Micro-Theater voort op ingeslagen weg met uitstekend programma Vragen over Makro-markt Nauwere samenwerking veilingen Beverwijk HOE DE DUIVEN VLOGEN DRAKA Door komst van aardgas steeg dagverbruik met 63 procent HUIZE VREDESWEEK K fl Fi VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Teleurgesteld over samenwerking met Muziekschool Met blijdschap geven wij kennis" opent seizoen Marktberichten Gasbedrijf zoekt meer personeel DINSDAG 22 SEPTEMBER 1970 7 ADVERTENTIE MEER BEZOEKERS CINEMA COC TWEEMAAL de „harde" matras met alle comfort van een „zachte INBREKERTJES IN SCHOOL r V elsen-IJ muiden Beverwijk H eemskerk Vels en-Noord Wijk Zee aan tt (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het Micro-Thea ter begint aan het nieuwe seizoen met een nieuw podium, hogere entreeprij zen, een beroep op de bezoekers om lid van het bestuur te worden, met opgegeven pogingen tot samenwer king met de Stedelijke Muziekschool, met een groeiend publiek, een uit stekend programma en een flinke do sis optimisme. De opening van het seizoen wordt een knaller: Conny Stuart, Frans Halsema en Gerard Cox brengen in De Schouw te Velsen- Noord het cabaret „Met blijdschap geven wij kennis". Het jaarverslag is doortrokken van optimisme en met genoegen wordt vast gesteld dat het Micro-Theater niet meer weg te denken is in Beverwijk, hoewel men niet de indruk wil wekken „te zwel gen in zelfgenoegzaamheid". Gestreefd wordt vooral naar het leggen van een relatie tussen de actieve en de passieve cultuurbeleving. Zo werden filmavonden verzorgd door de amateurfilmclub IJmond Dubbel Acht, terwijl een gezamenlijke presentatie van de Beverwijkse toneel verenigingen niet mogelijk bleek. De to neelwerkgroep Perine is toen als enige opgetreden en dat heeft zoveel succes ge had, dat men meent op de goede weg te zijn. Over de samenwerking met de Muziek school is men zeer ontevreden. In het verslag staat, dat de verhouding „zo mo gelijk nog onduidelijker" is geworden. Op de persconferentie maandagmiddag werd meegedeeld, dat men de moed heeft opgegeven. Vorig jaar leek men op de goede weg, toen er gesproken werd over een concert door docenten van de school, maar men is teleurgesteld in de directeur, de heer Kaart, die geen enke le bemoeienis met het Micro-Theater wil de. Het bestuur meent, dat de directeur alle muziekuitvoeringen liever voor zijn school wil reserveren. Het is niet rancu neus en kan het ook wel zonder de school stellen, maar toch vindt men het jam mer dat de relatie niet gelegd kan wor den tussen actieve en passieve kunstbe oefening juist nu het gaat om een school met 1.100 leerlingen. Het bestuur heeft afscheid genomen van de heer R. Kaller, de laatste van de op richters die nog actief was. Zijn penning meesterschap wordt overgenomen door de heer F. A. C. Overmeeren. Andere nieuwe bestuursleden zijn mejuffrouw J. Huygen en ir. J. Naber. Men wil meer mensen in het bestuur, omdat de hoe veelheid werkzaamheden zo groot wondt, dat het niet meer in vrije tijd bij te be nen is. In de folders die worden verspreid is een „advertentie" opgenomen, waarin belangstellenden wordt gevraagd zich te melden voor een bestuurszetel. Aan het einde van het vorige seizoen was er een klein batig saldo, maar de kosten zijn zodanig gestegen, dat men er toch niet komt zonder een hogere entree prijs. Verwacht wordt namelijk dat de gemeentelijke subsidie wat minder wordt en dit terwijl de subsidie van Hoogovens dit seizoen voor het laatst wordt gege