Goede start in Europa Cup hockey NEDERLANDSE HOCKEYERS VOORBIJ ZWAK OOSTENRIJK Europees kampioenschap basketbal Nederland kansloos tegen niet al te sterk Tsjecho-Slowakije Telstar ontmoet goed gestart Holland Sport Krappe zege Nicols tegen de „Rest" Strijd om basketbal titel vlot van start Nobels op dreef in Rotterdam Van Himst wil niet meer in Belgisch team Van Katwijk vijfde in achtste rit Schakers namen voorsprong op Oostenrijk Turnsters staan achter tegen Poolsen (3,15 pnt) Klijnjan voor twee duels geschorst THOMPSON MOET OOK TEGEN DWS BLIJVEN IMPROVISEREN KA ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1970 11 Biljarten HANDBAL DAMES Nederland organiseert Wereldtitelstrijd Systeem Camouflage Spanje zwak ■MSÊÉmmmb. mww- Ronde van Catalonië Stroef Sprankelende show Invitatie VS voor ijshockeyer Den Bosch (Van onze sportredactie) BRUSSEL De vrees dat het Nederlands hockeyteam ook in het Euro pese kampioenschap voor landenteams in Brussel slecht van start zou gaan, is ongegrond gebleken. De eerste dag van dit belangrijke, tien dagen duren de toernooi leverde geen herhaling op van de drama's van Mexico en Bom bay, toen de ouverture bijna catastrofaal was. Nederland hield zich gisteren op een van de bijterreinen van het Heizelstadion tegen Oostenrijk zonder moeite op de been. Sterker nog: Nederland bewees na alle uitstekende re sultaten van de laatste tijd nog eens ten overvloede, dat het zonder twijfel tot de belangrijkste gegadigden behoort voor de Europese beker, die voor het eerst op het spel staat. Het arme Oostenrijk moest machteloos toezien hoe het vanaf de eerste minuut werd overklast door de Nederlanders, die tenslotte om begrijpelijke redenen genoegen namen met een 2-0 zege, welke cijfers al bij de rust gerealiseerd waren. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM De erewedstrüd, waarmee landskampioen Haarlem Nicols het seizoen besloot, heeft voor het team van coach Ben Tromp een 4-3 zege opgeleverd. De Rest van Nederland bood knappe tegen stand, had lange tijd de beste kansen op de zege. maar moest in de negende inning buigen voor een homerun van Rosaria Rasmijn. Zowel Ben Tromp als Charles Urbanus gebruikten alle werpers. De beide star ting-pitchers Beidschat en Ter Neuzen kregen een punt tegen in de eerste inning (1-1), daarna moesten de weinige toe schouwers wachten tot de negende inning, eer er weer gescoord werd. De Rest nam toen een 3-1 voorsprong door runs van Ed van de Berg en Rudy Dom op honk- slagen van Blom en Bechers. In de gelijk makende slagbeurt kwam Haarlem Nicols door Van der Vaart op 3-2 en Robert Maat scoorde de gelijkmaker op een stootslag van broer Robert (3-3). Rosaria Rasmijn toonde daarna er waren twee nullen zijn klasse en sloeg de enige homerun van de wedstrijd (4-3). De werpersresultaten waren: Haarlem Nicols: Beidschat 2-0-4 (3 innings), Leurs 3-0-3 (3 innings), Beenders 2-2-5 (22A in nings) en Van der Vaart 0-0-0 (1/3 inning). Rest van Nederland: Ter Neuzen 4-1-0 (3 innings), Van Westrenen 2-0-2 (3 innings) en Dom 3-2-4 {22/j inning). (Van onze biljartmedewerker) ROTTERDAM. Op de tweede dag van het Electric-toemooi te Rotterdam heeft Chris Nobels hoge ogen gegooid voor het definitief bezit van de Electric- cup. Zijn partij tegen de Rotterdammer Hendriks ving hij aan met een serie van 203, gevolgd door series van 7 