„Manege De Weers" opende fraai ruitersportcentrum m Veel blikschade in het weekend Kermis voor schooltelevisie Meisje van pier gevallen Grote schade bij inbraak Ongevallen in het weekend V Bewegingsmanifestatie '70" slotavond luclitig herhaald op Bereikbaar voor velen H. G. Smorenberg overleden Auto uit de bocht Wonen is meer Drie gewonden NKV-ers vierden hun jubileum Moeder kon haar drijvende houden „Hector" sleept Noorse coaster naar IJmuiden Geen buit Leerlingen van Dr. de Visserschool waren standhouders Organisatoren zijn niet ontevreden Havenberichten MAANDAG 14 SEPTEMBER 1970 1JMUIDER COURANT Demonstraties 99 Vier auto's vernield bij gecompliceerd ongeval (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. „Aardgas min steenkool is paarden". Tot deze uitspraak kwani loco-burgemeester J. van Leeuwen zater dagmiddag bij de officiële opening van „Manege De Weers" aan de Driehuizer- kerkweg 13, welke door een groot aantal genodigden werd bijgewoond en waar zaterdag demonstraties zijn gehouden, welke zondag werden gevolgd door ver schillende concoursen. Tot de uitspraak „aardgas-steenkool= paarden" kwam de loco-burgemeester, toen hij uiteenzette hoe door de komst van heit aardgas er veel is veranderd. Tal van kolenkachels zijn verbannen en op veel plaatsen heeft het aardgas zijn intrede gedaan. „Maar de glanzende medaille heeft een doffe keerzijde" zo constateerde de heer Van Leeuwen. „Duizenden brand- stoffenhandelaren vroeger kolenboeren geheten werden gedupeerd. Wanneer men nu een grote gedupeerde onderne mer is, dan wordt „overwogen" of er hulp geboden kan worden. Is men nóg groter, dan wordt de hulp inderdaad ge boden en behoort men tot de grootste on dernemers, dan krijgt men naast hulp ook nog een onderscheiding. Doch bij dit alles wordt de gewone middenstander de dupe en dat vormt een schrijnend beeld tegenover de hulp, welke aan de groten geboden wordt. Gelukkig echter behoort de middenstander tot een merkwaardig ras. Hij is namelijk onuitroeibaar. Welis waar sneuvelen er middenstanders, doch ondernemingsgeest en dadendrang ma ken, dat een aantal van hen blijft en kleur en fleur geeft aan de grauwe massa. Een typisch voorbeeld daarvan noem de de heer Van Leeuwen de heren De Weers, die naast hun kolenhandel aan ankelijk heel klein zijn begonnen met een manege aan de Willemsbeekweg. Zij heb ben daarbij teruegegrepen op een recent verleden, toen zij nog de brandstoffen bezorgden met paard en wagen. De wa gen is verdwenen, doch de liefde voor het paard is gebleven en vormde uiteindelijk aanleiding tot deze manege, waarvoor de wethouder zijn grote waardering uit sprak. Mede hierdoor en door de geste gen welvaart, alsmede door de toenemen de vrije tijd, is de ruitersport bereikbaar geworden voor een brede laag van de be volking en is het niet meer zo, dat al leen de welgestelden deze sport beoefe nen. Onder het uitspreken van de com plimenten voor de heren De Weers, open de de heer Van Leeuwen vervolgens de grote deuren van de binnenmanege, waar mede de opening een feit was. In aansluiting hierop werd door een aantal oudere leden een schilderij van een paardenhoofd aangeboden aan de ei genaren van de manege, als blijk van dankbaarheid voor d e totstandkoming van het manegecomplex. De heer G. de Weers sprak vervolgens een dankwoord tot allen, die aan de tot standkoming van de manege hebben meegewerkt, in het bijzonder tot het ge meentebestuur en de familie Van Tuyll an Serooskerken. Het officiële gedeelte was hiermede teneinde. Allen begaven zich naar de gro te foyer achter in de binnenmanege, wel ke door een glazen wand van de manege is gescheiden en terwijl daar de recep tie een aanvang nam, reed een aantal ;ionge amazones binnen om een demon stratie carousselrijden te geven, welke vanachter de grote ramen door de tien tallen bezoekers met aandacht is