mm m ZWARE „SET" OP D-DA Y VAN TENNISCLUB MARQUETTE Volgend jaar nieuwe ledenstop? Marokkanen en Turken hebben nu ook in de IJmond hun centrum Samenstelling commissies in de raad was simpel door voorbereiding - PROPAGANDA VOOR VREDE - VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND H Wmm r Leden besparen geld met hun zweet Jeugddrumband Meerestein vierde lustrum m Deel Kostelijklaan blijft afgesloten voor verkeer Auto enkele malen over de kop MAANDAG 21 SEPTEMBER 1970 1JMUIDER COURANT 5 - f 1 «tiiwfiitM Crèche Afrastering „SüKRAN" IN VELSEN-NOORD V elsen-U muiden V elsen-N oord het perceel waar de banen worden aan gelegd. De firma Perfect uit Belfeld moet op 1 november beginnen met de aanleg van de banen en als alles goed gaat liggen die er vóór de vorstperiode in. Intussen heeft de heer Brouwer met enkele mensen een apart stuk werk voor zijn rekening genomen namelijk de aan leg van een soort openluchtcrêche. waar kinderen onder toezicht kunnen spelen, terwijl hun moeders tennissen. Het is niet de bedoeling hiervan een speeltuin te maken maar wel wil men een zandbak aanleggen en enkele eenvoudige speel- attributen maken. Het is de vraag hoe lang de speelhoek kan blijven bestaan, want op deze plaats, achter het clubhuis is de tennishal geprojecteerd. Het zou best kunnen zijn, dat die hal er gauwer staat dan men nu (pessimistisch) denkt. Dan kan er bij alle weersomstandighe den getennist worden. De activiteit van de leden is groot. Zo is er ook een commissie die het clubhuis gaat opknappen. Intussen is dit al ver fraaid door slingers, die zijn opgehangen rond een stuk papier, dat bij nader on derzoek de onlangs verkregen koninklij ke goedkeuring laat zien. De vereniging had die moeten aanvragen om dit groot se plan te kunnen aanpakken. In plaats van drie krijgt men het vol gende seizoen zes banen en een betere accommodatie, zodat de ledenstop, die sn had moeten instellen, opgeheven kon worden. De ruim honderd mensen die op de wachtlijst stonden zijn inmid dels aangeschreven door mevrouw Stam d'Hont en de nieuwe leden stromen bin nen. Als het doorgaat, zit men volgend jaar weer aan een ledenstop.... De werkzame leden van Marquette hebben ondervonden, dat het ver voeren van een biels iets anders is dan het vasthoüden van een tennis racket. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Zaterdag was het ,,D-day" bii de tennisclub Marquette, die zoals bekend een grote zelfwerk zaamheid van de leden aan de dag legt bii de verdubbeling van het aan tal banen en de aanleg van een ver hoogd grondterras tussen de banen. De vereniging bespaart hiermee enorm veel op de kosten, maar hoe veel zweet hiervoor gelaten moet worden hebben ze vooral zaterdag aan den lijve kunnen ondervinden. Het staat vast, dat de groep van veer tig die aan het werk was op dit tennis park zo'n zware set nog niet gespeeld heeft. De heren H. Huisman en K. Verhagen zijn belast met de coördinatie van de ongewone activiteit van de leden, die al weken speciaal op de zaterdagen de han den uit de mouwen steken. Afgelopen za terdag had men zich een reuzenopdracht gesteld, waarbij men gelukkig ook ge mechaniseerde medewerking kreeg. De krachttoer was de volgende: er moesten 1700 betontegels van zo'n veertig kilo elk uit de oude buizengieterij "an Hoogovens worden gehaald en honderd oude biel zen. De zware tegels, 40 bij 60 bij 8 cen timeter, kocht men voor een kwartje per stuk. Jammer was het dat er slechts elf honderd tegels beschikbaar bleken om dat de voorraad!die de tennisclub zelf had uitgegraven en netjes opgestapeld) gedeeltelijk vernield was door een be drijf dat puin kwam ruimen. De scha de zal echter vergoed worden. Zo kreeg men zaterdagmorgen dus het beeld van af- en aanrijdende vrachtwa gens van de firma Beentjes de NV. Weg- transport en de firma Los geleend door bemiddeling van goede leden, in de Mo- zartstraat. Hier werden de zware lasten afgeladen en met handkracht achter het clubhuis