en 30, om in de vierde beurt met een slotserie van 160 te finishen. Hendriks kwam niet ver der dan 156 caramboles. Voordat Chris Nobels deze tot nu toe beste prestatie van dit toernooi leverde, had Piet Buys in 6 beurten gewonnen van Horsten (123) en de Zeeuw in 23 beurten van Waarden- burg (249). Schmitt, een der favorieten, verloor tegen de verwachting in van Spronsen in 13 beurten. Hij maakte 283 van de 400 caramboles. Na twee ronden heeft Chris Nobels de leiding van het toernooi. Met hem zijn Buys en De Zeeuw nog ongeslagen. MADRID. Het toernooi om het we reldkampioenschap zaalhandbal voor da mes zal van 10 tot 18 december 1971 in Nederland worden gehouden. Op de eer ste dag van het congres van de Interna tionale Handbal Federatie (IHF) in Ma drid werd de organisatie van dit toer nooi aan het Nederlands Handbal Verbond toegewezen. Besloten is voorts, flat de 16 Europese landen die zich aanmeldden voor het Olympisch zaalhandbaltoernooi voor he ren van 1972 te München in totaal heb ben 35 landen ingeschreven begin maart 1972 in een voor-Olympisch toer nooi zullen strijden om vijf plaatsen in de eindronden van München. Ook Neder land zal aan deze wedstrijdenreeks deel nemen. Naast de vijf Europese landen ko men een Afrikaans, een Aziatisch en een Amerikaans land in het eindtoernooi. Het congres in Madrid betekende een afscheid voor de Nederlandse vertegen woordiger in het bestuur de heer W. Ak kerman. De Eindhovenaar maakte van 1948 deel uit van het bestuur van de IHF, doch werd niet herkozen. Jules Ancion, het taktische brein ach ter de Nederlandse ploeg, verklaarde na afloop terecht: „wat had het voor zin om na de rust op dezelfde manier door te gaan, met het risico dat zij er per onge luk nog een hadden ingefrommeld? Het ging er om dat die „0" na de rust ge consolideerd werd. En of het 3-0 of 4-0 wordt, dat is op zich niet zo belangrijk." Ancion doelde met zijn woorden op het systeem van het beste doelgemiddelde, dat gehanteerd zal worden wanneer ploe gen samen op de eerste plaats eindigen. Dat systeem werkt zonder enige twijfel verdedigend spel in de hand: het is van groot belang dat de „0" gehandhaafd wordt. Daarom verliep gisteren de start van Nederlands grootste concurrent in poule b, Engeland, minder vlot. De En gelsen moesten tegen het toch eveneens vrij onbetekenende Tsjechoslowakije al de eerste treffer incasseren. De grote man bij Nederland in het openingsduel tegen Oostenrijk was op nieuw Nico Spits, die de laatste maan den een glanzende vorm tentoonspreidt. Ietwat schroomvallig pleegt Spits, mo menteel als Ausputzer de sterkste ver dediger van het Nederlandse team. naar voren te treden wanneer de scheidsrech ter aan de overzijde heeft beduid dat er een strafcorner mag worden genomen. Het lijkt wel of Spits tijdens zijn suk keldrafje naar de slagcirkel zijn weerzin moet overwinnen. Want tenslotte is hij steeds de aangewezen man voor het af ronden van strafcorners en het benut ten van strafslagen. Ook tegen Oostenrijk was dat weer het geval. Die ogenschijnlijke weerzin van Spits is echter alleen maar camouflage voor de intense manier waarop hij zich op dergelijke klusjes voorbereidt. Bondstrainer Cees Tania: „Nico is een koele jongen, die zich op zulke momenten uitstekend kan concentreren." De soms nogal grof spelende Oostenrijkers hebben het geweten. Reeds