V HOOGOVENS IJMUIDEN 'J Die 16 jaar Hoogovens hebben me goed gedaan. Eigen huisje in Wijk aan Zee, kleuren-TV, veel vrije tijd om te knutselen of er met de motor op uit te trekken. Heb steeds plezier in m'n werk. Maar toen ik ging trouwen zat ik er anders voor. Ik had 6 jaar gevaren als matroos op de grote vaart. Een ander vak kende ik niet. En leren is niet wat je noemt m'n sterkste kant. Toch wil je dan de wal op, maar niet in een of ander saai of kinderachtig baantje. De grote vraag voor Ted Warmenhoven was dus: 51 60e r Ik begon als afvlammer. Weet Je wat dat Is? Een afvlammer werkt in een walserij. Kijk, het staal komt in grote plakken binnen en dan wordt het platgewalst tot dunne plaat. Maar in die ruwe plakken kunnen natuurlijk scheuren, putten of andere ongerechtigheden zitten. Die worden er dan eerst door de afvlammer uitgebrand. Dat is natuurlijk al vakwerk, maar het mooie bij Hoogovens is, dat je die dingen in de praktijk leert. Je krijgt dan ook meteen een goed salaris. Hoe je weet welke plekken je moet afvlammen?Nou,die zijn al aange geven door de controleur van de kwaliteitsafdeling. Die moet natuurlijk wel kijk hebben op staal om precies te kunnen aangeven w&ar de plak bewerkt moet worden. Je kan een hoop leren bij Hoogovens. Je zit in een ploeg waar van aller lei gedaan wordtje moet's ergens een paar keer bijspringen en voor je het weet heb je weer wat onder de knie. Ik heb al gezegd dat ik geen studiehoofd ben. Maar met het praktische werk heb ik geen moeite. Ja, hier zit ik op de kraan. Dat klopt. Op die foto zit ik een eind boven de grond met 20 ton staal in m'n vingers. Want kraandrijver ben ik ook. Verder werk ik als schaarman en op de vlam- machine en soms als walser, maar dat is het moeilijkst. Ik ben dan ook 'algemeen reserve' in mijn ploeg, omdat ik zo'n beetje overal moet kunnen in- springen.Maar tegenwoordig zit ik meestal op de kraan en datbevalt me best. Wacht 's even! Klinkt dat niet erg opschepperig? Zo van: 'Kijk's wat ik allemaal kanDa's niet de bedoeling, hoor. Ik wil alleen maar zeggen: 'Wat ik kan, kan een ander ook!' Om bij Hoogovens een paar goeie vakken te leren, hoefje geen professor te zijn. Als je maar van aanpakken weet. Ploegendienst? Dat Is ook rustig op't strand zitten! Alles heeft z'n voor en z'n tegen. Ploegendienst ook. Maar ik kijk liever naar de voordelen. Die wisselende werktijden bevallen me wel. Want je bent vrij als iedereen moet werken en m'n vrouw en ik houden van rustig op 't strand zitten. En het lijkt wel of je meervrije tijd hebt als je inploegen werkt. Ik heb indertijd de blauwe ploeg aangevraagd. Want ik ben vrijwilliger bij de reddingmaatschappij en de meeste andere jongens van de redding boot zitten ook in de blauwe ploeg. We zijn dus altijd gelijk vrij om te oefenen. Je moet de salaristoeslag voor ploegendienst natuurlijk ook niet vergeten. Dat tikt lekker aan. Ook als je ziek bent, gaat die toeslag gewoon door. De mensen komen niet voor niks overal vandaan. Ik ben heus de enige niet die goed zit bij Hoogovens. De mensen komen weet ik waar vandaan om hier te werken. Uit de kop van Noord-Holland, maar ook net zo goed uit de buurt van Lisse en Sassenheim. Met die eigen busdiensten van Hoogovens mee is er altijd wel een goeie verbinding. Weet je wat het is: d'r wordt hier goed betaald en je hebt zekerheid. En iedereen kan hier goed terecht. Neem mij nou.Ik heb alle kansen gekregen. Als je al een vak ként,ben je helemaal de bollebof. In de onderhoudsdienst zitten ze te springen om electromonteurs, bankwerkers. Ze maken veel reclame, maar toch zijn er altijd nog mensen die niet aan Hoogovens denken. Ik had hier laatst een jongen die ik het kraandrijven geleerd heb. Na z'n diensttijd had'ie een paar jaar van alles gedaan voor'ie bij Hoogovens'kwam. Hij zei tegen me 'Ted' zegt'ie 'dat had ik eerder moeten weten. Dan was ik toch zeker meteen toen ik uit dienst kwam hier gaan werken!' Zo was het verhaal van Ted Warmenhoven. En u? U zoudt eens kunnen informeren naar uw mogelijkheden bij Hoog ovens. Kansen genoeg. Vul dan nu onderstaande coupon in, dan wordt u uitgenodigd voor een vrijblijvend gesprek ('s avonds in uw woonplaats of omgeving). Adresseer als volgt: Hoogovens, Antwoordnummer 94000, IJmuiden.Plak dan geen postzegel. Naam. Voornaam Adres Woonplaats Geboortedatum .Gehuwd/ongehuwd 'Waar kan je zonder vooropleiding een goedbetaalde functie krijgen?' Ide M; co:

IJmuider Courant | 1970 | | pagina 28