Voor het eerst weer in zesdaagse KEIZER POST HEERST ALS IN ZIJN BESTE JAREN 1 ■li» Morgen Sparta-Akranes voor Runners Up Cup Spanning tot in de vierde set Hockeyploeg kwam niet verder dan gelijk spel Wedstrijd tegen Denen een formaliteit m Delta-Lloyd in EC tegen Maccabi beters winnaar n Utrecht Wim Wagner won in sprint Nederland deelde punten met Polen AJAX-TELSTAR DAG EERDER Opnieuw kort geding tussen Spaarnestad en VVCS KWARTFINALE TEGEN POLEN DINSDAG 22 SEPTEMBER 1970 17 (Van onze sportredactie) LONDEN H(j is er weer, Peter Gelukkig Hard ber ga beginnen". Want de Amstelve- J\ ederldfld VeVSlOeg ner weet dat dat het belangrijkste punt j rr o i mSwm. iPsf Kritiek T riest was honderd Rercent in orde, volgens hem. De doktoren staan er van te kijken dat ik veel sneller weer fiets dan ze ge Post. De Amstelvener, voor wie een I dacht hadden». En is Post, 's avonds om j I twaalf uur als het karwei er in Don- half jaar geleden kaarsen werden op- opz^ zwaarvermoeid? Post: „Ik gestoken omdat het er zeer somber ben 's avonds nooit uitgeput of leeg. En voor hem uitzag na een zware opera- dat is een belangrijke zaak. Die zesdaag- tie met complicaties, rydt weer rond se hier is, omdat er slechts van zeven - t j i 4tot twaalf uur gefiets wordt (het wordt op de ovale piste. In de zes nac te ban ook niet als een echte zesdaagse aan- van Londen is hy aan het proberen 1 gemerkt - red.), een ideale voorbereiding of het weer gaat. Zyn oude rivalen, voor het winterbaanwerk' vrienden en bekenden op de fiets be-1 weren dat hij weer ouderwets vlamt,I Lrrote leider maar zelf is hij wat minder uitge-i boet Post, die toch wel het een sproken positief over zyn optreden. en ander heeft meegemaakt in zijn wie- „Het valt me niet tegen, myn eerste lercarrière, duidelijk goed dat hij weer optreden weer op de baan. Ik moet als de grote leider is geaccepteerd. „De j tvtanderen merken het met zo als je moet tevreden zyn natuurlyk Maar en doorbijten als ze denken dat je weer daar komt dan direct de perfectio- ouderwets vlamt. Dat voel je alleen zelf. nist naar voren Post voegt er aan Dan is het bijten om door de/ moeilijk toe: „Het kan veel beter: het gaat me heden heen te komen". niet zo gemakkelijk af als vorig jaar. Toen was ik sterker. Toen had ik de I Maar wat drijft dan toch zo'n man om zich toch weer tot het uiterste te geven op een wielerbaan, waar het publiek bij hele zomer hardheid op de weg kun- wijze van spreke alweer klaarstaat om nen opdoen". En Post, voor wie de zijn opvolger te bejubelen. Wat drijft zo'n andere Nederlanders hier in Londen man- die er toch zeer warmpjes bijzit - i ia_\ _i... mag men aannemen gezien ook het (De Wit, Koel en Loevestijn) P'us het gr0^e project waar hij mee bezig is: een hele internationale wielerveld uit- enorm amusementscentrum in Amstel- roepen: „Hoe is het mogelyk, wat veen-Bovenkerk? Het antwoord luidt: om rijdt die man weer afschuwelijk dat in Post nog steeds een woelig .j.„_ brandende eerzucht woedt, omdat Post goed stapte als enige gistermiddag njet zomaar verdwijnen. Hij wil zich op de fiets om achter de derny te nog één keer, nog een seizoen, als het trainen. Post was daar als een lone- kan, laten zien als de heersende winter- some rider in de lege hall van de baanvedette. „Ik heb hier op het hout «7 i kol, :i, nnnU van Wembley ook verscheidene malen ge- Wembley-pool. „Dat heb ik nog nooit dacht; man; waarom doe je dat toch. gedaan tijdens een zesdaagse, maar Hou er mee op Maar dan denk ik ik wil goed ryden, anders stop ik er- weer: zolang ik het kan blijven doen, blijf ik fietsen. Als ik het geestelijk niet meer op kan brengen, als ik niet meer kan domineren, dan stop ik er onmiddellijk mee". En hij geeft dan weer als een soort erkenning een terugblik op zijn carrière: „Ik