na negen minuten verzilverde Spits de eerste strafcorner na zuiver aangeven van broer Frans en goed stoppen van Tippy de Lanoy Meijer. Tania: „die drie trainen daar erg vaak op." Hetgeen ook later in de wedstrijd diverse malen bleek. De Oostenrijkers mochten van geluk spreken dat zij' in Reinhart Sellner een uitstekende doel man hadden. Anders had de score onge twijfeld een veel royaler aanzien gekre gen. Toch was ook Sellner in de dertigste minuut opnieuw kansloos toen Nico Spits een strafslag feilloos benutte, nadat zijn broer in de slagcirkel was onderuit ge haald. Met die 2-0 voorsprong als veilige rug gesteun kon Nederland in de tweede helft niets meer gebeuren tegen dit Oostenrijk, SCHERMEN. De Russin Galina Gorok- hova is vrijdagavond in Ankara wereld kampioene floret schermen geworden. De Russische Elena Belova veroverde het zil ver en de Roemeense Szabo het brons. dat alleen in verdedigend opzicht over enige kwaliteit beschikte. In die defen sie werd soms op nogal lichtzinnige wij ze omgesprongen met Nederlandse lede maten. Tania: „ach, dat krijg je met die ploegen die technisch zoveel te kort ko men. Zij moeten dat compenseren met fysieke kracht. Ik vond het overigens nog wel meevallen." Linksbuiten Kick Thole, die in' zijn ac ties evenmin de tegenstand pleegt te ont zien: „ik had dit wel voorzien. Oosten rijk speelde precies zo zwak en hard als ik had verwacht." De Tsjechoslowaakse arbiters Arber en Novotny traden soms al te mild op. Ancion: „aan dit soort toernooien doen zwakke landen mee, dus ook zwakke scheidsrechters." Nederland speelde tegen Oostenrijk in zijn sterkste opstelling. Dus met de Eind- hovense raspaardjes, de gebroeders Frans en Jos Christis. Vooral Frans on dernam als binnenspeler vaak weergalo ze acties. Spitsspeler Jos kwam minder uit de verf, evenals trouwens de buiten spelers Thole en Frans Spits. Op het middenveld waren Tippy de Lanoy Meij er en André Bolhuis (de nogal terugge trokken spelende binnenspeler) superieur, maar viel Jeroen Zweerts zodra hij naar voren kwam op door zwak plaat sen. Was het eigenlijk wel zo verstandig dat Nederland zo vlak voor de grote strijd tegen Engeland met zijn beste mensen aantrad? Tania: „We mochten ook tegen dit Oostenrijk geen risico's nemen." Over de formatie die vandaag dat „sleu telduel" met de Britten gaat uitvechten, wilde Ancion nog niets kwijt. Dat hangt van de taktiek af. En daarover zeg ik uiteraard nog niets." In de andere poules zorgde het zo ge vreesde Spanje voor het meest opzienba rende resultaat: het speelde slechts ge lijk tegen Ierland (1-1). Nederlands reser ve Seven Smulders rapporteerde: „Span je is heel zwak." Een Nederlandse aanval met Jetty Witte (14) en Carla de Liefde (met de bal) BRUSSEL. Pol van Himst heeft ver zocht niet meer in het Belgische nationale elftal te worden opgesteld. De 27-jarige spitsspeler van Anderlecht is van mening dat hü de benodigde interesse niet meer op kan brengen. Van Himst heeft 56 maal het tricot van de Rode Duivels gedragen en werd in 1964 voor het Europese elftal ge kozen. In dat jaar werd h|| tevens tot beste voetbaler van Europa uitgeroepen. Na het wereldkampioenschap in Mexico, waar België zeer matige resultaten be haalde, is van de zijde van de Belgische voetbalbond ernstige kritiek op Van Himst uitgeoefend. Ook de 27-jarige Wilfried Puis, linksbuiten