DE- VERSIERDE BEZEMSTEEL PANDA EN DE MEESTER-FILMER ARMAN EN IE VA POLLE, PELLI EN PINGO I 4^ngestipt Agenda voor Haarlem en de IJmond ii 1 Hl! w&m Iets warmer inventum maakt het baden behaaglijk! Aantal crematies verdubbeld DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1970 17 Agatha Christie linê"- nee, kinderem! dat is fout', hier moet- schoorsteen; Haarlem en Omstreken Bollenstreek Haarlemmermeer V eisen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk e ^uuvvv^umn|Ofvvvvvvwvvvvv%rv%,v*irr-M^"*J 33) „O, het is natuurlijk wel moge lijk," zei meneer Fullerton. „De hel kent geen razernij als die van een vertoornde vrouw. Dat wordt tijdens een rechtszitting altijd aangehaald. Soms is het waar." „Het kan ook iets heel anders ge weest zijn?" „O, ja. Men kan verschillende theorieën opzetten. De jonge Ferrier had geen sterk karakter. Had een goede opvoeding gehad. Aardige moe der-weduwe. Vader niet zo'n geslaag de figuur. Dreigde meer dan eens in moeilijkheden te komen, maar wist zich er steeds op het nippertje uit te redden. Zijn vrouw had het niet gemakkelijk. Onze jongeman leek in sommige opzichten op zijn vader. Hij zocht een paar maal aansluiting bij een groep bedenkelijke jongelui. Ik gunde nem het voordeel van de twij fel. Hij was nog erg jong. Maar ik heb hem er wel op gewezen dat hij zich inliet met de verkeerde mensen. Dat hij te nauw verbonden was met bedenkelijke duistere transacties. Eer lijk gezegd, als het niet vanwege zijn moeder was geweest, zou ik hem niet gehouden hebben. Hij was jong, en hij was bekwaam; ik heb hem een paar maal gewaarschuwd in de hoop dat dat zou helpen. Maar er is te genwoordig zoveel corruptie. Die is de laatste tien jaren sterk toegeno men." „Denkt u dat iemand hem heeft willen afstraffen?" „Dat is zeer wel mogelijk. Met die groepen bendes klinkt zo melodra matisch loop je een zeker gevaar als je erin verzeild raakt. Als ze ook maar enig vermoeden hebben dat je ze verraden hebt, is het niet onge woon een mes tussen je schouderbla den te krijgen." „Niemand zag het gebeuren?" „Nee, niemand zag het gebeuren. Daar zouden ze natuurlijk ook wel voor zorgen. De man die het karwei opknapte, zal netjes de nodige voor bereidingen hebben getroffen. Een sluitend alibi wat betreft plaats en tijd." „Toch zou iemand het gezien kun nen hebben. Iemand van wie nie mand dat zou verwachten. Een kind, bijvoorbeeld." „Zo laat op de avond? In de buurt van de Groene Zwaan. Dat lijkt me hoogst onwaarschijnlijk, monsieur Poirot!" „Een kind", hield Poirot vol, „dat het zich later weieens zou kunnen her inneren. Een kind dat van een vrien dinnetje op weg was naar huis. Mis schien wel op korte afstand van haar eigen huis. Ze heeft misschien een voetpad gevolgd of misschien iets gezien achter een heg". „Maar, Monsieur Poirot, u hebt een te sterke verbeelding. Wat u daar zegt komt mij hoogst onwaar schijnlijk voor". „Het komt mij niet zo onwaar schijnlijk voor", zei Poirot. „Kinde ren zien veel. Ze zitten vaak ergens waar je ze niet verwacht, ziet u". „Maar als ze thuis komen, dan zullen ze toch zeker wel vertellen wat ze gezien hebben?" „Dat hoeft nog niet", zei Poirot. „Ze zijn misschien niet helemaal zeker van wat ze gezien hebben. Vooral als dat wat ze gezien hebben hen misschien vaag angst aange jaagd heeft. Kinderen vertellen thuis lang niet altijd dat ze een verkeers ongeval