ven. De hogere entreeprijs geldt niet voor de films. Aan het Anjerfonds is een bij drage gevraagd voor het verbeteren van de geluids- en lichtinstallatie. Het gemiddeld aantal bezoekers per avond was weer iets gestegen, namelijk van 66,6 tot 68,4. Daarbij heeft men de openings- en de slotavond, die in De Schouw ieder 430 bezoekers trokken, be rekend als volle zalen in Scheybeeck, dus honderd bezoekers. Cabaret is het drukst bezocht, toneel en diverse avonden zijn sterk gestegen, maar de belangstelling liep terug voor film en muziek, in het laatste geval zelfs met de helft. Toch meent men met de muziekavonden door te moeten gaan, omdat men ervan over tuigd is dat er publiek voor is, zeker voor kamermuziek. Een duidelijke verbetering zal het nieu we podium zijn, dat zeker bij toneelvoor stellingen zijn nut zal bewijzen. Het wordt gemaakt door deskundigen van toneel groep Centrum, die hier vorig jaar voor het eerst is opgetreden en waarmee men sindsdien een bijzonder goed contact heeft. Het Micro-Theater wil zijn beleid hand haven. Zo zal Huize Scheybeeck de plaats zijn waar alle avonden bijgewoond kun nen wonden. Alleen voor grote avonden wil men uitwijken naar De Schouw. In het nieuwe seizoen zal men er slechts één keer te gast zijn, namelijk op zater dag 3 oktober met het cabaret „Met blijdschap geven wij kennis". Vanwege de hoge uitkoopkosten is de entreeprijs hiervoor vastgesteld op 6. Voor de ove rige voorstellingen moet men 5 neertel len, maar de filmavonden blijven op 3. De couponhouders hebben een gere duceerd tarief. Er zullen niet meer dan honderd coupons worden uitgegeven om de kopers van losse kaarten een kans te geven en ook om clanvorming te voor komen. Het afgelopen seizoen had dertig procent van de bezoekers een coupon. Voor het bespreken van een plaats zal voortaan 20 cent in rekening worden ge bracht. Na de openingsvoorstelling ziet het pro gramma er als volgt uit. Op 9 oktober komt Tob de Bordes met zijn solopro- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De woordvoerder van de Samenwerkende Christelijke Partijen, S.C.P. de heer D. Koger, heeft schrifte lijk aan het college van B. en W. ge vraagd of het juist is, dat de Steenkolen Handelsvereniging NV optie blijft behou den op een stuk grond aan de Parallel weg voor de vestiging van een Makro- zeifbedieningsgroothandel. De optie was verleend op een stuk grond van vijf hectare op de hoek van de Parallelweg en de Buitenlanden. Na dat met name de middenstadsvereniging Stadscentrum tegen de vestiging had ge protesteerd, omdat men verwachtte dat dit oneerlijke concurrentie tot gevolg zou hebben, heeft het college de optie inge trokken. Dat die reservering niet meer gold, is aan de heer Koger meegedeeld in antwoord op vorige vragen. De heer Koger heeft nu vernomen dat de Steen kolen Handelsvereniging geen afstand wil doen van de optie en schriftelijk aan kan tonen dat men er recht op heeft. Hij wil weten of er optie verleend is (met de ge bruikelijke rentevergoeding en het recht om binnen een bepaalde termijn te ko pen) of dat er terrein alleen maar gere serveerd is. Ook vraagt het raadslid, of het waar is dat B. en W. in de briefwisse ling met de Steenkolen Handelsvereniging het woord 'grondaanbieding hebben ge bruikt. Ten slotte wil hij weten welk ant woord B. en W. op hun afwijzing hebben gehad. Gerard Cox, Conny Stuart en Frans Halsema, die op 3 oktober het nieuwe seizoen van het Micro-Thea ter openen met „Met blijdschap geven wij