Chevron met F-3IO voor méér kilometers, extra kracht en... schonere lucht! BEWIJS v BEWIJS BEWIJS BEWIJS Chevron mm wmm. Hoe werkt Chevron benzine met F-310*? In elke automotor vormt zich in de loop der tijd aanslag. Deze aanslag, o.a. in de carburateur en het positieve carter-ventilatie-systeem (P.C.V.) heeft tot gevolg, dat het benzine-luchtmengse! naar verhouding te veel benzine bevat. Benzine, die onverbrand via de uitlaat in de lucht geblazen wordt. Om van de onnodige luchtverontreiniging nogmaarniet te spreken. Naarmate de vervuiling van de motor toeneemt, worden steeds meer vuile stoffen via de uitlaat naar buiten geblazen. Sme rige zwarte rook is een duidelijke aanwijzing voor de vervuilde toestand van de motor. Overigens zijn de schadelijke bestanddelen van de uitlaat gassen meestal niet zichtbaar. Uitgebreide proeven met een grote verscheiden heid van Europese wagens met vervuilde motoren toonden aan, dat 6 keer een volle tank Chevron met F-310 al voldoende is om de onverbrande koolwaterstoffen drastisch te reduceren. Boven dien werd een duidelijke vermindering geconsta teerd van het koolmonoxyde-gehalte in de uit laatgassen en vuilaanslag in de carburateur. Dit betekent 'n economischer gebruik van uw benzine - méér kilometers, extra kracht, schonere lucht. Nevenstaande en andere proeven leverden voor ons het overtuigende bewijs, dat Chevron benzine met F-310 een vervui 1de motor schoner kan maken waardoor deze doelmatiger zal funktioneren. Chevron benzine met de nieuwe F-310 toevoeging maakt vuile carburateurs, inlaatkleppen en posi tieve carter-ventilatie-systemen (P.C.V.) weer brandschoon en bestrijdt afdoende de aanslagvor ming op zuigerveren, kleppendeksels en oliefilters. In nieuwe auto's houdt Chevron benzine met F-310 de motor schoon. Hierdoor blijven kracht en prestaties gehandhaafd. F-310 is aan alle Chevron benzines toegevoegd, zowel aan super als aan normaal. En het kost geen cent meer! Integendeel, het is goedkoper, want voor hetzelfde geld krijgt de vuile motor gaande weg een gratis schoonmaakbeurt, waardoor hij doelmatiger zal funktioneren. Met méér kilo meters en extra kracht profiteren wij bovendien nog mee van de schonere, zuivere lucht. Vraag bij uwChevronpompnaarhet F-310 boekje waarin alle proeven uitvoerig beschreven worden CHEVRON PETROLEUM MIJ. (NEDERLAND) N.V Vóór gebruik van Chevron metF-3!0 Deze normaal gebruikte auto werd vanwege zijn sterk vervuilde motor uitgekozen om F-310 aan een zeer zware test te onderwerpen. Aan de uitlaat werd een doorschijnende ballon bevestigd. De motor draaide op benzine zonder F-310. Onmiddellijk vulde de ballon zich met vuile uitlaatgassen. Flet eindresultaat ziet u boven. Nó gebruik van Chevron met F-3IO Dezelfde auto, maar nu na 6 maal een volle tank Chevron met F-310 verreden te hebben. De ballon blijft helder en doorschijnend, omdat de uitlaatgassen nu bijna geen onvolledig verbrande benzine meer bevatten.We zien het Chevron-embleem. Overtuigend bewijs, dat de benzine nu vollediger in de motor verbrandt, dus méér kilometers, extra kracht en schonere lucht voor ons allemaal De uitlaatgassen van een vuile motor worden in deze ballon opgevangen. Er zit nog genoeg verspilde benzine in om er een bromfiets op te laten rijden. Maar nadat de wagen 6 maal een volle tank Chevron met F-310 had verreden, waren de uitlaatgassen al zoveel schoner, dat de bromfiets niet eens wilde starten. Voordat op Chevron met F-310 werd overgeschakeld zat er zoveel onverbrande benzine in de uitlaat gassen van deze wagen met sterk vervuilde motor, dat deze gewoon konden worden aangestoken. Na 6 keer een volle tank Chevron met F-310 verreden te hebben, wilden de uitlaatgassen niet meer branden. Carburateur, gasklephuis en gas- klep bij gebruik van benzine zonder (links) en met Chevron met F-310 Ook kleppen vertoonden een opmerkelijke vermindering van aanslag na 6 keer een volle tank Chevron met F-310. *F-310 handelsmerk voor Polybuteen Amine benzinetoevoeging. We beweren het niet alleen# we bewezen het ook! Chevron benzines met F-3IO méér kilometers, extra kracht, schonere lucht

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 10