hebben gezien, of een of an dere onverwachte gewelddaad. Kin deren kunnen hun geheimen erg goed bewaren. Ze bewaren hun ge heimen en denken erover na. Soms vinden ze het heerlijk dat ze een geheim kennen, een geheim dat ze angstvallig voor zich houden". „Ze zullen het toch wel aan hun moeder vertellen", zei meneer Ful lerton. „Daar ben ik niet zo zeker van", zei Poirot. „Volgens mijn ervaring zijn er tal van dingen die kinderen niet aan hun moeder vertellen". „Mag ik misschien weten waarom u zich zo interesseert voor die zaak Lesley Ferrier? Dit betreurenswaar dige einde van een jongeman door geweld, waarmee wij tegenwoordig helaas zo vaak worden geconfron teerd?" „Ik weet niets van hem af. Maar ik wilde wel graag iets meer over hem weten, omdat hij nog maar en kele jaren geleden een gewelddadige dood is gestorven. Dat kan voor mij van belang zijn". „Weet u, Monsieur Poirot", merk te meneer Fullerton met enige bit terheid op, „het is me niet helemaal duidelijk waarom u bij mij bent ge komen en waarvoor u zich nu eigen lijk interesseert. U kunt toch geen samenhang vermoeden tussen de dood van Joyce Reynolds en de dood van een veelbelovende, maar enigs zins naar misdadigheid neigende jongeman die al enige jaren dood is". „Vermoedens alleen zijn niet vol doende", zei Poirot. „Men zal toch steeds naar achtergronden moeten zoeken". „Pardon, dat wat men bij elke misdaad nodig heeft is bewijsmate riaal". „Het is u misschien al ter ore ge komen dat verschillende getuigen het vermoorde meisje Joyce hebben horen zeggen dat ze met eigen ogen getuige is geweest van een moord". „In zo'n plaats als deze", zei me neer Fullerton, „hoor je gewoonlijk elk gerucht dat de ronde doet. Maar, als ik zo vrij mag zijn dat op te merken, je hoort het gewoonlijk ook in zo'n overdreven vorm, dat het het meestal niet waard is er geloof aan te hechten". „Dat is volkomen waar", zei Poi rot. „Joyce was nog maar net der tien. Een kind van negen zou zich iets kunnen herinneren dat ze ge zien had een aanrijding waarbij de bestuurder doorreed, een vecht partij of een worsteling met messen op een donkere avond, of een school juffrouw die gewurgd werd, bijvoor beeld al die dingen zouden zo'n sterke indruk op het gemoed van het kind kunnen maken dat ze er niet over zou willen praten, omdat ze wellicht niet zeker was wat ze nu in feite had gezien, maar het zou haar wel bezighouden. Het is zelfs mogelijk dat ze het zou vergeten tot dat er iets zou gebeuren dat haar er weer aan herinnerde. Bent u het met me eens dat dat een mogelijk heid kan zijn?" „O ja, zeker, maar ik kan me nauwelijks ik vind het een buiten gewoon vergezochte veronderstel- „Als ik het goed heb, is hier ook een buitenlands meisje verdwenen. Ze heette, geloof ik, Olga of Sonia ik ben niet zeker van h aar ach ternaam". „Een meisje met een niet al te betrouwbaar karakter?" „Nee". „Was ze niet juffrouw van gezel schap of verzorgster van mevrouw Llewellyn-Smythe, over wie u me zojuist hebt verteld? De tante vtn mevrouw Drake" „Ja. Ze had al verschillende meisjes voor die betrekking gehad twee andere meisjes uit het bui tenland, geloof ik, en met een er van kreeg ze meteen al onenigheid, en de ander was wel aardig maar oliedom. Mevrouw Llewellyn-Smythe was niet iemand die domme mensen om zich heen kon vedragen. (Wordt vervolgd) 71. Regisseur Goodblood werd in de zitkamer gela ten waar