gesleept via het bospaadje dat toegang geeft tot de banen. De meeste leden waren net zware werk duidelijk niet gewend, maar stapten met veel op timisme over deze kleinigheid heen, af en toe de inwendige mens versterkend of smerend in het clubhuis, waar mevrouw Tuin gulhartiger was dan ooit. Al eerder is er een flink stuk bos, pre cies genoeg voor drie banen en het tus senliggende terras, door de firma De Bie gerooid. De stoppen daarvan zijn nog te zien en worden later verwijderd. Het perceel is verkregen door ruiling met „buurman" jonkheer Gevers, wat tot ge volg heeft dat de afrastering verplaatst moet worden. Ook dit is een (loodzwaar) karwei voor de leden, die hiermee 12.000 gulden verdienen; bij uitbesteding zou dit werk namelijk tien gulden per meter hebben gekost en het hek is 1200 meter lang. De palen, die met betonblokken in de grond zitten, worden eerst gemenied. Tussen de vierde en da vijfde baan komt een terras, dat door de leden zelf wordt aangelegd. Men laat er nu zoveel mogelijk bomen staan, zodat van hier in de schaduw van het lommer de wedstrij' den gadegeslagen kunnen worden. Bo venop het terras komen de tegels en aan oe twee lange zijkanten de bielzen, die trapvormig worden aangebracht en zo al min of meer een tribune vormen. Te gelijkertijd dienen de bielzen om de grond onder het terras bijeen te houden. Het zand hiervoor wordt gehaald van Het sjouwen met de zware tegels bij de banen van tennisclub Marquette was wel gedeeltelijk gemechaniseerd, maar toch kwam er nog een heleboel ongeregeld handwerk bij kijken. (Van onze correspondent) BEVERWIJK. Onder grote belang stelling heeft de jeugddrumband Meere stein zaterdag het eerste lustrum feeste lijk herdacht. Tijdens de receptie in het clubgebouw De Vluchtheuvel aan de Maerten van Heemskerckstraat hebben velen het be stuur gelukwewenst en uit hun woorden en vadeaus bleek wel hun waardering voor de drumband. Behalve deputaties van andere drumbands gaf onder meer een vertegenwoordiging van de volkstuin- dersvereniging, die de tuintjes achter De Vluchtheuvel heeft, actte de présence. Behalve gelukwensen werden er veel bloemstukken en een fruitmand aangebo den. Tijdens de feestavond in De Vlucht heuvel was ook aanwezig een deputatie van de wandelsportvereniging uit Schaes- bergen, die in dit clubgebouw altijd gast vrij onderdak vindt als zij deelneemt aan een wandeltocht in Beverwijk en nu een herinneringsplaquette aanbood. Op de avond die onder leiding stond van de heer Meijer als voorzitter van de feest commissie, kwamen velen hun waarde ring betuigen voor het actieve bestuur. De oudercommissie schonk een fraaie beker voor de prijzenkast. Mevrouw Van der Pol, het oudste lid van de invaliden- vereniging DOS, bood een geschenk onder couvert aan. Een groot bloemstuk van onbekende schenkers werd binnenge bracht voor mevrouw Schlahmilch, die ondanks haar invaliditeit erg veeel voor de drumband doet. Daarna volgde de werkelijke feestavond, waaraan mede werking werd verleend door het gezel schap Johnny S. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. „Sükran" (met een cedille onder de S) is de naam van het nieuwe ontmoetingscentrum voor Tur ken en Marokkanen, dat de Peregrinus- stichting zaterdagmiddag heeft geopend in het voormalige jeugdkafé van buurt huis De Meerpaal. „Sükran" betekent in het Turks en het Marokkaans zoveel als „dank u wel", een naam die in overleg met de buitenlandse werknemers is ge kozen en die een tweeledige betekenis heeft: hij drukt de erkentelijkheid van deze mensen uit voor dit centrum, maar staat ook voor de dankbaarheid van de Nederlanders aan deze mensen, die per slot van rekening nodig zijn voor onze economie. Drs. N. E. A. M. Kraeter, voorzit ter van de Peregrinusstichting IJmond- Noord-Holland-Noord (pas gefuseerd), wees hierop in zijn openingstoespraakje. Hij zei dat het doel van de Peregrinus stichting was, de integratie van de bui tenlandse werknemers in de samenleving, een