gadege slagen. Zondagmiddag hadden in de manege een jachtspringconcours alsmede een puissants concours plaats, waarbij res pectievelijk de snelheid en de wendbaar heid, alsmede het springvermogen op hun kwaliteiten werden beproefd. Ook dit onderdeel van de openingsfestivitei ten is bijzonder geslaagd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de nacht van vrij dag op zaterdag is in het Rode Kruis Ziekenhuis op 68-jarige leeftijd overleden de heer H. G. Smorenberg, die tot zijn pensionering dertig jaar in dienst is ge weest van de gemeente en een bijzondere naam had als medewerker van de Ver eniging voor Gezinsvoogdij en Patronage van de Vincentiusvereniging. De heer Smorenberg, die op 27 januari 1902 in Alkmaar werd geboren, heeft zich bij de dienst Openbare Werken grote deskundigheid verworven op het gebied van riolering in Beverwijk. Hij is bij de gemeente in dienst gekomen als bouw kundig opzichter bij de Noorderschool aan de Grote Houtweg, was ook opzich ter bij de bouw van de rioolwaterzuive ringsinstallatie aan de Wijkermeerweg en ontwikkelde zich tot de vraagbaak voor iedereen die iets met de riolering te ma ken kreeg. Hij werd vaak om advies ge vraagd door deskundigen, onder meer voor de aanleg van zwembaden. Ongeveer een jaar geleden verliet hi; de Vereniging voor Gezinsvoogdij omdat het werk hem te veel werd, nadat hij ongelooflijk veel in stilte voor deze ver eniging in het belang van een ongeteld aantal Beverwij kers had gedaan. Hij was een belangrijk persoonlijk raadsman voor velen, waarvoor hij zich tezamen met zijn echtgenote volledig inzette. (Van een onzer verslaggevers! BEVERWIJK. Een auto is zondag' middag gekanteld en onherstelbaar ver nield toen de bestuurder door te hoge snel heid de flauwe bocht in de Hoflanderwee niet kon nemen D' wagen raakte de stoeprand en ging over de kop. Hij moest worden weggesleept De bestuurder, een inwoner van Beverwijk, werd naar h Bode Kruis Ziekenhuis gebracht, maar kon na onderzoek spoedig naar huis. Alvorens de manege geheel in beslag werd genomen door ruiters en ama zones met hun paarden het geheel wederom onder léiding van de heer J. Webbe, kon de fotograaf een goed overzicht maken van de forse binnen manege. Dit geschiedde tijdens het opstellen van de hindernissen voor het jachtspringconcours. Op de ach tergrond de foyer, vanwaar men een uitstekend overzicht heeft op hetgeen zich in de manege afspeelt. tf (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In de expositiezaal aan de Heidestraat in IJmuiden-Oost wordt vrijdagavond 18 september een tentoon stelling geonend van oude, hedendaagse en „alternatieve" woonvormen, bestaan de uit foto's, tekeningen en maquettes Deze tentoonstelling kwam tot stand met medewerking van de stichting „Felison" en de Culturele Raad Noord-Holland. De samenstelling en begeleiding zijn van Siem Schaafsma uit Velsen, terwijl het materiaal beschikbaar werd gesteld door de architecten Piet Blom uit Mon nickendam en Jan Verhoeven uit Hoeve laken. De foto's zijn van Pieter Boers ma uit Amsterdan en Ben van der Kolk uit IJmuiden. Op de openingsavond van deze tentoon stelling, getiteld „Wonen is meer", zul len nog twee films worden vertoond over nieuwe woonvormen. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Het natte wegdek en de afsluiting van één Velsertunnelbuis, met als gevolg steeds filevorming, hebben in het weekend geleid tot een groot aantal aanrijdingen, waarbij zich geen persoon lijke ongelukken voordeden. De totale materiële schade was echter aanzienlijk. Over het algemeen houdt men op een nat wegdek te weinig afstand en dat wreekt zich dan vooral bij filevorming. Op de Santpoortse Dreef schoot zondag middag een 18-jarige motorrijder uit Bloe- mendaal, die waarschijnlijk te snel door een bocht reed en slipte, tegen een licht mast aan. Met een zware