de medewerkers aan zijn film zaten. Maar hij kreeg geen gelegenheid om vlug een nieuwe op name te bespreken. „Ik stel voor dat we die film heel anders aanpakken," sprak de heer Geldroller. „M'n kostbaarheden zijn nu toch gestolen, dus daar zijn we voorlopig van af. Panda hier heeft ons verteld over een tocht die Karmolijn maakte. Dat lijkt me wel wat." „Eheen tocht," herhaalde de filmmaker verrast. „Ehdat is net wat ik zelf in gedachten had. Met fraaie opnamen van landschappen en zo. Inderdaad. Laten we daar maar meteen aan beginnen. Als U vast op weg gaat, volg ik U later wel. Ik heb nog het een en ander te regelen, hier. Tot ziens, vrienden." Met die woorden duwde hij de heer Geldroller en Jelle Synchroon de deur uit, vóór die twee nog een tegenwerping konden maken ILVA BEN ROBOT- NAT MOET IK DOEN' WAT MOET IK POEN IK MOET PE POKTER BELLEN I JA-DAT ZAL IK DOEN! ILvA, OH ILVA PIT KAN TOCH NIET WAAK ZJJN! BEN IK AL DIE TOD PAN ZO BUND GENEEST? IQy NU KOMT DE STUURKABINE na- i - HEB JE OOIT WEU EENS EEN MOOIERE LOCOMOTIEF GEZIEN (pfl JA EN HU ROOKT OOK. AL PRIMA °üo PI B COMMitl» 5399-C Goed dat er politie is, die tevreden heidsbetuigingen over zichzelf afgeeft. Ze doet dat door advertenties met grepen uit het dagelijkse leven. „Die flauwe kerels!" lees ik m zo'n stukje. Wat dadelijk opvalt is dat er niet „Die flau-we ke-rels!" staat. Het is duidelijk bestemd voor volwassenen Ik veroorloof mij dan ook mijn com mentaar daarop af te stemmen. „Ergens tussen Apeldoorn en Deven ter. Een dorp, een brede weg, geen ander verkeer te zien", staat er. De gebeurtenis speelt zich dus af tn Teuge of Twello, de enige twee dor pen die aan de weg van Apeldoorn naar Deventer liggen. Ik zou die weg nauwelijks breed durven noemen. Het is een gewone tweebaansweg die zich sierlijk door de bebouwde kommen slingert. Maar wat verbazing bij mij werkt is dat de beschrijver erin ge slaagd is deze weg te passeren op een moment dat er geen ander verkeer te zien was. Dat noem ik boffen. De be doelde weg is namelijk de oude E8, die Apeldoorn rechtstreeks verbindt met Moskou, of, ruimer gezien. Den Haag met Wladiwostok. Niet dat het onderlinge verkeer tussen deze plaat sen zo overstelpend is maar tussen Apeldoorn en Enschede is de frequen tie groot genoeg om de aanleg van een nieuwe vierbaansweg noodzakelijk te maken. „Voor mij uit zo'n kruipend bak beest-van-een-vrachtauto". (Toch streepjes maar niet tussen de lettergrepen. Niet voor Ot en Sten, maar voor de rijpere Otters en Sie- ners). „Maar ik kon hem gemakkelijk voorbij. Er was zo'n doorgetrokken sleep, dus een inhaalverbod, zeker voor die zijweg-linksaf. Maar het was zo stil.Daar word ik ook even «til van. Mijn ervaring leert dat bakbees ten-van-vrachtauto's, mits door geen heuvels belemmerd, op de grote weg gewoonlijk over de 100 kilometer per uur rijden. En op plaatsen waar een snelheidsbeperking geldt tot SO km toch minstens 60. Denk daarom niet dat ik de schrijver niet geloof. Zijn scherpe waamemings vermogen blijkt wel uit het opmerken van de doorgetrokken streep. En hij behoort zelfs tot de selecte groep van automobilisten die weten dat er aan zo'n streep een inhaalverbod vastzit En ik kan ook begrijpen wat je doet als er zo'n pestkop voor je uitkruipt Maar helaas: „Even verder stond zo'n busje met twee agenten. Die hebben mij opge schreven. Twintig pop werd het