kennis". gramma „Sprookjes." Op 16 oktober de Braziliaanse film „De zwarte god en de blonde duivel" (over de toestanden in Zuid-Amerika). Op 23 oktober het barok- ensemble Musica de Camera met mede werking van de bariton Ruud van der Meer. Op 30 oktober kamercabaret De Foekepot uit Arnhem, een semi-professio nal ensemble dat vooral in het oosten met veel succes optreedt. Op 6 november theatergezelschap Wim Zomer met twee moderne eenakters, „De zaak Johan van Praag" en „De hoer en de non," dat ge baseerd is op het leven van Marilyn Mon- roe. Op vrijdag 13 november is er een bij zonder filmprogramma. Van half negen (de normale begintijd voor avonden van het Micro-Theater) tot één uur 's nachts worden aan een stuk door korte films vertoond in de meest uiteenlopende gen res. Deze avond heet „walk in-walk out- cinema" en het is dan ook de bedoeling dat iedereen in- en uitloopt. Olaf Viruly verzorgt op 20 november een pianoreci tal. Op 27 november komt cabaret Ivo de Wijs, dat in Beverwijk ook in het eer ste jaar van het Micro-Theater is ge weest. Zoals gebruikelijk is er in december niets te doen. Na 1 januari kan men de volgende avonden verwachten. Er komt een clavecimbelrecital door Jaap Spigt. Twee avonden worden verzorgd door win naars van het studentencabaretfestival „Camaretten." Het C.O.C. geeft een uit voering van het toneelstuk „Jongens on der mekaar," waarin men geconfron teerd wordt met homofilie. Centrum heeft het ook opgevoerd, maar het C.O.C. doet het wat minder vrijblijvend door van het derde bedrijf een discussie tussen pu bliek en spelers te maken over het moeilijke" onderwerp. De film „Drei- groschenoper" komt in het Micro-Theater en de gitarist Julien Coco treedt op. Er komt een avond met slap-stick-films. De toneelgroep Centrum komt ook dit keer. Het Nederlands Harp-ensemble geeft een concert en men kan een chansonavond verwachten met Dorien Mijksenaar (van My Fair Lady), die uitsluitend Neder landse liedjes zingt. De film „The lady vanishes" van Hitchcock wordt vertoond. Het Amati-kwarter verzorgt een avond kamermuziek en er wordt een avond ge wijd aan underground-films. De amateurs dragen ook hun steentje bij. Deze keer is het de Beverwijkse toneelvereniging Ha venkwartier. De slotavond wordt in Huize Scheybeeck gehouden, ondanks het feit dat men grote toeloop verwacht. Dan komt namelijk het cabaret Don Quishocking. Het is op 30 april, Koninginnedag. Om de grote be langstelling op te vangen wordt dit ca baret tweemaal op één avond gegeven, zodat de tweede voorstelling pas in de nacht afgelopen is. (Van een medewerker) BEVERWIJK De bloemenveiling 't Centrum en de groenteveiling Kennemer- land gaan samenwerken om de kosten te beperken en tevens in de naaste toekomst te komen tot één streekveiling in Bever wijk voor kwekers uit geheel Noord-Hol land. Dit werd maandagavond meegedeeld tijdens de jaarvergadering van de bloe menveiling 't Centrum die in de kantine werd gehouden. In zijn openingswoord zei voorzitter G. Tabak onder meer, dat 1969 voor de bloemenveiling een druk jaar ge weest is. Het bestuur kampt volgens de voorzitter nu al weer met ruimteproblemen door onder andere een toenemend aanbod van bloemen. Ook het aantal handelaren dat aan de Beverwijkse veiling komt, groeit steeds terwijl ook de export een steeds grotere rol gaat spelen. Over het algemeen is de rentabiliteit in de bedrijven nog redelijk te noemen ondanks de steeds hoger wordende kosten. Met name de twaalf percent BTW is een