hersenschud ding en enig ander letsel moest hij naar het Antonius Ziekenhuis wonden gebracht. De motor is geheel vernield, In de namiddag reed een 20-jarige be roepsmilitair met zijn auto waarschijn lijk te snel door de bocht van de Heeren duinweg af rechtsaf de Zeeweg op. Ook hij raakte in een slip en schoot tegen een lichtmast op het verhoogde middenge deelte. De bestuurder kreeg een hoofd wond, evenals de man die naast hem zat De vader van de militair reed in een andere auto achter hem en hij bracht de beide gewonden naar het Antonius Zie kenhuis. De auto was totaal vernield. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De plaatselijke Bond van Katholiek Leidinggevend Personeel, on derafdeling van het NKV, heeft zaterdag avond in „De Rank" aan de Wilhelmina kade het zilveren bestaansfeest gevierd, hetgeen gepaard ging met de huldiging van 14 jubilarissen. Voorafgaande aan de feestelijke bij eenkomst heeft in de Petrakerk een Eu charistieviering plaats gehad. Daarna trok men naar „De Bank", waar de voorzitter, de heer C. T. Graas, het wel en wee van de afdeling de revue liet passeren. Hij richtte zich tevens tot een van de mannen van het eerste uur van de KLP en tevens mede-oprichter de heer C. van Kaam, die daarvoor een in signe, sigaren en bloemen aangeboden kreeg. Vervolgens had de huldiging plaats van de jubilarissen. Veertig jaar lid van het NKV waren de heren W. van Egger mont, C. Jansmaat, R. Casembrot, A, v.d. Marei en G. Vaneker. Een kwart eeuw lid, de heren, A. Duin, G. Duin, H. Hendriks, C. van Kaam, H. van Kaam H. Wubbelds, N. v. Zonneveld, Th. Ver kooyen en J. van Rixel. Na de toespraken en de felicitaties werd het officiële gedeelte gesloten en bleef men nog geruime tijd onofficieel en ge zellig bijeen. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Een Amsterdamse fa milie wandel-de zondagmiddag op het strand. Het achtjarige dochtertje klom op de Zuidpier en veegde het zand uit haar ogen. Het kind was ter plaatse on bekend en liep al vegend naar de andere zijde, zonder erg te hebben in het muur tje. Zij struikelde en viel in het water tussen de pieren. Het meisje kon een beetje zwemmen en wist zich ondanks de zware regenkleding even drijvende te houden. Gelukkig misten de ouders het kind direct. De 39-jarige moeder be dacht zich geen ogenblik en sprong het kind na. Zij kon het boven water houden en al zwemmende een staaldraad berei ken, waaraan zij zich met haar dochter vast kon houden. Inmiddels was er een 24-jarige inwo- (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Zondagnacht omstreeks twee uur meldde de Noorse kuster „Rugg" (198 brt) aan Scheveningen Ra dio dat men met machineschade lag te drijven op 6 mijl ten zuiden van Texel vuurschip. Het was slecht weer met stormachti ge noordwestenwind, maar onmiddellijk kwamen de mannen van de zeesleep vaart en bergingsmaatschappij N.V. Bu reau Wijsmuller te IJmuiden in actie. De sleepboot „Hector", die in IJmuiden voor noodgevallen altijd klaar ligt, ging naar zee onder commando van kapitein A van der Wiele en per radio werd contact gemaakt met kapitein Roald Oevreboe, van de „Rugg" om de diensten van de sleepboot aan te bieden. Deze hulp werd geaccepteerd. Optor nend tegen de ruwe zee en de harde wind ging de „Hector" volle kracht naar de opgegeven positie en omstreeks half acht werd het zwaar rollende schip be reikt. Het schip, dat geladen met zand voor de glasindustrie onderweg was van Aheim in Noorwegen naar Gravelines in Noord-Frankrijk, werd door de „Hec tor" vastgemaakt en naar IJmuiden ge sleept, waar men omstreeks het middag uur arriveerde. Onder het oog van vele toeschouwers kwam men de pieren binnen, waar loods C. van Arkel aan boord ging om het schip in de buitenhaven voor de kant te brengen. Met hulp van de „Hector" en een achtersleepboot kwam, ondanks de stormachtige