later. Dienstkloppers!" Dit mag zie de advertentie straffeloos onder politietoezicht wor den gezegd, dus ik sluit mij daar gaar ne bij aan. In het volgende stukje wordt een echt ongeluk beschreven en ook daar stond even verder het onvermijdelijks busje. Maar ik zie dagelijks een land dat volgekalkt is met zinloze strepen en waar de levensgevaarlijkste ver keersovertredingen worden begaan zonder dat de politie de daders op schrijft. Die staat dan misschien op een stil plekje te kijken wie er over de streep durft te gaan. Bijna ga ik zelf over de streep door daarvoor een sterker woord neer te schrijven dan „dienstkloppers". Maar toevallig staat er zo'n busje voor mijn raam. KEES STIP 1855. Alle kracht, die Knon bezat en we weten al, dat dit geen klein beetje Was legde hij in het schot, dat de laatste voetbal moest doen verdwijnen. Tutu dook het stadion in En door een wonder van toevalligheid raakte de bal precies de kop van de pa pegaai! Iedere andere vogel zou van schrik en pijn in de spontane rui zijn geraakt, maar Tutu niet. Want niet alleen was hij door de vele avonturen met Bram- metje aan onverwachte gebeurtenissen gewend geraakt ,maar bovendien was hij als de sterkste papegaai ter wereld veel harder dan alle andere vogels samen. Hij schudde dus alleen even de kop en zei: „Wel, wel, het schijnt dan toch nog niet afgelopen te zijn, dat partijtje". In het stadion werd iedereen wild. Want de bal was, zonder dat Tutu het besefte, via zijn kop teruggestuit en rechtstreeks in het doel van Interlegia beland. Een geldig doelpunt. Fijnax stond voor! Het K.N.M.I. deelt mee: Achter een depressie, die woensdag In one land regen en plaatselijk onweer veroorzaakte, breidde een rug van hogeluchtdruk zich van de Britse eilanden naar ons land uit. Deze rug is een uitloper van een hogedrukgebled, dat zich van de Golf van Blskaye naar de Alpen ver plaatste. Langs de noordwestflank ervan dringt een frontale storing van een depressie nabij IJsland langzaam In de richting van het vaste land op. Op de nadering ervan krimpt bij ons de wind naar het zuiden, waardoor vrij warme lucht via Frankrijk wordt aangevoerd. Mogelijk zullen daarbij wat wolkenvelden ona land bin nendrijven. De regenkansen zt)n echter klein. VOORUITZICHTEN: Vrij zonnig, behouden# plaatselijk mist en temperaturen meest boven normaal. VOOR ZATERDAG: Aantal uren zon: 1 tot minimum temperatuur: omstreeks normaal; maximum temperatuur: 0 tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 90 percent: kans op een geheel droog etmaal: 60 percent. MUZIEK Concertgebouw, (L Begijnestraat). Vandaag 20.15 u.: Concert N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends t.g.v. het afscheid van de heer J. P. Vincent. Vrijdag 20 u.: Concert Geref. Kerk m.m.v. Deo Cantemus o.l.v. Arie Pronk, Big Band Arti o.l.v. Cees Brugman, Teke Bijlsma, orgel en The Shepherds, zang. BIOSCOPEN Cinema Palace, (Gr Houtstr. 111) 14, 19 en 21.30 u.„Borselino", 18 j. Frans Hals, (Frans Halsplein). 20 u.: „The wild bunch", 13 j Vrijdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Marco Polo'18 j. Lido, (Houtplein) 14. 19 en 21.15 u.: „In de doodsgreep van het rode masker", 18 j. Luxor, (Gr. Houtstr. 139). 14, 19 en 21.15 u.: „M.a.s.h.", 18 j. Rembrandt, (Gr Markt). 14 en 20 u.: „Ben Hur", a.l. Roxy, (KI. Houtstr 79). 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het mysterie va, het mooie lichaam", 18 j. Studio, (Gr Markt). 