heb altijd geweten wat ik wou. Als mee Peter Post weet dat er op hem ge loerd wordt door de mannen over wie hij altijd met ijzeren vuist heeft gere geerd. Hij moest zich maar weer waar- 1_1_ J: JiZ. oolrtnAT guur en faal je". Vandaar, zo laat hij fijntjes weten, mislukken er ook zo'n hoop coureurs. „Je kunt twee dingen te gelijk niet goed doen. Neem een Duyn- dam. Hij aarzelt tussen fietsen op de weg en koersen op de winterbaan. Hij moet of het één of het ander goed doen. Niet twee dingen halfslachtig. Ik bekijk mijn kansen voor dit seizoen reëel. Ik praat me niet van alles in. Als het niet meer gaat verdwijn ik". maken, als hij zonodig ook dit seizoen je dat niet weet, ben je een slappe fi- weer in het zesdaagseleven de baas wil spelen. Post daarover: „Zij hebben ge- I lijk. Als je niet goed rijdt fietsen ze je naar huis, als het kan, ook als je vroe ger een goede en aardige jongen was. Nou, en dat ben ik, zoals je weet, be slist niet geweest. Ik ben altijd lastig geweest voor de anderen. Ik vind het dan ook helemaal niet erg dat ze me proberen te pakken. Dat zou ik zelf in hun plaats ook gedaan hebben". En iedereen heeft zich na vier dagen Londen weer geschikt naar de wetten van Post, wetten die luiden: „Er moet ge werkt worden voor de centen en verdomd hard ook". Luister naar wat Altig opmerk te: „Der Peter is een wonderbaarlijk mens, niet stuk te krijgen". En Austra lisch sprintwonderkind Johnson, die debu teert in het Europese zesdagenwereldje: I „Ik had wel van Post gehoord. Is die man zwaar ziek geweest? Maak dat een ander wijs. Wat kan die rijden". Post zelf voelt zich elke dag sterker worden. „Natuurlijk heeft die nierinfectie waarmee ik op het randje heb gebalan ceerd, me enorm aangepakt. Die wond van de operatie aan mijn zitvlak is goed geheeld. Dat is 't hem niet. Ik heb een zacht plastic zadeltje op mijn fiets zit ten. Moet je weten dat ik vroeger altijd de hardste zadels moest hebben die er waren. Alleen in de bochten voel ik de wond of wat er eigenlijk onder zit in wendig. Dat moet hard worden. Het is afzien geblazen, maar dat geeft niet. Nee, ik ben wel bezorgd voor mijn algemene gezondheidstoestand. Ik sta steeds onder controle". En de zesdaagse keizer die in de zwartste ogenblikken van zijn bestaan in het Berlijnse ziekenhuis waar hij opge nomen was, twijfelde aan een come-back („ik geloofde er toen nauwelijks meer in en wilde stoppen") beschouwt de wed strijden die hij nu rijdt als een zuiver uitproberen. „Ik ben benieuwd hoe ik het blijf doen. Pas na drie echte zes daagsen weet ik weer of ik de oude ben. Dat zijn dan zesdaagsen vlot achter elkaar, zonder rust, waarmee ik in okto- is: „Kun je weer snel en volledig recu- 1\ OOrd-K OVed. ó'l pereren na een zware inspanning. Daar gaat het om. Mijn nieren hebben een shock gehad. Ik ben nog steeds onder controle bij dokter Rolink, die me advi seerde door te gaan met fietsen („je kunt toch niet zomaar stoppen met iets wat je altijd gedaan hebt") en bij dokter Drukker, de befaamde Amsterdamse nierspecialist. „Hij heeft me vlak voor wereldkampioenschap volleybal was span deze zesdaagse in Londen gekeurd en ik nend tot het begin van de vierde set 1 Vooral in het begin van de strijd had het Nederlandse team het moeilijk tegen de Koreanen, maar nadat de Nederland se ploeg in de eerste set een achterstand had weggewerkt en op gelijk hoogte was gekomen (9-9) werd het initiatief niet meer uit handen gegeven, Ook in de tweede set bleef het verschil betrekkelijk klein (15-12). In de derde set leek het keerpunt te komen. De Koreaan se ploeg draaide uitstekend en Nederland viel enigszins terug, 6-15. De terugval bleek slechts tijdelijk. De vierde set werd door een Nederlandse bliksemstart, de laatste. In snel tempo scoorde Nederland Post is