van Anderlecht, wenst niet meer voor het Belgische nationale team uit te komen. CALAFELL De Belgische wielrenner Sohet heeft donderdag de 8e (voorlaatste) etappe van de ronde van Catalonië ge wonnen. HH legde de 170 kilometer van Mataro naar Calafell af in 4 uur 41 mi nuten en 6 seconden. De Nederlander Jan van Katwijk werd vijfde in 4.43.01. De Italiaan Bitossi, die tiende werd, behoudt de leiding in het algemeen klassement. De uitslag: 1. Sohet (Bel) 4.41.06; 2. Perurena (Spa) 4.43.00; 3. Wright (GB) 4.43.01; 4. Saez (Spa) z.t.; 5. Van Katwijk (Ned.) z.t.; 6. Groessens (Bel.) z.t.; 7. Lasa (Spa) z.t.; 8. Bergamo (Ita) z.t.; 9. Avilleira (Spa) z.t.; 10. Bitossi (Ita) z.t. Alg. klassement: 1. Bitossi (Ita) 40.05.31; 2. Caldos (Spa) 40.06.33; 3. Labourdette (Fra) 40.07.49; 4. Lasa (Spa) 40.07.56; 5, Zubero (Spa) 40.08.09; 30. Janssen (Ned) 40.27.33; 31. Van der Vleuten (Ned) 40.28.14; 43. Hiddinga (Ned) 40.42.01; 57. Van Kat wijk (Ned) 41.08.17. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Als de Nederlandse basketbalploeg eens wat meer speelsters van het kaliber van Carla de Liefde in de gelederen had. En als coach Jan Burgert in de belangrijke wedstrijd tegen Tsjecho- Slowakije zijn voorkeur voor de te trage Els van der Heyden enigszins had getem perd, ja, dan was wellicht het succesvolle optreden van de oranjedames in Roeme nië '66 (vijfde) geëvenaard bij deze Euro pese kampioenschappen. Maar nu ging Nederland in feite kansloos ten on der tegen een echt niet grandioos opere rende Tsjechische ploeg. Van Nederlandse zijde was de start met de basis Els de Groot. Wil van Drooge Carla de Liefde, Ria de Roos en Jetty Witte beslist geen openbaring. Slechte schoten, geen aanvalsrebound en geen verweer tegen de Tsjechische pivots Jos- kova. Resultaat; een 12-5 achterstand in de zevende minuut en vier minuten later zelfs de dreiging van een afgang (20-7) toen Ria de Roos met een lichte blessure het veld had moeten ruimen voor Els de Groot. Dat Nederland in deze fase niet helemaal tegen de vloer ging, was te dan ken aan Carla de Liefde, de enige die zich niet aan een individuele pressingverde- diging onttrok, de bal snel opbracht en gedurfd de drives lanceerde. Naast haar werd echter de zaak verknoeid door Els SIEGEN Het Nederlandse schaak team heeft vrijdagavond een voorsprong van l-Vi-'/ï genomen tegen Oostenrijk in finalegroep b van het wereldkampioen- in Siegen. Twee partijen in deze wedstrijd werden afgebroken. De uitslagen (4e ronde): finalegroep a SpanjeRoemenië l-'/« l-'/s (1 hangpartij); ArgentiniëOost-Duitsland 2-1 (1); Ca nadaVerenigde Staten '/«-I-1/» (2); Bulga rijeHongarije l-'/s-1/? (2); Rusland Tsjechoslowakije 2-'/«-l-'/2; West-Duits- landZuidslavië '/«-l-'/s (2). Finalegroep b: NederlandOostenrijk 1- '/«-'/« (2); AustraliëMongolië 1-0 (3); CubaIndonesië 2-2; ZwedenColumbia 2—'/b (3); FinlandPolen 2-0 (2); Dene markenIsrael l-'/i-l-'/i (1); Groep c: GriekenlandEngeland 1 -'/«- 2-'/«; BelgiëNoorwegen l-'/»-2-'/2; IJs landSchotland 2-'/e-l/l (1); Italië—Per- zië 1 -'/s-l-'/s (1); TunesiëBrazilië '/s-1 -'/» (2); PhilippijnenPorto Rico 2-'/«-l/l (1). Groep d: LibanonMexico 2-'/«-l-'/«; PortugalPeru 1-1 (2); AlbaniëDemoni- caanse Republiek 2-'/«-'/« (1); Zwitser land—Japan 2-'/«-'/«; IerlandSingapore l-'/«-l-'/« (1); LuxemburgZuid-Afrika 1-3. Groep 3: RhodesiëMaagdeneilanden 1- 0 (3); CyprusAndorra 1-3; Monaco Hongkong 1-3; GuernseyTurkije 1-2 (1); MaltaNieuwzeeland 1-3; MarokkoFar Oer '/s-l-'A (2). Uitslag NederlandOostenrijk: School Dueckstein remise; LangewegKinzle 1-0; ZuidemaRoehrl afgebroken; Hartoch Steiner afgebroken. Tevoren won Nederland met 2-'/«-l-.'