon winnen, heeft gisteravond weer wat prestige per slot is het Poolse damesbasketbal be faamd vergaard. Met 63-48 (34-19) werd gewonnen van Italië, dat weliswaar het zwakste land van de Rotterdamse poule is, maar toch bij vlagen, zoals ook Frankrijk ondervond, via speelsters als Liliane Bocchi en Chiari Longo uitste kend voor de dag kan komen. De Poolse dames bij wie Danuta Fromm en Zdzislawa Oglozinska uit blonk door hun zuivere schieten en uit stekende rebounds, staan nu met twee gewonnen wedstrijden van de drie op de derde plaats achter Frankrijk en Rus land. Hoger zullen zij wel niet komen, want het is niet te verwachten dat Rus land ook maar eenmaal zal verliezen en van Frankrijk geldt, behalve in de wed strijd tegen Rusland, hetzelfde. SIEGEN Nederland heeft zondag in groep 3 van het wereldkampioenschap schaken voor landenteams gelijkgespeeld tegen de Verenigde Staten, die in deze groep op de eerste plaats staan. Het re sultaat was 2-2. Nederland staat op de derde plaats achter Oost-Duitsland, dat 2,5 punten meer heeft en bovendien nog een afgebroken party. De eerste landen uit elke groep kwalificeren zich voor de finalepoules. Nederland had Mexico met 3V«-Vt verslagen. De standen in de verschillende groepen zijn na de partijen uit de achtste ronde: Groep I: Rusland 28 punten, Spanje 26, Polen 22,5. Groep II: Joegoslavië 28, Indonesië 21, Iran 20. Groep III: Verenigde Staten 27, Oost- Duitsland 26,5 (1), Nederland 24. Groep IV: Hongarije 24, Roemenië 23,5, Denemarken 23. Groep V: Tsjecho-Slowakije 23,5, Ar gentinië 22,5, Israel 22. Groep VI: West-Duitsland 25,5, Bulga rije 24,5, Columbia 18,5. Hellas dat zaterdag bij ESC A VC vol komen kansloos was (11-4) had zich zon dag krachtig hersteld en dat kostte Sit- tar.dia een punt. Overigens zag het er aan vankelijk niet naar uit, dat Hellas zo ver zou komen, want voortdurend keken de Hagenaars tegen een flinke achterstand aan (1-4, 2-7, 3-9 en 5-10). In de tweede helft kwam de ommekeer. De thuisclub was wat zuiniger met de bal en profiteerde van de zwakke plekken van de Limburgse doelman. Via 7-11 en 10-11 kwam Hellas zelfs met 15-14 voor, maar in de slotfase greep Sittardia (met 10 man) toch nog een punt. Topscorers waren Ries de Wagenaar (7x) voor Hel las en Guus Cantelberg, die tot eenzelfde aantal doelpunten kwam. De Arnhemse derby tussen ESC A VC en Swift werd een stevig duel dat met 10-8 door Swift gewon nen is. Deze ploeg neemt nu de derde plaats op de ranglijst in. Bij de dames was de puntenverdeling van het ditmaal sterke DES'57 tegen het gerenommeerde Swift een grote verras sing. Vrijwel de gehele wedstrijd keek de thuisclub tegen een kleine achterstand aan, maar in de laatste minuten zorgden Adrie Peters (die viermaal scoorde) en Ida Smit voor de halve winst. Voor Swift scoorde Suzanne Geerdink vijfmaal. De eindstand werd 9-9. Het sterk verjongde Velo was niet opgewassen tegen de rou tine van Zeeburg, dat in Gré Balstra en Wil de Mare nog altijd waardevolle speel sters heeft. Tot de rust kon Velo, dank zij de sterke wind. het goed bolwerken (4-4). In de tweede helft speelde Zeeburg de wedstriid zonder problemen uit en de zege (10-6) was verdiend. Ook dit jaar is Hygiëa zwak. Het toch niet sterke Verburch won vrij gemakke lijk met 7-4. Hellas had geen moeite met Walcheren, dat met een