gelukkig, dat hij Patrick Sercu naast zich heeft in Londen. „Hij is een man van superklasse". Het koppel Post- Sercu is een duo van de koning en de kroonprins, want het is duidelijk dat Sercu Post als de sterke man zal op volgen. Post denkt, hoewel het goed gaat weer, toch aan een abdicatie. „Ik ben in gedachten veel bezig met het miljoe nenproject in Bovenkerk. Dat heb ik in NV-vorm met twee vrienden uit de hore- casector op poten gezet. In december moet het geopend worden. Dat geeft veel kopzorg". En aangezien Post de stelling aanhoudt dat je geen twee dingen tege lijk goed kunt doen ziet het er toch naar uit dat dit het laatste wielerjaar van „Der Peter" wordt (in november wordt hij 37 jaar)". Maar voorlopig is hij weer de vedette van wie de jeugdige Leijn Loevestijn met glinsterende ogen zegt: „Het is ongeloof lik wat Post hier weer maakt. Hij rijdt alsof er niets aan de hand is geweest. Die heeft karakter. En hij jaagt ons steeds maar weer op". Het Engelse pu bliek waardeert dat ten volle. Er moet in de Wembleyhall officieel tien minuten pauze worden ingelast, anders wordt er niets gebruikt aan de tap, want men blijft rond de baan. Dat is iets anders dan in Duitsland. Post likkebaardend van het applaus, dat hij nog niet missen an: „Die mensen hier komen echt op de eer ste plaats om te zien fietsen". En dus moet er gefietst worden. Want Posts wil is nog steeds wet. HANS ROMBOUTS b* V.s PETER POST (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Sparta-Akranes, nulletje of zesDat hoeft het van Georg Kessler niet te worden, woens dagavond in het Feijenoordstadion, voor de Runners Upi Cup, al rekent hijzelf op een verjaarscadeautje. De Sparta-coach en ex-bondscoach viert namelijk woens dag zijn 38e geboortedag. Dit maal niet met champagne, want dat heeft hij zondag al gedaan. De spe lers dachten: „Waar blijft Kessler toch, anders gaat hij altijd direct mee naar de kleedkamer." Maar Kessler stond in zijn kantoortje champagne in te schen ken, waarmee hij even later onder groot gejuich binnentrad. „En echte champagne, hoor", zei Kessler, „geen Duitse sekt". Hij is wel veranderd, de nieuwe kas teelheer van Spangen. Als heer van Zeist kwam hij moeilijk uit de plooi. „Maar", vertelde Kessler, „dat was geen wonder. Je had als bondscoach met zoveel bazen rekening te houden, dat je ternauwer nood adem durfde halen. Laat staan te lachen. En elk woord in de krant woog als een keisteen". Van die last is Kessler af. Hij durft nu voor de vuist weg te praten, gewoon lekker een boom op te zetten. Waar over? Waarover anders dan de wedstrijd van woensdag, tegen de IJslandse run ner up Akranes? De Runners Up Cup kennen de Rotter dammers nog niet zo goed, maar wan neer Sparta d'r in blijft, zullen ze haar ongetwijfeld ook leren kennen, want er spelen genoeg bekende clubs in mee. We doen maar een greep: Leeds United, Ar senal, Anderlecht, HSV, Bayern München, Barcelona, Sevilla en niet te vergeten FC Twente. Voor de volgende ronde wordt gewoon weer geloot, „maar ik hoop niet tegen FC Twente", zei Kess Ier. „Dat zou voor ons niet leuk zijn en voor FC Twente evenmin". Zo ver is het nog niet. Eerst moet dan nog gewonnen worden van Akranes. Een jong elftal, met vijf of zes internationals en het nationale elftal van IJsland kan op enkele goede prestaties bogen. Het Rotterdamse publiek heeft vorig seizoen met het IJslandse voetbal kennis ge maakt, toen Feijenoord met 12-2 en 4-1 Reykjavik versloeg. Er waren tweemaal vijftigduizend toeschouwers. Kessler: „Ik ben met minder tevreden". De IJslan ders spelen evenals Reykjavik beide wed strijden op Nederlandse bodem. Volgende week dinsdag is in Den Haag, op het ADO-terrein, de return. AMSTERDAM. Landskampioen Del ta-Lloyd uit Amsterdam heeft voor de eerste ronde van het