langdurig proces, tijdens hetwelk men deze mensen niet van elkaar mag isole ren. Daarom is dit ontmoetingscentrum van essentiële betekenis. Voor Italianen, Spanjaarden en Duitsers zijn er behoor lijke centra en nu was hij blij dat ook voor de Marokkaanse en Turkse vrien den iets gevonden was. Op zijn verzoek trokken daarna enke le Turken en Marokkanen de vlaggen van (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Behalve oeverloze dis cussies over wie er sporthalvoorzitter moest zijn en wie hoofd van de openbare LEAO-school, waarover wij zaterdag heb ben bericht, is er ook nog een ongecom pliceerd stuk werk uit handen van de raadsleden gekomen. Alle commissies, die de voorstellen van B. en W. bekijken voordat ze in de raad komen, zijn sa mengesteld, evenals de besturen van de gemeentelijke instellingen. Het was, zoals S.C.P.-woordvoerder D. Koger zei, een simpele procedure, omdat de hele zaak was voorbereid in een ge meenschappelijke fractievergadering. Dat was het, afgezien van de sporthal- kwestie, ook. Nadat de heer G.P.M. Lan- gendijk, die de vorige keer met vakantie was, was beëdigd, kon men volstaan met het inleveren van voorgestencilde vellen papier in groen, rozen en geel ter on derscheiding van de drie soorten, waarin B. en W. de 24 commissies en gemeente lijke instellingen hadden onderverdeeld. De zaken zijn als volgt verdeeld. Een MAANDAG 21 SEPTEMBER NCVB, ledenvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond IJmuiden-West, 20 u. in de Hervormde Kerk in de Radarstraat. Gymcursus, Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, begint om 19.30 u. in de Jan Ligthartschool. Aquarium ver. Velsen, 20 u. openbare avond in het Oud-Kath. Verenigingsge bouw aan de Koningin Wilhelminakade in IJmuiden-West. Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen, 19.15 tot 20.45 u. bibliotheek en inlich tingscentrum van de Nederlandse Vereni ging voor Sexuele Hervorming. De Ring, 19.30-21.30 u. bokstraining in gymzaal Ossendorpsehool (ingang Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden). Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 u.; filiaal Wüstelaan, Gebouw Spaarnberg, Sant poort-Noord, 19 tot 21.30 u.; filiaal Wil- lemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 u.; uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, 19 tot 21 u. Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen 19.45 u. Bridgeclub De Jump. DINSDAG 22 SEPTEMBER Aquariumver. IJmond, in Gebouw Vel- serduin, Velserduinplein 23, IJmuiden, 20 u. filmavond. Federatie Bejaardenzorg. Spreekuren voor sociaal advies: 9-10 u. in het ge bouw Cultureel Centrum. Moerbergplant soen 22 te IJmuiden in benedenzaal 3, tel. 02550-15010; 11-12 u. in het Buurthuis De Loods", Geelvinckstraat 28 te Vel- sen-Noord, tel. 02510-24025; 15-16 u. in ge bouw CUSA, Hoofdstraat 133, Santpoort- Noord, tel. 02560-8014. Verder volgens af spraak bij het secretariaat: Hoofdstr. 133, Santpoort, tel. 02560-8014. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; flilaal Willemsbeekweg 96, IJmui den, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat-Spaar nestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur: spreek uur Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 u. in de Willibrordstraat 102, IJmuiden, telefoon 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmui den, bejaardensoos, kinderclubs, potten bakken en klaverjassen, jeugdsoos. Manly Sport, les en training boksen van 19.30 tot 21.30 u. in de gymzaal Moerberg- Comité-school in de Kerkstraat in IJmui den-West. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 6.30-8 u. gemengd zwemmen; 8-12.15 u. schoolzwemmen; 12.15-13.15 u. gemengd zwemmen; 13.20-16.20 u. schoolzwemmen; 16.15-16.45 u. zwemlessen; 16.40-18 u. ge mengd zwemmen; 18-18.30 u. zwemlessen; 18.30-20 u. zwemver. CSB; 20-21.30 u. ge mengd zwemmen; 21.30-22.30 u. zwemver. CSB. MAANDAG 21 SEPTEMBER Aqua Home. Kamp Rooswijk, Konings weg. 20.15 u. dia-lezing aquariumsociëteit Tropica. DINSDAG 22 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg 177. Geopend 19-21.30 u. naam tussen haakjes betekent, dat deze persoon plaatsvervangend lid is. Zoals be kend zitten er ook diverse niet-raadsle- den in de commissies en instellingen. Financiën: A. J. Eiff, A. Th. L. Hoek stra, D. Koger. M. F. Menist, K. Vermeu len. Gasbedrijf: C. P. Bol, G..P. M. Lan gendijk, J. P. Logger, F. R. W. Kaebisch, W. C.H. van Tilburg. Openbare werken: J. C. van Dijk, D. J. Joustra, G. P. M. Langendijk, A. W. Lin deman, J. H. Vos-Muller. Jeugd- en sportzaken: C. Berghuis, A.J. Eiff. C. L. Jansen, H. M. Janssen, T.G. Oostveen-v. Meegen, M. J.J. Stelder. Volkshuisvesting en stadsuitbreiding: M. A.J. Boelen, D. J. Joustra, F. R.W. Kaebisch. A. W. Lindeman, J. H. Vos- Muller, T. G. v. Oostveen- v. Meegen. Aan- en verkopen e.a.: A. Th. L. Hoek stra, C. L. Jansen, F. R.W. Kaebisch, A.W. Lindeman, M. F. Menist. Strandaangelegenheden: M. A. J Boe len, S. P. Bol, J. C. van Dijk. H. M. Janssen, T. G. van Oostveen-v. Meegen. SOc. Zaken en volksgezondheid: J. C. van Dijk, A. J. Eiff, M. E. Schmohl-Heij- nes. M. J.J. Stelder, W. C.H. van Tilburg, H. Vos-Muller. Onderwijs en cult.zaken: C. Berghuis, J. Camfferman, D. Koger, J. P. Logger. W. G. Reijkers, M. E. Schmohl-Heij- nes, K. Vermeulen. Openbare orde: J. Camfferman, A. J. Eiff. F. R. W. Kaebisch, D. Koger, J.W.G. Reijkers, W. C.H. van Tilburg. Beroep- en bezwaarschriften: C. Berg huis, J. Camfferman, D. Koger, M. F.. Menist, J. W. G. Reijkers, K. Vermeulen, Voorzitter D. Koger (M. F. Menist). Georganiseerd overleg ambtenarenza ken: J. C. van Dijk, G. P. M. Langendijk, J. P. Logger, M. J. J. Stelder, W. C. H. van Tilburg. Gemeentelijke spaarraad: J. C. van Dijk, G. P. M. Langendijk, W. C.H. van Tilburg. Woonwagencentrum IJmond: J. C. van Dijk (M. E. Schmohl-Heijnes) J. W.G. Reijkers (T. G. van Oostveen-van Mee gen), P. J. Schipperus (A. J. Hermes). Vleeskeuringsdienst Slachthuis IJmond: J. G. S. Bruinsma (P. J. Schipperus), H. M. Janssen (F. R. W. Kaebisch), J. P. Lagger (A. J. Eiff), P. J. Sigon (A. Klomp). Soc. Werkvoorzieningsschap „De Tun nel": A. J. Eiff (J. P. Logger), P. J. Schipperus (A. J. Hermes), M. E. Schmohl- Heijnes (J. C. van Dijk), J. H. Vos-Muller (W. C.H. van Tilburg). Reg. Instituut Openbaar Voortgezet On derwijs: C. Berghuis, A. J. Hermes, J.P. Logger, M. E. Schmohl-Heijes, A. Land man, K. Clay. Studietoelagen: A. J. Hermes. J. Cam fferman, K. Vermeulen, C. M. de Goede, A. J. Mulder, J. P. Buesink, A. Los. Middenstandszaken: C. L. Jansen, D.J. Joustra. J. P. Logger, J. B. Vessies, Chr. de Goede, A. M. Davidson, W. B. Koel man, Th. P. Janmaat, P. M. Verzijlber- gen, H. J. Dorgelo, F. J. Magdelijns, A. van den Bosch jr., W. A. van der Hoek, J. ReijndersVenus. Verkeersaangelegenheden: A. Klomp, H. M. Janssen jr., G. P. M. Langendijk, T. G. v. Oostveen-v. Meegen, D. Boude- T. G. v. Oostveen-v. Meegen, D. Boude- steijn. G. P. L. M. Hogeveen, C. v.d. Le den. M. P. van Lieshout, F. van Luijk, J. Molenaar. L. H. Molenaar, W. Schip per, L. Stoelinga. Voorlichtingscommissie: P. J. Sigon, A. J. Eiff. F. R.W. Kaebisch, T. G. v. Oostveen-v. M°p«en. J. W.G. Reijkers, W. C. H. van Tilburg, J. H. Vos-Muller, C. J. v.d. Aart, C. W. M. van Gelderen- Welboren, mei. A. P. de Koning, L.C.M. van der Marei, Bijstandsverlening: C. Berghuis, J.C. v Dijk, A. J. Eiff. P. J. SchiDperus. M.J.J. Stelder, J. H. Vos-Muller, J. C. Deinum- Kooman, A. Achterhof. J. H. v.d. Schoor, P. J. Stam, G. Vos, H.v.d. Waal. J. A. Waardijk, G. A. v. d. Wegen, A. Wemke, voorzitter P. J. Schipperus. Intercommunaal Lichaam Vervanging Tuinbouwgronden, (ILVT: C. L. Jansen (S. P. Bol), A. T..L. Hoekstra (M.J.J. Stelder), M. F. Menist (D.J.J. Joustra). Stichting Sporthal: D. J. Joustra, C. Berghuis, mevrouw F. H. H. Smit-Blom, N. G. Buntsma, J. W. Ham, Th. J. Keet, Th. W. Reijnders. W. Schaap, T. J. van der