/« van Denemarken. van der Heijden, die bij breaks de snel heid volkomen verloren deed gaan. Ook na een Nederlandse time out bij 28-12 bleef het nog een poos stroef gaan, maar rond het kwartier vonden tenslotte Carla de Liefde en Ria de Roos de basket weer terug: 32-22 Het verschil bleef tot aan de rust (36-26) en terwijl daarna coach Jan Burgert een uiterst grillig be leid bij de wissels ging voeren, werd de nadelige marge weer groter Els de Groot kwam terug in de basis en even later Wil van Drooge voor Thea Hoek. Ria de Roos kreeg haar vijfde persoonlijke fout, maar zelfs toen Petrovikova aan de andere kant werd gediskwalificeerd, kon Neder land nog geen vuist maken. (56-42). Het Haarlemse mevrouwtje Roosmarie de Vries-Smit, die het hele toernooi nog niet aan bod was geweest, kreeg toen een kans maar werd er twee minuten la ter, zonder behoorlijk aan het spel te heb ben deelgenomen, weer uitgehaald. Ook de time out met nog anderhalve minuut te spelen, leverde niets op, behalve dan balverlies en een gemiste break, waar door de Tsjechische ploeg op 62-50 ver diend winnend finishte. Oranje strijdt vandaag om de zevende en achtste plaats tegen Roemenië, dat van Polen verloor (67-53) en dat Roemenië is dan te vergelijken met Hongarije, waartegen Nederland het toernooi succes vol startte. Het zit er tenslotte wel in dat de Burgert-ploeg alsnog redelijk uit de strijd komt. Later op de dag schoten superlatieven tekort om te kunnen omschrijven hoe Rusland (12 geselecteerde meisjes uit een bestand van 2 miljoen spelers) Joegosla vië overklaste: 116-49. De opponent bleef in de beginfase nog even bij, maar toen de Russische mevrouw Kolpakov op de coachbank bij 22-19 de juiste basis had gevonden, raasde de score via perfecte afstandsschoten, schitterende breaks, even fraaie tip-ins en verder alles wat mooi basketbal te bieden heeft omhoog: bij rust 64-30, als eindstand 116-49. Het publiek kwam in het tweede bedrijf bijna handen te kort om dit weergaloze, tot aan het eindsignaal via reeksen wissels geconcen treerd volgehouden basketbal te belonen. De vrijdagavond werd afgerond met een sprankelende show van zowel Bul gaarse als Franse zijde. Frankrijk, met een uitblinkende Jackie Chavalon, verze- (Van onze sportredactie) DEN BOSCH. De Canadees Bob Boyle, de sterspeler van ijshockeyclub Den Bosch, is uitgenodigd voor het trai ningskamp in de V.S. van de St. Louis Blues, één van de sterkste ijshockeyclubs ter wereld. Een soortgelijke eervolle uitnodiging kregen de hoofdscheidsrecbters van het afgelopen seizoen in Nederland Lennon en Langdon: zij gaan naar try-outs in verschillende steden waaraan alle pro fessional ijshockeyseheidsrechters van Canada en de V.S. deelnemen. kerde zich via 64-69 van de finaleplaats tegen de Russinnen, maar ook en dat bracht uitbundige vreugde teweeg van een reis naar Rio de Janeiro, mei vol gend jaar, naar het wereldkampioenschap waarvoor het nu als derde Europese ploeg (RuslandTsjecho-Slowakije op grond van een vorig wereldtoernooi) staat in