14.15, 19 en 21.15 u.: „De ontrouwe vrouw' 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Itals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uu: Zondags van 13 tot 17 uur. Bisschoppelijk Musrum, (Jansstraat 79). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouw werken, handschriften en kunstnijverheid. Da gelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teylermuseum (Spaame 16). Permanente ten toonstelling van schilderijen, fossielen, minera len en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen (behalve maandags) van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Vis- en Vleeshal (Grote Markt). De maand september keuze uit eigen bezit. Tot en met 3 oktober: expositie van Pasternak tot Amalrik. Geopend van maandag tot en met zaterdag van 10-17 uur. Zondags var 13-17 uur. Museum Kunstcentrum De Ark (Nieuw Hei ligland 1 rd). Permanente expositie van voor namelijk Haarlemse kunstenaars. Bezichtiging van de gebrandschilderde ramen uit 1602. Dage lijks behalve dinsdag van 10 tot 20 uur. Van 20 tot 24 uur: Klassiek grammofoonplatenprogram- ma. Potterie „Het Schoutje" (Schoutjessteeg). Ex positie van potterie en handweef van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker Veggerby. handgeknoopte rya-modellen uit Skandlnavië, keramiek en gra fiek. Geopend di„ t.m. zaterdag 9-17.45 uur. Galerie Eijlders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van keuze uit eigen bezit van diverse schilders, bronsplastieken van Wim Jonker en Jean le Noble en keramiek van Babs van Els- dingen. Geopend van dinsdag tot en met zondag van 19-22 uur. Gemeentehuls Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158). Expositie van grafische kunst en gouaches van Hisako Abé. Dagelijks behalve zondag geopend van 14-17 uur. Tot en met 3 oktober. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaame). Da gelijks behalve maandag open podium: geopend van 10-18 en 20-24 uur. Vrijdag en zaterdag tot 01 uur. Vandaag 20 u.: Literaire avond met o.a. Henk van Kerkwijk. Electric Centre (Bakenessergracht). Dagelijks behalve maandag geopend van 12-18 en 20-24 uur; vrijdag van 20-02 uur; zaterdag 20-03 uur. Bowling (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur; zondag 10-02 uur: bowling. Raadhuis Bloemendaal. Vandaag 19.30 uur: Raadsvergadering. Wijkcentrum Europawijk, (Laan van Angers 5) Vrijdag 14-16 u.: Spreekuur sociaal raadsman. Dolflrama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow: dagelijks 12, 14, 16 en (behalve maandag) 21 uur. Mobilarium museum met old timers miniatuur trein- en racebanen dagelijks van 11 tot 18 uur Eowling dagelijks van 14-01 u. Hotel Bouwes (Zandvoort). Dagelijks: „Toni Dispari'. Caramella (Zandvoort). Dagelijks dansen: „Etoiles'. ADVERTENTIE Bibberen in badkamer of douchecel is er met Inventum niet meer bij. Voor badkamer èn douchecel Inventum stralers. v.a. f 49,50 u kunt er op rekenen! TENTOONSTELLINGEN Klok geveltje (Hoofdweg 130, Hillegom). Pen tekeningen van Hansje Hofstede. Dagelijks van 14-17 uur geopend behalve dinsdag en zondag. Tot 1 oktober. DIVERSEN Linnaeushof (Bennebroek). Recreatie- en bloemenshow. Dagelijks van 9-18 uur. Treslong (Hillegom) Dagelijks behalve maan dags diner-dansant. TENTOONSTELLINGEN Technische School (Hoofdweg 709, Hoofddorp). Kleur op papier, tekeningen en aquarellen