Stralende duizenden taptoe bekoorde op Schoonenberg m Auto botst tegen huis ta l Manege De Schimmelkroft vol trots over rijschoolerkenning Ook eigen vlag MOOIE VANGST DOOR EENVOUDIG INBRAAKJE Waslijst van misdrijven Jubileumfeest IJmuider Harmonie ikkÊ^m Jeugddrumband SM uit Velsen-N. boekte succes in Amsterdam Inbraak in Visserijschool Duitse matroos op gestolen bromfiets Zestigjarige fietsster gewond Ir. Friedhoff hield van beslotenheid Jongetje viel van muur Feestelijke avond en middag Drie man aangehouden t MAANDAG 21 SEPTEMBER 19 70 SPPMPi I illtli» 1 u J»*# WmWa lp ..umfflfflMmm/gswm Kort IJmondnieuws Gestolen auto terug en dief gevonden WÊÊÊÊk §&"vV^ s IM MHpl - x |i >s IJMUIDEN. De gala-taptoe, georga niseerd door de 25 jaar bestaande IJmui der Harmonie, is een doorslaand succes geworden. Mochten er tevoren bij de or ganisatoren nog vragen hebben bestaan over een al of niet grote opkomst van het publiek, toen de Notenbouwers hun meezingdeuntjes begonnen te spelen, zat de tribune al goed vol en toen de eigen lijke taptoe een aanvang nam, moest al gevraagd worden om zover mogelijk in te schikken, een geluid dat men anders op Schoonenberg pleegt te horen als Ajax of Feijenoord op bezoek zijn. Onder de duizenden, die gekomen wa ren om het puikje van Nederlands show orkesten in actie te zien, waren wethou der J. G. Kolkman, het dagelijks bestuur van de Velser Gemeenschap en de voor zitter van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen. Het fraaie weer begunstigde het initiatief van de jubileren de vereniging, die door de grote opkomst van een gezellige sfeer verzekerd was. Men had het programma zo opgesteld dat de deelnemende korpsen eerst hun opwachting maakten met een kort pro gramma, dat meer op mars dan op show was afgestemd, en daarna nog eens te rugkwamen met hun showprogramma, zodat men nog eens een heel stuk „Kerk- rade" kreeg voorgeschoteld. Wellicht had men beter elk korps éénmaal voor het voetlicht kunnen halen, dan zou men on getwijfeld ook bij het slotstuk nog met een geheel gevulde tribune hebben ge zeten. Dan ook zou men van de slot apotheose met alle korpsen gezamenlijk nog iets meer hebben kunnen maken, al speelt de stemming natuurlijk wel een rol en is gezamenlijk repeteren daar voor noodzakelijk. Dat neemt niet weg dat ook de show, zoals we die nu zagen een zeer luister rijke was, want de korpsen, die optra den, toonden stuk voor stuk een hoog peil. De Euroband uit Rotterdam beet het spits af met een zeer compact op treden, waarbij geen wijde figuren ten toon werden gespreid, maar de kleine, goed afgewerkte patronen opvielen. De „Mr. H. M. v.d. Zandtvereniging" uit Velp deed de haar vooruitgesnelde roep eer aan. Onmiddellijk verraste de rijke klank van dit ensemble, dat zich fraai manoeuvrerend opstelde en een goede indruk maakte met een staande mars op zijn Zuidamerikaans met een goed vertolkt samba-ritme. Ook een swing nummer met treffende trompetgrowls viel op, waarbij de dalende celesta-oc taven een plezierig trekje vormden. Het pijper- en trompetterkorps „Bea trix" uit Hilversum vormde een kleur- (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De jeugddrum band „Schulpen-Meerweiden" heeft op nieuw met opmerkelijk succes deelgeno men aan het jaarlijkse Jordaan-muziek- festival in Amsterdam, dat zaterdag is gehouden. Met de uitstekende prestatie die deze zomer in Kerkrade tijdens het wereld- muziekconcours een fraaie tweede prijs voor de band uit Velsen-Noord opleverde zou het niet eenvoudig zijn om de succes- reeks te continueren. Toch is „Schulpen- Meerweiden" daarin weer geslaagd on danks het feit, dat de band het zonder de leider van de trompetten, de heer L. van Dijk moest stellen. Nu wist evenals vorig jaar, „Schulpen- Meerweiden" met 138 punten opnieuw be slag te leggen op een eerste prijs, be staande uit een grote beker. Daarnaast was ook nu de algehele leiding van de band bij Mary Koopman als tamboer - maitre in goede handen want ook zij kreeg de eerste tamboer-maitre prijs, een fraaie beker op voetstuk. Vorig jaar wist .Schulpen-Meerweiden' bovendien de grote prijs van de stad Amsterdam te veroveren, maar kwam voor deze wisselprijs juist enkele punten te kort. Overigens heeft de Velsenoordse drum band dit jaar bij verschillende concour sen en