zware post voor de bloemenhandel en niet in even redigheid met de BTW in de andere EEG- landen waar vier percent betaald wordt. De omzet aan de Beverwijkse veiling is nu reeds de tien miljoen gepasseerd. Van 1 januari tot 19 september was deze op gelopen tot een bedrag van 10.318.507 tegen 8.709.631 in dezelfde periode van vorig jaar. De balans sloot met een totaal van 2.516.229 per 31 december 1969. De winst over 1969 tot een bedrag van 931.383,38 werd op de reserve-rekening geboekt. De heren G. Tabak (Beverwijk), N. BEVERWIJK Noteringen op de bloe menveiling van maandag: anjers p. st. 6- 31, trosanjer 60-155, anthurium 100-185, aster 30-45, chrysant p. bos 45-130, chry sant jaarrond 140-210, chrysant p. st. 14- 44, dahlia 40, freesia 75-245, gerbera 20-41, gladiool 45-115, iris 60-90, ixia 52, lely p. tak tijger 42-60, lely p. tak rubru 110-215, liatrus 180-210, nerine 75-115, roos p. st. 13- 30, roos p. tak 21-27, babyroos 3-14, tulp p. st. 42. PLANTEN: begonia 50-280, begonia rex 120, brommelia 210, coleus 32, cyclame 135-460, gloxinia 270, kalanchoë 20-70, pot- chrysant 44-62, st. Paulia 35, Gem. planten 51. Prijzen op de groenteveiling: andijvie 10- 33, spinazie 6-48, sla 6-21, bospeen 18-35, prei 16-52, waspeen 15-34, snijbonen 90- 235, sperziebonen 30-165, pronkbonen 30- 120, postelein 20-48, komkommer 15-38, to maten 45-78, bloemkool 52-135, spitskool 22-32, rodekool 7-22, groenekool 20-38, uien 15-32, breekpeen 10-24, knollen 22-38, meloen 45-180. Van de pos tdui venhouders vereniging .„IJmul- den" te IJmuiden namen 85 jonge duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain H af over een afstand van 231 km. De lossing van de dui ven geschiedde om 12 uur. Een duif van F. Piers bereikte als eerste het hok om 15.33,24 uur; de laatste prijsduif om 15.49,14 uur. Kamp. jonge duiven le tour 1. A. J. Waal; 2. F. Piers; 3. Hoekstra en Zn.; Kamp. jonge duiven 2e tour: 1. F. Piers. 2. A. J. Waal; 3. Hoekstra en Zn.; Totaal jonge duiven: 1. A. J. Waal; 2. F. Piers; 3. Hoekstra en Zn. De uitslag was als volgt: F. Piers 1, 5 en 11; Hoekstra en Zn. 2 en 16; J. C. v. d. Bos 3, 8 en 13; P. A. A. van Dongen 4; A. J. Waal 6, 9. 10, 12, 15 en 17; A. J. Koster 7; K. Metzelaar 14. Van de postduivenhoudersverenlging „IJmui den" te IJmuiden namen 15 oude duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain H aof over een afstand van 231 km. De lossing van de dui ven geschiedde om 12.00 uur.Een duif van P, A. A van Dongen bereikte als eerste het hok om 15.42 uur. De uitslag was als volgt: P. A. A. van Dongen 1; A. J. Waal 2; A. Voetman 3. Van de postduivenhou dersvereniging „De Snelvlieger" te Umuiden namen 217 jonge dui ven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain H af over een afstand van 231 km. De lossing van de duiven geschiedde om 12.00 uur. Een duif van S. Voet en Zn. bereikte als eerste het hok om 15.28.44 uur; de laatste prijsduif om 15.48.07 uur. S. Voet en Zn. J. Wijker, F. Daalhuizen- ADVERTENTIE Plug en A. Wamaar maakten op deze laatste wedvlucht de uitslag. De uitslag was als volgt; 5. Voet en Zn. 1, 3. 9, 15. 16, 17, 21, 26 en 35; F. de Boer 2; J. Wijker 4, 5, 6. 20, 40. 42; F. Daal huizen-Plug 7, 10, 14, 33. 