van Noordhollandse kunstenaars. Tot en met 19 sep tember. Dagelijks behalve zondag van 19-22 uur. zaterdag 14-17 uur, BIOSCOPEN City Theater, donderdag en vrijdag 20 uur: „West Side Story'. TONEEL Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: Show'. „Joop Doderer TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. Dagelijks (behalve zondags) 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, is alle werk dagen van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Bedrijfsmuseum Koogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 13.30 uur en donderdags van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Felison, Heidestraa* 45, IJmuiden-Oost. van 19 september tot 11 oktober, tentoonstelling „Wonen is meer'": foto's tekeningen en maquet tes; dagelijks van 14 tot 17 uur. „West BIOSCOPEN Luxor Theater (Breestraat). 19.30 u.: Side Story". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van schilderijen, tekeningen en grafiek van Luis Fileer; geopend tot en met 30 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 14 tot 16.30 en van 19.30 tot 21.30 uur, op vrijdag van 14 to. 16.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins. Lijsterbeslaan 23, Bever wijk. tel. 02510-25120 Maximum- MafeM temperaturen binnen- en bettaiit—6 BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 uur: „Patton". UTRECHT. Het aantal crematies in de vier Nederlandse crematoria is sinds 1965 bijna verdubbeld. Vorig jaar bedroeg het aantal crematies 71.740. in 1965 6700, zo blijkt uit het jaarverslag van de Vereniging voor Facultatieve Crematie. Dit jaar is het crematorium in Rotter dam in gebruik genomen en in novem ber hoopt men het eerste deel van het I crematorium in Utrecht te kunnen open- stellen. Inmiddels is opgericht de stichting cre matorium Schagen, die de bouw en ex ploitatie in Schagen beoogt. Besprekin gen over crematoriumbouw worden voorts onder meer gevoerd met de ge meenten Arnhem, Nijmegen, Deventer, I Leiden, Emmen, Heerenveen, Voorburg en met de provincie Drente. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Ziirich regen zw. bew. regen regen regen geh. bew. zw. bew. regen zw. bew. regen geh. bew. onbewolkt h. bew. geh. bew. zw. bew. onbewolkt zw. bew. h. bew. h. bew. h. bew. regenbul zw. bew. regen onbewolkt onbewolkt 1. bew. h. bew. zw. bew. geh. bew. onbewolkt onbewolkt 1. bew. onbewolkt 1. bew. h. bew. geh. bew. h. bew. mist zzw zzw zzw zzw zzw zw zw zw zzw z w.st. nnw nnw wzw ono zzw zzw nno w.st. z w.st. w O O zw wzw w.st. z w.st. zzw nnw w ozo o zzw wnw nw 1 16 8 4 16 8 16 8 23 15 8 42 16 10 3 16 13 3 16 11 5 15 8 35 15 12 0 15 13 3 10 10 8 30 30 8 25 ie 0 30 14 1 20 11 3 20 0 17 10 0 14 5 0J 18 7 0 17 4 0 19 12 1 13 8 23 17 12 0J 30 16 0 26 10 17 11 0 13 8 0J 27 12 0 27 21 0 26 13 0 15 4 1 28 17 8 13 7 18 18 0 27 19 0 18 14 7 21 U 0A 15 3 1 VRIJDAG 18 SEPTEMBER Zon op 6.18 uur; onder 18.49 uur Maan op 19.30 uur; onder 10.36 uur MAANSTANDEN Laatste kwartier .22 september 10.42 uur Nieuwe maan 30 september 15.82 uur HOOG EN LAAC WATER TE IJMUIDEN DONDERDAG 17 SEPTEMBER Hoog waicr 4.."fo uur en 16.56 uur Laag wat»v 0.32 uur en 12.48 uur VRIJDAG 18 SEPTEMBER Hoog water 5.12 uur en 17.35 uur Laag water 1.14 uur en en 13.26 uur Het hoog en laag watei te Zandvoort te 18 15 minuten vroeger dan te IJmulden.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 17