festivals een reeks van prijzen veroverd, waaronder vrijwel alle eerste prijzen tamboer-maitre-prijzen, zodat wel duidelijk is, dat „Schulpen-Meerweiden" een zeer belangrijke plaats inneemt in het culturele leven van Velsen-Noord. rijk geheel met zijn roodwitte meisjes en zijn in het blauw gestoken mannen met witte schoenen. Fris klonk de kazatchok met goed fluitwerk van de pijpsters en zeer trefzeker slagwerk. Een openbaring was daarna „Ahoy", Feijenoords lijforkest, dat onmiddellijk opviel door de sonore klank. Uitmunten de bassen maar ook schitterende vul- stemmen, zodat de opmerkingen dat de ze band als een orgel klonk volkomen gerechtvaardigd waren. „Advendo" uit Sneek viel muzikaal hierna misschien wat tegen, maar daar dit korps meteen een goede, ruim gebrachte show ten bes te gaf stond daar toch wel wat tegen over. De IJmuider Harmonie trad daarna op samen met het Haagse majorettenpelo- ton. Een beproefde combinatie, die dan ook zeer zeker voor plezierige manoeu vres zorgde. Hoogtepunt voor de toe schouwers was wel het stierenvechters nummer, dat een luidkeels „Oleh" aan de kijkers ontlokte. Men had dit num mer dan ook best mogen bisseren. Zoals gezegd, de korpsen kwamen daar na nog eens terug met hun beproefde shows, die ons overigens over het alge meen wat tegenvielen. Er werd weinig gebruik gemaakt van het hele terrein, en verrassingen waren er weinig te bele ven. Wat overigens niet wegneemt dat het allemaal wel perfect verliep. Ahoy had leuke loop passtukken als introduc tie en finale, Beatrix verrukte door vrij wel geruisloze formatiewisselingen, De Euroband speelde een „IJmuider Har- monie"-repertoire, maar het werd toch qua show overtroffen door het tamboer en trompetterkorps van de IJmuider Harmonie, dat zijn show zeer ruim uit voerde, ook zonder muziek goed afge stemd en ook het element van de ver rassing had ingebouwd. Natuurlijk, de kunstmatige chaos is de trouwe kijkers al wel bekend, maar het deed het hier toch weer anders, en werd daarna ge volgd door een snelle wisseling van staan en hurken. Kostelijk was daarna ook de snelle afwisseling van paso doble, wals, mars en swing. Zoals al gezegd, aan het slot marcheer den alle korpsen nog eens op, waarna ze ook weer op hun beurt afmarcheerden. Een echte taptoe-ceremonie werd hier wel gemist. Juist zoals we ons van een vorige gelegenheid herinneren dat toen de korpsen telkens uit een andere hoek (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Bij een inbraak in de Visserijschool in IJmuiden heeft men zich vermoedelijk met een valse sleutel toe gang verschaft tot een kast, waaruit een geldkistje met 22 is verdwenen. Uit een koektrommel nam men ongeveer vijftig zilveren rijksdaalders mee en uit een si garenkistje verdween 215 aan bankbil jetten. In de nacht /an donderdag op vrijdag is er ingebroken in een automatiek aan de Willemsbeekweg. Men is door een bo venlicht geklommen. Uit de kassa is ƒ200 verdwenen. Uit een aan de Daltonstraat geparkeer de auto heeft men vijfenveertig liter ben zine getapt. IJMUIDEN. Toen een matroos van een bij de kalkzandsteenfabriek liggend schip in de nacht van zaterdag op zon dag door de Velsense politie als brom fietser werd aangehouden, sprong hij van de brommer af om de duinen in te rennen. Daar weet de politie ook de weg, dus hij werd toch aangehouden. De brommer bleek te zijn gestolen. Zondag middag is de matroos na verhoor bij de kapitein van het schip afgeleverd. IJMUIDEN. Op het kruispunt Zee- weg-Velserduinweg-Cederstraat lette een 60-jarige mevrouw uit Driehuis vrijdag middag bij het oversteken onvoldoende op het haar achterop komende verkeer. Zij werd aangereden door,een vrachtauto en moest met een gecompliceerde rech- teronderbeenbreuk naar het Antonius Zie kenhuis worden gebracht. IJmuider Harmonie voor het „voet licht". het veld opkwamen, hetgeen wat verras sender verloop werkte. Maar op de nu gevolgde wijze was in elk geval een vlot verloop verzekerd. De IJmuider Harmonie mag dan ook terugzien op een kleur- en klankrijk feest, waarbij zij zich er ook nog op kan verheugen, dat zij getoond heeft op showgebied tegen el ke concurrent op te kunnen. KEES MAAS (Vervolg van pagina 1) Ir. G. Friedhoff werd op 21 juli 1892 in Rotterdam geboren. Na de HBS door lopen te hebben studeerde hij