36; A. Warnaar 8, 11, 18, 32, 44; Gebr. Boender 12; K. van Breemen 13 en 34; K. Klepper 19 en 27; J. Koom 22, 31 en 37; B. Visser 23; Joh. Broek 24, 38, 39 en 41; C. Zwanenburg en Zn 25 28 en 29; P. Schot- vanger 30; A. J. Ham 43. Kampioenschappen Jonge duiven 2e tour: 1. A. Warnaar; 2. S. Voet en Zn.; 3. J. Wijker; 4. S. Koom; 5. F. de Boer; 6. Joh. Broek; 7. K. van Breemen; 8. P. Schot vanger; Jonge duiven totaal: 1. A. Wamaar; 2. S. Voet en Zn.; 3. J. Wijker; 4. F. de Boer; 5. K. van Breemen; 6. K. Klepper; 7. Joh. Broek; 8. P. Schotvanger. Van de postduivenvereniging „De Snelvlie ger" te IJmuiden namen 14 oude duiven deel aan een wedvlucht van St.Ghislain H af over een afstand van 231 km. De lossing van de dui ven geschiedde om 12.00 uur. Een duif van F. de Boer bereikte als eerste het hok om 15.38.16 uur de laatste prijsduif om 15.42.14 uur. De uitslag was als volgt: F. de Boer 1 en 2; S. Voet en Zn. 3. Kampioen navlucht: 1. F. de Boer; 2. S. Voet en Zn. Kampioensvlucht Generaal: 1. S. Voet en Zn.; 2. K. van Breemen; 3. P. Schotvanger; 4. J. Wijker; 5. K. Klepper; 6. F. de Boer. Met een zwakke zuidwesten wind werden 62 oude duiven van „De Snelle Wieken" om 12 uur te St. Ghislain gelost, een afstand van 229 km. Een duif van J. de Jonge bereikte als eerste zijn hok om 15.27.43. De duiven werden laat ge lost vanwege de mist. Het was niet zo'n makke lijke vlucht voor de duiven wegens de warmte. J. de Jonge sloot het seizoen af door een gewel dige uitslag te draaien. De laatste prijsduif kwam 15.43 uur. De verdere uitslag was als volgt: J. de Jonge 1, 2, 3, 5, 6 en 7: C. van Duyn 4 en 13; R. Joon 8 en 11; C. de Graaf 9 en 10; P. Rozemeier 12. Met een zwakke zuidwesten wind werden 128 jonge duiven om 12 uur te St. Ghilain gelost, een afstand van 229 km. Een duif van E. Gorter bereikte als eerste zijn hok om 15.26.48. G. Brou wer en C. Korthouwer draaiden ook deze laat ste vlucht weer goed. De laatste prijsduif kwam om 15.45 uur. De uitslag luidt als volgt: E. Gor ter 1; C. Korthouwer 2, 5, 6, 7, 9, 21 en 22; G. Brouwer 3, 4, 11, 12, 15, 16, 17, 18, 23 en 24; D Bevelander 8; R. Joon 12 en 25; C. van Duyn 13, 10 en 20; J. de Jonge 26. Schouten (Heerhugowaard) en P. Bijhou wer (Winkel) werden als bestuurslid her kozen. In de plaats van de heer F. J. van Wijngaarden werd in de commissie van toezicht benoemd de heer H. Duin. De voorlopige provisie over 1970 werd vastgesteld op vijf percent voor de leden en twee percent voor het garantiefonds, terwijl de niet-leden negen percent beta len. De contributie werd gehandhaafd op 20,-. De rente voor het ledenkapitaal werd tenslotte vastgesteld op vijf percent. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN In het voorjaar van 1969 is een afname van 200.000 kubieke meter aardgas per dag bereikt en in december van het afgelopen jaar werd op oudejaars dag 305.000 kubieke meter aardgas afge leverd. De maximale daghoeveelheid steeg dientengevolge van 1968 op 1969 met 63 procent. De maximale daghoeveelheid in het Hoogoven gas-tjjdperk bedroeg 90.000 kubieke meter, hetgeen overeenkomt met ongeveer 45.000 kubieke meter aardgas. Hieruit kan geconcludeerd worden, dat nog geen drie jaar na de ombouw, calo risch ongeveer het zevenvoudige wordt gebruikt als in 1966. Dit staat te lezen in het jaarverslag over 1969 van het gas- en waterbedrijf in deze gemeente. De aardgasinkoop steeg van 25 miljoen kubieke meter in 1968 tot ruim 35 miljoen kubieke meter in 1969, hetgeen een vermeerdering betekent van 35 pro- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Vermoedelijk tijdens het weekeinde is ingebroken in de Juliana- school aan de Prins Bernhardlaan. Voorzo ver kan worden nagegaan is er behalve een pakje sigaretten en een defecte hy- chrometer