Scheer, W. Schipper, J. G. S. Bruins ma, voorzitter. hun landen weg voor een gedeelte van de muur, waarop de naam „Sükran" stond. Met een bloemstuk maakte de heer Kraetzer de dank van de Peregrinus stichting zichtbaar voor het werk, dat be heerder K. Verheijde en zijn staf hadden verzet om dit centrum op tijd in orde te krijgen. Het centrum is eigenlijk nog lang niet klaar, maar men had toch tot deze ope ning met een officieel tintje besloten met het oog op de Vredesweek, waarvan zo als bekend een avond speciaal aan het vraagstuk van de buitenlandse werkne mers zal worden gewijd. Er komt een lectuurtafel met Marokkaanse en Turkse kranten en tijdschriften en een biblio theek. Een kamer wordt ingericht voor de begeleidingsfunctionarissen, die hier met mensen kunnen spreken. Een Turkse functionaris in de persoon van Ehat Sö- zer is er al, binnenkort verwacht de stichting ook een Marokkaanse collega aan te kunnen stellen. Het is de bedoe ling om een ander zaaltje in te richten als een eenvoudige moskee, waar de Turken en Marokkanen, die bijna alle maal de Islamitische godsdienst belijden, tijdens Ramadan (de vastentijd) terecht kunnen. Het centrum is iedere zondag twee uur 's middags tot elf uur 's avonds geopend. Nog wat onwennig zaten de buitenlan ders zaterdagmiddag in hun nieuwe cen trum, waar de Gemeentelijke Sociale Dienst van Beverwijk vertegenwoordigd werd door de heer A. A. M. Storms, ter wijl onder meer het comité Vredesweek van zijn belangstelling blijk gaf en na tuurlijk ook directeur A. A. J. van de Velden van de Peregrinusstichting aan wezig was. VELSEN De Kroon heeft ongegrond verklaard een beroep van H. A. de Vries te Velsen-Zuid tegen het besluit van Gede puteerde Staten van Noord-Holland, waar bij goedkeuring is verleenvan het besluit van de gemeenteraad tot onttrekking van het openbaar verkeer van het noordelijke gedeelte van de Jan Kostelijklaan in Vel sen-Zuid. Ten behoeve van de verbreding van het Noordzeekanaal en het drukke verkeer ter plaatse is de Stationsweg van een enkel- banige straatweg gereconstrueerd tot een door een middenberm gescheiden dubbel- banige asfaltweg. Het is inverband met de geringe plaatse lijke breedte, dat zowel het oprijden van 't Stationsweg als voorrangsweg ten opzichte van de Jan Kostelijklaan als van het inrij den van deze laan van de Stationsweg af zodanige bezwaren zijn verbonden, dat de aansluiting van beide wegen met het oog op het verkeersbelang niet kan worden ge handhaafd. Onder deze omstandigheden acht voortrekking aan het openbaar ver keer van het noordelijk gedeelte van de Jan Kostelijklaan gewichtige redenen aan wezig. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Op de Planetenweg kantelde een personenauto, bestuurd door een 34-jarige vertegenwoordiger uit IJmuiden, zaterdagavond even na half negen enkele malen over de kop. De au to werd totaal vernield. De bestuurder bleef nagenoeg ongedeerd. Volgens de politie verkeerde hij onder invloed van enige glazen bier. Hij werd meegenomen naar het hoofdbureau van politie, waar zijn rijbewijs is ingenomen. Zelf ver klaarde de vertegenwoordiger dat zijn remmen plotseling waren vastgeslagen. Het wrak zal technisch worden onder zocht. V.V-- \^N.V Midden in de drukke Breestraat in Beverwijk is er zaterdag met een kraampje propaganda gemaakt voor de vrede. De teksten die aan het kraampje hingen en de informatie die er te krijgen was lieten daar geen misverstand over bestaan. Het comité Vredesweek, dat hiermee de aandacht vestigde op de Vredesweek die van daag start in Huize Scheybeeck, hoopt dat hiermee dit immense vraagstuk weer een beetje meer in de belang stelling is geplaatst. Een bijdrage aan de oplossing kan iedereen leveren door eendrachtig voor de vrede te ijveren; de eerste stap daartoe is, dat men zich bewust wordt van het pro bleem, waarvoor Huize Scheybeeck de hele week iedere avond volop ge legenheid geeft.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 5