keepsterspro- probleem sukkelt. Toch draaide Hellas deze middag niet zo soepel, maar trof het dat Walcheren tegenstander was. De ze ploeg dreef op de kracht van Marianne de Meurichy en dat is in de hoofdklasse niet voldoende. De winst bleef met 10-2 in Den Haag. ST. VINCENT De Westduitser Klaus Hose is In de Italiaanse plaats Sainte Vin cent Europees biljartkampioen libre ge worden. De tweede plaats in de algemene rangschikking was voor de Nederlander Henk Scholte. Hans Sundquest eindigde als zesde. De eindstand is: 1. Hose (W.-Dld.) 10 matchpunten, 3181 caramboles, 20 beurten, algemeen gemiddelde 169.05, 2. Scholte (Ned.) 9 2631 26 101.19, 3. Spielmann (W.- Dld.) 7 2692 27 99.70, 4. Corin (Bel.) 7 2112 33 64.00, 5. Aguilera (Spa.) 7 2615 56 46.64, 6. Sundquest (Ned.) 6 1881 40 47.02, 7. Od- do (It.) 6 1761 47 33.21, 8. Dufetelle (Fr.) 4 1331 27 49.29. CLERMONT FERRAND Raymond Delisle heeft op de Puy de Dome een wed strijd heuvelklim gewonnen. Eddy Merckx eindigde op de tweede plaats. Jan Janssen werd Vijftiende met een achterstand van bijna vier minuten. MONZA. Aalt Toersen heeft ook dit jaar de wereldtitel motorrennen in de lichtste klasse aan de ontstuimige Span jaard Angel Nieto moeten laten. In de grote prijs van Italië, die op het super- snlle circuit van Monza werd gereden, blokkeerde zondag nameljjk de motor van z(jn 50 cc Jamathi, wat de man uit Stap horst kansloos maakte. Fabrieksrenner Nieto, die zelf niet aan de start kwam in deze klasse, prolongeerde daardoor zijn titel. Toersen had nameljjk zowel op Mon za als in de Spaanse Grand Prix, waarmee de competitie in deze klasse op 26 septem ber in Barcelona wordt beëindigd, moeten winnen om Nieto te onttronen. Behalve Toersen zelf kwamen ook de achter hem rijdende Jo Schurgers en de Spanjaard Canellas ten val. Het drietal moest de strijd staken, maar liep geen ernstige verwondingen op. Een andere Ne derlander, Jan de Vries, werd nu win naar. De uitslag van de race in de 50 cc-klasse is: 1. De Vries (Ned.) met Kreidler 23.18,5; 2. Kunz (Wdl.) met Kreidler 23.26,0; 3- Fassbender (Wdl.) met Kreidler 23.27,3; 6. Mijwaart (Ned.) met Yamathi, op een ron de. Met nog twee races voor de boeg ziet het klassement om het wereldkampioen schap er als volgt uit: 1. Nieto (Sp.) 87 punten; 2. Toersen (Ned.) 75 punten; 3. Kunz (Wdl.) 62 punten; 4. De Vries (Ned.) 55 punten. Cees van Dongen eindigde in de race in de 125 cc-klasse met een Yamaha als derde achter de Spanjaard Nieto en de Hongaar Szabo- De uitslag van de 125 cc-klasse is: 1. Nieto (Spa.) met Derbi 32.53,3; 2. Szabo (Hong.) met MZ 34.10,5; 3. Van Dongen (Ned.) met Yamaha 34.47,2. Het klassement van het wereldkampi oenschap: 1. Brau (Odl.) 84 punten; 2. Jansson (Zwe.) 58 punten; 3. Simmons (Gb.) en Nieto 57 punten. Agostini, die dit seizoen alle races tellend voor de wereldkampioenschappen in de 350 en 500 cc-klasse heeft gewonnen, zorg de ook op Monza voor een „dubbel". Hij won zowel de race in de 350 cc-klasse als de wedstrijd in de halve literklasse- De Brit Rod Gould eiste het wereld kampioenschap in de kwart literklasse op door met zijn Yamaha de race over 115 kilometer te winnen De beslissing viel op de streep. Slcehts 0.03 seconde voor de Australiër Kei Carruthers werd de Brit als winnaar afgevlagd.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 14