niets ontvreemd. De schade is beperkt gebleven tot een kleine hoeveel heid water in een van de gangen. Uit de lerarenkamer werd «en bos re servesleutels meegenomen. Deze werden gebruikt om alle klassen en kasten te openen en te doorzoeken. In een van de gangen werd de brandslang afgerold en een geringe hoeveelheid water gespoten. In de keuken van de school werd tenslotte thee gezet en gedronken en werden enkele, koekjes opgegeten. Uit het geheel meent de politie te kunnen opmaken dat men te doen heeft gehad met jeugdige daders. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Huize Scheybeeck kan men deze week weer Huize Vredesweek noemen. Van de kelder tot en met de hoogste zaal worden hier weer alle aspec ten van de vrede belicht. De leden van het comité Vredesweek met alle medewerkers hebben gistermid dag hard gewerkt om alles nog tijdig voor elkaar te krijgen. Aan de Microyer (foyer) viel weinig te doeen; dat is toch al een uitstekende ontmoetingsplaats, waar men heel goed kan discussiëren. De zaal was filmzaal, in de hal was de derde Wereld winkel en een discussiestand, waar veel informatiemateriaal te krijgen en te koop was. De Peregrinusstichting valt eigenlijk te weinig op. Deze instelling voor buiten landse arbeiders, die belangrijk nieuw sta tistisch materiaal tentoonstelt, heeft een apart kamertje tot haar beschikking. In de bovenzaal is een zeer uitgebreide tentoonstelling te zien van diverse plaat selijke kunstenaars. Een aantal van de werken is speciaal voor de Vredesweek gemaakt, maar niet alleen daarom is de expositie zeer de moeite waard. Als aparte activiteit is er vanavond een discussie over het onderwerp „De kerken en de Rechten van de Mens", waarvoor de Amsterdamse studentenpredikant drs. Schipper een inleiding houdt. De discus sie, waarvoor men hoopt veel vertegen woordigers van de kerken in de IJmond te ontmoeten, wordt geleid door ds. Van 't Lindenhout. De woensdagavond staat in het teken van de buitenlandse werkne- Een kijkje in de informatiestand, waar men naar hartelust kan discus siëren. i Deze wegwijzer staat in de gang. cent, met aan het einde van 1969 een ver warmingspenetratie van 60 procent. De grotere omzet van aardgas werd ver oorzaakt door het bijplaatsen in 1969 van ongeveer 3400 gaskachels en ongeveer 500 centrale verwarmingsinstallaties, waardoor in het einde van het afgelopen jaar het totaal aantal geplaatste gaskachels 18.000 bedroeg en het aantal centrale verwar mingsinstallaties bijna 1600 stuks. Om de benodigde gashoeveelheden t« vervoeren moeten aan het einde van het nu lopende jaar gebouwd zijn een meet en regelstation van de Gasunie aan de Hage- lingerweg in Santpoort en vier regelsta- tions in Santpoort en IJmuiden; terwijl hogedruk en middendrukleidingen daar voor dienen te worden uitgebreid. Door het vrijkomen van het oude ma gazijn kon dit worden verbouwd, waar door de toonzaal en de ponskaarteninstal latie op de begane grond konden worden ondergebracht, terwijl de zolder werd in gericht voor kantine. Het gebouw, dat als kantine had dienst gedaan kon worden afgebroken en de toonzaal in de winkel galerij van Plein 1945 behoefde daar niet meer te worden gehandhaafd. Gedurende de laatste twee jaar is het personeel aanzienlijk minder in aantal ge worden, namelijk gemiddeld gedaald van 124 man naar 110 personen. De reorgani satie van de verbruiksadministratie is daar een deel oorzaak van geweest, doch voor een ander deel is deze vermindering ver oorzaakt door