toernooi om de Eu ropa Cup 1 een thuiswedstrijd geloot te gen de Belgische vereniging TTK Mac cabi uit Antwerpen. De wedstrijd zal vermoedelijk op 3 ok tober in Amsterdam worden gespeeld. Maandag 28 september speelt lands kampioen Delta-Lloyd (Frans en Bert Schoofs en Carel Deken) een vriend schappelijke wedstrijd tegen het officiële landenteam van Joego-Slavië. Voor het Joegoslavische team komen de internationals Istvan Korpa (tweede op de Europese ranglijst), Anton Stipancic en Milivon Karakasevic achter de tafel, (Van onze wielermedewerker) HAARLEM De Utrechtse ronde van het Kanaleneiland leverde by de vetera nen een overwinning op voor oud-baan- kampioen Piet Pieters uit Zwanenburg. Hij bleef in een massale eindsprint aan de winnende hand. De Haarlemmer Freek Cornelisse ging als derde door de finish. In de ronde van Rijswijk greep Cornelisse de tweede prijs. Samen met Jan Walraven uit Den Bosch, die hem in de sprint ver sloeg, had de Haarlemmer het tot bijna een ronde voorsprong gebracht. Amateur Ron Bakker uit Haarlem legde in de ronde van Boxmeer beslag op een derde plaats en zijn stadgenoot Ted Blom in de ronde van het Kanaleneiland op de vijfde. Jan Zomer uit Zwanenburg kwam op de tiende plaats. De Amsterdamse „Bataaf-rijder Nico Vermeulen, onlangs ook triomfator in Haarlem, ging in de ronde van Ooster heiden als triomfator door de finish. Zijn clubmakker Guus Zantingh uit Rijsenhout werd vijfde. Lies de Vries uit Heemskerk greep in de ronde van Bergum een ver dienstelijke tweede plaats, terwijl zijn plaatsgenoot Nico Hendriks vijfde werd in Boxmeer, waar Anneke Lute uit Castri- cum ook al een vijfde plaats incasseerde bij de dames. In de semi-klassieke ronde van Midden- Brabant voor nieuwelingen, die een zege opleverde voor de nationale kampioen Bas Hordijk uit Rotterdam, werd Theo Smit (Halfweg) negende, Co Hoogendoorn (Zwa nenburg) zestiende en Jan Blijleven (Slo ten) zeventiende. Zij legden daarmee voor De Bataaf" beslag op de tweede plaats in het ploegenklassement. In Oudenbosch ging Theo Smit als vijfde over de eind streep en Nico Rinkel (Aalsmeer) als ne gende. (Van onze wielermedwerker) HAARLEM De Santpoorter Wim Wagner heeft op het Industrieparcours een rit voor de nazomercompetitie van de Haarlemse Raceclub „Excelsior" in de sprint gewonnen. Tweede was P. Olyhoek, derde Wim Koene, vierde Ben van Kam pen en vflfde George van Geem. Ook een recordrit over één ronde van 1150 meter besliste Wagner met een tijd van 1.44,6 in zijn voordeel. Tweede werd Van Kampen in 1.45,4 en derde Olyhoek in 1.46,6. Bij de aspiranten won Herman Smit de nor male wegrit vóór Banken en Dolron. Gert Koekoek was in 1.46,7 de snelste in de recordrit. Tweede Smit in 1.48,0 en derde Van Dalen in 1.50,8. Buus Schouten was bij de veteranen sneller dan Jan van Wijk en H. Turnhout. SIEGEN. In de zevende ronde van groep b van het wereldkampioenschap schaken voor landenteams, waarin wordt gestreden voor de bezetting van de plaat sen dertien tot 24, heeft Nederland gelijk gespeeld tegen Polen. De partijen tussen Scholl en Kostro, Ree en Adamski, Lan- geweg en Schmidt en Zuidema en Bed- narski eindigden maandagavond in remi- SG. Na het uitspelen van de hangpartijen in de zesde ronde is de uitslag van Neder land-Australië (finalegroep b) 3-1. In de a-groep behaalde Rusland een overwin ning van 2%-l% op de Verenigde Staten. AMSTERDAM. De wedstrijd Ajax- Telstar, die zondag 27 september zou wor den gespeeld is een dag vervroegd. De wedstrijd wordt nu zaterdag 26 septem ber (15.00 uur) gespeeld om Ajax iets meer „ruimte" te geven voor zijn twee de wedstrijd uit de eerste ronde van het bekertoernooi der landskampioenen tegen 17 Nendori Tirana, die 30 september in het Olympisch Stadion plaats vindt. Denemarken haalde