wind, de „Rugg" voorzich tig voor de steiger, waarna het contract door de beide kapiteins getekend werd. Er zal getracht worden het schip ter plaatste te repareren zodat het daarna de reis weer voort kan zetten. ner van IJmuiden met een reddingslijn en een boei in aantocht. Ook hij sprong in het water en van de pier af slaagde men er in het drietal op het droge te brengen. Zij werden naar de politiepost op het strand gebracht, waar de schaafwonden werden behandeld. De politie zorgde voor droge kleren. Na goed doorgewarmd te zijn, kon de familie weer naar Amster dam terugkeren. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is er ingebroken in een plak- bandfabriek aan de Industriestraat Via een vernield ruitje aan de voorzijde van het pand. Op de eerste verdieping werd de brandkast versleept, maar men slaagde er niet in deze te openen. In het kantoor werd daarna alles overhoop gehaald en onder meer zijn drie schrijfmachines ver nield. Op de derde verdieping is een deur open gebroken en ook hier richtte men een onvoorstelbare ravage aan. Voor zover kan worden nagegaan wordt er evenwel niets vermist, maar de aangerichte schade is groot. Zaterdagavond is er ingebroken in het huis van een dansleraar aan de Sant poortse Hoofdstraat, dat men via een bal kon aan de achterzijde binnendrong. Alle kasten werden doorzocht. Uit een linnen kast nam men een tasje met 370,mee en uit enkele portemonnaies verdween 20,Uit een nachtkastje werd een kistje met verzekeringspolissen meege nomen en een gouden vestzakhorloge. Een van de vele attracties op de ker mis van de Dr. J. Th. de Visserschool in IJmuiden: bal schieten. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De viering van het eer ste lustrum van de Dr. J. Th. de Visser school aan de Eenhoornstraat in Zeewijk is een daverend succes geworden. De aan de lustrumviering verbonden kinderkermis werd zaterdagmorgen ge opend door de jongste leerlinge Joke Klinge en de oudste leerling Erik van de Meent. Die kermis had weken van voorbrei- ding gekost, waarbij de kinderen, hun ouders en de leerkrachten vele uren per dag hard hadden gewerkt. Prachtige steun van middenstand en industrie, in de vorm van gebruiksvoorwerpen, eetba re en drinkbare heerlijkheden, allemaal voor de bezoekers van de kermis, prik kelden de werklust. Nadat zaterdagmorgen om tien uur Joke en Erik een schitterende tekening een schooltelevisietoestel voorstellen de, want de netto opbrengst zal hiervoor worden bestemd hadden onthuld, te midden van een grote menigte gecostu- meerde kinderen en meelevende ouders, gingen de lokalen waarin de stands wa ren ondergebracht, open voor het pu bliek. Leerlingen van de eerste en derde klas beten als eerste standhouders de spits af. In de middaguren namen twee de- en vierde klassers hun taak over en van zeven tot tien uur 's avonds hebben jongens en meisjes van de twee hoogste klassen de slotverkoop verzorgd. Het is een echte kermis geworden, met alles erop en eraan: muziek, attracties, restaurant en prachtige prijzen voor de mooiste stands. Er was zelfs een waar zegster. Met zijn ruim tweehonderd leerlingen, zijn medewerkers en medewerksters en de oudercommissie, die de kermis geor ganiseerd heeft, is schoolhoofd J. Borst dik tevreden met het resultaat. De jon gelui hebben na de voorpret een onver getelijke dag beleefd. Het was niet ge makkelijk maandagmorgen weer ge woon school te houden. Veel collega's van andere scholen zijn zaterdag komen kijken en geïnspireerd: zo'n kinderkermis, op deze manier opge zet en geleid is toch wel iets om ook eens te houden. Er is immers nog wel het een en ander dat de school goed zou kunnen gebruiken en waarvoor (nog) geen geld beschikbaar is. ATLETIEK. Wim Hol van de atletiek vereniging Hercules uit Dordrecht heeft zaterdag in Barendrecht het Nederlands record op de 10 Engelse