de pensionering van tech nisch personeel, waarvoor het niet gelukt is vervangers aan te trekken. Nog steed» wordt getracht het personeelsbestand weer op het benodigde peil te brengen. De verlichting werd verder uitgebreid en verbeterd. Een grote verbetering was de ingebruikneming van een hoogwerker. De oude verlichtingswagen werd afge keurd en buiten dienst gesteld. De stijging van de waterverkoop be droeg slechts vier procent. Er was in 1969 één olie-ongeval op de Heerenduinweg, waarbij een tankauto kantelde. De ver vuilde grond werd zo snel mogelijk uitge graven en vervangen door schoon zand. DINSDAG 22 SEPTEMBER Aquariumver. IJmond, gebouw Velser- duin, Velserduinplein 3, IJmuiden, 20 u. filmavond. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, ingang Spaarnestraat 19-20 uur; spreekuur Me disch Maatschappelijk Concultatiebureau voor Alcoholisme. Manly Sport, les en training boksen in gymzaal Moerberg-Comité-School aan de Kerkstraat in ÏJmuiden-Oost, van 19.30 uur af. WOENSDAG 23 SEPTEMBER Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Santpoort-Noord Spaarnberg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Willemsbeek- weg 96, IJmuiden, 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel- sen-Noord, 14.30-17.30 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: ontspanningsgymnastiek voor dames, bejaardensoos, kindercilubs. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden: 6.30-8 u. gemengd zwemmen, 8-9.30 u. schoolzwemmen, 9.30-10.45 u. dameszwem- men, 10.45-11.15 u. zwemlessen dames, 11.20-13 u. schoolzwemmen, 13-14 u. ge reserveerd, 14-15.15 u. gemengd zwemmen, 16.15-16.45, 16.45-17.15 en 17.15-17.45 u. zwemlessen, 17-19.30 u. zwemver. R.K. Velsen, 19.30-21.30 u. zwemver. V.Z.V., 21.30-22.30 u. gemengd zwemmen. IJmuider Harmonie, orkestrepetitie in Gem. Vergaderlokaal, Abeelenstraat. De Ring, van 19.30 tot 21.30 uur in de gymzaal van de F. L. Ossendorpschool ingang Wijk aan Zeëerweg), IJmuiden, bokstraining. DINSDAG 22 SEPTEMBER De Slof, Raamveld. 19 u. sociëteit. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.00 u. WOENSDAG 23 SEPTEMBER Bejaardenpaviljoen Westerhout. Wes terhoutplein. 10 u. tekenen en schilderen. De Slof, Raamveld. 13 u. bejaardensocië teit, 19 u. sociëteit. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 7-10, 12.30-13.45, 14.15-15.30 en 20.45-22 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur; Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30-17 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 22 SEPTEMBER Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 19 u. dansles voor ouderen. De Zandkraal, Handelstraat. 19.30 u. tienersoos. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 20 u. instuif. WOENSDAG 23 SEPTEMBER De Vrjjburcht, Vrijburglaan. 20 u. ver gadering HOV. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. open klaverjasdrive. De Zandkraai. Handelstraat. 13.30 u. be jaardensoos. De Vluchtheuvel, M. van Heemskerck- straat. 14 u. handwerken (meisjes 9-12 jaar) en knutselen (jongens 8-12 jaar). Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 22 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg 177. Geopend 19-21.30 u. WOENSDAG 23 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg 77, Geopend 14.30-17.30 uur. WOENSDAG 23 SEPTEMBER Verenigde openbare bibliotheek. Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. De 14.30-17.30 en

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 7