aan de Technische Hogeschool in Delft, waar hij 1919 slaagde voor het examen bouwkun dig ingenieur. Hij werkte tot 1922 bij de rijksdienst voor postgebouwen. Tot 1930 was hij leraar aan de MTS in Haarlem. Van 1927 tot 1929 werkte hij tevens aan de afdeling stadsuitbreiding van Openba re Werken. Daarna vestigde hij zich als particulier architect. Hij kreeg verschil lende grote opdrachten, onder meer voor het stadhuis van Enschede. In 1936 werd hij benoemd tot hoofdingenieur bij Open bare Werken, belast met de leiding van de bouwkundige afdeling. Zijn benoeming tot rijksbouwmeester kreeg hij in 1946, nadat hij in Haarlem veel tot stand had gebracht. Ir. Friedhoff was ridder in de orde van Oranje Nassau, ridder in de or de van de Nederlandse Leeuw, ridden in de (Deense )Danebrog-orde en ook werd hem de zilveren legpenning van de ge meente Zandvoort toegekend. Hij is door het Zandvoortse gemeentebestuur belast geweest met de plannen voor het nieuwe Zandvoort. Ir. Friedhoff werd geïnspireerd door de Scandinavische bouwkunst. In een in terview zei hij in dit verband eens: „Ik heb van de Scandinavische architectuur geleerd, dat de ruimtelijke werking nog waardevoller wordt gemaakt door licht- stellingen van die ruimten onderling. In mijn gebouwen pas ik daarom ook niet teveel glas toe. Glas is eigenlijk niets je kunt er doorheen kijken. Met glas maakt men geen gebouw dat een omslui ting geeft en juist de omsluiting vind ik een eerste noodzaak. Ik geef de voor keur aan baksteen, een produkt van eigen bodem, dat de eeuwen kan trotseren." IJMUIDEN. Een negenjarig jongetje uit IJmuiden is zaterdagmorgen om 10 uur al spelend in de Herculesstraat van een muurtje gevallen. Hij brak het rech terbeen en kreeg verwondingen aan het ge zicht. De Ongevallendienst bracht hem naar het Antonius Ziekenhuis. Slechts 1,55 meter staan deze licht mast en dit verkeersbord van elkaar. Niettemin is zondagavond hierdoor een Volkswagen geflitst, die tegen het huis is gebotst, dat op de achtergrond te zien is. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Zondagavond om streeks negen uur heeft op de kruising Van Riemsdy klaanMaerten van Heems- kerckstraat een verkeersongeval plaats gehad, waarbij een 32-jarige inwoner van Heemskerk ernstig gewond is geraakt. De man is in levensgevaarlijke toestand naar het St. Jozefziekenhuis gebracht. Het slachtoffer reed met zijn personen auto over de Van Riemsdijklaan in de richting van de Maerten van Heemskerck- straat en vergat de flauwe bocht naar rechts te nemen. Hij schoot het voor hem links gelegen voetpad op, flitste tussen een lichtmast en een verkeersbord door, die slechts één meter vijfenvijftig uit el kaar staan, kwam weer op de rijbaan te recht, ramde vervolgens de heg van de woning van de familie Schavemaker aan de Maerten van Heemskerkestraat 102 om tenslotte tegen de gevel van dit pand tot stilstand te komen. In eerste instantie dacht de politie de man niet uit het wrak te kunnen halen en riep de hulp van de brandweer in. Zon der hulpmiddelen maar met veel passen en meten kon het slachtoffer toch bevrijd worden. De brandweer belastte zich met het wegslepen van de tot schroot geredu ceerde auto. Autoradio. Bij de Velser politie is aangifte gedaan van diefstal van een auto radio uit een in de De Wetstraat gepar keerde auto. Vermoedelijk heeft men het schuifdak open gemaakt. Schade. Op een parkeerplaats bij de Schulpweg werd ongeveer vijfhonderd gulden schade aangericht aan een auto waarvan men het roldak vernielde. Uit de auto werd niets vermist. Automaat gekraakt. Tijdens het weekeinde is aan het Europaplein in Heemskerk een snoepautomaat van een groentewinkel door verbrekinggekraakt. Er is voor ongeveer 12.50 snoepgoed ge stolen. Inbraak. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een woonhuis aan de Hobbesteeg, waar men binnen gekomen is door een ruit in de achter deur te vernielen Een bergmeubel en een dressoir zijn doorzocht, maar voor zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het was zaterdag avond en zondagmiddag feest in manege De Schimmelkroft, die één jaar bestaat en nu al de officiële erkenning van de Federatie van Nederlandse Rijscholen kreeg. Het is de eerste rijschool ten noorden van het Noordzeekanaal die het bord „Federatierijschool" aan de gevel mag schroeven en de 65-ste in het land. Bestuurslid J. W. Pollak van de FNRS was gekomen om het bord officieel aan voorzitter N. J. E. Rozemeijer uit te rei ken en tegelijkertijd zijn grote bewonde ring uit te spreken voor wat hier in en kele jaren tijds van de grond is geko men. In de erkenning zit het beleid op gesloten van de FNRS, die wil bereiken dat de rijkunst rijkunstig wordt beoefend en niet ontaardt in allerlei spelletjes. Hij feliciteerde de manege met de heer F. H. Bushoff als technisch adviseur, waarmee men zowat de beste heeft die in Nederland bekend is. De heer Rozemeijer had toen al zijn vreugde uitgesproken over wat in een jaar heel hard werken bereikt was. De overhandiging speelde zich af in het mid den van de „piste", vanwaar de spre kers zich met behulp van een microfoon met zender via de geluidsinstallatie ver staanbaar konden maken voor de vele genodigden die gezeten waren in de ta veerne, op de tribune beneden en aan de andere zijde. De heer Rozemeijer gaf vervolgens het sein voor het onthullen van de vlag die de manege heeft gekregen. Terwijl de lich ten gedoofd werden op één spotlight na, ontrolde zich vanaf het plafond de vlag: een wit springend paard op een groen veld. Het stunt je kreeg een verrast ap plaus van het publiek, waaronder zich bevonden wethouder H. J. M. Roozen, De heer Pollak overhandigt het bord federatierijschool" aan de heer Rozemeijer, die hiermee een jaar hard werken van de manege en de ruiter sportvereniging beloond zag. Zo ziet de vlag er uit, die de manege De Schimmelkroft vanaf zaterdag voert. gemeentesecretaris mr. F. Hofstraat en de heer N. J. Steenstra, directeur Ge meentewerken. Daarna volgde een show die tot in de puntjes was afgewerkt, inclusief de voor al bij de jeugdruiters leuke kostumering. Het commentaar daarbij werd gegeven door de heer Bushoff. Zondag was er een speciale middag voor de kinderen, die ook konden genieten van enkele pony- en jeugdruiterdemonstraties van de vorige avond, maar daarnaast konden deelne men aan vier onderlinge wedstrijden waaraan aantrekkelijke prijzen verbon den waren. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De politie heeft de hand gelegd op drie inbrekers, die ge- dreën en elk apart heel wat op hun kerf stok blijken te hebben. Vermoed wordt dat er nog wel een en ander toegevoegd kan worden aan de waslijstvan misdrij ven die zij hebben gepleegd. Alles is uit gekomen doordat men de dader op het spoor kwam van een bijzonder eenvou dig inbraakje in de Stationsrestauratie in mei. Deze dader, een 18-jarige Beverwij- ker, heeft, toen hij nader aan de tand werd gevoeld, bekend tezamen met een 20-jarige inwoner van Wormerveer, die thans in Heemskerk verblijft, nog wel wat meer te hebben uitgespookt. Zij zijn verantwoordelijk vooi de diefstal van een tv-toestel en een elektrische brood snijmachine bij de firma Visser aan de Breestraat, een inbraak bij de automa- terialenhandel Gamo aan de Parallel weg in juli, drie inbraken in Heemskerk, een in Velsen en een in Zaandam. De inwoner van Wormerveer heeft bo vendien een proces verbaal gekregen wegens oplichting, omdat hij voor onge veer duizend gulden aan ongedekte be taalcheques had uitgegeven. Hieraan if een 27-jarige inwoner van Utrecht mede plichtig. De Beverwijker heeft op zijn eentje nog ingebroken in Het Groene Huis in juni 1968, in de bibliotheek aan de Gal- genweg in juli van dat jaar, tweemaal in het postagentschap aan de Plantage ir. juni en juli in 1969, bij de firma Ro- meijn aan de Van Lingenlaan in maart van dit jaar, in het Sportfondsenbad en in de Muziekschool in dezelfde maand er. nog enkele inbraken in Heemskerk en Velsen. De inwoner van Wormerveer heeft ten slotte nog joyriding met vijf auto's op zijn naam staan: een Volkswagen die ge parkeerd stond in de Wilgenhoflaan, een in de Kuikensweg. een Renault in de Ka- naalweg, een Simca in de Jan Vermeij- enstraat en een Taunus in de Pastoor straat. BEVERWIJK. Een auto, die vrijdag van de Hoflanderweg was gestolen, is teruggevonden en ook de dader, een 21' jarige Beverwijker, is aangehouden. De wagen werd gevonden in Assendelft waar bleek dat hij aan voor- en achter zijde zwaar beschadigd was en dat de versnellingsbak defect was.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 4