mijlen, dat met 5 minuten 30,5 seconden op naam stond van Aad Steylen, verbeterd en gebracht op 5 minuten 22 seconden. BEVERWIJK. De „Bewegingsmani festatie '70" welke gedurende ruim een week in de IJmond werd gehouden is af gelopen. Zondag had de slotavond plaats in de ABC-sociëteit waar enkele tiental len jongeren bijeen gekomen waren om de gebeurtenissen welke gedurende de gehe le manifestatie aan de orde waren ge weest nog eens te overdenken. Dat overdenken moet niet al te letter lijk worden opgevat, want het was meer dan alleen maar de gedachten laten gaan over hetgeen er tijdens de manifès- tatie was voorgevallen, die gedachten werden namelijk omgezet in bewegingen. Na een korte inleiding omtrent het doel van de slotavond door organisator Anne Kalverda volgde een algemene „war- ming-up" die deed denken aan het rond jes lopen voorafgaande aan gymnastiekles- ze om wat te los te komen alvorens met bewegingen te gaan improviseren. Direct daarop volgde een „inspring improvisa tie", waarbij het de bedoeling was dat enkelen voor zichzelf begonnen te impro viseren terwijl de overigen naar belie ven konden invallen of meedoen. Of de warming-up hen niet voldoende had opgewarmd, of dat het iets anders was, is moeilijk te zeggen, maar het in springen wilde niet zo erg gelukken, zo dat de hele zaak wat langzaam op gang kwam. Niettemin, een aarzelende start wil niet zeggen dat alles verloren is. Dat bleek zondagavond wel. De jongelui kwa men wat later op de avond toch tot impro viseren, waarbij de bewegingen soms wat ritueel aandeden. Zo was het slot van de Bewegingsmanifestatie '70 dus geheel in handen van de deelnemers. Is deze manifestatie nu na afloop eigen lijk geslaagd te noemen? Organisator Anne Kalverda heeft daar een genuan ceerde mening over en zegt: „Voor de genen die er aan hebben meegedaan is sen vroeger, op school. Ook hier diende het zeer zeker een geslaagde onderne ming geworden. Er zijn leuke positieve dingen uit voortgekomen. Zo hebben er naar aanleiding van onze manifestatie enkele meisjes ingeschreven bij een bal letschool in Amsterdam, om daar ver der balletlessen te gaan nemen en is een jongen terechtgekomen bij de muziek school in Beverwijk waar hij klassieke muziek en jazz gaat studeren. Multi Mo vement zelf heeft er ongeveer acht nieu we actieve sympathisanten bijgekregen" Zo is Anne Kalverda ondanks de ge ringe opkomst steeds bleef het aantal belangstellenden ver beneden de honderd toch niet ontevreden of teleurgesteld Op 21 september begint Multi Movement weer met zijn wekelijkse avond (op maandag) in de ABC-sociëteit en daar voor heeft hij de beste verwachtingen. De mondreclame is voor hem steeds het doel treffendst gebleken, zoals wij uit zijn woorden kunnen opmaken als hij zegt „Tijdens deze week groeide het aantal deelnemers per avond doordat de vaste bezoekers steeds weer andere mensen meenamen". HEEMSKERK Tjjdens het weekeinde hebben enkele verkeersongevallen plaats gehad. Behalve de nodige materiële schade zjjn in twee gevallen ook gewonden naar het St. Jozefziekenhuis gebracht. Een inwoner van Heemskerk kwam za terdagavond om zeven uur door tot nu toe onbekende oorzaak met zijn auto in de bermsloot langs de Hoflaan. Zowel de bestuurder als zijn vrouw en kind werden per ambulance voor onderzoek naar het St. Jozef ziekenhuis gebracht. Het kind bleek ongedeerd; het echtpaar kon na be handeling weer naar huis. Zondagmorgen om ongeveer kwart voor zeven raakte een 30-jarige inwoner van Egmond aan Zee op de Rijksstraatweg ter hoogte van de camping Castricum tijdens een hevige regenbui in een slip. Hij ver loor de macht over het stuur en ramde toen twee aan de linkerkant van de weg staande bomen. De auto, die een gladde rechterachterband bleek te hebben, werd totaal vernield. De bestuurder werd met snij wonden in het gelaat en een shock naar het St. Jozef ziekenhuis gebracht. De politie vorderde het kentekenbewijs in. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Bjj een gecompliceerd verkeersongeval op de provinciale weg bij kilometerpaal 18-6 is zaterdagavond om kwart over acht een inwoner van Bever wijk gewond geraakt en zijn vier auto's totaal vernield. De Beverwtfker is met onder meer een gebroken enkel naar het St. Jozefziekenhuis gebracht. De autobestuurder uit Beverwijk merkte een bocht in de weg te laat op en kwam daardoor op het linkerweggedeelte waar hij frontaal in botsing kwam met de auto van een inwoner van Wormerveer. Een Castricummer merkte de obstakels op de rijbaan eveneens te laat op en botste op de stilstaande auto van een Zaandammer, die het slachtoffer eerste hulp verleende. Vervolgens ramde de Castricummer aan de overzijde van de rijbaan de auto van een andere Zaandammer. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Haithabu Rotterdam; Apollo i Goole; Dora. Duinkerken: Jacob Becker, Rotterdam; Zaanstroom, Felix- towe; Rijnstroom Shoreham; Cape Franklin,. Glasgow; Hugo Oldenaorff, La Guaira; Tor Ang- lia, Immingham; Kinshasa, Antwerpen; Amyn- tas, Cartagena; Rhein Hamburg; Gunda, Kors- naes; Zaandam; Tinca, Hamina; Thea-K, Ko penhagen; Netty Fowey; Treuholtz, Londen; Duurt 1, Hull; Tessa Dakar; Hondsbosch; Lon den, Zaandam; Willem Koerts, Liverpool; Lady Sybilla, Newburn, Pienini, Stettin; Rolf Behr- mann, Londen; Expo Leixoes; Saint Jean, Le Havre; Tor Hodandia. Immingham; Welsh He rald, Leeds; Claus, Londen, IJmuiden; Happy Dragon, Batan Rouge; Congokust, Freetown; Kattenturm, Corn plat; Susanne Schulte. Nepal; Picardy, Antwerpen. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Honnau, Flixborough; Zeeburgh, Stockholm; Golina, Rot terdam; Faience- Colchester; Ero, Bergen; Bran don, Hull; Tilly. Antwerpen, IJmuiden; Oriole, Goole, IJmuiden; Leaasman, South Sridds; Fidu- cia 2, Boston; Rheinland, Hamburg; Thekla, Huil; Haithabu, Flexborough; Jolanda, Antwer pen; Dapa, Odense; Cresta, Manchester; Ma- thilde, Mariestad, IJmuiden; Gazelle, Boston; Pennvworth, Barry Helga S, Ebsbjergi Boreas, Hamburg; Tor Anglia Gothenburg; Marie An geles, Glasgow; Hendrika Maria, Londen; Car tagena de Indias Le Havre; Liberiakust, Dakar; Nieuwland, Leeds; Ore Jupiter, Seven Islands; Uniscope, Bremen; Hamnö, Hamina; Disa Bro- din, Port Churchih Balblom, Oslo; Weser- stron, Antwerpen, Prinses Irene, Hamina; Lu- box, Colchester; Ge/mama, Hamburg. Zondag aangekomen in IJmuiden: Marianne, Piamboeuf, IJmuiden Olna Firth, Londen; Daphnis, Paramaribo; Martha Friesecke, Poole; Jacob Teekman Mostyn, IJmuiden; Gasselte, Goole; Kalisz, Stettin Vogtland, Bremen; Lu- dolf Oldendorff, Herren wijk, IJmuiden; Oranje- borg, Blankenholm, Beverwijk; Holland Park, Onega, Zaandam; Noidsee, Londen, Zaandam; American Liberty, Londen; Nordfels, Antwerpen Aaltje, Londen- Nerlandia, Kopenhagen; Chiista Köncke, Perth: Atchimist Bremen, Suda Bay; Rugg, Oheim, IJmuiden; Leda, Bergen; Sonder- burg, Antwerpen: Henr. Lundstedt, Epuge, IJ muiden; Anna Gerdes Amoi; Diana, Port Wil liams, Velsen* femleaf. Norfolk; Hildegard, Vargon; Stefan J. Fiederiksberg. Zondag vertrekken van IJmuiden- An-berly, Barri; James Benedict, Mobil; Argo, Boston; Tor Hollandia, Immingham; Rijnstroom. Shore- ham; Arcnimedes, Hamburg; Pireaus, Rotter dam; Lindaunis. St Martin; Pericles, Barbados; Alamak, Rotterdam Sumbawa, Antwerpen; Cas tas, Belfast, WiliemsKerk, Hamburg; Cape Franklin, Cardiff- Amstelstroom, Hull; Jean-E, Londen; Zaanstroom Felixtowe; Vamos, Lon den, Zaandam; Helena Schepers, Turku; Ast.va- nax. Durban. MoMsir*. Cleveland; Leda, Sta van ger. Maandag aangekomen in IJmuiden: Holm- sand, Ostermoor. (Als geen nadert aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan).

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5