haar enige winst punt in het Brusselse toernooi uit de wedstrijd tegen Nederland. Op de foto één van de vele Nederlandse doorbraken, die geen doelpunt op leverden. De Denen hielden de stand op 00. SOFIA. De strijd tussen Nederland en Noord-Korea in het toernooi om het (Van onze sportredactie) HAARLEM Het kort geding tussen I veer{jen punten waar tegenover Noord- de VVCS en de N.V. Drukkerij Spaarne stad moet opnieuw worden aangespannen. Korea er slechts vier kon stellen. Nadat de scoringsdrift van de Nederlanders - I 0LVJ11115OUX1XI, V WH Ut De VVCS (vakbond van voetballers), die I even was ingedamd, bleef de marge toch er zich over beklaagt, dat de Spaarnestad gehandhaafd: 15-5. zonder vergoeding foto s publiceert van De standen nadat alle pioegen twee spelers, had ten onrechte de doelman Jan wedstrijden hebben gespeeld, zijn: van Beveren mede als eiser laten optreden. Groep Aj Bul ye 2_4 Joegoslavië 2-4, Van Beverens foto was nog met gepubli- België 2.3 Israel 2.3> Italië 2-2, Iran 2-2. ceei"d I Groep C: Japan 2-4, Nederland 2-4, Roemenië 2-3, Frankrijk 2-3, Noord-Ko- PAARDESPORT. Bij een internationaal rea 2-2, Venezuela 2-2. concours hippique in Donaueschingen (W.- I Groep D: Rusland 2-4, Oost-Duitsl. 2-4, Dl.) is Annie Vandoorne met Marko op de I Cuba 2-3, Mongoglië 2-3, Guinee 2-2, Tu- vierde plaats geëindigd in de dressuur. De Nederlandse combinatie behaalde 1166 pnt. nesië 2-2. Groep B: Tsj. Slowakije 2-4, Polen 2-4, Liselott Linsenhoff (W.-Dl.) met Piaff werd Hongarije 2-3, Ver. Staten 2-3, Finland eerste met 1530 pnt. 2-2, Brazilië 2-2. (Van onze sportredactie) BRUSSEL Het was begrijpelijk dat het Nederlands hockey-team na drie zware dagen gisteren in Brussel niet de vereiste concentratie kon opbrengen om het matige Denemarken op de knieën te krijgen. Voor Nederland was deze wedstrijd louter een formaliteit: het was immers al tot de kwartfinales van het Europa beker-toer nooi doorgedrongen. Ook voor de Denen stond er niets meer dan de sportieve eer op het spel, omdat zij zich al uitgescha keld wisten. Het werd daarom een vlakke partij hockey, die in een 0-0 gelijk spel eindigde, al heeft Nederland wel kansen op een overwinning gehad. Coach Ancion verlangde overigens wél een zege, getuige zijn bevelen in de rust aan de spelers: „Meer tempo en meer con centratie. Die Denen zijn in de achterhoede nogal stick-vast, maar als jullie sneller spelen, knapt de zaak in het laatste kwar tier af". Maar de Denen bleven overeind, vooral omdat zij zich met het hele elftal op de eigen helft terugtrokken. Daarom kon de Nederlandse doelman Jan-Willem Buij na afloop verbaasd zeggen: „Ik heb in de hele wedstrijd niet een bal gehad. Is dat niet uniek?" Nederland speelde in deze wedstrijd zonder de licht geblesseerd Van Staveren, Thole en Frans Christis, die ver vangen werden door Taminiau, Kalff en Smulders. Er was op het bij terrein van het Heysel stadion eigenlijk maar één man, die nog lang aan deze wedstrijd zal terugdenken. Dat was Frank van Rooij, De Nederlandse trainer van het Deense elftal. Van Rooij geniet in de Nederlandse hockey-wereld grote vermaardheid 'als clubtrainer. Met clubs als Kampong en HTCC bereikte hij uitstekende resultaten. Van Rooij, een am bitieus man, behaalde in 1962 als eerste Nederlander het diploma A-trainer van de Duitse hockey-bond. De laatste jaren heeft BRUSSEL In de kwartfinales van de strijd om de Europa-beker in Brussel komt het Nederlands hockey-elftal, dat nu twee rustdagen voor de boeg heeft, donderdagmiddag uit tegen Polen, dat zich gisteren in poule A via een gelijk spel tegen Wales by de laatste acht schaarde. Ook Engeland, dat Nederlands belangrykste concurrent in poule B was. is naar de kwarteindstryd overgegaan en zal daarin West-Duitsland ontmoe ten. In poule