geschreven. Een verrassing, eigenlijk, want het Franse team dat enkele maan den geleden nog gelijk op speelde met Nederland was wel gekwalificeerd als „opkomend" maar niet als finalist. Met de wervelende acties van Chavalon als voornaamste wapen (driemaal een schit terende interceptie en 34 punten, waar van een aantal uit prachtige drives) be dwongen de Francaises het zich knap ver werende Bulgarije. Coach Jauny gaf zijn vedetten Riffiod en Chavalon steeds even gelegenheid om op de bank te rusten en als de Bulgaarsen dan weer naderden wat vaak gebeurde herstelde hij snel de vertrouwde basis waarmee hij via 55-58 en zelfs 64-65 toch de winst en vele gallische omhelzingen oogstte. Overige uitslagen: HongarijeBelgië 67-45 (39-26), OostenrijkItalië 54-67 (24-29). (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM DSS Epibratos en The White Stars zyn in de basketbalcompe titie bij de heren met duidelijke over winningen van start gegaan. Tegen Racing Beverwijk stond DSS Epibratos halver wege nog met 15-17 achter om in de tweede helft sterk terug te komen en door beter schieten toch nog een duidelijke 44-30 overwinning te behalen. The White Stars ondervond eveneens in de eerste helft flinke tegenstand van Antilopen. Na de basketverwisseling, die met 22-14 in het voordeel van de Sterren aanbrak, voerden de pupillen van coach Koeh in vlot tempo de score op naar een 54-18 triomf. In de dames eerste klasse was het krachtsverschil aanzienlijk groter. Hoofd dorp zegevierde met 34-16 over Lions, ter wijl de reserves van The White Stars en HOC het verschil in klasse nog duidelijker deden uitkomen. HOC 2 had geen moeite met een verzwakt Spetters en won met 78-24. The White Stars 2 versloeg het voor het eerst in de hoogste klasse uitkomende DSS Epibratos met 66-15. De overige uitslagen van deze eerste basketbalavond luiden: Dames: The White Stars 3HOC 3 30- 13; Spetters 2Lisse 27-29; Hoofddorp 2 The White Stars 5 20-22. Heren: Flamingo's 2HOC 2 69-33; Hoofddorp 2Exercitia 2 32-35; Antilopen 2The Typhoons 2 22-60; DSS Epibra tos 2Lions 2 Lions n.o. (Van onze sportredactie) HELMOND. De damesinterland tur nen NederlandPolen in de sporthal „De Braak" in Helmond begon vrijdagavond met het uitvoeren van de vernliehte oefe ningen. De Poolse dames toonden hier bij wat meer routine, zodat zij dit eerste deel van de interland met een kleine voorsprong van 3,15 punten beëindigden. Door het uitvallen van de Hilversumse turnster Ans Moen, die wegens een bles sure verstek moest laten gaan, debuteer de bij Nederland de 14-iarige Ans Dek ker uit Heiloo, die het lang niet onver dienstelijk deed. De Nederlandse kam pioene Ans van Gerwen van PSV eindig de in dit eerste deel als tweede, vlak achter de Poolse kampioene Barbara Ziemba. Marianna van Zetten, die lange tijd door een blessure niet heeft kunnen mee- turnen, was weer aardig op dreef, al had zij op deze eerste avond haar oude vorm nog niet. De uitslagen waren: paard- springen: Nederland 45,30 pnt., Polen 46,20 pnt., brug-ongelijk: Nederland 46.30 pnt.. Polen 46.85 pnt, evenwichtsbalk: Nederland 45,40 pnt., Polen 46.20 pnt, vrije oefeningen: Nederland 46.60, Polen 47,50 pnt. Totaal: Nederland 183,60 pnt, Polen 186,75 pnt. De persoonlijke uitslag was: 1. Barba ra Ziemba 38 pnt., 2. Ans van Gerwen 37,85 pnt en 3. Witkowska 37,80 pnt. UTRECHT De strafcommissie