C heeft Spanje zich in de kwartfinales geplaatst, hoewel het nog niet zeker is van de eerste plaats in zijn groep. Als het duel van vandaag tussen Ierland en Frankrijk een win naar oplevert, komt Spanje, dat slechts één punt voorsprong op beide landen heeft, op de tweede plaats terecht. Ier land, dat een minder gunstig doelge- middelde heeft, moet winnen van Frankrijk, als het de laatste acht wil bereiken. Als Zwitserland in groep D vandaag één punt haalt uit het duel met België, is het ook zeker van een plaats in de kwartfinales. Waarmee Finland nu nog kandidaat gewipt zou zijn. Bel gië had zich al eerder geklasseerd. hij er via eigen publikaties en interviews voortdurend op aangedrongen, dat de Ko ninklijke Nederlandse Hockey Bond een volledig gediplomeerde trainer zou aanstel len, die tijdens de centrale trainingen meer de nadruk zou leggen op techniek en tac tiek dan op conditie. Van Rooy kritiseerde ook het beleid van de vorige coach, Roepie Kruize. De bond reageerde wrevelig op die kritiek. Insiders verzekeren dat Van Rooy daardoor aan het eind van het vorig jaar toen Kruize al op de wip" zat een benoeming tot bondscoach verspeeld heeft. De Eindho- vense leraar in de lichamelijke opvoeding beaamt dat nu: „Ik wist dat ik mij door myn kritiek onmogeiyk zou maken. Maar ik vond toch dat het allemaal eens gezegd moest worden. Voor mq stond er verder tenslotte niets op het spel: ik heb een goede baan als leraar. Of ik een eventuele benoeming geaccepteerd had? Misschien, dat had afgehangen van de bevoegdheden die ze mjj zouden hebben gegeven. Zoals Tania nu werkt zonder enige macht dat zou ik niet gewild hebben". Van Rooij toont zich om begrijpelijke redenen nu enigszins verbitterd: „Ik heb mijn kritiek gespuid en men was daarom boos op mij. Maar wat is er inmiddels ge beurd? De bond heeft kennelijk wel goed naar mij geluisterd, getuige haar daden van de afgelopen maande» i. Kruize is weg en een full-timer, waar ik steeds op heb aangedrongen, is inmiddels aangesteld. Op de centrale trainingen wordt kennelijk ook meer aandacht besteed aan techniek en tactiek, zoals je aan dit soms geweldig Ne derlands team kunt zien. Ook zullen er in de toekomst meer contacten zijn tussen bondstrainer en clubtrainer, iets wat ik altijd heb verlangd". Toen na het verdwijnen van Kruize als coach geen beroep werd gedaan op Van Rooij, „vluchtte" de gewezen HTCC-trainer naar Denemarken, waar hij gedurende een korte periode de geselecteerde spe lers ging voorbereiden op „Brussel". Dene marken heeft het er in zijn poule inmid dels slecht afgebracht: het behaalde tot nog toe slechts één punt tegen Nederland. Voor Van Rooij moet dat een persoonlijke triomf zijn geweest, al beseft hij de betrek kelijkheid ervan: „Een compleet Nederland had ons van het veld geveegd. Maar wat wil ik? In Denemarken zijn maar een paar honderd hockeyers. Probeer daar maar eens een goed elftal uit te selecteren. Bo vendien, hier in Brussel, raakten nog drie van de besten geblesseerd". Het klinkt allemaal wat triest uit de mond van de hooggespecialiseerde vakman, die na afloop van het duel met Nederland door geen enkele official van de KNHB gecomplimenteerd werd met het bereikte resultaat. Men liep angstvallig naar an dere zaken kykend in een boogje om hem heen. Hetgeen een voorval van enkele jaren geleden weer in de herinnering bracht. Toen schreef Van Rooq een arti kel in „Sportparade", het officiële orgaan van de Nederlandse Katholieke Sportfede ratie, over zyn ervaringen in Duitsland. Aan het slot van het verhaal wees hq de Nederlandse hockey-bond op haar tekort komingen. Het artikel werd letterlijk in bet bondsblad Hockey sport" afgedrukt, maar... zonder de kritische slotakkoor den.

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 17