van de KNVB heeft de Spartaspeler Jan Klijnjan voor twee bindende wedstrijden geschorst. Voorts werd hem een boete van 150 gul den opgelegd. De schorsing gaat onmid dellijk in waardoor Klijnjan zondag niet tegen PSV kan spelen. In de wedstrijd FC TwenteSparta, zondag gespeeld, is Klijnjan door scheids rechter Brouwer uit het veld gezonden wegens het slaan van de FC Twente speler Achterberg. HAARLEM-IJMOND. Holland Sport dat morgen op Schoonenberg de tegen stander van Telstar is heeft bepaald geen ongunstige competitiestart achter de rug. Ondanks het feit dat trainer Van der Hart ook morgen de Joegoslaaf Milic moet missen en de doktoren de blessure van Guus Haak hij zal er ook in Vel- sen niet bij zijn van week tot week observeren (men is het er nog steeds niet over eens of men te maken heeft met een definitieve meniscus of een be schadiging van de kniekruisbanden) heb ben de Hagenaars uit hun vier wedstrij den al vijf punten vergaard. Drie meer dan Telstar dat tegen gerenommeerde te genstanders als Twente en PSV het best tot zijn recht lijkt te komen. Van der Hart ziet derhalve geen reden tot wijzi ging van zijn equipe. Dit betekent: Lou- werens - Valkenhof, Kronshorst, Verlan gen, Dor jee - Van d^r Heide, Van der Bol, Muller - Van Maurik. Roggeveen, Roodnat. Ook Telstar-trainei Rab ziet er weinig in om momenteel te experimen teren. Het elftal van Testar ondergaat na de nederlaag tegen NAC geen wijzi ging. Van der Meeren - Driesen, André, Zwaan, Wjjngaarde - De Vries, Van Eg- mond, De Wit - Stanic, Lechcrmann en Fens, Het devies van Haarlem-oefenmeester Bill Thompson luidt nog steeds: improvi seren. Hoewel de meniscus-operatie van Gerrit Peijs voorspoedig is verlopen, Holm- ström al weer thuis is en Paternotte waar sehijnlijk binnen veertien dagen weer on der de lat staat, blijft het een moeilijke zaak voor Thompson. Het is in ieder ge val zeker dat doelman Schutz wordt ver vangen door Poldervaart. De achterhoede (Wentink, Hoeben. De Haan en Koopman) geeft geen problemen, terwijl Van Duf felen en Burgers zeker zijn van een plaats op het middenveld. De derde mid denvelder en aanvallers zullen worden ge- recruteerd uit De Jong, Van Sloten, Van Nee. De Wolf, De Goede en Boszhardt. DWS' forse nederlaag tegen Ajax heeft voor de opstelling geen gevolgen gehad. Jongbloed - Soetekouw, Bianchi, Overweg, Flinkevleugel, Seemann, Dikstra, Pijl man - Nuninga, Deijkers, Vermolen. RCH lijkt na zijn zege tegen NOAD het goede spoor weer te hebben opge pikt. Trainer Tap brengt in Heemstede tegen Roda JC de volgende formatie bin nen de lijnen: Bes - Croes, Van Eijden, Kesselaar, Van Ramselaar - Ketting, Ver schoor, Wijers - Stoute, Van den Berg, Meyer. Bij Roda JC kon men vanwege enkele blessures nog geen opstelling prijs geven. Zowel EDO als Drente hebben dit sei zoen nog maar met bijzonder weinig suc ces aan de weg getimmerd Beide vereni gingen wachten nog steeds op het eerste punt. Hierin zal morgen in Haarlem in ieder geval verandering komen. EDO- trainer Snoeks gaat het met het volgende elftal proberen: Vos - Laan, De Ruiter, Breeuwer, Blum Amerongen, Kroons- berg, Koek - Engelsma. Kamoen, Van der Lubbe. Drente: Boxem - Wesseis. .'eenstra, Ho- genberg, De Groot - Van dei Vlag. Groe- newold, Gerdes - Ludwig, Roosken en Kracht.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 11